Jaarvergadering Waldhoorn ïierlandse plattelandsvrouwen showden lentekleding Boek van de Maand: VERVOLG VAN PAG. 1 Vervanging meidoorns Damclub Texel Jeugddammen Eilandcompetitie volleybal afgesloten Goede opbrengst Rheuma-collecte Schietoefeningen fA Vierling en twee pleegkinderen ie weet een goede naam Dor de bejaardenwoningen te De Koog Puzzeltheek woensdag voor het laatst open ff«e begInnis Jeugdnatuurwachters van Oegstgeest op 18 april naar Texel Aanplant van 10.000 loofbomen ie voorbeelden van wat Texel in het voorjaar mogelijk te wachten staat. ten). Daarover bestaat overleg met de heer G. A. Oskam. Het was de heer Lap gebleken dat de gemeente in ieder ge val onderschrijft dat Den Hoorn een dorpshuis nodig heeft. Collectie-Baumann? De vergadering bezon zich koortsach tig op mogelijkheden om nieuwe activi teiten binnen de muren van het dorps huis te krijgen. Onder meer werd ge suggereerd de collectie-Baumann, die onlangs door vererving in het bezit van de gemeente kwam, in „De Wald hoorn" onder te brengen in plaats van in de voormalige Doopsgezinde Verma ning. Als bezwaar hiertegen werd naar vo ren gebracht dat een hele zaal aan het dorpshuis zou moeten worden onttrok ken (maar wat is er eigenlijk tegen klaverjassen tussen de kunst? red Misschien zou er ook een peuterklas kunnen worden gehouden. Veel zal dat niet opbrengen, maar het voorziet in een behoefte. 1 of 2 keer per week zou steeds een andere moeder haar lotge noten kunnen ontlasten door met de 10 tot 15 daarvoor in aanmerking komende kinderen te spelen. Veel voorzieningen zijn daarvoor niet nodig: met wat over tollige spullen van de kleuterschool en wat ingezameld speelgoed is het wel be keken. De heer J. van Wolferen, hoofd van de Jan Drijverschool, zou de grote zaal graag gebruiken als handenarbeidruim- te. Hij is er al over bezig bij de gemeen te. Dit zou ook subsidie opleveren. De heer Van Wolferen vermoedde dat de jeugd, die sinds enkele jaren het dorps huis mijdt, en liever elders dansen gaat, zich weer vaker in de Waldhoorn zal komen vermeien als het er allemaal wat aantrekkelijker uitziet. De gezellig heid van de grote zaal zou al aanzienlijk kunnen worden vergroot door een ruim telijke onderverdeling mogelijk te ma ken. Daarbij valt te denken aan vouw wanden of (goedkoper) gordijnen. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing bleven me vrouw J. Dekker-v.d. Berk en J. Smdt, die herkiesbaar waren, inderdaad zitten. De voorzitter A. Lap trad onherroepe lijk af. In de nek aan nek race om de ontstane vacature werd de heer G. J. van der Hoek net geklopt door de heer P. Duiven. Het bestuur zal onderling uitmaken wie voorzitter wordt. De se cretaris van de commissie die zich be zig houdt met de speelweide achter de school, de heer D. F. G. Schilling, gaf een overzicht van wat tot dusverre tot stand werd gebracht. In Den Hoorn en Wijk H werd voor deze voorzie ning 625,- bijeengebracht. De gemeen- Deze week wordt gestart met het plan ten van struiken ter vervanging van de meidooms, die als gevolg van de aktie ter bestrijding van het perevuur zijn opgeruimd. Uiteraard zijn de vervan gende struiken geen meidoorn, maar soorten, die tegen perevuur bestand zijn. Op de lichtere gronden zullen hoofdzakelijk wilde rozen worden ge plant en op de zwaardere gronden veld- esdoorns. Er zijn duizenden bomen no dig. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Tatenhove. te verdubbelt dit bedrag, en is bereid daarenboven hetzelfde bedrag als lening ter beschikking te stellen. Er zal dan ook een beroep moeten worden gedaan op de zelfwerkzaamheid van allen die er iets in zien. Van het onderhoud wordt ingevolge de nieuwe subsidiere geling 25% door de gemeente betaald. Secretaris J. Smit gaf desgevraagd opheldering over de dubbele positie van het bestuur; enerzijds is het dorps huisbestuur, anderzijds ook dorpscom missie. Dat houdt in dat het tot de ta ken van het bestuur behoort om over allerlei dorpszaken die niet direct met het dorpshuis verband houden, overleg te plegen met de gemeente. Coördinatie De vergadering achtte het wenselijk dat de activiteiten van de verschillende Hoornder organisaties beter worden ge coördineerd. Het zou niet mogelijk moe ten zijn dat op één avond twee verschil lende activiteiten worden georganiseerd, zodat men er een van moet missen. De organisaties zouden in een vroeg stadi um onderling moeten overleggen over de data van hun bijeenkomsten. Ook zou het aanbeveling verdienen een cen traal rooster samen te stellen. Het be stuur toonde zich hiertoe bereid. De heer Van Wolferen deed nog enke le suggesties met betrekking tot de op vang van nieuwe inwoners. Hij wilde een avond organiseren voor alle nieuw komers. Alle Hoornder organisaties zou den zich daar kunnen presenteren. De heer Van Wolferen meende dat het niet nodig is dat iedereen voortdurend op ieders lip zit, maar aan de andere kant moet je ook vermijden dat men gaat zeggen: „Ik woon hier fijn, en voor de rest interesseert Den Hoorn me niet". De voorzitter en de heer iF. Zwanen burg vonden het een gewaagd plan. „Durven ze wel te komen?", zo vroegen ze zich af, en ook; „is de animo wel groot genoeg?". Ook wezen zij op het oppas-probleem. In ieder geval was het eerder aan de verschillende organdsa- renties dan aan het dorpshuis om zulk een evenement te organiseren. Voorals nog achtten beide heren de uitreiking van het boekje „Wie wat waar op Texel" met een aanvullend stencil van groter gewicht. Tenslotte sprak de heer Smit een woord van dank aan het adres van de scheidende voorzitter. Ook iwerd erken telijkheid uitgesproken jegens de fami lie Witte voor de voortreffelijke wijze waarop zij nu al jaren de Waldhoorn beheert. Uitslagen: P. Bakelaar-J. Hooijberg 11 J. P. Hooijberg-C. Meedendorp 11 W. Bakker-B. Duin 11 J. P. Stam-C. Groenhof 11 C. Vinke-W. Stam 20 P. Kooiman-J. A. v. d. Slikke 20 C. Groenhof wist netjes de remise te bereiken. C. Vinke won na stukwinst te hebben gehaald. Joost Hooijberg gaat nu aan kop met miniem verschil. De span ning bleef groot, doordat P. Bakelaar en Joost Hooijberg ondanks goede winst kansen met remise genoegen moesten nemen. Uitslagen van 27 maart: M. Siemeling-J. van Kranenburg 02 K. J. den Haan-G. J. Dijkgraaf 20 P. Krugers-K. J. den Haan 02 J. Rienstra-K. J. den Haan 20 M. Siemeling-P. Krugers 20 J. van Kranenburg-M. Siemeling 20 J Rienstra-K. J. den Haan 11 G. J. Dijkgraaf-J. van Kranenburg 11 Dinsdag werd de laatste wedstrijd van de eilandcompetitie volleybal ge speeld. Bij de dames was de einduitslag al bekend. De herenwedstrijd leverde op één na geen verrassingen meer op. De wedstrijd Smash-v.d. Meer .was die éne verrassing: Smash won in twee sets van Van der Meer. De uitslagen met de in de top behaal de setstanden zzijn als volgt Heren Badminton 20 gespeeld, 36 punten, 31 setstanden. Apollo 20 gespeeld; 36 pun ten; 27 setstanden; Van der Meer 20 gespeeld, 30 punten; Smash 20 ge speeld; 26 punten; Drijver 20 gespeeld, 24 punten; De Koog 20 gespeeld, 24 punten; Tevoko-selectie 20 gespeeld, 14 punten; Koorn 20 gespeeld, 12 pun ten; Tevoko-jongens 20 gespeeld, 8 pun ten; Amro 20 gespeeld, 8 punten; Club Oudeschild 20 gespeeld, 2 punten. Dames Tevoko-selectie 12 gespeeld, 22 punten, 18 setstanden; Tevoko III 12 gespeeld, 16 punten, 9 sets.; Smash '68 12 gespeeld 16 punten, 8 sets; Badminton, 12 ge speeld, 16 punten, 7 sets; Tevoko 4 12 gespeeld, 6 punten; De Koog 12 ge speeld, 6 punten; Tevoko 5 12 gespeeld, 2 punten. De onlangs op Texel gehouden collec te ten bate van de rheumabestrijding heeft 2392,54 opgebracht, te specifice ren als volgt Oudeschild 170,58; De Waal ƒ86,01; Den Hoorn en Prins Hendrik polder ƒ295,16; De Cocksdorp/Eierland 271,08 De Koog ƒ331,50; Oosterend ƒ416,34; Den Burg ƒ821,87. Zeegat van Texel. Ligging sdhietterrein C 52°52,5'N- 4°42,8'E. In het tijdvak van 1 t/m 30 april 1973 zullen, op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur, van bovengenoemd terrein schietoefeningen worden gehou den met lichte luohtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 meter. Op 9 april uitwijkdatum 10 april gaat H.M. Van Speyk schieten in sector 045 - 075 graden rechtwijzend met een straal van 9 mijl vanuit het hoge geleidelicht Nieuwe Haven. Veiligheidsschip aan wezig. Op het bedrijf van de heer M. A Witte in Driehuizen schonk een geit het leven aan een vierling. Dat is een tamelijk zeldzame gebeurtenis, hoewel het uiteraard niet zoveel in druk maakt als de geitenvijf ling, die in het afgelopen weekend elders In Noordholland werd geboren. Een extra bijzonderheid bij de Texelse geitenvierling is het feit, dat de moeder er ook nog twee pleegkin deren bij heeft in de vorm van lammeren. Deze zijn afkomstig van drielingen en zouden bij hun eigen moeder tekort komen. De geit kan deze extra zorg er blijkbaar best bij hebben. Op de foto het gei tengezin met de trotse kinderen van de familie Witte. DE COCKSDORP Dinsdagavond eld de afdeling Eicrland van de Bond Plattelandsvrouwen een bijeen- st in hotel „De Hoop". De officiële igaderpunten werden snel afgewerkt, toen gingen de dames er eens goed or zitten: het jubilerende modehuis «kman showde zijn voorjaarskollek- Als mannequins hadden de heer en ivrouw Beekman het puikje van het jrlandse ledenbestand aangezocht. De mes schoten in hoog tempo in en uit kleren, zodat in slechts enkele uren i volledig inzicht werd geboden in tgeen de mode-ontwerpers dit voor- ir van de vrouw verwachten. Opval- id waren de felle kleuren. Appeltjes- len, kanariegeel, kobaltblauw en alrood domineerden in alle denkbare nbinaties. In de vergadering die aan de show orafging stelde de voorzitster, me- «uw G. Witte-Ran het probleem van DE KOOG Het complex bejaarden- mingen in De Koog is al geruime tijd gebruik, maar heeft nog een naam. dorpscommissie van De Koog heeft arom een prijsvraag uitgeschreven, ie een goed in het gehoor liggende ivolle naam weet, wordt verzocht de ze door te geven aan een der bestuurs- Jden, mej. H. Maas, de heer Kaczor of heer Mant je. De namen moeten terlijk zondag 8 april in het bezit n de dorpscommissie zijn. )e legpuzzeltheek ziet terug op een ledigend seizoen. Op woensdag 4 'il is de puzzeltheek (gevestigd in het Kmwtje van de muziekschool aan de rkstraat) voor het laatst open. De Velaars worden verzocht uiterlijk i hun puzzels trug te bezorgen. Mocht niet lukken, dan kan het daarna nog het adres De Zes 1. Het is de be- 'hng in oktober weer te openen en i ook 's avonds ruilgelegenheid te den. IN IN IN IN IN IN IN IN IN IN IN llN DEIN DEN DEN DEN DEN DEN DEN OEN DEN OEN DEN. M .rpm B LUi BEGINNE BEGINNE BEGINNE BEGINNE BEGINNE BEGINNE BEGINNE BEGINNE BEGINNE ap G T teic. Het bijbelse scheppingsverhaal vertaald in vele boeiende, aktuele kleurenfoto's. Een unieke belevenis die u niet mag missen. Nii voor f. 12.50 verkrijgbaar bij: boekhandel in de Parkstraat b.v. langeveld de rooij tel. 2741 het vervoer van gehandicapte kinderen die door de week aan de vaste wal ver blijven aan de orde. Deze kinderen wor den voor bet weekend door hun ouders gehaald. Die moeten dan bij de TESO steeds het volle pond betalen. De Over koepeling van Vrouwenorganisaties op Texel wil nu dat met de TESO wordt overeengekomen dat de kinderen voor gereduceerd tarief kunnen worden ge haald en gebracht. De voorzitster ver zocht de leden zoveel mogelijk gevallen op te sporen en door te geven. Of het reisje naar Den Haag doorgaat is nog niet zeker. Tot dusver hebben zich nog maar 28 dames opgegeven. De reis wordt echter pas betaalbaar als er ongeveer 40 deelnemers zijn. De voorzit ster drong er bij de leden op aan om vóór zaterdag nog een tiental dames reislustig te maken. Woensdag werd Texel bezocht door een aantal „kwartiermakers" uit de Zuidhollandse gemeente Oegstgeest om een grote uitstap voor te bereiden van 200 jongens en meisjes, leden van de Oegstgeester afdeling Jeugdnatuur- wacht. Onder genoemde „kwartierma kers" bevonden zich onder meer wet houder J. J. Thorn (CRM) en de voor zitter van de Oegstgeester winkeliers vereniging „Oegstgeest Aktief", de heer L. M. Trijselaar. Op 18 april a.s. wordt de tocht naar Texel ondernomen met een vijftal bus sen waarna een rondrit over het eiland zal plaats hebben met bezoek aan o.m. het Texels museum, De Koog, De Cocks- dorp en Den Burg. De Oegstgeester afdeling van de Jeugdnatuurwacht telt 250 jongens en meisjes. Ongeveer 80% van dit aantal toont zich zeer enthousiast om de over steek over het Marsdiep te maken en voor velen is het een eerste kennisma king met Texel. De samenwerking tussen winkeliers vereniging Oegstgeest-Aktief en het ge meentebestuur van Oegstgest is bijzon der goed. De plaatselijke middenstand is een warm voorstander van de aktiviteiten van de Jeugdnatuurwachters en de kos ten verbonden aan genoemde dagexcur sie worden geheel gedragen door ge noemde middenstandsorganisatie. Me dewerkers van De Leidse Courant en Oegstgeester Courant zullen aan dit ge beuren uitgebreid aandacht besteden. Sinds een week is Staatsbosbeheer doende met de aanplant van duizenden loofbomen op de open plaatsen, die in het Dennenbos zijn ontstaan door de orkaan van 13 november vorig jaar. Het is de bedoeling 6000 eiken (van anderhalve meter hoogte) aan te plan ten alsmede ruim 4000 bomen van an dere soorten, zoals berk, els en esdoorn. Op de plaatsen waar de bomen wor den gezet blijven de takken van de ge sneuvelde dennenbomen liggen om de bestaande humuslaag tegen uitdrogen te beschermen. De totaal in te planten oppervlakte bedraagt tien hectare, zijn de de oppervlakte bos, die bij de storm tegen de grond ging. „Texelstroom" Bij de elektriciteitscentrale annex waterfabriek „Texelstroom" bij Oude schild is begonnen met de aanplant van een brede boomsingel. Ook hier zijn duizenden bomen en struiken nodig. Ze beslaan een oppervlakte van meer dan een hectare. Door de boomsingel zal de Texelstroomcentrale na verloop van vijf tot tien jaar voor een groot deel aan het gezicht zijn onttrokken. Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 3 april 1973

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5