CONCEP CONDOOMS Wadden vereniging bezorgd over ontwikkelingen op Texel Spaarrente tot N procent Drink louter Kabouter Vogels en planten zijn kwetsbaarder dan mensen FILMIVIEUWS van het raadhuis i»-». Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier Burgerlijke stand Bel bij brand 2066 Ongelukken SPORTPROGRAMMA WlM (advertentie I.M.) Voor nadere informatie: NVSH, Prinses Beatrixlaan 11, Den Haag, Tel. (070) 832900. Iedere maandagavond informatiecentrum N.V.S.H., Groene Kruisgebouw, Den Burg In het jongste nummer van het Wad denbulletin wordt nog eens teruggeko men op de bezwaren die de Vereniging tot Behoud van de Waddenzee (uitgeef ster van dit blad) heeft tegen de proce dure die gevolgd is bij de bouw van de TEM-centrale. De vereniging is met na me verontwaardigd over het feit dat een hinderwetvergunning pas werd aange vraagd toen de fabriek al volop in be drijf was. De vereniging heeft, al is het mosterd na de maaltijd, bezwaar aange tekend tegen deze gang van zaken. Kwetsbaar Wat inhoudelijke kritiek betreft, de Vereniging blijft bij haar bezwaren te gen de centrale, en gewaagt van brand stof-, roet- en zwaveldioxide-uitstoting. Ook wordt gevreesd voor een te grote temperatuurstijging in het water, wat zou kunnen leiden tot botulisme bij wa tervogels. Over de normen van TNO, arbeidsin spectie en volksgezondheid merkt de vereniging op dat deze zijn gericht op wat de méns verdragen kan. De in het natuurreservaat Dijkmanshuizen gele gen zeldzame plantengemeenschappen zijn veel kwetsbaarder. De vereniging maakt er melding van dat nu ook een gietasfaltfabriek en mo gelijk een gasbehandelingsstation op de rand van het natuurreservaat worden gepland. Natuurrecreatiecentrum Ook tegen aanleg en situering van het Natuurrecreatiecentrum heeft de vereniging bezwaar. Gevreesd wordt dat het centrum zal uitgroeien tot een in richting voor massavermaak, terwijl de ligging een verdere aantasting betekent van het kwetsbare duingebied. De ver eniging heeft overleg gepleegd met Ir. M. G. Wagenaar Hummelinck van Staatsbosbeheer over maatregelen om het verlies elders in het duin te com penseren. Daarbij wordt gedacht aan het tegengaan van ontwatering en het ver der afsluiten van bepaalde stukken. Asfaltbaan De verharding van het weggedeelte tussen Slufterweg en 's Hertogenbosch- weg kan evenmin genade vinden in de ogen van de vereniging. De gemeente van 14 tot en met 20 maart 1973 Geboren Daniëlle, dv. Cornelis Kac- zor en Lies den Braven; René Emanuel, zv. Dirk C. Kooiman en Elisabeth J. Schermerhorn; Alexander Willem Jo hannes, zv. Frans J. Stolk en Maria T. van Sambeek; Tatiana Lilian, dv Ge- rardus Huisman en Adriana H. van Leersum, Wouter en Jasper zonen van Johan S. de Goede en Maria Vijfhuizen; Maaike, dv. Teunis den Draak en Maria H. Bouwman. Ondertrouwd: Cornelis D. Koopman en Tendrika C. J. de Vries; Johannes J. Halsema en Johanna P. Wassenaar. zou de verharding, die ten doel had de ter plaatse liggende bungalow- en huis jesterreinen een betere ontsluiting te verschaffen, hebben doorgevoerd tegen de uitdrukkelijke wil van de bewoners en eigenaars zelf. De vereniging vreest dat deze weg het begin zal zijn van een direkte verbinding tussen De Koog en De Krim. Motorrit Tenslotte haalt de vereniging de op 16 december gehouden P. C. Moojen-rit over de hekel. Zij meent dat burge meester Sprenger geen toestemming had moeten verlenen. „Naar onze mening horen motoren en auto's in het geheel niet thuis dn bos en duin, evenmin op stranden, dijken, braak liggende land bouwgronden en vooral niet wanneer deze laatste behoren tot de belangrijkste overtijingsplaatsen voor wadvogels. Wij hopen dat deze rit niet tot een jaarlijks evenement zal uitgroeien". Zaterdag, zondag en maandag om 20.00 uur draait in het City theater de film „VD" van het bekende regisseurs duo Pim de la Parra en Wim Verstap pen (van „Blue Movie"). Hoofdpersoon in het verhaal is de fabrikant Cornelis van Doorn (Cees Brusse), die het bezit van de fabriek te danken heeft aan zijn bereidheid om na de dood van zijn va der met diens maitresse te trouwen en hun dochtertje als het zijne te beschou wen. Als dit dochtertje ouder wordt be gint hij met haar een verhouding. Ze wordt zwanger en pleegt zelfmoord. Van Doorn sluit zich nu geheel in zich zelf op. Zijn vrouw Anneke (Andrea Domburg) neemt wraak door zwanger (wel ja Red.) te worden van Rien, een buitenechtelijk kind van Van Doorn. Rien komt achter zijn herkomst als Cor hem de leiding van de fabriek wil over dragen. Van Doorn komt te weten dat Rien verloofd is met Tineke, die zonder het te weten ook al een buitenechtelijk kind van hem is. De gelieven zijn dus broer en zus, en Van Doorn probeert een huwelijk te voorkomen. De meeste onheilen worden afgewend door „Broer" (Guus Oster). Deze is president van een rechtbank en gebruikt deze positie om de familie Van Doorn voortdurend uit de narigheid te halen, hetgeen hem flin ke neveninkomsten oplevert. Tussen de bedrijven door wordt er verder heel wat gestoeid en gemoord. (18 jaar). Zondagmiddag om 15.00 uur draait in het City theater de film „De vijf gete kenden" (Hour of the gun) van John Sturges. Het is een vervolg op Sturges' klassieke western „Gunfigt at the O.K. Corral". Deze film eindigt met een ze ven seconden durende schietpartij. „De vijf getekenden" verdiept zich in de ge volgen die dit gevecht had voor de over levenden ervan en voor de ontwikkeling van het Westen. (14 jaar). Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. MEDEDELINGEN VAN B EN W Bel bij ongelukken uitsluitend de po litie: (02220) 2644. Deze op haar beurt belt de arts en eventueel ambulance. Sluiting Dorpsstraat De Koog Van 1 april tot 1 oktober wordt gedeelte van de Dorpsstraat te De Ko: gelegen tussen de Badweg en de Brij alsmede een gedeelte van de Kaapstrj bestemd tot voetgangersdomein. Wanneer verleden jaar om bepail redenen ontheffing is verleend om Dorpsstraat in te rijden blijft deze, die bepaalde redenen nog aanwezig q| tot wederopzegging geldig, met dj verstande, dat: a. de ontheffing slechts van 6.00 10.00 uur 's morgens van kracht is; b. de Dorpsstraat uitsluitend vanaf Kaapstraat mag worden ingereden- alleen in de richting van de Bads of de Brink mag worden verlaten; c. de snelheid maximaal 15 km per mag bedragen (denk eraan: de v« ganger heeft binnen het voetgange domein voorrang!); d. de plakstroken dienen van de ai verwijderd te worden. Is deze ontheffing niet voldoende t kan aan burgemeester en wethouï een speciale ontheffing worden vraagd. In die aanvraag moet worj vermeld naam en adres, merk en fe teken van het voertuig en een uitvoer; uiteenzetting van de reden waarome die ontheffing nodig heeft. Alleen zeer gegronde redenen zal een spea ontheffing met een gewaarmerkte pij strook worden uitgereikt. De rijkspolitie zal er nauwkeurig toezien, dat iedereen die het voetga •gersdomein inrijdt een geldige onti fing bezit en zich overeenkomstig daaraan verbonden voorwaarden ene: heffingen gedraagt. Raadsstukken Burgemeester en wethouders hebt» besloten een exemplaar van de stukk die aan de raadsleden worden gezond in verband met te houden vergaderi gen van de gemeenteraad, gratis terb schikking te stellen aan plaatselijke delingen van politieke partijen, als danig geregistreerd bij de kiesraad, aan niet-politieke groeperingen, die \i tegenwoordigd zijn in de gemeentera De geïnteresseerde besturen kuns zich in verbinding stellen met de meentesecretarie, kamer 211, telefa (02220) 3041, toestel 138. Huisnummering Op 15 maart j.l. is de officiële hi nummering van de Californiëweg werking getreden. Dit betekent, dat el kele panden moesten worden herni merd en dat alle aan deze weg gelei zomerhuizen van een huisnummer i Lijsten met de nummers zijn toq zonden aan degenen, die hierbij veelb lang hebben. Andere geïnteresseerd kunnen zich voor het verkrijgen I een lijst in verbinding stellen met gemeentesecretarie, kamer 209. ZATERDAG 24 MAART Afdeling Noordholland: Bergen-Oosterend (Z), 14.00 uur Junioren: Helder A2-Texel Al, 14.00 uur O'end Al- Breez. Boys Al, 14.30 u. Tex. Boys Bl-N.Niedorp BI, 14.30 u. Conzelo B2-Oosterend BI, 14.30 uur De Koog Bl-N.Niedorp B2, 14.30 u. HCSC B4-ZDH BI, 14.30 uur Tex. Boys B2-Oosterend B2, 13.15 u. Texel B2-Cocksdorp Cl, 13.15 uur Texel C2-Tex. Boys Cl, 13.15 uur Texel Cl-SRC C2, 14.30 uur Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp a-Texel a, 15.00 uur De Koog a-Tex. Boys b, 13.30 uur Oosterend b-Texel b, 12.00 uur Oosterend a-Texel c, 13.30 uur ZDH a-Tex. Boys a, 14.30 uur Afdeling B: Tex. Boys d-ZDH b, 15.45 uur Halve competitie: Cocksdorp b-Tex. Boys c, 14.00 uur Texel e-Oosterend c, 14.30 uur Tex. Boys e-Texel d, 12.00 uur ZONDAG 25 MAART 4de klasse B KNVB: WW-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Conzelo, 14.00 uur De Koog-Apollo '68, 14.30 uur Oosterend-ASV '55, 14.30 uur ZDH-Winkel, 14.30 uur Tex. Boys-Wiron, 14.30 uur Texel 2-Schagen 2, 14.30 uur HRC 5-Texel 3, 14.30 uur ZDH 2-Watervogels 4, 12.15 uur Tex. Boys 2-ZAP 6, 12.15 uur Succes 4-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) ZAP 7-Texel 4, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) HRC 7-De Koog 2, 14.30 uur Kaagvogels 5-Cocksdorp 2, 14.30 u. (vertrek boot 13.00 uur) Schagen 7-ZDH 3, 14.30 uur Wiron 3-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Junioren: Cocksdorp Al-DWOW A2, 12.15 uur SAMEN REIZEN ZONDAG 25 MAART Oosterend 2 en Oosterend 3. Texel 4 en Cocksdorp 2. Texel 1 aparte bus MEDEDELINGEN S.V. Texel Het eerste moet naar het bovenaan staande WW, dat op eigen terrein tot nog toe niet heeft verloren en slechts één gelijkspel moest toestaan tegen Val ken. Op Texel werd met 30 gewonnen. WW verloor toen in hoofdzaak doordat ze het middenveld prijsgaven en deze fout zullen ze deze keer wel niet maken. Onze achterhoede en middenlinie moe ten het gat maar dichten en misschien lukt het met een uitval een treffer te plaatsen. Al met al zou het toch al een mooi resultaat zijn om een gelijkspel te behalen. Laat WW vooral niet spelen en iedereen zorgt voor een mannetje. Texel 2 ontvangt kampioen Schagen 2. Ook hier zal het wel een moeilijke zaak worden. Maar ook het tweede speelt tegen een goede tegenstander mestal een goede wedstrijd en voor Schagen is de spanning er af. Laat in jullie laatste wedstrijd nog eens even wat zien mannen. Texel 3 gaat naar HRC 5 en een Ra- cingelftal in Den Helder of op Texel is nog wel een verschil. Met aller inzet zien we de punten toch naar Texel ko men. Het vierde gaat ook al uit en wel naar het onderaanstaande ZAP 7. Dit moet dus een gelegenheid zijn om de punten binnen te halen. Junioren Al moet te Den Helder spe len tegen Helder A2 waarvan op Texel met 24 werd verloren. Probeer re vanche te nemen. Junioren Texel B2 kan winnen van Cocksdorp Cl. Junioren Cl ontvangt SRC C2 en ook hier zit er winst in voor onze jongens. Junioren C2 zal het tegen Texelse Boys Cl wel moeilijk krijgen, maar er kan toch een goed resultaat uit komen. Allen weer veel succes en een pretti ge voetbaldag. t.C. Texelse Boys Zaterdag komen alle B en C junioren weer in aktie. BI ontvangt om half drie Nieuwe Niedorp BI en B2 om kwart voor een Oosterend B2. Op dezelfde tijd las B2 speelt Cl uit tegen Texel C2, Met een volledige inzet kunnen er punten gehaald worden. Zondag ontvangt het tweede om kwart over 12 ZAP 6. Het is de laatste compe titiewedstrijd, dus maak er wat goeds van. Om half drie komt voor het eerste op bezoek Wiron. Ze zullen het ons niet ca deau doen, dus van start af er vol te genaan. Terreindienst: Hank Witte en Hans van Heerwaarden (zaterdag voor 12 uur s.v.p.). Succes allemaal. A.W. S.V. Oosterend Zaterdag spelen de senioren uit tegen Bergen, dat thuis als een lastige tegen stander bekend staat. Het zal dus op nieuw moeilijk worden, maar probeer er een punt uit te slepen. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter is de heer E. Bos. De Al junioren spelen opnieuw thuis. Ditmaal komt Breezand Boys op bezoek, wat opnieuw twee punten moeten kun nen worden. Aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer H. L. Ploeger. De BI junioren spelen uit om half drie in Waarland tegen de B2 junioren van Conzelo. Na de grote zege van vo rige week hebben we ook nu vertrou wen en rekenen we op minstens een punt. Scheidsrechter is de heer J. L. Gouverneur. De B2 junioren spelen om 13.15 uur op het Boys-veld tegen de B2 junioren van Texelse Boys. Het zal wel een te zware opgave worden, maar die je best. Scheidsrechter is de heer P. F. v. Sam beek. Voor de Cl junioren is er opnieuw een vrije zaterdag. Voor pupillen, zie het programma el ders in dit blad. Voor opstellingen, zie het kastje. Zondag speelt het eerste thuis tegen ASV '55 uit Venhuizen. Hoewel er niet in dezelfde opstelling als afgelopen zon dag gespeeld wordt hopen we toch op nieuw op de punten. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer J. A. Droge. Het tweede speelt de zeer belangrijke De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 4% voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 7^"h> voor onze NMS-Spaarbrieven. Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar deze spaarmogelijkheden. Hiiiiiiii tv NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK wedstrijd tegen Succes 4 in Hippolyti hoef. Bij winst kan de kampioensvl uitgestoken worden, maar Succes stellig proberen hier een stokje voor steken. Aanvang 14.30 uur. Scheidsra ter is de heer D. Bakker. Het derde gaat ook naar Wieringeni treedt om half drie in Den Oever in veld tegen Wiron 3. Het gaat een nw lijk duel worden, maar doe je best kunt nooit weten. Scheidsrechter is heer T. J. L. Papo. Allemaal veel succes. P-K S.V. De Koog Zaterdag om half twee spelen de p pillen thuis tegen Texelse Boys b. AL' net zo gespeeld wordt als de von week, zit er misschien wel een putë in. De junioren spelen ook thuis, en tegen Nieuwe Niedorp B2. De uitwi strijd hebben jullie met 51 gewontf dus hier kunnen we ook wel weer' een overwinning rekenen. Aanvang t drie. Scheidsrechter is de heer W Witte. Het tweede moet uit naar HRC 7. gen dit laaggeplaatste HRC wordt een ruime overwinning verwacht, ft wel het thuis slechts 10 was. Aanvi half drie. Vertrek boot 13.00 uur. Wtë| degenen die eventueel verhinderd fi wel tijdig afbericht doen aan de elft commissie of hun aanvoerder? Dit ni jongstleden zondag. De Koog 1 ontvangt thuis het ste." Apollo '68. Als er met evenveel uï gespeeld wordt, als tegen Conzelo, hier misschien wel een puntje aano te houden. De uitwedstrijd heeft Apo- vooral dankzij twee penalty's, met V gewonnen. Hopelijk kan De Koog hiervoor revancheren. Aanvang drie. Scheidsrechter is de heer P E ker. Veel succes allemaal. Verloting Er zijn nog steeds enkele prijzen afgehaald. We publiceren nogmaals nummers van de prijzen, die nog opgehaald zijn: 1546, 2115, 2380, 361b' 5184. Ze kunnen nog steeds afgej^ worden bij restaurant Capri te De Ko v. B.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 6