groen-zwart SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Schaakclub „En Passant" Jeu gdschaken SPORTPROGRAMMA Opruiming op autokerkhof Hl Wielervereniging houdt trainingswedstrijd Maskerade Feuilleton Bis •fJiPw '.Wh. Gehandicapt s zwemmen Derde blad Texelse Courant, vrijdag 30 maart 1973 OOSTEREND-ASV '55 1—2 [In een matige wedstrijd heeft Ooster- de eer aan het bezoekende ASV fceten laten. Hoewel de zege bij de tjste ploeg terecht is gekomen, heeft fcsterend toch zeker kansen op een Biik spel gehad. Voor de rust kwam BV beter uit de startblokken dan Oos- lend, maar de SVO-verdediging gaf linig kansen weg. Toch kwam ASV T een half uur spelen op 1—0, toen L sch0t van de rechtsbuiten, via een &0-verdediger, onhoudbaar voor Ko- L doel trof. SVO had meteen haar [twoord klaar en begon er even beter [te komen, maar enkele kansen bleven [benut terwijl bovendien een hard Lt van rechtsbuiten Markus op de Kuising terecht kwam. Rust 01. Na I rust wogen beide partijen goed te- In elkaar op en toen De Waard al Lv i—i liet aantekenen, was de Ld weer volkomen open. Toch wist KV zich de beste kansen te scheppen, Ear steeds greep de SVO-verdediging ft op tijd in. Tien minuten voor tijd [st ASV dan toch op 12 te komen, In een vrije trap scherp voor doel ge- Eatst werd en men ongehinderd in kon fppen. Wat Oosterend de laatste minu- fcook probeerde, ASV gaf de zege niet fcer uit handen. STEREND (Z) behaalt op het NIPPERTJE gelijkspel tegen BERGEN oor goed doorzetten zijn de senioren Oosterend er zaterdag in geslaagd enstander Bergen een gelijk spel af dwingen. Daarmee mag de ook nu moeilijk draaiende ploeg zich ge- kig prijzen, want bijna was men door P thuisclub teruggewezen. Nu bleef lOosterender elftal nog net boven aan ranglijst, waarop men inmiddels al |rdig is gezakt. Beide ploegen hadden in de eerste lift blijkbaar last van de warmte, want J werd vooral het eerste kwartier lus- loos gespeeld. Bergen was de eerste de zaken wat energieker aanpakte bracht Oosterend op 10, toen doel- i Van Groeningen zich bij een schot Irkeerd had opgesteld. Niet lang daar na werd het 20 toen de Bergen-spits bal ineens op de schoen nam, daar- de doelman geen enkele kans ge ïnd. Het enige dat Oosterend daar te- nover stelde, waren enkele moeizaam igezette aanvallen. Veelal werd er te ;cht geplaatst en de enige kansen, die ft voorhoede kreeg werden door de niet prk spelende Drijver onvoldoende be lt. Na de rust liepen de aanvallen met tee fitte spelers in de ploeg wat beter, «terend was wel sterker, maar het lurde tot 25 minuten voor tijd voordat IDros een voorzet van A. Kooger laag hard inknalde (21). De ploeg bleef orgaan en bleek duidelijk meer lucht jer te hebben dan de tegenstander. Irgen dat met enkele counters de ach- fhoede toch tot voorzichtigheid maan- had zich al veilig gewaand, toen J. |os zijn ploeg met een mooi schot in laatste minuut naast de thuisclub pcht (2—2). SUCCES 4-OOSTEREND 2 1—4 [In de belangrijke wedstrijd tegen feces 4 is het tweede erin geslaagd om kampioenschap te behalen. Hoewel beide ploegen de zenuwen een rol lelden, wist Oosterend zich het snelst te passen, wat mede het gevolg was |n een treffer van D. v. d. Meer, die na jf minuten al scoorde. Toch toonde icces zich de gelijke van Oosterend, ■■iar ook nu zat de SVO-defensie, met Beper De Vries aan het hoofd, goed in Raar. Halverwege de eerste helft was hei opnieuw D. v. d. Meer, die uit een Rmogelijke hoek scoorde en zo erend een schijnbaar comfortabele 'rsprong verschaftte. Succes probeer- Bn de bondscompetitie is „En Pas- lit" erin geslaagd, na één jaar verblijf I de 4e klasse A, te promoveren naar I 3e klasse. JStand bondscompetitie; ■Heerhugowaard 2 5 4 1 0 9 |En Passant 6 4 10 9 De Strandloper 2 5 2 2 1 6 JM.S.C. 4 5 2 0 3 4 ■Aartswoud 3 5 1 2 2 4 ■Ewijcksluis 5 10 4 2 ■Aris de Heer 2 5 0 2 3 2 BJitslagen onderlinge competitie: I Rombout-M. Brons 10 1 Elzinga-A. C. Bakker 0—1 JHoogerheid-J. Dros 10 |Piersma-A. Terpstra lh.-Vz JNa deze overwinning heeft A. Rom- •ut momenetel een zeer goede positie ■het algemeen klassement. Door iets te iel spelen begon de grotere ervaring ■n A. C Bakker toch wel te tellen. J. Tos nam een „hete" pion van J. Hoo gheide, wat hem een stuk kostte en fcardoor de partij wel bekeken was. De ■ebroken partij van J. Piersma en A. fpstra is na nog 2 uur spelen remise %even. Latere analyses bracht aan het Jht dat J. Piersma gemakkelijk winst ■n maken. de de bakens wel te verzetten, maar slaagde er niet in te scoren. Rust 02. Na de rust nam Oosterend opnieuw het initiatief en scoorde via Kager, maar deze treffer werd afgekeurd. Succes putte hier moed uit en wist Oosterend terug te dringen. Toen het na 10 mi nuten op 12 wist te komen, kreeg Oosterend het zeer zwaar te verduren. Maar ook nu hielden De Vries en Beu- ving het hoofd koel en slaagden erin, om Succes van verdere goals af te hou den. Toen bovendien B. Beuving voor 13 wist te zorgen, was de meeste weerstand bij Succes gebroken. Vlak voor tijd slaagde J. Plaatsman erin, om Succes definitief op de knieën te krijgen door met een knap schot voor 14 te zorgen, waardoor de zege met meer in gevaar kwam, zodat aanvoerder Van de Wetering de kampioensbloemen in ont vangst kon nemen. VVIRON 3-OOSTEREND 3 7—1 Het derde kon het lang niet bolwer ken tegen het sterke Wiron 3. Wel nam Oosterend de leiding maar schudde het Wiron meteen wakker, zodat men met de rust al tegen een 41 achterstand aankeek. Na de rust opnieuw een ster ker Wiron, dat nog driemaal scoorde, terwijl Oosterend hier niets tegenover stelde. OOSTEREND Al-BREEZ. BOYS Al 5-1 In een slechte wedstrijd is het Ooster end toch gelukt de punten thuis te hou den. Bij de rust had Oosterend een krappe 21 voorsprong, die na de rust toch nog uitgebouwd werd tot een fikse 51 zege. ZATERDAG 31 MAART Afdeling Noordholland: Uitgeest-Oosterend (B), 14.30 uur Junioren: Texel Al-W.Vogels A2, 14.30 uur Oosterend Al-Helder A4, 14.30 uur ZAP BI-Texel BI, 14 30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Dirkshorn Bl-Tex. Boys BI, 14.30 u Oosterend Bl-Holl. T. B2, 14.30 uur (terrein Texelse Boys) DWOW B2-De Koog BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Texel C2-Texel B2, 15.00 uur Tejcel C3-Oosterend B2, 13.45 uur Tex. Boys Cl-Tex. Boys B2, 13.15 u. BKC Cl-Texel Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) Oosterend Cl-ZAP C4, 14.30 uur (terrein S.V. De Koog) Pupillen: Afdeling A: Oosterend b-Texel c, 12.00 uur Oosterend a-Cocksdorp a, 13.30 uur Texel a-De Koog a, 15.00 uur Tex. Boys a-Texel b, 15.45 uur Tex. Boys b-ZDH a, 12.00 uur Afdeling B' ZDH b-Oosterend c, 14.00 uur Texel d-Tex. Boys c, 12.00 uur Texel e-Cocksdorp b, 12.00 uur Tex. 6oys d-Tex. Boys e, 11.00 uur ZONDAG 1 APRIL 4de klasse B KNVB: SC Spirit-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) Afdeling Noordholland: De Koog-Cocksdorp, 14.30 uur RKEDO-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) Schellinkhout-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 12.00 uur) Geel Zwart 4-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) HRC 6-Oosterend 2, 14.30 uur Texel 4-Succes 4, 11.15 uur De Koog 2-WGW 7, 12.15 uur St. Boys 4-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.00 uur) WOENSDAG 4 APRIL Pupillen: Afdeling A: Oosterend b-Tex. Boys b, 18.00 uur Texel c-Texel b, 18.00 uur De Koog a-Cocksdorp a, 18.00 uur Afdeling B: ZDH b-Tex. Boys d, 18.00 uur Texel e-Texel d, 18.00 uur Cocksdorp b-Oosterend c, 18.00 uur SAMEN REIZEN ZATERDAG 31 MAART Texel BI, Texel Cl en De Koog BI. ZONDAG 1 APRIL Texelse Boys en ZDH. ZDH 2 en Oosterend 3. Texel 1 en Texel pupillen a. mededelingen S.V. Texel Na de goede prestatie tegen WW, moet het eerste weer uit, en nu naar het zeer wisselvallige SC Spirit. Op Texel verloren we kansloos met 13. De laat ste thuiswedstrijd won Spirit met 21 van Ilpendam, dus het belooft wel weer een spannende partij te worden. Als we hetzelfde taktische spelletje spelen als tegen WW dan hebben we toch wel weer vertrouwen in een goed resultaat. Texel 4 ontvangt thuis het sterke Succes 4. Dat zal wel een te zware op gave worden. Junioren Al speelt thuis tegen Wa tervogels A2. Jullie hebben nog wat goed te maken na de nederlaag van af gelopen zaterdag. Dus we rekenen op een goede laatste wedstrijd. Junioren BI moet uit naar het zwak ke ZAP BI. Dus er zitten wel winstkan sen in. Kampioenselftal junioren Cl gaat ook al uit en wel naar BKC Cl. Ook hier rekenen we op winst. Junioren C 2 tegen B2 kan nog span nend worden Junioren C3 kan tegen Oosterend B2 misschien het eerste puntje halen. Texel 2 en 3 zijn uitgespeeld voor de competitie. t. C. S.V. Oosterend Zaterdag gaan de senioren opnieuw naar de vaste wal. Om half drie wordt er tegen Uitgeest aangetreden. Een oude tegenstander, die thuis moeilijk te klop pen is. Maar met een volledige inzet, kan er een puntje gepakt worden. Scheisrechter is de heer B. G. P. Balm. De Al junioren komen opnieuw thuis in het veld. Ditmaal komen de A4 junio ren van Helder op bezoek. Ook nu kun nen de punten thuis blijven, maar on derschat de tegenstander niet. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer J. van Dompselaar. De BI junioren spelen ook nu weer hun thuiswedstrijd tegen de B2 junioren van Hollandia T. op het Texelse Boys- vcld te Den Burg. Hollandia staat aan de kop, dus het zal er wel om gaan spannen, want jullie staan er vlak ach ter. Bij een zege is er nog van alles mo gelijk, dus probeer de punten te ver overen. Aanvang 14.30 uur. Scheids rechter is de heer P. F. van Sambeek. De B2 junioren spelen uit en treden Op zeer rigoreuze wijze wordt mo menteel op het autokerkhof aan de Pontweg bij Den Burg opruiming ge houden onder de autowrakken. In de drie jaar dat het autokerkhof in gebruik is vonden hier vele honderden wagens hun laatste rustplaats. Voor de exploi tant was het niet aantrekkelijk de wrak ken als schroot naar het vaste land te verkopen omdat de opbrengst werd overtroffen door de vervoerskosten. Het terrein raakte daardoor zo vol dat de wrakken op elkaar moesten worden ge stapeld en op den duur zelfs boven de boomsingel uitstaken. Sedert kort zijn de prijzen voor oud ijzer wat gestegen en dat was aanleiding om de zaak grootscheeps aan te pakken. Dat is voor de omwonenden niet onge merkt gebleven want bijna dagelijks stij gen vanaf de wrakkenbelt inkzwarte roakwolken op. De auto's worden name lijk in brand gestoken om ze te ontdoen van zoveel mogelijk waardeloze ballast. De uitgebrande wrakken worden ten slotte platgeslagen. Dat gebeurt op ui terst eenvoudige wijze; met een kraan laat men op elk wrak 'n 2Vz ton wegen de zware ijzeren plaat vallen. Aldus gecomprimeerd kunnen de wrakken bij grote aantallen tegelijk op VTB-wagens worden geladen. De platgeslagen wrak ken gaan naar Pametex in Voorburg waar ze worden verpulverd en aldus ge schikt gemaakt voor de smeltoven. Op de foto ziet men de kraan in aktie met op de voorgrond een stapel platge slagen wrakken. om 13.45 uur aan op het Texel-veld te gen de C3 junioren van S.V. Texel, waar toch wel een eervol resultaat haalbaar moet zijn. Scheidsrechter is de heer H. W. van Tatenhove. De Cl junioren komen ook weer eens aan bod en moeten om 14.30 uur op het terrein van S.V. De Koog hun thuiswed strijd spelen tegen de C4 junioren van ZAP. Als koploper zijn jullie verplicht de punten te veroveren, dus daar hou den we het dan maar op. Scheidsrechter is de heer H. L. Ploeger. Voor pupillen zie het programma el- «lers in dit blad. Voor opstellingen zie het kastje. Zondag is het eerste vrij. Het tweede speelt z'n laatste wed strijd tegen HRC 6 te Den Helder. Als kampioen zijn jullie toch wel verplicht ook deze wedstrijd te winnen. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer G. W. Noordover. Ook het derde speelt uit en treedt om 14.30 uur in Sint Maarten aan tegen St. Boys 4. Probeer er eens een gunstig re sultaat te behalen. Jullie hebben na af gelopen zondag nog wat goed te maken. Scheidsrechter is de heer T. J. L. Papo. Alemaal veel succes. P.K. Texelse Boys Zaterdag gaan de junioren BI met de boot van 1 uur naar Dirkshorn BI. De resultaten zijn de laatste weken niet on bevredigend. Met hard werken is die goede lijn ook zaterdag te handhaven. Verzamelen half één bij hotel „De Zwaan". Boys B2 en Cl spelen tegen elkaar om 13.15 uur. Om half drie speelt op het Boys-veld Oosterend BI tegen Hollandia T. B2. Voor beide wedstrijden is scheidsrechter de heer P. van Sambeek. Voor zondag één wedstrijd en wel de belangrijke ontmoeting van Boys 1 met RKEDO. We vertrekken met de boot van 12.00 uur. Aanvang half drie. Succës allemaal. A.W. Z.D.H. Zondag is het een belangrijke dag voor ons eerste elftal. We gaan op be zoek bij het op papier zwakke Schel- linkhout. Maar we weten van vorig jaar dat zij op eigen veld zeer verrassend uit de bus kunnen komen. Dus allemaal met 100°/o inzet om beide punten mee te ne men, want de wedstrijd tussen onze, concurrenten RKEDO en Texelse Boys. wordt ook gespeeld. De uitslag hiervan is voor ons zeer belangrijk. Wij ver-! trekken met de boot van 12.00 uur en[ reizen samen met de Boys. ZDH 2 gaat met de boot van 13.00 uur en brengt een bezoek aan Geel Zwart 4 in 't Zand. Kom op mannen, zorg voor beide punten. Scheidsrechter bij ZDH 1 is de heer W. G. M. Luiken; bij ZDH 2 is dit de heer IJ. N. v. d. Weij. We willen zaterdag op het veld aan het werk, de boel opknappen. We reke nen op een goede opkomst. Wie niet de hele dag kan, komt een paar uur. Vele handen maken licht werk. Het gaat niet alleen om de voetballers, maar ook om de donateurs. d. P. S.V. Dc Koog De pupillen moeten twee wedstrijden in een week spelen. Zaterdag uit tegen Texel a. Aanvang drie uur. Verder woensdagavond om 6 uur thuis tegen Cocksdorp a Hierna zijn jullie twee za terdagen achter elkaar vrij, dit i.v.m. schoolvoetbal. De junioren gaan uit naar DWOW B2. Na de grote overwinning van vorige week moeten jullie echt niet denken, dat het zaterdag ook zo gemakkelijk zal gaan. Het tweede ontvangt thuis het sterke WGW 7 om kwart over twaalf. Hopelijk hebben jullie nu meer geluk dan vorige week, want dat zullen jullie nu wel no dig hebben. Scheidsrechter is de heer H. J. Arnout. De Koog 1 speelt zijn laatste wed strijd thuis en dit juist tegen De Cocks dorp. De vorige ontmoeting eindigde in een gelijk spel, maar een overwinning is nu voor De Koog, dat nog steeds niet over R. Kikkert kan beschikken, de laatste mogelijkheid om van de onderste plaats af te komen. De Cocksdorp heeft hierna echter nog wel twee wedstrijden te spelen. Het belooft zondag in ieder geval een spannende derby te worden. Aanvang 14.30 uur. v. B. Zondag 1 april zal de Wielervereni ging Texel een trainingswedstrijd ver rijden op het circuit Zuid-Haffel. Het bestuur is voornemens er ook werkelijk een training van te maken; alleen maar zo hard mogelijk proberen te fietsen is dus niet voldoende. Begonnen wordt omstreeks half tien 's morgens. Ook niet-leden zijn welkom. Elders in deze krant treft u een over zicht aan van bedreigingen van het Wad dengebied, ontleend aan de jongste uit gave van het Waddenbulletin, orgaan van de Landelijke Vereniging tot behoud van de Waddenzee. Daar valt ergens de klacht onwil van bestuurders" en men kan zich dat voorstellen, want de Wad denvereniging klopt nogal vaak vergeefs aan de bestuurlijke deur. Bij het verkon digen en verwerken van de milieu- en landschapsboodschap spelen gevoelens maar al te vaak een grotere rol dan fei ten. Veel bestuurders zijn .groot" ge worden in een tijd, dat men juichte over projekten, die tegenwoordig als rampen gelden. Wat zij deden in de volle over tuiging dat zij het hoogste belang van de gemeenschap dienden, wordt nu aan de kaak gesteld als een schandalige poging om al wat mooi is en het leven leefbaar houdt, op te offeren aan de techniek. Dit vertekende beeld leidt uiteraard tot irrita tie en soms tot een hardnekkige oost- indische doofheid. Veel natuurbescher mers realiseren zich dit onvoldoende, en dragen het hunne bij tot de ontoeganke lijkheid en starheid van de bestuurders, die aldus steeds meer dreigen te gaan lijken op de karikatuur die men zo graag van hen schetst: autocratische doordrij vers, die alles naast zich neerleggen wat niet van economische zaken of defensie komt. Of deze maskerade in het belang van het natuurbehoud is, valt te betwijfe len. Het is inmiddels drie weken geleden, dat wij de slotaflevering plaatsten van ons feuilleton. Met een nieuw verhaal zijn \ve nog niet begonnen, omdat we het feuilleton bij wijze van proef eens een tijdje willen weglaten. Wij twijfelen er na melijk sterk aan of een dergelijk vervolg verhaal nog wel in de behoefte van een betekenend aantal lezers voorziet. Vroe ger hoorde het feuilleton tot de meest intensief gelezen onderdelen van de krant. Als eens door ruimtegebrek of an dere oorzaak een aflevering bleef over staan tot het volgend nummer, regende het klachten van lezers en (vooral) leze ressen. De laatste jaren gebeurde dat niet meer en het feit dat we nog geen enkele reactie hebben vernomen op het uitblijven van een nieuw verhaal, is ook veelzeg gend. Wat ons betreft blijft de krant voort aan feuilleton-loos. Maar het is best mo gelijk, dat er een tot dusver zwijgende meerderheid of minderheid Is die smach tend uitziet naar een nieuw vervolgver haal. Zou dat blijken, dat zullen we niet aarzelen met het aankopen van een nieu we serie. Dus feuilletonlezers, maak van uw hart geen moordkuil en bel of schrijf ons. Uitslagen: ■rard van Es-Jan Hopman 10 ■bert van Es-Bert van der Berg 10 §ul van Etten-Henk van Wilsum 01 Tpke Hengst-Rob Terpstra 01 hi Hopman-Gerard van Es 01 ■m Goslinga-Anthonie Witte 10 ■bert van Es-Paul van Etten 10 ■nk van Wilsum-Jan Hopman 10 ■rt van der Berg-Gerard van Es 01 rnJ?°slinga-Jos Bosma 1—0 pb Terpstra-Anthonie Witte 1—0 Tnk van Wilsum-Paul van Etten 10 pn Goslinga-Jan Hopman 10 Van die folkloremensen mag je zeggen en denken wat je wil, maar ze werpen zich toch maar op als uitstekende am bassadeurs van Texel. Zo goed is j.l. zondag het optreden ter gelegenheid van de Texelse dag op de Flevohof bevallen, dat de groep opnieuw is uitgenodigd en wel voor zondag aanstaande Besloten Is op het verzoek in te gaan en dat betekent dat het hele gezelschap van dansers, mu zikanten en demonstrateurs van oude am bachten weer naar de Flevopolder trekt. Maar ook nadien zullen de bezoekers van de Flevohof aan Texel herinnerd blijven worden, want de folklore heeft aan de Flevohof een stel poppen in Texelse kle derdracht cadeau gedaan, bestemd om permanent geëxposeerd te worden. De poppen zijn in hun fraaie kleertjes ge stoken door het echtpaar Velhuijsen Altijd leuk nog eens iets te vernemen van Texelaars, die naar het vasteland zijn vertrokken. Zo kregen we een telefoontje van mevrouw Van Amstel (van de voor malige chef-badmeester van het zwembad Molenkoog) die ons vertelde, dat het in de nieuwe standplaats Nederweert pret tig wonen en werken is. Ook vertelde ze dat zij en haar man de bevoegdheid heb ben verworven voor het geven van zwem les aan gehandicapten. Daarvoor hebben zij in hun Texelse periode een tweejarige cursus gevolgd en een scriptie gemaakt. Praktijkervaring bij het geven van zwem- iles aan gehandicapten deden zij ook op in het Texelse bad en wel bij het traianen van Evelien, Riet, Karei, Bert en nog een andere Bert. Aan het verzoek hen via deze weg op de hoogte te stellen van het verwerven van de bevoegdheid en hen tevens te danken voor hun medewerking, voldoen wij gaarne.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 9