CONCEP CONDOOMS AGENDA Misdrijf in tienvoud Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier Sportuitwisseling Terschelling - Texel Uitsluitend Texelse coureurs op autocross Bouwvergunningen Weekenddiensten artsen Kerkdiensten VERHALENPOSTER 1973 HET OPEN BOEK (advertentie I.M.) Voor nadere Informatie: NVSH, Prinses Beatrixlaan 11, Den Haag, Tel. (070) 832900. Iedere maandagavond informatiecentrum N.V.S.H., Groene Kruisgebouw, Den Burg Op zaterdag 19 en zondag 20 mei Verzamelen bij 't Horntje om 8.30 uur. Afvaart 9.00 uur. Aankomst boot op Terschelling plm. 12.00 uur. Ontvangst haven West-Terschelling met medewer king 'van de Chr. Muziekvereniging Oranje uit Bolsword. Programma zaterdag 19 mei: 13.30 uur volleybal (junioren) in gym zaal te West-Terschelling. Edo '62-S.C.H. Gem. school Texel Lutine-De Cocksdorp Hoorn-LTS 14.30 uur ponydemonstratie van de rui- tervereniging Texel op het terrein manege te Formerum. Plm. 15.00 uur demonstratie gymnastiek lange mat door dames gymnastiekver eniging Texel. Plm. 15.30 uur volleybal senioren GVO-VV De Koog Edo '62-VVT 15.00 uur gymzaal te Midsland jeugd judo Terschelling-Texel. Plm. 16.30 uur turnen meisjes Edo-Texel Plm. 17.00 uur voetbal Qiuck junioren- De Koog op sportterrein Midsland. 20 00 uur klaverjaswedstrijd Tersohel- ling-Texel in de Braskoer. 20.00 uur bridgedrive Terschelling- Texel in hotel Europa. Programma zondag 20 mei: 10 30 uur voetbal op sportterin te Mids land Quick junioren-ZDH. 11.00 uur start van de wandeltocht te West-Terschelling. Ieder kan hieraan meedoen. 13 00 uur voetbal sportterrein Midsland Quick 1-ZDH. 13.15 uur voetbal sportterrein Tiger TVV junioren-De Cocksdonp 15.00 uur voetbal sporterrein Tiger TW 1-Oosterend. 16.00 uur vertrek boot van Terschelling. 19 00 uur aankomst aan 't Horntje. Streven bestuur MAB-club Het bestuur van de MAB-club Texel streeft ernaar uitsluitend Texelse cou reurs te betrekken bij de autocrosses die op de zondagen 15 juli en 5 augustus worden gehouden bij Oosterend. Deel nemers worden tot 31 mei a.s. in de ge legenheid gesteld zich te laten inschrij ven. Voor een spectaculaire cross heeft men er minimaal 30, maximaal 40, no dig. Wordt het minimum op Texel niet gehaald, dan zullen na 1 juni ook nict- Texelse coureurs mogen inschrijjven. Opgave dient te geschieden bij E. Moo- jen, Wagemakerstraat 6, telefoon 3082. De autocrosses beloven weer bijzonder spectaculair te worden. Het is de bedoe ling met een schone lei te beginnen. Dat wil voor de deelnemers van vorige jaren zeggen dat de oude rij nummers verval len. Niemand kan dus ,,oude rechten" doen gelden. Om de spanning op te voeren is een premiestelsel ontworpen. Daarmee wordt bereikt dat ook in de voorrondes felle strijd wordt geleverd om een zo hoog mogelijke plaats. Volgens het oude systeem waren de drie eerst aankomen den van de eerste manches verzekerd van een finaleplaats. Zodra deze op de overigen waren uitgelopen sloofden ze zich niet zo erg meer uit. Nu zal het lokkende geld daarin verandering moe ten brengen. De startgelden voor de coureurs zullen overigens worden ver laagd: van 75,naar 50, De MAB-club is nog bezig met een spectaculair intermezzo als extra attrac tie voor het op sensatie beluste publiek. Het bestuur wil daarover niets loslaten. Wel mag alvast bekend zijn dat de en tree voor beide crosses is gesteld op ƒ5,voor kinderen ƒ2,50. B. en W. hebben aan de onderstaande personen en instellingen bouw vergunningen afgegeven: de heer J. W. Flens te Den Burg voor de verandering van zijn zijgevel aan de Thijsselaan 14 te Den Burg, de heer F. Visser te Den Burg voor de bouw van een garage aan de Wa-rmoesstraat te Den Burg; de ge meente Texel te Den Burg voor de bouw van een houten berging te Oosterend; de heer M. Otterbein te Angermund voor de uitbreiding van een zomerhuis aan de Slufterweg te Eierland met een berging; de heer W. v. d. Vis te Den Burg voor de verbouw van het pand Weverstraat 4 te Den Burg; de heer J. Schuyl te Den Hoorn voor de bouw van een woonhuis aan de Naalrand te Den Burg; de heer J. C. Timmer te Den Burg voor de uitbreiding van het bedrijfs pand Hogerstraat 2 te Den Burg; Alge mene Bank Nederland te Amsterdam voor de verandering en uitbreiding van een pand aan de Parkstraat te Den Burg; De algemene stichting voor ver zorging en verpleging van zwakzinnigen te Utrecht voor de uitbreiding van een gezinsvervangend tehuis aan De Zes te Den Burg; dhr. J. E. Koenders te Em- men voor de bouw van een woning aan de Naalrand te Den Hoorn; de heer A W. Schwab te Rhoon voor de bouw van een woning nabij de Stolpweg te Den Hoorn; de heer G. Dros te Oosterend voor de verandering en uitbreiding van een badkamer-wc-ruimte aan de Kotter- straat 21 te Oosterend; de heer J. Kiltz te De Koog voor de bouw van een dak kapel aan de Ruyslaan 21 te De Koog; de fa. Drijver te Den Burg voor de ver andering van een voormalige boerderij aan het Schilderend 145 te Den Burg; de heer F. C. Hopman te Den Burg voor de verbouwing van zijn woonhuis aan de Ongerenweg te Den Burg; de heer J. C. Bugel te Den Burg voor de bouw van een garage aan de Beatrixlaan 86 te Den Burg; de heer P. Bruijn te Den Burg voor de bouw van een garage-cv- ruimte aan het Schilderend 30 te Den Burg. Donderdag 17 mei Den Burg, De Raadskelder, 20.00 uur, postzegelruilbeurs. Vrijdag 18 mei Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel, 20.00 uur, jaarvergadering EMK. Zaterdag 19 mei Den Burg, City theater, 15.00 uur, „Pippi Langkous". Den Burg, Starkenburg, 15,00 uur, ont hulling beeldje. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Fntz the cat". Zondag 20 mei Den Burg, City theater, 15.00 uur, „Pippi Langkous". Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Fritz the cat". Maandag 21 mei Den Burg, Groeneplaats, eerste lamme- renmarkt. Den Burg, City theater, 20.00 uur, „Fritz the cat". Dinsdag 22 mei Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", 20.00 uur, jaarvergadering van Vrien den van het Paard. Iedere dag Den Burg, Raadhuis, Tentoonstelling van Kiek Schrieken en Peter Riteco met o.a. schilderijen en plastieken. Openingstijden: iedere werkdag 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Iedere vrijdagavond Den Burg, „Olympic", 20.00 uur, biljart club „De Graaf". Oosterend, „De Bijenkorf", 19.30 uur, bijeenkomst modelbouwclub. Iedere maandagavond Den Burg, gebouw Groene Kruis, 20.00 - 21.30 uur, openstelling informatiecen trum en middelendepot NVSH. Bejaardengymnastiek en -zang Den Burg, „Casino", woensdags, 11.00 uur gymnastiek. Den Burg, Landbouwschool, woensdags 15.00 uur, zang. Oudeschild, 't Skiltje, 15.00 uur bejaar dengymnastiek. Trimmen Zaterdag 16.00 uur en dinsdag 14.00 uur trimmen bij „Dennenoord". Bejaardcnomroep Met maandag verjaardagen, verzoek- platen, voorlezen en Texels journaal, woensdag „Groot nieuws voor u" en verzoekplaten; donderdag verjaarda gen, verzoekplaten en voorlezen. Maatschappelijk werk Den Burg, Raadhuis, elke dinsdag en donderdag 9.00 - 12.00 uur, spreekuur zr. A. Haasnoot van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Afspraken kunnen worden gemaakt bij de afdeling So ciale Dienst in het Raadhuis. Den Burg, R.K. Kleuterschool, elke vrijdag 10.00 - 11.00 uur, spreekuur mej. H. C. A. Brilman van de Stich ting Maatschappelijk Werk in de Kop van Noordholland. Tel. (02230) 15834, tijdens het spreekuur (02220) 2610. Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdagmorgen 8 uur tot tot maandagmorgen 8 uur Dokter A. VAN LOON, Den BuJ telefoon (02220) 2016. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Van der Pol, Jan Dirkszoord Ji| telefoon voor spoedgevallen het C. Gollards Rustoord, (02220) 2366. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.00 uur tj maandagmorgen 8 uur L. F. DEN HOUTER, Den Burg, telefoj (02220) 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de hd A. van Heerwaarden, tel. (02220) 2]»Ji (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal ?*- CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt zij- worden op het bureau verwacht op ij tijden, dat hun eigen huisarts zittis heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 22 mei, 14.00 uur. Dokter Barnard, woensdag 23 mei, oj 13.30 uur. ti Weekend 19 en 20 mei 1973 Den Burg zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.30 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur Oudeschild: zondag 9.15 en 19.00 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 en 10.45 u PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 20 mei 1973 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Van Doorn De Cocksdorp 10 uur ds. H. Douwes Collecte Ned. Bijbelgenootschap Den Hoorn 10 uur Eerw. heer Veldhui De Koog 11.00 uur ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Oudeschild 11.00 uur ds. De Gier GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur dhr. Kok, uit Be 19.00 uur dhr. Kok Oosterend 10.00 uur ds. Kruithof 19.30 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Kuitse. Kerkbusje Den Hoorn. VERVOLGVERHAAL DOOR HENK BOON 7. Op een avond vond Luc in het brief- kastje bij de weg, behalve de krant, een brief van het notariskantoor De Bruyn en Warnars. In het licht van de kop lamp van de bromfiets las hij het schrij ven. De notaris bedankte hem voor de mededeling inzake zijn adres. Verder stond er niets is. Hij stak de brief in zijn portefeuille. Tegen Ellen sprak hij er niet over. Ook niet over de brief van een andere notaris, die hij ontvangen had, en waarin hem werd medegedeeld, dat de eigenaar van zijn huis diens on roerende eigendommen had overgedra gen aan zijn zoon, en dat eventuele ver dere berichten nog zouden volgen. Een derde brief kwam juist in de da gen, dat Ellen weg was. Er stond in, dat Lues salaris was opgetrokken met de gebruikelijke jaarlijkse verhoging, ver meerderd met een trend van 4°/o, en dat hem wegens zijn persoonlijke prestaties een extra verhoging was toegekend. Die brief legde hij open op tafel. Toen Ellen op de afgesproken dag te rug was, kwam zij hem 's avonds tege moet met de brief in haar linkerhand. De rechter stak zij hem toe. „Welgefeli- citeerd, boy, ik weet niet wat je pres teert op je werk, maar ik weet zeker, dat het je toekomt". Hij keek haar ietwat verlegen aan. „Het is gek, Ellen, maar ik had zelf al bemerkt, dat ik veel serieuzer en veel harder ben gaan werken, sinds jij hier in huis bent". „Dat is dan blijkbaar mijn goede in vloed. Maar laat je asjeblieft niet teveel door mij beïnvloeden". „Waarom niet, Ellen?" „Omdat och ik zei dat zomaar. Er zijn heel wat mensen, die je een be ter voorbeeld zouden kunnen geven, dan ik". „Toch, ja, ik weet eigenlijk niet hoe ik het moet zeggen. Het is zo heel an ders als je huis werkelijk een thuis is. De sfeer, de gezelligheid, die beïnvloeden je arbeidsprestaties. Ik heb me eerder nooit kunnen voorstellen, dat de vrouw werkelijk een belangrijke invloed kan hebben op de carrière van haar man". „Daarin heb je in grote lijnen gelijk, maar die uitspraak geldt zeker niet voor alle huwelijken. Bovendien ben ik je vrouw niet. Je zou natuurlijk de conclusie kunnen trekken, dat de ar beidsprestaties van de man gunstig be ïnvloed worden door de aanwezigheid van een kostganster, en in het bijzonder door een kostganster die zichzelf heeft geïnviteerd. Maar ik geloof, dat je hier van een bijzonder geval zou kunnen sperken, en dat een of andere relatie tussen heer des huizes en kostgangster in het algemeen zijn arbeidslust zal be perken en het maken van fouten bevor deren. Maar hoor eens, dat is mijn me ning, en als je een wetenschappelijk ge fundeerd oordeel zou willen hebben, dan zou je een psycholoog of psychiater daarnaar moeten vragen. Die kunnen hun oordeel baseren op statistische ge gevens, die over dat onderwerp onge twijfeld bestaan". Met korte vertellingen van Godfried Bomans, Mensje van Keulen, J. M. A. Biesheuvel, Saartje Burgerhart en Simon Carmiggelt. Daarbij kostelijke tekeningen van Peter van Straaten en Joost Roelofsz. Deze verhalenposter is gratis bij ons verkrijgbaar. KOM OP VERHAAL BIJ Binnenburg 3. Sint Nicolaas werd een gezellige avond. Er werden kleine cadeaus uit gewisseld en beiden hadden ervoor ge zorgd, dat de koffie niet zonder franje geconsumeerd behoefde te worden. Er was ook wat drank in huis om het feest te besluiten. Ellen kwam met een fles whiskey voor de dag en Luc bracht een fles zeer fijne likeur op tafel. Luc nipte voorzichtig aan zijn glas, omdat op de fles stond, dat het vocht 43% alcohol bevatte. „Ellen, ik zou je wel eens wat willen vragen". „Ga je gang maar, als het maar niet is wanneer ik ophoepel, want dat weet ik zelf nog niet, en als het me niet mo gelijk is te antwoorden, dan kun je ver wachten, dat ik blijf zwijgen, oké?" „Het is me dikwijls opgevallen, dat jij je gedaohten zo goed onder woorden kunt brengen, en dat je flaar hebt de kern van bepaalde zaken snel te door zien. Ik geloof niet, dat dit een gave al leen is. Natuurlijk speelt in dat opzicht een gave een rol, maar die moet bij jou tooh ontwikkeld zijn. Daarvoor is studie nodig. Het is misschien een lange inlei ding, maar ik wilde zeggen dat het me voorkomt dat je veel meer hebt gestu deerd dan ik. Is dat zo?" „Om dat te beoordelen zou ik eerst moeten weten wat jij in je mars hebt. Ik weet wel, dat je een Mulo-diploma hebt, dat wist ik al voordat ik hier kwam, maar later zul je toch nog wel verder gestudeerd hebben?" „Je hebt mijn vraag handig ontweken en de zaak zo veranderd, dat ik het nu ben, die moet antwoorden. Kijk, dat is nu juist hetgeen ik meen met flair. Je mag overigens gerust weten, hoe ver mijn kennis gaat, al schaam ik me een beetje. Ik ben begonnen met een cursus voor het examen gemeente-administra tie, maar ik heb de studie nooit beëin digd. Daarom heb ik het in Nieuwlicht nooit verder gebracht dan schrijver". „Wat doet het eigenlijk ter zake, wat ik geleerd heb. We kunnen behoorlijk met elkaar opschieten, en dat is in dit geval het belangrijkst. Heus ik heb mijn doctoraal niet, en ik heb ook geen kan didaatsexamen gedaan". „Daaruit leid ik af, dat je wel gestu deerd hebt". „Nu, goed dan, als je het beslist we ten wilt, ja, ik heb een keline twee jaar colleges gevolgd aan de Economische Hogeschool, dat is alles". „Dan hoop ik maar dat je mij niet onontwikkeld vindt". „We hebben geen van beiden onze studie afgemaakt. Er is dus een reden om elkaar de hand te geven, Luc". Ellen voegde de daad bij het woord: „En hartelijk bedankt voor je presentjes en de gezellige avond". „Ik wilde hetzelfde zeggen, Ellen". HOOFDSTUK 9 Zelfs met kerstfeest in zicht bleef de winter nog talmen om West-Europa in zijn ijzige greep. Depressies, ontstaan op de oceaan, beheersten het weer met storm en regen en het KNMI annonceer de iedere dag opnieuw: „temperatuur boven normaal". De tijd ging voort en met de feestdagen in de laatste week van het jaar voor de deur, hadden de winkeliers hun best gedaan hun kopers aantrekkelijke aanbiedingen te doen. De winkelcentra baaddden 's avonds enkele uren in een zee van licht en de winkel stand van Den Burg deed zijn best de stedelijke koopcentra te evenaren. Ellen was een avond op Lues bromfiets naar het Texelse hoofddorp geweest en kwam enthousiast en beladen met pakjes te rug. „Wat wil jij van Kerstmis maken?" vroeg ze Luc. Deze haalde zijn schouders op. „Ik laat het helemaal aan jou over, maar ik sta erop, dat je deze week alleen je vijftig gulden kostgeld betaalt, dat 3 din mijn financiële bijdrage in k feest". „Dat is oké, jongen, ik zal probei van de feestdagen te maken, wat moeder er altijd van gemaakt heeft B; mijn ouders waren het altijd echt gezé lige dagen. Maar je moet me wel heli Ik heb versiering en verlichting i~ kooht, maar ik heb geen kerstboom. Ka jij er morgen of zo niet een meebreng! ik had gedacht een kleintje". „Ik zal mijn best doen, één met e kluit, dan kunnen we hem later in tuin planten". Luc kwam de volgende avond thuis met een sparretje, maar met somber gezicht. „Stormt het in je gedachten?" info' meerde Ellen. „Nee, maar ik heb vervelend nieuw Een collega pas getrouwd wil A eerste kerstdag op bezoek komen, om zijn vrouw voor te stellen. Ik vi het rot nee te moeten zeggen". (wordt vervol TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al- les inclusief 4% BTW. j Voor uw betere voetver- j zorging naar gedipl. pedi- cure Els Sluis-Reinicke, Lieuwstraat 27, Den Burg I telefoon 3511 i j Mavo kant en klaar ga- I rages. Vervaardigd uit I één stuk beton. Waaien niet weg! Onverwoenst- i baar en sterk. Geeft zelfs uw nageslacht geen werk. In 10 jaar meer dan 6500 geplaatst. Folders op aan vraag. Prijs vanaf ƒ2900,- incl. BTW. Mavo-Bouw. Joh. Bürmann, Burg. Si- monsstraat 10, Halfweg, N H., tel. 02907-4592 Voor Uw tegel- en mo zaïekwerk naar C. v.d. Maden, Kogerstr. 65, tel. (02220) 3320 Bejaarden!! Een klein klusje te doen? Bel TEXTANT Tel. 3368 of 3468. 't kost je niks Tegelzetter. Fokko Mulder, Kotterstr. 9, Oos- terend, tel. 666 De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwart-wit. Fa. foto Boersen en Zonen, Hippo- lytushoef, Telef. (02279) 1482 Postbus 12 Tapijtreinigen. Schoon maakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Jerry Cotton, Idylles enz. ruilen, kopen. Ook oudere uitgaven tegen la gere prijzen Tevens ko pen wij uw oude bladen op. Sief, Kogerstraat 11, telefoon 3588 Films zien. Zoef, zoef naar Sief, Sief Wij hebben aan te b* den een mooie paré duimsplanken, in lengt* van 2 - 4V* m. Onbescb digd en vrij van sp gaten; overal bruikby voor en voor een leu prijs. Fa. Barfiorst, ft Burg, tel. (02220) 2684 e 3055 Te koop aardappels Hopman, Gasthuisstr. tel. 2460. Er wordt t zorgd. Voor zonwering naar B C. van Veen. Nu ook buitenzonwering, bijzon der geschikt voor het Texelse klimaat. Vraag vrijblijvend prijsopgave. Thijsselaan 29, tel. (02220) 3304 3 Jerry Cottons, Gold 45, Idylles, doktersromans enz. nu uitzoeken voor 99 ct. Sief, Kogerstr. 11 Voor al uw stucadoo? werken, sierpleister, tis mer- en metselwerk VS Lierop, tel. 02 2 25-244- Accu's 30% korting, jaar garantie. Band* 25% korting, gratis di en montage. De Wip Pomp, K. Verweij, Ouc* schild, tel. (02220) 3520- Texels Belang, toch anders Geef u op als lid! Tel. (02220) 2072 Voor prima gebruikt hout, diverse betontegels en stopzand. Fa. Barhorst, Den Burg, tel. (02220) 2684 en 8055 Denkt u bij de verztf ging van uw tuin aan os iq champignoncomptf' Altijd verkrijgbaar. Champignonkwekerij Hin en zn.. tel. 02226-2fl Opleiding voor al rijbewijzen en ook vi verlenging van rijbefl? zen Rijschool Groot, K. H. Boon, Vamor dipl., tel. (02230) 132* Elke vrijdag theorie in „De Oranjeboom" 20.00 uur

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2