AGENDA HET GEHEIM II.MMKIJWS Raadsvergadering Vijf zilveren medailles voor Texelse paardenfokker Handelsregister Uitslag loterij Kotex Schietoefeningen Gevonden en verloren voorwerpen Agrarisch struktuuronderzoek op Texel kost ƒ60.000, Twee auto's zwaar beschadigd Texel geen afzetgebied voor tweedehands kolenkachels feuilleton van Tom Lodewijk Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 22 augustus 1972 tnsdagavond 29 augustus, aanvang adht, vergadert de gemeenteraad, agenda luidt als volgt: Notulen. Ingekomen stukken en mededeLin- Benoeming van een vertegenwoor- r uit de raad in het georganiseerd rleg ter voorziening in de vaikature staan door het vertrek van de heer ndaart. Aanbevolen worden: 1. de r L. J. Weijdt; 2. de heer F. Blanken. Benoeming van een plaatsvervan- d vertegenwoordiger in de raad van tuur van het centraal ziekenhuis ;maar wegens aftreding van me- uW J. Koning-Bruin. Aanbevolen den: 1. mevrouw M. Maas-Diemer; Je heer J. Zuidewind. Vaststelling van de Bezoldigings ordening 1971 A der gemeente Texel. Vaststelling van de eerste wijziging de Bezoldigingsverordening 1971 A gemeente Texel. Vaststelling van de tweede wijzi- van de Bezolddigingsverordening A der gemeente Texel. Beihandeling van de nota huisves- r (inklusief protest tegen buiten- icingstelling van de Woonruimtewet 7). Vaststelling van een verordening het gebruik van woningen in de ge- ente Texel. 0. Delegatie van de bevoegdheid tot voeren van rechtsgedingen inzake inning van kleine geldvorderingen. 1. Venhoging van het krediet voor de iw van een elektriciteitscentrale an- waterfabriek nabij Oudeschild door NV Texelsche Electrioiteitsmaat- ippij (TEM). 2. Garantieverlening ten behoeve een door de algemene stichting voor zorging en verpleging van zwakzin- Ien te Utrecht aan te gane geldle- g van ƒ600.000,voor de aankoop, bouw en inrichting van het perceel Zes 2 te Den Burg tot gezinsver- gend tehuis voor geestelijk gehan- apten. 3 Deelneming in een onderzoek naar struktuur van de agrarische bedrij- op Texel in samenwerking met de diting ter verbetering van de agra- he struktuur in Noordholland. 4. Verkoop van een perceel bouw- •ein aan de Orchismient te De Koog de 'heer J. P. de Jong te Amster- 5. Vestiging van een erfdienstbaar- d nabij de Waalderstraat te Den •g ten behoeve en ten nutte van een de gemeente in eigendom toebého- n': td perceel als heersend erf, en ten e van een aan de Coöperatieve Aan- pcentrale Texel in eigendom toebe- end perceel als lijdend erf. 5. Wijziging van de gemeentebegro- voor 1971. I Wijziging van de begroting van grondbedrijf voor 1972. I. Wijziging van de gemeentebegro- voor 1972. Verkoop perceel industrieterrein de Spinbaan te Den Burg aan de r J. C. Dros te Eierland. onderdag- en zondagavond 8 uur in City theater ,,'t Is een gekke, rare, cjwaze wereld), de klassieke lach- w^arin enkele zeer uiteenlopende sonen elkaar op toevallige wijze ont- Èten, hetgeen tot lachwekkende toe- ïden leidt. De film begint op de au- ■g naar Las Vegas, waar iemand wagen in een ravijn duwt. De ge- rtemssen verplaatsen zich naar een n stadje waar vele intriges rond hu- ijken en bezittingen zich ontwikke- De meeste mensen laten zich van slechte of domme kant zien, maar s bij elkaar blijft het leuk. gang alle leeftijden. AKKOMMODATIE OPGEVEN Hoewel het seizoen duidelijk over zijn hoogtepunt heen is, krijgt de VW da gelijks toch nog vele verzoeken om ak- kommodatie te verwerken. De leden (van alle logiesvormen) worden daarom opgeroepen spoedig opgave te doen van eventueel nog vrije bedden. Dinsdag 22 augustus De Koog, speelweide Boodtlaan, 18.30 uur, volleybal boven 16 jaar. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Blue Movde". Woensdag 23 augustus Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", 20.30 uur fölkloreprogramma met vrij dansen. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „De lefschopper". Donderdag 24 augustus De Cocksdorp, vuurtoren, 14.00 uur, strandspelen 6 - 14 jaar. Den Hoorn, terrein ZDH, 20.00 uur, tap toe Texel. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Expositieruimte raadhuis Den Burg, tot en met 25 augustus een expositie van Florose (mej. Roelofs) en mevrouw De Reiger. Abstrakt en surrealistisch schilderwerk, aquarel len en tekeningen. Openingstijden: iedere werkdag 9.00 - 12.00 uur en van 2.00 - 5.00 uur en woensdagavonds 7.30 - 9.30 uur. Galerie ,/t Swarte Schaep" Den Burg, Kogerstraat 100, tot en met 31 augustus 2 Texelse meisjes, Irene en Monica Maas, met pottenbakkunst en tekeningen. Tijdens de expositie worden demonstraties pottenbakken gegeven. Openingstijden: iedere dag 10.00 - 21.00 uur en zondags 14.00 - 18.00 uur. Interkerkelijke zangdiensten Iedere donderdagavond in de Hervorm de Kerk in De Koog, 20.00 uur, en iedere zondagavond in de Hervormde kerk in De Cocksdorp, 19.30 uur. Iedere woensdagmorgen Den Burg, „Casino", 11.00 uur, bejaar- dengymnastiek. DE COCKSDORP Op de onlangs te Hoofddorp gehouden centrale keurin gen van de vereniging „Het Nederland- sdhe Trekpaard" kreeg de inzending van de firma Witte Zijm („Sir Ro bert Peel") niet minder dan vijf zilve ren medailles. De Haflo-Arabe hengst veulens Zorro en Ajax kregen beiden een eerste prijs, het merrieveulen Fleur eveneens. De 1-jar. Haflo Arabe hengst Baccarat van Sit Robert Peel kreeg een tweede prijs. In de categorie oud-kam pioenen werd 'n le prijs toegekend aan de merrie Liesl. Bij de 4 - 7-jarigen kreeg de merrie Lotte een eerste en Diana een tweede prijs. De eerder ge noemde Lisl kreeg nog een extra eer ste prijs in de cotegorie merries met af stammelingen. Wqzigingen NV Exploitatiemaatschappij „De Kram", De Cocksdorp, Texel, Vuurto- renweg 5. „Camping De Krirh". Uittre dend commissaris F. Standaart en toe tredend commissaris Th. Hoogerheide, Den Burg, Texel en J. Japin, Den Burg, Texel en toetredend dirékteur M. Boon, De Cocksdorp, gemeente Texel (alleen bevoegd). NV Luchtvaartterrein Texel, Texel, 'Den Burg, Slingerweg 2. Toetredende leden Raad van Bestuur. G. Fonteijm, 's^Gravenhage, E. Millar, 's-Grovenha- ge, J. van Dis Hzn., Hilversum en J. C. Dros, Texel. Allen gezamenlijk verte genwoordigingsbevoegd met een lid van de Raad van Bestuur. „Golfbaan Den Hoorn", Den Hoorn, gemeente Texel, Witteweg. Exploitatie van een midgetgdlfbaan annex pavil joen. Uitgetreden venn. K. Minnes. Be drijf wordt voortgezet door F. G. van Hintum onder dezelfde naam. J'Elleboog. Den Burg, gemeente Texel Kantoorstraat 9 (hoofdzaak) Weverstr. 95 - 97 (filiaal ander de naam Café-Bar „Olympic") Cafébedrijf. Uitgetreden ei genaar J. Jellema. Bedrijf wordt voort gezet door een vennootschap onder fir ma onder dezelfde naam. Naam der vennootschap „Firma Jellema". Venno ten J. Jellema, J. Jellema-van Boven en R. van der Kooi. De prijzen van de Kotex-loterij kun nen worden afgehaald bij H. van Heer waarden, Kogerstraat 51, Den Burg, te lefoon 3198. De winnaars moeten wel in het bezit zijn van loten niet de volgende nummers: le prijs op lotnr. 2503; 2e prijs op lotnr. 1199; 3e prijs op lotnr. 8108. De hieropvolgende prijzen op de nummers 2051, 1578, 1962, 3627, 2555, 3380, 3383, 3543, 2180, 3449, 994 en 2935. Op 23 augustus, uitwijkdatum 24 au gustus a.s. en op 28 augustus, uitwij'kda- tus 1 september a.s. gaan resp. schieten in sector 045 - 075 graden met een straal van 9 mijl vanuit het hoge gelei- delicht Nieuwe Haven: H.M. Groningen en H.M. Van Speyk. Veiligheidsschip aanwezig. Te Bréezanddijk wordt op 23 augus tus van 11.00 tot T6.00 uur met een 81 mortier geschoten. Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 4 tot en met 29 september 1972 zullen, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, van bovenge noemd terrein schietoefeningen worden gehouden met lichte ludhtdoelartille- rie. De onveilige afstand is tot 14.000 m. in de periode 20 juli - 16 augustus Verloren: donkerblauw Lee-jack; wiel dop Simca 1000, ingekrast kenteken 51-73-DH; zwembroekje, bloemmotief; klein rode knipportemonnee, inh. plm. 80,Agfa automatic fototoestel; rood meisjesjaek, zwarte streep; polaroid zonnebril; Lincoln dameshorloge met zwart nylon bandje; 'kinderhorloge, doublékleurig; zwarte nappa dames- beurs, br. knipsluiting; wildleder jasje, naturel beige; luchtbed, pomp, KLM- tas, pukkel, gebloemde band, inh. o.a. pas; damesportemonnee, zwart, knip, inh. plm. ƒ70,groen-witte kinderbi kini; herenbril, rechthoekig br. montuur met polaroid opzetbril; kleine bruine knipportemonnee, inh. ƒ25,sleepka bel in tas; gouden damesarmband, scha- keltjes en „kralen"; blauw ikdnder- schoentje, links, maat 22; groene kin derportemonnee, inh. DM 2,05; sleutel bos met 5 sleutels: huissleutel en 2 au tosleutels (VW); bruine portemonnee inh. ƒ150,en sleuteltje; zwarte leren herenportemonnee, inh. rijbewijs en plm. ƒ100,fototoestel Canon Demic EJE17 automatic, zwarte tas, ultraviolet- filter; Lips huissleutel; sleutel aan ring, waaraan donker kleurig leertje; bruine tas met ƒ1100,en betaalcheques; gou den schakelarmband, gedraaide scha kels; portemonnee, afbeelding van vuurtoren, inh. ƒ5,goude broche, let ter N; metalen bril met hoornen poten; „ziekenfondsbril" in groene 'koker, 25,2 autoimperiaal spinners; auto sleutels Renault, 5 sleutels aan ring; lichtbruin suède damesjasje; blauwe damesblazer; zuidwester, rood-groen geruit; bruine suède damesportemon nee, inh. plm. ƒ100,roze damespor temonnee met plastic knip inh. 2 fiets- sleuteltjes en plm. ƒ600,rode auto ped; grijs damesvest, lange mouwen, ronde hals; gouden armband, bewerkte ring; rodd-oranje plastic regenjas; wit plastic etui, Amrobank, inh. ƒ200, rieten tas met regenjas; doublé horloge, groen bandje, klein rond model; leren beige knipportemonnee, inh. plm. 50, gouden schakelarmband; 'lichtblauw jack met capuchon, in zaik geborduurd „Sigtermans"; blauwe trui met lange mouwen, geribbeld; bruine portemon nee, druk- en knipsluiting, inh. plm. ƒ15,zeewerphengel in groene hoes; pakje met foto's; Agfa Clack fototoestel in tasje; horloge, blauwe wijzerplaat, bandje met grote gaten; oude zwarte damesfiets; kinderbril, blauw randje; bos met 5 sleutels in zwart hoesje; pon cho, rood met 2 blauwe banen; gouden kapspeld, bladvormig met parel; bood schappentas met inhoud; gouden ring, inscriptie ,,'Henk", 24-04-72?; zilveren armbandje, naamplaatje „Karin"; zw. 'kort jasje; plastic tas, gebloemd, inh. zwembroeken, bikini etc.; fijn gouden ketting met Hugenotenkruis; kleine ra dio, lichtgrijs, merk Sharp; goudkleurig dameshorloge, kettingachtig bandje; le ren beige portemonnee, knipsluiting, inh. plm. ƒ35,groen suède portemon nee, inh. plm. ƒ20,gouden armband, bewerkt, 2 cm breed; dunne gouden armband met bedeltje Schorpioen; igroen corduroy jack; zwart leren etui van Olympus fototoestel; bruinige biki ni; ring, laspuntje niet afgewerkt; grote zwarte boodschappentas met inhoud. Gevonden: zwarte leren damesporte monnee, inh. 30,enkele bonnetjes; gouden oorring, bloemmotief; blauwe koffer, inh. rood fluwelen kostuum, ge reedschap; toilettasje met geldbedrag; 'bedelarmband met 4 hangers (trompet, fles, lantaarn, klomp); kinderarmbandje inscriptie „Jaap"; suède tas met fran jes; verzekeringsplaatje JXV-005; auto sleuteltje (VW), plaatje no. 66944; Ko dak camera; zwembroek, groen, rode handdoek; jute tas, inh. badspuilen; donkerbruine herenportemonnee met geldbedrag; fototoestel Agfa; donker bruine portemonnee, 2 knippen, inh. geldbedrag en sleutel; doublé horloge bandje; lensfilters „Minolta", in plastic doosjes; parapluie, groen en paaré, vier kante motieven; boekensteun; 4 sleu tels aan ring; Eurocheque; slaapzakken, tent, kleding; bruine portemonnee, inh. o.a. betaalpas en geldbedrag; wit kin- dermutsje met bondrandje; draion jack paars-grijs; bril, donker montuur met metalen hoeken; ahroom'kleurig heren horloge, bruin leren bandje, meik Mon- «te; doublé dameshorloge; zonnebril, zw. montuur, koperen rand aan onderglas; brill; klein leren avondtasje, bril, kleur zwart. Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat zal naast het „middenstandsonder- zoek" op Texel ook een agrarisch struc tuuronderzoek worden gehouden. De kosten bedragen ƒ60.000,- waarvan 25% (ƒ15.000,-) voor rekening komt van de gemeente terwijl het Fonds voor de ver betering van de Agrarische structuur en de provincie Noordholland resp. 50 en 25% bijdragen. Het onderzoek zal wor den uitgevoerd door het Provinciaal Opbouworgaan. Het opbouworgaan heeft een derge lijk onderzoek ingesteld bij de agrari sche bedrijven in het gebied van Eg- mond en omgeving. Dit onderzoek heeft buiten de gegevens voor agrarische be drijven veel gegevens opgeleverd die voor de samenstelling van de plannen met betrekking tot de ruimtelijke orde ning zoals streek- en structuurplan van groot bëlang zijn. Omdat Texel momenteel bezig is met het voorbereiden van een structuurplan terwijl ook aan een streekplan wordt (gewerkt hebben B. en W. nagegaan of een dergelijk onderzoek ook op Texel gehouden zou kunnen worden. Bij over leg met het Provinciaal Opbouworgaan, de Stichting ter verbetering van de agrarische structuur in Noordholland en de Stichting Agrarisch Texel is geble ken dat zowel Agrarisch Texel, de pro vincie als de gemeente veel nut zouden hébben van een dergelijk onderzoek. De kostenverdeling over de drie betrokken instellingen is op basis van de onder scheidende maten van belang. G.S. van Noordholland kunnen met een en ander instemmen. Het onderzoek zal in oktober van dit jaar moeten star ten. De resultaten zullen dan begin vol gend jaar bekend zijn. Dat is voor de gemeente aanvaardbaar want de onder zoekingen kunnen dan worden ingepast in het structuurplanonderzoek. DE COCKSDORP Zondagochtend ontstond om 8.20 uur op de kruising VuurtorenwegJDuinweg door een mis verstand een aanrijding waarbij twee wagens zwaar beschadigd werden. Er waren geen gewonden. De Zwitser H. J. S. kwam uit de Duin weg en stond een halve meter op het kruispunt. Hij kreeg van een Duitse wagen die tegenover hem stond een lichtsignaal ten teken dat de weg vrij was. Bij het oprijden werd hij echter geramd door de van rechts komende Texélaar K. A. de R. Van een bejaard echtpaar uit Hilver sum kregen wij een briefje met de vraag of er op Texel geen aantrekkelij ke markt was voor afgedankte kolenka chels. Want in de krant had gestaan dat Texel voorlopig niet op het aardgasnet wordt aangesloten en daaruit werd ge- konkludeerd dat men het daar tot in lengte van dagen met kolenverwarming moest doen. Ze vroegen of een vraag prijs van ƒ150,voor hun oude 'kolen haard redelijk was. We hébben de laatste tijd meer van dergelijke vragen moeten beantwoor den. In dit geval hebben we laten weten dat ƒ150,rijkelijk veel is en dat het zelfs voor de helft van dit bedrag moei lijk zal zijn om op Texel een tweede hands kolenhaard te slijten. Want op Texel loopt de vraag naar kolen als brandstof bijna even hard terug als op het vasteland omdat men algemeen kiest voor het gemak dat oliestookver- warming biedt terwijl het aantal men sen dat zich centrale verwarming (ook oliestook) veroorlooft, snel stijgt. iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu 99 M „Hé" riep José over het geweld de motor heen, „waar gaan we naar Ik moet naar huis!" kar kom je heus wel op tijd" zei rten grijnzend, „misschien nog eer- dan zij, maar we gaan even de dijk [s. De rivier bij maanlicht!" was niet zo bijster geïnteresseerd e rivier bij maanlicht, maar ze vond nachtelijke tocht toch wel roman- Weldra waren ze de stad uit en !den de slingerweg over de vrijwel /jBaten dijk. Maarten kon hier zo hard rijden. h hoeven toch niet zo ver, de maan ant overal". janeschijn en stilte" lachte Maar- Het is me hier nog te druk" en hij t uit voor een paartje, dat innig mengeld, van geen hemel of aarde feten scheen. José herinnerde zich ntas de reputatie van „De Dijk", kn Maarten stopte, zag je in de ver- e lichtgloed boven de stad. Er was •n een smalle maansikkel, die een wlende water. Aan de overkant zag telendt water. Aan de overkant zag Je rode lichten van een langzaam [«jokkende motorboot. |Jooi is het hier" zei José, maar ze rue toch even in haar korte bont- uuuiMiiiuiiiiniiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jasje, want het was begin mei en de nachten waren nog koud. „Heb je het koud?" vroeg Maarten bezorgd en sloeg meteen beschuttend zijn arm om haar heen. José wilde een afwerende beweging maken, maar be dacht zich. Ze was toch geen kruidje- roermeniet? Een ogenblik ook dacht ze aan de verhalen over Maarten. Maar, meende José met dat zo vaak gebezigde en toch zo volkomen onlogische argu ment, wat kon haar gebeuren? Ze was er altijd zélf nog bij! Ze werd zich bewust van Maartens adem aan haar oor, ze hoorde niet wat •hij zei, maar opeens knelde zijn arm vaster en voelde ze zijn mond op de ha- Te. Tegelijk reikte zijn andere arm on der haar benen en trok hij haar op zijn 'knieën. „Nee nee, niet doen" weerstreefde ze „toe nou Maarten, ga nou niet gek doen „Gek" zijn stem had een vreemde, hortende klank. „Gek ja, dat maak jij me klein kreng". Terwijl zijn hand haar bontjas openrukte, rook ze de geur van alcohol en besefte dat Maarten aardig gedronken had. Opeens rilde ze. „Nog altijd koud?" grijnsde hij „kom maar, dan zal ik je wel warmen". Op eens liet hij haar los, ze ademde ver dicht, maar met een zwaai was hij de auto uit, pakte een plaid die diaar ach terin lag, opende het portier en trok haar de auto uit. „Kom" zéi hij „hier kunnen we niets beginnen, onder aan de dijk, in het grasik heb een plaid en i'k zal wel zorgen dat je het niet koud krijgt, darling!" Hij lachte hij gend. „Kom ga mee". Opeens rukte José zich los. „Zeg, ben je gek?" zei ze. „Wie denk je wel dat je vóór hebt?" „Wie denk jij dat je voor hebt?" vroeg hij. „Denfk je dat ik je chauffeur ben? Altijd maar lekker meerijden en geen enkele tegenprestatie? Vóór wat hoort wat, zeg ik altijd maar". „Als je denkt dat ik een van die mei den ben. „Jij bent net als alle andere meiden, een heleboel drukte en een deining van 'hemmetje raak me gatje niet, maar in tussen! Ze zijn allemaal hetzelfde! Kom!" „Ik peins er niet over" zei José, en bedenkend dat je meer vliegen vangt met honing dan met azijn, probeerde ze, „Kom nou Maarten, doe nou niet zo gek, je zou me thuis brengen, m'n moe der wordt ongerust. „Die ligt allang te kooi" zei Maarten en José bedacht met schrik dat dit wel eens zo kon zijn. Hoe laat was het? Ze probeerde haastig op haar horloge te kijken, maar het was hier aardedonker. „Ik zal je netje thuisbrengen" beloof de Maarten, „maar éérst zul je lief voor me zijn. Héél lief, en dan vergeet je he lemaal dat je nog naar huis moet". „Vergéét het maar!" zéi José opeens woest. „Hoe krijg je het in je kop?" „Je moet toch met mij mee" zei Maarten „anders kom je niet thuis, en als je nu meteen héél lief voor me bent dan breng ik je óók nog thuis. En an ders, anders ga je maar lopen!" „Dat doe ik nog liever!" riep José ver bitterd. Ze rulkte z/idh los en holde weg, in de richting van de stad. Ze hoorde hem vloeken. Toen, opeens het ronken van de motor. Nu komt hij me na, dacht ze, nu grijpt hij me. Radeloos keek ze rond. Nergens een huis, nergens een mens, zij helemaal alléén op die verlaten dijk met hem. En hij was zo sterk, en hij was niet nuchter meer „Kijk es an, hoe later op de avond hoe schoner volk" hoorde ze opeens en voor haar stonden als uit de grond op gerezen, twee mannen met petten en leren jassen, naast hun fiets. „Als je winkelen wilt juf, mot je op de Bree- straat zijn, hier is alles geéloten!" Op datzelfde moment hoorde José de motor roffelen en omkijkend zag ze de rode achterlichten verdwijnen. „Waar mot je naar toe meissie?" vroeg de ene man lachend. Maar de an dere zei; „Kees, zie je niet dat 't kind helemaal kop over bol ds?" José streek haar hand langs haar ogen, knoopte haar manteltje vast. „Nee" zei ze met een stem die ze zo vast mogelijk liet klinken, „ik ben niet kop over bol. Ik ben alleen dolblij dat u er net aankwam". „Was het die vent in die auto?" vroeg de als Kees aangesprokene, die de we reld kende en geen uitleg behoefde, Jo sé knikte. „Je vraagt er om, jullie grieten" zei de andere. „Als je met een vent in een auto midden in de nacht de dijk opgaat, (denk je toch niet dat hij vergeetmijniet jes gaat plukken?" „Ik wóu de dijk niet op" zei José bij na huilend. „We kwamen van een feest je, hij zou me thuisbrengen, hij wou even langs het water rijden. „En naar de maan kijken zeker. Hoe oud ben je. Elf?" José was het liefst door de grond ge zonken. ,yHoor es Kees" zei de andere man opnieuw „je ziet todh wél dat het kind nog zo groen is as gras. Ze liep toch weg? En recht in onze armen. Tja, en wij zijn ook zulke brave broeders niet, wel Kees?" „O nee" zei Kees „je treft het trou wens, dat wij zuJlke brave broeders niet zijn. Om eerlijk te zijn, zus, wij zouen net stiekum een fuikje gaan lichten, en daar heb je geen licht bij nodig". „Nou" zei José dapper, „dat is toch zo schandalig niet?" „Vraag het aan de koddebeier" advi seerde Kees lachend. „Nou je zus, waar moet je naar toe?" „Naar Merendorp" zei José en haar stem begon te trillen. Ze was nog wel een uur lopen van de stad! De twee mannen smoesden met el kaar. „Nou juffrouw" zei de man die Kees heette, „we hébben pech. Want met ons goeie hart kunnen we zo'n meissie niet in 't holst van de nacht alleen de dijk opsturen. Als je het nou niet erg vindt om op me bagagedrager te krui pen breng ik je naar de stad. En tja, dan moet je maar zien dat je naar Me rendorp komt. Heb je geld bij je?" „O ja gelukkig wel", zei José, en schrok toen ze het zei. „Voor geld gaan alle deuren op. Of was je bang dat we je zouen beroven? Neen hoor, wij Stelen alleen eerlijk, niet Karei?" „Nou niet langer klessen" zei Karei ,,De nacht is nog jong en ik wacht wel bij de strekdam. Rijen". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5