AGENDA snoek van 21 pond Theo Eilander verschalkte SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Jan Rijk weer kringkampioen NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank waar uw spaargeld groeit Ouwe Sumlerklaasjury De Cocksdorp Vrouwenbiljartclub opgericht Bejaardensoos Den Burg houdt broodmaaltijd Geslaagd voor zwemdiploma 1300 tanden, verdwenen. Er moet overi gens nog een snoek van dit of nog gro ter formaat bij De Cocksdorp zitten. Donderdag slaagde Theo Eilander erin ook dit dier even aan de haak te krij gen. De rover ontsnapte echter. Op de foto Theo Eilander met zijn 21 pond metende snoek. Dinsdag 12 december Ouwe Sunderklaas. Voor overzicht zie vorige nummer. Woensdag 13 december Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, „Het zal je kind maar zijn". Donderdag 14 december Den Burg, LTS-kantine, 20.00 uur, adventsavond plattelandsvrouwen Den Burg. Vrijdag 15 december De Cocksdorp, hotel De Hoop, 20.00 uur, adventsviering plattelandsvrouwen De Cocksdorp-Eierland. Expositieruimte raadhuis Tot en met 16 december tentoon stelling van Ad Blok van der Velden. Openingstijden: iedere werkdag 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Iedere woensdag Den Burg, Muziekschool, Parkstraat, 14.00 - 16.00 uur, legpuzzeltheek. Iedere donderdag Den Burg, Rode Kruisgebouw, 19.30 uur yoga en 20.45 uur sensitivitytraining (Textant). Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, filmgroep (Textant). Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst klaverjasclub. Bejaardengymnastiek en -zang Den Burg, „Casino", woensdags, 11.00 uur gymnastiek. Den Burg, Landbouwschool, woensdags 15.00 uur, zang. Oudeschild, 't Skiltje,, donderdags 15.00 uur, gymnastiek. GVT nam deel aan wedstrijden in Schagen De gymnastiekvereniging Texel nam deel aan de individuele turnkringkam pioenschappen die werden gehouden te Schagen. De resultaten zijn als volgt: In de meisjeswedstrijd, waaraan 50 meisjes deelnamen, werd Jolanda Vla ming 15e met 27,20 pnt., Vera van Heer waarden werd 30e. Het was een zware wedstrijd. Bij de jongens werd Jan Rijk evenals vorig jaar kringkampioen jongens, dit jaar echter op hoge toestellen. Hij be haalde 47,30 pnt. Bij deze groep deden 6 jongens mee. Bij de GVT-jongens, lage toestellen, behaalde Kees van Heerwaarden 41,55 pnt. en werd daarmee 17e, Cas van der Kerkhof 18e met 41,40 pnt. Hieraan na men 31 jongens deel. Mariska Coutinho werd bij de dames A klasse 3e, Christy Neijens werd 5e. Hier deden 11 dames mee. Kees Duin werd kampioen heren ju nioren, dit echter geflatteerd. Kees was nl. de enige deelnemer, de anderen hadden zich op 't laatste moment terug getrokken. Telt men de heren sr. er bij, (9 deelnemers) dan eindigde Kees als 5e. In de week van 19 tot 24 december houdt GVT onderlinge wedstrijden. UITSLAGEN: ZATERDAG 9 DECEMBER: Junioren: Flevo Cl-Texel Cl 010 ZONDAG 10 DECEMBER; KNVB-beker: Vitesse '22-Texel 02 Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Zuidermeer 21 De Koog-Wieringerwaard 21 Oosterend-Zaanse Boys 22 Tex. Boys-SSV 30 Zeemacht 2-Texel 2 21 Geel Zwart 2-Texel 3 30 Watervogels 5-Tex. Boys 2 22 Junioren: Tex. Boys Al-Flevo A3 41 VITESSE '22-TEXEL 0—2 Texel moest met twee invallers be ginnen. Sieb Keijser op het middenveld voor Akkie Bakker en Arie Zijm als linksbuiten voor Jan van Bennekom. Na de aftrap nam Vitesse het spel in han den. De Texel-achterhoede kreeg het druk, maar de aanvallen van Vitesse waren niet gevaarlijk. Ze bleven met kort spel van man tot man proberen de Texel-defensie te overrompelen en dat is juist het spel dat de Texel-achterhoe de het beste ligt. Vooral Cees Boot en Gerard Diephuis hadden steeds weer gelegenheid om in te grijpen. Op het middenveld was Klaas Dirk Koorn een groot struikelblok voor de Vitesse-voor- waartsen. Ook Wim Koorn bleef pro beren een aanval op te bouwen. De wei nige aanvallen van Texel waren veel gevaarlijker en na een half uur spelen gebeurde het onverwachte: Wim Koorn lepelde de bal over de linksback van Vi tesse de diepte in voor Guus Zegel; deze trok voor naar de inkomende Hans Geus, die er niet goed bij kon, maar hij maakte het de Vitesse-midhalf zo moei lijk, dat deze de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en het leer verdween over de keeper in het Vitesse-doel: 01. Vi tesse bleef aanvallen, maar probeerde met de zaak te forceren; het bleef voet ballen. Drie minuten voor de rust lan ceerde Klaas Dirk Koorn weer Guus Zegel. Deze liep de Vitesse-back eruit, zodat de keeper moest uitlopen en Guus Zegel scoorde beheerst 02. Met deze stand gnjg de rust in. Na de rust kwam Akkie Bakker in het veld voor Arie Zijm. Het bleef hetzelfde spelbeeld. Vi tesse steeds in de aanval, maar de ach terhoede van Texel stond pal. Terwijl in laatste instantie Aart Vaars de weinige schoten subliem verwerkte. Texel bleef het met uitvallen proberen en er kwa men zowaar nog kansen. Even voor tijd nog een vrije schop op de rand van het strafschopgebied, maar het schot van Akkie Bakker trof geen doel. Al met al toch een verdiende overwinning voor het Texel-elftal, dat taktisch zeer goed speelde. De inzet van alle spelers was buitengewoon, ook voor de invallers niets dan lof. Nu alle concentratie op het grote duel van a.s. zondag, uit naar Ilpendam. Het is een vier .punten wed strijd. S.V. TEXEL Supporters, die zondag a.s. mee willen naar de wedstrijd Ilpendam-Texel, kun nen zich tot vrijdag opgeven in café-bar Olympic, telefoon 2204. SVC-ZUIDERMEER 2—1 "3 SVC heeft afgelopen zondag revanche genomen tegen Zuidenneer, dat de Vo- rige wedstrijd met grote cijfers had ge- j wonnen. Dit was tevens de eerste wed- j strijd van dit seizoen die door SVC ge- wonnen werd. Direkt na de aftrap wist SVC met de wind in de rug Zuidermeer zwaar onder druk te zetten. Uit een voorzet van rechts wist één der spelers J de doelman te .passeren (10). Maar Zuidermeer bleef niet bij de pakken j neer zitten en kwam tot enige doorbra af ken. Maar de achterhoede hield de zaak A dicht. Na een half uur spelen wist SVC log een maal te scoren: 20. Met deze and ging men om de thee. Na de rust in sterk opdringend Zuidermeer. Maar loor subliem keeperswerk werd aan een loelpunt ontkomen. 2 minuten voor lijd moest de keeper dan toch capitule ren voor een schot van de rechtsbinnen an Zuidermeer.: 21. Met deze stand KÜoot de scheidsrechter voor de laatste naai in deze sportief gespeelde wed strijd. )E KOOG-WIERINGERWAARD 0—5 De Koog is er niet in geslaagd om het eidende Wieringerwaard te verslaan, ntegendeel, Wieringerwaard had wei nig moeite met De Koog. Wieringer waard was een technisch zeer goede iloeg met een uitstekende achterhoede. )e ruststand was 02. Na de rust was le geblesseerde Dekker in doel vervan- |en door Oosterhaven. Na een kwartier n de tweede helft werd een fout in de Coog-achterhoede afgestraft (03). Vieringerwaard begon steeds meer te Irukken, en toen een schot van richting eranderde, was Oosterhaven ander- iS-fiaal kansloos (04). Een enkele maal wam De Koog goed door en Kikkert aaide via de keeper over het doel. De fteringerwaard-rechtsbuiten werd te eel vrijgelaten en diens mooie voorzet erd mooi ingekopt (05). Al met al en verdiende overwinning voor Wie- Ol ingerwaard. OOSTEREND-ZAANSE BOYS 2—2 In een slechte wedstrijd is het Ooster- nd niet gelukt revanche te nemen op aanse Boys. Voor de rust was het aanse Boys, dat een licht veldover- icht had en halverwege dit in een ZEEMACHT 2-TEXEL 2 2—1 Op het nieuwe sportcomplex met o.a. een schitterende sporthal begon de wed strijd. Reeds in de vijfde minuut wist Zeemacht door een knieschot van de midvoor op 21 te komen. Texel vocht direkt terug en het was C. Boeijen die met een mooi afstandsschot 11 liet no teren. De strijd golfde daarna van doel tot doel en bijna kwam Texel aan de leiding toen een slechte uittrap van de Zeemacht-keeper direkt ingeschoten werd. Maar met een snelle reaktie maakte de keeper zijn fout goed; het bleef 11. Na een half uur spelen bleef de Texel-achterhoede voor vermeend buitenspel staan en dat was 21. Waar mee ook de rust kwam. Na de rust drong Texel sterk aan maar wist zich weinig doelrijpe kansen te scheppen. Terwijl Zeemacht van de verkregen ruimte goed gebruik maakte en een aantal malen oog in oog met de keeper kwam te staan, wist men niet tot sco ren te komen. Helaas wist ook Texel het doel niet te vinden en zo werd de eind stand 21. GEEL ZWART 2-TEXEL 3 3—0 Een over de hele linie veel sterker Geel Zwart wist Texel konstant in de verdediging te drukken. Men wist door een grote inzet de schade tot de rust te beperken tot 10. Maar na de rust wis ten ze desondanks nog uit te lopen tot 3—0. WATERVOGELS 5-TEX. BOYS 2 2—2 Tex. Boys 2 bleek niet onder de in druk van de hoge klassering van hun tegenstander en had gedurende de ge hele eerste helft het initiatief. Dit re sulteerde in twee prachtige doelpunten. De eerste werd gescoord door H. van Heerwaarden, na goed aangeven van Th. Witte. F. Schrama gaf na een lange rush met een hard strak schot de Wa tervogels-doelman geen schijn van kans. Dat nog meer zeer goede scoringskansen in deze eerste helft niet benut werden, gaf aan Watervogels de gelegenheid in de tweede helft toch weer gelijk te ko men. De goede lijn was er toen bij de Boys weer een beetje uit waardoor er nog maar weinig gevaarlijke situaties voor het Watervogels-doel ontstonden. TEX. BOYS Al-FLEVO A3 4—2 De Boys hadden door doelpunten van M. Legierse bij de rust een 20 voor sprong bereikt. Dit verleidde sommige Boys-spelers om het verder maar niet meer zo serieus te nemen. Flevo kwam terug tot 21, doch door weer M. Le gierse en J. J. Kuip liepen de Boys toch weg naar 41. Voor het eindsignaal wistFlevo nog 1 keer tegen te scoren. DE COCKSDORP De jury voor de Ouwe Sunderklaasspeulers in De Cocks dorp zit vanavond aan de volgende stra ten. Kikkertstraat, Ploosterstraat en Hodshonstraat. Voor de speulers die in aanmerking voor een prijs willen komen is het noodzakelijk de huizen in deze straten te bezoeken daar anders een jurypost gemist wordt, waardoor aan de betreffende speulers geen punten worden toegekend. doelpunt beloond zag, toen een indirek- te vrije trap onhoudbaar voor Koning doel trof. Oosterend probeerde de bakens te verzetten maar de Zaanse Boys-de- fensie greep resoluut in. Tevens maakte Oosterend de fout, teveel door het cen trum te spelen, waar de Zaanse Boys- spil uitstekend verdedigde. De stem ming werd niet bepaald prettiger in het veld. Rust 01. Na de rust kreeg Oos terend meer vat op het spel en wist men Zaanse Boys terug te dringen. Toch wist Zaanse Boys opnieuw een indirekte vrije trap te benutten, toen deze via de muur Koning kansloos maakte. Oos terend liet het er niet bij zitten en ging energiek in de aanval, maar met alle middelen hield Zaanse Boys stand, waarbij echter ook enkele Oosterend- spelers zich niet onbetuigd lieten. Toen Oosterend dan eindelijk na 20 minuten wist te scoren, maar deze treffer afge keurd zag, lokte dit bij aanvoerder Ter- windt teveel kritiek op, volgens de scheidsrechter, zodat deze vroegtijdig kon vertrekken. Toch gaf Oosterend zich, ondanks 10 man, niet gewonnen en even later kon ook Zaanse Boys met 10 man verder, want toen werd hun mid voor ook weggestuurd wegens natrap pen. Tien minuten voor tijd kwam Oos terend dan eindelijk op 21 toen Schaatsenberg goed doorging en tussen twee man in, toch wist te scoren. Oos terend zag een kans op een gelijkspel en ging onversaagd door. Opnieuw kreeg Schaatsenberg een ideale kans maar werd nu door twee man „genomen", wat een penalty opleverde. Onder grote spanning deed Van de Wetering, wat men van hem verwachtte en schoot kei hard raak. Oosterend wilde er nog meer uithalen, want de Zaanse Boys-defensie was volledig in paniek, maar 7 minuten voor tijd blies de scheidsrechter na een onschuldige Zaanse Boys-overtreding de algehele intocht, zodat deze wedstrijd nog wel een staartje zal krijgen. TEX. BOYS-SSV 3—0 Reeds vanaf de aftrap lieten de Boys blijken dat ze niet van plan waren zich door SSV te laten verrassen. Reeds bin nen een paar minuten had de SSV-kee- per het nakijken. E. Stiekema werkte een goede voorzet van Jac. Witte goed af door met het hoofd via de paal te scoren. Dit doelpunt werd wegens bui tenspel niet toegekend. De Boys lieten zich echter niet van de wijs brengen en kwamen weer snel voor het SSV-doel. Het was weer Jac. Witte die E. Stieke ma in staat stelde no. 1 op het score bord te brengen. Alvorens deze speler met een bloedende hoofdwond het veld moest verlaten had hij met fraaie kop stoten het SSV-doel onder vuur geno men, doch richtte steeds iets te hoog. Via H. Witte en H. van Sambeek ging de rust in met een 30 voorsprong voor de Boys. Dit leek een goed uitgangspunt voor een zeer royale overwinning, doch dit kwam anders uit. Doordat ook R. Bakker wegens een geblesseerde knie vervangen moest worden raakte het goede ritme er bij de Boys een beetje uit, terwijl ook vele aanvalsakties door buitenspel een snel einde vonden. Om dat ook SSV niet bij machte bleek de Boys-achterhoede voor ernstige moei lijkheden te plaatsen kwamen in de sco re geen veranderingen meer. Met de emancipatie loopt het de spui gaten uit. Er is nu ook al een vrouwen- biljartclub opgericht. De nieuwe vereni ging zag donderdagavond het levens licht in café-bar „Olympic" te Den Burg waar maar liefst zestien dames van de partij waren. De meeste waren nog to taal ongeoefend maar daar zal spoedig verandering in komen, want twee man nelijke trainers, de heren H. Timmer mans en M. Brons geven elke donder dagavond onderricht. Al op de eerste avond bleek dat onder de dames zeker biljarttalent schuilt. Zelfs bestond de indruk dat de vrouwen al zeer binnen kort zo ver zullen zijn dat zij hun krachten kunnen meten niet mannelijke biljarters. Voorlopig wordt die confron tatie van geslachten vermeden want de gedachten gaan in de richting van een competitie voor dames. Aan echte wed strijden zijn de leden van de piepjonge club op dit moment nog niet toe. Op de trainingsavonden houden ze zich voor namelijk bezig met 't leren vasthouden van de keu, recht stoten, met effekt sto ten en caramboles maken. Op de foto ziet men een der dames bezig op het groene laken terwijl andere leden ge boeid toekijken. DE COCKSDORP Een snoek met een lengte van ruim een meter en een gewicht van 21 pond is geen kleinigheid. Woensdagmiddag wist de heer Theo Ei lander, Langeveldstraat 19 te De Cocks dorp een dergelijk beest met zijn werp hengel (snoer 28/100) te verschalken en wel vlak bij zijn woning. Het gevecht met het imposante monster duurde nau welijks één minuut en bij het op de kant halen werd zelfs geen schepnet ge bruikt. Vol trots toonde Theo Eilander ons zijn vangst die hij in een half vol water staande boot in leven houdt. Voor hengelaars mag de snoek wegens zijn vechtlust een begerenswaardige prooi zijn, als consumptievis is hij bepaald niet geliefd. Theo Eilander is nu op zoek naar een preparateur die de vis voor hem kan opzetten. Het was bekend dat de snoek zich al jaren in het Cocksdorper water ophield. Al heel wat jonge eenden zijn tussen zijn vraatzuchtige kaken, voorzien van Donderdag 14 december zal de be- jaardensociteit van Den Burg geen soos houden. De leden van de soos krijgen om 17.00 uur in „De Witte Burcht" een broodmaaltijd aangeboden. Men ver zocht ons nog te vermelden, dat ook al le helpsters van harte welkom zijn. Zondag slaagden te Den Helder W. Arensman voor het zwemvaardigheids- diploma A en A. Huisman en M. Bruijn jr voor het zwemvaardigheidsdiploma S. Allen werden opgeleid door de heer J. U. Lucas, trainer van „Zeemacht".

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 7