Cjroen ^wartsjexels in het harL, Succesvolle jubileumrevue van GVT wordt zaterdagavond a.s. herhaald t m 8( .91 -^kmateurs boden afwisselende ei show van goed gehalte 18 75 ■ft SINT NIC0LAAS-AV0NDVERK00P „Haagse Willem" ingerekend Ernstige schade door gladheid Doorgereden na aanrijding Lichtmast vernield Met auto de sloot in Open klaverjasdrive Café - Bar „Olympic" Boek nu Uw Magneet zomerreis yfSDAG 28 NOVEMBER 1972 86e JAARGANG No. 8729 itgave B.V. v.h. Langeveld De Rooij jstbus 11 - Den llurg, Texel - Tel. 2741 Harry dc Graaf, Kecsomlaan 43, Den h tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrjjdags Bank: Nederl. Middcnstandsbank; Coop. Raif- feisenbank; Ainro-bank. Postgiro 652. Abonn. prijs ƒ5,00 p. kw. -j- 50 ct incasso; los 25 ct Advert. 21 ct per mm. cxcl. 4% BTW ken 'Ogi Aan de hooggespannen verwachtingen, waarmee de jubileum- revue van de Gymnastiekvereniging Texel tegemoet werd gezien, Ois volledig voldaan: het was een succes. Een stampvolle Burge meester De Koning-hal genoot van het begin tot het eind van een afwisselende en amusante show, die van een opmerkelijke kwa liteit was zeker als in aanmerking wordt genomen dat het een produktie was van amateurs. Er is weer eens gebleken wat door samenwerking en enthousiasme tot stand kan worden gebracht. De belangstelling voor het evenement was enorm. In de Burge- meester De Koning-hal zaten 490 bezoekers, wat mogelijk was loordat extra stoelen waren aangesleept. Reeds donderdagavond O waren alle kaarten uitverkocht. Het aantal mensen, dat nadien nog tergeefs poogde een kaartje te bemachtigen, loopt in de honderden. blik ge ZIE- flatie ijs kken koop S Derhalve was het toen al duidelijk t aan een heropvoering niet was te tkomen. Zaterdagavond a.s. zal het Iledige revueprogramnia opnieuw fnM irden uitgevoerd in de Burgemeester Koninghal, aanvang 20.00 uur. Kaar- i a ƒ3,zijn verkrijgbaar bij Mode ls Moerbeek, Textielhuis Zegel in dc sverstraat, mevrouw Heerschap-Ver- TJEi gen in dc Wittekruislaan 33, me- Diivv Uitgeest-Vos in de Bernhardlaan en aan de zaal. Bejaarden genieten reduktie van 50°/o. Voor de be- 'rden met vervoersproblemen zal or de bejaardenbondafdclingen een [eling worden getroffen waarvoor wc vijzen naar dc volgende krant. De revue begon somber. Tegen het »r van de grauwe rokerige stad be treurde Luit Sok zingend de toenemen de stank en het verdwijnen van het groen. Hoe erg het was moest blijken uit de aanwezigheid van dames met gasmaskers op en uit het feit dat goede zaken werden gedaan met Noors drink water. Als waterverkopers zagen we Adam Keizer en Bertus Heerschap, een tweetal dat nog meerdere malen met veel succes voor het voetlicht zou ver schijnen. Na het ontsteken van een si gaartje werd het plotseling donker en verdween Adam met veel geraas in de lucht. Toen volgde een goed uit gevoerd dansje in het halfduister door Een der beste onderdelen van de revue was het optreden van de groep Russische dansers. lag rdag mooif NDA 1NE> Ier p op de volgende 5 dagen zijn de winkels in Den Burg 's avonds tot 9.00 uur geopend dinsdag 28 november, woensdag 29 november, donderdag 30 november, vrijdag 1 december en maandag 4 december. Dinsdag 28 november en 5 december de gehele dag geopend. WINKELIERSVERENIGING DEN BURG meisjes die in hun witte pakjes blauw achtig oplichtten bij fluorescerend licht, maar toen het doek opnieuw open ging bleken we op Texel te zijn. Een groep lieve meisjes in een schoon duinland schap bezong de parel der wadden en zette zich flink af tegen de vuile stad. Toen kwam plotseling een grote witte meeuw aanfladderen om Adam af te zetten. Deze konstateerde dat hij zich op vertrouwde bodem bevond en dat was de start van een revue die zich daarop in vlot tempo ontrolde. Waddenserenade Henny Kok speelde op zijn trompet de „Waddenserenade". De „mariniers" Jo- han Witte en Bertus Heerschap zagen we hun avonturen beleven op de Mok en op de naburige meisjescamping en het publiek meeslepen in een fraai en kritisch lied over Texel. De meisjes op de camping zongen „Wat zou ik doen als er geen Texel was" (met een knip oog naar Sandra en Andres) waarna een vlot uitgevoerd langematnummer volg de. Een keurige indruk maakten de „tinnen soldaatjes" met hun zwarte pakjes en rode hoofddeksels. Het waren jonge GVT-meisjes die hun „excercitie" op een vlot muziekje keurig uitvoerden. Vreemd gaan Een heel ander maar niettemin pas send onderdeel vormde het optreden van mevrouw B. van der Meer-Lange- veld die enkele bekende nummers uit moderne opera's zong. Wederom trad Adam Keizer voor het voetlicht, zich deze keer afvragend wat nou toch in hemelsnaam „vreemd gaan" zou kunnen betekenen. Hetgeen hem via een ontmoeting met een zeer be jaarde dame brengt naar sexboetiek Sief waar hij zich een opblaasbare vrouw aanschaft. Een der beste bijdragen aan de revue werd gevormd door het optreden van een achttal zangers in oud-Russisch kos tuum dat enkele Russische liederen bracht. Dat resulteerde in een werve lend uitgevoerde Russische groepsdans waarbij de gymnastiekervaring van de deelnemers goed van pas kwam Twee bouwvakkers zagen we een fraai wc-gebouwtje in elkaar zetten. Het diende voor niets anders dan het aan kondigen van de pauze. Het programma na de pauze werd ge start door het amusementsorkest dat zich als Tiroler kapel aandiende onder een wel zeer merkwaardige dirigent. Tien meisjes voerden er een aardig showtje bij uit. Andermaal vroegen het duo Witte-Heerschap de aandacht, nu als drankwetkontroleur met helper die bezig zijn een klandestiene stokerij op te sporen. Volgde een „zuiver" gymna- stieknummer; een goed uitgevoerde de monstratie op de brug door de heren- groep. Geraffineerd Uiterst geraffineerd werd door enkele dames een „striptease" uitgevoerd. Aan gekondigd als de „tippelsisters" gaven ze een nummer weg waar de dames die dit werk beroepshalve in nachtclubs plegen te doen nog wat van zouden kunnen leren. De zaal sloeg het opwin dende tafereeltje met kloppend hart en stijgende spanning gade. Er kwam steeds meer bloot aan het (rode) licht, maar de afloop veroorzaakte wel enig tandengeknars. Na deze beproeving brachten Luit Sok en mevrouw Annie Huizinga-van Dijk een potpourrie van bekende liedjes in het degelijke genre. Voor de ouderen vertegenwoordigden ze een flinke portie jeugdsentiment. De liedjes waren voor De medewerkers aan de jubileum revue aangetre den tijdens de fi nale Het was te vens een huldi ging, waarbij met bloemen en woor den dank werd gebracht aan allen die op een of an dere manier aan het welslagen van de avond hadden meegewerkt. een deel van andere woorden voorzien zodat ze op Texelse toestanden van toe passing waren. Een zeer clowneske vertoning was het gymnastieknummer minitramp-brug, waarbij als brug echter een autowrak werd gebruikt. De deelnemende heren hadden zich in de gekste pakken uitge dost en leefden zich even lekker uit tot groot genoegen van het publiek. De finale, waarbij alle medewerkers voor het voetlicht traden, ontwikkelde zich rond het zingen van „We leven in een malle, dolle, dwaze wereld", en vormde door het spontane karakter een feestelijk en uitbundig slot van de avond. Ook het bal in hotel „De Linde- boom-Texel" was zeer geslaagd. Medewerkers Naast de ca 60 medewerkers uit de GVT-gelederen die niet allen met name kunnen worden genoemd, werkten aan de jubileumrevue mee: B. van der Meer- Langeveld, Henny Kok, Renske de Boer (zang), L. Sok, A Huizinga-van Dijk, mevrouw J. Craanen-Hemelrijk (tekst, opening en finale en een deel van de Een groep clownesk uitgedoste heren leefde zich uit met een afgedankte auto. Vrijdagmiddag werd de op Texel ver blijvende 25-jange W.P. op het eiland bekend als „Haagse Willem" gearres teerd. Doordat hij verleden week ruzie maakte bij 'tAsiel werd de politie ge attendeerd op zijn aanwezigheid. Het bleek dat hij niet op Texel ingeschre ven stond. Bij nader onderzoek kwam de politie erachter dat hij nog ettelijke maanden gevangenisstraf van 4 vonnis sen moest uitzitten. De politie heeft hem naar Alkmaar gebracht. Zaterdagavond omstreeks 18.00 uur raakte B. uit Den Hoorn op de Pontweg in de buurt van de Akenbuurtsweg door gladheid in een slip. Hij botste hierdoor tegen een ANWB-bord dat vernield werd. De auto van B, werd zwaar be schadigd. H. uit Den Burg is zondagavond om streeks 23.00 uur doorgereden na een auto, die op de hoek Weverstraat-Bin- nenburg geparkeerd stond, licht te heb ben beschadigd. Het kenteken van de auto werd echter opgenomen. Welis waar niet helemaal korrekt, maar toch wel zo, dat de politie na enig speur werk de eigenaar kon aanhouden. De geparkeerde auto was het eigendom van Van de G. uit Den Burg. Zaterdagochtend om half negen velde de auto van De B. uit De Koog een lichtmast van het benzinestation Kievit aan de Pontweg. De Ford Taunus 17M van De B. werd zwaar beschadigd. Een lichtmast aan de andere zijde van de weg werd ook geraakt doch slechts licht beschadigd. De wagen was door gladheid in een slip geraakt. Vrijdagmiddag raakte de auto van J. C. uit Amersfoort bij een inhaalma noeuvre op de Pontweg de sloot in ter hoogte van de Amaliaweg. C. kwam van de boot en was bezig in te halen toen een van de auto's die hij wilde passeren links af wilde slaan. C. remde hard waardoor zijn wagen van de weg af raakte en in de sloot belandde. Hij bleef ongedeerd en ook zijn VW werd niet ernstig beschadigd. pianobegeleiding), J. Witte, B. Heer schap, ere-lid A Keizer en een groep zangers afkomstig van het Chr. Man nenkoor. Voornamelijk achter de scher men werkten mee: mevrouw Y. Keu- nenger-Stevens (dans- en rhytmische instruktie), leider Joh. Kuiper, E. Combé (geluid), J. C. van Vooren (licht), de GVT-kontaktcommissie (versiering zaal) B. Heerschap-J. Tjonk (decors), N. Wei- boren (grime), mevrouw Wolse (bloem- sierkunst). Met extra nadruk dient melding te worden gemaakt van de medewerking van van het amusementsorkest onder leiding van de heer J. Wieten. Dit en semble is voor een groot deel van het succes van de revue verantwoordelijk. Op voortreffelijke wijze werd muzikale kracht bijgezet aan hetgeen zich op het toneel afspeelde. Diverse arrangementen waren door de heer Wieten zelf geschre ven en in talrijke repetities ingestu deerd. De algehele leiding van de revue berustte bij mevrouw E. Heerschap-Ver stegen, N. Uitgeest-Vos en B. Heer schap. op donderdag 30 november met vaste maat in Voor uitvoerige prospektus en inlichtingen Reisburo Van Koningsbruggen, kantoor WV TEXEL DEN BURG

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 1