A MAAS Supermarkt Beheer uw eigen „gasbel" Ga over op Shell Propagas Veilig en betrouwbaar PROPAGAS Winnaars 98 98 198 98 Woensdag en donderdag koopj|esdag 69 beekman ugddelinquentie at maar zitten? „Wat hebben wij niet dat Texel wel heeft?" Cursussen in de landbouwschool üi Voor diepvriezers en koelkasten Partij van de Arbeid Ledenvergadering 4-persoons CARAVAN VAKANTIE VERHUISD WINKEL of andere bedrijfruimte AA CHEMISCH REINIGEN 100 gulden beloning Tank ((OK Vraag inlichtingen bij: A n GASGEVELKAGHELS VOOR 375,— S. RENTENAAR, Oosterend, telefoon 227 Pipi Langkous issering wijst erop dat de ont- en binnen de maatschappij n hebben uitgebannen. We le- tijd van Pipi Langkous, die ur eigen zin doet" en dreigen te pieten is er niet meer bij. genen die met de justitie in komen moeten met banblik- vare straffen afgehouden wor- erhaling van ihun daden. ig met de hogere salaris let creatieve werk doen, aldus lublikatie, maar we vergeten jeugddelinquenten geen pers- hebben, onze maatschappij gewikkeld vinden en een in- angst en wantrouwen heb- de wetenschap en wat die al- doktert. „Zij zijn de zwakke- ich laten afpoeieren, die het tgelden en die wij wanneer lien door verwaarlozing van dens in hun jeugd de regels i of in opstand komen tegen igde orde" uitstoten omdat rechter zijn veroordeeld. Dat iktie op hun gedrag". Laten zitten eens voor: daar zit je dan, d van je gezin en als je eruit weg langs allerlei instanties spreken die je niets zegt. die je geen enkele moge- eeft ooit nog een baantje te haar diensten. Deze overheid „namens u en mij". Het zal lelangrijk deel van onze hou- ïgen hoe het de mensen, die deling achter de rug hebben, •gaat. Als we hen afwijzen ie nóg een keer, hoewel de al namens ons heeft gedaan, it aan? Als u ze nu laat zit- ze straks weer". ionaal Bureau voor Reclasse- 1 ook dit jaar zjjn nationale ngsaktie. Het thema is: jeugd- je; voorKOMEN is beter dan nen. De aktie is er op gericht staander een indruk te geven Ie achtergronden van delin- rag bij jeugdigen. „De gang- ng is nog veclall dat dit ge- uitend voortvloeit uit een be- rakterstruktuur van de be- Onderzoek heeft echter aan- at het in de meeste gevallen i wisselwerking met de omge- ruit volgt dat het een zaak aardigheid is de verantwoor- voor de gevolgen niet alleen ouders van de jeugdige delin- i leggen", aldus een publikatie itionaal bureau voor reclasse- Verveling de oorzaken van jeugddelin- emt de organisatie verveling omgezet in agressie. „Tussen jongelingen in een winkel- moordenaars-uit-verveling is jerschil wat betreft de gevol- verveling, de verveling zelf gemeen. Oók de gevoelens ie die zij oproept. Kijken naar geweld is één uitlaatklep, e middelen en sëx bieden an- itmogelijkheden uit de ver- oorzaken voor de verveling irnamelijk in de omgeving, in noemen de volgende; de lebben nergens geleerd hun reatief te besteden; ze menen p- en buurthuiswerk niet aan ite tegemoet komt en daarom e niet; de saneringswij ken in eden zijn tot ondergang ge lgeen de creativiteit van de net erg prikkelt; in de nieu- ontbreekt meestal ruimte en den voor creativiteit; de tele- is meestal een bron van kon- de ouderen het programma i daarmee de jongeren de turen, waar onderlinge op- tot agressieve daden kan lei- Kollekte van het nationaal bureau sering dient de fondsenwer- ïhoeve van het reclasserings- wil de volgende aktiviteiten !<en: begeleiding van jeugdi- enten via bijzondere jeugd- preventief werk door middel dige opvang van jeugdigen te ontsporen; inschakeling idigen bij de oplossing van waarmee delinquenten en Verzuchting in Den Helder: In het „Helders weekblad" (een gratis huis-aan-huis blad dat in een oplaag van 19.000 exemplaren wordt verspreid) lazen wij een stukje van redakteur A. de Wilde waarin deze zijn ergernis uit spreekt over de geringe moeite die men zich in de marinestad getroost om toe risten te trekken en vast te houden. Met lede ogen ziet de heer De Wilde hoe Den Helder de last ondervindt van de lange rijen auto's die „zo hoog nodig" naar Texel moeten en dat zo blijkt uit zijn klaagzang terwijl Den Helder eigenlijk veel meer te bieden heeft. Om dat dit laatste groot nieuws is voor de Texelaars geven we het desbetreffende stukje gaarne aan onze lezers door: „Met stomme verbazing zit ik naar een televisie-programma als dat van Pim Jacobs te kijken. Een program ma over Noordholland. Alles kwam er op tot aan Schagen toe en dan houdt kennelijk Noordholland op. Terwijl er daar in de Noordpunt de grootste stad van het gewest ligt. Een stad van over de zestig duizend inwoners. Géén shot werd er aan gewijd. Andere steden en dorpen, moeten zich in allerlei bochten wringen om de toerist aan te trekken. Den Helder hoeft niks te doen. Onze duinen en stranden en het heldere zee water. Waar vindt men ze zo? Viswa ter? Rondom, overal waar men kijkt. Onze stad heeft de meeste zonne-uren van het land, de hoogst gemiddelde temperatuur en de minste regenval. We hoeven dit alles de toerist zo maar aan te bieden. Als we tenminste bereid zijn „Onze armen open te houden". En niet met onze armen over elkaar gaan zitten en zeggen: „Ze komen toch wel". „Tot", zoals het bestuurslid de heer Hoes zei, i,ze niet meer komen en naar steden en dorpen trekken, die gaarne de toerist hartelijk welkom heten". Zegt het de middenstand dan niets? Die filleauto's tot aan de Kooybrug toe barsten- vol toeristen, die geduldig staan te wachten tot ze naar Texel vervoerd mo gen worden. Geen graantje pikken we ervan mee. Erger nog. We hebben er al leen maar last van. Voor Texel staat ons hele politiekorps op post. Als we van buitenaf komen, kunnen we beter via Julianadorp omrijden, om onze eigen stad binnen te kunnen. Onze plaatselij ke vervoersbedrijven kunnen geen kant uit of moeten zich urenlange vertragin gen getroosten. En dat alles, omdat die duizenden en nog eens duizenden toe risten zo hoog nodig naar Texel moeten. En nu moet iemand mij eens komen vertellen, wat wij niet hebben, dat Texel wél heeft. Sterker. Wij hebben evenveel en bovendien nog Texel te bieden ook. Wat zou u daarvan zeg gen?" In oktober beginnen bij voldoende aangifte een tuinbouwcursus, een las cursus en een cursus veeverloskunde in de landbouwschool. Voor de algemene tuinbouwcursus moet men 15 jaar zijn. Er wordt twee maal per week les gegeven gedurende 24 weken. De cursus duurt 2 jaar. Kos ten ƒ60,per cursist per jaar boe ken. Voor de lascursus dient men in het bezit te zijn van het diploma van een land-, tuin- of bosbouwschool. Van deze toelatingseis kan worden afgeweken als men 21 jaar oud is en minstens 3 jaar praktisch in de landbouw werkzaam is geweest. Er wordt één avond in de week les gegeven gedurende 24 weken. De cursus duurt 1 jaar. Kosten ƒ35,per cursist. Voor de cursus veeverloskunde is de toelatingseis: diploma lagere landbouw school of leeftijd van minimum 17 jaar. Ook andere onderwerpen worden be handeld. Er wordt één avond in de week les gegeven gedurende 12 weken. De cursus duurt 1 jaar. Kosten ƒ25,per cursist. Belangstellenden dienen zich met spoed op te geven bij C. P. Laan, Bern- hardlaan 164, Den Burg, telefoon (02220) 2126. •hun gezinnen worstelen; creatief werk in de gevangenissen; groepswerk met gedetineerden; voorlichting over reclas sering. Op Texel wordt de kollekte ten bate van de reclassering gehouden van 18 tot en met 24 september. •aartjes '0, elke regel Texelaartjes 'ooruitbetaling voldaan. Onder 'evragen (niet U uur in de en onder ■■.25 meer. Al- We BTW nP Oudeschild. banden 25% Verweij Ha- >20 1 verf voor in mooie toeper, War tel. 2264 'gaarden tele- Tijdelijk r e e oe voor witte Smederij 12- voor al uw en ook voor van rijbewij- °1 Groot, eig Vamor ge- li9,m 13232. Voor gebruikte en on geregelde meubeien J. Jongedijk. Schilderend 60, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Te koop betontegels 30x30 en 50x50, gew. grindtegels 50x50. Fa. Barhorst, tel. 2684 - 3055, Den Burg Dames, grijp de winst. De grootste en goedkoop ste bontzaak van Neder land geeft alléén in de maand september 20% zomerprij zenkorting. Dui zenden korte en lange bontmantels en bonthoe- den. Nu kopen en in de winter betalen; gratis be waren. 3 jaar waarborg- garantie. Desgew. zeer soepele kredietservice. Dc Bontkoning, Voorstreek 71, Leeuwarden, tel. 05100 - 20713. Komt U per bus, trein of eigen auto, bij koop krijgt U reisgeld te rugbetaald Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Nu volop pruimen en handappels. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Vermist donkere Duit se herdershond. Gaarne inlichtingen: fam. Van Exel, „Lou Christy", tel. (02225) 210 Vermist zwart-witte gecastreerde kater, roep naam Pinky, zeer schuw. Tel. (02228)' 510 Te koop voetbalschoe nen ƒ10,p.p., maat 30, 33 en 37 en met afschroef- bare noppen mt. 42. Hans v. Boven, Tjakkerstr. 22 Te koop elektrische radiator, ƒ50,Tj ak kerstraat 22 Te huur 2 ha. bollen- land. Tel. (02220) 2498 Meisje, 16 jr., b.z.a. voor huish. werk, tot jan. 5-daagse werkweek. Tel. (02223) 418 Te koop caravan met voortent. „De Luwe Bos- hoek", De Koog Op 20 september hopen onze ouders J. van Heerwaarden M. C. van Heerwaarden- Metz hun 25-jarig huwelijks feest te vieren. Johan en Wilma Gelegenheid tot felicite ren in Hotel „De Zwaan" van 17.30 - 18.30 uur. De Zes 10, Den Burg. Gratis af te halen i jonge poesjes. Warmoes- straat 5, Den Burg Te koop 8.000 kg. ha- verstro. G. J. Veeger, Duinweg B 143 Heden overleed plot seling onze innig ge liefde broer Jan Eelman, in de ouderdom van 67 jaar. Namens de fam. Eelman Oosterend, Texel, 9 september 1972, Botterstraat 27. De teraardebestel ling zal plaatshebben op dinsdag 12 septem ber a.s. 's namiddags 2 uur te Oosterend. De Chr. Muziekver. Excelsior te Oosterend geeft hierbij kennis van het plotseling overlijden van haar geacht lid, de iheer Jan Eelman Namens Excelsior M. Medema, voorz. P. Bakker, sekr. Renze Kampstra 't Noorden O 156 en Janke Boomstra, Loodssingel 31, Oudeschild, hebben de eer u, ook namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk op 15 september om 12.00 uur in het gemeen tehuis te Den Burg. De kerkelijke inzege ning zal plaatsvinden om 12.45 uur in de N.H. kerk te Oudeschild door de weleerw. heer ds. J. de Gier. Receptie van 15.30 tot 18.30 uur in de Raads- kelder te Den Burg. Toekomstig adres: O 171a 't Noorden. Rentenaar, Oosterend Jan Agter Dros' Smederij i.v.m. de komende verkiezingen op donderdag, 14 septem ber n.m. 8 uur in hotel „De Zwaan". TE KOOP Sprite 400, met z.g.a.n. voortent. Vraagprijs ƒ2150,—. Tel. (02908) 1070 van 18 tot 30 september Kapsalon A. Smit De Cocksdorp, tel. 260 Fam. M. KNOL, van Plevierstraat 6, De Koog, naar Houtmanstraat 24, Oudeschild. Tc huur aangeboden MET MAGAZIJN. Telefoon aanwezig. Direkt te aanvaarden. JAC. ZIJM, Molenstr. 21, Den Burg, Texel, telefoon (02220) 2594. 16 september is het 25 jaar geleden, dat onze ouders Th. Commandeur en M. Commandeur-Verberne in het huwelijk zijn getreden. Dit heuglijke feit hopen wij met hen te vieren in een H. Mis om half 3 in de R.K. Kerk te Den Hoorn. Martien en Anneke Arie en Rinnie Peter Jan Wilfried Gery Receptie van 16.00 tot 17.30 uur in „Casino" STOOMWASSERIJ „TEXEL" Telefoon (02220) 2634 Oudeschüd Maandags gehaald, vrijdags klaar. Voor degene, die mijn gouden vijfje (in medail lon) terugbezorgt. Verlo ren in Den Burg. Adres D. van Dijk, Insu- lindeweg 61hs, Amster dam, tel. 020-922218, t/m 16 september: huisje 34, Vogelmient, De Koog. Rustig en kalm is, in volle zekerheid des geloofs, van ons heengegaan onze lieve Moeder en Oma Fijt je Kuiper, weduwe van A. J. de Waard, in de leeftijd van 78 jaar. Ik zie een poort wijd open staan. A. Kooger-de Waard J. Kooger en kleinkinderen Oosterend, Texel, 11 september 1972, Harkebuurt O 22. De begrafenis vindt plaats donderdag, 14 september namiddags 2.00 uur te Oosterend. Gelegenheid tot condoleren: woensdagavond van 7.30 - 9.00 uur. Vervuld van diepe droefheid om zijn heen gaan, maar in grote dankbaarheid voor alles wat hij voor ons betekend heeft, geven wij U kennis, dat, na een langdurige ziekte, ge sterkt door het H. Sacrament der Zieken, is overleden mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Hendrik Bekker, echtgenoot van G. Kramer, in de ouderdom van 63 jaar. Oudeschild G. Bekker-Kramer P. J. Bekker M. M. Bekker-Smit Rob - Monique - José J. M. Bekker M. Bekker-Nota Marco - Oscar J. A. Boogaard-Bekker A. Boogaard Marjon - Eddy - Patrick A. E. Boom-Bekker C. P. J. Boom Berny - Armando E. G. Verberg-Bekker J. M. Verberg Texel, 11 september 1972, Oudeschild, Houtmanstraat 6. De H. Eucharistieviering zal plaats hebben donderdag 14 september om 11.00 uur in de parochiekerk van de H, Martinus, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof te Oude schild. Gelegenheid tot condoleren: dinsdagavond en woensdagavond van 8.00 tot 9.30 uur Hout manstraat, Oudeschild. St. Pancras Heerhugowaard Oudeschild Oudorp augustus 1972 van do 500 Itr.: J. M. Goerée, Goes 250 Itr.: J. Slebe- llnk Lathum; A. C. v. Driel, Den Haag, 100 Itr: B. Dijk, Bedum; H. G. v. Meyel, Emmeloord; C E. M. de Vries, Sloot- dorp 50 Itr.: D. Joustra, Alkmaar; H. Holtrop, Haskerhorn, P. v.d. Wel de, Enschede; E. van Veen, Wassenaar. 20 Itr. G. Juliaans, Marssum; W Donkes, Lelystad, de heer Ahrend, Utrecht; F. C. Brouwer, Meppel; J. G. Benit, Winkel (N.H.) 485 prijswinnaars van 10 liter 1 DOE MEE Iedere maand 500 prijswinnaars in de OK Benzine Win-strijd OK superbenzine.centen per liter goedkoper! OOK MERKARTIKELEN LAGER DRAAGKARTON DIXAN 599 geen 790 of 675 maar VLIEG KLEEF AAN 4 stuks VLIEGENVANGERS slechts DIE MOET U PROEVEN Een heel kilo heerlijke PRUIMEN Heerlijk op de boterham of bij Uw bamischotel. 250 gram heerlijke BOTERHAMWORST, gesneden of aan het stuk HEERLIJK VOOR WEINIG GELD Literfles ZWARTE BESSENWIJN spotprijs DE KINDEREN ZIJN ER DOL OP 3 pak a liter KOOKPUDDING met suiker STROOIEN MAAR Baal a 400 gram VRUCHTENHAGELSLAG DE KLAP OP DE VUURPIJL Pot NESCAFE, 200 gram CQQ van 6,98 voor Gravenstraat 15 Den Burg Gratis contant of 4 6 spaarzegels Met leedwezen delen wij U mede, dat he den van ons is heengegaan onze bedrijfs leider, de heer H. Bekker. Bestuur Coöp. Aardappel Bewaring Texel Texel, 11 september 1972. OE ZAAK MET OE JEUGOIGE SMAAK Ook u kunt een moderne gashaard aanschaffen en alle gemakken hiervan ondervinden want: Shell Propagas is geschikt voorkoken en...verwarmen. Bakker's Ijzerhandel N.V. Den Burg, tel. (02220) 2346 Fa. Rentenaar, Oosterend, tel. (02223) 227 Fa. Witvliet, Oudeschild, tel. (02220) 2717 Gasdepöt C. Zuidema, Kikkertstraat 5, De Cocksdorp, tel. (02222) 256 Fa. H. Troost, Den Hoorn, tel. (02226) 213 Gasdepöt M. Bonne, Boodtlaan 18, De Koog, n n MTi Wij kunnen U thans aanbieden

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 3