eboeid naar dr. J. C. Duinker Lezing over zeeverontreiniging lattelandsvrouwen luisterden keer E.H.B.O.-cursussen Raadsvergadering Handelsregister Cursus keramiek Auto's zwaar beschadigd SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 18 september 1972 Ik geloof dat uw lezing ons kritisch eft gemaakt en onze belangstelling ■eft opgewekt. We zijn er ons bewust geworden, dat de milieuverontrei- ging een groeiend probleem is", al- s mej. T. Brand, voorzitster van de jeling Texel van de Bond van Plat- andsvrouwen na afloop van de lezing b Dr. J- C. Duinker uit De Koog don- rdagavond in de LTS-kantine hield jer de verontreiniging van de zee. In u bijna drie uur durend betoog had NlOZ-bioloog zijn gehoor op boeien- wijze beschreven tot welke kata- jofale gevolgen het ingrijpen van de ens in de natuur en met name in de ereldzeeën kan leiden. Dr. Duinker begon met een meer al- tnene beschouwing van het milieu- obleem. Hij haalde de door de Club n Rome genoemde vijf bedreigingen die (als intussen op de ingeslagen wordt voortgegaan) over dertig 5 de ondergang van de wereld tot volg zullen hebben: uitputting van de ndstoffen, overbevolking, economi- e groei, voedseltekort en verontrei nig. Met indrukwekkende cijfers istreerde hij deze catestrofale ont- tkeling. Steeds meer )e toename van het aantal mensen niet het ergste. Maar een feit is dat mensen steeds streven naar meer en .streven ook kunnen verwezenlijken or steeds grotere ingrepen. Om dit te tonen, ging hij in op de wet van verminderde meeropbrengst". Wat voedsel betreft b.v. geldt dat steeds rijpender maatregelen nodig zijn om ar betrekkelijk weinig meer eten te puceren. )e vraag of de oceanen verontreinigd legde Dr. Duinker in eerste in- ntie aan zijn publiek voor en droeg nodige feitenmateriaal aan. Maar eerste opmerking was: de oceanen de enige plaats van permanente vuiling zodat zijn mening al vast ad. De lucht en de bodem zijn slechts irgangsstations van het vuil. Uitein- ijk komt alles in zee terecht en hoopt daar op. Het leek alsof Dr. Duin- de ernst van het geval trachtte te [atelliseren door te wijzen op de on- ilijk grote hoeveelheden water in wereldzeeën, in vergelijking waar de hoeveelheden vuil nauwelijks rol lijken te kunnen spelen. Later duidelijk, dat de gevolgen van de liling niet alleen worden bepaald de waterhoeveelheid en dat nog duizenden jaren de invloed merk- zal zijn van wat in de afgelopen iw is geloosd. Technisch buinker beschreef de loop van het Inwater in de Noordzee en sprak [er „getallen die je de haren ter berge i rijzen" als het gaat om te hoge icentraties metalen en organochloor- [bindingen. Zijn lezing werd hier en r wat technisch. Het transport van toffen via slib of kleine organismen, J funktioneren van voedselketens en ■invloed van verschillende verontrei- |ende stoffen als fosfaten en koolwa- toffen (olie), zijn zaken die pas na en intensief onderzoek min of Ier begrepen zijn en het is lang niet Ijd mogelijk dit in begrijpelijke ter- i over te brengen. De pauze kwam ook als een verlichting. verwoestende gevolgen van het Idel DDT kwamen echter duidelijk r en de verontwaardiging was groot i Duinker vertelde, dat Nederland jde Verenigde Staten op het ogenblik [grootste producenten van het be- gsmiddel zijn. Hij beschreef de Inschappen van deze gechloreerde flwaterstof en vertelde over de met "ven bedreigde eidereenden en Ite sterns. |i)n gehoor werd enthousiast toen te- ïaatregelen op huishoudelijk niveau [r voren kwamen. De problemen rond gebruik van groene zeep, het split- I van afval in metalen, papier en on weerbare artikelen sloegen aan. Men [het er over eens dat de meeste re- Pe infantiel is en meer kritisch be ien moet worden. Dr. Duinker advi- jde in elk geval geen enzymbevat- jte wasmiddelen meer te gebruiken Jij maakte de sprays, die tegenwoor- I overal voor gebruikt kunnen wor- belachelijk. Vooral legde hij er de op dat iedereen het zo gemak- jaar zullen weer EHBO-cursussen len georganiseerd zowel voor be- lers als voor degenen die reeds een iS ^ebben en dit willen behouden, •fa I *eer zullen beginners- en herha- ^•ursus niet worden gecombineerd, in het belang is van de effi- Beide cursussen zullen medio nU aanvangen op een nog nader j* kondigen tijd en plaats. Pogingen ten ondernomen om op Texel ook [kadercursus te organiseren. Leden net bezit zijn van een geldig di- ft Jat tenminste tweemaal is ver- P kunnen zich hiervoor opgeven 1 I degenen die reeds een derge- ■j I opleiding hebben gehad zijn van 'd E Welkom. Voor alle genoemde cur- 1 |?.geldt dat men er zich zo spoedig 39 |^Jk, in ieder geval voor 23 sep- Jas. voor moet opgeven op het De Ruyterstraat 71 te Oudeschild, (02220) 2496. kelijk mogelijk wil hebben en dat we daarom zelf tot de ergste vervuilers be horen. Omroeren De dames stelden ook nog enkele vragen. Daarbij kwam naar voren dat het afwijzen van of een kritische hou ding innemen ten aanzien van pestici den een moeilijke zaak was. De dames die dagelijks met de moeilijkheden van de landbouw te maken hebben wezen hem er op dat er nauwelijks even goede middelen als DDT zijn. En als ze er zijn moet men er vaak veel meer voor beta len. Dr. Duinker haalde een boekje te voorschijn dat hij zeer aanbeval: „Gids voor milieubewust leven" (uitg. Else vier, ƒ8,90) en zocht hierin het hoofd stuk over tuinieren op. Het boekje staat vol met praktische (of onbruikbare) tips over het kritisch beheren van het milieu in de direkte omgeving. Zo raadde hij aan om Afrikaantjes te planten in plaats van pesticiden te strooien. Som mige plattelandsdames gniffelden wat bij dit voor de landbouw onpraktische voorstel. Veel hilariteit wekte de vraag of men de oceanen niet wat kon omroeren, om zo het schone water boven te krijgen en de vermenging te bevorderen. De heer Duinker antwoordde: „De natuur laat zich niet omroeren, mevrouw". Een an der praktisch voorstel, dat bij de da mes, die veel van de ernst van de pro blemen al wat vergeten schenen te zijn en overal hartelijk om lachten was: „Denk aan de eidereend: niet vermage ren, want dan komt de DDT die in uw vet opgelost is in uw bloedbaan!". Dinsdagavond 26 september, aanvang half acht, vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Benoeming van leden van de com missie van advies als bedoeld in de Woonruimtewet 1947. Aanbevolen wor den: mevr. S. Keesom-Karsten, de heren A. Dros, J. J. van den Berg, C. P. Kars- man en C. Koorn. 4. Benoeming van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaardigde uit de raad naar de algemene vergade ring van aandeelhouders van de n.v. Luchtvaartterrein Texel, in verband met het vertrek van de heer F. Stan daart. Aanbevolen als afgevaardigde: 1. de heer C. Koom; 2. mej. A. G. Luys- terburg. Als plaatsvervangend afge vaardigde; 1. de heer J. J. Westdorp; 2. de heer F. Blanken. 5. Benoeming van een lid van het da gelijks bestuur en een voorzitter van de Stichting Cultureel Werk Texel, in de vakature van Mr. W. H. Sprenger. 6. Verlening van eervol ontslag aan mevr. A. J. Sikkens-Westerhof als vak- onderwijzeres in de hoedanigheid van logopediste. 7. Benaming van straten te De Cocks- dorp. 8. Vervallen. 9. Voorbereidingsbesluit ingevolge ar tikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van twee gebie den, te weten: a. de terreinen van Maas en Kuip aan de Bosrandweg nabij De Koog; b. het terrein voor het verpleeghuis aan de Gasthuisstraat, Den Burg. 10. Vaststelling van de eerste veror dening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een toeristenbelasting. 11. Vaststelling van de eerste veror dening tot wijziging van de verorde ning op de heffing en invordering van een woonforensenbelasting. 12. Verhoging subsidie VW. 13. Vaststelling van een verordening, regelende de vergoeding voor het geven van bijbelonderricht aan de leerlingen der scholen voor openbaar basisonder wijs in de gemeente Texel. 14. Verkoop van een perceel indu strieterrein aan de Spinbaan te Den Burg aan de heer J. C. Dros te Eier- land. 15. Verkoop van een perceel bouwter rein aan de Orchismient te De Koog aan de heer B. de Haan te Aalsmeer. 16. Verkoop van een perceel bouwter rein aan de Ruijslaan te De Koog aan de heer H. Hoppmann te Hagen (Duits land). 17. Verkoop van 3 percelen bouwter rein aan de Kamerstraat te De Koog aan timmer- en aannemersbedrijf v.h. J. Koorn Mzn. te Den Burg. 18. Verkoop van een perceel bouwter rein, gelegen bij de Naalrand te Den Hoorn aan de heer E. G. Arkema, wo nende te Coevorden, Haven 3. 19. Verkoop van een perceel bouwter rein, gelegen bij de Naalrand te Den Hoorn, aan de heer Mr. J. W.Boonk, wonende te Emmen, Wilhelminastraat 77. 20. Aankoop strookjes grond nabij de Kaapstraat te De Koog van de heer B. Gieze te Zuid-Eierland en van de ven nootschap onder firma „Timmers Bak kerijen", gevestigd te Den Burg. 21. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1971. 22. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1972. We verzoeken de verhuurders van bungalows, gemeubileerde huizen en va kantiehuisjes ons op te geven of zij tijdens de herfstvakantie (7 - 14/10 Duitsland, 14 - 21/10 Holland) verhuren. Zo ja, dan graag een telefoontje (kan toor Den Burg) met prijsopgave. Het gaat hier uitsluitend om goed te ver warmen bungalows etc. Wijziging. Cafetaria „Veronica", Texel, De Koog, Dorpsstraat 20 (hoofdzaak). Texel, De Koog, Dorpsstraat 7 (filiaal). Filiaal Taverne „Riche" overgedragen aan C. Grootjen onder dezelfde naam. Maandagavond (20.00 uur) begint in 'tAsiel de eerste cursus van Textant. Aangekondigd als vrije expressie zullen de eerste bijeenkomsten bestaan uit ke- ramieklessen van Wob Rienks. Het is de bedoeling dat een vaste groep deel nemers ontstaat. Als de belangstelling voldoende groot is duurt de cursus het hele seizoen. Wob Rienks is werkzaam bij 'het la ger onderwijs op Texel. Hij volgde een keramiek-opleiding (Middelloo) en gaf op Texel al 3 jaar cursussen. Het aan trekkelijke van keramiek, dat ten on rechte wel eens boetseren wordt ge noemd, is het verrassende van de resul taten. Na het bakken blijkt dat veel voorwerpen die dn winkels voor hoge prijzen aangeboden worden gemakke lijk zelf gemaakt kunnen worden. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer W. J. Kooij slaagde aan de Technische Hoge school te Eindhoven voor het diploma Electrotechnisch ingenieur. E IERLAND Op de Postweg ter hoogte van camping De Driehoek wer den vrijdagochtend bij een aanrijding twee auto's zwaar beschadigd. Uit zuidelijke richting kwam een Al fa Romeo, bestuurd door C.W. (46) uit Amsterdam. Omdat hij meer aandacht had voor het landschap dan voor de weg, raakte hij op de linkerweghelft waardoor hij in botsing kwam met de uit de richting De Cocksdon) naderen de J.E.D. uit Hoorn in een Madza per sonenwagen. Beide auto's liepen voor enkele duizenden guldens schade op. De Alfa Romeo moest door garage Reij worden weggesleept. VEEMARKT Op de gisteren gehouden maikt wer den 64 foklammeren aangevoerd, 8 ou dere rammen, 6 geiten en 1 paard. De prijzen van de lammeren lagen tussen ƒ175,en ƒ300,van de oudere ram men tussen ƒ175,en ƒ400,en van de geiten tussen ƒ30,en 75, UITSLAGEN: ZATERDAG 16 SEPTEMBER Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Andijk 22 Junioren: WGW A2-Texel Al 1—2 JVC Al-Oosterend Al 3—2 W.Meer BI-Texel BI 3—2 Tex. Boys Bl-Petten BI 41 Zeemacht B3-ZDH BI 42 Texel C2-Texel B2 2—1 Texel C3-Tex. Boys Cl 1—3 Texel Cl-Petten Cl 8—1 ZAP C4-Oosterend Cl 0—10 Pupillen: Afdeling A: Cooksdorp a-Oosterend b 01 De Koog a-Texel a 01 ZDH a-Texel b 7—1 Texel c-Tex. Boys b 01 Afdeling B: Tex. Boys c-Oosterend c 10 Tex. Boys d-Texel d 011 Texel e-Cocksdorp b 00 ZONDAG 17 SEPTEMBER 4de klasse B KNVB: Flevo-Texel 11 Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Wieringerwaard 15 Oosterend-Meervogels 13 Tex. Boys-Uitgeest 10 Texel 2-Hollandia T. 2 0—0 W.Waard 2-Texel 3 11 ZDH 2-JVC 3 4—3 Dirkshorn 2-Tex. Boys 2 44 Texel 4-JVC 5 3—1 W.Waard 4-Oosterend 2 29 DWOW 4-Cooksdorp 2 3—4 Oosterend 3-ZDH 3 0—2 Junioren: Tex. Boys Al-VZV Al 12—1 Cocksdorp Al-ZAP A2 05 ZDH Al-Oudesluis Al 4—0 S.V .TEXEL Texel heeft in de uitwedstrijd tegen Flevo het eerste punt binnengehaald Het was geen beste wedstrijd en de overwinning voor Texel heeft er be slist wel ingezeten, maar onze voorhoe de is te zwak. Direkt na de aanvang nam Texel het spel in handen, er volg den goede aanvallen en er kwamen goede scoringskansen. K. D. Koom schoot tweemaal tegen de lat en de derde keer in de handen van de keeper. Ook nu weer nam de minst aanvallende partij de leiding. Uit een goede aanval over rechts, werd het 10 voor Flevo. Met deze stand ging de rust in. Na de rust nam Texel het spel geheel in han den maar het duurde tot tien minuten voor afloop voor Jan van Bennekom er eindelijk in slaagde de zo verdiende gelijkmaker te scoren. Uit deze wed strijd hadden we beslist de punten moe ten 'halen. Texel 2 zag geen kans te winnen van het fel op de bal zittende Hollandia T. 2. Vooral na de rust was het prijs schieten op 't Hollandia-doel, maar he laas geen doelpunten. Uitslag 00. Texel 4 won van het zwakke JVC 5 met 31. Junioren Al wisten te winnen van WGW A2. Jammer van het ongelukje met H. de Porto, beterschap toegewenst Harry. Junioren BI konden het niet bolwer ken tegen Wieringermeer BI en verlo ren met 32. Junioren Cl hadden een beste start en wonnen met liefst 81 van Petten Cl. Junioren C2 wisten zeer verrassend junioren B2 te verslaan met 21. Junioren Tex. Boys Cl waren te sterk voor onze junioren C3, die met de rust nog met 10 voor stonden, maar uiteindelijk met 31 verloren. OOSTEREND-MEERVOGELS 1—3 Tegen Meervogels, dat over een tech nisch goede en snelle ploeg bleek te be schikken, heeft Oosterend het niet kun nen bolwerken. Vanaf de aftrap zocht Meervogels het doel van Oosterend op, maar keeper D. de Vries maakte ook nu een betrouwbare indruk en in sa menwerking met G. Terwindt, KI. en J. de Vries wist hij zijn doel lang schoon te houden. Oosterend probeerde wel de bakens te verzetten, maar men kon in de voorhoede geen vuist maken en bo vendien bleek ook de Zaanse defensie uiterst betrouwbaar. Na een kwartier wist Meervogels een 10 voorsprong te nemen, door hun mid voor, die De Vries met een hard schot kansloos maakte. Oosterend begon nu ook wat brutaler te spelen en zocht meer de aanval, waarbij back J. de Vries pech had. Met een keihard schot beproefde hij de sterkte van de paal. Rust 01. Na de rust begon Oosterend met aanvallend voetbal en kreeg Meervogels het toch wel moeilijk, maar het ver wachte doelpunt viel ook nu aan de an dere kant, toen bij een corner onvol doende werd ingegrepen en de links binnen hard in kon schieten. Dit brak meteen het offensief van Oosterend en toen even later de Meervogels-midvoor 03 liet aantekenen zag het er even somber uit voor Oosterend. Toch liet men de moed niet zakken en zag vlak voor tijd dit volhouden beloond door een treffer van Van Nuland, die met een direkte vrije trap keihard via de paal en de keeper de eer voor Ooster end wist te redden. TEX. BOYS-UITGEEST 1—0 De gasten begonnen met een verwoed offensief dat weinig goeds voor de Boys beloofde. Werkelijk gevaarlijk werd Uitgeest pas bij een indirekte vrije trap op luttele meters van het doel,. Er ont stond een zeer verwarde situatie, waar uit echter niet werd gescoord. Na twin tig minuten konden de Boys zich wat onder de druk van Uitgeest uitwerken en kregen ze het beste van het spel. In de 31e minuut kregen de Boys een strafschop toegewezen wegens 'hands. Koos Witte maakte geen fout en be zorgde de thuisclub een 10 voor sprong. De thee, die soms wonderen doet, had nu een averechtse uitwer king. De tweede helft was een slaap verwekkende vertoning. Alleen de re gen kon de toeschouwers wakker hou den. Uitgeest had het geluk aan zijn kant toen kort achter elkaar de bal tweemaal de kwaliteit van het hout werk beproefde. Maar ook de Boys hadden geluk, dat een hard schot on bereikbaar voor de doelman, op de lat belandde. Verder valt van de tweede helft alleen te melden, dat de scheids rechter 5 minuten te lang liet spelen, wegens tijdrekken van de Tex. Boys. W.WAARD 2-TEXEL 3 1—1 Wieringerwaard startte met een zeer fel openingsoffensief maar wist niet tot scoren te komen. Daarna wist Texel de bakens te verplaatsen. En kon na een 'half uur 10 scoren door Chris van der Meer. Daarna begon het zeer hard te regenen en werd het veld zeer slecht. Voor de rust kon Wieringerwaard nog gelijk komen. Na de rust een sterk aan vallend Wieringerwaard. Maar door werk van Jaap Krijnen en de doelman wist men de stand gelijk te houden. ZDH 2-JVC 3 4—3 Het heeft er lang naar uitgezien dat JVC 3 met de winst naar huis zou gaan maar ZDH 2 kwam na een 23 achter stand gelijk en 5 minuten voor tijd zelfs met 43 voor. Na 5 minuten in de le helft toen de strijd gelijk opging kwam JVC gemak kelijk op 01. B. Weijdt speelde terug op z'n keeper die de bal gemakkelijk wilde pakken maar door z'n handen liet glippen. JVC veroverde daarna het middenveld en ZDH moest terug. Na 'n kwartier spelen veranderde Weijdt een bal van richting en het was 02. Toch kon ZDH de ruststand nog op 12 be palen toen W. Bakker een penalty be nutte wegens hands. Na de rust zagen we een gelijk op gaande wedstrijd. Aan beide kanten ontstonden enige scoringskansen. ZDH kon met een mooi doelpunt weer naast JVC komen. Maar binnen 5 minuten had JVC weer 'n 32 voorsprong. De ze voorsprong werd door de bezoekers goed vast gehouden. Maar toen JVC free-kick maakte in het strafschopge bied was het A. Zijm die de toegestane penalty feilloos benutte. Met nog 10 mi nuten te spelen in de stromende regen, leek het op een gelijk spel uit te lopen. Maar 5 minuten voor tijd besliste W. Arnout de strijd in het voordeel van ZDH. DIRKSHORN 2-TEX. BOYS 2 4—4 In een doelpuntrijke en sportieve wedstrijd hebben de Boys een zeer ro yale voorsprong verloren zien gaan. De rust ging in met een 11 gelijke stand wat gezien de verkregen scoringskan sen, een voorsprong voor de Boys had moeten zijn. Direkt in de tweede helft werden de kansen beter benut en bin nen een kwartier stonden ze dan ook met 41 voor. Vooral het derde doel punt was zeer fraai. Uit een goed geno men hoekschop van Sj. van Heerwaar den werd de bal door F. Hopman met veel vaart in het doel gedeponeerd. Het leek er op dat bij deze voorsprong ver schillende spelers hun 'kruit hadden verschoten. Er vielen gaten in de mid denlinie en verdediging waarvan Dirkshorn goed gebruik maakte en F. Veeger ook nog eens drie maal onhoud baar passeerde. De andere drie Boys- doelpunten kwamen op naam van Hans van Heerwaarden (2x) en Th. Witte (lx). OOSTEREND-ANDIJK 2—2 In een rommelige wedstrijd zijn de zaterdagsenioren van Oosterend tegen het bezoekende elftal van Andijk niet verder gekomen dan een gelijk spel. Vlak voor de wedstrijd werd aan J. Brouwer, die naar België vertrekt, een bloemetje overhandigd. Oosterend zal in hem een nuttige aanvaller missen. Oosterend begon aanvallend, maar veel gevaar leverden de te scherpe voorzetten niet op. Het was daarom Andijk dat als eerste de score opende, toen men tegen de lat schoot en onge lukkigerwijze via de rug van de keeper in het doel verdween (01). Bij de thuisclub deed men er toen van alles aan de achterstand weg te werken, maar men liet zich ook verleiden tot overbodig gepraat, wat het spel niet ten goede kwam. 't Duurde dan ook pas tot tien minuten voor de rust alvorens een hard schot van J. Brouwer de inlei ding tot de gelijkmaker vormde. Via de keeper kwam de opnieuw ingeschoten bal bij J. Drijver, die niet miste. Het bleef tot aan de rust 11 daar de Oos- terender keeper een schot van Andijk fraai uit de hoek stompte. In de tweede helft werd de strijd feller en deden zich enkele incidenten voor, die resul teerden in een officiële waarschuwing voor E. Eelman. Hierna kon Oosterend bij de scheidsrechter weinig goeds meer doen; het spel werd voortdurend dood gefloten, zodat er van voetballen niet veel meer kwam. Toch was het Eelman die zijn ploeg met een kopbal nieuwe hoop gaf (21), maar Andijk wist de eindstand uiteindelijk te bepalen op 22, toen men een corner ineens in schoot. W.WAARD 4-OOSTEREND 2 2—9 Oosterend 2 hield de eer dit weekend hoog door met 92 Wieringerwaard 4 te verslaan. Voor de rust wist Ooster end al zesmaal te scoren en na de rust ging men rustig door waarbij ook Wieringerwaard twee keer aan bod kwam, zodat Oosterend met 92 aan het langste eind trok. D. v. d. Meer 4x, A. Koger 2x, J. Plaatsman, J. Markus en aanvoerder Van de Wetering zorg den voor het negental. OOSTEREND 3-ZDH 3 0—2 De derby Oosterend 3-ZDH 3 heeft een overwinnig opgeleverd voor ZDH, dat de zege volledig toe kwam, want 'het combineerde beter dan Oosterend, dat keeper Beuving en D. v. d. Meer miste. Voor de rust wist ZDH via de midvoor al twee keer te scoren en on danks hardnekkige pogingen bracht Oosterend ook na de rust geen veran dering in de score. TEX. BOYS Al-VZV A2 12—1 De Boys A-junioren behaalden een gemakkelijke overwinning op een wat tegenvalend VZV. De keeper was niet tegen zijn taak opgewassen. Bij de rust was de stand reeds 80. In de tweede helft wist VZV de eer nog te redden doch toen was het weer de beurt aan de Boys. Rob Witte nam 6 doelpunten voor zijn rekening. ZDH Al-OUDESLUIS Al 4—0 Voor de rust werd er niet gescoord. ZDH was wel sterker maar het ontbrak aan geluk en een afwerker. De tweede helft was nog maar juist begonnen toen ZDH een direkte vrije trap mocht ne men die door C. Vleugel in een doel punt werd omgezet. Ondanks een veld- overwicht leek het dat ZDH met deze kleine voorsprong genoegen moest ne men. Met nog 10 minuten te spelen scoorde ZDH nog 3 keer, 2 maal door C. Vleugel en 1 keer door A. Bakker, zodat het toch nog een royale overwin ning werd voor de gastheren. JVC Al-OOSTEREND Al 3—2 De junioren stelden iets teleur door tegen het sterke JVC in een harde wed strijd met 32 te verliezen. Hoewel Oosterend wel iets sterker was wist het, mede door een paar ongelukkige ingrepen van keeper Witte, toch niet langs JVC te komen. Ko Timmer nam beide SVO-treffers voor zijn rekening. ZAP C4-OOSTEREND Cl 0—10 De Cl junioren begonnen de compe titie met een daverende 100 zege op de ZAP C4 junioren, die bij de rust al tegen een 30 achterstand aankeken. Na de rust ging Oosterend rustig door en pas bij 100 was de doelpuntenhon- ger gestild. Joost Brouwer 5x, Gerrit Vlaming, Hans Seitsma 3x en Simon Brand waren hier de scherpschutters.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5