AGENDA JAARVERGADERING MET VOORJAARSMARKT Drink louter Kabouter FILMNIEÜWS a Biljartwedstrijd Den Helder-Texel Jeugddammen Plattelandsvrouwen Eierland Volleybalcompetitie Damclub Texel Wie heeft Antwoord Aanvulling raadsagenda Schietoefeningen Zeegat van Texel Burgerlijke stand Een laatste herinnering ing Noordholla [FC-Oosterend 27 JANUARI 1973: Noordholland (Z), 2.30 uur 28 JANUARI 1973 Noordholland 'Ïöedijk-Cocksdorp, 2.00 uur (boot 12.00 uur) iWOW-De Koog, 2.00 uur irkshorn-Oosterend, 2.00 uur (boot 13.00 uur) itgeest-ZDH, 2.30 uur (boot 12.00 uur) esdo-Tex. Boys, 2.00 uur (boot 13.00 uur) 'exel 2-Zeemacht 2, 2.30 uur fGW 3-Texel 3, 2.30 uur eizen: [ooksdorp en ZDH ex. Boys en Oosterend i ÏDELINGEN H Texel :el 2 ontvangt zondag rode lan- drager Zeemacht 2. Het tweede deze wedstrijd twinnen om geheel te staan. Als jullie volledig uit- jin, zit er wel winst in. Het derde 73. lit naar het vooral op eigen terrein terke WGW 3 en dat zal voor onze anlns wel een te zware opgave wor- tc. »e Boys leven gaat ook na een teleurstel eer gewoon door. Zondag gaat het Ml naar Vesdo. Thuis werd met gro- ;ers gewonnen doch vergis je niet, bben de laatste tijd aardige suc- geboekt. Paul is voorlopig uit- *eerd en we hopen dat de andere ;seerden weer fit zijn. Vertrek uur, aanvang 2 uur. spelers van het 2e en de jun. A ;n zondag, als de weersomstandig- tenminste goed zijn, om 12 uur icht op het Boysveld voor een igspartijtje. Het is wenselijk dat ie die verhindert is dit opgeeft >on 2988) A.W. else Boys pupillen de weergoden meewerken orga- ;n we woensdag 31 januari op het eld onderlinge wedstrijden tussen pupillenteams. We beginnen dan alf twee. Alle pupillen kunnen >en, zodat van klein tot groot en wordt verwacht. Kijk dinsdag aooltijd even in het kastje bij de n dan ben je helemaal op de hoog- >k de nieuwe leden en de jongens u lid willen worden verwa'chten e kachel brandt in de kantine dus nt je hele familie meenemen. Tot lag. F.C.H. Oosterend erdag spelen de senioren uit tegen per MFC, dat stevig aan de kop en nog maar drie verliespunten zodat het ook dit keer somber in- wordt, maar probeer je huid zo mogelijk te verkopen. Aanvang lur. Scheidsr. de heer R. Vet. speelt het eerste uit tegen horn, waarop thuis een krappe ze- haald werd, maar die nu thuis op veld wel voor revanche willen Dus oppassen is het devies. Pro- fc door een volledige inzet en door F f te spelen de punten te veroveren. F| ang 2.00 uur. Scheidsr. de heer J. rvoort. Veel succes! PK. idag gaat 't eerste met de boot van Iuur naar Uitgeest. Deze tegen- er staat in de middenmoot. Aange- ZDH tegen zwakkere tegenstan- looit z'n beste wedstrijden speelt, t wel moeilijk worden, dat op 3 en 4 fébr. de winterstop ij is, geven we nu al vast het pro- a voor dat weekend. ZDH-WBSV 2-Geelzwart 4; Wiron 3-ZDH 3 en •\1-ZDH Al. Op junioren B na ko- 11e elftallen weer in het veld. Kom m allemaal weer te trainen, zodat ïd begonnen kan (worden. Denk er it voetbal een teamsport is en laat gens die wel iedere week komen inen niet de dupe worden van de- die dat niet doen, want het is on- lijk zonder training een hele wed- voor 10°/o uit te spelen. De P g De Koog Koog 1 gaat a.s. zondag op bezoek fMKVOW 1 in Wieringerwerf. We ho- KUlat het beter gaat dan j.l. zondag, vooral ,dat jullie wat meer geluk Aanvang 2.00 uur. Koog 2 speelt zaterdagmiddag a.s. lf twee een oefenwedstrijd tegen Penny Boys" uit Amsterdam. Doe best voor een leuk partijtje, jon- was de bedoeling donderdagavond nuari) een clubavond te houden trainen, maar we zijn bang, dat leidene spelers het niet weten. We 1. vergeten dit eerder in de krant melden. C. B. TBALSTANDEN JUNIOREN A erkt tot en met 31 december 1972 a-en A 2C in iJK n 3 Kaagvogels Al erljelder A2 exel Al GW A2 [etten Al atervoges A2 [eemacht Al C A2 evo A2 llantsoog Al n A 2D: A2 >H Al iron Al GW A3 locksdorp Al Wesluis Al •eel Zwart A 2 [WOW A2 atervogels A3 OOSTEREND (Z)-MONNICKENDAM 1—2 Afgelopen zaterdag trad Oosterend aan tegen het hoog op de ranglijst staan de Monnickendam. Oosterend begon met de vrij harde wind tegen, waardoor Monnickendam wat meer in de aanval kon gaan, wat dan ook in de 23e minuut een doelpunt opleverde. Oosterend be gon hierdoor wat feller te spelen, waar door enkele scoringskansen ontstonden, die evenwel niet benut werden. Na de rust „zou Oosterend er wat aan doen", maar de goal viel, zoals zo vaak bij voetbal, aan de andere kant. Ooster end bleef echter doorgaan, al ging dat niet altijd evengoed, maar het doorgaan leverde toch een tegengoal op, wat in dit laatste kwartier een slotoffensief op leverde, zonder resultaat overigens. Zaterdag, 2 januari werd de tweede en beslissende wedstrijd gespeeld tus sen de biljartverenigingen Jong en Oud uit Den Helder en De Graaf uit Den Burg. De eerste ontmoeting in decem ber in Den Helder gespeeld, werd door Jong en Oud met 155 gewonnen. Af gelopen zaterdag wis De Graaf een ro yale overwinning te behalen, namelijk 148. In totaal echter bleef Jong en Oud met 23-19 de sterkste en veroverde de beker. In het slotwoord zeiden beide voor zitters te hopen, dat dit begin zal uit groeien tot een jaarlijkse traditie, waar na reeds enige afspraken werden ge maakt omtrent de volgende ontmoeting. De gehouden verloting was een groot succes en de penningmeester verklaar de breed lachend, dat de kas nu weer een stootje kon velen. Eén van de hoofdprijen, een biljartkeu, is nog niet afgehaald. Deze is gevallen op nr. 166 blarnv. De eigenaar van dit lot kan zijn prijs ophalen in café Olympic. Uitslagen 16 januari J. Rienstra-J. v. Kranenburg 20 K. J. de Haan-M. Bruijn 02 P. Krugers-G. J. Dijkgraaf 20 G. Blom-C. J. Daikker 2—0 P. Bakker-M. Siemeling 20 J. v. Kranenburg-K. J. den Haan 11 G. J. Dijkgraaf-J. Rienstra 02 C. J. Bakker-P. Krugers 20 K. J. den Haan-G. Blom 02 M. Bruijn-J. Rienstra 20 M. Siemeling-J. v. Kranenburg 11 G. J. Dijkgraaf-K. J. den Haan 20 J. Rienstra-K. J. den Haan 02 J. Rienstra-K. J. den Haan 02 M. Bruijn-G. J. Dijkgraaf 20 Uitslagen 23 januari M. Siemeling-Fr. Mosk 02 M. Bruijn-P. Krugers 02 W. Smidt-K. J. den Haan 0—2 J. Rienstra-G. J. Bakker 20 J. v. Kranenburg-G. J Dijkgraaf 20 P. Krugers-J. v. Kranenburg 20 G J. Dijkgraaf-M. Bruijn 02 Fr. Mosk-K. J. den Haan 2—0 M. Bruijn-J. v. Kranenburg 20 G. J. Dijkgraaf-P. Krugers 02 Fr. Mosk-J. Rienstra 20 W. Smidt-G. J. Dijkgraaf 20 M. Siemeling-C. J. Bakker 20 Maarten Bruijn en Jaap van Kranen burg leiden met 16 uit 11 en 17 uit 14. Fred Mosk Is goede derde. SCHAAKMATCH RIJKSSCHOLENGEMEENSCHAP EN PASSANT 7—7 De schaakmatch tussen de Texelse schaakclub En Passant en de Rijksscho lengemeenschap Texel, die dinsdag avond in café „Olympic" gespeeld werd, is geëindigd met de stand 77 Maar liefst 14 borden waren bezet. Na een zeer geslaagde en humoristische inlei ding van de heer A. C. Bakker begon een spannende strijd, waarin nu eens de scholengemeenschap dan eens En Pas sant aan het langste eind leek te zullen trekken. Tenslotte werd de stand 6V2- 6V2, zodat nog één bord streed om de uiteindelijke beslissing. Aan dit bord speelden de heren C. van der Eijk (Rijks- scholengem.)-G. GoSlinga (En Passant). Na verloop van tijd bood de heer Van der Eijk zijn tegenstander remise aan, die dit accepteerde, hoewel hij iets be ter stond. Na deze voor beide partijen niet ongunstige uitslag, overhandigde de heer Van der Eijk, rector van de Rijks scholengemeenschap een herinnering in de vorm van een beker aan de heer J. Hoogerheide van „En Passant". De gedetailleerde uitslagen waren: 13—26 13—23 14—22 14—16 12—15 13—11 13— 9 13— 6 15— 4 14— 2 13—25 13—21 14—17 13—17 12—12 13—10 12— 6 12— 4 12— 2 C. v.d. Eijk-G. Goslinga Vi- J. Wieten-M. Brons V2— -V2 A. C. Bakker-A Terpstra 0- -1 A. Studulski-F. Eijgenraam 0- -1 H. Elzinga-J. Dros 0- -1 J. Vlaming-J. Hoogerheide 0- -1 J. Piersma-H. van Daalen 1- -0 J. Hooyberg-W. Balk 0- -1 Th. Witte-A. Veltkamp 1- -0 A. Rombout-M. Bakker 1- -0 K. W. de Winter-F. Meijers 1—0 M. Bremer-J. van Heemvaarden 1- -0 A. Visser-R. Groen 0- -1 H. Goslinga-R. van Es 1- -0 DE COCKSDORP Dinsdagavond, in hotel „De Hoop" in De Cocksdorp, hielden de Plattelandsvrouwen Eierland de jaarvergadering. Na het huishoude lijk gedeelte werd een bijzonder leuke voorjaarsmarkt gehouden, waar talloze dingen te koop werden aangeboden. De dames die allen iets voor deze markt hadden ingeleverd, bleken meestal zelf iets vervaardigd te hebben o.a. zelf ge bakken brood, handwerk of zelfgemaak te jam. Zelfs was er een antiek thee lichtje door een der dames geoffreerd. Ook de flessen die met gekleurd touw omwonden waren vonden gretig aftrek. De baten die uit de markt vloeiden kwamen ten goede aan de kas, evenals de opbrengst van het oud papier dat de heer W. Ran voor dames bewaart en waarvan hij jaarlijks de opbrengst in 'n envelop overhandigt tijdens de jaarver gadering. Het bij elkaar gebrachte be drag overtrof alle verwachtingen: De envelop bleek deze keer maar liefst 203,- te bevatten. Voorzitster mevr. J. Witte-Ran dankte de heer Ran voor alle moeite die hij zich getroost voor de Plattelandsvrouwen. Bestuursverkiezing Tijdens de bestuursverkiezingen wer den de dames G. Witte-Ran en mevr. I. Zuidema-Klinger respectievelijk her en gekozen. De voorzitster sprak een woord van dank tot mevr. W. Kikkert- Neuteboom die uit het bestuur trad. De secretaresse gaf een overzicht van de aktiviteiten die de Plattelandsvrouwen Eierland vorig jaar hadden georgani seerd. Tot ieders tevredenheid was ook De wedstrijden van afgelopen dinsdag hebben de spelers weer de nodige hoe veelheid energie gekost. In de wedstrijd tussen de Tevoko-selectie en Smash '68 in de damesafdeling bleek na een span nende strijd de Tevoko-selectie de sterk ste. De sfeer tijdens Koorn-Apollo in de herenafdeling was, mede dankzij het enthousiaste publiek, dat door middel van spreekkoren van haar aanwezig heid blijk gaf, bijzonder goed. De stand na de wedstrijden van 23 januari is nu Heren gesp. punten Apollo 10 18 Badminton 10 18 Van der Meer 10 16 Drijver 10 14 Tevoko selectie 9 10 De Koog 9 10 Smash 10 10 Koorn 10 6 Amro 10 4 Club Oudeschild 10 2 Tevoko jongens 10 0 Dames Tevoko Selectie 8 14 Smash '68 7 10 Tevoko 3 7 10 Badminton 7 8 Tevoko 4 7 4 De Koog 8 4 Tevoko 5 8 2 Uitslagen 23 januari 1973 P. Bakelaar - C. Meedendorp 20 J. Hooijberg - P. Kooiman 02 C. v.d. Werf - C. Vinke 1—1 W. Bakker - W. Stam 1—1 G. Dros - J. v. Heerwaarden 11 P. Jansen - J. A. v.d. Slikke 11 P. Kooiman ging in een ingewikkelde partij wat geraffineerd te werk. Een klein nadeel van C. Meedendorp werd door P. Bakelaar konsekwent tot winst gevoerd. C. Vinke miste een winnende voortzetting. W. Stam bereikte tegen W. Bakker een voordelige positie. J. van Heerwaarden won via een damzet een stuk, maar G. Dros haalde na taai ver zet netjes nog de remise binnen. In de distriktskampioenschappen speelde J. Hooijberg in de hoofdklasse tegen C. Westerveld en behaalde een voordelige remise. In de le klasse mist Joost Hooijberg de winst. In de 2e klas se verloor C. Vinke na 2 stukken te hebben voorgestaan. het financiëel overzicht, dat de pen- mngmeesteresse op stencil had laten zetten. Contributieverhoging Besloten werd de contributie te ver hogen van 16,- tot 22,75 per jaar in verband met de toenemende kostenstij gingen De voorzitster verzocht tenslotte nog de reiscommissie van de Platte landsvrouwen enkele plannen te maken voor het jaarlijkse uitstapje. De com missie beloofde volgende maand enkele ideeën te zullen voorleggen, waaruit dan kan worden gekozen. na lanri •«•ntvoenMyMd dl ndilMl'ff'K De Bejaarden Omroep Texel maakt binnenkort een aanvulling op haar ca talogus. Indien u wegens aanschaf van een stereoinstallatie de monogrammo foonplaten (45 en 33 toeren) niet meer draait, wilt u deze dan met weggooien maar ter beschikking stellen aan deze omroep. Een briefje naar postbus 89 te Den Burg of een telefoontje naar 02220- 2253 en we komen ze direct bij u halen. Stichting Bejaardenomroep Texel Dank je wel voor je brief Coba. Je hebt ons weer wat geleerd (niet cynisch bedoeld). Die afgrijselijke toestanden zijn ons niet onbekend. Maar je hebt niet door dat het ons niet gaat om het goed- of afkeuren van de handelswijze der Amerikanen en kommunisten. Voor wie het wil zien, ligt de situatie op Texel en in Nederland) niet anders dan in Vietnam of in Amerika, Ook hier viert de zonde hoogtij en je kunt de ge volgen daarvan duidelijk om en in je waarnemen. Vele kinderen worden ook hier het slachtoffer. Het gaat God er hier en nu om dat boeren en verdere burgers van Texel gaan „zien" dat er een andere mogelijk heid is. Een werkelijke mogelijkheid tot overwinning over de zonde. In Jezus Christus is die overwinning! Als we Hem maar Heer lieten zijn. Jan en Paula Brouwer De Koog Discussie gesloten. Red. De agenda voor de raadsvergadering van dinsdagavond, 30 januari (aanvang half acht) is met de volgende punten aangevuld 30. Aangaan van een vaste geldlening van ƒ713.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten ter financiering van de uitbreiding van de R.K. St. Jozefschool te Den Burg. 31. Verkoop van een perceel bouwter rein te De Koog aan de heer K. Nieland te Wuppertal. 32. Aankoop van een bedrijfsgebouw annex bungalow, gelegen aan de R. P. Keijserstraat te Den Burg, van de heer J. C. Dros te Midden-Eierland. 33. Bespreking nota inzake vuilverwer king. 34. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1973. 35. Wijziging van de begroting van de dienst Gemeentewerken voor 1973. 36. Idem Soc. Werkverband „De Bolder" voor 1973. 14. Bestemmingsplan De Cocksdorp: dit punt wordt van de agenda afgevoerd, omdat uiteindelijk nog een 4-tal bezwa ren is ingekomen en de behandeling daarvan meer tijd vraagt dan met het oog op de komende raadsvergaderoing beschikbaar is. In plaats daarvan wordt onder dit nummer opgevoerd: Bespre king nota inzake de 99 woningen Den Burg Z O. Ligging sohietterrein C ±52°52,5' N- 4°42,8' E. In het tijdvak van 1 t/m 28 februari 1973 zullen, op werkdagen van 09.00 tot 17 00 M.E.T., van bovengenoemd terrein schietoefeningen worden gehouden met lichte luchtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 m. van 17 t/m 23 januari 1973 Géboren: Cornelis Maria, zv. Josephus G. M. Stokman en Alberdina M. A. Vink; Frans Wilhelmus, zv. Wilhelmus Ploeg en Diena Stark; Albertus, zv. Hendrik Grootjen en Catharina M P. Dekker; Mirella Elisa, dv. Jan Drentje en Catherine M. E. Smit. Ondertrouwd: Wilhelmus de Porto en Margaretha M. Hin. Overleden: Carl A. Hapke, oud 68 jaar; Johanna Wijbenga, ev. Zoetelief, oud 61 jaar; Adam Kalf, oud 91 jaar; Kasper M. Tuinder, oud 22 jaar. Zaterdag-, zondag- en maandagavond is het City-theater gereserveerd voor mensen die van een „harde" film hou den. De film „Dirty Harry" begint met de moord op een onschuldig meisje door de geheimzinnige „Scorpio". De moor denaar eist 100.000,- van de politie. Als hij het geld niet krijgt zal hij een „zwartje of een priester" vermoorden. Harry Callahan (Clint Eastwood) neemt de zaak in handen met zijn assistent Chico, die zich verbaast over de nega tieve houding van Harry. Nadat een ne gerjongen het slachtoffer van de moor denaar is geworden krijgen Harry en Chico de moordenaar in het oog. Er ontstaat een heftig vuurgevecht maar „Scorpio" weet te ontsnappen. Hij laat het bloedende lijk van een agent achter. Dan krijgt de politie een briefje dat de moordenaar een 14-jarig meisje levend begraven heeft met zuurstof voor 2 uur. Hij eist nu 200.000,-. Harry gaat hem het geld brengen. Na een hevig vuurge vecht krijgt Harry de man te pakken nadat deze Chico levensgevaarlijk ver wond heeft. Harry martelt de man om te weten te komen waar hij het meisje heeft verstopt. Als het begraven meisje wordt gevonden blijkt het al dood te zijn. De moordenaar wordt wegens ge brek aan bewijs vrij gelaten terwijl Harry wordt beschuldigd van mishan deling van een verdachte. Als de moor denaar weer toeslaat gaat Harry er an dermaal op af. (Toegang 18 jaar). LANDBOUW EN VEETEELT Hoewel er in deze rubriek al enkele malen op gewezen is en de leden ook via een convocatie op de hoogte ge bracht zijn, willen we nog een keer wijzen op de algemene vergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting, beter bekend als Bedrijfsvereni ging. Deze vergadering wordt gehouden op woensdag 31 januari van 's morgens 10 uur tot 's middags 4 uur in hotel „De Lindeboom-Texel". Zoals gewoonlijk wordt in de middagpauze een kop erw tensoep en een broodje aangeboden. We hopen, dat deze aanbieding niet de enige aantrekkelijkheid van deze dag is, maar dat het in z'n geheel een goede dag zal zijn. Afgaande op ervaringen in vorige jaren, menen we te mogen zeggen, dat de kans op een geslaagde dag weer vol ledig aanwezig is. We denken daarbij ook speciaal aan de causerie van Drs. P. C. Muntjewerf over de Landbouw in Hongarije. Voor de redacteur van deze rubriek is het de laatste maal, dat hij in de kwaliteit van landbouwvoorlichter deze vergadering meemaakt. Binnenkort moet hij zijn iwerk bij de Landbouw- voorlichtingsdienst beëindigen. Een re den temeer voor hem om te hopen op een goed verloop van deze bijeenkomst. Alle leden, eventueel met meewer kende zoons zijn hartelijk welkom. Donderdag 25 januari Pontweg, „Tubantia", 20.00 uur, Hans Koch vertelt over communes. Zaterdag 27 januari Oosterend, „De Bijenkorf", 20.00 uur, uitvoering G.V. Oosterend Den Burg, De Oranjeboom, 20.00 uur, Oudleerlingen van de landbouwschool met „Poespas" Den Burg, City-theater, 20.00 uur, „Dirty Harry" Zondag 28 januari Den Burg, City-theater, 15.00 uur teken film lachfestival. Den Burg, City-theater, 20.00 uur, „Dirty Harry" Maandag 29 januari Den Burg, Olympic, 20.00 uur, jaarver gadering Folklore. Den Burg, City-theater, 20.00 uur, „Dirty Harry" Dinsdag 30 januari Den Burg, „De Lindeboom-Texel", 10.00-16.00 uur bijeenkomst „Over koepeling". Iedere donderdag Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, filmgroep (Textant). Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst klaverjasclub. Iedere vrijdagavond Den Burg, „Olympic", 20.00 uur, biljart club „De Graaf". Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub. Iedere maandagavond Den Burg, gebouw Groene Kruis, 20.00 - 21.30 uur, openstelling informatiecen trum en middelendepot NVSH. Iedere dinsdagavond Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst biljartclub. Den Burg, ,,'tAsiel", 20.00 uur, discus sie (Textant). Iedere woensdag Den Burg, Muziekschool, Parkstraat, 14.00 - 16.00 uur, legpuzzeltheek. Trimmen Zaterdag 15.00 uur en dinsdag 14.00 uur, trimmen bij „Dennenoord". Bejaardenomroep. Elke maandag- en donderdagavond om 18.30 uur. Met o.a. verzoekplaten en verjaardagen. Bejaardengymnastiek en -zang Den Burg, „Casino", woensdags, 11.00 uur gymnastiek. Den Burg, Landbouwschool, woensdags 15.00 uur, zang. Tot en met 27 januari Expositieruimte raadhuis, kinderteke ningen gemaakt op Texelse kleuter scholen. Openingstijden: iedere werk dag 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. 27 januari van 14.00 - 16.00

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 7