Orkaanschade in beeld eter dan woorden kunnen eschrijven laten deze foto's en hoe groot hier en daar Texel de vernielingen zijn e de orkaan maandag heeft ingericht. wSSBSÈmimMm* Bridgeclub .Groot Slem" Burgerlijke stand Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 6 april 1973 het dennenbos werden opnieuw duizenden bomen geveld. De schade loopt plaatselijk sterk uiteen. Grote stukken bos hebben onder het natuurgeweld geen krimp gegeven; maar op andere plaatsen lijkt het alsof een reuzenhand de stammen bij bosjes tegelijk tegen de grond heeft gedrukt De grootste klappen vielen in de bosgedeelten, die bij de orkaan van 13 november ook al een zware tol betaalden. De toen ontstane open plekken zijn nu nog aanmerkelijk vergroot, maar er zijn ook nieuwe stukken bos vernietigd. De foto werd gemaakt nabij Hotel ,,De Pelikaan", waar over een oppervlakte van enkele duizenden vierkante meters vrijwel alle bomen zijn omgewaaid. Het hier aanvankelijk dichte bos zal na het opruimingswerk in een kale vlakte zijn veranderd. Een soortgelijke situatie Is ontstaan in het bos bij Califomië Foto rechts De golfplaten romneyloods van De Vries en Van de Wiel aan de Hallerweg te Den Burg werd als gevolg van het stormge weid zwaar beschadigd. Het achterste deel sloeg weg en de stalen platen dwar relden als bladeren in het rond wat een bijzonder gevaarlijke situatie voor de om wonenden opleverde. Het herstel is mmid dels in volle gang oker voor f20.000.schade ontstond op de hoeve ,,Don Bosco" van C J Com- andeur bij Oudeschild. Het grootste gedeelte van de gevel en van het dak van koeienstal sloeg weg. Vijftig koeien moesten in de schapenstal worden dergebracht. De stal werd zie foto provisorisch gedicht Op de hoek Kogerstraat-Akenbuurtsweg legde de gemeente onlangs een fraai plantsoen aan De bomen die er werden geplant (linden) waren afkomstig van de Wilhelminalaan. Daar veroorzaakten ze klachten door het afscheiden van een kleverige vloeistof, die het lopen gevaarlijk maakte en de geparkeerde auto's be vuilde De bomen werden vervangen door Zweedse lijsterbessen, maar de ge meente vond het zonde om de forse halfwas linden (ca. 12 jaar oud) weg te gooien. Ze werden daarom met een zo groot mogelijke kluit in het nieuwe plantsoen geplaatst en leverden daar een fraai beeld. De orkaan maakte met de bomen echter korte metten. Opnieuw werden ze in de grond gezet, nu echter voorzien van stevige tuien, een voorziening die men beter direct had kunnen aanbrengen. Het is overigens zeer de vraag of de bomen nog zullen aanslaan. De grote schuur van Maria's hoeve in De Westen had in november al sterk geleden, maar de storm van maandag vormde de genadeslag. Het bouwwerk veranderde in een hoop brandhout. pa de storm waren vrijwel alle wegen in het bos afgesloten door neergestorte bomen. De vele toeristen, die maandag een I? door het bos wilden maken, bleven meestal al gauw steken en moesten terugkeren. In de loop van de dag werden de zangrijkste wegverbindingen echter vrijgemaakt. Staatsbosbeheer heeft bij het opruimingswerk vier aannemers ingezet, pet totaal ongev. 25 man. Na de straatwegen zijn inmiddels de boswegen aan de beurt gekomen. Daarmee zal men zaterdag jaar zijn. De natuurpaden, ruiterpaden en wandelroutes blijven voorlopig nog versperd. Het zal zeker tot halverwege de fomer duren alvorens ook deze recreatieve voorzieningen weer gebruikt kunnen worden. Staatsbosbeheer heeft zelf slechts beperkte mate personeel beschikbaar, omdat ook de broedgebieden de nodige krachten vragen. Op de foto ziet men ar beiders bezig met het opruimen van barrières op de Okusweg. Ook de laatste vrije drive is inmid dels afgelopen. Het waren prettige avonden. De koplopers konden hier wel de eerste plaats behouden. De uitslagen waren: Noord-Zuid: 1. Bos-Chavonnes 70 °/o 2. Kellner-Van Lente 60 °/o 3. Gebr. Van Sambeek 51,25% 4. Dames Geus-Van Sambeek 46,25% 5 Blom-Ran 38,13% 6 Dames v. d. Molen-v. Asperen 34,38% Oost-West: 1. Mevr. de Laat-heer De Brok 52,60% 2. Duin-Duin 51,04% 3. Dames Duin-Langeveld 50,52% 4. Echtpaar Zevenhoven 50 5. Mevr. v. d. Kerkhof- Backer 43,83% De eindstand is als volgt: 1. Kellner-Van Lenten 2. Mevr. v. d. Kerkhof-Veenema 3. Gebr. Van Sambeek 4. Echtpaar Zevenhoven 5. Duin-Duin 6. Bos-Chavonnes 7. Blom-Ran 8. Mevd. De Laat-heer De Brok 9. Echtpaar Hoogerheide 10. Dames Geus-Van Sambeek 11. Damse Duin-Langeveld 12. Mevr. Breeuwer-heer Lips A.s. maandag de laatste avond voor het spelen in de landelijke door de Ned. Bridgebond uitgeschreven wedstrijd ..Ruiten Boer". van 28 maart tot en met 3 april 1973 Geboren; Stefan Antonius, zv. Johan nes A. Smit en Maria C. Zoetelief; Sté- fan, zv. Durk Bousma en Erna J. Roe per; Sandra, dv. Hendrik S. P. Jagers- ma en Janna A. de Vlieger; Erik Jan, zv. Elleko Vermeulen en Petronella J. M. Mens. Ondertrouwd: Wille F. van Hintum en Margaretha van den Berg. Overleden: Pieter Lap, oud 79 jaar, wonende te Den Hoorn; Jans H. van der Molen, oud 54 jaar, wonende te Ooster end; Jacob Zuidewind, oud 78 jaar, wo nende te Den Burg; Dirk Zuidewind, oud 63 jaar, wonende te Den Burg.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5