Spaairente tot procent CJ „Het geluk in de schaduw" ■0 I SPORTPROGRAMMA Slottoernooi eilandcompetitie volleybal Schaakclub „En Passant" iw ELEGTR0HUIS Winnaars (lierenprijsvraag Eindelijk overwinning voor zaterdagsenioren Oosterend Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 9 maart 1973 od- ^TERDAG 10 MAART deling Noordholland: Oosterend (Z)-Zaandijk, 15.45 uur nioren: Texel Al-Kaagvoges Al, 15.45 uur Vios A2-Oosterend Al, 15.45 uur Oosterend Bl-Flevo B2, 14.30 uur W.Meer B2-De Koog BI, 14 30 uur {terrein Middenmeer) (vertrek boot 13.00 uur) Winkel Bl-Tex. Boys BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) ZDH Bi-Helder B5, 14.30 uur C'dorp Cl-Oosterend B2, 15.00 uur Texel B2-Tex. Boys Cl, 15.00 uur Texel C2-Texel C3, 13.15 uur Texel Cl-ZAP C2, 14.30 uur ipillen: 'deling A: Oosterend b-Texel a, 13.30 uur Tex. Boys b-Oosterend a, 14.00 uur De Koog a-ZDH a, 14.30 uur Tex. Boys a-Texel c, 15.00 uur 'deling B Oosterend c-Tex. Boys c, 12.00 uur Texel e-Tex. Boys d, 13.30 uur ZDH b-Texel d, 13.30 uur Cocksdorp b-Tex. Boys e, 14.00 uur n •rki ONDAG 11 MAART klasse B KNVB: Texel-Hollandia T., 14.30 uur (deling Noordholland: DESS-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.00 uur) Con Zelo-De Koog, 14.30 uur GS V-Oosterend, 14.30 uur Vesdo-ZDH, 14.00 uur Schellinkhout-Tex. Boys, 14.00 uur {vertrek boot 12.00 uur) Flevo 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel 3-Helder 4, 12.15 uur Oudesluis 2-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Tex Boys 2-WGW 5, 14.30 uur JVC 5-Texel 4, 12.00 uur (vertrek boot 11.00 uur) Oosterend 2-DWOW 3, 14.30 uur Callantsoog 3-De Koog 2, 14.30 uur Cocksdorp 2-SRC 6, 14.30 uur Oosterend 3-Zeemacht 4, 12.15 uur I ZDH 3-Flevo 5, 14.30 uur Bunioren: W.Vogels A3-Cocksdorp Al, 14.30 u. ZDH Al-ZAP A2, 12.15 uur Helder A3-Tex. Boys Al, 14.00 uur iMEN REIZEN ATERDAG 10 MAART Tex. Boys BI en De Koog BI. ONDAG 11 MAART Cocksdorp en Tex. Boys. ZDH 2 en Texel 2. Texel 4 aparte bus. ededelingen S.V. Texel Zaterdag en zondag spelen we ït afgelaste programma van 10 en 11 ibruari. Hollandia T. dat de laatste tijd nogal echte resultaten behaalde komt bij &s eerste op bezoek. Het zal anders toeten, dan tegen Succes en het kan )k veel beter, Hollandia verkeert nog tiegevaar en we kunnen er dan ook wel op rekenen, dat ze zich et zo maar gewonnen geven. Speelt exel evenwel met volle inzet en met lelie aanvallen, dan blijven de punten het gouden bolt je. Het tweede speelt de laatste uitwed- rijd tegen Flevo 2. Geen gemakkelijke >gave dus, maar de stemming bij de serves is zo goed, dat we rekenen op ;n goed resultaat. Texel 3 kan thuis van Helder 4 win- ïn, als ze de withemden niet onder latten. Het vierde moet in de morgenuren uit naar JVC 5, en het moet mogelijk zijn om een puntje mee te nemen. Junioren Al krijgen het ongenaak bare Kaagvogels Al thuis. Het zou een hele prestatie zijn als Kaagvogels de eerste nederlaag van deze competitie op Texel moest slikken. Junioren B2 kan winnen van Texelse Boys Gl. Junioren Cl moet ZAP C2 met een nederlaag terug kunnen sturen over het Marsdiep. Junioren C2 ontvangt C3. En we kun nen C3 niet veel kans op succes geven. t.C. Texelse Boys Voor dit weekend het programma dat voor 11 februari was vastgesteld. Dus het eerste naar Schellinkhout. Vertrek boot 12.00 uur en aanvang 14.00 uur. Om in de running te blijven moeten de pun ten mee naar Texel. Het tweede ontvangt om half drie koploper WGW 5 en de A junioren spelen om 14.00 uur uit tegen Helder A3. Vertrek boot 13.00 uur. Eigen ver voer mee. Voor zaterdag staat op het program ma: Winkel BI tegen Tex. Boys BI. Aanvang half drie en vertrek met de boot van 13.00 uur. Boys Cl gaat op bezoek bij Texel B2. Aanvang 15.00 uur. Voor pupillenwedstrijden zie het pro gramma en het kastje. We hopen dat de weergoden meewer ken en dan succes allemaal. Zondag 18 maart zijn het le en 2e vrij. A.W. S.V. Oosterend Zaterdag spelen de senioren weer eens thuis, want om 15.45 uur komt Zaandijk op bezoek. Een moeilijke te genstander, maar na vorige week heb ben we vertrouwen in een gunstig resul taat. Scheidsrechter is de heer J. Haas noot. De Al junioren zijn vrij, want de vastgestelde wedstrijd tegen de A2 ju nioren van Vios is uitgesteld. De BI junioren spelen om 14.30 uur thuis tegen de B2 junioren van Flevo, waarvan we toch wel een kleine over winning verwachten. Scheidsrechter is de heer P. J. .F. v. d. Gracht. De B2 junioren spelen om 15.00 uur te De Cocksdorp tegen de Cl junioren van SVC, waar toch wel een punt behaald moet kunnen worden. Scheidsrechter is de heer W. C. Witte. De Cl junioren zijn opnieuw vrij. Voor pupillenprogramma, zie elders in dit blad. Voor opstellingen, zie het kastje. Zondag speelt het eerste uit tegen GSV in Groot-Schermer. Thuis werd er gewonnen, maar nu zal het wel weer een zware dobber worden. Hopelijk wordt er weer eens volledig aangetre den, dan kan er misschien nog een puntje gepakt worden. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer A. W. Schager. Het tweede speelt om half drie thuis tegen DWOW 3, dat aanvankelijk een matige competitiestart had, maar nu sterk in opkomst is, zodat er wel anders dan afgelopen zondag gespeeld moet worden. De scheidsrechter is nog niet aangewezen. Het derde komt ook weer eens in het veld en treedt om 12.15 uur als gastheer op van het sterke Zeemacht 4. Zet alles op alles en probeer er een punt uit te slepen. Allmaal weer veel succes P.K. Z.D.H. Zondag komt het eerste eindelijk weer eens in het veld en wel tegen het lastige Veslo. Hopelijk is het ritme niet uit de ploeg geraakt en zal de zin er weer zijn om gezamenlijk een goede prestatie te leveren. De wedstrijd staat o.l.v. de heer H. van der Laan en begint om 14.00 uur. Voor vertrektijd boot raadplege men het kastje. Het is mo menteel zeer spannend aan de top zoals men hieronder kan zien. Eerst een aan tal wedstrijden met daarachter het aan tal punten. ZDH 15-23; RKEDO 15-22, Texelse Boys 16-22; WBSV 16-21; Wiron 14-16; Vesdo 15-16 enz. ZDH 2 speelt zondag uit tegen Oude sluis 2. Probeer de nederlaag zo klein mogelijk te houden, want een overwin ning zit er niet in. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer J. de Boer, terwijl er met de boot van 13.00 uur vertrokken wordt. Voor het derde staat de thuiswedstrijd tegen Flevo 5 op het programma. Ook zonder Grabowski in het doel zijn beide punten te behalen. Aanvang 14.30 uur en scheidsrechter is de heer F. Zwanen burg. De junioren Al spelen om 12.15 uur o.l.v. de heer J. Hopman thuis tegen ZAP A2. Denk niet dat het na de grote overwinning van zondag j.l. nu weer zo makkelijk gaat. We dachten dat junioren BI zaterdag de punten ook wel thuis wisten te hou den. Helder B5 komt op bezoek. De wedstrijd begint om 14.30 uur, terwijl de heer H. van Tatenhove als scheids rechter is aangewezen. De P. S.V. De Koog Dit weekend is er geen voetbal op eigen veld. De pupillen spelen zaterdag uit tegen ZDH. Misschien kunnen jullie nu de punten mee naar huis nemen. De junioren moeten uit tegen Wierin- germeer B2. Mede-kandidaat voor het kampioenschap Succes won hiervan j.l. zaterdag met 80. We verwachten van jullie dan ook niet anders dan de volle winst. De Koog 2 gaat met eigen vervoer naar Callantsoog 3 om revanche te ne men van de thuis geleden 42 neder laag. Het zal wel moeilijk worden om hier een puntje weg te slepen. Aanvang half drie. De Koog 1 speelt zondag zijn laatste uitwedstrijd tegen nummer 2 op de ranglijst: Con Zelo. Thuis werd hiervan met 31 verloren. Na de nederlaag te gen WSW is er wel iets goed te maken. Aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer A. de Hey. Koog 1 en 2 gaan beiden met eigen vervoer, (boot 13.00 uur). Succes alle maal. Denken jullie ook allemaal aan de feestavond a.s. zaterdag in de Buterig- gel (ook voor niet-leden). v.B. Op 3, 4 en 5 april organiseert de vol leybalvereniging Tevoko het jaarlijks slottoernooi van de eilandcompetitie. Degenen, die aan dit toernooi deel wil len nemen worden verzocht zich dins dag 13 maart bij de wedstrijdleiding op te geven. Teams die niet in de eilandcompetitie gespeeld hebben, maar toch mee willen doen, worden verzocht kontakt op te ne men met A. Albers, telefoon (02223) 629. Opgave vóór donderdag 15 maart. Uitslagen: A. Veltkamp-M. Bakker 10 J. Dros-F. Eijgenraam 10 A. Terpstra-H. Elzinga 10 A. Rombout-J. Roggen %-% A. J. Hoogerheide-A. C. Bakker 01 R. Groen-M. Brons 10 J. Gerritsen-F. Meijers 10 J. van Heerwaarden-G. Goslinga 10 H. Elzinga vocht als een leeuw tegen koploper A. Terpstra. Hoewel Elzinga een tijdlang niet onbevredigend had ge staan met een ver opgerukte (weliswaar geïsoleerde) d-pion, die het Terpstra heel lastig maakte, moest Elzinga een pion prijsgeven. Toen nog eens twee pionnen aan de stukkenkollektie van de witspeler waren toegevoegd, maakte deze er snel een eind aan. J. Roggen gaf in het begin maar liefst drie pion nen weg. Met veel stunt- en vliegwerk kon hij echter nog remise afdwingen. Bijzonder spannend was de strijd tussen A. C. Bakker en J. Hoogerheide. Nadat Hoogerheide zijn pion achterstand had terug gewonnen en hierdoor twee prachtige verbonden vrijpionnen kreeg, leek de strijd gestreden. Hoogerheide speelde vanaf dat moment echter min der sterk en A. C. Bakker trok door een tempovoordeel toch nog aan het langste eind. J. Gerritsen zat in het be gin flink in de knel maar sleepte daar na toch de winst binnen. „Nu sta ik zo goed, nu kan zelfs Euwe niet meer van me winnen", aldus de heer Gerritsen, juist nadat hij een kostelijke voorsprong had verkregen. G. Goslinga kon een mataanval met een opgerukte pion en een dame van J. van Heerwaarden niet pareren. F. Eijgenraam zag een listig matcombinatietje over het hoofd. De stand in de onderlinge competitie van schaakclub „En Passant" is thans: gesp. pnt. I. A. Terpstra 20 17 2. A. C. Bakker 18 13% 3. H. Elzinga 21 12% 4. F. Eijgenraam 22 12 5. J. Piersma 18 9% 6. J. Dros 16 9 J. Hoogerheide 16 9 7. M. Bakker 14 7% 8. H. van Daalen 16 7% 9. A. Veltkiamp 18 7% 10. J. v. Heerwaarden 18 7 11. W. Balk 11 5% 12. T. Engel 9 5 13. G. Goslinga 13 5 14. F. Meijers 14 5 15. J. Gerritsen 16 5 16. J. Vlaming 10 4% 17. M. Brons 12 4 18. A. Rombout 7 3% 19. R. Groen 9 3 20. K. W. de Winter 7 2% 21. P. Brasser 5 1% 22. J. Roggen 6 1% Aardleidingen en bliksembeveiliging De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 4% voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 7J4% voor onze NMS-Spaarbrieven. deze spaarmogelijkheden. w9 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Bij de door de Raiffeisenbank uitgeschreven prijsvraag „Ontdek de diérenwereld" waarbij scholieren werk stukken moesten inzenden over het die renleven, zijn drie prijzen op Texel ge vallen. De 70e prijs ging naar de 13- jarige Dorry Veldhuijsen te Den Burg; de 94e prijs naar de 12-jarige Johan Veenbaas te Den Burg en de 116e prijs naar Nida Zegers te Oosterend. De prij zen bestonden uit natuur- en dierenboe ken. De prijsvraag werd georganiseerd in samenwerking met het Wereld Na- tuurfonds. Er waren meer dan 100.000 inzendingen. De zaterdagsenioren van Oosterend hebben in de uitwedstrijd tegen ZFC na een reeks nederlagen eindelijk weer eens voor een overwinning gezorgd door de Zaandammers met 12 te verslaan. Het was een vrij harde wedstrijd waarin Oosterend voortdurend het betere van het spel had. Met de wind in de rug verkreeg Oos terend al snel een overwicht. Weliswaar liet men in de beginfase het middenveld nogal eens onbezet, maar langzamer hand werd dit beter en was men daar door ook voortdurend gevaarlijker. Doelpunten bleven echter vooralsnog uit, daar er nogal eens onzuiver of niet krachtig genoeg werd geschoten. Vlak voor de rust bracht de thuisclub de stand op 10, ondanks de protesten van SVO-zijde voor vermeend buitenspel. Na de rust bleef Oosterend druk uit oefenen. Tien minuten na de hervatting liet middenvelder W. Huizinga van 25 meter een effektvol schot los, waar de ZFC-doelman geen verweer tegen had (11). Deze goal gaf Oosterend duide lijk moed. ZFC dat er nog maar zelden in slaagde voor het vijandelijke doel te komen, strandde telkens op een hechte verdediging, waar invaller-doelman Hin goed werk verrichtte. Twintig minuten voor tijd bereikte J. Oosterhof met een lange pass de van de eigen speelhelft gestarte J. Drijver, die het ver opruk ken van de ZFC-verdediging met de naar later bleek winnende treffer af strafte (12). Dit doelpunt brak bij' ZFC de weerstand en Oosterend kon zich verder beperken tot het consolide ren van de voorsprong. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 11 maart op om 7.04 uur en gaat onder om 18.37 uur; 14 maart op om 6.57 uur en onder om 18.44 uur. Maan: 11 maart E.K.; 19 maart V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 9 mrt 11.13 en 23.30; 10 mrt 11.48 en 11 mrt 0.03 en 12.25; 12 mrt 0 39 en 13.07; 13 mrt 1.34 en 14.15; 14 mrt 3.12 en 16.01; 15 mrt 5.00 en 17 43; 16 mrt 6.35 en 19.04; 17 mrt 7.45 en 20.04. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. door L. van Schooten 26. „Wat leuk, dat je al zo vroeg bent, 'e zitten net aan de koffie". ..Ja, ik moet morgen met de auto naar riebergen en ik kwam vragen of Jan n had om mee te gaan". Trix zag hoe Jans ogen begonnen te insteren. ..O heerlijk.'t is nu buiten zo iooi". ..Ja, dat dacht ik al, ga jij ook mee NX?" „De kinderen" begon ze bekommerd. „Och wat" zei Jan „die redden zich el en Wietske kan bij de Wierda's en, daar is ze toch half in de kost, *>r die éne keer. Nog bedankt voor je 'achtige plant" voegde hij aan toe want ik heb er natuurlijk óók plezier Het mééste plezier, de schurk" lachte Tix. „Gunst nog toe" riep Jan „nog méér tsite". Hij ontdekte de welgedane ge- alte van de burgemeestersvrouw en terachter de ijsmuts, die van niemand nders kon zijn dan van juffrouw Dina an Poelstijn. „Jawel" lachte mevrouw Van Schalye •ificiële delegatie namens het comité *>r. Om ons ijverig en aktief lid geluk wensen met haar verjaardag. Dag «vrouw Van Doornink, u ook al hier?" noteerde hoe genoeglijk en onbevan- Georgette daar zat en begon te be- ijpen, waarom die de laatste tijd in het comité zoveel flinker en zelfstandi ger was geworden. Juffrouw Dina, hoekig en onwennig, schudde handen, snoof. Trix was vereerd met het bezoek van de burgemeestersvrouw, maar eigenlijk nog meer met dat van juffrouw Dina, die zich zelden of nooit ergens liet zien. Die eigenaardige gesloten vrouw had ze, ook bij de vergaderingen van 't comité, ondanks haar terughoudendheid, altijd als een stille bondgenote beschouwd. Er werd gezellig heen en weer ge praat, tot Georgette met schrik op merkte dat het al elf uur was en ze moest nog naar de naaister. „Rijdt u mee?" vroeg ze de beide andere dames. „Graag" zei de burgemeestersvrouw, maar juffrouw Dina schudde het hoofd. „Ik heb nog wat te bepraten" zei ze al leen, en de beide dames namen afscheid de burgemeestersvrouw nog verwonderd omblikkend naar haar achterblijvende metgezellin. Wat had die? „Meneer Borger" viel juffrouw Dina met de deur in huis zodra het bezoek weg was. „Ik moet met u spreken. Over uw zoon. Tom, is 't niet?" „Jawel" stemde Jan toe, een beetje nerveus.die juffrouw Van Poelstijn leek een rechercheur die 'n verhoor af neemt. En wat zou Tom op z'n geweten hebben? „Ik heb het over hem gehad met dok ter Waller. Daar komt hij nogal eens". Ze snoof. Weet natuurlijk van Marijke, dacht Jan geamuseerd, en vindt ze alle bei nog véél te jong. Moesten doen als zij, en wachten. „Die jongeman wil dokter worden. Wist u niet, hè?" Jan schudde verbaasd het hoofd, Trix schoof dichterbij. Hoe zat dat? Tom had er nooit over gepraat. Trouwens, 't was me 'n studie zeker 'n jaar of acht; wie zou dat betalen, nu Jan. „Nee, dat wist u niet" beantwoordde juffrouw Dina zichzelf. „Praat hij niet over. Vader ziek. Geen geld voor studie. Werken en geld verdienen. Zo hoort 't ook. Lijkt me flinke jongen, ondanks alles". (Ze dacht, konstateerde Jan ver maakt, natuurlijk weer aan Marijke). Maar hij zat toch gespannen in zijn stoel. Waar wou ze heen. „Zonde van de jongen. Dokter Waller zegt: kan 'n goede dokter worden. Dus centenkwestie regelen. Doen dokter en ik. Tom gaat studeren. Moet alleen nog maar weten of u akkoord gaat, natuur lijk. Anders gaat 't over". Dat was, dacht Trix, stomverbaasd en toch moeite hebbend om niet te la chen, nu precies juffrouw Dina. Gooit het er achter mekaar uit, en als je niet wilt gaat 't niet door. Nu moest ze ei genlijk nog snuiven. En juffrouw Dina snoof. „Juffrouw.... juffrouw Van Poel stijn" begon Jan moeilijk „ik kan nu wel zeggen dat ik er eerst eens over moet denken.dat moet ik eigenlijk ook. maar 't is geweldig. Als dat zou kunnen, voor de jongen.ik weet echt niet wat ik zeggen moet. Maar wil hij? „Hij heeft er van af gezien. Zijn lief ste wens. Sinds u ziek bent geworden. Begrijpelijk. Flink van 'em. Ik wou zelf vroeger studeren, mocht niet van thuis, help nu 'n ander". Snuf. Trix vond opeens de ijsmuts zo mal niet meer. En eindelijk kwam de avond. Jan was 's middags gaan rusten. Nu zaten ze daar met z'n allen. Tom, stralend.dokter Waller had hem het nieuws verteld; naast hem Marijke, nog wat verlegen nu ze voor 't eerst kwam in deze kring. Wietske zat op een bankje aan de voeten van vaders ligstoel, Erica troonde (in een zeer moderne creatie, die ze stiekum van Georgette had afge keken) op de divan, en Trix overzag het troepje met een gelukkige blik. Ze taterden allemaal door elkaar, Eri ca plaagde Tom en Marijke die bij Erica op school ging, plaagde haar terug met een zekere Henk die rood haar had, en Wietske droeg een gedichtje voor dat ze op school geleerd had en ze applaudi- seerden allemaal. Jan zei niet veel, maar Trix zag aan zijn gezicht, hoe hij genoot van de jeugd om zich heen. Ze liep langs hem heen en streek met haar hand door zijn haar. Meteen greep hij die hand vast. „Trixie. Stevig omklemde ze die hand. „Ben je blij?" vroeg hij zacht. „Ja" zei ze en ze herhaalde het nog eens, als om er zichzelf van te verzeke ren dat het zo was. „Ja, ik ben blij. Blij met jullie allemaal. Met jou, met de jongens, blij voor Tom, blij om al de hartelijkheid die we telkens ondervin den De jongelui hadden het zó druk, dat ze op de beide ouderen niet eens acht sloe gen. „O Jan", zei ze opeens „ik ben zo dom geweest. Ik heb het niet gezien. Ik wou er altijd maar uit, ik wou iets beteke nen, ik wou me niet begraven in 't ge zin. Hij knikte. „Ik begreep het wel". „Ja, jij begreep het wel, jij begreep mij beter dan ik jou. En nu.nu ik van dat allemaal heb afgezien, nu wordt mijn leven iedere dag rijker.en ik krijg het nóg drukker dan vroeger. en ik hou van jullie allemaal nog véél meer". „Dus je hebt geen spijt" vroeg hij pla gend dat je toen ja gezegd hebt tegen die jongen van Borger? ook al is hij dan geen burgemeester geworden?" „Ik ben nu veel meer dan burgemees tersvrouw" zei ze trots. „Ik ben een ge lukkig mens. Een gelukkige moeder, en een gelukkige echtgenote. Had je niet gedacht, hè Jan Borger?" „O ja" zei hij lachend, „je was altijd al een heel bijzonder meisje", „hier Trix op je gezondheid". Hij hief zijn glas. Ze zag hoe zijn hand beefde. De hare schoot uit, onopvallend, hield de zijne, terwijl hij dronk. Een ogen blik schoot vlijmend de ellende door haar heenhij kon zelfs zonder haar hulp niet meer op haar gezondheid drinken.en hoe kon zij drinken op de zijne? „Nou, troost je me niet?" plaagde hij. Ze draaide zich om, zocht naar haar glas, aarzelde, drong uit alle macht de tranen terug die achter haar oogleden brandden. „Op jou.en mijen op ons al lemaal" zei ze. En hij zag alleen de dappere glimlach op haar gezicht. EINDE

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5