vfW> Het geluk in de schaduw" 30ör KERSTMIS 1972 een zalige kerót en veel warmte laatje rijden! ventsavond in Den Hoorn Jeugdfotoclub biedt interessante mogelijkheid SMALFILMAVOND openen wij de slijterij en heropenen wij de Beere Bar. J0VANDA Mobiles gemaakt van stro, kaarzen in vele kleuren, decoraties die wand en tafel fleuren, ballen, pieken en zo en vooral dit moet u dan nog weten, dat Artima u alle wenst: ARTIMA - Gravenstraat )EN HOORN Woensdagavond 20 ember om 20.00 uur wordt in ,,Ons is" een adventsavond gehouden. Deze >nd wordt georganiseerd door de Her- •mde Zusterkringen. Iedereen is van ite welkom. Jeugd- en recreatieconsulent J. M. de Vries heeft het initiatief genomen tot oprichting van een fotoclub, uitsluitend voor jongeren tussen 10 en 14 jaar. Dit zal gebeuren in nauwe samenwerking met Agfa-Gevaert die materialen en do cumentatie beschikbaar stelt en bij spe ciale gelegenheden zelfs camera's. Wan neer de club fotowedstrijden op het ei land organiseert, worden prijzen be schikbaar gesteld. Voor de leider van de club wordt een gratis begeleiders cursus georganiseerd. Een jeugdfotoclub die op een en ander aanspraak wil ma ken moet aan de volgende normen vol- dien: minimaal tien aktieve leden tellen; een bestuur hebben waarin minstens één meerderjarige zitting heeft die be reid is als verantwoordelijke op te tre den; éénmaal per jaar moet een eigen fotowedstrijd worden georganiseerd; de afdeling jeugd-fotografie van Agfa-Ge vaert n.v. moet regelmatig op de hoogte worden gehouden van alle club aktivi- teiten en men dient deel te nemen aan de Nationale Fotowedstrijd voor de jeugd. Onder deze voorwaarden wordt de jeugdfotoclub dan schriftelijk door Agfa-Gevaert erkend. Wie interesse heeft wordt verzocht kontakt op te ne men met de heer J. M. de Vries, bureau Culturele Zaken, raadhuis, tel. 3041. TEXELA ARTJES 3 regels ƒ1,80, elke regel meer ƒ0,60. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4% BTW. Condooms nodig? Bij Sief 3 halen 2 betalen Prachtige sortering kerstbomen van 1V* tot 2V2 m., voor ƒ4,90. Accu's 35% korting en 2 jaar garantie. K. Ver- wey, Haven 5, Oude- schild, tel. 3520 Een kinderfeestje? Speel- films huren bij Sief Te koop ganzen en kal koenen. N. J. Witte, Schilderend 121, Den Burg, tel. (02220) 2238 Opleiding voor al uv rijbewijzen en ook voo verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon. Vamor ge dipl., tel. (02230) 13252 Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20 00 uur Verhuisd van Duinweg B 153 naar Botterstraat 2, Oosterend. F. Boon door L. van Schooten J. En als er een uitnodiging was voor vergadering of lezing of excursie de burgemeestersvrouw meestal al haar. „Dat is wel iets voor u, me- iw Borger" glimlachte ze dan „zoudt enken dat u er tijd voor vrij kunt ;en?" Nu. dat ging meestal wel. En bracht Trix verslag uit, en soms *$kende dat nieuw werk voor het lité. Zo bleek het dat er nog geen JJ ding voor het Rode Kruis was en na veel gepraat werd die gesticht, en ouw Van Schalye werd natuurlijk lidente en Trix (even natuurlijk) etaresse en er werd ernstig over ge- een aanvang te maken met wel- :E -werk voor langdurig zieken en voor zou een van de dames toch soort cursus moeten volgen en de gingen naar mevrouw Borger- nsterboer. „Is dat niet wat voor u rouw Borger?" 1 al had de notarisvrouw geen klap 51 Den en al had mevrouw Van Schalye jd genoeg voor, het was zo gemak- k als mevrouw Borger het deed. -0 in fronste af en toe wel eens zijn )j kbrauwen. H loet je nu al weer weg?" aar antwoord was niet zachtzinnig, 'oen de kinderen nog klein waren, efnetje, zat ik hier avond aan avond Als jij ergens heen moest, sprak vanzelf; moeder paste wel op. Nu ik eigenlijk oók wel eens deel-v an il n hebben. Een vergadering van het i Kruis is minstens zo belangrijk ouw kegelclub. Waarom spreekt het :elf, als jij er uit moet en waarom It hemel en aarde bewogen, als ik een avond weg ben?" k beweeg hemel en aarde niet" zei rustig „ik vroeg alleen maar of je 1! il weer weg moet. Ik vind het niet 0 llig, als je er niet bent". ?i h} ook niet" zei Erica. rc ix stelde zich te weer. ullie ook niet! Hoe vaak zijn jullie niet weg? Het is zo doodgewoon in maatschappij, dat moeder altijd thuis is en altijd maar zorgt, reen vliegt er uit als hij zin heeft r als zé thuis komen moet moeder er het theeblad zitten. Dat is altijd weestmaar de tijden verande- ti loeder, je praat als een ouderwetse vkous uit een boek van Jo van Am- Ie Küller" lachte Erica, ïr awel" bitste Trix „de vrouwen zijn J- 1 op vooruit gegaan! Och heden! Ze in alles de gelijken van de man- tot ze trouwen, ja. Want wan- het eerste kind in de wieg ligt, lt haar leven weer precies als in de tijd. Ze leeft voor de drie K's kin- n, keuken en kerk. raarom bent u dan getrouwd, moe- informeerde To mdroogjes. n ogenblik stond ze verstomd. had willen zeggen: omdat ik een huwelijksleven had verwacht, at ik had gedacht dat je vader het er zou schoppen. Omdat ik niet wist Jj k in een dorp het leven van een a enaarsvrouwtje zou moeten leiden, een blik op Jan weerhield haar. waar, hij had haar teleurgesteld, isschien had ze zelf ook wel schuld, j€ it ze er niet genoeg achterheen ge- 1 had. Maar dit kon ze hem niet ïn, niet waar de kinderen bij waren pste. ch jongen, dat weet je allemaal z :o vooruit" zei ze half lachend. laar u had toch...." begon Erica ipte haar zin tegelijk af. U had het van uw eigen moeder kunnen zien, 11 Je willen zeggen, maar ze wist dat al zo jong moederloos was geweest, ach vind ik het maar een angstig spon Tom voort aan de draad van esprek. „Je ziet een lief meisje en uwt met haar, en op een goeie dag ze je de dienst op, omdat ze het v laai niet geweten heeft". f^g jij dan maar aan mevrouw Wal- at ze haar dochter een behoorlijke iing voor het huwelijk geeft" Voor gebruikte en on geregelde meubeJen J Jongedijk, Boogerd 28 «1 2777 Rijschool T. Jansen, ge diplomeerd V.A.M.O.R. methodische rij-instructie op pedagogische basis, geeft aan ieder die zijn rijbewijs wil halen de eer ste les gratis. Lesgeld ƒ12,per vol uur. Telef. 15749 (02230) Den Helder Voor eieren Gravenstr. 20. Altijd vers altijd goedkoop Restanten hand-, moes- en zoete stoofappelen. C. Garritsen, Kogerstraat 90; telefoon 2897 Vermist uit kleedk. Thijssesch. z.g.a.n. jas, groen, bont gev. Gaarne terug bij Wim Oudes, tel. (02220) 2861. Tevens te k. E.E.G. br.fiets en d.fiets. Hogereind 25, De Waal Voor de kerst slacht- kippen. N. Zoetelief, .Vredelust", tel. (02228) 263 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Merk benzine voor wittt prijs. Dros' Smederij Pierland C 42 plaagde Erica en genoot, toen ze haar broer vurrood zag worden; want al bracht hij Marijke Waller nooit verder dan de hoek van de straat waar de dok terswoning stond, dat thuisbrengen ge schiedde nu al maanden lang met grote regelmaat. „Met al dat gepraat doet niemand wat" stelde Trix vast „Tom, ruim jij af, Erica, jij wast af. „Die hele afwas" Erica trok een ge zicht alsof ze de afwas voor een wees huis doen moest. „Ik help wel afdrogen" zei Jan goe dig. Erica's weerstand smolt meteen weg. Ze was dol op haar vader, die twee konden uitstekend met elkaar overweg". „Brengt u me naar bed moeder?" vroeg Wietske, haar blauwe ogen slape rig al. „Nee kind, dat doet vader wel". „O" zei het kind tevreden „vertelt u nog een verhaaltje vader?" ,,'k Zal es nadenken hoor, of ik nog wat weet" beloofde Jan. „Ga jij maar vast je pyjama antrekken". Erica zag van haar vader naar haar moeder. Merkte vader met dat hij zo langzamerhand een Jan-hen werd? Af wassen, kinderen naar bed brengen maar moeder had toch ook met hele maal ongelijk. En ze ging toch ook hele maal in haar werk op en ze kon wel wat.als je toch hbs had gehad en op kantoor had gewerkt kon je je toch graven met koper poetsen en stof afne- niet de hele dag in je huishouden be- men en iedere dag een kamer doen? Zij zou er tenminste stichtelijk voor bedan ken, als zij trouwde wist ze het welj en opeens, in een vlaag van inzicht, schoot er een glimlach van binnenpret over haar gezicht. Zouden ze zo niet al- j lemaal pratenen zou niet voor al lemaal de Grote verandering komen wanneer de eerste baby in de wieg lag? De zeventienjarige Erica begon voor het eerst iets te begrijpen van het samen gaan van moederschap en offer. Heel voorzichtig, zoekend naar woor den, praatte ze daarover met haar va der, toen ze samen in de keuken ston den af te wassen. „Kind" zei Jan nadenkend „vroeger was dat allemaal anders. Toen was je bestemming van de vrouw het huwelijk, ze wist niet beter of het hoorde zo. En als ze niet trouwde, dan hadden haar zusteren allerlei lieve namen voor haar; oude vrijster, vaatje zuur bier, oven- schotje, en de mannen waren al geen haar beter. Er schoot niets anders voor haar over dan dienen-me-leven-lang, al tijd je benen onder andermans tafel te steken, en een hofje in 't verschiet. En voor de meisjes van stand was het nog erger, die moesten maar zien als gou vernante of juffrouw van gezelschap aan de kost te komen, of waren aange wezen op de liefdadigheid van de fami- lie". „Dan is het nu toch een stuk verbe terd" stelde Erica vast en draaide vak kundig de vatenkwast rond in een dek schaal. „Jaja, maar elke medaille heeft haar keerzijde" antwoordde Jan een beetje moedeloos „want nu de vrouwen prak tisch in elk beroep haar brood verdie nen kunnen, is de overgang voor haar veel groter. Er zit een kern van waar heid in wat je moeder vanavond zei. Het was altijd vanzelfsprekend, dat moeder thuis was, ik heb het thuis ook nooit anders meegemaakt, en de mannen en vooral de kinderen denken er nog steeds zo over". „Ik vind bet niks leuk als moeder niet thuis is" vond Erica. „Ja, wat heb je tenslotte aan je ouwe vader" klaagde Jan dramatisch. „Niet vissen" verbood Erica. „Maar 'n moeder is heel wat anders, 'n Moeder is ,,'n Moeder" hielp Jan effen. Ze lachte. „Ja, eigenlijk kun je het niet anders zeggen". (wordt vervolgd) Goed idee.voor Uw bont in ieder geval kijken bij de grootste en goed koopste bontzaak van Ne derland. Duizenden korte en lange bontmantels, bonthoeden en colliers tegen aantrekkelijke lage betaalbare prijzen!! Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3-jarig garantie-certificaat is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont. Des gewenst zeer soepele cre- dietservice. De Bont koning, Voorstreek 71 Leeuwarden, tel. 05100 - 20 7 13. Komt U van bui ten de stad per bus, trein of eigen auto, bij koop krijgt U het reisgeld te rugbetaald. Dus gratis reizen Kerstdagen, dan uw hartewens in vervulling. Goed idee.voor Uw bont in ieder geval kijken bij de grootste en goed koopste bontzaak van Ne derland. Duizenden korte en lange bontmantels, bonthoeden en -colliers tegen aantrekkelijke, lage betaalbare prijzen! Bont kopen is een zaak van vertrouwen. 'n 3-jarig garantie-certificaat is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont. Des gewenst zeer soepele kre diet-service. De Bont koning, Voorstreek 71, Leeuwarden-C., tel 05100 - 20 7 13. Komt U van buiten de stad, bij koop wordt reisgeld voor 2 personen terugbetaald (ook benzine auto). Dus gratis reizen! Koopavon den 20, 21 en 22 decem ber tot 's avonds 9 uur geopend Wie heeft mijn donker blauwe Lee jack meege nomen uit de „Spyker". Henk Zijm, tel. (02226) 392 Wie heeft mijn rijbe wijs gevonden? Rood étui. Verloren 12 dec. C, Visser, tel (02220) 2059 martien beemsterbocr en ada witte maken bekend, dat ze het voornemen hebben om op 29 december om 14.15 u. te trouwen in het ge meentehuis te den burg. receptie van 19 tot 21 uur het havenrestaurant, 't horntje. texel, december 1972, keesomlaan 16, den burg, ,de nes" o 33, oosterend. voorlopig adres: roland holstlaan 167, delft. Alle oprechte vrienden en bekenden toegewenst een gezegend Oud- en Nieuwjaar. G. Roeper-Eelman Geboren op 17 - 12 - '72 Marie - Christine Bij het H. Doopsol ont vangt zij de namen Maria Christina Johanna Sebastiana C. Smit S. A. M. Smit-Duiïk Zonstraat 51, Breda (NB.) Gerard Witte en Nel Blom trouwen op vrijdag, 22 december om kwart over drie in het Gemeentehuis van Texel. Gelegenheid tot felici teren van half vijf tot 6 uur in de Raadskelder te Den Burg. Toekomstig adres: Gasthuisstr. 12, Den Burg - Texel. aanvang 20.00 uur, verzorgd door de bekende auteur van boeken over filmen JAN A. KLEUN X Donderdagavond, 21 december X Een avond voor de beginnende familie- en X vakantiefilmer, voor degeen, die denkt aan zolang er plaatsruimte is bij speelfilmpjes, enz. X Een gratis toegangsbewijs kunt u ophalen f b.v. -A langeveld de rooij Parkstraat 10, Den Burg, telefoon 2741 Vrijdag 22 december om 2 uur Zie onze openingsadvertentie elders in dit nummer. Mevr. Siersma fam. Segers en Markus 't IJsbeertje, Stenenplaats 2, Den Burg Receptie van 15.30 18.00 uur. Plotseling werd van ons weggenomen mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Dirk den Braven, echtgenoot van M. van der Meer, in de leeftijd van 62 jaar. Eierland M. den Braven-van der Meer Amsterdam: R. Dalenbout-den Braven J. H. Dalenbout Oosterend: J. den Braven P. den Braven-de Haan Den Burg: T. den Braven G. den Braven-Kiewiet De Koog: L. Kaczor-den Braven K. Kaczor Eierland L. den Braven P. den Braven en kleinkinderen Eierland, Texel, 19 december 1972, Wagen ingseweg E 137a. De rouwdienst zal aan huis worden gehou den vrijdag, 22 december, n.m. 1.30 uur, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. be graafplaats te De Cocksdorp. Na een langdurige ziekte is rustig en kalm van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Johannes Heij, op de leeftijd van 67 jaar. A. M, Heij-Heijne N. Heij T. Wessels Westzaam P. J. Heij J. Heij-Looze Zaandam M. M. Hengsdijk^Heij J. Hengsdijk C. C. Heij en kleinkinderen Zaandam, 16 december 1972, Westzanèrdijk 279. Gelegenheid tot condoleren in het uitvaart centrum van de Associatie Jan van Scorel- straat 9 te Zaandam (bij de Vincent van Goghweg), waar de overledene ligt opge baard, dinsdag 19 december van 19.00-19.30 uur. De crematie is bepaald woensdag, 20 decem ber a.s. in het crematorium te Velsen, na aan komst trein 10.56 uur, halte Westerveld. Vertrek van Westzanerdijk 10.15 uur. Geen bezoek aan huis. Geen toespraken. Vreugde vervaagt bij 't lichaam dat geen leven duldde, en naar de wens, die ze vervulde, is niet gevraagd. Ter herinnering aan ons jongste dochtertje, gebo ren en overleden op 13 december 1972. Fam. Kikkert, „De Mient", Den Hoorn. Tijdelijk: St. Lidwina Ziekenhuis. Voor uw bewijs van deelneming, betoond na het heengaan van onze innig geliefde, zorgzame man en vader, groot- en overgrootvader ADRIAAN BRUYNZEEL betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam M. A. Bruynzeel-Geluk Den Burg, Texel, december 1972, Gerritsland B 166a. Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Nu volop peren en handappels. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Lompen- en metalen- iandel Cobus Spigt, Eier- and, telefoon (02225) 297 In „Duin en Bosch" is op 16 december overleden onze zusier, behuwdzuster en tante, mevrouw Cornelia Boon-Peper, in de ouderdom van 91 jaar. Uit aller naam J. Peper Huize „Irene", Den Burg. I „Hillmannette" h.llmaim leesportefeuille Al deze volgende 12 bladen kunt ook U van ons iedere week ontvangen voor een prijs vanaf ƒ1,65 (bezor ging inbegr.). Margriet - Libelle - Panorama - Do nald Duck - Damesroman Detectiveroman - Sjors - Pep - Nieuwe Revue - Accent - 10 (sportblad) - Dummy. Brieven zonder postzegel (die betalen wij voor U) aan Hillmannette, Antwoordnummer 45, Schoonhoven, tel. (01823) 3829. Ook na 6 uur (Ant woordapparaat) heeft nu ook pantynylons voor a.s. moeders. bij uw Kousenspecialist Weer is n jaar zowat voorbij, vervlogen maanden, weken, dagen. Zo verging het u wellicht en ook mij, met positiefs, maar toch er blijven vragen, bijvoorbeeld hoe men Kerstmis viert, feestelijk, ingetogen en niet de feestneus, die dan siert Mocht het u soms behagen, weet dan gerust, dat vele wensen, zij het niet voor alle mensen, bij ons vaak in vervulling gaan. Zo bieden wij een ieder aan, wat hier zoal dan onder staat en nèt even anders

Texelsche Courant | 1972 | | pagina 3