Ci HET GEHEIM ai r van het raadhuis FILMNIEUWS Een bank, die er ook voor wintervakanties is PORTPROQRAMMA tri bo Et m Vergadering volleyballers S.V. De Koog Bijdragen ziekenhuis Pater Witte feuilleton van Tom Lodewijk Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 22 september 1972 fERDAG 23 SEPTEMBER cling Noordholland: SDOB-Oosterend (Z), 14.00 uur ioren: Texel Al-Zeemacht Al, 14.00 uur Oosterend Al-Vlos A2, 14.00 uur Texel BI-Watervogels BI, 14.30 u. St. Boys Bl-Tex. Boys BI, 14,30 u. (Vertrek boot 13.00 uur) Flevo B2-Oosterend BI, 14.30 uur (Vertrek boot 13.00 uur) .N.Naedorp B2-De Koog BI, 14.30 u. (Vertrek boot 13.00 uur) Cocksdorp Cl-Texel C3, 15.00 uur Texel B2-Oosterend B2, 16.00 uur Tex. Boys Cl-Tex. Boys B2. 16.00 u. m ZAP C2-Texel Cl, 15.15 uur lt (vertrek boot 14.00 uur) ZDH BI-HRC B5, 14.00 uur Vesdo Cl-Oosterend Cl, 15.15 uur (vertrek boot 14.00 uur) len: >ling A: Tex. Boys a-ZDH a, 15.00 uur Tex. Boys b-De Koog a, 14.00 uur Texel b-Cooksdorp a, 16.00 uur Texel c-Oosterend a, 13.30 uur ilrng B: n i Oosterend c-Texel d, 16.00 uur ZDH b-Texel e, 15.30 uur Cocksdorp b-Tex. Boys c, 14.00 uur )AG 24 SEPTEMBER klasse B KNVB: Texel-BKC, 14.30 uur ;ling Noordholland: Westzaan-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) Koedijk-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) Kreileroord-Oosterend, 14.30 uur (Vertrek boot 13.00 uur) SSV-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) WBSV-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) kJiagen 2-Texel 2, 14.30 uur (Vertrek boot 13.00 uur) lit Texel 3-HRC 5, 10.15 uur 5DH 2-Oudesluis 2, 14.30 uur 160 Tex. Boys 2-Watervogels 5, 14.30 u. Dosterend 2-Texel 4, 14.30 uur )eKoog 2-Zeemacht 3, 14.30 uur Cocksdorp 2-Succes 6, 14.30 uur 5DH 3-Wiron 3, 12.15 uur VGW A3-Cooksdorp Al, 12.15 uur ill IViron Al-ZDH Al, 14.30 uur (Vertrek boot 13.00 uur) (VGW A4-Tex. Boys Al, 12.00 uur IN REIZEN: ERDAG 23 SEPTEMBER 'ex. Boys BI, De Koog BI en Oos- erend BI. 'exel Cl en Oosterend Cl. IAG 24 SEPTEMBER )e Koog en Cocksdorp. DH en Tex. Boys. DH Al en Oosterend. 'exel 2 aparte bus. 72 iïs EDELINGEN Texel 1 ontvangt het welbekende VU in olm or. 4 331 EN cel thuis Met aller inzet blijven de es op Texel. tweede gaat naar het zeer sterke 2 op bezoek, dat uit 3 wed- in 6 punten veroverde, het zal wel zware opgave voor onze jongens ;el 3 ontvangt in de vroege mor en HRC 5, daar zit winst in man- vierde moet uit naar Oosterend 2, wilijke opgave. noren Al ontvangen Zeemacht Al, staJNr sterk elftal. loren BI zal het tihuis tegen Wa- gels BI wel erg moeilijk krijgen. Junioren Cl moeten uit naar ZAP C2 dat al twee overwinningen boekte. Probeer er het beste van te maken. Junioren B2 ontvangt Oosterend B2 en dat is wel te zwaar dachten we. Junioren C3 moeten naar Cocksdorp Cl, ook al 'n wedstrijd met weinig mo gelijkheden op een punt. Ten C. S.V. Oosterend Zaterdag spelen de senioren om 2 uur in Broek in Waterland tegen SDOB, dat het in drie wedstrijden nog niet tot een overwinning wist te brengen. Stellig zal het hier verandering in willen brengen, dus ook dit keer wordt het op passen. Scheidsrechter is de heer J. T. de Ligter. De junioren Al spelen om 2 uur thuis o.l.v. de heer J. van Dompselaar tegen de sterke A2 junioren van Vios uit War- menhuizen, wat opnieuw een moeilijke wedstrijd gaat worden. Toch rekenen we op een puntje. De BI junioren spelen uit tegen de B2 junioren van Flevo, .terwijl de B2 junioren de strijd op het Texel-veld aanbinden tegen de B2 junioren van Texel. De Cl junioren gaan naar de over kant op bezoek bij de Vesdo Cl junio ren in Schagerbrug. Voor de pupillen zie het programma elders in dit blad. Voor opstellingen en aanvangstijden, zie het kastje. Zondag speelt het eerste uit en treedt om 14.30 uur in Kreileroord aan tegen de club van die naam. Het ziet er naar uit, dat eindelijk met het complete elf tal kan worden gespeeld, zodat er eens een puntje behaald wordt, want het wordt nu toch wel tijd. Scheidsrechter is de heer J. Bakker. Het tweede speelt om 14.30 uur thuis de derby tegen Texel 4 en zal ongetwij feld een moeilijk duel tegemoet gaan, maar toch rekenen we, na de laatste re sultaten, op beide punten. Scheidsrech ter is de heer G. v. d. Meer. Het derde is dit weekend vrij P.K. Z.D.H. Zondag komt het eerste na een vrij weekend weer in het veld en wel tegen een bekende tegenstander: SSV. De af gelopen 2 seizoenen was het zeer moei lijk in Stompetoren. Er zal dus terdege voor gevoetbald moeten worden voor men met een goed resultaat huiswaarts kan keren. Aanvang 14.30 uur. Scheids rechter is de heer E. Nannings. Voor vertrek boot zie het kastje of de Texelse Courant. ZDH 2 speelt zondag om 14.30 uur tweer thuis, tegen het sterke Oudesluis 2. Hopelijk dat het nu beter gaat als zondag toen er wel gewonnen werd maar zeer moeizaam. Scheidsrechter is de heer F. Zwanenburg. Het derde speelt ook thuis; 12.15 uur tegen Wiron 3. ZDH 3 is nog steeds on geslagen. Laat hier zondag geen veran dering in komen jongens. Scheidsrech ter is de heer H. Arnout. De junioren Al spelen zondag in Den Oever tegen Wiron Al. De wedstrijd begint om 14.30 uur en als soheidsreoh- ter is aangewezen de heer P. Bakker II. De junioren BI spelen zaterdag om 14.00 uur o.l.v. mevrouw M Veld'huy- sen-Muurmans tegen HRC B5. Laat zien dat de nederlaag van vorige week een vergissing was jongens! De pupillen a spelen zaterdag om 3.00 uur tegen Tex. Boys a, terwijl pu pillen b hun eerste wedstrijd spelen en wel thuis tpgen Texel e. Aanvang 3.30 uur. Er wordt op minstens 3 punten gerekend uit deze 2 pupillenwedstrij- den. Allemaal veel .succes. De P. Tex. Boys Boys 1 kan zich weer voorbereiden op een pittige tegenstander. Ze gaan op bezoek bij het eveneens nog onge slagen WBSV. Laat je niet overrompe len en probeer zelf het initiatief te ne men. Voor vertrektijd zie het program ma. Boys 2 ontvangt om half drie Water vogels 5. We zijn benieulwd wat er nu weer uitkomt en wie er op de trainmg zijn. De A junioren gaan naar WGW A4. De langslapers zullen wat vroeger op moeten. Er wordt gespeeld om 12 uur en vertrek boot 11 uur. Zaterdag gaan de junioren BI met de boot van 1 uur (half een bij hotel „De Zwaan") naar St. Maarten voor de ont moeting met St. Boys BI. De junioren Cl en B2 spelen om 4 uur tegen elkaar. Voor pupillenwedstrijden zie het pro gramma en het kastje. Succes allemaal. A.W. S.V. De Koog Pupillen a gaan op bezoek bij Tex. Boys b. Aanvang 2 uur. Nemen jullie de puntjes mee, jongens? Junioren BI gaan een verre reis ma ken naar Nieuwe Niedorp, tegen Nieu we Niedorp B2. Aanvang half 3, dus boot 1 uur. Kijk nog even in de Texelse Courant bij het programmaoverzicht om er zeker van te zijn. De Koog 1 moet naar Koedijk 1. Aan vang 2.30 uur. We hopen dat het beter zal gaan als de afgelopen weken. Het moet toch kunnen. De Koog 2 ontvangt leider Zeemacht 3, dat reeds scores van 100, 101 en 80 op z'n naam heeft staan. We ho pen, dat het tweede het goed zal doen, maar het is wel een griezelig idee voor de achterhoede. C.B. MEDEDELINGEN VAN BEN W VERGADERINGEN B. EN \V. Natuurlijk heeft de gemeente Texel veel kontakten en besprekingen met de provincie, met andere gemeenten, in Noordholland Noord vooral, met inter- gemeentelijke samenwerkingsorganen, enz. Bij het bepalen van vergaderingen doet zich altijd de moeilijkheid voor, dat burgemeester en wethouders van de diverse gemeenten op verschillende da gen bijeerikomen en op die dagen dus niet elders kunnen vergaderen. Daar om wordt er naar gestreefd, een vaste wekelijkse vergaderdag van alle colleges van B. en W. te bepalen, en wel op dins dag. In verband hiermee is besloten, dat B. en W. van Texel met ingang van 1 oktober a.s. elke dinsdagmiddag om 2 uur bijeenkomen voor hun gewone we kelijkse vergadering. SPREEKUREN LEDEN COLLEGE Als gevolg van het bovenstaande heeft wethouder Daalder per 1 oktober a.s. zijn spreekuur moeten verzetten naar maandag van 10-11 uur. Volle digheidshalve iworden hieronder de spreekuren van alle leden van het colle ge genoemd. Burgemeester, maandagmorgen van 10.00 - 11.30 uur. Wethouder J. Daalder, maandagmor gen van 10.00 - 11.00 uur. Wethouder C. Joustra, dinsdagmor* gen van 9.00 - 10.00 uur. Wethouder J. C. Dros, dinsdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur. Voor Gehoorapparatenservice op Texel ELECTROHUIS NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een wintervakanti.e boeken is een kwestie van vertrouwen. Verstandige mensen doen dat tegen woordig bij hun bank, de NMB. Omdat je daar meteen alle kaarten in één hand hebt. Niet alleen deskundig advies voor 'n reis, waar solide organisaties als Hotel plan en Fit achter staan. Ook nuttige en nodige dingen als vreemd geld voor onderweg. Reischeques voor als-je-er-bent. Een reis verzekering en annulerings verzekering, voor de zeker heid. Of de huur van 'n safe, om kostbaarheden een veilig onderdak te geven. Prettige wintervakantie! Grapjes over nudisten en kamperende leerlingen van een meisjesinternaat vormen de hoofdschotel van „Meisjes camping", de film die zaterdag, zondag en maandag 20.00 uur in het City thea ter wordt gedraaid. Twee mannen, Sid en Bernie, zijn van plan in een nudis- tenkamp te gaan kamperen met hun vriendinnen Joan en Anthea. De meis jes weten nergens van. Als ze arriveren blijken alle kampeerders gewoon ge kleed te zijn. Ze treffen onder andere als andere gasten het gezin Potter dat gedwongen met een onfortuinlijke kam peerder optrekt en een groep meisjes van een internaat onder leiding van een dokter en een oude vrijster. Omdat ze niet bij hun vriendinnen mogen slapen maken ze afspraakjes met de jongeda mes van (het internaat. Ze worden ge stoord door hinderlijke hippies. Ook de oude vrijster en de dokter zijn gebelgd over de onderbreking van hun bezig heden. Als ze de hippies verjagen mer ken ze te laat dat de meisjes meegaan. De moeder van Joan maakt dan boven dien nog een einde aan de laatste po gingen van Sid en Bernie om bij hun vriendinnen te slapen. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag 3 uur dn het City the ater „Tarzan, koning van het oerwoud". In deze film bindt Tarzan (Ron Ely) de strijd aan tegen een 'kolonel die het oer woud terroriseert en inboorlingen gij zelt. Tarzan wordt in de val gelokt als ze ook zijn zoon gevangen houden. Hij moet met een leeuw vechten, die hij bedwingt. De inboorlingen worden hier door geïnspireerd en verslaan de bende van de kolonel. Die ontsnapt en zet de achtervolging op Tarzan in. De held van het oerwoud moet zijn kracht bewijzen tegen de modernste militaire appara tuur. Hij verliest er zelfs zijn gehoor bij. Desondanks verslaat hij de misdadi ger. Toegang 14 jaar. DE KOOG De afdeling volleybal van S.V. De Koog houdt woensdag 27 september, 20.00 uur, een vergadering in „Capri". Belangrijkste onderwerpen zullen de komende eilandcompetitie en het spelen in „Kaaps-nol" zijn. Gezien net belang van deze onderwerpen hoopt het bestuur dat alle dames en heren van de volleybalafdeling aanwezig zullen zijn. De stroom van giften ten bate van het ziekenhuis van pater Kees Witte in Ke nia houdt aan. Er is nu ƒ6.654,15 bijeen, éen bedrag dat werd bereikt door de volgende nieuwe bijdragen: N.N. Den Hoorn 25,Van H Den Burg 25, B. te Den Burg 25,W. te Den Burg 25,R. te Den Burg 25,Van L. te Den Hoorn ƒ300, >nd tanininnnnniiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiDniiiiuuiiiiiiiiuiiniiiinniiiiiiniiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 99 uiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii En hij begon rustig zijn pijp te iheer Emiel zat als door de blik- itroffen. Hij had zich helemaal in- op een rouwmoedige boeteling, die vent was bepaald kwaad- zo rustigjes weg. Er was geen berouw, veeleer 'hing er een fan dreiging in de kleine kamer, •lil F* 1 in hiermee iets te [eidnji heb", mijnheer Emiel herwon J- tegenwoordigheid van geest, niet waar u het over hebt. Wat n Osseweyer en José van Vloten pekokstoven", hij glimlachte ge- Whun zaak". vind ik ook" stemde Freek op- toe „en wat wij tweeën samen toven ook, maar daar hebt u dan te maken". toon staat me helemaal niet aan" ^eer Emiel waardig. IA p3n me levenc*ig voorstellen" IQ 'reek, „bij u is het niet zozeer als wel de persoon, die me he- üet aanstaat". ^mie* stond op met vertoon ■Wigde waardigheid. ^soms denkt meneer efh hielp Freek, „onthoud die rra* L51 soms denkt dat u in mijn ei- J in uw eigen huis dan op de Warkt, denk ik zo. Daar zal het el terecht komen trouwens. Ik luw u alleen maar vooraf. Dat vriendendienst, al ben ik uw vriend niet. Gelukkig niet. Die eer laat ik liever aan dat jongetje van Osse- weyer". „Ik geloof, meneer dat u verstandig zoudt doen door met vakantie te gaan, een lange vakantie, en geen adres ach ter te laten waarheen uw post moet worden opgestuurd of, waar men u kan vinden". Mijnheer Emiel wilde iets zeggen, maar Freek beduidde hem dat hij nog niet klaar was. „Maar niet naar onze Zuiderburen" adviseerde hij. „Hoewel men daar ver langend naar u uitziet. Ik sprak tenmin ste commissaris Coeckart van de politie te Brussel (die zit voor de afdeling ver mogensdelicten, oplichting enz.) en ook commissaris Crevecoeur van de politie in Luik. Om maar te zwijgen van een zekere Melanie.u schijnt de naam te kennen". Mijnheer Emiel, ofschoon nooit bar fleurig, was groenig bleek geworden. „En dan heeft Melanie nog een broer, een zekere Jacques, moet een lastige vent zijn, een echte vechtersbaas, nog veel lastiger dan Melanie zelf, die ook niet mis is. Enfin, dat zult u wel weten. En die broer heeft beloofd dat als hij de vent te pakken krijgt, die zijn zuster met vijf bloedjes van kinderen liet zit ten, hij hem op zijn gemak in reepjes zal snijden, of woorden van gelijke strekking". Opnieuw trachtte Mijnheer Emiel waardig op te rijzen. „Blijft u toch zitten" zei Freek vrien delijk „als u staat valt u misschien om. Het zou natuurlijk wel heerlijk zijn als uw oprechte liefde voor de weduwe Van Vloten voor het altaar kon worden be vestigd, zoals dat heet, maar het is de vraag of die dame met een bigamist zou willen trouwen, want dat bent u dan, en zij is het dan automatisch ook, weet u. Misschien dat ze er al minder voor voelt wanneer ze hoort, hoe uw speciale vriend Osseweyer, die door u in de to neelclub gehaald is, zaterdagavond haar dochter José heeft thuisgebracht, zoals u dat noemt. Want toen José mij dat hele verhaal vertelde" hij keek even op om te genieten van de uitdrukking op Emiels gezicht „heb ik maar gereden het niet voor mama te verzwijgen en die zal het dus nu wel zo langzamer hand weten. Daar komt u wel achter als u er een kopje koffie gaat drinken, denk ik". „Ik heb met je praatjes niks te ma ken" schreeuwde Emiel opeens. „Wat jij uit je duim zuigt kan me niks schelen! Bewijzen!" „Nou ja" zei Freek „Opper Van Zwiohem heeft alles nog niet rond „Wat heeft die er mee te maken?" „Ja" zei Freek „dat heb je nou te gen in een dorp hè? Iedereen kent ie dereen, en Jannetje van Zwichem is nou weer toevallig familie van Martha en José van Vloten, en maakte zich zor gen, dat Martha laten we zeggen mét de verkeerde zou trouwen en Van Zwi chem kon officieel niets doen, maar ge lukkig had ik een week vakantie en ik wou toch al es graag naar Brussel. Zo doende. Ik had het er best naar m'n zin, maar het bier van Melanie was lauw" „Jij" zei Mijnheer Emiel met een ■haat vertrokken gezicht „jij smerige stiekeme persmuskiet! Wat let me of. „Zulke mensen als jij" zei Freek kalm „durven helemaal niks. Ze werken in het donker, ze zoeken smokkelaarsweg- tjes op (daar ben jij mee vertrouwd trouwens, net als je vrind Maarten) en ze laten anderen hun vuile zaakjes op knappen! bijvoorbeeld een ronde eerlij ke kerel als Geert Kossen er uit te wer ken". „•Die vent. „Die vent zit waarschijnlijk bij Mar tha aan de koffie het verhaal te vertel len, wat ik je net heb verteld, want ik heb gisteravond bij Geert een paar uur zitten klasjeneren en hij zat met zijn oren te wapperen. Hij kon het gewoon weg niet geloven zei hij, van zo'n ach tenswaardig en hooggeacht persoon als Mijnheer Emiel! Ik heb hem moeilijk kunnen overtuigen, zoals je wel begrijpt en hij zei: Daar zal Martha van opho ren! Hij ging het haar met lood in de schoenen vertellen, zoals je snapt". „Weet je wat je bent?" siste Eihiel „je bent een duivel!" „Als dat zo is" antwoordde Freek koeltjes „ben ik in goed gezelschap, maar ik pas". Hij stond op. „Ik hoop dat üw schrijven aan de re- daktie, meneer Van Maeseyck, hiermee tot uw genoegen beantwoord is en ik beloof u dat u over onze toneelkritieken •geen reden tot klagen meer zult hebben. Wat publikaties van andere aard en in houd betreft, kan ik natuurlijk niets be loven. Ik zou zeggen; lees de krant. Nee, u hoeft me niet uit te laten, ik weet de weg". Maar Mijnheer Emiel maakt geen aanstalten Freek Doks uit te laten. Hij zat op zijn stoel, alsof hij er nooit meer af zou komen. HOOFDSTUK XIX „Doek Hendrik van Houten stond achter de tapkast van De Bonte Koe en luisterde, onbewogen als steeds, naar de wilde verhalen van zijn clientèle. Niet dat die daar erg veel plezier van beleefden, want Hendrik bleef zichzelf. Hij stond onbewogen, hij bleef onbewogen, zei „zo zo" en als het bijzonder erg was „wel, wel", maar leverde zelfs geen commentaar. Veel meer had men aan Klara, wier blonde pruik schudde van emotie. Want Merendorp mocht dan een stil dorp zijn, stille waters hebben diepe gronden en wat er plotseling allemaal loskwam, dat was „niet mooi meer", of schoon machtig mooi om er over te pra ten. Daar was het verhaal van de ouwe Osseweyer van wie een van zijn grote „lasters" aan de grens tot op het laat ste schroefje geïnspecteerd was, waarbij men uit 'n handige bergplaats 'n partij verdovende middelen had weten op te duiken. Iedereen was het er over eens, dat Osseweyer Senior de man niet was voor zoiets, handig en berekenend on getwijfeld, maar er op uit eerlijk zijn brood te verdienen. Opmerkelijk was wèl, dat de rode Porsche van zijn zoon Maarten in geen velden of wegen te zien was, net zo min als die zoon zelve, en hoewel opper Van Zwichem zweeg met een gelaat vol dienstgeheimen, was iemand er achter gekomen dat Maarten door de politie werd gezocht. En, eveneens met de noorderzon, was Mijnheer Emiel verdwenen. Zelfs zonder taal of teken. Rika Droog had nog twee weken loon te goed en ver schillende leveranciers wachtten op hun geld. De pas opgerichte supportersver eniging, die twee harer krachtigste steunpilaren in één slag verloor, over leed zacht en kalm. En Herman van Dooren was natuur lijk de man geweest, die de kat dé bel aanbond en vond dat men nu maar met een naar Geert Kossen moest. Hij, die de gang van zaken nooit had goedge keurd, wou dan wel dit varkentje was sen en iedereen, vond dit, opgelucht, machtig sportief van Herman. „Nou ja" zei Herman „hij zal me niet opvreten". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5