Duinkantersmet gezellige klucht AGENDA groen-zwart Verkeersplan De Koog Eu liet was NIET koud in De Buteriggel VERVOLG VAN PAG. 1 Geen „doorbraken" in Oudeschilcl jartvereniging De Graaf Bilj wil damesafdeling oprichten Dopp „Kom over de brug"-aktie van 11 tot 15 december Aanrijding in Bernhardlaan Damclub Texel „Het Ritueel" in 'tAsi Uitbreiding C.V.O.-sehoi gereed IJsclub Oost biedt kaai aan voor wereldkampio schappen schaatsen Nog meer Texelse succes op SAVOA-tentonstellii en van de flessen verwijderen s.v.p. I Kom, laat ons ook eens een trap geven tegen een der belangrijkste uitgangs punten van het rapport Sepers. Het gaat om de stelling dat de toeristen in de eer ste plaats naar Texel komen om de rust en de natuur. Wij geloven, dat dit voor het gros van de vakantiegangers in de topperiode niet opgaat. Daarvan zou ook de commissie Sepers overtuigd raken als zij niet afging op enquêtes, maar op waarnemingen. Dan zou blijken, dat het genoemde gros van Texel weinig meer ziet dan de pont, de Pontweg, de camping, het drukke strand en een paar dancings. Als er een kermis, autocross en circus is, wil dat ook nog wel belang stelling trekken, maar daarmee houdt het echt wel op. Ja, de toeristen zijn vooral bij minder goed v/eer ook nog wel ergens anders te vinden, maar het is realistisch dit toe te schrijven aan verveling en niet aan interesse voor de natuur. Mensen, die geen ander doel voor ogen hebben dan dagenlang bakken in de zon, liefst met een koud pijpje bier en een muziekje van Hilversum III of Veronica, zullen te genover een enqueteur toch glashard willen bevestigen, dat zij zich naar Texel lieten lokken door de zeldzame lepelaar, het eenzame wad of de unieke vegetatie van de Slufter. Wie wil toegeven dat hij naar Texel komt om gewoon niets te doen, de bloemetjes buiten te zetten of om meiden te versie ren? (Dat laatste is overigens wel een vorm van natuurbeleving, die zich voor een deel in de kwetsbare duinvegetatie voltrekt en daarom zeker moet worden gereguleerd, maar dit terzijde). We wil len alleen maar zeggen, dat het gevaar lijk is zich blind te staren op het natuur lijke milieu, de ruimte en de rust. Er zijn erg veel mensen die daaraan niet vol doende hebben. Wanneer hen mogelijk heden worden geboden (zwembad speel tuinamusementshal enz.), waar zij zich bij minder gunstig weer in familieverband kunnen amuseren, dan zijn daarmee zo wel de mensen als de kwetsbare natuur zeer gediend. Wethouder Dros, die dekselse kwajon gen, heeft het hoofd gebogen en alles is nu weer koek en el in fa. en w. Het inci dent heeft het vertrouwen in het gemeen tebestuur versterkt. Want: als het vraag stuk Dros zóveel aandacht krijgt, moeten gemeentelijke vraagstukken van nog gro ter gewicht (ja, ja, die zijn erl) wel min stens even grondig worden aangepakt. Zonder nadere aankondiging plaatsten wij in de krant van de vorige week de eerste aflevering van deze rubriek. Het kan geen kwaad de bedoeling ervan nog even aan te geven. In de rubriek „groen-zwart" geven we commentaar op Texelse toestanden. Commentaar, dat wil zeggen geen objek- tieve berichtgeving, maar een mening die voor rekening is van de redakteur. De lezers hoeven er zich dus niets van aan te trekken. De rubriek zal geen zwaar wichtig geval zijn. We hopen, dat er af en toe om kan worden gelachen en dat de verschillende onderwerpen in overeen stemming met de Texelse volksziel aan de orde zullen worden gesteld, dat wil zeggen met gevoel voor betrekkelijkheid der dingen. De zaken zullen niet zwart wit, maar groen-zwart worden voorge steld vandaar de naam. Het zal wel niet te vermijden zijn, dat er af en toe toch iemand kwaad om wordt. Bij voor baat leggen we ons daarbij neer in de hoop dat het niet al te veel abonnees zal kosten. We hopen dat de rubriek ertoe zal bijdragen dat onze kranten wat meer eigen gezicht krijgt en hopen ook dat de lezers er door hun aan- en opmerkingen aan zullen bijdragen. Tussen haakjes: de leus .Groen Zwart Texels in het Hart" in de kop van onze krant is niet com pleet. Er hoort nog achter: Wij huldigen het goede. Het was destijds dominee Buskes, die vond dat deze leus zeer ken merkend was voor het volkskarakter. Ge moedelijk en verdraagzaam (of lauw en onverschillig; 't is maar hoe je 't bekijktI) als hij was verkeerde de gelovige Texe laar niet in gewetensnood als zijn bijbel- vastheid soms eens wat te wensen over liet of als hij niet helemaal leefde naar de op de geloofswaarheden gegronde rege len Als je maar goed was voor elkaar, dan kwam je een heel eindWij voe len wel wat voor die levensvisie en over wegen daarom de complete leus weer in de kop op te nemen. Als het zover is weet u dus waarom Rest ons te vermel den dat de rubriek groen-zwart" zeer onregelmatig zal verschijnen, afhankelijk van de stof, die voorhanden is. Toen de raadsleden hoorden dat fa en w. bij de aanbeveling van leden voor de commissie voor recreatie en toerisme de door de middenstandsvereniging voorge stelde candidaten hadden omgewisseld, kozen ze candidaat nummer twee, zodat in overeenstemming met de wens van de betrokken vereniging de heer C. N de Wit in de commissie kwam. Ze wisten niet dat b. en w. in minstens nog een ge val van het voorstel van de organisatie zijn afgeweken. De VW had namelijk een voorstel gedaan, waarbij directeur Dekker nummer één was gezet, omdat men hem geschikt vond, gevolgd door de heren De Gorter en Visser (alfabetisch). De Gorter en Visser werden door fa. en w. op de voordracht aan de raad gezet. Dekker kon daardoor uiteraard niet worden ge kozen. Hoewel het recht van fa. en w. om aldus te handelen niet kan worden be twist, is het toch erg jammer. Als iemand in een commissie thuishoort, die adviezen uitbrengt inzake recreatie en toerisme, is het toch wel WV-direc teur Dekker, die niet alleen beroepshalve veel met toerisme te maken heeft, maar zich ook uit pure liefhebberij bijzonder voor toeristische kwesties Interesseert, in het bijzonder voor de problematiek inzake de slechtweervoorzleningen. Dat men de voorkeur gaf aan een bestuurslid boven stig zijn. In tegenstelling tot de ver wachtingen is het geen smeerboel ge worden. Wennen De heer J. J. van der Burgh wees er op dat voetgangers en automobilisten nooit aan de afsluiting zullen wennen als deze elke winter wordt opgeheven. Vooral door de nieuwe aankleding van de Dorpsstraat zullen de voatgangers zich hier veel vrijer voelen. Bovendien is er kans op juridische verwikkelingen als zich ongelukken zouden voordoen. De heer Lut stelde voor het trottoir van de Dorpsstraat te verbreden zodat de voetgangers zich daar veilig kunnen voelen. Volgens de heer Bark zou dat echter leiden tot opstoppingen bij laden en lossen van vrachtauto's omdat de rij baan te smal wordt. De burgemeester tot de heer Lut: stel dat de sierbestra ting in maart a.s. gereed zou zijn, zou u dan akkoord gaan met totale afsluiting gedurende het hele jaar? Lut: Ik per soonlijk wel. De heer J. W. B. van der Meer wilde dan wel eens weten volgens welk tijd schema de gemeente de diverse voorzie ningen denkt aan te zullen leggen. Hij vond het verkeersplan van de gemeente wel goed maar meende dat de uitvoe ring nog een jaar moest wachten, tenzij gegarandeerd kan worden dat tenminste 2/3 van de genoemde voorzieningen di- rekt verwezenlijkt kunnen worden. Verder vond hij het belangrijk dat bijv. de taxies wel toegang tot de Dorps straat moeten hebben. Glaasje op Dat is met alleen belangrijk voor het taxibedrijf Bonne maar ook voor de verkeersveiligheid. Waar mee werd ge doeld op de bezoekers van de horecabe drijven die na een glaasje op naar huis gebracht moeten worden. „Liever een taxi in de Dorpsstraat dan een dronken automobilist achter het stuur", aldus de heer Bark, die dus de mening van Van der Meer onderschreef. De heer Bonne wees op de enorme omweg die hij moet maken om vanaf de Pontweg zijn taxibedrijf in de Dorpsstraat te be reiken. Na enig praten bleek dat alleen het verlenen van een ontheffing een op lossing kon zijn. De heer W. Mets was niet zo gelukkig met de situering van de voetgangers passage, die volgens hem in de hand werkte dat de mensen rechtstreeks van de Nikadel naar de Badweg zullen lo pen, dus de Dorpsstraat mijden en daar dus niet hun kooplust zullen kunnen botvieren. Mr. Sprenger was daarente gen van mening dat de voetgangers juist wèl naar de passage en dus de Dorps straat zullen worden getrokken. Naar aanleiding van vragen van de heer H. Wuis deelde Tj. Mulder mee dat het de bedoeling is het parkeren in de Ruijs- laan te verbieden en de gehele westelij ke zijde van deze laan te voorzien van een trottoir. De heer F. Kaczor had ge hoord dat het de bedoeling is een vluchtheuvel („verkeersdruppel") te ma ken op het kruispunt Dorpsstraat-Bad- weg-Boodtlaan. Dat zou ten koste gaan van stroken grond van hem en van de familie Kuip. Kaczor kreeg te horen dat inzake de verkeersdruppel nog geen be slissingen zijn genomen. Bewaakte parkeerplaats De heer M. Mant je pleitte namens de dorpscommissie-oranjevereniging voor bewaking van het parkeerterrein aan de Nikadel. Volgens hem zou dat het gebruik van deze parkeerplaats aanmer kelijk bevorderen. Nu durven de auto mobilisten er hun wagen niet achter te laten uit angst voor vernieling en dief stal. De bewakingskosten zouden kun nen worden gedekt uit een parkeergeld. Mr. Sprenger herinnerde eraan dat het hier een gesubsidieerd parkeerterrein betreft, wat inhoudt dat geen parkeer- gelden mogen worden geïnd. De heer Bark geloofde niet dat bewaking veel effekt heeft. Op de parkeerplaats bij camping „Kogerstrand" werden de af gelopen zomer veel meer auto's openge broken dan bij de Nikadel ondanks het feit dat op de camping een zekere vorm van toezicht is. De heer Mantje wees op het psychologisch effekt dat uitgaat van een bord met het opschrift „Bewaakt parkeerterrein". De afgelopen zomer vermaakten baldadige lieden zich op de Brink door van het ene autodak op het andere te springen. Op een bewaakt ter rein is dat ondenkbaar. De heer Kaczor klaagde over op het trottoir geparkeerde bromfietsen die bij het nachtelijk wegrijden veel lawaai overlast geven. De heer Bark zei dat een bromfiets op het trottoir geparkeerd moet worden want op de rijweg mag het niet, precies andersom dus als een auto. Een oplossing voor het probleem zag hij niet, tenzij een bromfietspar keerplaats wordt aangelegd waarna het parkeren van brommers op trottoirs zou kunnen worden verboden. Naicf Ook na de pauze werd nog geruime tijd over de verkeersproblematiek van De Koog gediscussieerd. De heer W. A. een bezoldigde kracht van de betrokken organisaties, gaat niet op, want de heer Th. v.d. Heerik zit als RST-directeur wèl in de commissie. Acht men de VW-di recteur reeds te zwaar belastDaar zit wat In, maar hij zou graag bereid zijn ge weest andere taken af te stoten, in ruil voor deze. Nu maar hopen, dat de onder linge verhoudingen bij de VVV zo goed zijn, dat commissielid M. C. de Gorter volop gebruik kan maken van de ideeën, ervaring en statistieken van directeur J. W. Dekker. Visser merkte onder meer op dat hij het maar een naief idee vond om te veron derstellen dat een automobilist zijn pas sagiers aan de rotonde bij het strand wil afzetten, zijn auto terugbrengen naar de Nikadel en dan tevoet terugke ren. Dat doet men niet; men zet de auto zonder meer langs de weg. Uit het ant woord op een andere vraag van de heer Visser kwam naar voren dat wordt ge streefd naar vaste uren waarop het „verzorgend" verkeer de Dorpsstraat via de Kaapstraat in mag, maar dat daar in gevallen van dringende nood zaak van kan worden afgeweken. Het ontheffingenbeleid zal overigens veel strakker zijn vorig jaar. De heer Lut voelde ervoor om alle automobilisten van 8-10 uur 's morgens in de Dorps straat te laten. In de praktijk is nl. lang niet altijd te zien of het om verzorgend verkeer gaat. De heer Visser vond het betreurens waardig dat De Koog, belangrijkste bad plaats van Texel, niet over een groot parkeerterrein dirckt bij het strand be schikt. Alle andere strandslagen hebben die voorziening wel. Het parkeerterrein bij de camping van de RST ligt wel dicht bij het strand, maar dit terrein staat voortdurend vol met langparkeer- ders, merendeels gasten van „Koger strand". De heer Mulder betoogde dat voor een parkeerterrein van 1000 auto's eenvou dig de ruimte met beschikbaar is. De rotonde met in- en uitstapmogelijkhe- den kan in ieder geval verbetering brengen in de huidige toestand. De aan leg van de rotonde zal overigens moeten wachten op afbreken van het redding boothuis. De heer Van Hoorn zei dat het de bedoeling is al direkt de Dorpsstraat van een visuele afsluiting te voorzien en met bloembakken e.d. gezellig te ma ken. De sierbestrating komt later. Aan het slot van de bijeenkomst werd nog meegedeeld dat voor de bespreking van het verkeerplan van Den Burg bin nenkort een soortgelijke hoorzitting zal worden georganiseerd. Dit plan omvat onder meer de definitieve afsluiting van de Weverstraat. OUDESCHILD Er is een redelijke kans, dat de in het nieuwe bestem mingsplan Oudeschild geprojekteerde doorbraken tussen Bolwerk en De Ruy- terstraat er niet zullen komen. Dat is duidelijk geworden in een bespreking, die de Dorpscommissie Oudeschild don derdag heeft gevoerd met b. en. w. Zoals bekend had de Dorpscommissie op verkiezingsdag een enquête gehou den, waarbij de Oudeschilder bevolking gelegenheid kreeg zich vóór of tegen de doorbraken uit te spreken. Namens 303 gezinnen werd een formulier ingele verd (praktisch heel Oudeschild). Er waren 565 handtekeningen tegen en 3 vóór. De doorbraken worden door het gemeentebestuur getwenst om de ont sluiting van het dorp te verbeteren. De Oudeschilders daarentegen vinden ze niet in het belang van de rust en de verkeersveiligheid. In navolging van vele biljartvereni gingen wil ook Biljartvereniging De Graaf een damesafdeling op poten pro beren te zetten. Dat sommige dames zeer goed biljarten bewees vorig jaar in Den Helder een dame door kampioen van de 5de klasse te worden en te pro moveren naar de 4de klasse. Biljartvereniging De Graaf nodigt alle dames op Texel die belangstelling heb ben uit om op donderdagavond 7 de cember om plm. 9 uur in het clublokaal (café-bar „Olympic") van Biljartvereni ging De Graaf aanwezig te zijn. Flessenaktie Waddenzee Maandag 11 december zal bij alle Texelaars, die relaties onderhouden met een kerk, iemand aan de deur komen om een envelop ten bate van de aktie „Kom over de brug" te overhandigen. De envelop bevat informatie over het doel van de aktie en nog een envelop, waarin door de mensen een gift in ge daan kan worden. Op vrijdag 15 decem ber komt één van de 75 collectanten de envelop met inhoud weer ophalen. De aktie „Kom over de brug" wordt landelijk gehouden en heeft als doel hulp te bieden aan de kerken overzee. De aktie behelst alleen typisch kerke lijke zaken en moet dus niet gezien worden als een aktie voor ontwikke lingshulp, hoewel een gedeelte van het bedrag besteed zal worden aan medisch- sociale zaken. Men schat dat de lande lijke opbrengst van de aktie ongeveer vijftig miljoen gulden zal bedragen. Ondanks 'het feit, dat december voor iedereen een dure maand is, rekent de organisatie erop, dat de opbrengst op Texel in ieder geval goed zal zijn. „We moeten blij zijn dat wij als Christenen samen wat kunnen doen. Ik kan me voorstellen, dat veel mensen meer van hun kerstdiner genieten, als zij het idee hebben iets voor de mensen aan de an dere kant van de wereld te hebben ge daan", aldus ds. M. Mulder, die nauw bij de organisatie is betrokken. Hij is tevens van mening, dat een dergelijke aktie een hechtere samenwerking tus sen de kerkleden tot stand zal brengen. Dat is iets wat de wintergesprekken niet hebben kunnen bewerkstelligen. Volgens ds. Mulder komt dit omdat tij dens de wintergesprekken alleen maar gepraat wordt. Samen een aktie als deze voeren, schept een hechtere verbonden heid. Alle kerken zullen zondag 10 december in het teken van de aktie staan. Zondagmiddag om kwart voor vijf deed zich een aanrijding voor op de hoek Bernhardlaan-Burdetstraat. De 60- jarige Texelaar H.N. reed op de Bern hardlaan in de richting Schilderend en kreeg geen voorrang van de uit de Bur- detstraat komende mej. K.N. (21) in haar Peugeot. Laatstgenoemde wagen liep niet ernstige plaatschade op aan de linkervoorzijde. Hetzelfde geldt voor de BMW van N. De inzittenden bleven on gedeerd. Overtuigend won Texel zaterdag van Andijk 2 met 155. Texel heeft daar door nu 7 punten uit 5 wedstrijden; met bordgemiddelde 6436 neemt het na Schagen en HDC de derde plaats in. De uitslag luidde; P. Bakelaar-C. Oud 20 C. Dijker-J. Kiss 11 J. Hooijberg-B. Vriend 20 J. P Hooijberg-J. Dol 20 J, van Heerwaarden-J. Koedoder 20 J. Schoo-J. Koster 02 J. Vinke-J. C. den Hartog 02 C. Vinke-T. Mantel 20 G. Dros-J. Groot 20 C. Groenhof-B. Meester 20 15—5 Woensdagavond om 20.00 uur cies wordt in 'tAsiel de film Ritueel van Ingmar Bergman gedra Evenals in bijv. „Het gezicht" tn Bergman in deze film dieper door dringen tot de kern van de mensei bestaansproblematiek. De konfront tussen de gevestigde orde en de kun naars is ook in „Het ritueel" aanwt0 Hoewel de kunstenaars de gevestj orde ontluisteren, moeten zij niet superieure wezens beschouwd won daar ook zij als alle mensen zi het menselijk bestaan „lijden". „Het tueel" is een moeilijke film, maai niettemin een bijzonder boeiend gei temeer daar de toeschouwer volop s gelegenheid krijgt om zelf te inter] H teren. Na bovengenoemde film wordt nog „Het zal je kind maar zijn" draaid; een film die de problemen handelt, die een homofiele jongen zijn ouders en de maatschappij heeft51 De verbouwing waarbij de C school te Den Burg aanzienlijk uitgebreid, is gereed. Het schoolbesi stelt de leden van de vereniging en dere belangstellenden gaarne in de legenheid de nieuwbouw te bezicht en wel zaterdagmiddag a.s. van tot 17.00 uur. Ter verwelkoming zijn wel bestuursleden als leerkrachten wezig. .'1 OOSTEREND Tot uiterlijk 10 jd cember bestaat voor de leden van ulcb Oost de mogelijkheid kaarte bestellen voor de wereldkampi 0 schappen hardrijden, die gehouden 1 ij* den te Deventer op zaterdag 17 en dag 18 februari. De kosten van de kaarten zijn H per persoon voor een onoverdekte plaats voor twee dagen en ƒ33,50 persoon voor een staanplaats voorl dagen. Als men een kaart hebben J kan men deze bestellen bij A. K Mulderstraat te Oosterend (tel. 441). club Oost wijst erop dat er alleen ten verkregen kunnen worden kontante betaling. Dagkaarten wc y niet verstrekt. Ook de volgende Kotex-leden bel den goede resultaten op de Nata Tentoonstelling in de RAI geor, seerd door de SAVOA. M Bak legde met zijn Witte Wener besla een S-prijs met predikaat ZG. C. I met zijn inzending van 6 Alaska's k jjj als beste met een F-predikaat in merking voor een M.- en een S- W. Rijk wist beste te worden me ge Franse Hangoor Mad in zijn klass combinatie „SHKV" zond vijf di in en won hiermee een S-prijs als een prijs van de speciaalclub Nog steeds worden bij'de Spar-krui- denier en bij de „depots" buiten Den Burg grote hoeveelheden flessen, potten en ander glas zonder statiegeldwaarde bezorgd. Er doet zich daarbij het pro bleem voor dat veel flessen nog voor zien zijn van kurken en doppen, zodat ze niet door de glasfabriek worden geac cepteerd. Men wordt daarom dringend verzocht kurken en doppen te verwijde ren alvorens de flessen te bezorgen! Woensdag 6 december Den Hoorn, „De Waldhoorn", 14.00 uur, Sinterklaasmiddag voor bejaarden. Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, Het ritueel (film). Den Burg, 'tAsiel, 21.30 uur, 't Zal je kind maar zijn (film). Donderdag 7 december Den Burg zaaltje Doopsgezinde gemeen te, 20.00 uur, federatiebijeenkomst Doopsgezinde zusterkring. Vrijdag 8 december Den Burg,- Burgemeester De Koninghal, 19.30 uur, openbare avond muziek school. Expositieruimte raadhuis Vanaf zaterdag 25 november tentoon stelling van Ad Blok van der Velden. Openingstijden: iedere werkdag 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Iedere woensdag Den Burg, Muziekschool, Parkstraat, 14.00 - 16.00 uur, legpuzzeltheek. DE KOOG Zaterdagavond gaf de toneelvereniging „De Duinkanters" in de Buterigel een geslaagde opvoering van de klucht „Engeltje", geschreven door Westia en Drost. Het ging er in de zaal van de Buteriggel enigszins provi sorisch toe (zoals bekend is het niet mogelijk gebleken, dat de toneelvereni ging gebruik maakt van het dorpshuis De Kaapsnol, omdat daar geen toneel- akkommodatie is), maar het was er ge zellig, druk en.... zeer warm. Dat laatste mag wel even worden gezegd, want bij een vorige keer moesten we melden, dat het in De Buteriggel veel te koud was. Maar nu moest de verwar ming worden uitgeschakeld omdat het bijna niet te harden was. Het kluchtige verhaal, dat de Duin kanters voor het voetlicht brachten, speelt zich af op de boerderij van Dorenbos, wiens knecht na 25 jaar heeft ingezien dat het klandestien stoken van jenever een stuk aangenamer is dan het ploeteren op de akker, niet in de laat ste plaats omdat hij niet afkerig is van zijn brouwsels. Boer Nelis Dorenbos is geen haar beter, want ook hij heeft ge noeg van de boerderij en heeft als hobby zijn uitvindingen. Bovendien scharrelt hij met Katja, de ordinaire dochter van de dorpsagent Vroman. Dit alles tot grote ergernis van Tonia Krab- benbuk, de huishoudster, die ook al 25 jaar op de boerderij haar benen uit het lijf loopt. Verder is er nog Saartje, het pittige nichtje van Tonia, die op de boerderij logeert. Nelis Dorenbos ziet ziet pas in dat Katja een slet is die het op zijn boerderij voorzien heeft, i ew hoort van haar vader (die een zoek doet naar de jeneverstokerij zij 's nachts nooit thuis is. Als later de uitspraak doet „Wie de mest mag met me trouwen", zet alle zeilen bij en weet binnen dejvii stelde tijd de stal brandschoon gen. De jonge Nelis zit nu diep put. Het blijkt echter dat de sJ Tonia in het geheel niet met Nelis wen wil, maar dat zij de plaat Nelis zijde voor Saartje heeft ge 1 veerd. Met dit laatste gaan Neli j J Saartje graag akkoord, zodat alles nog tot een goed einde komt. e ep Goed spelen im De rol van Joost Spinner werd 2( speeld door A. Schoo. Al meteen duidelijk, dat hij het juiste typel^ Zijn ongedwongen spel en spontaa 0O] wegen maakte hem tot de beste van het gezelschap. Mevrouw D. ker zagen we als Tonia, de ij' huishoudster. Ook zij wist haar een overtuigende wijze te brenger, wel soms de mimiek wat stijf en door onnatuurlijk over kwam. B van Nelis Dorenbos was in handt geven van P. Decnop, die zich kend weerde. Het dient gezegd te den, dat ook mej. J. Groenhof als tje haar rol tot een goed einde 1 De uitdrukking op haar gezicht I een romantische scène met Nelis, in zij als een onschuldig deern? zien was, deed nauwelijks spel ve den. Katja, de „waardeloze meid", vertolkt door mevr. J. van Egmo: gaf goed gestalte aan de slet Katji wel zij het stereotiepe gekrijs son overdreef. K Bonne was te zi wachtmeester Vroman. Ook hij gz spel te zien, maar in het begin v soms wat slecht te verstaan. De regie en de grimage wart handen van Ad Blok van der Het gezelschap werd gesouffleert mevr. B. Bruin. De avond werd ten met een gezellig bal. (0 l

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 2