NMB Scapinoballet donderdag en vrijdag op Texel Eindelijk geen loos alarm Geld nodig! MEUBELS Dia- en filmmiddag Bel bij brand 2066 Oosterend Present SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Schaakclub „En Passant" Jeugdschaken Damclub Texel I Het bekende Scapinoballet treedt bnderdag en vrijdag op in de Burge meester De Koninghal te Den Burg. Donderdagmiddag om twee uur en liidagochtend om elf uur worden voor tellingen gegeven voor het lager onder- rijs; gebracht zullen worden de ballet- „Ajakaboembie", „Vier kleine stuk en „Kaleidoscoop". Donderdag- vond acht uur wordt opgetreden voor bovenbouw van het voortgezet on- trwijs en voor andere belangstellen- en. Het programma omvat dan de bal- itten „Ajakaboembie", „Push", „Intro- uction" en „Kaleidoscoop". Hetzelfde rogramma wordt vrijdagmiddag om vee uur voor de onderbouw van het oortgezet onderwijs gegeven. „Vier kleine stukjes" is een uit vier elen bestaand ballet waarbij met re- yvisieten als touw, zaklantaarns, para- luus en schuimrubber blokken wordt Werkt. De choreografie is van Sheldon (ssosky; de muziek van Morton Gould, fcjakaboembie", op muziek van Chopin choreografie van Hans van Manen, levat humoristische elementen en is uitgesproken modern ballet met een [jectaculair slot dat gevormd wordt een bal die door een spiegelruit [liegt. „Introduction" is een pas de teux en als eerste werk ontwor- tn door choreograaf Eric Hampton. De fgenwoordige nas de deux-vorm wordt februikt om een relatie tussen twee ensen primair te stellen. „Kaleidos- -p" toont vijf verschillende composi- es met een gevarieerd aantal dansers, 'lkens op dezelfde muziek. Net als bij n kaleidoscoop blijven de „grondstof- n" dezelfde maar worden steeds van- it een andere hoek bekeken. Bij het liet „Push" van Eric Hampton is op in beweging het uitgangspunt: duwen, e dans wordt voor een groot deel zon- er muziek uitgevoerd. Moment uit het ballet Kaleidoscoop" door het Scapinoballet. Vrijdagmiddag a.s., aanvang half drie, organiseert het bekende reisbureau Hip- po te Hippolytushoef in „De Oranje boom" voor bejaarden en andere be langstellenden op Texel een dia- en filmmiddag. Er worden prachtige kleu rendia's en films over binnen- en bui tenland vertoond. Ongetwijfeld een aan sporing eens de vakantie elders door te brengen. Het belooft een interessante middag te worden die de Bejaardenbond op Texel wordt aangeboden. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's naohts. (advertentie I.M.) In een paar dagen kunt u het hebben. Met een persoonlijke lening van de NMB. Gemakke lijk, zonder onnodige formali teiten. In overleg met u worden het bedrag én de maandelijkse aflossingstermijnen vastgesteld. Een lening van-2.000,- kunt u bijv. terugbetalen in 18 x 129,50 per maand. Of ƒ3.500,- in 24x ƒ171,50. Inclusief alle rente en kosten. Stap eens binnen. We vertellen u graag alles over een persoon lijke lening voor welk doel dan ook of een woningkrediet, voor verbetering en onderhoud van uw huis. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Op de tweede dag van de feesten wordt s morgens een grote kramen- markt gehou- den, „binnen de poorten". Vele kramen zijn reeds ver huurd, voor een zeer redelijke prijs, terwijl ook mensen die l oude beroepen kunnen de- onstreren zijn uitgenodigd. Er zijn op dit moment nog enkele ;ramen vrij. Belangstellenden 'hiervoor •unnen zich in verbinding stellen met onderstaande heren van de markt- mmissie: H. de Boer, Mulderstraat 8, r-lefoon (02223) 488 of P. Brouwer, Pe nstraat 5, telefoon (02223) 261. Er is een prijzencommissie gevormd, oor verschillende evenementen zijn Rijzen nodig. Organisaties, zakenmen- ft en particulieren, die een prijs be- hikbaar willen stellen worden vrien- eh]k verzocht dit op te geven aan: de eer p. Duinker, hoeve Varia, W27, Parig, telefoon (02223) 487 of aan de jeer Jac. Hon Jzn., Spang O 37, telefoon 2223) 244. Bij het bestuur komen vaak mensen h het „Buitengebied" van Oosterend, et de vraag wat te doen met de ver ding tijdens de feesten. In het dorp ordt reeds geweldig gewerkt, aan to ns, poorten, enz. Aan de mensen bui- n 'het dorp durven wij dit echt niet te ragen, wel zeggen wij, dat u er bij °ort, als u woont in polder Het Noor- eft. Oost, Vierhuizen, Noorderbuurt, arkebuurt, Molenbuurt, Spang, Dijk- anshuizen, Nieuweschild of Zevenhui- ft Wat kunt u doen? Het eerste wat 0 u durven vragen is, om alle 3 dagen e vlag uit te steken, iedere bezoeker e zich naar Oosterend begeeft proeft an al vroeg iets van de feestelijke emming in het dorp. Wilt u nog meer °en? Dan 's avonds verlichting op of an uw huis. Mogelijk heeft u zelf nog el betere ideeën dan het bestuur. Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 20 maart 1973 ZATERDAG 17 MAART Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Meervogels 03 Junioren: Oosterend Al-W.Meer A2 121 Texel Bl-Schagen BI 31 Oosterend Bl-Schagen B2 30 Oosterend B2-Texel C2 13 Texel C3-Texel B2 0—11 Tex. Boys B2-Cocksdorp Cl 11 Oosterend Cl-Schagen C4 40 Pupillen: Afdeling A: Texel b-De Koog a 12 Texel a-Tex. Boys b 40 Tex. Boys.a-Oosterend a 02 Texel c-Cocksdorp a 01 ZDH a-Oosterend b 81 Afdeling B: Tex. Boys c-ZDH b 30 Oosterend c-Cocksdorp b 30 Texel e-Tex. Boys e 60 Texel d-Tex. Boys d 100 ZONDAG 18 MAART Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Westzaan 11 Oosterend-Kreileroord 40 Kaagvogels 4-De Koog 2 02 Succes 5-Cocksdorp 2 40 ZDH 3-Zeemacht 4 41 (ZDH kampioen) Junioren: Schagen A2-Tex. Boys Al 21 Vriendschappelijk: HRC comb.-Texel 11 Texel 2-Texel 3 2—3 HRC 3-ZDH 1 7—2 COCKSDORP-WESTZAAN 1—1 Direkt na de aftrap zette Westzaan een stevig offensief in, dat niet van ge vaar ontbloot was. Maar de achterhoede van Cocksdorp wist van geen wijken. SVC wist met enkele tegenaanvallen het spel meer naar het middenveld te verplaatsen. Daarbij kwamen zij dicht bij een doelpunt doordat door goed doorspelen van Nico, Piet-Jan alleen voor de keeper, de bal rakelings naast schoot: Dit was uitstel van executie, want dezelfde speler wist 15 minuten voor de rust een prima genomen vrije trap met een kopbal af te ronden. Dat leverde een 10 stand op. Westzaan zette hierna de achterhoede weer onder druk doch de ruststand bleef 10. Na de rust werd de wedstrijd wat rommeli ger met als resultaat één waarschuwing tegen een SVC-speler en twee spelers van het veld gestuurd (van elke vereni ging één) In de slotfase wist Westzaan nog langszij te komen: 11, en was nog dicht bij de overwinning. Maar Frans redde in laatste instantie. En de stand bleef 11, waarmee beide partijen wel tevreden mogen zijn. OOSTEREND-KREILEROORD 4—0 Een hardwerkend Oosterend heeft voor een onverwacht succes gezorgd, door tegen het hooggeplaatste Kreiler- oord de punten thuis te houden. Voor de rust had Kreileroord de wind mee, maar wist hier niet van te profiteren. Veelal waren de ballen te hard en zo konden Koning c.s. de nul gehandhaafd houden. Daar de hardwerkende De Vries halverwege de eerste helft een aanval doeltreffend had weten af te ron den kon Oosterend met een 10 voor sprong gaan rusten. Na de rust had Oosterend, met de wind mee, meteen het initiatief en in vijf minuten tijds, slaagde men erin drie goals te produce ren. Eerst kreeg Van de Wetering een penalty te nemen, omdat Schaatsenberg door de keeper bij de benen gegrepen werd, vervolgens nam De Vries een voorzet van Terwindt meteeen op de slof en vlak hierop strafte De Waard een blunder van de keeper resoluut af. Gesteund door dit fortuin, speelde Oos terend nu een gewonnen wedstrijd. On danks mooie kansen, slaagde men er niet in de score op te voeren. Door goed werk in de Oosterend-defensie van Ved- der, Raven en Beuving slaagde Kreiler oord er niet in om Koning te passeren, zodat ze met 40 aan het korste eind trokken. KAAGVOGELS 4-DE KOOG 2 0—2 De Koog 2 heeft met negen man revanche kunnen nemen op Kaagvogels 4 voor de thuis geleden nederlaag. De Koog had niet veel hoop op een eervol resultaat, maar door hun grote inzet was het nauwelijks te merken dat ze met twee man minder speelden. Met in valler-keeper Theo Witte in het doel heeft De Koog het in de eerste helft wel een beetje moeilijk gehad. Toen W. Vee- ger uit een hoekschop De Koog naar 01 schoot, was het echter gebeurd met de aanvalsdrift van Kaagvogels. In de tweede helft ging het voor De Koog steeds gemakkelijker. Na een kwartier spelen werd het 02 door J. Witte. De ze stand werd door De Koog goed ver dedigd en Kaagvogels mag zelfs blij zijn dat er niet meer doelpunten vielen, want vooral het laatste kwartier konden ze het tempo van De Koog niet meer bijhouden. Al metal een uitstekend re sultaat voor dit negental van De Koog. Training Dc Koog Donderdagavond wordt er voor de laatste keer in „De Kaaps-nol" ge traind. OOSTEREND (Z)-MEERVOGELS 0—3 Tegenstander Meervogels '31 heeft wraak genomen op de zaterdagsenioren van Oosterend over de eerder dit sei zoen toegebrachte 14 nederlaag door het elftal ditmaal met 03 op eigen veld te verslaan. Weliswaar werden de bezoekers daarbij enigszins geholpen, maar dit doet mets af aan de overwin ning, die volkomen verdiend is. In de eerste helft drong de thuisclub met de wind in de rug spelend Meervogels nog wel terug op eigen helft, maar na de rust was er van dit veldoverwicht niets meer te bespeuren. Oosterend kwam niet verder dan een aantal corners, die niets opleverden. Het enige doelpunt, dat de ploeg via Eelman scoorde, werd wegens aanvallen van de keeper afgekeurd, zo dat de rust aanbrak met een 00 stand. In de tweede helft had de thuisclub blijkbaar zoveel moeite met de wind dat men nauwelijks tot goede aanvallen kwam. Veelal bleef men op het midden veld steken, waar Meervogels dan dank baar de aanval overnam. Een tegen doelpunt kon gewoon niet uitblijven en toen vlak daarop een verdediger de ver raste keeper Van Groenigen kansloos passeerde (02), was de weerstand van Oosterend gebroken. Meervogels be heerste vanaf dat moment het spel en zorgde met verre schoten voor gevaar lijke situaties in de Oosterender defen sie. Het elftal bracht de eindstand ten slotte door een scherp genomen hoek schop op 03. SUCCES 5-COCKSDORP 2 4—0 SVC 2 kon het tegen Succes 5 niet bolwerken. In een sportief gespeelde wedstrijd ging SVC ten onder met 04. Na afloop van deze wedstrijd kon Succes zich kampioen noemen van zijn afdeling. Er werden bloemen overhan digd door de aanvoerder van SVC. ZDH 3-ZEEMACHT 4 4—1 ZDH 3 KAMPIOEN ZDH 3 is door een 41 overwinning kampioen van afd. 5 IJ geworden. De hele competitie hebben ze aan de kop gestaan met als enige concurrent Wiron 3 dat zondag in Schagen gelijk speelde. Zeemacht heeft het ZDH met cadeau gegeven. ZDS speelde de eerste helft voor de wind. P. Schuil gaf de thuis club met een harde schuiver de leiding. J. Hin vergrootte de voorsprong, maar vlak voor de rust verkleinde Zeemacht de achterstand. Rust 21. Na de rust kreeg de thuisclub het nog even moei lijk, maar B. Bruin en J- Hin zorgden voor een 41 zege. HRC 3-ZDH 1 7—2 ZDH 1 speelde te Den Helder een goede oefenwedstrijd tegen een bijzon der geroutineerd en sterk HRC 3, dat bovenaan staat in de Res. 3e klasse KNVB. SCHAGEN A2-TEX. BOYS Al 2—1 Het is de Boys niet gelukt hun laatste competitiewedstrijd met winst te be ëindigen. Voor de rust had Schagen het beste van het spel en de rust ging dan ook in met een verdiende en eigenlijk te lage 10 voorsprong voor Schagen. In de tweede helft kwam de Boys beter voor de dag doch ze zagen geen kans de vele kansen in doelpunten om te zetten. Het was Schagen dat de voorsprong vergrootte tot 20, waarna H. Witte toch nog kans zag de eer te redden. OOSTEREND Al-W.MEER A2 12—1 De junioren hielden schuttersfeest met ditmaal Wieringermeer als slachtoffer. Bij de rust keek Wieringermeer al tegen een 40 achterstand aan, waaraan na de rust Oosterend nog eens acht tref fers wist toe te voegen, Dick Seitsma (5x), Johan (4x), Peter Jonker (2x) en Aris Ellen namen de goals voor hun rekening. SVC-NIEUWS Door een misverstand is de bespre king met de spelers, vorige week don derdag, niet doorgegaan. Dit is nu vast gesteld op donderdag a.s. na de training. S.V. TEXEL Het eerste speelde een vriendschappe lijke wedstrijd tegen een HRC combina tie in Den Helder. De uitslag was 11 na een wedstrijd waarin Texel zeker niet minder was en over het algemeen meer in de aanval. De voorhoede was evenwel te zwak en te traag om doel- rijpe kansen te benutten. Aad Blom verving de afwezige Cees Boot zeer ver dienstelijk. Het tweede en derde elftal speelden in de morgenuren een onderling partij tje. Voor de rust was het tweede elftal meer in de aanval, niet door beter spel maar door meer inzet. De rust ging dan ook in met een 21 voorsprong voor het tweede. Na de rust was het midden veld voor het derde. De uitslag was dan ook een verdiende 32 overwinning voor Texel 3. Voor zaterdag en zondag a.s staat weer een volledig competitieprogramma op het programma. Uitslagen: J. Dros-A. C. Bakker 0—1 A. Rombout-H. van Daalen 1—0 M. Brons-J. van Heerwaarden 1—0 A. Veltkamp-J. Gerritsen 1—0 F. Meijers-R. Groen 0—1 H. Elzinga-F: Eijgenraam 1—0 J. Piersma-A. Terpstra afgebr. Mej. R. Groen was in goede vorm. Na een sterke aanval moest F. Meijers er aan geloven. J. van Heerwaarden wilde te snel in de aanval met zijn dame, het geen door M. Brons op listige wijze werd afgestraft. A. Veltkamp won snel en beheerst van J. Gerritsen, die niet veel tegenstand bood. A. Rombout en H. van Daalen speelden een partij waarin zowel wit als zwart weinig bewegings vrijheid had, doordat beide spelers met een dubbele centrumpion zaten. Na de nodige afwikkelingen kwam A. Rom bout met een volle toren meer uit het strijdgewoel. Het snelschaak van H. El- zinga en F. Eijgenraam was niet erg spectaculair. Hard tegen hard ging het in de partij van J. Dros en A. C. Bakker. In een kansrijke stand gaf J. Dros een pion weg. Nodat A. C. Bakker het ini tiatief had overgenomen voerde hij de partij snel tot winst. Andermaal liep A. Terpstra's aanval stuk op de verdedi ging van J. Piersma. De strijd leek ge streden nadat Piersma met twee torens tegen één paard van het slagveld kwam. Door een knappe manoeuvre van Terpstra moest de witspeler echter weer een volle toren prijsgeven. Om ongeveer twaalf uur werd de partij afgebroken. Wit heeft nog steeds de beste kansen, omdat zijn c- en d-pion reeds ver opge rukt zijn. Uitslagen: Robert Maas-Bert v. d. Berg 10 Jan Maas-Henk van Wdlsum 01 Robert van Es-Rob Terpstra 10 Sipke Hengst-Jan Hopman 10 Anthonie Witte-Martin Witte 01 Hein Goslinga-Rob Terpstra 10 Jan Hopman-Bert v. d. Berg 01 Robert Maas-Robert van Es 01 Jos Bosma-Paul van Etten 10 Jan Maas-Hein Goslinga 01 Robert Maas-Sipke Hengst 10 Hein Goslinga-Henk van Wilsum 10 Martin Witte-Anthonie Witte 01 Rob Terpstra-Jan Hopman 10 Robert Maas-Jan Maas 01 Uitslagen 13 maart: J. A. v. d. Slikke-P. Kooiman 02 W. Stam-P. Bakelaar 02 J. P. Stam-G. Dros 20 J. Schoo-C. Groenhof 20 J. van Heerwaarden-W. Bakker 02 P. Kooiman ondermijnde de stelling van J. A. van der Slikke weer geraffi neerd. G. Dros werd in de slotfase het slachtoffer van 'n damzet. C. Groenhof vergiste zich en daardoor won J. Schoo ietwat fortuinlijk. W. Bakker leverde een goede prestatie door de tot de sub top behorende J. van Heerwaarden te verslaan. In verband met de vaststelling van het rooster is het belangrijk dat de spe lers op tijd zijn of tijdig afzeggen. Bo vendien is een goede opkomst in de laatste fase van de competitie zeer ge wenst. EIERLAND Gisterochtend om kwart voor negen werd brand gemeld in Mld- den-Eierland. Het was deze keer geen loos alarm, maar de brandweer heeft wel eens voor hetere vuren gestaan. Slechts een stapel hout en een bouwvallig schuur- tie achter de woning van de wed. Den Braven aan de Wageningseweg bleek in vlammen te staan. De brandweer van De Cocksdorp arriveerde als eerste bij de opgegeven plaats, spoedig gevolgd door die van Den Burg Er bestond geen ge vaar voor de omgeving. Het vuur was di rect onder controle. De stapel hout werd uit elkaar gehaald en het schuurtje werd gesloopt. Een aangrenzend schuurtje, waarin een vrij grote hoeveelheid mijn- stutten en ander juthout was opgeslagen, bleef behouden. De foto geeft een beeld van het blussingswerk.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5