"flÈfc !- De tien beste foto's aalder Vermaningmoest onder de slopershamer Afscheid van postbode L. Gieles Een bank die iedere spaarder iets ie bieden heefi NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Vy Filmvertoning in „De Wadlopertjes" NW wil meer tijd voor bestudering rapport Sepers „S.O.O.S." brengt blijspel Flessengeld voor de Waddenzee Geslaagd Geen uitzicht op restauratiegeld Botsing in Jonkerstraat Bejaardenbond richt nieuwe afdelingen op L< g Waarschuwing Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 7 november 1972 Dit zijn de tien foto's, die de jury heeft gekozen uit 200 opnamen, die door leerlingen van de Texelse openbare scholen zijn ingezonden voor de foto wedstrijd, die is georganiseerd door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in samenwerking met Langeveld de Rooij te Den Burg. Totaal werden door de scholieren 400 foto's gemaakt, in één weekend en met een camera, die zij voor dit doel mochten lenen. Tijdens een discussie in klasse verband werd een eerste selectie gemaakt, zodat er 200 bij de jury terechtkwamen. De tien beste opnamen zijn tentoongesteld in de expositieruimte van het raadhuis en het is de bedoeling, dat het publiek door het toekennen van punten uitmaakt wie de prijswinnaars zullen worden. Tot en met vrijdag is iedereen welkom in de expositieruimte, waar tevens de andere inzendingen te zien zullen zijn. De tien beste opnamen zijn anoniem; bij de andere zijn de makers en scholen vermeld. De wedstrijd is succesvol verlopen. De leer lingen waren bijzonder enthousiast en de resultaten waren goed, als men tenminste in aanmerking neemt, dat het merendeel nog nooit een camera in handen had gehad. De tien beste foto's zijn van Peter Boon (Thijsseschool); Marijke Dooren (Thijsseschool); Aaldert Polman (Thijsseschool) Marten Zegel (Thijsseschool); Tiny Koopman (Thijsseschool); Marcel de Beurs (Thijsseschool); Erna Hin (o.l.s. Oosterend); Mirjam Kok (o.l.s. Oudeschild); Joke v.d. Vis (o.l.s. Oude- schild); Meina Boon (J P. Strijbosschool). Eervolle vermeldingen gingen naar Anita Bakker (o.l.s. Oudeschild); Erwin de Smidt (o.l.s. Oosterend); Erna Hin (o.l.s. Oosterend);; Hans Hilverda (Lubertischool); Walter Smidt (Thijsseschool); Neeltje Eelman (o.l.s. Zuid-Eierland) en Theo Hin (Jan Drij verschool). DE COCKSDORP Van de feeste- lijkheden rond de opening van de nieu we kleuterschool „De Wadlopertjes" te De Cocksdorp (het afgelopen voorjaar) is door de heer P. Kooper een film ge maakt. Zaterdagavond a.s., aanvang half acht, zal deze film in de kleuter school worden vertoond. Ouders, kinde ren en andere belangstellenden zijn wel kom. Het bestuur van NVV Texel (vroeger bestuurdersbond) heeft het gemeente bestuur verzocht de hoorzitting waarop kan worden gereageerd op het rapport van de Werkgroep Recreatie Texel (rap port Sepers) twee of drie maanden te verschuiven. Het gemeentebestuur had het rapport o.m, aan de drie vakcentales toegestuurd. De tijd die is gegeven om een standpunt te bepalen wordt echter veel te kort gevonden. Bovendien vindt het NW-bestuur dat gezien het belang van het rapport alle vakgroepen bij de ze zaak moeten worden betrokken en er wordt dan ook om toezending van nog enkele exemplaren gevraagd. OOSTEREND De toneelgroep van de Stichting Oosterender Openbare School (S.O.O.S.) heeft het drie bedrij ven tellende blijspel „Toffe Tonie" van James Breamley ingestudeerd. Het zal vrijdagavond a.s. worden opgevoerd op de zolder van de Openbare School. De S.O.O.S. houdt zich onder meer bezig met het ontplooien van aktiviteiten ten bate van de school. Er is nl. altijd geld nodig om leermiddelen en aktiviteiten mogelijk te maken die niet via de ge bruikelijke wegen worden gefinancierd. De entreeprijs bedraagt vrijdag ƒ2, per persoon. Leden betalen ƒ1,50 en kin deren tot 15 jaar ƒ1,Begonnen wordt om 20.00 uur. De eerste tienduizend gulden, een op brengst van door de huisvrouwen bij de Spar teruggebrachte statiegeldloze fles sen en glazen potten, is door de heer H. A. Becherer van de Spar Noord aange boden aan de Landelijke Vereniging tot behoud van de Waddenzee. De heer F. Koertsen die het bedrag namens deze vereniging in ontvangst nam, deelde mede, dat het bedrag zal worden bestemd voor de uitgave van een boekje over de Waddenzee en een geïllustreerd knipblad voor scholieren. Het geld was in de vorm van een cheque opgeborgen in een grote fles, die uiteraard aan scherven ging, hetgeen tevens het begin was van de aktie voor de volgende 10.000 gulden. De Spar hoopt binnen een jaar na de start van de aktie ƒ50.000, aan de Vereniging tot Behoud van de Waddenzee te kun nen overhandigen. Bij de op 28 oktober te Zwijndrecht afgenomen landelijke examens voor het volledig diploma Bedrijfswerktuigkun- dige A Stoombedrijf slaagde onze plaatsgenoot, de heer H. de Ridder te Den Burg. De heer De Ridder is werkzaam als waohtchef bij de nieuwe gecombineerde Electriciteitscentrale/Waterfabriek „Texelstroom" van de n.v. TEM te Oudeschild. Badmeester J. van Amstel van het zwembad „Molenkoog" te Den Burg slaagde voor het B-diploma van de Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Red den van Drenkelingen. Hij deed woens dag j.l. examen in het marinebad te Den Helder. De heer Van Amstel moet nu nog één diploma behalen om zijn deskundigheid als instrukteur voor red dend zwemmen volledig te maken. BLI E WAAL Dc fa. C. H. F. Duin is nenteel bezig met het slopen van de g. rnalige Doopsgezinde kerk aan het '^maningspad in De Waal. Het besluit tot sloping over te gaan viel nadat vastgesteld dat de kerk zo bouw- ig was dat ernstig gevaar voor de eving bestond. Doorslaggevend was voorlopig niet de financiële midde- voor restauratie beschikbaar zullen kerk staat op de monumentenlijst Monumentenzorg zag in dat de ige situatie niet langer houdbaar en stond sloping toe. Het was de >eling dat de voorgenomen uitbrei- het wagenmuseum van De il in de voormalige kerk zou worden irgebracht. Daar zal dus nu een an- onderkomen voor gezocht moeten De bij de kerk horende koster- ng is veel minder bouwvallig en blijven staan. Omdat de woning te- de kerk is aangebouwd, zal wel een 1 vernieuwd moeten worden. zei ƒ9.000,en ƒ12.000,gekocht van de N.V. v.h. C. R. Keijser Co. Om instor ten te voorkomen moest het gebouw di- rekt in de stutten (kosten ƒ2300,wor den gezet. Bij de behandeling van de aankoop in de gemeenteraad werd al rekening gehouden met de kans dat het wellicht nooit tot restaureren zou ko men. De aankoop was niettemin verant woord, want kerk en kosterswoning staan op 710 m2 grond, wat resulteert in een prijs van 30,per M2. Wat met het nu vrijkomende terrein aan het Ver maningpad gaat gebeuren is nog niet bekend. Woensdagavond om 19.45 uur kwa men de auto's van de in Den Burg wo nende C. G. van E. en de 61-jarige uit Zuid-Haffel afkomstige N. L. V. met elkaar in botsing voor het Rode Kruis- gebouw in de Jonkerstraat. V. reed in de Beatrixlaan (richting De Koog) en wilde de Jonkerstraat inslaan. In de bocht zag hij de wagen van Van E. uit de Jonkerstraat komen, wiens richting wijzer aangaf de Beatrixlaan richting Ponthaven te zullen inslaan. Plotseling* ging Van E. echter op de linkerweghelft van de Jonkerstraat rijden om bij het Rode Kruisgebouw te parkeren. V. zag de Opel op zijn nieuwe Volkswagen K70 afkomen en week uit. Er kon echter niet voorkomen worden dat beide wa gens elkaar raakten. De VW liep een deuk op aan het achterspatbord, terwijl de Opel er met een kapotte richtingaan wijzer afkwam. De inzittenden bleven ongedeerd. irk en kosterwoning werden vorig door de gemeente voor resp. De Koog, Den Hoorn en De Cocks- zullen nieuwe afdelingen van de mene Bond van Bejaarden worden 1 richt. De sterke groei van het aan- leden noodzaakt hiertoe. Onlangs et 1000e Texelse lid worden inge- /en, welk feit op een nader te be- datum feestelijk zal worden her- 23 en 24 november a.s. zullen in .oog, Den Hoorn en De Cocksdorp htingsvergaderingen worden ge en. De bondsvoorzitter, de heer K. agen (die per 1 december zijn funk- eerlcgt) en de heer D. Zalm, hoofd- lurslid, hebben laten weten dat zij >richtingsvergadering willen bijwo- "ens deze bijeenkomsten zullen besturen van de nieuwe afdelin- vorden gekozen. Reeds hebben zich e kandidaten opgegeven. Wanneer 'richting zijn beslag heeft gekregen >ok het definitieve bestuur van de tot stand gekomen Federatie overkoepelend orgaan van de af- gen op het eiland, worden samen- ld. Zoals bekend bestaan reeds af- t ?en van de bejaardenbond in Den Oudeschild en Oosterend. n -'0 :bb lien kwam ter ore dat een firma zich houdt met het telefonisch werven idvertenties voor het Algemeen itenboek Noordholland. De indruk daarbij gewekt dat het een uitga van „de gezamenlijke WV's van ïrdam". Bij de VVV Amsterdam men echter van niets. Dit is het ste geval van advertentieaquisitie 'ij het zeer de vraag is of het geld »e adverteerder wel juist is be- Niettemin laten velen zich over- n. We wijzen erop dat men bij de Texel kan informeren naar het nut iverteren in de verschillende me- door een advertentieaquisiteur benaderd doet er goed aan niet op het aanbod in te gaan doch informeren bij ons kantoor. Dc heer L. Gieles (63) te Den Burg heeft officieel afscheid genomen als postbesteller bij de PTT. Wegens ge zondheidsredenen is dat wat eerder ge beurd dan gebruikelijk. Al geruime tijd was de heer Gieles met ziekteverlof. De scheidende besteller is vanaf 1948 bij de PTT in dienst geweest. Woensdag kreeg hij bezoek van direk- teur L. M. v. d. Stempel en chef perso neelszaken J. van Glabbeek van het postkantoor Den Helder. De direkteur overhandigde de officiële beschikking waarin is bepaald dat „rijksambtenaar III' L. Gieles per 1 november 1972 eer vol ontslag heeft gekregen. Verder was er een afscheidsbrief van de direkteur van het postdistrict Haarlem, een ka lender en een fraaie zeehengel die be doeld was als afscheidsgeschenk. De heer Gieles die de sportvisserij nog al tijd met een onhandelbare bamboestok beoefende, was er erg blij mee. Voor mevrouw Gieles had direkteur Van der Stempel bloemen meegebracht. De scheidende PTT-man leverde echter ook een tegenprestatie. Hij had van „PTT- schroot" (afval van de technische dienst) een fraaie kandelaar vervaardigd die de direkteur mocht meenemen. Collega de heer J. Visser uit Den Burg sprak waarderende woorden na mens de Algemene Bond van Ambtena ren. Gieles is 40 jaar vakbondslid ge weest en was trouw bezoeker van de vergaderingen. Ook de waardering hier voor werd met een geschenk tot uit drukking gebracht. Voor hij bij de PTT kwam heeft de heer Gieles meerdere andere beroepen uitgeoefend. Van 1923 tot 1928 was hij werkzaam bij de drukkerij Texelse Cou rant. Van 1928 tot 1933 was hij bouw vakker, opperman. Van 1933 - 1948 had hij een eigen bedrijf, een incassobureau. Verder was hij van '34 - '40 secretaris van de Doopsgezinde jeugdbeweging, van '48 tot '54 secretaris van „De Stem des Volks" en als hobby's beoefent hij strandjutten, houtsnijden, sportvissen, schilderen en tuinieren. Foto: Direkteur v. d. Stempel over handigt de zeehengel aan de heer Gie les. Op de achtergrond mevrouw Gieles.

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 5