B en W voelen niets voor „vrij" beleid bij toestaan campings (i leroepsschrift j. Koorn ongegrond verklaren Geld nodig? Binnen 'n paar dagen geregeld-met een persoonlijke lening van de NMB Strenger optreden egen overtreders Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 27 oktober 1972 i Cursus EHBO-sporthygiëne start voor 1 november Schietoefeningen Burgerlijke stand Schaakclub „En Passant" ELECTR0HUIS Jeugdschaken SPORTPROGRAMMA De heer J. Koorn Mzn., Waalenburg W 75, wil gelegenheid geven tot kam peren in vier tot vijf caravans bij zijn if|ffoning. Hij verzocht B. en W. hem een iampecrexploitatievergunning te geven 17 februari j.l.) maar op 24 juli liet iet college weten op dit verzoek afwij- nd te hebben beschikt. De reden was het perceel van Koorn in het be- temmingsplan niet is aangewezen voor ecrcatieve doeleinden. Bovendien is het olgens de bouwverordening verboden ipen erven en terreinen te gebruiken of laten gebruiken op een wijze die strij- 2,fë is met de bestemmingsvoorschriften. 2 j k heer Koorn is op 7 augustus tegen 1,9 t 3,! leze beslissing in beroep gegaan bij de eraeenteraad. B. en W. blijven echter an mening dat de vergunning terecht geweigerd. De raad moet dinsdag be- lissen. Bij de behandeling van het oorspron- •lijke verzoek had het college het oorgeschreven advies van de Neder- idse kampeerraad ingewonnen. De ampeerraad liet op 17 april weten dat iet inachtneming van een aantal voor aarden wel toestemming zou kunnen orden verleend voor plaatsing van ma- imaal drie tenten en/of toercaravans in periode 15 maart tot 15 oktober. Dit eeft in het standpunt van het college liter geen verandering gebracht. Ge- jktijdig werd een negatieve beslissing nomen op enkele andere nagenoeg ge- kluidende verzoeken om een kam erexploitatievergunning. Beroep tl zijn beroepschrift aan de raad voert heer Koorn aan dat hij sinds 23 jaar recreatie als nevenbedrijf en sinds ee jaar als hoofdbedrijf heeft uitge- lerd. Hij heeft een stuk land van 20 x meter voor recreatie geschikt ge- aakt door te zorgen voor boomsingels, letgebouw en stromend water. In de en 1967 en 1968 had hij er een cara- n maar hiertegen werd door de ge rente opgetreden. Het terrein ligt on teer 100 meter van de Westerweg in lalenburg, achter de woning en de ge- aagde vier tot vijf caravans zouden naf de weg niet zijn te zien. De heer wrn meende verder te weten dat het ker is voorgekomen dat een camping rd toegestaan buiten het bestem- ngsplan om (waarbij hij doelde op de 'V feA >S? camping „De Driehoek" van de heer Paagman in Eierland). Hij hoopte op een gunstige uitspraak van de raad daar het voor hem een groot financieel belang betreft. De heer Koorn heeft zich uit de agrarische sector moeten terugtrekken. Diverse regelingen In hun pré-advies aan de gemeente raad wijzen B. en W. op het bestem mingsplan waarin terreinen met recrea tieve bestemming zijn aangewezen. Op enkele andere terreinen mag worden gekampeerd krachtens overgangsrecht. Verder is van toepassing van gemeente lijke kampeerverordening waarbij kam peren of het gelegenheid geven tot kam peren verboden wordt behoudens toe stemming van B en W. Maar er is ook nog de provinciale tenten- en caravan- verordening. Het plaatsen van caravans in het landelijk gebied is daarin afhan kelijk gesteld van een vergunning van gedeputeerde staten. De beoordeling vindt uitsluitend plaats op landschappe lijke gronden. Het is mogelijk dat G.S. een dergelijke vergunning verlenen ter wijl de gemeente dat niet doet, hoewel het andersom ook mogelijk is. Dit voor jaar is bij het toepassen van de provin ciale verordening een soepel beleid toe gezegd in bepaalde delen van de pro vincie, maar daartoe horen NIET de kuststreek en het eiland Texel. Verder zijn er in het recente verleden op dit gebied door verschillende instanties aanbevelingen gedaan. Zo staat de Stichting Recreatie een vrijer beleid voor, de Stichting Vrije Recreatie een zeer soepel beleid terwijl de minister van CRM heeft gevraagd voor tenten en toercaravans (dus niet sta-caravans) De heer J. Koorn Mzn. bij het door een dichte boomsingel omgeven terreintje, dat hij als caravan-camping wil exploi teren De grond is nu nog gedeeltelijk als moestuin in gebruik. Het terrein is zeer geschikt als kampeerplaats, maar dat geldt voor tal van terreintjes op Texel. B. en W. willen de recreatieve bestemming van gronden in het buiten gebied regelen in het bestemmingsplan. Het toestaan van meerdere kleine cam pings, over het eiland verspreid, druist in tegen de door b. en w en de werkgroep Recreatie Texel gehuldigde concentratie gedachte. de nodige soepelheid te betrachten in de zomermaanden in afwachting van een algemene kampeerwet. De bewindsman adviseerde het reeds genoemde advies van de kampeerraad op te volgen. Primair B. en W. menen echter dat de aanwij zing van plaatsen waar gekampeerd mag worden primair dient te geschieden via het bestemmingsplan. Dat is nog niet gebeurd en het geven van meer vrijheid wordt in het huidige stadium ongewenst geacht. Mocht de gemeente raad van mening zijn dat wel meer vrij heid moet worden toegekend dan kan dat alleen bij de behandeling van het bestemmingsplan landelijk gebied dat thans vrijwel geregeld is. B. en W.: „Wij zijn voornemens tegen overtredingen van de gemeentelijke kampeervoorschriften, zeker wanneer het gaat om plaatsing van caravans, strenger te gaan optreden, omdat her en der dergelijke objecten verschijnen en de eigenaars, hetzij onjuiste informatie verstrekken aan de met de controle be laste ambtenaren, hetzij de ter zake geldende voorschriften volkomen nege ren. Dit kan naar onze mening niet lan ger worden getolereerd". Commentaar gevend op het beroep schrift van Koorn zeggen B. en W. dat het terreintje waarom het hier gaat in derdaad wel geschikt is, evenals zeer veel andere terreintjes. Enkele op het erf aanwezige en aan hun oorspronke lijke bestemming onttrokken agrarische gebouwen zijn verbouwd tot zomerver blijf en de exploitatie hiervan geeft geen enkele aanleiding tot klachten, aldus B. en W. Wat de kampeerexploitatiever- gunning van de heer Paagman betreft wordt opgemerkt dat de vergunning destijds werd verleend, nadat G.S. met toepassing van artikel 20 van de weder- opbouwwet vergunning hadden ver leend voor de bouw van de vereiste sa nitaire voorzieningen. De raad wordt geadviseerd het beroepschrift van de heer Koorn ongegrond te verklaren. De uit vijf lesavonden bestaande cur sus EHBO-sporthygiëne zal in ieder ge val beginnen vóór 1 november a.s. Zoals bekend zullen de lessen worden gege ven door de KNVB-docent Van der Schilde. Tot dusver hebben zich voor de cursus nog onvoldoende deelnemers opgegeven. Belangstellenden die zich nog niet hebben aangemeld worden der halve verzocht spoed te betrachten. De totale kosten bedragen ƒ5,per per soon Enige kennis van EHBO en sport- hygiëne is voor degenen die op een of andere manier bij sportbeoefennig zijn betrokken van groot belang. In de prak tijk blijkt dat doorgaans op de velden en in de zalen wel EHBO-kisten zijn, maar er zijn weinig mensen die met het materiaal kunnen werken. Ligging schietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 1 tot en met 30 november 1972 zullen, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, van bovenge noemd errein schietoefeningen worden gehouden met lichte luchtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 m. van 18 tot en met 24 oktober 1972 Geboren: Margretha Emma, dv. Jo hannes J. Zoetelief en Johannetta S. van der Star; Saskia, dv. Jacob Schuijl en Janny Snel; Anna Maria, dv. Cornelis Vlaming en Josina van Beelen. Ondertrouwd: Karei J. Bakker en Maria T. Kosse. Overleden: Agatha Witte, ev. Smit, oud 72 jaar, wonende te Den Burg. Uitslagen: K. W. de Winter-H. Elzinga 01 M. Brons-F. Eijgenraam 01 A. C. Bakker-J. Dros 10 T. Engel-D. Veltkamp 10 Juffr. R. Groen-J. Gerritsen 01 J. Hoogerheide-J. Piersma VzVz A. Terpstra-H. van Daalien 10 W. Balk-C. Joustra Vz Juffrouw R. Groen heeft haar drem pelvrees overwonnen en meldde zich als het eerste vrouwelijke schaaklid. Ze sloot haar eerste clubavond af met een nederlaag tegen J. Gerritsen. W. Balk had tegen C. Joustra in de slotfase winstkansen, maar was toch blij met de aangeboden remise (goede prestatie van W. Balk!). Na Wz uur strijd stonden de kansen van H. van Daalen en A. Terpstra nog gelijk. Waarschijnlijk door vermoeidheid mïakte H. van Daalen een fout, die A. Terpstra prompt af strafte. Na aanvankelijk op winst te hebben gestaan (2 pionnen meer) kon J. Hoogerheide er tegen J. Piersma niet meer als remise uit halen. A.s. zaterdag speelt „En Passant" te gen Aartswoud 3. Stand: 1. C. Joustra 2. A. Terpstra 3. W. Balk 4. H. van Daalen 5. A. C. Bakker 6. T. Engel 7. F. Eijgenraam 8. J. Hoogerheide 9. D. Veltkamp 10. J. Piersma 11. J. Dros 12. H. Elzinga 13. G. Goslinga 14 J. Roggen 15. J. Vlaming 16. M. Brons 17. J. Gerritsen 18. J. v Heerwaarde 10. Juffr. R. Groen 20. K. W. de Winter 21. P. Eelman gesp. 3 6 5 5 6 6 6 6 6 5 5 4 3 2 1 3 4 5 1 3 0 percentage 83,33 83,33 70 60 58,33 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 33,33 25 20 0 0 0 Aardleidingen en bliksembeveiliging Uitslagen; Hein Goslinga-Martin Witte 10 Henk van Wilsum-Robert van Es 10 Bert v. d. Berg-Gerard van Es 01 Peter Haak-Ans Witte 10 Cor Bremer-Rob Terpstra 10 Dean Brouwer-Sipke Hengst 01 Anthonie Witte-Robert Maas 10 Henk van Wilsum-Martin Witte 10 Robert van Es-Hein Goslinga VzVz Sipke Hengst-Anthonie Witte 01 Robert Maas-Dean Brouwer 10 Ans Witte-Bert v. d. Berg afgebr. Gerard van Es-Peter Haak 10 TERDAG 28 OKTOBER leling Noordholland: Oosterend (Z)-Bergen, 12.15 uur lioren: Watervogels A2-Texel Al, 15.00 uur (vertrek boot 14.00 uur) W.Meer A2-Oosterend Al, 15.00 uur Schagen Bl-Texel BI, 15.15 uur (vertrek boot 14.00 uur) JVC Bl-Tex. Boys BI, 15.15 uur (vertrek boot 14.00 uur) Holl. T. B2-Oosterend BI, 15.15 uur (vertrek boot 14.00 uur) De Koog Bl-W.Meer B2, 14.30 uur ZDH Bl-Zeemacht B2, 14.30 uur Cocksdorp Cl-Texel B2, 15.00 uur Texel C2-Oosterend B2, 15.00 uur Tex. Boys Cl-Texel C3, 15.00 uur Texel Cl-Schagen C2, 14.30 uur Oosterend Cl-Petten C3, 14.30 uur IK iUen: elingA: Texel a-ZDH a, 14.00 uur De Koog a-Oosterend a, 13.30 uur Oosterend b-Tex. Boys a, 15.45 uur Texel b-Texel c, 16.15 uur ling B: Texel e-Oosterend c, 13.30 uur Tex. Boys c-Tex. Boys d, 14.00 uur Texel d-Cocksdorp b, 15.45 uur DAG 29 OKTOBER Tl beker: Texel-Alkmaarse Boys, 14.00 uur ling Noordholland: Wiron-Tex. Boys, 14.30 uur Apollo '68-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Con Zelo-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 3-ZAP 3, 12.15 uur 3KC 4-ZDH 2, 14.30 uur '(vertrek boot 13.00 uur) VGW 5-Tex. Boys 2, 14.30 uur spfVC 5-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) V.Waard 4-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Koog 2-Kaagvogels 4, 14.30 uur ?GW 8-Cocksdorp 2, 14.30 uur 'DH 3-Oosterend 3, 14.30 uur •ren: Cocksdorp Al-G. Zwart A2, 12.15 u. DH Al-DWOW A2, 12.15 uur ex. Boys Al-Schagen A2, 14.30 u. walittN REIZEN: nnta ?RDAG 28 OKTOBER ^ex. Boys BI, Texel BI en Ooster- nd BI. or 3 89 98 69 79 ielkl vactt od, ZONDAG 29 OKTOBER Oosterend 2, ZDH 2 en Texel 4. De Koog en Cocksdorp. MEDEDELINGEN S.V. Texel Zondag speelt het eerste voor de KNVB beker thuis tegen Alkmaarse Boys. Alkmaarse Boys speelt met af wisselend succes in de 2e klasse. Het lijkt op papier een onmogelijke taak, maar denk nog maar eens aan de beker wedstrijd Texel-HRC, dat toen nog in de le klasse speelde. Texel won na strafschoppen. Werken van begin tot eind en er zit nog wel iets in. De wed strijd begint om twee uur, dit i.v.m. eventuele verlenging. De seizoenkaar tenhouders hebben geen vrije toegang. Texel 3 ontvangt het sterke ZAP 3. De uitwedstrijd werd verloren, jullie zijn verplicht tot revanche. Het vierde, uit naar het wisselvallige Wieringerwaard 4, zal het in de klei wel te moeilijk krijgen. De Al junioren krijgen weer een zwa re, uit naar Watervogels A2. Er moet nu weer eens gewonnen worden om niet te ver achter te komen. Junioren BI, naar koploper Schagen BI, moet ook alle zeilen bijzetten om in de running te blijven. Junioren B2, uit naar het sterke Cocksdorp Cl, heeft alleen met inzet van alle krachten een kans op de pun ten. Junioren Cl krijgt weer een moeilijke tegenstander in Schagen C2, maar het is mogelijk om de punten op Texel te hou den. Junioren C2, thuis tegen Oosterend B2, heeft niet veel mogelijkheden. Junioren C3 moet uit naar Tex. Boys Cl. Als jullie nu eens volledig uitko men, zit er toch nog wel een puntje in. Ten C. Tex. Boys Zondag a.s. is ingelast de uitwedstrijd van het eerste tegen Wiron. Vertrek boot 1 uur met eigen auto's. We hoeven wel niet uit te wijden over het belang van deze wedstrijd. We rekenen op een goede voorbereiding van onze spelers. Het tweede gaat eveneens met de boot van 1 uur naar koploper WGW 5. Het komt er'nu dus op aan wel de kansen te benutten. De junioren Al spelen weer thuis, nu om half drie tegen Schagen A2. Jullie hebben nu de kans de tweede plaats weer over te nemen. De junioren BI hebben zaterdag weer een uitwedstrijd. Om 3.15 uur wordt ge speeld tegen JVC BI. Voor vertrektijd zie het programma en het kastje. We hopen nu weer eens compleet te zijn. Junioren B2 is wel vrij maar de spe lers moeten wel even opletten of ze bij BI nodig zijn. Junioren (C1 speelt om drie uur op eigen terrein tegen Texel C3. Voor pupillenwedstrijden zie het kast je en wedstrijdprogramma. A.W. S.V. Ooserend Zaterdag spelen de senioren al om 12.15 uur thuis tegen Bergen, dat met vijf punten heel bescheiden op de rang lijst staat, maar hier toch stellig veran dering in zou willen brengen. Toch re kenen we opnieuw op de punten. Scheidsrechter is de heer J. v. d. Sloot. De Al junioren spelen uit en wel om 3 uur tegen de Wieringerwaard A2 ju nioren, waar we heet ook op een zege houden, mits de tegenstander niet on derschat wordt. Scheidsrechter is de heer A. Stevens. De BI junioren spelen ook uit en tre den om 3.15 uur aan in Tuitjenhorn, waar de B2 junioren van Hollandia gastheer zijn. Scheidsrechter is de heer C. G. Kruyer. De B2 junioren spelen om 3 uur o.l.v. de heer L. J. v. d Brink op het Texel- veld tegen de C2 junioren van S.V. Texel.; terwijl de Cl junioren om 2.30 uur thuis spelen tegen de C2 junioren van Petten, wat opnieuw twee punten kunnen worden. Voor pupillenwedstrijden en aan vangstijden, zie 't programma elders in dit blad. Voor opstellingen, zie het kast je. Zondag is het eerste vrij. Het tweede speelt uit om 2.30 uur in Julianadorp tegen JVC 5, waar het een moeilijke wedstrijd tegemoet gaat, maar Een persoonlijke lening is tegenwoordig een gewone zaak. Het is een moderne manier om wensen of noodzakelijke voorzieningen in het privé vlak te verwezenlijken. De NMB maakt 't niet moeilijker dan 't Is, Geen onnodige formaliteiten. Een persoonlijk gesprek waarbij in overleg met u het benodigde bedrag wordt vastgesteld evenals de maandelijkse aflossingstermijnen. En bovendien: gunstige voorwaarden. Een lening van ƒ2000,- kunt u bijvoorbeeld terugbetalen in 18 termijnen van 129,50, Een bedrag van 3500,- in 24 keer 171,50. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap eens binnen voor meer inlichtingen. Nederlandsch© Middenstandsbank toch moet het kunnen. Scheidsrechter is de heer J. J. Koster. Het derde tenslotte speelt ook uit en wel om half drie de derby tegen ZDH 3 aan Den Hoorn. Tracht revanche te ne men voor de thuisnederlaag mannen, we rekenen op een verrassing. Scheids rechter is de heer F. Zwanenburg. Allemaal weer veel succes P.K. Z.D.H. Zondag is het eerste vrij, terwijl het tweede naar BKC 4 op bezoek gaat. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat o.l.v. de heer S. Rezelman. Zorg er voor dat de punten mee naar huis gaan jon gens! ZDH 3 speelt voor de tweede keer tegen eilandgenoot Oosterend 3. De eer ste wedstrijd werd gewonnen, als de te genstander niet te licht opgenomen wordt, blijven de punten aan Den Hoorn. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrech ter is de heer ,F. Zwanenburg. De junioren Al spelen thuis tegen het sterke DWOW A2. Laat je niet verras sen en pak meteen goed aan jongens. Aanvang 12.15 uur en scheidsrechter is de heer v. d. Brink. Ook de junioren BI spelen zaterdag thuis tegen een zeer sterke tegenstander nl. Zeemacht B2. Het gaat momenteel goed dus houden we het op een punten verdeling. Aanvang 14.30 uur. Scheids rechter is de heer De Ruyter. Zowel pupillen a als b staan op de 2e plaats. Laat je zaterdag niet verras sen en probeer beide punten te bemach tigen. De P. S.V. De Koog Junioren BI ontvangt Wieringermeer B2. Aanvang half drie. De punten kun nen aan De Koog blijven. Afgelopen za terdag werd de moeilijke uitwedstrijd tegen Con Zelo ook gewonnen, zodat De Koog nog steeds zonder puntenverlies is. Zo doorgaan jongens. Pupillen a krijgen een zware tegen stander op bezoek, nl. Oosterend a. Met een gelijk spelletje zijn we al dik tevre den. De Koog 1 is volgens het programma a.s. zondag vrij, maar de mogelijkheid is aanwezig, dat de afgelaste wedstrijd van zonder j.l. tegen Apollo '68 alsnog wordt ingelast. Houdt dit dus even in de gaten, jongens. De Koog 2 speelt thuis tegen Kaagvo gels 4, aanvang 2.30 uur. Laten we ho pen, dat het tweede weer wat beter gaat draaien, want het gaat de laatste we ken niet best. C.B.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5