3M« mm&m wm :j% AGENDA Het geluk in de schaduw' buitengebied - landschapspark van het raadhuis Vuilnisophaaldienst Openstelling raadhuis „Op Eigen Wieken" maakte goede indruk op gewestelijke tentoonstelling Couveuse-kalfje maakt het best Wielervereniging begint met indoor - training Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 9 januari 1973 Vlet het Recreatiebasisplan en het Be- mmingsplan voor het Buitengebied l men uiteindelijk méér recreatie en ér toeristen, Daarvoor moeten de be- ,gen der boeren en andere Texelaars geofferd worden. De Engelsen zeggen om een pudding te beoordelen je Tl moet gaan eten en daarom onder- an een poging tot een praktische be lering. _v> Inleiding: recreatie versus agrarisch bedrijf ij zijn een deel van de EEG. Neder- d heeft binnen de EEG een agrari- e topproduktie. Het ligt niet erg voor hand dat nu juist Nederland haar arische topproduktie opoffert ten be- ve van de recreatie, Daarvoor komt Zuid-Duitsland of dichter bij huis Ardennengebied veel meer in aan- rking, Binnen Nederland zou de rkeur gegeven moeten worden aan e gronden als bijv. de Mokerhei, de 1 etc. resp. de nieuwe Markerwaard sparing op agrarische investering). altijd kan een land niet meer uit en '(voor geïmporteerde artikelen) ze verdient uit de export van haar dukten. Aangezien onze export voor 30°/o agrarische produkten omvat is wat vreemd dat deze verdiensten- n in de be^te gebieden aangepakt rdt en daar zijn wij allemaal via ons nzakje bij betrokken. Texel heeft nen Nederland een naar verhouding e agrarische produktie per ha. De nddelde bedrijfsgrootte (de bloem- lenbedrijven even buiten beschou- g gelaten) ligt op Texel op ca 30 ha enover een Nederlands gemiddelde 15 ha. Texel heeft hoogwaardig mboekvee met binnen Nederland het unicum van het Texelse schapen- mboek. Daarbij heeft Texel een be id niet te verwaarlozen produktie i bloembollen. De opbrengsten uit de apenteelt evenaren thans vrijwel die de rundveeteelt. Echter: schapen :ten wat koeien laten staan, en verbe en de grasstruktuur, zodat de com- iatie koeien en schapen een hogere ïdichtheid per ha geeft met als re- taat een hogere opbrengst per ha. De •arische produktie op Texel wordt :erzijds op ca ƒ4.000,per ha ge- lat. Een agrarische oppervlakte ad ca 000 ha in aanmerking nemend bete- ït voor Texel een agrarische produk- van ongeveer 50 miljoen gulden per r. Van deze produktie leven trans- t- en garagebedrijven, de vee-, an- en bollenhandel, he zuivelindu- ie, conservenindustrie, de bakkerijen welke verwerkingsindustriën weg- len indien de agrarische produktie 'eheven of grotendeels ingekrompen rdt. Naar schatting moet het belang deze agrarische verwerkingssektoren het dubbele gesteld worden ofwel 1 miljoen gulden per jaar. Tegenover recreatieve ideëen staat dan een arisch belang van ca 150 miljoen den per jaar. De huidige jaarlijkse ristemnkomsten op Texel vormen chts een fraktie van dat totale agra- :he bedrag. Wat beoogt men dan met :e recreatierichting? De huidige recreatiegedachten Jansholt zei in de Europese Commis- minder produceren minder wel- trt) en beter leven (groter welzijn), nk zij het feit dat wij èn méér én be- produceren heeft ieder van ons méér d en méér vrije tijd gekregen. Dat s vroeger met zo: in onze Gouden iw had 90% der bevolking het niet :ed, had geen bed en sliep op de >nd. Tweehonderd jaar later, in 1850 rd een gemiddelde leeftijd bereikt 6. „Zeg" zei hij „zouden we niet eens r rechts afslaan en weer naar 't p terugrijden? 't Is nog elf kilome- ,Ik was graag nog even naar De Kuil eden en dan over de Schaapskooi ir Vierhoven terug" antwoordde x. Hij stond naast zijn fiets, beslui- 50S. Da's nog een heel eind". Loop rond jij. Je bent toch nog geen ve vent". Nee Tnx, maarre.ik ben toch al lelijk moe". Moe, van dat kippe-eindje?" We fietsen al ruim een uur" Nou, wat is dat helemaal?" Ik zou toch wel graag hier.hier er meteen rechtsaf". Daar was het er, datzelfde gevoel van vanmorgen, n hij boven aan de trap opeens zo e was of hij in elkaar zou zakken. ,Nou" zei Trix korzelig, omdat ze in lachten juist een heftig debat zat te •ren met mevrouw Minnema, me luw Minnema als maar stom-hoog- edige dingen zegggend, en zij rustig- ichaafd-ironisch aftroevend en deze igename bezigheid plots had moeten reken „als je het dan nu al zat bent, i koersen we maar op huis aan". .Ik ben het helemaal niet zat" wierp zwakjes tegen „maar ik zal toch van slechts 32 jaar tegenover nu onge veer 75 jaar. Minder produceren d.w.z. bewust produktieplaatsen vernietigen o.a. landbouwgronden incl. alle in vesteringen lijkt derhalve niet de op lossing, te meer niet waar de overheid zelf handenvol geld te kort komt voor alle plannen en bij een dalende produk tie toch ook zelf de buikriem zal moe ten aanhalen bijv. minder AOW, minder kinderbijslag etc. uitkeren, resp. méér werkloosheidsuitkeringen. Een aantal planologen die overi gens hun goede salaris dankzij onze ho ge produktie wél op prijs stellen tilt niet zo zwaar aan de produktieverlie- zen. In hun gedachtengang zou Neder land voor een groot deel moeten worden herschapen in een landschapspark. Al leen maar bossen is niet zo mooi als een wisselend landschap van bossen met weilanden daartussen incl. wat beesten, bij voorkeur met wat geiten en herten. Die weilanden moeten dan echter (in hun gedachtengang) wel zo natuurlijk mogelijk zijn. Derhalve: verbod tot (meermaals) maaien, tot het gebruiken van spuitmiddelen (de stiekelhakken moeten weer van de vliering), kunst mest wordt verboden, alleen natuurlijke mest mag gebruikt worden, verbod tot het scheuren van grasland voor nieuwe inzaai (het moet een natuurlijk grasge was blijven, dus met wat witbol etc.). Fantasie? Nee, werkelijkheid. Staats bosbeheer heeft reeds gronden onder zulk soort voorwaarden verpacht. De pachtprijs is dan laag nl. ongeveer ƒ50,per ha. Tegen deze lage pacht prijs verwacht men dat er steeds vol doende boeren geïnteresseerd zullen zijn in deze gronden en daardoor zijn er dan voor Staatsbosbeheer goedkope park wachters en schoonhouders (incl. het op pikken van de frites zakjes van de toe risten). Die verwachting gaat waar schijnlijk niet op. Immers, er is welis waar een pachtvermindering van onge veer ƒ250,per ha, maar dit is nog geen 10% van de huidige produktieop- brengst per ha. Voor een hoge produktie is nodig en alleen daarvoor kunnen boeren aan een goed inkomen komen hoogwaardig vee èn hoogwaardig land. Met een parklandschap en de daarbij behorende verplichtingen is het niet mogelijk de huidige hoge produktie .per ha te halen. Er moet verwacht worden dat de produktie per ha met de helft zakt, hetgeen inhoudt dat er een ver pachtingssubsidie van een paar duizend gulden per ha per jaar zou moeten ko men dan wel de boeren als parkambte naar tegen een weekloon in dienst ne men. Ontwikkeling van de recreatiegedachte Sommigen zien dit in onteigening van alle gronden, die in te brengen in een z g. Landbank en dan vervolgens weer verpachten hetzij als parklandschaps- grond, hetzij als normale agrarische grond. De onteigeningsweg vergt echter vele miljarden De andere weg loopt via bestemmingsplannen incl. verordenin gen, die agrarisch nieuwbouw onmoge lijk maken. Als die geaccepteerd worden is de volgende maatregel een algemeen verbod tot het gebruiken van kunst mest, van spuitmiddelen etc. Dit kan zeer effectief zijn. Als de boeren door dit soort maatregelen niet meer vol doende opbrengst en inkomen per ha kunnen halen, houden ze vanzelf op en komt de grond goedkoop ter beschik king. Het laatste betekent een aanzienlijke besparing op de eerste investeringen in grond. Er blijven echter de grote inves teringen voor bosaanplant, nieuwe we gen etc. waar tegenover staat dat aan blij zijn als ik weer thuis ben". Iets in zijn toon deed haar, toen ze weer samen voort fietsten scherp op hem letten. Wat zat hij ouwe-mannig op die fiets, wat trapte hij moeizaam. Jan was een man en mannen zijn nu een maal kleinzerig. Mannen zijn niets ge wend. Ze maken van een zucht een don derslag. Maar Jan was toch door-de- bank zo klagerig niet en altijd nogal sportief en in goede conditie. Zou hij „Heb je soms kou gevat of zoiets?" vroeg ze. „Je kijkt een beetje pips" voegde ze er lachend aan toe. Als je zorg toonde, kregen ze pas goed met zichzelf te doen. „Zoiets zei de burgemeester vanmor gen ook al", antwoordde hij schouder ophalend „zie ik er zo beroerd uit?" „Welnee" stelde ze hem gerust. Kalm fietsten ze verder, ze hadden nog alle tijd. „Mooi is 't hier hè?" zei Jan toen ze langzaam het iets hellende pad waren opgefietst en nu een wijd uitzicht had den over de hei. „Laten we hier even gaan zitten.genieten". Weer was opeens haar snelle blik naar zijn gezicht, dat laatste woord was er zo moeilijk uitgekomen. Hij ging languit liggen in de hei, zijn ogen gesloten. ,,'k Heb nog een paar sinaasappelen in m'n fietstas" zei ze bedrijvig „die to^ristenbedrijven nieuwe recreatie- grond tegen hoge prijzen per m2 ver kocht kan worden. De gemeentelijke inkomsten uit grondprijzen zullen sterk stijgen. Wat betekent een parklandschap voor de Texelaars Het is duidelijk dat de agrarische be drijven gedupeerd worden. Het zijn ech ter niet alleen de boeren, maar met hen ook de transportbedrijven, de zuivelfa briek, de coöperatie, de garagebedrijven (toeristen kopen geen nieuwe auto's), grote groepen uit de middenstand, die niet alleen van de toeristen leven. Het zijn ook al diegenen, die in een huisje buiten de dorpen wonen brandt dat af, dan is herbouw niet toegestaan, de vrijkomende grond kan worden ver kocht tegen de agrarische prijs van ƒ1, per m2 en in de woonkernen te ruggekocht worden voor ƒ40,per m2. Indien het parklandschap goed door komt, moet ter opvanging van de kos ten het aantal toeristen zeker tot het dubbele stijging. Is iedere Texelaar wel blij met 100.000 toeristen op Texel, d.w.z. 10 keer de eigen bevolking? Het wegennet zal drastisch uitgebreid moe ten worden. Ook bij 100% subsidie in de investering ontstaat een lastenverzwa ring nl. door veel meer onderhoud, het geen betekent dat allerlei zaken duur der zullen worden, niet in de laatste plaats gemeentegronden en toeristenbe lasting. Een alternatief In de aanvang van dit artikel werd betoogd dat het economisch niet juist is om de (vooralsnog veel grotere) agrari sche produktiewaarde op te offeren aan recreatiedoeleinden. De omschakelings- kosten (in wezen een kapitaalsvernieti ging) plus de benodigde nieuwe inves teringen zullen op den duur in totaal vele tientallen miljoenen guldens bedra gen. Als men dit zelfde bedrag uitgeeft voor een ringdijk om de Onrust, de gro te zandplaat achter Den Hoorn, kunnen er vele honderden ha nieuw toeristen gebied gewonnen worden. De verbin dingsweg vanaf 't Horntje is kort. De voordelen zijn duidelijk: geen produk- tieverlies, wél landwinst voor recreatie, volledig zelf in te richten, al dan niet als park. Wil men toch een echte oerstaat van de natuur scheppen, zoiets als wat de Romeinen in Holland vonden in hun tijd, dan moeten we alle vogelliefheb bers vragen om op de Afsluitdijk resp. de Friese en Groningse dijken te gaan staan, naar de Waddenzee te kijken en het aantal vogels NU te tellen. Daarna dienen deze vogelliefhebbers zich voor te stellen dat de Waddenzee ingedijkt is, vol met half beboste eilandjes en af wisselend diepe en ondiepe meertjes, met riet begroeid. Mogen ze zelf sa men met de recreatieoverheden bepalen hoe ruig het er uit mag zien: het kan een uniek gebied worden, vele malen mooier en groter dan het vogelrijke Naardermeer. Verdere voordelen zijn: kustverdedigingswerken, die nog slechts 1/4 van thans worden '(miljoenenbespa ring op onderhoud) een groot zoetwater reservoir en een besparing op vervoers kosten. Daarbij komt dat de huidige zeegaten tussen de eilanden zich op den duur middels dichtslibben ontwikkelen tot nieuwe natuurgebieden. De konklu- sie is derhalve, waarom moet de goede huidige agrarische produktie geofferd worden, wanneer er nog zoveel andere (en betere) mogelijkheden zijn. Wat nu te doen Het gemeentebestuur (de gemeente raad) zou eigenlijk een referendum moe ten laten houden over deze zeer belang rijke zaak. Immers, het is heel goed mo gelijk dat de gemeenteraadsleden anders stemmen dan de meerderheid der Tes- selaars zelf wil. Als een referendum er niet in zit zouden de politieke partijen duidelijk kleur moeten bekennen bijv. op daartoe te beleggen partijvergaderin gen met stemming, en dan de opdracht krijgen om conform het stemmingsre- kunnen we mooi opeten. Ik zal ze wel netjes schoonmaken en jou voeren, want daar bij je toch te lui voor, vader Bor ger". Ze zag hoe een glimlach als een grimas langs zijn mond trok, stond op liep naar de fiets. Toen ze langs hem ging, wierp ze een spiedende blik op dat gezicht met de gesloten ogen, dat gezicht, dat ze zo goed kende. Het leek of er opeens een schaduw Toen ze de sinaasappels zorgvuldig had schoongemaakt, merkte ze dat hij sliep. Ze liet hem slapen. Een uur lang. Hij had dus niet overdreven; hij was moe. Ze zag het aan zijn gezicht. Ze wist het, nu hij daar lag te slapen. Niets voor Jan. Zo maar op klaarlichte dag. Zou hij te hard hebben gewerkt? Zou haar veelvuldige uithuizigheid, begon ze zich te verwijten, hem toch te zwaar belasten? Haar vader had altijd gezegd dat als een man van zijn werk thuis kwam, dat huis een haven voor hem moest zijn, waar hij rusten kon en weer opkalefateren. Nou ja, vader, dat was óók echt een man van de oude stempel geweest, alles draaide om De Man. Zo was Jan niet. Maar ach.zo erg was het toch ook niet? Hij hoefde toch nog geen eten te koken en kamers te doen? Ze liet haar huishouding niet versloffen! Dat hij eens hielp met afwassen, dat hij zich eens wat vaker met de jongens bemoeide, zou hem heus geen kwaad doen, 't waren tenslotte zijn jongens ook. Daarvan zou hij zo moe niet worden. En zo veel tijd gaf ze nou ook niet aan dat comité. Hoewel als je naging wat in verhouding dat mens van Min- MEDEDELINGEN VAN B EN W Het is wel duidelijk geworden, dat de meesten nog moeten wennen aan de nieuwe regeling inzake de vuilnisop haaldienst. Daarom volgt hieronder een korte samenvatting van de voorwaarden waaraan moet worden voldaan. 1. De zakken moeten dichtgebonden worden aangeboden door plaatsing bij de trottoirrand. 2. Scherpe voorwerpen als glas, draad, naalden e.d. mogen niet los in een zak worden gedeponeerd. 3. Men dient zich te houden aan het vastgestelde gewicht van hoogstens 25 kg per zak. 4. De zakken mogen geen puin e.d. be vatten. 5. Er bestaat ook nog misverstand over het ophalen van grof vuil. Hieronder wordt verstaan een stoel, tafel, bed, huit, enz., dus geen huisvuil dat in een zak ken en evenmin huisvuil in dozen e.d. Grof vuil moet worden aangeboden in pakken van maximaal 50 x 50 x 100 cm. 6. Bij het niet voldoen aan deze voor waarden loopt men het gevaar, dat de vuilnis blijft staan. Exemplaren van een bekendmaking, waarin de nieuwe regeling uitvoerig wordt besproken, zijn gratis verkrijg baar op het raadhuis, afdeling financiën en onderwijs, kamer 202. Het raadhuis is voor het publiek ge opend 's morgens van 8.30 - 12.00 uur. Natuurlijk kan hiervan in bijzondere gevallen worden afgeweken, maar dan dient men zich eerst te melden bij de bodekamer in de hal. Tot dusver is de praktijk, dat men op sommige afdelingen 's middags nauwe lijks toekomt aan het afdoen van diver se zaken, omdat er ook dan veel publiek komt. Houdt u zich daarom zo mogelijk aan de regel: 's morgens open voor ie dereen, 's middags alleen voor dringen de gevallen. De Texelse vogelvereniging „Op Ei gen Wieken" heeft op de te Hoorn ge houden gewestelijke tentoonstelling een zeer goede indruk gemaakt. De Texe laars namen deel met 35 vogels. Totaal waren 1200 vogels geëxposeerd. Evenals vorig jaar slaagde „Op Eigen Wieken" erin het clubkampioenschap voor tropi sche vogels te behalen. Enkele vogels werden zeer hoog gewaardeerd, nl. met 90 punten. Deze vogels waren onder meer afkomstig van de leden J C. de Bruijn en L. Schouwstra. sultaat zich in de gemeenteraad op te stellen. Iedereen die „teugen" is zou er goed aan doen om snel lid.van een der gemeenteraad beslist te worden, waarbij partijvergadering over deze plannen af te dwingen. De voor ons liggende plan nen zijn veel te ingrijpend, ook voor de verdere toekomst, om zomaar door de gemeenetraad beslist te worden, waarbij willicht achteraf ook nog geen enkel lid aan zijn jas getrokken kan worden, om dat niemand weet welke leden er vóór of tegen gestemd hebben. In een zo be langrijke aangelegenheid dient er klare wijn geschonken te worden, B. Bakker, Montfoort nema. En even later zat Trix weer op haar eentje in een zwijgend maar gespannen duel, waarin ze, o heel rustig, zonder ook maar een spoor van opwinding, koud-zakelijk Dat Mens een afstraffing gaf, dat haar de kleuren uifcloegen. Opeens voelde ze, hoe Jan naast haar bewoog. „Hé" zei hij „ik heb toch niet gesla pen?" „Je ronkte als een os" bestrafte ze lachend „je hebt al het wild kilometers rond opgeschrikt". „Ik ben er lekker van opgeknapt" konstateerde Jan „ik had het blijkbaar nodig". „Ja je had het zéker nodig" gaf Trix hem vlot gelijk. Rustig fietsten ze naar huis. En 's avonds na het eten zei Trix „Laat je vader nou maar es zitten, die heeft een vrije middag. Ik ruim op en Tom en Erica wassen af". „Ja maar ik moet nog even bij iemand een paar sommen noteren" zei Tom met een rood hoofd. „Die heeft Marijke Waller mei voor je" hielp Erica met een effen gezicht. „Als we hard opschieten tref je haar nog wel, vóór ze naar de tennisclub gaat en dan kun je zo ver met haar mee". „Als jij nog es.dreigde Tom. „Ik neem een buitenlander" verklaar de Erica. „Niks geen geklets in 't dorp mij niet gezien". „Je bent er zelf ook niet vies van, van dat geklets" maande Tom kwaadaardig „je moet zien dat je omroepster wordt". „En jij moet maar naar de televisie, want je loopt toch al zo geweldig in de gaten" kaatste Erica terug. In de kerstnacht werd in de stal van hoeve „Bloemwijk" in Gerritsland een kalfje geboren. Een blijde gebeurtenis was het niet want het diertje arriveerde ver voor zijn officiële geboortedatum •(16 februari). Meestal worden dergelijke kalveren dood geboren of verkeren in zodanige zwakke konditie dat ze het niet bolwerken. Dit kalfje echter maakt het uitstekend, mede dank zij de specia le zorgen waarmee hij wordt omringd. Het dier is met groter dan een middel grote hond en weegt slechts 16 kilo gram. De heer Joh. Witte maakte in een hoekje van de stal van pakken stroo en een straalkachel een provisorische couveuse. Al na een paar dagen kon het kalfje letterlijk op eigen benen staan en nu is het zover dat de eigenaar moeite heeft om het dier in zijn hokje te hou den. Het kalfje is het derde kind van moeder Gerda 28. Deze koe stond juist droog toen de vroegtijdige bevalling zich voltrok, maar de melkproduktie werd niet gestoord. De produktie ligt alweer rond 25 liter per dag. Vader van de vroeggeborene is Keimpe 33. Dit va- derdier staat er met om bekend dat zijn nageslacht geneigd is te vroeg geboren te worden. Het is onmogelijk te zeggen wat de oorzaak dan wél is. Om alle ri sico in de toekomst uit te sluiten zal het nu geboren kalfje in ieder geval niet voor de fokkerij worden gebruikt. Het bestuur van de onlangs opgerich te Wielervereniging Texel is voorne mens donderdag a.s. te beginnen met een wekelijkse indoor training voor de leden en anderen die geïnteresseerd zijn in de wielersport. De training is van 19.00 tot 21.00 uur in het gymlokaal van de Thijsseschool aan de Keesomlaan. Er zal niet alleen gebruik worden ge maakt van hometrainers, maar ook zal aandacht worden besteed aan de alge hele konditie en de technische aspecten van de wielersport. Speciale aandacht zal aan de voor lichting en training van de jeugd wor den besteed. Elke jongen vanaf 8 jaar is dan ook van harte welkom. Als er ou ders zijn die eerst eens wat meer infor matie willen hebben voordat zij hun zoon toestemming geven om te gaan racefietsen, dan zullen zij door de leden van de jeugdcommissie volledig worden ingelicht. Dinsdag 9 januari Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, ledenver gadering Textant. Woensdag 10 januari Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur „Le Week end". Donderdag 11 januari Den Burg, vergaderzaal Doopsgezinde gemeente, 14.00 uur, lezing voor Plattelandsvrouwen door R. Plattel. Vrijdag 12 januari Den Burg, City theater, 20.00 uur, avond over Vietnam. Den Hoorn, De Waldhoorn, 20.00 uur, De Vriendenkring met „De Meid". Iedere woensdag Den Burg, Muziekschool, Parkstraat, 14.00 - 16.00 uur, legpuzzeltheek. Iedere donderdag Den Burg, Rode Kruisgebouw, 19.30 uur yoga en 20.45 uur sensitivitytraining (Textant). Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, filmgroep (Textant). Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst klaverjasclub. Bejaardengymnastiek en -zang Den Burg, „Casino", woensdags, 11.00 uur gymnastiek. Den Burg, Landbouwschool, woensdags 15.00 uur, zang. Oudeschild, 't Skiltje, donderdags 15.00 uur, gymnastiek. „Allo, aan 't werk jullie" maande Trix. Toen ze die avond naar bed gingen, zag ze hoe Jan, voor de spiegel van de toilettafel, langer dan gewoonlijk, zich zelf bekeek. „Wat sta jij daar te koekeloeren?" vroeg Trix plagend. „Wil je zien of je nog altijd een adonis bent?" „Nee, ik dacht dat ik ergens een puistje op mijn kin had" legde Jan uit en trok meteen zijn gezicht terug. Opeens was er weer die koude scha duw van vanmiddag. Ze had de uitdrukking van zijn ogen gezien, toen hij in de spiegel keek. Die ogen waren moe, doodmoe. „Als hij maar niet ziek wordt" dacht ze. Ze vergat haar boosheid om het uit gaansdag je van de dames, en ze lag wakker, haar ogen wijd open in het duister van de kamer. Ze sliep pas in, toen ze Jans geregelde ademhaling hoorde. HOOFDSTUK VIII Een knipoog „Nou jongens" zei Tnx „nu graag een beetje opschieten hè, want 't is van avond busjes inleveren voor de kollekte en ik moet al vroeg in 't zaaltje zijn". „Bent u alléén het comité?" infor meerde Tom droogjes. „Ik?" vroeg Trix verbaasd en zonder argwaan „welnee, dat weet je toch wel, mevrouw van de burgemeester zit er in, en mevrouw Waller en mevrouw Door- nink en mevrouw Minnema „Kan mevrouw Minnema er dan niet al vroeg zijn?" vroeg Tom verder „die heeft immers toch geen zak te doen". (wordt vervolgd) door L. van Schooten

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5