CONCEP CONDOOMS Teso biedt extra boten aan voor schouwburgbezoek Den Helder pers. lening 3 Geld nodig? Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier Kledinginzameling groot succes Twee maanden cel geëist tegen Texelaar die dodelijke aanrijding veroorzaakte Munten- en ansichten verzamelaars weer bijeen Sportvissen achter Zeeburg Bestuur H.M.v.L. en K.N.L.C. Wachtmeester Eilander naar Dirkshorn Nationale biertapwedstrijd in De Koog Schaakclub „En Passant" naar Texel Jeugdschaken Expositie van zeeschilderijen in ,,'t Swarte Schaep" Opbrengst Emmabloemkollekte Jeugddammen Geslaagd Bij Hoornderslag ongevt 7 meter duin weggeslaj) Causerie over de krant Cespreksavond over euthanasie Weekenddiensten artsei Kerkdiensten Bel bij brand 2066 Ongelukken (advertentie I.M.) Voor nadere informatie: NVSH, Prinses Beatrixlaan 11, Den Haag, Tel.(070) 832900. Iedere maandagavond informatiecentrum N.V.S.H., Groene Kruisgebouw, Den Burg Texelse cultuurliefhebbers zullen in het seizoen 1973-74 evenementen in de Helderse schouwburg kunnen bezoeken zonder dat daarbij de hoge kosten van een extra boot een rol zullen spelen. TESO heeft zich namelijk bereid verklaard tussen september 1973 en april 1974 tien keer een extra boot te laten varen om degenen die de schouwburg hebben bezocht na afloop in de gelegenheid te stel len terug te keren naar Texel. Wie daarvan gebruik maakt betaalt niet meer dan het normale tarief. Wel is als voorwaarde gesteld dat ten minste vijftig passagiers van deze gele genheid gebruik zullen moeten maken. Dagelijks en centraal bestuur van de Stichting Cultureel Werk zijn over dit royale aanbod van TESO bijzonder te vreden. De laatste jaren wordt het steeds moeilijker concerten, voorstellin gen van beroepstoneel, cabaret e.d. op Texel te organiseren. Al eerder werden daarom wel evenementen in de Helderse schouwburg bezocht maar de hoge kos ten van een extra boot om de bezoekers 's avonds terug te brengen vormden een ernstig bezwaar. Selectie In de Helderse schouwburg worden gedurende het komende winterseizoen méér dan tien evenementen geboden. Het bestuur van Cultureel Werk zal daarom een selectie maken en de extra boten laten varen op de meest aantrek kelijke avonden. Daarbij zal er rekening mee worden gehouden dat de Texelaars een zo veelzijdig mogelijk programma wordt aangeboden. Men zal in de gele genheid worden gesteld voor dit hele programma tevoren in te schrijven maar het is uiteraard ook mogelijk slechts één of enkele avonden mee te maken. Bij Cultureel Werk zal worden getracht concurrentie van het plaatselijke cultu rele verenigingsleven te voorkomen. Het organiseren van een toneelbezoek aan Den Helder in november wordt bijv. on gewenst geacht. Overleg is gepleegd met het Nutsdepartement, dat in het verle den ook bezoeken aan de Helderse schouwburg heeft georganiseerd, 't Nut zal nu een aantal van de door Cultureel Werk te plannen voorstellingen in het eigen programma opnemen, zodat men van een betekenende belangstelling ver zekerd is. De Helderse evenementen zijn te bezoeken tegen entreeprijzen die lig gen tuss en 6,en ƒ10,De houders van een Cultureel Jongerenpaspoort ge nieten 50% reduktie. De leiding van de Helderse schouw burg is wel blij met de komst van Texelse bezoekers. Men kan daar wel wat extra belangstelling gebruiken. De schouwburg telt 700 zitplaatsen. Voor sommige evenementen zal wellicht meer belangstelling zijn dan beschikbare plaatsruimte. In dat geval geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt. Wie zich op de hele reeks abonneert is van een plaats verzekerd hetgeen ook geldt bij het kopen van kaarten tevoren. De Stichting Cultureel Werk zal zich met de organiscatie daarvan bezig houden. Overleg zal worden gepleegd met de schoolhoofden in verband met het be zoeken van voorstellingen in de schouw burg die voor de jeugd bijzondere waarde hebben. In de woensdagavond gehouden vergadering van het centraal bestuur van Cultureel Werk sprak ad ministrateur G. A. Oskam de hoop uit dat op het genereuze aanbod van TESO een grote belangstelling van de Texe laars zal volgen. De kledinginzamelaktie van de Stich ting Mensen in Nood, die op Texel woensdag werd afgerond, is een nog groter succes geworden dan vorig jaar. Vooral in Den Burg was de toevloed enorm. Toen de aktie ten einde liep, lag op de inzameladressen het textiel hoog opge tast. Op de privé-adressen puilden de gangen uit. Alleen in De Waal viel de aanvoer wat tegen. De viertons-vracht- auto van de Stichting was niet groot ge noeg voor alle (merendeels nog zeer goede) kleren en schoenen. Vrijdag wordt er dan ook nogmaals gereden. Men hoopt maar dat het er dan allemaal in kan. Behalve de mensen, die de goe deren aannamen, hebben zich ook vele dames verdienstelijk gemaakt door los aangevoerde kleding te 'bundelen. ALKMAAR Tegen de 27-jarige Texelaar B. D. R. werd dinsdag voor de Alkmaarse rechtbank twee maanden cel en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid geëist. R. had op de avond1 van de 5e september vorig jaar in een flauwe bocht van de Ruigedijksweg een dodelijke aanrijding veroorzaakt. Door op de linkerweghelft te rijden raakte hij de tegemoetkomende fiets van het meisje L. Haar achterop zittende zusje kwam om het leven. De officier verweet R. dat hij direct na de aanrijding de dynamo van de band had gehaald om de indruk te wekken, dat de zusjes L. zonder licht hadden gereden. Nader hand bleken ook de draden te zijn ver broken en was een lampje verdwenen. R. erkende echter alleen dat hij aan de dynamo had gezeten. De raadsman ge loofde, dat het ongeluk meer te wijten was geweest aan verblinding van de te genligger en het misleidend effekt van de reflectoren in de bermpaaltjes. Hij vroeg om een minder zware straf. Maandagavond a.s. houdt de munten- en ansichtenvereniging weer ruilbijeen- komst in hotel „De Zwaan". Ook niet- leden die zich voor het verzamelen van munten en ansichten interesseren zijn welkom. DE COCKSDORP De sportvissers club organiseert zaterdag van 16.00 tot 18.00 uur een wedstrijd achter „Zee burg". Deze wedstrijd wordt met laag water gehouden, in het geultje dat daar dan vrij komt. Het is gewenst dat een ieder laarzen aantrekt. Deze wedstrijd telt mee voor het kampioenschap. Ook bij slecht weer gaat de wedstrijd door. Het bestuur hoopt dat de animo weer goed mag zijn. Oriëntatie landbouwdeskundige ontwikkeling OUDESCHIDD Wachtmeester le klasse der rijkspolitie Th. Eilander is per 1 april benoemd tot postcomman- dant te Dirkshorn (gemeente Haren karspel) behorend tot de groep Schoorl. Hij is met ingang van dezelfde datum tot opperwachtmeester bevorderd. Het gezin Eilander blijft voorlopig in Oude schild wonen. DE KOOG Dinsdagmiddag vanaf half twee wordt in hotel „De Toekomst" te De Koog een grote biertapwedstrijd gehouden, voorronde voor de nationale biertapwedstrijden. Er wordt deelgeno men door ongeveer vijftig tappers van Texel en evenveel uit Den Helder en omgeving. Er zijn eigenlijk twee wed strijden: één voor mensen die zowel tappen als serveren, en één voor dege nen die alleen tappen. De winnaars wor den afgevaardigd naar de landelijke biertapwedstrijd in januari, waar zij hun krachten kunnen meten met 29 an deren. De wedstrijden worden georgani seerd door het Centraal Brouwerij Kan toor te Amsterdam, Van de kant van de Horeca wordt grote belangstelling ver wacht. Uitslagen: A. Rombout-T. Engel 10 J. van Heerwaarden-M. Brons 10 H. Elzinga-J. Dros 01 Voor een goed verloop van de compe titie is het nodig dat de leden deze maand zoveel mogelijk aanwezig zijn. Do dagelijkse besturen van het Ko ninklijk Nederlands Landbouwcomité en van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw brengen volgende week een bezoek aan Texel. Doel van het be zoek is zich nader te oriënteren over de landbouwkundige ontwikkeling in ons gebied met name met betrekking tot de toeristische ontwikkeling. Er wordt der halve aandacht besteed aan de verhou-* ding landbouw-recreatie en aan de (va ge) plannen om Texel tot nationaal landschapspark te maken. Tevens zullen enkele landbouwbedrijven worden be zocht. Het bezoek is naar aanleiding van een brief die de afdeling Eierland van de Holl. Mij van Landbouw vorig jaar aan het hoofdbestuur schreef en waarin on gerustheid werd uitgesproken over het aanwijzen van Texel als landschaps park. Maandagmiddag 9 april wordt door genoemde dagelijks besturen vergaderd over interne aangelegenheden, 's Avonds zal over de landbouw van Texel worden gesproken met de afdelingsbesturen, het ontwerp bestemmingsplan buitengebied en de ontwikkeling van de Texelse landbouw zullen hoofdonderwerpen zijn. Dinsdag wordt een excursie gemaakt over het eiland met als doel een goed beeld te krijgen van landbouw en land schap. Daarbij zal een bollenbednjf, ak kerbouwbedrijf en een veehouderijbe drijf worden bezocht. In de galerie ,,'t Swarte Schaep", Ko- gerstraat 100 te Den Burg exposeert K. C. Bakker uit Den Helder tot 3 mei schilderijen, gouaches en pentekeningen. Het geëxposeerde werk van de heer Bakker is geheel gewijd aan de zee in al zijn variatie. Dat levert talloze com binaties op van kleuren, golfvormen, branding, wolkenhemels, schepen, kust- gezichten. De heer Bakker streeft ernaar in zijn schilderijen lucht en water tot een har monische eenheid te maken. De vele kleuren van de lucht komen, maar dan anders, in de golven terug. De heer Bak ker heeft jaren gevaren. Hij kent dan ook het uiterlijk dat de zee kan aanne men onder de invloed van wind en stro ming. Ook van de manier waarop sche pen zich gedragen in dit samenspel weet hij alles af. Vele scheepstypen beeldt hij af, waarbij naast de weergave van de grootsheid van de zee tal van technische details niet zijn vergeten. Op de expositie hangt een aantal scheepstekeningen in oost-indische inkt op een dofgouden ondergrond. Deze techniek is door de heer Bakker zelf ontwikeld. De prijzen van de kunstwerken lopen uiteen van ƒ75,tot ƒ500, De Emmabloemkollekte die van 19 tot 25 maart op Texel werd gehouden, heeft ƒ1104,65 opgebracht. Dat is niet bijzon der veel. De lage opbrengst is mede ver oorzaakt door het feit dat men voor De Koog geen kollektnce heeft kunnen vin den maar ook als hiermee rekening wordt gehouden kan met worden gezegd dat de Texelaars de Emmabloemkollek te erg goed hebben bedacht. De op brengst van de kollekte is voor 60% bestemd voor plaatselijk kruiswerk en voor 40% voor de tbc-bestrijding. De opbrengst is als volgt te specifi ceren: Oudeschild ƒ177,81, Oosterend ƒ161,49; Den Burg ƒ466,97; De Cocks- dorp 100,15; Eierland ƒ24,07; P.H. Pol der 86,55; De Waal ƒ13,95; Den Hoorn ƒ73,66. Uitslagen: Henk van Wilsum-Gerard van Es 01 Jos Bosma-Sipke Hengst 01 Bert v. d. Berg-Paul van Etten 10 Bobert van Es-Anthonie Witte 01 Rob Terpstra-Hein Goslinga 01 Gerard van Es-Anthonie Witte 01 Robert van Es-Hein Goslinga 01 Paul van Etten-Anthonie Witte 01 Robert Maas-Gerard van Es 01 Rob Terpstra-Bert v. d. Berg 01 Jos Bosma-Henk van Wilsum 01 Sipke Hengst-Hein Goslinga 01 Anthonie Witte-Sipke Hengst 10 Hein Goslinga-Paul van Etten 10 Sipke Hengst-Paul van Etten 10 Rob Terpstra-Jos Bosma 10 Bert v. d. Berg-Robert Maas 10 De competitie nadert zijn einde, ter wijl er nog verschillende kampioenskan didaten zijn. Het is dus onmogelijk te zeggen wie uiteindelijk de prijzen in de wacht zullen slepen. Volgende week is er geen jeugdschaken en geen jeugd- dammen. Uitslagen: P. Krugers-G. J. Dijkgraaf 20 G. J. Dijkgraaf-J. Rienstra 02 K. J. den Haan-J. van Kranenburg 02 F. Mosk-M. Siemeling 02 M. Siemeling-J. Rienstra 02 G. J, Dijkgraaf-M. Siemeling 02 F. Mosk-G. J. Dijkgraaf ,02 J. Rienstra-F. Mosk 20 P. Krugers-M. Siemeling 02 K. J. den Haan-G. J. Dijkgraaf 20 J. van Kranenburg-G. J. Dijkgraaf 02 J. Rienstra won al z'n partijen. M. Siemeling moest één keer verliezen, maar won de rest. v.y MEUBELS Bij het op 24 maart in Gouda gehou den examen slaagde de heer N. Vos voor Bedrijfswerktuigkundige A Stoombe- drijf. De heer S. C. Eldering behaalde bij het op 31 maart in Den Haag gehouden examen het diploma Bedrijfswerktuig kundige B Stoombedrijf. Beiden zijn werkzaam als bedrijfs werktuigkundige bij de N.V. Texelsche Electriciteits Maatschappij in de Elek- tnciteits Centrale-Waterfabriek „Texel- stroom" te Oudeschild. In een paar dagen kunt u het hebben. Met een persoonlijke lening van de NMB. Gemakke lijk, zonder onnodige formali teiten. In óverleg met u worden het bedrag én ae maandelijkse aflossingstermijnen vastgesteld. Een lening van-2.000,- kunt u bijv. terugbetalen In 18x 129,50 per maand. Of ƒ3.500,- In 24x ƒ171,50. Inclusief alle rente en kosten. Stap eens binnen. We vertellen u graag alles over een persoon lijke lening voor welk doel dan ook of een worringkrediet, voor verbetering en onderhoud van uw huis. Bij de storm van maandag is aani strand tussen paal 9 en 10 onge\j iVz meter duin weggeslagen. Bij paaj (Westerslag) verdween 1 lk meter en paal 21 -(het nieuwe slag bij De Ned landen) werd 4V6 meter duin door zee verzwolgen. Elders langs de was de afslag gering. Het water bert te om 7 uur 's avonds een stand 2.10 plus NAP; dat is ongeveer and halve meter hoger dan normaal. Woensdagavond 11 april houdt heer J. Schekkerman uit Assendelft de LTS-kantine een causerie voor de deling Texel van de Bond van landsvrouwen. De heer Schekkermas journalist zal spreken onder het a to „De krant kun je niet missen, g. dag". Het zal gaan over journalistiek, techniek en de achtergronden die bijj maken van de krant een rol spelen, lezing zou aanvankelijk op een and datum worden gehouden. DE COCKSDORP Dinsdagss wordt in het verenigingsgebouw i de hervormde kerk te De Cocksdt een algemene gespreksbijeenkomst houden met als onderwerp het vr6 stuk van de euthanasie. Dokter R Siebinga zal een inleiding houden wi na een forum zich zal bezig houden i het beantwoorden van vragen. Het rum bestaat uit de heren Siebu Loerakker en Loos. Ieder is welkom. ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 8 april op om 5 59 us gaat onder om 19.25 uur; 11 april op 5.53 uur en onder om 19.31 uur. Maan: 10 april E K.; 17 april V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 6 april 10.28 cn 22.41; 7 april 11.06 en 25 8 april 11.45 cn 23.58; 9 april 12.22 en- 10 april 0.41 en 13.04; 11 april 1.38 en It 12 april 3.10 cn 15.52; 13 april 4.51 en li 14 april 6 17 en 18.37. Aan het strand is het ongeveer een uur: der hoog water. Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdi telefoon (02222) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) J! DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 18.00 uur maandagmorgen 8 uur L. F. DEN HOUTER, Den Burg, (02220) 2527. J. BEEKMAN, de Waal, telefoon (02 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen dek A. van Heerwaarden, tel. (02220)2 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt! worden op het bureau verwacht o? tijden, dat hun eigen huisarts rit heeft. Deze tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 10 april 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 11 2? om 13.30 uur. DL R.K. KERKDIENSTEN weekend 7 en 8 april 1973 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.30 uur Oudeschild zondag 9.15 en 19.00 Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 en 10.45 Oosterend: zaterdag 19.30 uur PROTESTANTSE KERKDIENST! Zondag 8 april 1973 HERVORMDE GEMEENTEN 'Den Burg 10 uur ds. Mulder iDe Cocksdorp 10.30 uur gezameu! passiedienst in de R.K. kerk, metr deweriring van zangkoor uit Cocksdorp. Den Hoorn 11 00 uur ds. Waardenï De Koog 19.30 uur ds. Mulder De Waal 9.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Collecte Kerkeraadskas Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier Collecte onderhoud kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur Kand. mej. G. J. van'tj 19.00 uur Kand. mej. G. J. van Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 17.00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENfi Oosterend 10 00 en 16.00 uur Diens*' DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Daalder, Haarlem Bij brand altijd bellen: (02220) Dit geldt voor alle dorpen, zowel' dag als 's nachts. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Bel bij ongelukken uitsluitend litie; (02220) 2644. Deze op haar N belt de arts en eventueel ambulant

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2