U kunt zoveel méér doen met onze bank RaiffeisenbankBf Boerenleenbank C.J.Ellen: afvoer gif resten nog steeds niet goed geregeld Schietbaan wordt slechts paa keer per maand gebruikt Nerts verkoos de vrijheid Bejaarden naar Flevohof Adspirantenconflict Badgast onwel gewordt opgelost Voorlopig geen exposities in het raadhuis Geslaagd Badmintonclub weer vaj start Ander spreekuur vooil muziekschooldirektie SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend S.V. TEXEL OVERHEERSTE WINDWIJERTOERNOOI Texel 1 en 2 wonnen het Windwijzer- toemooi, georganiseerd door Watervo gels in Den Helder, terwijl junioren a 1 en bl de eerste plaatsen bereikten in het ZDH juniorentoernooi In Den Helder won Texel 1 van Wa tervogels. De eindstand was 00, maar de Texelaars waren trefzeker bij het ne men van de strafschoppen (43). De hele wedstrijd was Texel de meerdere van de Helderse ploeg. Tegen BKC werd verdiend met 20 gewonnen. De konditie gaf in de laatste wedstrijd de doorslag. Invallers Leo Saai (voor C. Boot) en R. Dapper (voor G. Diephuis) deden het goed. Het tweede team kwam uit tegen Wa tervogels 2 en speelde met 00 gelijk. De strafschoppen brachten de beslis sing- 4—3 Ook tegen BKC moest de wedstrijd met penalties worden beslist; na 11 in de normale speeltijd werd het uiteindelijk 54. Zaterdag begint voor junioren a 1 de kompetitie en zondag voor Texel 2, 3 en 4 en junioren b 1. Ook het 5e kan zon dag beginnen, maar dan moeten er wel leden bij, want het team bestaat nog niet uit elf spelers. De andere elftallen spelen wellicht vriendschappelijk. ten C. ZDH ORGANISEERDE GESLAAGDE TOERNOOIEN DEN HOORN De toernooien, die ZDH in het afgelopen weekend organi seerde waren spannend en hadden een vlot verloop. De toernooien, die zaterdag voor junioren B en junioren A zijn ge houden, zijn beide gewonnen door de jeugd van S.V. Texel zonder één ver- liespunt. Bij de junioren B werd Texelse Boys tweede en bij jun. A was de twee de plaats voor Oosterend. Het zondag gehouden toernooi voor het eerste elftal werd door ZDH gewonnen. De tweede plaats was voor „Vliegende Vogels" uit Haarlem. De ZDH-uitslagen: ZDH-V1. Vogels 0—0; ZDH-Radiostad (Hilver sum) 2—0; ZDH-Abekewalda (Abcoude) 21 en 21DH-Spaarnevogels (Haarlem) 3„2 S.V. OOSTEREND Dinsdagmiddag begint odk de trai ning voor de jeugdafdeling weer te draaien. Van 4 tot 5 uur de welpen van 8 en 9 jaar en van 5 tot 6 uur de welpen van 10 en 11 jaar, o.l.v. A. Schaatsen- berg. Donderdagavond trainen de C-junio- ren van 12 en 13 jaar van 7 tot 8 uur; de B-junioren van 14 en 15 jaar volgen hierna van 8 tot 9 uur. Voorlopig (zowel B als C junioren) o.l.v. S. v.d. Zee. TRAININ GSTIJDEN TEVOKO Donderdag 31 augustus nemen de trainingen van Tevoko weer een aan vang. Men oefent in de Burg. De Ko ninghal. De tijden zijn voorlopig als volgt vastgesteld: 18.30-19.30 uur jeugd t/m 15 jaar; 19.30-20.30 uur nieuwe le den, dames en heren boven 15 jaar en leden voor de eilandkompetitie; 20.30- 21.30 uur dames Nevobo leden; 21.30- 22.30 uur heren Nevobo-leden. Maandag 11 september vertrékken 's ochtends half 8 de bussen van de be jaardenbustocht naar de Flevohof. Via Afsluitdijk en Emmeloord gaat men naar het reisdoel. Tot 3 uur bestaat gelegenheid tot bezichtiging van de fraaie expositie, daarna gaat men weer huiswaarts via Amsterdam en Wierin- germeerpolder om met de boot van half 8 op Texel te arriveren. In Emmeloord, Flevohof, Lelystad en op de terugweg zullen consumpties en een maaltijd wor den gebruikt. De kosten voor reis, entree Flevohof, maaltijd en consumpties bedragen to taal 25,per persoon. Er is nog plaats voor ca. 10 personen. Wie zich op wil geven, wordt verzocht dit zo spoe dig mogelijk te doen bij A. J. de Graaf, De Zes 9, Den Burg, tel. 3517, of bij J. Agter, Schoonoordsingel 29, Den Burg, tel. 2969. De deelnemerskaarten worden vóór 5 september aangeboden aan dege nen die zich hebben opgegeven. Men wordt verzocht dan contant te betalen en de kaart tijdens de tocht mee te ne men, om de organisatie te vergemakke lijken. om u te dienen En daar zijn we dan ook voor. Om zoveel mogelijk voor u te doen. In uw zakelijke en gewone leven. Met alle diensten waarvoor u een bank nodig hebt. Zoals 8 verschillende spaar- mogelijkheden, een hypotheek, een passende financiering, een behulpzame Persoonlijke Lening, het boeken van een vakantiereis, het bewaren van uw kostbaarheden, het behartigen van uw effekten, het verzorgen van alle verzekeringen, uw buitenlands geld, een Privérekening voor de ontvangst van uw salaris met kosteloze verzorging van al uw betalingen. Of wellicht alleen maar voor een rustig gesprek over financiële zaken en problemen waarin vooral zo'n veelzijdige bankorganisatie als de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank uitkomst kan bieden. U kunt er voor terecht bij 3000 vestigingen. Dus altijd en overal gemakkelijk dicht bij u in de buurt... de bank voor iedereen 3000 vestigingen Volgens de heer C. J. Ellen van de Pakt-fraktie in de gemeenteraad is de opslag en afvoer van landbouwvergif ten op Texel nog steeds niet goed gere geld. Hij heeft B. en W. gevraagd of met de bloembollcnkwekers een over eenkomst kan worden aangegaan om dit vraagstuk, met name voor de zg. kwik- baden, gezamenlijk aan te pakken. Wan neer dit niet mogelijk is zou de heer Ellen graag zien dat andere passende maatregelen worden getroffen. De heer Ellen stelde dit aan de orde mede naar aanleiding van een publikatie van het waterschap, dat Jiet verboden is giftige stoffen, gebruikt bij het „koken" van bloembollen, in waterlopen te lozen. B. en W. hebben op deze (schrifte lijke) vragen inmiddels 'het volgende antwoord gegeven „In de Keur van het waterschap zijn de verplichtingen ten aanzien van het gebruik van waterlopen geregeld, waar mee het gemeentebestuur niet direct be moeienis heeft. Overigens is er over vraagstukken met betrekking tot het milieu regelmatig overleg met het wa terschap. Het betreffende artikel van de Keur luidt Het is verboden de waterleidingen te verontreinigen door 'het daarin storten of lozen van straat-, industrie- of huis vuil, afval van landbouw-, tuinbouw- of sierteeltprodukten, onkruid, industrieel afval of spoelwater, gier of andere vloeistoffen, vaste stoffen of voorwer pen. Ten aanzien van de landbouwvergif ten kan het volgende worden medege deeld. Het is de agrariërs die ontsmet tingsmateriaal voor pootaardappelen gebruikten bekend, dat zij in 1971 over tollige vergiften konden inleveren bij de Coöp. Aardappelbewaarplaats te Den Burg, alwaar zorg gedragen werd voor afvoer naar de vaste wal. Ook enkele bloembollenkwekers hebben, voor zover zij zelf verzuimd hadden voor afvoer zorg te dragen, van de diensten van de Coöp. Aardappelbewaarplaats gebruik kunnen maken. Voor 1972 is deze rege ling ook weer mogelijk. Uiteraard wor den kosten in rekening gebracht. Voor agrariërs in de P.H.-polder geldt een re geling, dat zij zich in verbinding kunnen stellen met het mosselproefstation. Hoewel dit vraagstuk bijzonder be langrijk is, hebben het gemeentebestuur over het vorenstaande geen klachten be reikt, zodat er geen aanleiding is voor nadere maatregelen. Wel willen wij van deze gelegenheid gebruik maken de agrariërs nog eens te vragen zich terdege bewust te zijn van de schade, welke zij kunnen aanbrengen en zich bij twijfel direct met terzake deskundigen in verbinding te stellen. Hoewel in dit verband wellicht niet helemaal ter zake doende, is het ons bekend dat door de Algemene Inspectie dienst van het ministerie van Land bouw regelmatig wordt gecontroleerd op de opslag en dergelijke van vergiften en, waar nodig, streng wordt opgetre den". Ameland De heer Ellen heeft ook gevraagd of gebruik zou kunnen worden gemaakt van de dienst Bescherming Bevolking voor het geval zich op Texel een ramp zou voordoen zoals onlangs op Ameland. Een ontsnapte nerts heeft gistermid dag grote opschudding veroorzaakt, in de woning van de familie Huisman (Kogerstraat 55). Het kostbare pelsdler werd om vijf uur door mevrouw Huis man ontdekt achter een stoel in de huiskamer. Het duurde twee uren voor dat het veilig achter de tralies zat. Het dier, een jong exemplaar, bleek afkom stig uit de nertsfokkerij van de heer Fokko Veenema aan de Waalderweg, waar het drie dagen tevoren was ont snapt. Het was overigens de eerste keer dat een nerts van deze fokkerij erin slaagde de vrijheid te verkiezen. De hond van de familie Huisman merkte als eerste dat een nerts in het nauw geen katje is dat zonder hand schoenen kan worden aangepakt. Een beet in de neus was de onvriendelijke reactie op een poging tot kennismaken. Overigens wist op dat moment nog niemand dat het zwarte dier met zijn dikke vacht een nerts was. Eerder werd gedacht aan een rat, een kat of een fret. Pogingen om het beest weg te lagen (want wie slaapt er nou rustig met zo'n roofdier in huis7l) faal den. Wel schoot de nerts op gegeven moment pijlsnel naar de keuken, waar het betrekkelijke veiligheid vond in de motorruimte van de koelkast. Letterlijk met geen stok was het daar uit te krij gen, laat staan te vangen. Elke poging stuitte af op een woedende uitval van het voortdurend schreeuwende dier met zijn messcherpe tanden. Overigens was de familie Huisman ongeveer even bang als de nertsiedereen stond op stoelen en tafels. Naarmate de tijd voortschreed melden zich steeds meer buren en andere belangstellenden als vanger, adviseur of supporter, maar de confrontatie met het zwarte mirakel deed leder een gepaste afstand in acht nemen. Ook de gewaarschuwde die renarts kon er weinig aan doen. Totdat een schrandere buurman het beest als nerts identificeerde en vervolgens con cludeerde dat deze wel uit Texels enige nertsfokkerij afkomstig moest zijn. Een telefoontje deed de heer Veenema ar riveren, die, beschermd door lange dik- leren handschoenen het beestje gauw in de meegebrachte kooi had gewerkt. Tot grote opluchting van iedereen, vooral van de nerts. B. en W. antwoorden „Een algehele reorganisatie van de B.B. in een z.g. rampendienst is in voorbereiding. Dit gebeurt op provin ciaal casu quo landelijk niveau. In hoe verre deze voorbereidingen gevorderd zijn is niet bekend. Stel dat er zich op Texel een ramp zou voordoen, dan mag worden verwacht, dat de leiding van 'n eventuele hulpverleningsorganisatie zal berusten bij de burgemeester. In over leg met deskundigen zullen passende maatregelen genomen worden, welke uiteraard afhankelijk zijn van de om vang van een eventuele ramp. In het ka der van de B.B. is op Texel materiaal aanwezig zools verbandmiddelen, in strumenten, genees- en ontsmettings middelen, brancards, plasma en derge lijke. Uiteraard zal hiervan dan gebruik worden gemaakt. Het spreekt vanzelf dat in voorkomende gevallen zo nodig een beroep gedaan zal worden op per soneel en materiaal van het ministerie van defensie". De expositie van Florose en mevrouw De Reiger in de kelder van het raad huis was voorlopig de laatste. Men gaat de tentoonstellingsruimte wat opknap pen. Over volgende tentoonstellingen is nog niets met zekerheid te zeggen. Be langstellenden voor het gebruik van de kelder kunnen zich in verbinding stel len met de afdeling cultureel werk van het raadhuis. Dinsdagavond heeft in het Havenres taurant een vergadering plaatsgevon den, waarbij alle Texelse voetbalvereni gingen, de subcommissie Texel en de af deling Noordholland van de KNVB ver tegenwoordigd waren. Hierbij kwam men tot overeenstemming over het als nog laten meespelen van de adspiranten in de competitie op het vasteland. Met de AOT kon een gunstige vervoersrege- ling voor de bezoekende elftallen wor den getroffen. Nadat de afdeling Noordholland van de KNVB, vertegenwoordigd door de heer Van Zonen, competitieleider Bijl, secretaris Bakker en de heer Visser, zijn excuses had aangeboden voor het feit dat in mei wel kontakt was opgenomen met de gemeente en niet met de advies commissie Texel, werden onmiddellijk spijkers met koppen geslagen. De maat regel van de afdeling Noordholland, dat alle Texelse adspirantenelftallen (be halve Texel a) in een eilandcompetitie zouden worden ondergebracht werd in getrokken. Indien de voetbalbond het organisa torisch kon regelen dat telkens 4 of 5 adspirantenelftallen Texel bezoeken, wilde de AOT de spelertjes goedkoop naar hun bestemming brengen en ze na afloop weer ophalen. Dit systeem wordt door de Texelse verenigingen, die het vasteland bezoeken al lang toegepast. Het enige probleem is nu nog de inde ling van de elftallen. Totaal 8 elftallen van Texelse verenigingen zullen op de vaste wal spelen; De Koog, Texelse Boys en ZDH (één), Oosterend (twee) en Texel (drie). Onlangs slaagde te Den Haag de heer P. Heertjes (directeur van de Muziek school Texel) voor het staatsexamen on derwijsbevoegdheid trompet. DE KOOG Maandagoc;.- twaalf uur werd bij paal 21 de 4! rige badgast G.P.H. uit Neustadt (D land) in zee onwel. Hij was boveti de zwemkunst met voldoende mac Familieleden redden hem, nadat de litie en de dokter gealarmeerd we; Bij paal 21 was geen strandbew' meer. H. maakt het thans goed. De Badmintonvereniging Texel fe maandag 4 september weer met de: ning. De club heelt aan het begin 'haar vijfde jaar uitbreiding van aantal trainingsuren gekregen, dagavond spelen de senioren 19.00 en 22.30 uur en vrijdagavond len de junioren tussen 19 00 en 20.30 en de senioren vanaf 20 30 uur. Omdat het aantal uren is uitgé kan de vereniging weer junioren (ta 8 en 16 jaar) de gelegenheid geve trainen. Ze kunnen zich hiervoor ven bij mevrouw M. Rei], WaalderS 15, of aan de zaal. Ook voor senion -nog plaats, zij het in beperkte mate Het spreëkuur van de heer P. tjes, directeur van de muziek.^ Texel, is verplaatst van woensdag donderdagochtend half elf tot 12 Wie de heer Heertjes wil spreken, voege zich op het adres Thijsselaafi De wijziging houdt verband met de gaderingen van het Convent van 4 teuren van muziekscholen, die de! Heertjes te Velsen moet bezoeken. Tegen het verlenen van een hinder wetvergunning voor een pistoolschict- baan op het amfibisch oefenkamp Texel zijn vier schriftelijke en twee monde linge bezwaren ingediend. De bezwaren waren afkomstig van de Jonge Onder nemers Organisatie Texel, Rijkswater staat, de Werkgroep Landschapszorg Texel, de Landelijke vereniging tot be houd van de Waddenzee, de heer G. J. de Haan en de heer H. de Graaf. Vrijdag werd in het raadhuis de hoor zitting gehouden zoals die in de hinder wet is voorgeschreven. Bij die gelegen heid bracht de commandant van het amfibisch oefenkamp naar voren dat van de schietbaan slechts twee of drie maal per maand gebruik zal worden ge maakt. De baan is bedoeld om de vaste bezetting van het kampement gelegen heid te bieden de schietvaardigheid op peil te houden. Dat was een belangrijke mededeling want uit de door defensie ingediende aanvraag bleek niets inzake de intensiteit van het gebruik zodat het ook niet mogelijk was de mate van eventuele hinder te beoordelen. De Mok beschikt al jaren over een schietbaan maar 'het opnieuw aanvragen van een hinderwetvergunning was no dig omdat de baan nu geschikt gemaakt voor schieten met pisto: trailleur van het type Uzi. In tegen ling tot de oude 'hinderwetverguc is nu sprake van een 1800 meter onveilig gebied, dat tijdens de oefe gen met vlaggen zal worden afg< De onveilige sector beslaat het gr<* deel van de oostelijke helft var Hors, Vooral laatstgenoemd feit aanleiding voor het indienen vaD zwaren. Door de commandant van het bisch oefenkamp werd met nadruk 'klaard dat de marine alles wil doec het de recreanten zoveel mogelijk' de zin te maken. Men wil het pu een zo groot mogelijke vrijheid g^ en houdt dan ook zoveel mogelij* kening met wensen en bezwaren. Dat Rijkswaterstaat bezwaar mi tegen de hinderwetvergunning h# reden dat de vergunning strijdig' geacht met de beheersovereenkomst RWS met de marine heeft. In overeenkomst is bepaald dat in dc riode van 1 september tot Pinks' niet op de Hors wordt geoefend deze regeling bleek de commandant het oefenkamp niet op de hoogte.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2