Jubileumrevue GVT belooft boeiend spektakel te worden CJ ijna 100 mensen betrokken bij itvoering op 24-25 november Pater Witte kan zijn kinderafdeling nu inrichten Affiche-wedstrijd van gymvereniging leverde veertig inzendingen op ELEGTROHUIS Bazaar bracht ruim ƒ2400,op Schaakclub „En Passant" Jeugdschaken l6K»VHil in# »m ÜÓVr'KT. .WVASTH NA/kJ *KrAAt4CR osterend fexel Bl-i nds juli wordt hard gewerkt aan de •bereiding van de revue die de gym- iekvercniging Texel op vrijdag 24 saterdag 25 november in de Burge ster De Koninghal te Den Burg voor voetlicht zal brengen. De revue dt opgevoerd ter gelegenheid van ijftigjarig jubileum van de vereni- en moet het hoogtepunt van de ing worden. De organisatoren heb- zich destijds voorgenomen om met spectaculairs, iets verrassends uit ius te komen. Ze hebben zich daar voor 'n uiterst moeilijke opgave ge want het publiek is tegenwoordig end, vooral op het gebied van ca- t, revue en musical. Waarbij komt het schrijven en organiseren nog het halve werk is. Uiteindelijk t het aan op de prestaties van de espelenden. Is het een wonder dat igecn zich deze zomer afvroeg of revue werkelijk het hoogtepunt zou len worden van de jubileumviering? van die stijl is de heer A. Keizer die dan ook is ingeschakeld. De uitvoering van vrijdag 24 novem ber is bedoeld voor GVT-leden tot 13 jaar. Zaterdagavond zijn de oudere le den en andere belangstellenden welkom. De entreeprijs is gesteld op ƒ3,per persoon. De GVT-leden krijgen een kaart die recht geeft op reduktie. Bin nenkort worden per advertentie de adressen bekend gemaakt waar de kaar ten kunnen worden gekocht. Na afloop is er bal in hotel „De Lin- deboom-Texel". De dansmuziek wordt o.m. verzorgd door oud-Texelaar Joost Kant. De ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de gymnastiekvereniging Texel uitgeschreven affichewedstrijd is een succes geworden. Er waren totaal 40 inzendingen. Opdracht was een affiche te ontwerpen dat zou kunnen dienen als aankondiging van de jubileumrevue op zaterdag 25 november. Op over het alge meen bijzonder verdienstelijke wijze hebben de GVT-leden van alle leeftij den zich van hun taak gekweten. De jury, tevens jubileumcommissie, bestond uit de dames Holtman en Uit geest en de heren Van Beek, Holtman, Heerschap en Praamstra. In elke leef tijdsklasse werd een prijs (waardebon van ƒ5,toegekend. De winnaars: 8 tot en met 10 jaar Brigit Zegel, Wever straat; 11 tot en met 13 jaar Martin Witte, Beatrixlaan; 14 tot en met 16 jaar Marisca Coutinho, Schilderend; 17 jaar en ouder Joke Tuinema, Kogerstraat. Aardleidingen en bliksembeveiliging Texel 4-Oosterend 2, 12.15 uur Zeemacht 3-De Koog 2, 14.30 uur Succes 6-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Oosterend 3-Wiron 3, 12.15 uur SRC 7-ZDH 3, 14.30 uur Junioren: Geel Zwart A2-ZDH Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) ZAP A2-Cocksdorp Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) VZV A2-Tex. Boys Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) SAMEN REIZEN: ZATERDAG 4 NOVEMBER Oosterend BI en De Koog BI. Texel Al aparte bus. ZONDAG 5 NOVEMBER Cocksdorp 2 en Cocksdorp Al. ZDH 2, ZDH Al en Tex. Boys Al. Texel 1 aparte bus. MEDEDELINGEN S.V. Texel Het eerste moet zondag uit naar Suc ces. Na de prachtige overwinning tegen Alkmaarse Boys, zijn jullie haast ver plicht de punten mee te nemen naar Texel. Succes staat onderaan, maar denk er om, een kat in het nauw etc. Werk er voor en denk niet het is een zacht eitje, dat redden we wel even. Het tweede ontvangt HRC 4, een van de koplopers. Probeer de punten op Texel te houden. Texel 3 speelt thuis tegen het zeer sterke WGW 3. Met aller inzet is er winst te behalen. Het vierde ontvangt koploper Ooster end 2 om kwart over 12. We verwachten een spannende en hopelijk ook sportie ve wedstrijd. Volgens de geruchten zijn alle kaarten al in voorverkoop uitver kocht. Junioren Al moet naar Petten Al, dat het de laatste wedstrijden aardig doet. Op Texel werd heteen grote overwin ning, maar nu zal het wel niet zo ge makkelijk gaan. Junioren BI moeten revanche kunnen nemen tegen Wieringermeer BI. Junioren Cl, dat thuis tegen Flevo Cl moet spelen, kan alleen winnen als allen hun uiterste best doen, want Flevo is een van de sterksten in deze afdeling. Junioren B2, dat het de laatste wed strijden zeer goed doet, moet kunnen winnen van Tex. Boys B2. Junioren C3 zal thuis tegen het ster ke Cocksdorp Cl een zware dobber heb ben. Ten C. S.V. Oosercnd Zaterdag zijn de senioren vrij. De Al junioren spelen thuis. Om half drie wordt aangetreden tegen de Al ju nioren van Dirkshorn. Als de tegenstan der niet onderschat wordt, kunnen het ook nu weer twee punten worden. Scheidsrechter is de heer J. van Domp- selaar. De BI junioren spelen opnieuw uit, ditmaal gaan ze naar Hippolytushoef, waar om 3 uur tegen de B2 junioren van Succes gespeeld wordt. Met een vol ledige inzet is hier toch wel een gelijk spel te behalen. Scheidsrechter is de heer L. van der Woude. De B2 junioren spelen om 13.15 uur thuis tegen de Cl junioren van Tex. Boys, o.l.v. de heer L. J. v. d. Brink, wat ook een gunstig resultaat kan ople veren. De Cl junioren gaan naar Den Helder, waar om 3 uur tegen re C2 junioren van WGW wordt gespeeld. Dit is een van de sterkste ploegen in jullie afde ling, maar probeer jullie mooie positie te behouden. Scheidsrechter is mej. J. v. Delden. Voor pupillen, zie het programma el ders in dit blad. Voor opstellingen, zie het kastje. Zondag speelt het eerste weer eens thuis. Om half drie komt Oudendijk op bezoek, dat bekend staat als een harde ploeg, waartegen het altijd moeilijk spe len is. Toch verwachten we minstens een puntje hieraan over te houden. Als er direkt en met volledige inzet ge speeld wordt, moet het kunnen. Scheids rechter is de heer J. M. J. Engeringh. Het tweede speelt aan Den Burg de derby tegen Texel 4, waarvan thuis ge wonnen werd, maar het zal nu onge twijfeld wel heel wat moeilijker gaan. Scheidsrechter is de heer H. L. Ploeger. Het derde speelt thuis en ontvangt om 12.15 uur het sterke Wiron 3, waartegen een gelijk spel al een goed resultaat is, dus daar houden we het dan maar op. Scheidsrechter is de heer G. J. Ter- windt. Weer veel succes! P.K. Tex. Boys Zaterdag ontvangen de junioren BI om half drie Dirkshorn BI. We ver wachten dat de punten weer op Texel blijven. Junioren B2 en Cl kunnen een zware opgaaf tegemoet zien; er zal hard aan getrokken moeten worden om een rede lijk resultaat te bereiken. Zij spelen resp. tegen Texel B2 thuis en Oosterend B2 uit. Aanvang beiden om 1.15 uur. Voor pupillenwedstnjden zie 't kans je en het wedstrijdprogramma. Zondag krijgt Boys 1 weer een hoog geplaatste tegenstander te bestrijden. Op bezoek komt RKEDO. Willen we op het topje blijven staan, dan zullen we de punten op Texel moeten houden, maar we verwachten dat EDO naar Texel komt om met alle energie hun positie in de kopgroep veilig te stellen. Niet af wachten dus en er direkt tegenaan. Boys 2 is vrij. De junioren Al gaan met de boot van 1 ,uur naar VZV A2. Het was thuis een makelke klus. VZV zal echter wel op revanche belust zijn. Dus ook geen ge treuzel, maar direkt in tempo beginnen. A.W. Z.D.H. ZDH speelt zondag om 14.30 uur thuis tegen Schellinkhout. Een bekende te genstander die niet onderschat mag worden. Scheidsrechter is de heer J. Dröge. Het tweede speelt in Julianadorp te gen JVC 3, we houden het op een pun tenverdeling. Aanvang 14.30 uur, scheidsrechter is de heer T. Papo. Het derde speelt in Schagen, tegen SRC 7. Beide punten kunnen hier be haald worden. Ook de junioren Al spelen uit en wel om 14.30 uur tegen het sterke Geel Zwart A2. Toch vertrouwen we er op dat beide punten mee naar huis gaan. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer G. van Eis. Junioren BI spelen zaterdag uit te gen WGW B6. Hier zitten 2 punten in jongens. Aanvang 3.15 uur. Scheidsrech ter is de heer W. Grötzinger. De P. S.V. De Koog Pupillen De Koog a mag het zaterdag om half drie opnemen tegen Tex. Boys a. Probeer de puntjes thuis te houden. Junioren De Koog BI krijgen zater dag met een zware tegenstander te doen. Om 3 uur in Hippolytushoef tegen Suc ces B3. Succes is mede-koploper, dus zal het niet meevallen de punten mee te nemen. De Koog 1 krijgt zondag WSW 1 op bezoek. Toe jongens, zorg voor een ged resultaat. De kans is er nu echt. Aan vang half drie. Scheidsrechter is de heer P. van der Gracht. De Kog 2 gaat naar Den Helder. Om half drie tegen leider Zeemacht 3. Thuis werd met 40 verloren na een prima wedstrijd. Maak er weer het beste van. Zeemacht is zeer sterk. C.B. Derde blad Texelse Courant, vrijdag 3 november 1972 Eervolle vermeldingen werden toege kend aan de inzendingen van Anneke van der Meer, Jacqueline Zegel, Caren van der Geest en Bart Heerschap. De prijsjes kunnen vanaf heden worden af gehaald bij mevrouw N. Uitgeest-Vos, Bernhardlaan 117. Alle izendingen zullen ook werkelijk als affiche worden gebruikt. In de ko mende weken zal men ze dus overal zien hangen. Ook zullen ze tijdens de revue in de Burgemeester De Koninghal te zien zijn. DE WAAL De bazaar die vorige week in De Waal werd gehouden ten bate van de centrale verwarming in de kerk hee.ft het enorme bedrag van 2409,24 bruto opgebracht. Verwacht wordt dat de netto-opbrengst ongeveer ƒ1900,zal zijn. Eén prijs uit de loterij is nog niet af gehaald, nl. een geborduurd ingelijst wandkleedje, dat is gevallen op rose nr. 796. De prijs kan worden afgehaald bij mevrouw Boot, Hoogereind 15 in De Waal. Een paar dagen voor de Kerst (de da tum is nog niet bekend) zal de bekende schrijver en cineast Jan P. Strijbos een lezing houden in de kerk, ook ten bate van de verwarming in de kerk. Het on derwerp van zijn causerie is nog niet bekend. Uitslagen: J. Gerritsen-K. W. de Winter *fz-*/z D. Veltkamp-G. Goslinga 0-^-1 H. van Daalen-A. C. Bakker 0 1 J. Hoogerheid-W. Balk 1 0 H. Elzinga-J. Vlaming 1 0 J. Piersma-F. Eijgenraam 0 1 F. Meijers-A. Terpstra 0 1 P. Brasser- juffr. R. Groen Vz-Vz Het zag er naar uit dat Kees de Win ter de partij zou winnen, maar J. Ger ritsen kon nog net een remise afdwin gen. G. Goslinga heeft na deze overwin ning een goede positie verkregen op de ranglijst. H. van Daalen en Jan Piersma maakten beiden 'n blunder die een stuk kostte en tevens later de partij. J. Vla ming beoordeelde een afruil verkeerd en kwam toen ook een stuk achter te staan. A. Terpstra heeft het nieuwe lid F. Meijers geen kans gegeven. Riet Groen stond in het eindspel duidelijk voor, maar kon nog geen vuist maken. Uitslagen: Dean Brouwer-Rob Terpstra 01 Bert van der Berg-Hein Goslinga 01 Henk van Wilsum-Anthonie Witte 01 Robert van Es-Gerard van Es afgebr. Peter Haak-Robert Maas 10 Cor Bremer-Sipke Hengst Vz-Vz Martin Witte-Kees Goslinga 10 Dean Brouwer-Martin Witte 01 Kees Goslinga-Rob Terpstra 01 Peter Haak-Bert van der Berg 10 Hein Goslinga-Robert Maas 10 Momenteel zijn er al 17 jeugdscha- kers. Nieuwe adspirantschakers zijn al tijd welkom. Volgende week komt er een overzicht van de stand. „Geweldig. Mijn grote bewondering voor deze aktie Aldus pater Kees Witte in een brief, die we ontvingen nadat we hem hadden laten weten, dat de aktie ten bate van zijn in aanbouw zijnde zie kenhuis in Tabaka (Kissi, Kenia) waarschijnlijk ƒ10.000,zal opleveren. Dat betekent, dat een komplete 25 bedden omvattende kinderafdeling van het hospitaal kan worden ingericht. Dat geld is no dig voor bedden, matrassen, kussens, dekens, la kens, slopen, ziekenhuisklcding, brancards, stretchers, bcdschermen, verbandwagen, instrumen tentafel, weegschaal en tal van andere onontbeer lijke zaken. „Ik ben de Texelaars bijzonder dankbaar voor hun offervaardigheid. Het geeft een warm gevoel als je merkt, dat in het moederland wordt meege leefd met onze pogingen om de gezondheidszorg hier beter op poten te zetten", aldus pater Witte, die er vooral voldaan over is dat veel bijdragen zijn gekomen van nietnkatholieken, iets dat vroe ger ondenkbaar was. De bouw van het ziekenhuis verloopt naar wens. Het projekt is nu half voltooid. Bijgaand een plat tegrond van het grotendeels in één bouwlaag uit gevoerd hospitaal. Alleen de zalen (wards) zijn in twee verdiepingen ondergebracht. Elke afdeling is weer in vieren verdeeld, zodat er per ruimte niet meer dan zes bedden zijn. Pater Witte schrijft verder dat het hem goed gaat en dat er rust heerst in het land. Mogelijk had men in Nederland een andere indruk omdat er strubbelingen zijn in de buurlanden. Op rekening 35.035 van de Raiffeisenbank Texel is nu ƒ9.308,26 gestort. Nog even en het fraaie streefbedrag van ƒ10.000,is bijeen. Als het zover is, sluiten we de aktie af en maken het bedrag over aan pater Witte. De jongste bijdragen waren: Van H. Den Burg ƒ50,—; NN ƒ25,—; De W. Den Burg ƒ10,H., De Westen 25, de totale opzet van de revue be is gestreefd naar een moderne itatie. Een afwisselend program- ,n sketch en muziek en dans zal 'orden gebracht waarbij de ver- mdc onderdelen elkaar vloeiend |en. Hier en daar wordt de plaat- .aktualiteit niet geschuwd. Toch de liefhebbers van de destijds wijlen C. Mets georganiseerde ivue's ook iets van de oude stijl ;n ontdekken. Verpersoonlijking 4 NOVEMBER Al-Texel Al, 15.00 uur (vertrek boot 14.00 uur) Al-Dirkshorn Al, 14.30 u Bl-W.Meer BI, 14.30 uur ix. Boys Bl-Dirkshorn BI, 14.30 u. icces B2-Oosterend BI, 15.00 uur (vertrek boot 14.00 uur) [GW B6-ZDH BI, 15.15 uur 'Sterend B2-Tex. Boys Cl, 13.15 u. ixel C3-Cocksdorp Cl, 13.15 uur ix. Boys B2-Texel B2, 13.15 uur sxel Cl-Flevo Cl, 14.30 uur fGW C2-Oosterend Cl, 15.00 uur icces B3-De Koog BI, 15.00 uur (vertrek boot 14.00 uur) ruim drie weken voor de uitvoering, het ernaar uit dat men inderdaad zal hebben als men op 24 of 25 no- jer thuisblijft. 1 e voorzichtige konklusie trokken ia een gesprek met de dames Heer- p en Uitgeest die bij samenstelling, bereiding en regie de belangrijkste pelen. Bijna honderd personen doen aan de revue. Alleen dat feit wijst i een spectaculair gebeuren. Amusementsorkest tzijn merendeels leden van de ver- ng maar bijv. ook het complete mentsorkest van het Kon. Texels are heeft zich met enthousiasme ai inschakelen. Het orkest verzorgt li jtale muzikale omlijsting. Wie het iementsorkest van het fanfare wel g heeft beluisterd, weet dat het geen werk wordt. De organisatoren heb- irerder gebruik kunnen maken van nvaliteiten van mevrouw Janny nen-Hemelrijk die de proloog en de J van de revue heeft gemaakt. Ver- A s het voornamelijk „eigen" talent rordt ingezet. Mevrouw Keunenger J de verschillende dansjes die in de f voorkomen ontworpen en inge- erd De gymnastieknummers wor- 'erzorgd door leider J. Kuiper. A; ng B Koog a-Tex. Boys a, 14.30 uur "i. Boys b-Oosterend b, 15.45 uur ksdorp a-Oosterend a, 14.30 uur •xel c-Texel a, 15.45 uur igB: •sterend c-Tex. Boys d, 12.00 uur :el e-ZDH b, 13.30 uur kG 5 NOVEMBER se B KNVB: |cces-Texel, 14.00 uur (vertrek boot 13.00 uur) Noordholland: Jcksdorp-Apollo '68, 14.30 uur |Koog-WSW, 14.30 uur rterend-Oudendijk, 14.30 uur fH-Schellinkhout, 14.30 uur Boys-RKEDO, 14.30 uur Jxel 2-HRC 4, 14.30 uur (xel 3-WGW 3, 12.15 uur 3-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Moderne presentatie

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 9