AGENDA 3 Texel versloeg tweede klasser A Ikmaarse Boys SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Fel offensief leverde 2 - 0 zege op Damclub Texel B. en W.: Bewondering voor geestdrift „Tessel forever" Verkoop van Welfare-artikelen Geen nalatigheid bij kontrole brandweerauto Rektifikaties „En Passant" versloeg Aartswoud 3 TSLAGEN .terdag 28 OKTOBER: deling Noordholland: Oosterend (Z)-Bergen 31 nioren: Watervolgels A2-Texel Al 35 W.Meer A2-Oosterend Al 06 Schagen Bl-Texel BI 02 JVC Bl-Tex. Boys BI 01 Holl. T. B2-Oosterend BI 00 De Koog Bl-W.Meer B2 51 ZDH Bl-Zeemacht B2 23 Cocksdorp Cl-Texel B2 03 Texel C2-Oosterend B2 40 Tex. Boys Cl-Texel C3 20 Texel Cl-Schagen C2 31 Oosterend Cl-Petten C3 40 ipillen [deling A: Texel a-ZDH a 91 De Koog a-Oosterend a 01 Oosterend b-Tex. Boys a 04 Texel b-Texel c 40 deling B: Texel e-Oosterend c 04 Tex. Boys c-Tex. Boys d 50 Texel d-Cocksdorp b 60 )NTDAG 29 OKTOBER {VB beker; Texel-Alkmaarse Boys 20 deling Noordholland: Wiron -Tex. Boys 11 Apollo '68-De Koog 32 Con Zelo-Cocksdorp 40 Texel 3-ZAP 3 2—0 BKC 4-ZDH 2 1—2 WGW 5-Tex. Boys 2 2—1 JVC 5-Oosterend 2 17 W.Waard 4-Texel 4 12 De Koog 2-Kaagvogels 4 42 WGW 8-Cocksdorp 2 92 ZDH 3-Oosterend 3 40 nioren: Cocksdorp Al-Geel Zwart A2 35 ZDH Al-DWOW A2 6—0 Tex. Boys Al-Schagen A2 21 WIRON-TEX. BOYS 1—1 Deze 11 gelijke stand was al na een rartier spelen op het scorebord ge acht. Na 5 minuten spelen nam de ys, door H. Witte, de leiding, doch het twoord van Wiron liet niet lang op ii wachten. Hoewel de Boys geduren de rest van de eerste helft de toon ngaven wisten ze hun meerderheid it in doelpunten tot uitdrukking te jagen. De tweede helft gaf een ge- :opgaande strijd te zien. H. Witte ieg een zeer goede kans de Boys weer winst te zetten doch alleen voor de ;per verschenen, verdween de bal met wippertje over de keeper langs de keerde kant van de paal. Vlak voor eindsignaal liet de overigens goed ilende Boys achterhoede een steek Hen Daardoor kreeg ook Wiron een gelezen kans tot scoren. Keeper Hank ;te voorkwam echter met een goede iktie een onverdiende nederlaag. APOLLO '68-DE KOOG 3—2 )e Koog 1 leed een eervolle ne- rlaag tegen Apollo '68. Bij de aan kreeg De Koog te horen, dat het 1 een „nulletje of tien" zou worden, t liep echter heel anders. De Koog er onbevangen tegenaan en schiep kansen. Toch nam Apollo uit een nalty een 10 voorsprong. De Koog ichtte de gelijkmaker te forceren, lar weer viel een doelpunt aan de an- 'e kant (20). Keeper Dekker deed prima in het doel, terwijl de gehele iterhoede in vorm was. Vlak voor de it scoorde Kikkert de verdiende te- ïgoal (21). Na de rust liet De Koog er goed tegenspel zien en het was it jammer dat weer uit 'n penalty de iterstand werd vergroot (31). Via zeer listig genomen vrije schop, aide Jan List de bal haarzuiver in de iwen (32). Hoewel De Koog nog ede kansen kreeg, was ook Apollo nog tele malen zeer gevaarlijk. Doelpun- werden niet meer gemaakt. De Koog verloren, maar bewezen op de goe- weg te zijn. CON ZELO-SVC 4—0 Cocksdorp, met drie invallers, heeft en kans gehad om koploper Con Zelo of twee punten af te snoepen. Het Jinisch beter spelend Con Zelo trok teen na aftrap ten aanval, wat al ►edig resulteerde in een doelpunt ■0. Een penalty tegen zorgde ervoor SVC- met een 02 achterstand de inging. Na de rust hetzelfde spel- Jd met nog 2 doelpunten tegen. Kee- Stolk wist door uitmuntend kee- werk erger te voorkomen. Eindstand 01 van deze sportief gespeelde dstrijd. TEXEL 3-ZAP 3 2—0 'exel begon direkt na de aftrap zeer ed en wist reeds uit de eerste aanval zeer goed voorgeven van P. J. Koorn or C. v. d. Meer te scoren. In de eer helft wist Texel nog op 20 te ko- doordat de keeper mistastte op voorzet van de rechtsbuiten. Na de t was een wisselend spelbeeld te waarbij Texel toch het beste van spel had. Zodoende bleef de stand 0. BKC 4-ZDH 2 1—2 Ï)H 2 kwam met een overwinning uit Anna Paulowna. Zij kregen de ste helft zeer veel kansen nadat W. rfker eerst tegen de paal had gescho- gaf hij na 25 minuten ZDH de lei- Met deze stand de tweede helft bracht A. Hin de nd op 02. Vlak voor het einde ver- inde BKC de achterstand tot 12. WGW 5-TEX. BOYS 2 2—1 *°ys 2 hebben het de koploper deze zeer moeilijk gemaakt en had- zeker een gelijk spel verdiend. De scoorden het eerst door H. van Heerwaarden die met een goed schot vanaf de rechterflank de WGW-keeper het nakijken gaf. Sj. Keijser kreeg tweemaal een zeer goede scoringskans, doch eenmaal belandde de bal net naast en schoot de tweede keer tegen de kee per op. De rust ging in met een 11 gelijke stand. Een kwartier voor tijd kwam WGW op winst. OOSTEiREND (Z)-BERGEN 3—1 Het laaggeplaatste elftal van Bergen heeft het Oosterxd zaterdag in de thuis wedstrijd nog moeilijk genoeg gemaakt, voordat men zich zeker wist van een overwinning. Deze voor de thuisclub nog onbekende tegenstander bleek voor al in de eerste helft de zaak wat ener gieker aan te pakken en had dan ook lang het beste van het spel. Bij Ooster end werd er veelal slecht geplaatst, waardoor er tempo in het spel ontbrak. Bergen dat voornamelijk met verre passes de voorhoede werk gaf, had bij een van deze lange ballen succes, toen een verdediger uitgleed en de Bergen- speler de bal bekwaam over de uitlo pende keeper Van Groenigen plaatste (01). Het leek wel of Oosterend hierop gewacht had om zelf ook wat doeltref fender aan te vallen, want nog geen vijf minuten later was de stand weer in evenwicht, toen J. Dros met een ver schot Drijver bereikte (11). Hoewel Oosterend hierna goed doorging, bleef deze stand tot de rust gehandhaafd. Na de rust hielden beide ploegen el kaar tot halverwege de tweede helft in evenwicht, toen Oosterend door een paar snel uitgevoerde aanvallen de voorsprong vergrootte. Binnen korte tijd brachten A. Kalis, na een fout van de keeper, en Drijver, die een magnifie ke pass van S. van der Zee afrondde, de stand op 31. Bergen zorgde daarna nog voor enkele gevaarlijke momenten, toen men uit een corner tegen de paal kopte en daardoor rakelings naast had gekopt. Maar vooral door bekwaam ver dedigen met J. Dros als steunpunt, slaagde Oosterend erin deze voorsprong te consolideren. JVC 5-OOSTEREND 2 1—7 Ondanks enkele invallers wist het tweede een grote overwinning te beha len op een stevig spelend JVC. Bij de rust keek JVC al tegen een 40 achter stand aan door doelpunten van D. v. d. Meer (2x), P. Beuving en H. de Brok. Na de rust ging Oosterend onversaagd door via Plaatsman, Van der Meer en De Brok wisten zij het zevental vol te maken. Verder dan de eer liet Ooster end JVC niet komen. W.WAARD 4-TEXEL 4 1—2 Texel begon met de wind in de rug een hevig offensief op een slecht be speelbaar veld. Na een half uur had Texel het geluk mee: na een snelle aan val kon G. D. Bakker de score openen: 10. Door een foutieve beslissing kreeg de tegenpartij een penalty, die door keeper Stiggelbout goed werd behan deld. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Texel. Na de rust weer een penalty tegen die door Wieringer- waard benut werd: 11. Texel ging hierna weer in de aanval. Na een scher mutseling voor het doel van Wieringer- waard belandde de bal bij Udo Eelman die van ca 30 meter langs alles raak schoot: 12. Na deze goal wist Texel de voorsprong met succes te verdedigen. WGW 8-SVC 2 9—2 SVC 2, op bezoek bij WGW 8, heeft een behoorlijke afstraffing gekregen. Het veel sterkere WGW wist de stand tot de rust op te voeren tot 51. Jan Eelman redde de eer. Na de rust weer een fel aanvallend WGW dat de eind stand wist op te voeren tot 92. L. de Braven scoorde nog uit een penalty. ZDH 3-OOSTEREND 3 4—0 ZDH 3 zette haar zegetocht voort. De eerste 'helft bood Oosterend flinke te genstand, maar in de tweede helft was de thuisclub veel sterker. In de eerste helft nam ZDH de leiding. R. Dijker kopte een corner van A. Jonker schit- terxd in (10). Na de rust werd er enorm geschoten door de thuisclub. B. Bruin gaf het voorbeeld: met 'n dave rend schot bracht hij de stand op 20. R. Hoonderd volgde zijn voorbeeld en scoorde met een prachtig schot 30 en P. Schuil bracht ZDH op 40. Door deze overwinning blijft ZDH nummer 1 in haar afdeling. TEX. BOYS Al-SCHAGEN A2 2—1 De Boys hadden ook deze middag weer te veel kansen nodig, zodat er van een overtuigende overwinning niets te recht kwam. In de eerste helft waren de aanvallen te traag van opzet met veel te kort spel. Kansen kwamen er in deze periode ook wel doch deze werden door de Boys niet benut. De schaarse tegen- akties van Schagen hielden, door het onvoldoende wegwerken in de Boys achterhoede, veel meer gevaar in. Scha gen nam dan ook al spoedig de leiding en kreeg om dezelfde reden nog een paar keer de kans haar voorsprong te vergroten. Goed ingrijpen van de Boys keeper voorkwam dit echter. De tweede helft gaf een heel ander aanzien door de nu veel snellere akties van de Boys kwam het Schagendoel direkt onder grote druk te staan. Na een kwartier spelen zorgde Rob Witte voor de gelijk maker en nam even later ook no 2 voor zijn rekening. De Boys verzuimden hierna hun grote veldoverwicht met meer doelpunten een beter aanzien te geven. Goed ingrijpen van de Boys-ach terhoede voorkwam dat Schagen met snelle uitvallen toch nog gelijk zou ko- W.MEER A2-OOSTEREND Al 0—6 De junioren bleven op de goede weg en wisten ditmaal de Wieringermeer-ju- moren op overtuigende wijze te ver slaan in een wedstrijd, waarin Ooster end de hele wedstrijd domineerde en de zege dan ook volkomen verdiende. SVC Al-GEEL ZWART A2 3—5 Een gelijkopgaande strijd. Ruststand 22. Er was nog van alles mogelijk, maar door een paar foutjes in de verde diging verloor SVC dan toch. Volgende keer beter. Alkmaarse Boys was naar Texel ge komen, om het karweitje „Texel" even op te knappen. Nu daar is bitter weinig van terecht gekomen. Texel zette direkt na de aftrap een fel offensief in en be houdens het eerste kwartier had Alk maarse Boys hiertegen niet veel ver weer. Alkmaarse Boys probeerde met kort spel de Texelse verdediging te doorbreken, maar dat was juist gesne den koek voor een Cees Boot en Gerard Diephuis: steeds was er wel weer een been van Texel om de bal weg te halen. De Texel-keeper Vaars kreeg het niet moeilijk, het gevaarlijkste ogenblik kwam toen Bep Vonk terug speelde en dit te hard deed. Het middenveld was voor Texel; Wim Koorn, Klaas Dirk Koorn en Akkie Bakker hadden alle gelegenheid om goede aanvallen op te zetten. Na een half uur kwam de bal bij Wim Koorn, deze gaf door aan Akkie Bakker, die Jan van Bennekom in vrije positie de bal toespeelde. Het schot van Van Bennekom kon de keeper niet on der controle krijgen, de bal sprong weg en Guus Zegel scoorde beheerst. Alk maarse Boys begon op te dringen maar dat werd hen noodlottig. Akkie Bakker gaf een pass aan Guus Zegel, deze ging de back en de keeper voorbij en schoof de bal in het Alkmaarse Boys-doel, zo dat Texel met 20 voor stond. De rust ging in met 20. Een ieder dacht dat Alkmaarse Boys na de rust wel uit een ander vaatje zou tappen, maar ze kre gen van Texel de kans niet. Ook nu weer nam Texel het spel in handen en de kansen kwamen weer voor Texel. Hans Geus gaf een overhaler met de rug naar het doel, maar de bal ging via de lat over. Even hierna werd een goede aanval besloten met een schot van Guus Zegel, dat net naast ging. Jan van Ben nekom werd vervangen door Leo Saai. Texel bleef komen, Klaas Dirk Koorn gaf een knal die gelukkig voor de kee per door de back van richting werd veranderd. Leo Saai schoot in het zij net. Het bleef evenwel 20 en daar mocht Alkmaarse Boys wel tevreden mee zijn. Texel heeft een goede wed strijd gespeeld met als uitblinkers Bep Vonk, Gerard Diephuis en Klaas Dirk Koorn, vooral de inzet van alle spelers viel te loven. W.VOGELS A2-TEXEL Al 3—5 Het zag er in de eerste helft niet naar uit, dat Texel een overwinning zou be halen. Al snel keek Texel tegen een 20 achterstand aan door lakoniek optreden van de Texel-achterhoede. Kees Ooster hof was het die de achterstand tot 21 verkleinde na goed voorbereidend werk van R. Caspers. Nadat een Texel-verde- diger te zacht terugspeelde op keeper Haak, was het de Watervogels-midvoor die hiervan profiteerde en de stand op 31 bracht. Vlak voor de rust was het Kees Oosterhof die de achterstand op nieuw tot een punt verkleinde. Na de rust ging Texel er „ouderwets" tegen aan en het was eerst Adri van der Slik- ke die er met een machtig schot 33 van maakte. De wedstrijd werd nu har der wat al snel tot gevolg had dat Texel met 10 man verder moest spelen. Kees Oosterhof hield het hoofd koel en scoor de nog tweemaal zodat hij deze middag 4 doelpunten voor zijn rekening nam. In de eerste wedstrijd voor de bonds- competitie startte Texel met een over tuigende 155 zege ou EDC. Bert Duin haalde de eerste winstpunten binnen, Texel liep daarna zelfs uit tot 100. J. Hooijberg besloot met remise en daar mee was de overwinning van 155 een feit. De gedetailleerde uitslag: H. Slok-P. Bakelaar 11 Th. Zwier-C. Dijker 11 Z. J. Plat-J. Hooijberg 11 J. P. de Boer-J. P. Hooijberg 02 C. Klem-C. Meedendorp 02 F. Takes-J. van Heerwaarden 02 H. v. d. Veen-C. Vinke 20 W. Zwier-J. Schoo 02 G. van Dijk-J. A. v. d. Slikke 02 De foto geeft een beeld van een der vele voortreffelijke reddingen van Texel- keeper Vaars B. cn W. hebben officieel gereageerd op de handtekeningenaktie van de ak- tiegroep „Tessel Forever". Zoals bekend hebben 2036 Texelaars hun handteke ningen gezet onder de stelling dat het gemeentebestuur het toeristisch autoge bruik op Texel moet beperken. ,Voor de geestdrift waarmee de aktie gevoerd is hebben wij waardering. Juist daarom spijt het ons dat de be woordingen van het enquête-formulier nogal wat ruimte laten zodat een dui delijke uitspraak niet te verwachten was", aldus B. en W. De raad wordt voorgesteld het inge komen enquête-resultaat voor kennis geving aan te nemen, maar er wordt het volgende bij aangetekend: „Het mag bekend worden verondersteld, dat de gemeenteraad hoge waarde toekent aan het landschap en het milieu van Texel en beide zo goed mogelijk tracht te be schermen. Het uitganspunt van ons col lege is, dat van inwoners èn gasten een meer dan normale behoedzaamheid in het verkeer mag worden gevraagd en dat in het bijzonder in natuurgebieden stoornis behoort te worden tegengegaan. Indien de groep „Tessel Forever" ons in dit verband nuttige aanbevelingen kan doen, staan wij daarvoor open". C. de Jonge-B. Duin 02 5-15 Op 17 oktober werden in de persoon lijke competitie nog een aantal partijen gespeeld met de volgende resultaten: H. Bruining-C. Dijker 02 P. Jansen-C. Meedendorp 02 P. Kooiman-C. v. d. Werf 20 G. Dros-C. Groenhof 02 J. A. van Es-W. Stam 11 Dinsdag 7 november, 's midags en 's avonds, zullen in het Rode Kruis- gebouw aan de Jonkerstraat artikelen worden verkocht, die door patiënten en bejaarden zijn gemaakt in het kader van het Rode Kruis Welfare-werk. Er zijn zeer fraaie werkstukken bij (waar onder tafelkleden, kussens e.d. in di verse kleuren), die zeer geschikt zijn als Sint Nicolaas-geschenk. Ieder is dins dagmiddag vanaf twee uur 's middags van harte welkom in het Rode Kruis- gebouw. Toen de brandweerauto van De Cocks dorp op 17 september moest uitrukken voor de brand van „Nieuw Breda" lukte •het niet de wagen te starten. Raadslid J. A. Witte stelde hierover vragen in de gemeenteraad. Blijkens het antwoord van B. en W. wordt de brandweerauto van De Cocksdorp elke week gestart en beproefd. Op 15 september was de auto nog in orde bevonden maar toen twee dagen later uitgerukt moest worden deed zich bij het starten een storing voor in de elektrische installatie zodat de wagen niet kon wegrijden. „In het onderhavige geval is geen sprake van nalatigheid bij het onderhoud of de kon trole", aldus B. en W. In de politieberichten in de vorige krant zijn enkele fouten geslopen. Een onjuiste toedracht was vermeld in de beschrijving van de aanrijding op het kruispunt Waalderstraat-Burgerhout- straat, waarbij J. K. geen voorrang ver leende aan W. G. B. Dat laatste was waar, maar B. kwam niet uit de Waal- derstraat doch uit de Burgerhoutstraat. Hij kreeg geen voorrang van de op de Waalderstraat rijdende K. In het bericht „Hond joeg schapen op" stond ten onrecht vermeld, dat de politie het dier wist te vangen. De waarheid is dat de politie weliswaar de achtervolging inzette, maar het was de eigenaresse, die erin slaagde het speelse beest terug te roepen. Dinsdag 31 oktober Den Burg, „Olympic", 20.00 uur, wed strijden om het biljartkampioenschap 4de klasse. Oosterend, „De Bijenkorf", 20.00 uur, „Met creativiteit de boer op". Den Burg, hotel „De Oranjeboom", 20.00 uur, ouderavond R.S.G. Woensdag 1 november Den Burg, „Olympic", 20.00 uur, wed strijden om het biljartkampioenschap 4de klasse. Den Burg, gebouw RSG, Elemert, 19.30 uur, informatieavond voor ouders van leerlingen klassen 3, 4 en 5 Atheneum en Havo. Donderdag 2 november Den Burg, „Olympic", 20.00 uur, wed strijden om het biljartkampioenschap 4de klasse. Den Burg, gebouw RSG, Elemert, 19.30 uur, informatieavond voor ouders van leerlingen klassen 2 en 3 Havo en Mavo. Iedere dinsdagavond Den Burg, café-bar 'Olympic', 19.45 uur, schaken en dammen. Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst biljartclub. Den Burg, ,,'tAsiel", 20.00 uur, discus sie (Textant). Iedere woensdag Den Burg, Muziekschool, Parkstraat, 14.00 - 16.00 uur, legpuzzeltheek. Iedere donderdag Den Burg, Rode Kruisgebouw, 19.30 uur yoga en 20.45 uur sensitivitytraining '(Textant). Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, filmgroep (Textant). Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst klaverjasclub. Trimmen Zaterdag 16.00 uur en dinsdag 14.00 uur, trimmen bij „Dennenoord". Bejaardengymnastiek en -zang Den Burg, „Casino", woensdags, 11.00 uur gymnastiek. Den Burg, Landbouwschool, woensdags 15.00 uur, zang. Oudesehild, 't Skiltje, donderdags 15.00 uur, gymnastiek. „En Passant" heeft zijn tweede over winning behaald in de KNSB-competi- tie 4de klasse. Zaterdagmiddag werd in café „Olympic" gespeeld tegen de uit West-friesland afkomstige schaakclub Aartswoud 3. W. Balk verloor zijn partij doordat hij in het begin te snel speelde. Ondanks zijn materiële achterstand wist hij het zijn tegenstander, de heer T. Mantel, nog behoorlijk moeilijk te ma ken. In het eindspel was er echter niets meer aan te doen en moest hij het volle punt prijsgeven aan Aartswoud. Jan Piersma nam genoegen met een remise, hoewel hij beter stond dan zijn tegen stander, de heer Van Wijk. De rest van de leden van „En Passant" wonnen zon der al te veel problemen. De uitslagen waren als volgt: A. Terpstra-R. van Putten 10 H. van Daalen-H. Schilder 10 J. Roggen-K. Kistenmaker 10 J. Piersma-J. H. van Wijk VzVz J. Dros-J. C. van Beersum 10 W. Balk-T. Mantel 01 F. Eijgenraam-G. Rooker 10 A. C. Bakker-Jl». Dam 10

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 7