AGENDA het moderne rijpaard Laatu nemen Goede belangstelling voor Xexelse fokkers werken naar sa. t>» van het raadhuis FILMNIEÜWS VERVOLG VAN PAG. 1 voorlichtingsbus van Staatsbosbeheer Burgerlijke stand Toeristenbelasting Lampionoptocht in Oosterend 5 augustus weer kunstmarkt Verkoopavond t.b.v. Gereformeerde kerk Marathon van mevrouw Janssen beëindigd Schietoefeningen Weer parachutespring «li in Den Hoorn Hde Camera's uit auto gestol Nieuwe wachtmeester voor rijkspolitie Tas met onmisbare inhoi ontvreemd Kompashuis van trawler gestolen Botsing tegen geopend portier AFWISSELEND, BOEIEND, MAAR TE WEINIG TOESCHOUWERS Mandy Eelman een leuke demonstratie patrouille-springen gegeven, waarbij het erom ging met drie ponys gelijk over de hindernissen te springen. De ere-ronde na de prijsuitreiking van de beide springconcoursen voor ponys ver verliep niet helemaal zoals het hoort: men liep verkeerd om zodat het pu bliek de gewonnen rosetten niet kon zien. Springpaard Het programma werd vervolgd met het concours van tweespannen land- bouwtuigpaarden voor luxe rijtuig (open klasse). Ie prijs Kélina (eig. H. Spigt) Analiza (eig. G. Eelman); 2e prijs: Diane (eig. Jac. de Graaf) Hieja (eig. Fr. Bakker, berijder); 3e prijs: Bea (eig., D. Keijser, berijder) 4" Gea (idem). De heer Heetveld gaf instrukties bij een korte show van 8 grote ponys van de ponyclub, waarna het springcon cours voor paarden begon. De Texelse paarden werden overtroefd door het fraaie springpaard Geralda, bereden door Yvonne Philippo (Haarlem), die voor de zevende maal op Texel met va kantie was. Zij reed foutloos in 41 se conden. Tweede werd Ans de Graaf op Diana, derde Joke van Loon op Yolanda. Annelies Rommel met Rodina maakte 'n val voor de één na laatste hindernis. Gelukkig liepen paard noch berijdster letsel op. De heer Jac. Schoorl kon wegens ziekte niet als hoofdinstrukteur de lei ding op zich nemen bij de afscheidspa- rade van ,,De Kleppertjes". De organi satoren dankten dan ook de heer H. Heetveld die hem uitstekend vervangen heeft. Het laatste onderdeel van het ge slaagde evenement was het concours van tweespannen landbouwtuigpaarden voor de landbouwwagen. Dit voor lief hebbers vaak zeer boeiende onderdeel werd gewonnen door Bea en Gea, beide eigendom van de heer D. Keijser die het span ook bereed. Tweede werden Kalina Annaliza, resp. eigendom van H. Spigt sr. (berijder) en G. Eelman De derde prijs was voor Beatrix -j- Zuzan- na, beide eigendom van A. J. Lap, berij der Jac. Lap. Nadat voorzitter J. C. Roeper in zijn slotwoord alle deelnemers en het sterk uitgedunde publiek gedankt had werd de Ereprijs voor de best in tuig gaande fokmerrie toegekend aan Annaliza van G. Eelman. Een ereronde besloot het ge heel. (vervolg van pagina 1) GROEN ZWARTE VLAG WAPPERT OP DE RAZENDE BOL Onafhankelijkheid Wat voor de bezetters van donderdag een bijzaak was, werd door de publici teit tot hoofdzaak gemaakt. Het begon met de 7 minuten durende kleurenre- portage van de NCRV-televisie die vrij dagavond als onderdeel van de aiktuali- teitenrubriek „Hier en nu" werd uitge zonden. De kijkers werden gekonfron- teerd met een vijftal 'bekende Texelaars die deel uitmaakten van het comité „Texel vrij". Uitvoerig werd over de vele voordelen van onafhankelijkheid gediscussieerd. Niet meer gebonden aan de wetten van de centrale regering in Den Haag zouden de Texelaars een casino ikunnen bouwen, een commer ciële radiozender kunnen oprichten, ei gen postzegels kunnen uitgeven en zelfs tolgeld kunnen heffen van de schepen die door het Molengat varen. Het belas tinggeld dat nu naar Den Haag gaat zou op Texel kunnen 'blijven om er op groot scheepse wijze een exclusief toerisme („meer verdienen met minder toeris ten") mee te ontwikkelen. Dat klopte natuurlijk niet met de mededeling dat het comité Texel Vrij „slechts" streeft naar een positie zoals die door de ka naaleilanden Yersey en Guernsy wordt ingenomen. Er klopte nog meer niet, maar de makers van de reportage zul len er wel van uitgegaan zijn dat alle kijkers met een glimlach kennis zouden nemen van de onwaarschijnlijke feiten en lieten commentaar achterwege. De kernen van waarheid die de reportage bevatte hebben op Texel toch hier en daar verwarring gegeven, nog versterkt door de berichten m de pers die na de reportage verschenen en waarin heel nuchter werd gemeld dat een vijf man tellend aktiecomité de Texelse bevol king wil opwarmen voor onafhankelijk heid. Wat is juist en wat is onjuist? Feiten Dat Texel de Razende Bol binnen zijn grenzen wil hebben is waar. Dat er een aktiecomité zou bestaan dat op korte termijn wil bewerkstelligen dat Texel een of andere vorm van onafhankelijk heid krijgt is natuurlijk uit de lucht ge grepen. De waarheid is dat een aantal mensen op Texel zich afvraagt of een bepaalde uitzonderingspositie voor Texel en eventueel de andere Wadden eilanden niet de oplossing van veel pro blemen zou kunnen inhouden. De ge dachten gaan daarbij inderdaad uit naar de situatie waarin de kanaaleilanden zich bevinden. O.a. met behulp van een deskundige op het gebied van het vol kenrecht wil men nagaan of er aanlei ding is om in deze een diepgaand onder zoek in te stellen. Daarbij hebben ze nog niet in ernst gedacht aan commer ciële radiozenders, postzegels laat staan het heffen van tolgeld van sche pen en het innemen van een zetel in de Verenigde Naties. De mensen die vrijdag op de beeldbuis verschenen (B. Rienks, J A. v. d. SI ik ke, J. W. Dekker, H. Tie- lemans en H. de Graaf) zijn geen lid van een aktiecomité. Zij waren de organisa toren van de Razende Bol-stunt. Omdat er niemand anders was, werkten zij mee aan het interview. In dat vraaggesprek werd uitvoerig ingegaan op de Texelse De voorlichtingsbus van Staatsbosbe heer is donderdag van Texel vertrok ken. De bus heeft de afgelopen week op verschillende p/aatsen van het eiland gestaan: bij de vuurtoren, de speelweide te De Koog, de markt te Den Burg en woensdag voor het laatst tijdens de fol- kloreaktiviteiten op de Groeneplaats. Naast het geven van informatie over de bezittingen van Staatsbosbeheer op Texel (o.a. in die vorm van het uitreiken van foldermateriaal) werden op de cam ping van Maas in De Koog, de speel weide te De Koog en het Woutershok in de Dennen ook filmvoorstellingen ge geven. Arno Bos (23) die in en om zijn rijdende voorlichtingsstand de scepter zwaait, was over de belangstelling op Texel niet ontevreden. Er waren voort durend mensen die zich op de hoogte wilden stellen. De filmvoorstellingen trokken 130 tot 200 kijkers. De voorlichtingsbus heeft eerder ge opereerd op Walcheren, Terschelling, Schouwen^Duiveland en in Schoorl, Noordwijk en Wassenaar. De voorlich ting was telkens aangepast aan het be trokken gebied, maar er werd ook ma teriaal van algemene strekking gege ven. De informatie heeft vooral betrek king op het duingebied. De duinen en de erbij behorende bossen hebben in toenemende mate te lijden onder de re creatiedruk. Opvoeding In het belang van het natuurbehoud moesten sommige gebieden tot natuur reservaat met beperkte toegankelijkheid worden aangewezen maar als het ook maar enigszins mogelijk is wordt het publiek wél toegelaten en zelfs nadruk kelijk uitgenodigd. De laatste jaren zijn in de bossen en duinen veel voorzienin gen getroffen om deze voor recreatie geschikt te maken. Om te voorkomen dat de vrijheid wordt misbruikt gaat men tevens opvoedend te werk door belang stelling te wekken en informatie te ge ven. Mensen die geïnteresseerd zijn in het planten- en dierenleven en van de waarde van de fraaie landschappen zijn doordrongen zal men zonder vrees in de terreinen kunnen „loslaten". De voorlichtingsbus is één van de middelen waarvan Staatsbosbeheer zich bedient. Daarnaast worden ook films vertoond en dialezingen gehouden op scholen, worden zg. bezoekerscentra in gericht en worden exposities gehouden op beurzen e.d. Het informatiemateriaal van Staats bosbeheer is opmerkelijk volledig, zo bleek ons uit het pakket dat wij in de voorlichtingsbus kregen en dat betrek king had op Texel. Over alle staatsna- tuurmonumenten is een speciaal foldertje beschikbaar, in Nederlands, Duits, Frans en Engels. Tegenwoordig zijn er ook toelichtingen bij verschillende wan delroutes die Staatsbosbeheer heeft uit gezet. van 12 tot en met 18 juli 1972 Geboren: Iwan Johannes, zv. Hendrik J. van der Kooij en Petronella Schoo. Ondertrouwd: Gerardus J Zijm en Geeske Scholtanus. Overleden: Maria R. Breman, wv. Daalder, oud 71 jaar, wonende te Oos terend; Nantsje Joustra, oud 22 jaar, wo nende te Den Burg; Jan Kiewiet, oud 68 jaar, wonende te De Koog. MEDEDELINGEN VAN B EN W Het komt voor, dat men de toeristen belasting, die is ingehouden van de gas ten, direkt afdraagt aan de gemeente. Hoewel deze vlotte medewerking na tuurlijk wordt gewaardeerd, is dit met de juiste methode en ontstaat hierdoor zelfs verwarring. Het is nl. de bedoeling, dat men de voorlopige of definitieve aanslag van de gemeente afwacht. De definitieve aanslag wordt opgelegd na dat aangifte is gedaan van het totaal aantal overnachtingen over 1972 op een formulier, dat te zijner tijd wordt toe gezonden. De werkwijze is dus: wachten op een aanslagbiljet en dan pas betalen. Natuurlijk wordt er wel van uitge gaan dat iedereen die gasten heeft, een nachtregister bijhoudt. Mocht u nog geen regiser hebben, stel u dan in ver binding met de afdeling financiën op het raadhuis, ook telefonisch onder num mer (02220) 3041. problemen (geen aardgas, hogere kosten van levensonderhoud, geen geld om toeristische watervoorzieningen te scheppen enz.) waarbij werd betoogd dat Texel in verband met zijn recreatieve funktie recht heeft op bijzondere facili teiten, zoals ook bepaalde andere re creatie-eilanden in het buitenland die kennen. Als zij zich hadden gerealiseerd dat in de reportage zo sterk de nadruk op „onafhankelijkheid" zou worden gelegd, hadden zij waarschijnlijk de boot wel afge houden. Dat geldt in ieder geval voor WV-direkteur J. W. Dekker die wel blij is met de extra publiciteit die Texel nu gratis heeft gekregen, maar liever niet als vrijheidsstrijder door het leven gaat. Steeds meer in de richting van het moderne rijpaard, dat is de tendens van de paardenfokkerij op Texel. Het bleek weer eens bij de jaarlijkse keuring die zaterdag werd gehouden, voorafgaande aan het concours hippique van de Ver eniging voor Vrienden van het Paard. De keuring werd gehouden door de af deling Noordholland van het Warm bloed Paardenstamboek in Nederland (WPN). Een interessante konklusie die bij de keuring van veulens en 1-jarigen werd getrokken was dat de hengst Boris het in het recente verleden goed heeft gedaan. Overigens is het beschikken over een goede hengst een van de ern stigste problemen waarmee de Texelse paardenfokkers kampen. Keuringsuitslagen. Merrieveulens: Nanna, fokker-eigenaar C. J.'Swaerts, Oudeschild le prijs CK (Centrale keuring); Nardie, fokker-eigenaar Jac. de Graaf, Den Hoorn 2e prijs off.; Nova, fokker-eigenaar mevrouw J. Kiljan- Goënga, Den Burg, le prijs -f- CK; Na- tasja, fokker-eigenaar D. J. Keijser, Den Burg, le prijs -f- CK; Jantje, fokker- eigenaar D. Koorn, Den Burg, lik. II. 4 tot en met 7-jarige stamboekmer ries met veulen: Jevesta, fokker C. de Jong, Tienhoven, eigenaar J. Kiljan-Goënga, le prijs sterpredikaat; Gea, fokker C. J. Swaerts eigenaar D. J. Keijser, off. 2e prijs. 4 tot en met 7-jarige stermerries: Idiena, fokker-eig. C. J. Swaerts, le pr. 3-jarige merries: Erika, fokker L. C. Zijlker, eigenaar mevrouw J. Kiljan-Goënga, off. 2e prijs; Karina, fokker-eigenaar N. A. Swaerts, Oudeschild, off. 2e prijs; Kea, fokker- eigenaar F. J. Bakker, Den Hoorn, off. 3e prijs; Keliesa, fokker G. Eelman, ei genaar H. Spigt, lok. 3e prijs; Katja, fokker W. A. Lemmers, eigenaar Joh. C. Roeper CK. Dinsdag 25 juli De Koog, speelweide Boodtlaan, 10.00 uur, kinderspelen 6-14 jaar. De Koog, Bad weg, 14.00 uur, strandspe- len 6-14 jaar. De Koog, speelweide Boodtlaan, 19.00 uur volleyballen boven 16 jaar. Den Hoorn, sportveld ZDH, 19.30 uur, voetbalwedstrijd Nederlanders-Duit sers. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", 20.00 uur bridgedrive. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Wie een kuil graaft voor een ander". Woensdag 26 juli Den Burg, Groeneplaats, 14.00 uur, fol- kloreprogramma. De Koog, sportterrein aan de Boodtlaan, 19.30 uur, voetbalwedstrijd gasten- Texelaars. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Diamonds are forever". Oosterend, gebouw voor Christelijke Belangen, 19.30 uur, venkoopavond vrouwenvereniging Geref. gemeente t.b.v. kerk. Donderdag 27 juli De Cocksdorp, bij WV, 10.00 uur, kin derspeleen 6-14 jaar. De Cocksdorp, bij vuurtoren, 14.00 uur, derspelen 6-14 jaar. De Cocksdorp, sportveld SVC, 20.00 uur, voetbalwedstrijd en parachutesprin gen. Den Hoorn, sportveld ZDH, 19.30 uur, voetbalwedstrijd gasten-Texelaars en spuitvoetbal. Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, vergade ring Tessel Forever. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Snoezepoes.of: hoe vertel ik het mijn dochter". Iedere woensdagmorgen Den Burg, „Casino", 11.00 uur, bejaar- dengymnastiek. Iedere woensdagmiddag Den Burg, Landbouwschool, 15.00 uur. bejaardenzang. Expositieruimte raadhuis Den Burg, tot en met 28 juli Wilfried Voet met landschappen etsen, droge naald en houtsnede en Weren Nauta met foto's. Openingstij den: iedere werkdag 9 - 12 en 2-5 uur en woensdagavond 8 - 9.30 uur. Galerie ,,'t Swarte Schaep" Den Burg, Kogerstraat 100, tot en met 28 juli, Hanka Czajkowska, Poolse weefster met gobelins, kelims en weefdemonstratie. Openingstijden: ie dere dag 10.00 - 21.00 uur en zondags 14.00 - 18.00 uur. OOSTEREND Vrijdagavond 4 au gustus wordt in Oosterend een lampion optocht voor kinderen gehouden. Ge start wordt om half negen bij het Ge bouw voor Christelijke Belangen; me dewerking wordt verleend door „Ex celsior". Zoals gewoonlijk heeft de dorpscommissie van Oosterend zich met de organisatie belast en prijsjes uitge loofd. De prijzen zullen worden toege kend aan de dragers van de fraaiste zelfgemaakte lampions. Wie wil mee dingen moet dus met spoed aan de slag gaan ZON, MAAN EN HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 25 juli 7 37 en 20.00; 26 juli 8.32 en 20.49; 27 juli 9.19 en 21.33; 28 juli 10.06 en 22.15; 29 juli 10.48 en 22.50. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. 4 tot en met 7-jarige guste merries: Hieja, fokker G. Rikkenberg, eigenaar F. J. Bakker, lok. II; Ivonda, eigenaar Van der Star, fokker Ubels, lok. II. 1-jarige merries: Mayike, fokker-eigenaar mevrouw J. Kiljan-Goënga, off. le prijs CK; Mi nerva, fokker-eigenaar Jac. de Graaf, Den Hoorn, off. 2e prijs; Anna Marie, fokker-eigenaar D. Koorn, off. 2e prijs. 2-jarige merries: Lamore, fokker-eigenaar R. D. Keijser, Den Burg, 3e prijs off.; Lediena, fok ker-eigenaar C. J. Swaerts, off. le prijs -+■ CK; Lyanneke, fokker Van Erp, ei genaar P. Daalder, Oosterend, 2e prijs off.; Latona, fokker-eigenaar A. J. Goe man, De Waal, 2e prijs off.; Leona, fok ker D. J. Keijser, eigenaar J. de Visser, Oudeschild, off. le prijs CK. OUDESCHILD Na de eerste kunst- markt op het terrein rond de molen in Oudeschild hebben de deelnemers zich bereid verklaard mee te werken aan de volgende markt op 5 augustus. Totaal 13 exploitanten hadden zaterdag één of meer kramen in gebruik en ze waren tevreden over de verkoop. Door het bij zonder warme weer en de andere akti- viteiten (concours hippique en rommel- tjesmarkt) liep het geen enkel moment storm. Desondanks kon organisator A. Goes spreken van een geslaagde proef. Voor de komende markt hebben zich al nieuwe deelnemers aangemeld. Het terrein rond de molen is bijzon der geschikt voor een dergelijke mani festatie. Hoewel middenstanders in Ou deschild de markt liever op de speel weide zagen blijkt het toch meer men sen dan normaal naar het voor toeris ten eigenlijk alleen door de haven en gevels aantrekkelijke dorp te lokken. Ook de volgende markt wordt gelijk tijdig met de rommeltjesmarkt in Oos terend gehouden. Zaterdag is echter ge bleken dat beide markten niet konfkur- reren, hoewel mensen die de kunstmarkt bezochten wel eens schrokken van het prijsversohil omdat de markt in Ooster end natuurlijk veel lagere prijzen heeft Voor de komende markt kan men zich weer opgeven bij A. Goes, De Ruyter- straat 167 en N. Welboren, De Ruyter- straat 135, telefoon 2702. Het inschrijf geld bedraagt 20,Ook de komende markt zal men proberen met visverkoop en muziek het geheel te verlevendigen, verlevendigen. Donderdagavond 20.00 uur in het City theater „Snoezepoes of: Hoe vertel ik het mijn dochter". Snoezepoes is de dochter van een vader zonder vrouw. De film gaat dan ook over moeilijkhe den die ontstaan als vader zijn dochter moet voorlichten. Snoezepoes gedraagt zich als een argeloos kind terwijl zij het figuur van een volwassen vrouw heeft. Ten einde raad schakelt pa een vriend in. Samen proberen ze het meisje te koppelen aan een van de drie zoons van zijn vriend. Dit mislukt grandioos, want in een aantal komische situaties bezwijken ze alle drie voor haar arge loosheid. Ook de inmenging van de school faalt. Tenslotte komt alles goed terecht als het meisje een aardige jon gen ontmoet voor wie haar hartje open gaat en waarmee ze de liefde beleeft. Toegang 18 jaar. OOSTEREND Woensdagavond hou den de dames van de vrouwenvereni ging van de Gereformeerde gemeente van Oosterend vanaf 19.30 uur in het gebouw van Christelijke Belangen een verkoopavond. De opbrengst van deze aktie, die ieder jaar gehouden wordt, is bestemd voor de restauratie van het kerkgebouw in Oosterend. Hiertoe worden ondere andere zelfgemaakte ba by- en kinderkleding, speelgoed, siera den en levensmiddelen verkocht. De he le avond wordt er koffie geschonken. Iedereen is welkom. OUDESCHILD Vorige week don derdag en vrijdag is mevrouw Janssen- van Esch gedurende 50 uur onafgebro ken bezig geweest met het gieten van gipsen beeldjes. De verkoop van de beeldjes bracht, na aftrek van de kos ten, ca ƒ165,op. Het geld is gestort op rekening 22.022 van de Raiffeisen- bank ten name van „Clubhuis Athena" en zal te zijner tijd worden gebruikt voor de aanschaf van een oven of ande re benodigdheden voor het nieuwe club huis. Over de plaats van het nieuwe onder komen is nog geen overeenstemming bereikt. Onzekerheid bestaat over de bekostiging van een eventuele verbou wing van dorpshuis ,,'t Skiltje" terwijl mevrouw Janssen betwijfelt of er na de verbouwing voldoende ruimte zal zijn. De besprekingen met de Stichting Cul tureel Werk en het Dorpshuisbestuur gaan dan ook nog steeds door. Op 26 en 27 juli a.s. wordt te Bree- zanddijk van 10 tot 17 uur geschoten met een 81 mm mortier, sector 180 gra den Afsluitdijk, richting Den Oever, af stand 4 km, hoogte 3500 voet. De eerste training in het nieuwe zoen was een groot succes, vooral het eerste waren veel spelers aan» Deze week trainen we op dinsd* donderdag met de senioren en juni We kunnen nog enige senior-S plaatsen. De spuitvoetbalwedstrijd van brandweer op ons terrein is zee slaagd: een record aantal toeschou woonde de spannende wedstrijd bii mochten voor de pupillen 2 voeth bestellen, hartelijk dank brandwe* den. Ten C ut DEN HOORN Dinsdagavonc va half acht zal door het „Spyker parc tistenteam" een dropping worden gevoerd op het ZDH-terrein te Hoorn. De para's hopen de landir, wel beter uit te voeren dan de week, toen ze honderden meters vei op terecht kwamen. Voorafgaand as demonstratie wordt een wedstrijd mesvoetbal gehouden (aanvang en om ongeveer kwart voor acht h een voetbalwedstrijd tussen Neder! se en Duitse badgasten. !fe Valgtèrteer Nederland 2e HANDS AUTO KOPEN? EERST LATEN KEURENI Uit een op het parkeerterrein Het Woutershok geparkeerde auto gendom van K.B. uit Scherpen werd een kleinbeeldcamera en eeni camera gestolen. De wagen werdd toe opengebroken. De politie stelt onderzoek in. Een van de vele winkeldiefstal die deze zomer worden gepleegd Zwitser P.J.J.H. werd in Daalders permarkt betrapt toen hij levensmi len ontvreemdde. De politie heef man van het eiland verwijderd. De groep Texel van de Rijkspoliü per 1 juli j 1. uitgebreid met wachte ter H. H. Molenberg uit Rijen. Hij* wonen in Oosterend. Twee Duitse gasten zijn zeer f; peerd door het verdwijnen van schoudertas met kostbare inhoud zat niet alleen geld in, maar ook rijbewijs en autosleuteltjes. De tas zondagavond omstreeks half elf u J'Elleboog even onbeheerd op een tafels achtergelaten. Toen de eigent se van de dansvloer terugkeerde bi de tas spoorloos. De politie heeft de: in onderzoek. ƒ500,beloning uitgeloofd OUDESCHILD In de nacht dinsdag op woensdag (of woensdsj donderdag) werd van de stuurkast de in de haven van de stuurkast de trawler TX 22 „Bartina Klas (schipper-eigenaar S. v. d. Knaap) kompashuis weggehaald ter waarde ongeveer ƒ1500,Al eerder verdwf van hetzelfde schip een heklicht ei draagbare radio. Bij de politie is gifte gedaan. Schipper Van der Ks heeft ƒ500,uitgeloofd voor degen; zodanige aanwijzingen kan geven de dader wordt achterhaald en dat kompashuis terugkomt. DEN HOORN Toen mej. M.C- (19) uit Laren zondagmiddag tegen uur op de kruising Witteweg-Klif-^ melpotsweg te Den Hoorn de Rop? pots weg wilde oprijden, meende zijl1 tussen twee hier stilstaande andere gens door te kunnen. Van een der gens stond echter het portier opea reed er tegenaan, waarbij aan de eigendom van P.M. uit Keulen, veel schade ontstond. !t

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2