JV~\ van Groningen t Brdagavonduitvoering U.D.I. in „De Oranjeboom" u de tijd voor kantoor- rgamsatie V.A.R.A.-leden (02220) 3346 Pension Rebecca TWEE MEISJES KELLNERKASSA VERKOOPSTERS KOM OOK PROFITEREN MAAS 4-6 WARENHUIS VOEDERS VOOR GROOT EN KLEIN AANKOOP CENTRALE TEXEL KINDERMEISJE BOUWGROND WOONHUIS WOONHUIS Z0MERBUNGAL0WS WOONHUIS voorlichting als door zijn taak bij ^verkaveling, waren zodanig ge- dat de gemeenteraad in besloten na afloop van de vergadering maart had besloten de scheidende >uwvoorlichter de zilveren erepen- an de gemeente Texel toe te ken- woord werd verder gevoerd door >r L. Dijkema, hoofdingenieur-di- r van de landbouw in Noordhol- dij wees er onder meer op dat 33 oor een ambtenaar bij de rijks- mwvoorlichtingsdienst in één een welhaast ongekend lange pe- s. Na de carrière van de heer Van ïgen te heben overzien i(van boe- »cht via onderwijzer tot voorlich- oeg hij zich af hoe het mogelijk is i mensen zijn die hun werk met enthousiasme, werkkracht en in- en als Van Groningen. Mede door lorbeeldige taakvervulling was het hem de hoogste rang te bezorgen or voorlichters bereikbaar is. „Je ;en bevoorrecht mens, want je is je lust, je leven en hobby en je e taak gevonden op het prachtige Texel, het mooiste ambtsgebied in Noordholland hennen". eer J. G. van Beek uit Heemstede Cultuurtechnische Dienst verte- irdigde, schetste de rol die de an Groningen in de ruilverkave- d gespeeld. Ook hij getuigde van wondering voor de wijze waarop velaar" Van Groningen rekening Bmet de veelal tegenstrijdige be- De heer v. Beek verwachtte niet yf Groningen geneigd zou zijn op de ren te gaan rusten want rust is iem een nauwelijks bekend begrip, nseerde de scheidende secretaris plaatselijke ruilverkavelingscom- de geschiedenis van de Texelse [rkaveling te boek te stellen. Ook ju een goede dienst jegens Texel Boetekleed lens de Texelse afdelingen van de mganisaties sprak de heer M. Ook hij schetste de invloedrijke 1 die Van Groningen in de ont- ling van de Texelse landbouw had ^men. Voor sommigen werd het ?ns irritant als Van Groningen zoveelste maal schreef over weer dezelfde belangrijke onder- In. Verhandelingen over „bossige en „stekels" kregen op het het karakter van een feuilleton Ide resultaten waren er dan ook |,En als u toch eens fouten maakte, [isstond het boetekleed u niet", al- heer Roeper die de scheidende irhter adviseerde zich nu ook eens In verdiepen in de biologisch dyna- |e landbouw, want dit terrein ligt raak. „U staat op de drempel van |euwe begin". uitvoerige toespraak waarin de isten van de heer Van Groningen iw breed werden uitgemeten werd "en door de heer C. H. Roeper, [tter van de plaatselijke ruilverka- j Jscommissie. „Zonder de vakkennis e heer Van Groningen zou het an de commissie veel moeilijker feweest. Door zijn opstelling ten J van de ruilverkaveling heeft Van r Rigen ook veel kritiek te verduren maar de kritiek heeft nooit kun- ndhouden". heer J. de Beurs sprak namens de pringsbedrijven (Keijser Co., Aankoopcentrale en Bakker). Hij bracht naar voren dat de samenwerking met de scheidende voorlichter altijd heel goed is geweest. Als gezamenlijk geschenk bood hij een tafel en twee tuinstoelen aan. Opvolger De heer Koolhof tenslotte beloofde als opvolger van de heer Van Groningen te zullen trachten zijn kwaliteit te evena ren. In de afgelopen drie jaar waarin hij met hem had samengewerkt had hij heel veel geleerd. In zijn dankwoord zei de heer Van Groningen dat hij erg tegen deze mid dag had opgezien, maar het was hem meegevallen. „Ik stond bekend als een zuinige penningmeester. Als ik deze bij eenkomst had georganiseerd zou ik erg tegen de kosten hebben opgezien". Hij sprak met waardering over de wijze waarop hij steeds met het bestuur van de bedrijfsvereniging had samenge werkt. Voor de gemeentelijke erepen ning toonde hij zich bijzonder dank baar. „Enkele jaren geleden ben ik eens voorgedragen voor een lintje. Ik heb toen geweigerd maar dit vind ik geweldig". Sprekende over de ruilver kaveling zei hij dat hij wel eens spijt had gehad dat hij aan deze taak was begonnen. „Een achterhaalde zaak, zo als wel eens wordt beweerd, is de ruil verkaveling beslist met. Het zou ook in deze tijd zijn gebeurd, al zou het mis schien wel anders gaan. Het werk is voor Texel een zege geweest en ik ben blij daaraan te hebben bijgedragen". De „ommezwaai" naar de biologisch dyna mische voorlichting zag de heer Van Groningen nog met. In zijn opvolger Koolhof zei hij veel vertrouwen te heb ben. „Hij is een all round bedrijfsvoor- lichter. Ik verwacht dat ook hij zijn le ven op Texel zal slijten". Vertrouwen De heer Van Groningen dankte de Texelse agrariërs voor het vertrouwen dat zij dn hem hadden gesteld. Vooral in de eerste dertien jaar is een basis van vertrouwen gelegd die later hard nodig was. Ten tijde van de ruilverkaveling werd dat vertrouwen bij sommigen wel geknakt. „In die periode hebben mensen zich van mij afgewend maar verscheide ne ervan zijn weer teruggekomen". Er was een boer die niet vóór de ruilver kaveling was maar er toch mee akkoord ging. Hij redeneerde: als Van Gronin gen ervoor is, zal het wel goed zijn. Spreker vond dit een wel zeer hartver warmend blijk van vertrouwen. De heer Van Groningen zei vertrouwen een be langrijke deugd te vinden. Vertrouwen moet komen vóór wantrouwen. Dat geldt ook ten aanzien van het bestem mingsplan buitengebied. „Het plan houdt een gevaar in maar laten we op een bepaald moment ook vertrouwen hebben. Spreker zei ook de trouw aan de eenmaal aanvaarde taak van het grootste belang te vinden. „Trouw is meer dan intelligentie en verstand. Het trouw willen zijn aan de opgedragen taak is de drang geweest die me geleid heeft maar zonder vertrouwen van an deren had ik mijn werk niet kunnen doen". De heer Van Groningen prees zijn vrouw en kinderen jegens wie hij als gevolg van zijn werk weieens tekort was geschoten, maar die een kritische funktie vervulden en hem van tijd tot tijd leerden dat hij maar een heel gaó woon mannetje was. Vooral in de moei lijke jaren van de ruilverkaveling was het gezin een haven geweest waar hij af en toe landen kon. Tenslotte vergeleek hij zijn werk met dat van de man die niets anders deed dan stenen sjouwen. „Het was eenvou dig werk maar hij deed het met vreugde want hij wist dat hij aan een tempel bouwde". TEXELAARTJES Voor aquariumartikelen Aankoopcentrale Texel Een kinderfeestje? Speel- films huren bij Sief Voor eieren Graven straat 20. Altijd vers altijd goedkoop Condooms nodig? Bij Sief 3 halen 2 betalen Voor volières en vogel benodigdheden: Aankoop Centrale Texel Te koop een heel mooie partij duims planken (on beschadigd, geen spijker gaten), overal voor te ge bruiken en voor een leu ke prijs. Fa. Barhorst, tel. (02220) 2684 en 3055, ook zaterdags Koopjes halen. Zie onze etalages. Warenhuis De Hoek, Oosterend Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude- schild, tel. (02220) 3520 Denkt u bij de verzor ging van uw tuin aan on- le champignoncompost Altijd verkrijgbaar. Champignonkwekerij S. Hin en zn., tel. 02226-281 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13253. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Nu volop handappels, M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Merkbenzine voor >witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Wilt u langer gasten? Geef dan uw hotel- of pensionruimte, uw bun galow of caravan vrij blijvend op aan de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg, Texel, tel. (02220) 3408. U heeft geen kosten vooraf en betaalt slechts een kleine provi sie Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboctiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 1 Te koop antieke smeed- I ijzeren weegschaal met koperen schalen 85, 8 antieke koperen ge wichtjes ƒ50,Tel. (070) 111097 - 652405 - de tijd bij op lijd uw vertenties in de krant van ïsdag [9s vóór 12 uur |sdagS vóór 12 uur Getroffen door uw hartelijke blijk van mede leven na het overlijden van onze lieve, zorgzame moeder en oma HANNA G. VAN MALDEGEM, weduwe van D. J. Roeper, betuigen wij U hiermede onze welgemeende dank. In het bijzonder ds. Kuitse, voor de steun die hij tijdens haar ziekte voor haar is geweest en dokter Van Loon voor zijn goede zorgen. Fam. J. G. Roeper Fam. M. J. Li9t-Roeper Fam. Joh. D. Roeper Fam. N. J. Boekei-Roeper Fam. I. J. M. de Wit-Roeper Texel, maart 1973. Uw belang is Texels Belang. Geeft U op als lid Gezocht door 2 meisjes een bovenverdieping of evt. zomerhuis, voor zo mer en winter, liefst in Den Burg. Tel. (02228) 367 Te koop bruin-witte kinderwagen, i.pr.st., lx gebruikt. A. Bremer, Bot- terstr. 4, Oosterend, tel. 672 Groentezaden, bloem zaden, kruidenzaden. Gravenstraat 20, Den Burg Te koop gevraagd tweedehands, in goede staat zijnde stencil machine. Sportvereniging Oosterend, G. Terwindt, Mulderstraat Hiermede geven wij U kennis, dat heden in haar Heer en Heiland is ontslapen onze lieve Moeder en Oma Christina van Oostenbrugge, op de leeftijd van 83 jaar. M. Beukema-Bremer R. Beukema M. Bremer A. Bremer-Koolstra J. C. Bremer A. Bremer-Buisman C. te Ldnde-Bremer G. te Linde en kleinkinderen Den Burg, Texel, 9 maart 1973, Willem van Beierenstraat 26. De begrafenis heeft heden plaatsgehad te Oosterend. Geh. dame, adm.- en kassa-erv. zoekt voor het seizoen part-time iwerk. Tel. (02220) 3298 Te koop gevr. oude melkbussen (lek geen be- zwaar). Tel. (02228) 410 C. in Ei. J. kan voort, b. blijven, de oh. van K is weer als n. H. gr. Te koop aangeb Renault R 4 300,prima con ditie. J. Jonkergouw, Ko- gerstr. 106, Den Burg, na 6 uur. Uw jaarvergadering wordt gehouden op 15 maart in de 7 Provin ciën, Oudeschild. Voor de gezelligheid, na de vergadering kienen. Eventueel vervoer bellen (02220) 2211 - 2652, (02223) 601. Het Bestuur. Met ingang van heden is ons telefoonnummer gewijzigd in Groothandel Fa. J. de Wit, Wezenland 5 - 7, Den Burg Hogereind 39, De Waal vraagt voor het komende seizoen Tel. (02220) 2745. Te koop gebruikte voor 4 kellners apart telwerk, met 9 splitsingsmogelijkheden, bon afgifte, 1 seizoen gebruikt. Te bevragen B.V. v/h Langeveld De Rooy Parkstraat 10 Den Burg telefoon 2741 v met Voor het a.s. seizoen gevraagd Interesse voor boeken en/of foto grafie. Kun je vlot en vriendelijk werken. Neem even kontakt op met fa. j. nauta van - voor AARDBEIENJAM, pot huishoud Betuwe 1,52 AFWASMIDDEL literflakon 4 6 1,00 3,48 1,98 1,35 6,25 0.89 1,29 0,89 1,69 1,69 0,98 3,13 0,69 1,99 2,99 MARGARINE kuipje a 500 BAKBLIK 30 cm. BITTERBALLEN doosje a 30 st. HAUSMACHER, 150 gram HAIRSPRAY, grote bus Kemt KAPUCIJNERS, literblik 3 blikken voor KOFFIE pak a 500 gram Netto 3.69 - KLETSMAJOORS, grote zak, roomboter 1,15 - 0,98 jram Sun 0,98 PILSENER fles 4 6 Krat a 12 flessen altijd voor ROOSVICEE fles SEVEN UP, fles, de echte SPRINGVORM, 24 cm. TOLET-AIR, spuitbus THEEBUILTJES, pak a 20 st. 4 6 0,98 - IJSCHOCOLADEREPEN, pak a 3 stuks 1,19 - 1,98 0,99 3,98 2,39 0,69 0,39 3,98 1,49 0,79 2,19 1,59 0,79 0,79 Gravenstraat 15 Den Burg Grootvcc o.a. Rundveevoeder, Paardenbix Kleinvee Schapen- of lammerenkorrels Lam-O-spray of wel zoggemelk Pluimvee Voll. legkorrel, legmeel, gemengd graan. Kleindiervoeders Hondebrok Kenner, Hols Hondevoeders, Bonzo brok en diner, Konijnenkorrels, hamster-, caviavocr kattenvoer. Vogdvoeders Kanariezaad, Parkietenzaad, Volièrezaad, Trosgierst, Duivenvoer Visvoeders Tetramin, Animin voor goudvissen, Tetramenu 4 in 1 voer. Guppyvoer. Alles in groot- en kleinverpakking. Showroom WAALDERSTR. 53. DEN BURG. TEL. (02220) 2265 GEVRAAGD leeftijd 16 jaar, licht huishoudelijk werk. Periode mei tot september. „TORENPAVILJOEN" telefoon (02222) 312. TE KOOP GEVRAAGD tot ca. 1000 m2, in Den Hoorn of omgeving. Aanbiedingen E. ARLAR, De Dissel 10, Laren (N.H.), tel. (02153) 5942 TE KOOP AANGEBODEN te OOST In zeer rustige omgeving gelegen, direct nabij de Waddenzee en vogel reservaten, helft van dubbel (orignele visserswoning) met schuur en ca. 300 m2 grond. Indeling: grote (zonnige) woon-eet kamer, slaapkamer, kleine keuken (dient gemoderniseerd te worden) met daaronder originele gewelfde kelder met oude plavuizen, geheel betegelde douche-toilet, vlizotrap naar zolderverdieping met twee slaapkamertjes en bergruimte. Pannen gedekt. Houten topgevel. Prachtige balkenplafonds. Direct te aanvaarden. Koopsom ƒ37.500, OOSTEREND Zeer gunstig gelegen, goed onder houden met tuin en grote garage annex ge scheiden berging. Indeling: gang, twee kamers, keu ken, bijkeuken en bergruimte, vaste trap naar bovenverdieping met ruime overloop en drie slaapka mers, waarvan 'twee voorzien zijn van een vaste wastafel. Direct te aanvaarden. EIERLAND Beschut gelegen in het bungalow park „Slufterhoek" in een rustige omgeving met ca. 350 - 800 m2 grond (eigen dom). In dit park zijn en worden meerdere bouwtypen gerealiseerd. Solide bouw, verzorgde afwerking. Indeling: grote woon-eetkamer met compleet ingerichte keukenhoek, 2 of 3 slaapkamers, geheel betegelde douche/toilet en veel kastruimte. Het gehele jaar door bewoonbaar. Goed rendement door verhuurmo- gelijkheden. Bezichtiging modelbungalow is mo gelijk (ook in de weekends). Koopsommen voor het vrijstaande type vanaf ƒ63.450,(inclusief 16% B.T.W. en makelaarscourtage). Uitvoerige, documentatie van dit object wordt U op aanvraag toege zonden. DE KOOG Aan plantsoen en waterpartij gele gen, vrijstaand met tuin en volledig ingericht zo merhuis. Gunstige zonsituering. Goede staat van onderhoud. Indeling woonhuis: gang, woon- eetkamer met uitgebouwde erker, ruime keuken met göheel betegelde vloer, toilet met fonteintje, kelder waarin ketel voor oliestook c.v.-in- stallatie geplaatst kan worden (sohoorsteen en leidingen hiervoor zijn reeds aangebracht door het ge hele pand), vaste trap naar boven verdieping met 2 grote slaapkamers, elk voorzien van een vaste wastafel en veel ingebouwde kastruimte, één kleinere slaapkamer, geheel bete gelde, ruime douchekamer met douche, lavet en vaste wastafel, vlizotrap naar bevloerde zolder. De gehele inventaris is bij de koop som inbegrepen. Indeling zomerhuis: entree, grote woon-eetkamer met keukenhoek, 2 slaapkamers, elk voorzien van een vaste wastafel, geheel betegelde douche met toilet, aparte berging. In overleg te aanvaarden. Koopsom ƒ130.000,voor het ge heel. Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. P. C. BRANDSEN, Makelaar - Taxateur tc Den Burg, Schilderweg B 46, Postbus 87, Telefoon (02220) 3025 - 3429.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 3