Raadsvergadering )RT EN SPEL in het afgelopen weekend VERHUISD Gymnastiekvereniging Oosterend UITVOERING gavond 30 januari vergadert de teraad. Begonnen wordt om it. De agenda wordt als volgt len omen stukken en mededelingen eming van twee leden van het s bestuur van de Stichting Cul- Verk Texel wegens periodieke g. Aanbevolen foorden de 'heer W. Albers: 1. de heer Ibers; 2. de heer J. C. Roeper, de heer A. S. Lap: 1. de heer Lap, 2. de heer C. A. de Grave, kkmg van de „aardappelteelt- ling Texel". ikbaarstelling van een bedrag ling voor het gewoon lager on- voor het jaar 1973. ïikbaarstelling van een bedrag ling voor het buitengewoon la- jrwijs voor het jaar 1973. ning van voorschotten op de tievergoeding aan de bijzondere cholen voor het jaar 1973. ning van voorschotten op de tievergoeding aan de bijzondere cholen voor het jaar 1973. ning van een voorschot op de goeding aan de Christelijke chool te Den Burg voor het jaar 10. Definitieve toekenning van de ex ploitatievergoeding aan de bijzondere kleuterscholen voor de jaren 1970, 1971 en 1972. 11. Definitieve vaststelling van de huur- vergoeding aan de Christelijke kleuter school te Den Burg voor de jaren 1970, 1971 en 1972. 12. Vaststelling van een besluit ex arti kel 22 der Lager-onderwijswet 1920 tot instandhouding van de openbare lagere school te Midden-Eierland. 13. Vaststelling van een voorbereidings- ibesluit voor het dorp Oudeschild en het gebied Oost. 14. Beslissing op een ingediend be zwaarschrift en vaststelling van het ontwerp-bestemming9plan De Cocks- dorp. 15. Verhoging van het crediet voor de verbouw van het dorpshuis De Wiele waal te De Waal. 16. Aankoop van een perceel grond te Den Burg van mevr. J. M. A. C. Swart- hof-Voorvelt, aldaar. 17. Aankoop van een perceel grond met de zich daarop bevindende voormalige paardenstal te Den Burg van het R.K. Kerkbestuur, aldaar. 18. Verkoop,van een perceel bouwter rein te Den Burg aan de heer M. Mole naar, aldaar. 19. Verkoop van een perceel bouwter rein te Den Burg aan de heer D. Terp stra, aldaar. GEN: 21 januari B KNVB el-MFC 1—1 Noordholland Koog-Koedijk 0i I-SSV 1—0 Boys-WBSV 5—6 TEXEL-MFC 1—1 na de aftrap ging Texel in de naar de MFC-achterhoede hield andc. Na een schitterende pass Koorn kwam J. v. Bennekom oor de keeper, maar zijn schot n doel. Na een kwartier kopte n de bal terug naar de Texel- lede, de M-rechtsbuiten kreeg e bal, zette voor en de midvoor v moeite om te scoren, zodat M. dkoop aan de leiding kwam ren hierna weer een M-aanval iksbuiten schoot keihard op de exel besefte dat er wat gebeu- st en ging fel in de aanval. J. inekom en W. Koorn kregen msen, maar het schieten duurde zodat er steeds een M-been tus- komen. Na ongeveer een half Cees Boot een lange pass aan •us en deze passeerde de M - iet een onhoudbaar schot. Texel de aanval, maar de rust kwam 1. Na de rust kwam M. in de zodat de T.-achterhoede erg ruk kwam te staan. Met Beb in het hoofd werd het gevaar en na een half uur nam Texel weer in handen. Er volgden vallen, maar ook de Texel-voor >n geen vuist maken. Hans Geus nog een keer door vrij voor de naar de M.-keeper redde fraai, f tot het einde een spannende e eindstand bleef 11, waarmee rtijen wel tevreden mee kunnen ZDH-SSV 1—0 I erker ZDH heeft een benauwde herwinning op SSV behaald. De Iis driekwart van de wedstrijd nval geweest. Dat er niet meer en vielen is de verdienste van verdediging met aan het hoofd per. Het eerste kwartier waren rtijen gelijk, waarna ZDH de >vemam. Maar de ZDH-voor- as te gehaast, zodat de rust met ing. Na de rust begon ZDH op- e aanval te zoeken, waardoor keeper wel een zeer makkelijke bad. Het was jammer voor de per, dat door een fout van hem ir Willie Bakker op 10 kwam. ïrd het nog 20 toen De Ruiter ïveer 40 meter over de snel uit gekomen keeper heen lobte, bal kwam tegen de lat, waarna :eruggekomen SSV-verdediging doellijn liggende bal kon weg- Het bleef dus 10 voor de al was het weinig overtui- EX. BOYS-WBSV 5—6 in levendige wedstrijd, waarin artijen hard voor de overwin nen gestreden, trok WBSV in e minuut aan het langste eind ;ten 11 hevig teleurgestelde ers het veld. ge rustperiode had de Boys 1 gedaan. Zij begonnen dan ook ker. Vooral de passes lukten tom de samenhang was in het te zoeken. WBSV stelde daar en fris en goed uitgevoerd sa- tegenover, zodat de Boys-ach- al vlug moeilijke perioden <te. Al na 5 min. had WBSV 'en N. Konijn spil Beerling te ras en de uitgelopen Boys-doel- Wessels (invaller voor de met tobbende Hank Witte) het na if Binnen een kwartier keken tegen een 20 achterstand aan e Boys-achterspelers verzuim- voorzet van de l.buiten te on- aen, waardoor J Timmer on- 1 kon scoren. WBSV kwam nog keer dicht bij een doelpunt, keer redde C. Timmer op de n de tweede keer gleed de lman voor de voeten van de aken r.binnen. Na dit eerste half uur kwamen de Boys ge- eter in hun spel. Eerst kreeg ma een goede kans, doch door i? schieten ging deze verloren, te probeerde 2x in moeilijke be positie de keeper te verschalken doch deze gaf nog geen krimp. 10 mm. voor het rustsignaal greep de WBSV doel man volkomen mis op een scherpe pass van C. Kuip. Een achterspeler werd door E. Stiekema zodanig in het nauw gebracht, dat ze samen de bal over de doellijn werkten. In die laatste min. raakte P. v. Sambeek bij een botsing geblesseerd en moest het veld ruimen. De ruststand bleef 12. In de tweede helft was de eerste ge vaarlijke aktie weer voor WBSV. Door goed uitlopen van de Boys^keeper werd de doorgebroken r.binnen gedwongen" naast te schieten. De Boys namen hier na echter het heft in handen. Na 5 min. stelde C. Kuip, weer met een scherpe pass, E. Stiekema in staat de gelijkma ker te laten noteren. De WBSV achter hoede raakte in paniek. H. Witte profi teerde hiervan om, na goed aangeven van Jac. Witte, de Boys naar een 42 voorsprong te schieten. Deze voorsprong bleef echter niet lang gehandhaafd. Uit een foutieve terugspeelbal van C. Tim mer op zijn doelman belandde de bal bij J. Timmer van WBSV, die hier dank baar van profiteerde om onhoudbaar te scoren. De Boys kwamen echter weer 2 punten voor dankzij H. Witte, die de bal uit een afgeslagen aanval opving en met een bekeken lob over de nog ver voor zijn doel staande WBSV doelman scoorde. Bij deze stand was er nog een kwartier te spelen. Bij de Boys moest spil P. Beerling dankzij een trap tegen zijn knie het veld verlaten, waardoor de achterhoede opnieuw georganiseerd moest worden. WBSV zette energiek door, er vielen gaten in de Boys-achter hoede - er werden fouten gemaakt en ook de keeper reageerde een paar keer niet op de juiste wijze. T Velschoer strafte die fouten goed af door niet al leen de partijen weer op gelijke voet te brengen, doch ook in de laatste minuut de volle winst voor WBSV uit het veld te slepen. Dat ook de Boysvoorhoede niet stilstond, bewees een striemend schot (toen de stand nog 55 was) van C. Kuip, dat echter net geen doel trof. DE KOOG 1-KOEDIJK 1 Na een succesvol oefenprogramma trad De Koog 1 voor de competitie aan tegen Koedijk 1. Koedijk startte sterk en zette De Koog direct onder druk. Het Koger doel ontsnapte eohter aan door boring. Toch kwam na 10 min. een doel punt, toen bij een voorzet van links heel slecht werd ingegrepen, waardoor de Koedijk r binnen kon inschieten (01). De Koog begon langzaam terug te ko men, maar toch kwam Koedijk op 02, toen de Koger achterhoede weer een fout maakte. Via de paal ging de bal in het doel. Nu zette De Koog alles op alles. Er kwamen kansen toen Koedijk onder druk werd gezet. Goede kansen. In deze fase had De Koog wel een goal verdiend. Maar hoewel Koedijk niet meer tot gevaarlijke tegenaanval len kwam, wist De Koog niet tot doel punten te komen. Rust 02. Na rust is Koedijk toch weer meer in de aanval geweest, terwijl de ploeg ook beter speelde. Na 10 minuten kwam Koedijk op 03 via een goede combi natie door het midden. De Koog pro beerde nog tot tegenaanvallen te ko men, maar deze waren lang niet meer zo gevaarlijk als voor de rust. In de 25e minuut werd een vrije schop direct in het Koger doel geknald. Doelman Dekker zal een zeer slecht zicht door de muur (04). In het laatste kwartier kwam De Koog nog tot enkele goede akties, maar Koedijk gaf geen krimp Een verdiende overwinning voor Koe dijk. DAMESVOETBAL TEXELSE BOYS Na enkele wéken rust zijn de dames van de Texelse Boys woensdag weer aan de training begonnen. Daar het de bedoeling is dit jaar met de competitie mee te doen, is het nodig dat alles da mes op de training verschijnen. Men overweegt enkele wedstrijden te spelen met elftallen, die reeds in competitie verband voetballen, ten einde het peil van het damesspel in de competitie eens te kunnen bekijken. Nieuwe meisjes leden zijn weer van harte welkom. Mi nimumleeftijd 15 jaar. Men kan zich opgeven bij mevr. M. Bakker-Zijm, Burdetstraat 3, tel. (02220) 2113, of woensdagavond op het Boysterrein aan de Hollewalsweg tussen 19.30 en 20.30 20. Verkoop van een perceel bouwter rein te De Koog aan de heer H. Holt- man, aldaar, en de heer J. Spreij te Alphen aan den Rijn. 21. Verkoop van een perceel bouwter rein te Den Hoorn aan de heer W. van Duijn, aldaar. 22. Verkoop van een perceel bouwter rein te Den Hoorn aan de heer J. Schuijl, aldaar. 23. Verkoop van een perceel bouwter rein te Den Hoorn aan de heer A. W. Schwab te RJioon. 23a. Verkoop van een perceel bouwter rein te Den Hoorn aan de heer E. J. Koenders, wonende te Emmen. 24. Verkoop van een perceel bouwter rein te Den Hoorn aan de heer G. de Vries te Heiloo. 25. Verkoop van een perceel bouwter rein te De Koog aan de heer P. Eelman, aldaar. 26. Verkoop van een perceel bouwter rein te De Koog aan de heer C. J. de Lugt, aldaar. 27. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1971. 28. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1972. 29. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1973. Te koop z.g.a.n. Davo- nette oliehaard. Grote capaciteit. Compleet met olievat, plus leiding. Prijs ƒ200,—. Tel. (02220) 2344 Te koop aangeb. 1 Renault 4 - 1968; 1 DAF - 1967; 1 Ford Cortina - 1965; 1 Ford Cortina - 1967; 1 Trabant v.d. sloop 1 Kreidler bromfiets; 1 Puch bromfiets; 1 Honda bromfiets; enkele gebr. motormaaiers. Garage Dros B.V., Eierland C 49, 02225 - 233 K. Let op! Verlies de Koningin (Keyserin) nooit uit het oog. Je kan er alle kanten mee op P. 2 meisjes, nu 5e klas Havo, zoeken wenk in juni. Extern. Brieven on der nr. 630 bur. v.d. blad Dankbaar dat aan zijn langdurige ziekte een einde is gekomen, geven wij toch met diepe droefheid kennis, dat heden uit ons midden is heengegaan mijn lieve man en onze dierbare vader, zoon, broer, zwager en oom Jacobus van Sijp, op de leeftijd van 48 jaar. R. van Sijp-Baihorst en kinderen Schermerhorn, 22 januari 1973, Oosteinde 67. De begrafenis zal plaatshebben donderdag a.s. 's middags te 3.15 uur op de Algemene Begraafplaats te Schermerhorn. Gooi uw oude defecte schrijf- of telmachine niet in de vuilniszak. Kom hem graag afhalen i.v.m. studie. G. Krüger, tel. (02220) 2161 Te koop een 2e hands piano. Jac Vlaming, De Koog, tel. (02228) 465 TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4% BTW. Een kinderfeestje? Speel- films huren bij Sief Voor eieren Gravenstr 20. Altijd vers altijd goedkoop Condooms nodig? Bij Sief 3 halen 2 betalen Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook vooi verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig K. H. Boon. Vamor ge dipl., tel. (02230) 13252 Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur De grootste en goed koopste bontzaak van Ne derland houdt een werke lijk radicale, algehele op ruiming. Duizenden korte en lange bontmantels, bonthoeden en -colliers gaan weg met ongelooflij ke kortingen van 20% t.e. m. 50%. 3 jaar waarborg- garantie. Desgewenst zeer soepele credietservice. Zie de etalages voor de pak- mee-weggeef-kolderprij - zen! Nu of nooit! Dit kan alléén: De Bontkoning, Voorstreek 71, Leeuwar den-C., tel. 05100-20 7 13. Als extra: ook met de op ruiming bij koop reisgeld (ook benzine auto) terug, waar u ook woont. Dus gratis reizen Voor gebruikte en on geregelde meubelen J Jongedijk, Boogerd 28, "el. 2777 Lompen- en metalen- landel Cobus Spigt, Eier- and telefoon (02225) 297 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Nu volop peren en handappels. M. Huisman, De Veen, tel (02220) 2203 Wij hebben voor U in depót een grote partij oude koemest, ideaal voor de tuin en voor bollen- kwekers. Verder ook een partij prachtige zwarte grond (teelaarde) en steeds in voorraad prima stopzand voor elk doel en nog een partij gebruikte tegels. Bovenstaande ar tikelen natuurlijk thuis bezorgd. Tevens een wei- desleep te huur, 4 m. werkbreedte aan de hef. Nic. Dros, Oosterend, tel. (02223) 383 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 Te koop gevraagd elek trische boiler, minimaal 50 liter. Garage Dros, Eierland I „Hillmannette" L.iTIaJ leesportefeuille HILLMAN A f n-jaj Al deze volgende ■i Hi 12 bladen kunt ook U van ons iedere week ontvangen voor een prijs vanaf ƒ1,65 (bezor ging inbegr.). Margriet Libelle - Panorama - Do nald Duck - Damesroman - Detectiveroman - Sjors - Pep - Nieuwe Revue - Accent - 10 (sportblad) - Dummy. Brieven zonder postzegel (die betalen wij voor U) aan Hillmannette, Antwoordnummer 45, Schoonhoven, tel. (01823) 3829. Ook na 6 uur (Ant woordapparaat)^— Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 iVlerkbenzine voor witU orijs Dros* Smederb G^prlonH c 42 Wilt u langer gasten? Geef dan uw hotel- of pensionruimte, uw bun galow of caravan vrij blijvend op aan de Rei zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg, Texel, tel. (02220) 3408. U heeft geen kosten vooraf en betaalt slechts een kleine provi sie Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel (02220) 3408 De Witte Pomp is nog steeds voordeliger. K. Verweij, Haven 5, Oude schild Wegens een zeer ern stige operatie ondergaan door mevr. N. Dogger- Kil jan in het ziekenhuis te Kitzbühel, Oostenrijk, waardoor overkomst van de familie noodzakelijk was, is het ons een be hoefte allen, in het bij zonder de heer A. M. van Liere, Houtmanstraat 2, Oudeschild, hartelijk te bedanken voor hun spon tane hulp gedurende onze moeilijke dagen. Oudeschild M. Kiljan-Vlas Jac. Kiljan Den Burg N. Dogger-Kiljan K. Dogger Coby Marijke Dankbaar en blij zijn we met de geboorte van onze zoon en broertje Albert (Berry) H. Grootjen T. Grootjen-Dekker Thijmen, Ger en Sandra Oudeschild, Loodssingel 13, 21 januari 1973. Wij danken ieder voor de getoonde belangstel ling bij ons huwelijk. Maarten en Anneriet Voor Uw blijk van be langstelling bij ons huwe lijk ondervonden, zeggen wij U, mede namens onze ouders, hartelijk dank. Nico Pierlo Margriet Pierlo-Spigt Lesse9traat 190, Heem9kerck, januari 1973. van Pontweg H 24, naar „Zuideind", P.H. Polder H 43, telefoon 214. Fam. D. TERPSTRA op zaterdag, 27 januari in „De Bijenkorf", aanvang 8 uur. Hierbij danken de heer en mevrouw Van Amstel een ieder voor de medewerking ondervonden op het zwembad tijdens de drie seizoenen, die zij hier werkten. Ons nieuwe adres is: Geenestraat 105, Nederweert (Limburg). Dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, delen 'wij u mede, dat in het ziekenhuis „Parkzicht" te Den Helder is overleden, onze lieve vader, groot- en overgrootvader Adam Kalf, weduwnaar van Jannetje Peper, in de ouderdom van 91 jaar. G. P. Visser-Kalf J. Visser klein- en achterkleinkinderen D?n Burg, Texel, 21 januari 1973, huizeIrene". De rouwdienst zal worden gehouden don derdag, 25 januari, n.m. 2.00 uur in huize „Irene", waarna de begrafenis op de algeme ne begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren: woensdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in huize „Irene". Correspondentie-adres: Warmoesstraat 8, Den Burg. Hiermede geven wij u kennis, dat plotseling van ons is heengegaan onze lieve zóón en broer Casper M. Tuinder, op de leeftijd van 22 jaar. K. Tuinder T. M. Tuinder-Tromp Martine Oudeschild, Texel, 21 januari 1973, De Ruyter9traat 89. De rouwdienst zal worden gehouden woens dag 24 januari, n.m. 2.30 uur in de vergader zaal der Ned. Herv. kerk te Oudeschild, •waarna de begrafenis op de Ned. Herv. be graafplaats te Oudeschild. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal der Ned. Herv. kerk, De Ruyterstraat te Oudeschild. Met leedwezen geven wij kennis, dat plot seling van ons is heengegaan ons beman ningslid Casper Tuinder, die verscheidene jaren bij ons als matroos werkzaam is geweest. Firma M. Drijver en Zn. Oosterend, Texel, 21 januari 1973. Met verslagenheid geven wij kennis, dat uit ons midden is weggenomen onze collega Casper Tuinder Bemanning TX 33 Oosterend, 21 januari 1973. Met verslagenheid geven wij kennis, dat heden van ons is weggenomen onze beste vriend en collega Casper Tuinder De firma en bemanning TX 67 Oudeschild, Texel, 21 januari 1973. Hiermede geven wij U kennis, dat heden in het Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar van ons is heengegaan, mijn lieve vrouw en onze zorg zame moeder en oma Johanna Wybenga, echtgenote van C. J. Zoetelief, op de leeftijd van 61 jaar. Namens de familie C. J. Zoetelief kinderen en kleinkinderen Den Burg, Texel, 20 januari 1973, Parkstraat 32. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag, 24 januari, nm. 1.30 uur in de vergaderzaal der Doopsgezinde kerk, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Hiermede geven -wij u kennis, dat van ons is heengegaan onze lieve, zorgzame schoon- zoon, zwager en oom Aart Hooy, echtgenoot van G. Daalder, in de ouderdom van 65 jaar. De Cooksdorp H. Daalder L. Daalder-Reuvers M. Dros-Daalder J. C. Dros J. Daalder C. M. Daalder-Kalis Hoorn M. Jilink-Daalder J. Jilink De Cooksdorp J. Daalder J. Daalder-Voorthuizen P. Daalder D. Daalder-Huizinga nichten en neven Lutjewinkel, 22 januari 1973. Het behaagde de Heere na een kortstondige ziekte, uit ons midden weg te nemen, onze geliefde vader, groot- en overgrootvader Pieter de Boer, sinds augustus 1972 weduwnaar van Jannetje Honing, op de leeftijd van 76 jaar. Huizen: K. Rebel-de Boer J. Rebel Hilversum: J. Jansen-de Boer G. Jansen Apeldoorn: G. H. de Boer (Huizen: J. van Amstel-de Boer G. van Amstel klein- en achterkleinkinderen Huizen, 18 januari 1973, Van Hogendorplaan 7. De teraardebestelling heeft maandag j.l. plaatsgehad op de algemene begraafplaats te Huizen.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 3