U kunt zoveel méér doen met onze bank T Railfeisenbank m Boerenleenbank Voortbestaan visbeurs wordt nog twee maanden gerekt „Magie entertainer" biedt in Beerekuil 8-3 vermaak Woonhuizen publiek verkocht VERVOLG VAN PAG. 1 Hoornder feest Ernstig probleem voor aquariumliefhebbers Dr. Duinker spreekt over zeeverontreiniging K.I.-afstammelingenkeuring woensdag op Bloemwijk Snelheidscontrole dienen En daar zijn we dan ook voor. Om zoveel mogelijk voor u te doen. In uw zakelijke en gewone leven. Met alle diensten waarvoor u een bank nodig hebt. Zoals 8 verschillende spaar- mogelijkheden, een hypotheek, een passende financiering, een behulpzame Persoonlijke Lening, het boeken van een vakantiereis, het bewaren van uw kostbaarheden, het behartigen van uw effekten, het verzorgen van alle verzekeringen, uw buitenlands geld, een Privérekenlng voor de ontvangst van uw salaris met kosteloze verzorging van al uw betalingen. Of wellicht alleen maar voor een rustig gesprek over financiële zaken en problemen waarin vooral zo'n veelzijdige bankorganlsatie als de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank uitkomst kan bieden. U kunt er voor terecht bij 3000 vestigingen. Dus altijd en overal gemakkelijk dicht bij u In de buurt... de bank voor iedereen 3000 vestigingen Vrijdagmiddag werden ten overstaan van notaris J. R. van Wijland in hotel ,,De Oranjeboom" drie huizen in Den Burg in publieke verkoping gebracht. Het pand Kogerstraat 70 van de heer J. Witvliet Pzn werd eigendom van de heer J. Vlas uit Oudeschild. Hij was met ƒ41.000,de hoogste bieder; bij de af slag liet niemand het „mijn" horen. Het verkochte pand staat op ruim 326 m2 grond en omvat entree met trapopgang, voorkamer en suite achterkamer, keu ken, bijkeuken en toilet. De bovenver dieping bestaat uit een overloop met vier slaapkamers en er is ook een be gaanbare vliering. Bij het huis hoort ook een tuin en een houten schuur. De opbrengst van het geheel kan zeer be hoorlijk worden genoemd. De verkoop van het woonhuis met stenen en houten schuur Molenstraat 30 te Den Burg werd opgehouden omdat de eigenaar, de heer P. Beers, de hoogste bieder was met ƒ40.000,De heer Bcers vertelde ons dat hij zijn huis nu op een andere wijze heeft verkocht maar hij wilde niet zeggen aan wie. Mo lenstraat 30 omvat entree, voorkamer, achterkamer, keuken, achterhal met toilet, douche en bijkeuken. Boven: gro te overloop met zolderruimte en drie slaapkamers, berg-vliering. Het perceel staande op 330 m2 grond, heeft recht van voetpad via een steeg langs bak kerij Snik en recht van uitweg naar de Hollewal. Het pand Warmoesstraat 65 te Den Burg van de heer J. N. Rijk werd ver kocht voor ƒ44.000,Het werd ingezet voor ƒ42.000,De heer H. Segers uit Den Burg mijnde bij ƒ2.000,af. Hij kocht het huis voor personeel. Men was het er over eens dat de nieuwe eigenaar „in zijn handen mag knijpen". Het ta melijk nieuwe pand omvat een hal met trapopgang, grote kelder, grote woon kamer met toog naar eethoek, keuken met boiler, bijkeuken met douche en toilet, trapopgang naar begaanbare zol der, pomp op regen- en welput en cen trale verwarmingsinstallatie. Boven een overloop, grote slaapkamer en twee kleinere slaapkamers. Alle kamers zijn voorzien van vaste wastafels en vaste vloerbedekking. Het enige nadeel was het ontbreken van een behoorlijke tuin. Het huis staat op een stuk grond van 112 m2. De uitslagen van de wedstrijden zijn: Allegorische optocht: Groepen le prijs „Nieuw feest ont staat" (groep uit 't Horntje), 2de prijs ,,de kreukeltjes" (kleuterschool „de kre keltjes"), 3e prijs zigeunergroep. Paren le prijs „Haast u maar lang zaam" (paardencaravan); 2de prijs „Pipi Langkous", 3e prijs „speel niet met vuur". Enkelingen le prijs „Hendrik Jan de tuinman"; 2de prijs „Roodkapje en de wolf"; 3e prijs „Hoornder feest gaat nooit verloren". Kinderspelen: Meisjes 6 en 7 jaar: 1. Emmy Bakker; 2. Sandra Parlevliet; 3. Caroline Lap. Jongens 6 en 7 jaar: 1. Dirk-Jacob Drijver; 2. Wiebe Munniksma; 3. Leo Schilling. Meisjes 8 en 9 jaar: 1. Anita Lap; 2. Yvonne Bakker; 3. Marijke Dijker. Jongens 8 en 9 jaar: 1. Harry Schil ling; 2. Aad Kiljan 3. Mare Bakker. Meisjes 10 en 11 jaar: 1. Annette Dui ven; 2. Marjette Smit; 3. Marjette Drij ver. Jongens 10 en 11 jaar: 1. Hans Zijm; 2. Theo Hin; 3. Rene Commandeur. Paren 12 - 16 jaar: 1. Rob Bakker - Tineke Bakker; 2. Ferduard Müller - Yolanda Smit; 3. Leny Bakker - Peter Drijver. Paren 16 - 30 jaar: 1. Carla Bakker - J. van der Vaart; 2. Arie Lap - Arno Bakker; 3. Bart en Hans Huisman. Heren 55 jaar en ouder: 1. C. P. Drij ver (peuk 17 mm); 2. A. Terpstra, M. Witte en H. Kiljan (allen 18 mm). Dames 55 jaar en ouder: 1. mevr. A. Hin-Commandeur; 2. mevr. Eelman- Lap; 3. mevr. M. Kiljan-Schuit. De komende twee maanden zal de aquariumvereniging „In Aqua Vita" nog kunnen profiteren van de visbeurs die achter de woning von de heer H. Ellen, Weverstraat 16, is gevestigd. Zolang zal de beurs worden geëxploiteerd door de heer J. Knol uit De Koog. De heer Ellen die onlangs mede-eigenaar is geworden van een visserijbedrijf, heeft nu zoveel zorgen aan zijn hoofd gekregen dat hij voor de visbeurs geen tijd meer heeft. Bovendien zal de schuur waarin de beurs is ondergebracht moeten verdwij nen wegens verbouwingsplannen. Vrijdagavond, toen de „aquarianen" voor het eerst in het nieuwe seizoen in de LTS-kantine vergaderden, ging men ermee akkoord dat de heer Knol de ex ploitatie die geheel voor eigen rekening en risico is, overneemt. Dat kan dus zo lang nog in de schuur van de heer Ellen. De heer Knol is voornemens op Texel een Divebo-zaak (handel in dieren, dier voeders, hengelsportbenodigdheden etc.) te beginnen. Als deze plannen slagen (hij zoekt nog naar een geschikt winkel pand) kan hij de visbeurs tot onderdeel van zijn bedrijf maken en dan zou het probleem van de aquariumvereniging definitief zijn opgelost. Groot belang De visbeurs is voor de vereniging van enorm belang. Dat „In Aqua Vita" thans 136 leden telt is vooral het gevolg van de beurs. Men moet nl. lid zijn om in de beurs voordelig vis, planten en ande- Een der spelen, waarmee de jeugd zich vermaakte: een variant op het Franse jeu de boule. re benodigdheden te mogen kopen. Hoe de ontwikkelingen in de toekomst ook zullen zijn, het staat wel vast dat de prijzen flink zullen stijgen. Gebleken is nl. dat de heer H. Ellen de exploitatie meer enthousiast dan zakelijk heeft aangepakt. Het zal zeker niet lukken een opvolger te vinden die op dezelfde voet wil doorgaan. Met duidelijk hartzeer nam de heer Ellen vrijdagavond afscheid als vis- beursexploitant. Hij bracht dank aan het bestuur dat hem voortdurend be hulpzaam is geweest, in het bijzonder de heer J. Schrama. Voorzitter F. Kas- senaar op zijn beurt bracht dank aan de heer Ellen voor de onschatbare diensten die hij de vereniging heeft bewezen. Daarbij werd ook mevrouw Ellen be trokken. Elke vrijdag De nieuwe exploitant, de heer Knol, liet weten dat men bij hem voor vis, planten en andere benodigdheden elke vrijdagavond terecht kan. Leden van de aquariumvereniging genieten een korting van 10°/o. Tijdens de vergadering kwamen ook nog enkele andere zaken aan de orde. Zo liet penningmeester Schrama weten dat de totale contributieschuld van de leden niet minder dan ƒ1000,be draagt. Betrokkenen worden opgeroe pen het verschuldigde bedrag over te maken op rekening 19730 van de Raif feisenbank t.n.v. 'Aquariumvereniging'. Het is aan te bevelen de bank te machti gen tot periodiek automatisch overma ken van het contributiebedrag. Seizoen plattelandvrouwen van start Donderdagavond a.s. komen de platte landsvrouwen voor het eerst na het „zo merreces" bijeen in de LTS-kantine te Den Burg. Deze avond wordt verzorgd door Dr. J. C. Duinker, medewerker van het NlOZ, onder het motto „Is de zee verontreinigd?". Hij zal spreken over de invloed van de mens ten opzichte van de natuurlijke afvoer van stoffen naar de zeeën. Daarbij zal speciale aandacht aan ons kustgebied worden geschonken. De eestvolgende avond wordt geza menlijk georganiseerd met het r.k. vrouwengilde en gehouden in het City theater op 27 oktober. De heer J. van Erkelens uit Heiloo treedt dan op met zijn marionettentheater. Het program ma vermeldt o.a. de opvoering van het sprookje „Juffrouw Prillewits" van Godfried Bomans. De avond van 17 november, weer in de LTS-kantine, wordt verzorgd door de heer J. van Kooperen, glasblazer uit Alkmaar. Hij geeft een demonstratie die vorig jaar al met veel succes voor de afdeling Eierland werd gehouden. De adventsavond wordt op 14 decem ber gehouden. Mevrouw M. F. v. Sluijs- Bijl uit Schagen houdt een inleiding over de Gijsbreght en draagt hieruit voor. Medewerking verleent mevrouw B. van der Meer-Langeveld met zang. Op 16 januari geeft mevrouw A. Tiessen-Spaans een dialezing over Zuid Afrika. Dit programma handelt over de Kaap, een onderdeel dat zij nog niet eerder vertoond heeft. De avond van 20 februari wordt ver- Woensdagmiddag wordt van 12.30 tot 15.30 uur op hoeve „Bloemwijk" K.I. afstammelingenkeuring gehouden van de stieren Keimpe 33 van de Beuken hof, Tonia's Adema 17 en Adema 4 van Bloemwijk. Deze keuring geschiedt on der auspiciën van de Stichting Veever betering Noordholland. Nu de produktie van de afstammelingen, totaal 180 koeien, grotendeels bekend is wordt het exterieur bekeken. Keimpe 33 van de Beukenhof, waarvan 90 afstammelingen gekeurd worden, heeft al een voorlopige 2e premie. Van de beide andere dieren zijn elk 45 afstammelingen. Texelse vee houders zijn bij deze belangrijke keu ring van harte welkom, evenals andere belangstellenden. DE KOOG Bar-dancings of aan verwante bedrijven, op Texel die van acht uur 's avonds tot drie uur 's nachts geopend willen zijn kunnen daarvoor vergunning krijgen als zij een bijzonde re vorm van amusement bieden. De ge bruikelijke juke box, muzikant of disc jocky zijn ontoereikend want het moet iets zijn dat „gewoonlijk niet voorkomt" zo wist men ons ten raadhuize te vertel len. De voorwaarde is bedoeld als selectie methode. Het beleid is erop gericht dat straks niet alle café's tot drie uur 's nachts open zijn. Enkele horeca-exploi- tanten hebben getracht zo'n 8-3 ver gunning te verwerven. Een hunner en gageerde een goochelaar maar deze vond in de gemeentelijke ogen geen ge nade. Een betere kans lijkt de heer F. Langeveld van „De Beerekuil" te ma ken. Sinds 1 september kan men daar iedere avond een „magie entertainer" bezig zien. Het is de heer Jack Coleti (39), die niet alleen een verbluffend goed goochelaar is, maar ook zakken rolt of „gewoon" grapjes maakt. Coleti goochelt al vanaf zijn vierde jaar en beoefent zijn hobby nu al geruime tijd als beroep. Negen maanden van het jaar werkt hij in het buitenland, bij voor keur rond de Middellandse Zee. Op Texel blijft hij in ieder geval tot 14 sep tember, mogelijk zelfs tot 1 oktober. Over de toekomst kan niets met zeker heid gezegd worden. De 8 - 3 vergun ningen worden momenteel nl. slechts bij wijze van pyoef verstrekt. De goochelaar beheerst een enorm arsenaal van trucs, waardoor hij niet zorgd door een ééndagsbestuur. Volks liederen uit acht landen in de oorspron kelijke taal worden gebracht door Dini Bokhoven met aan de piano Jeanne Vos. Op 13 maart wordt in jeugdherberg Panorama de jaarvergadering gehouden en het programma 1972 - 1973 wordt af gesloten met een lezing van de heer J. Schekkerman uit Assendelft op 18 april. De heer Schekkerman geeft een uiteen zetting over journalistiek en legt uit hoe een krant tot stand komt. Wie lid wil worden van de platte landsvrouwenafdeling kan zich opgeven bij mevrouw A. Bruin-Over, Schilder end 128 te Den Burg, telefoon 2125. Het afgelopen weekend heeft de; litie weer op verschillende plaats snelheidscontroles uitgevoerd. Er ff! een groot aantal proces verbalen ops maakt. Er waren zelfs automobih die tweemaal op dezelfde plaats l. gehouden werden. De controle wordt niet alleen met: dar maar ook met politiewagens, die; geijkte snelheidsmeter hebben, uit voerd. De in het weekend aangehoui automobilisten waren voor het men deel Texelaars, die zich soms verb: den over het tijdstip en de plaats var controle. Sommigen spraken zelfs t onredelijkheid als ze in de bebouï kom bekeurd werden voor het or schrijden van de snelheidslimiet controles kunnen echter overal waarl perkingen gelden uitgeoefend wore Ook is de politie niet aan bepaalde! den gebonden Magie entertainer Jack Coleti in herhalingen hoeft te vervallen. I werken in de ronde bar van „De Bee kuil" vroeg wel enige aanpassing d dat de meestal aanwezige „schutti! nu ontbreekt. Daar staat echter teg? over dat hij later op de avond wel? beetje rekening kan houden met het! dat veel klanten het allemaal niet scherp meer zien. Het werken op Texel vindt Coleti? leuk. Enkele jaren geleden heeft hij 9 samengewerkt met de Westfriese hur rist Kees Stet. Het Texelse pub£ staat hem wel aan. Omgekeerd stelt! publiek zijn werk zeer op prijs. De ff- sen laten zich achter elkaar vrol beetnemen of zijn vol bewonder! voor onbegrijpelijke toeren met schui plastic bitterballen, kaarten en munt Jack Coleti beschouwt zijn werk' een vorm van kunst. De vroegere co? van de wereldkampioen-goochelen, chard Ross, gelooft dat het niet all? een kwestie van techniek is maar een zeker talent een belangrijke i speelt. Feit is, dat niemand in de t het hem nadoet. Zelfs het leggen i een eenvoudige knoop in een s]» waarbij men slechts één hand magi bruiken, resulteert meestal alleen heftige lachbuien. Het nieuwtje in Beerekuil" oogst iedere avond veel 9 ces.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2