1 Vereniging voor vrienden van het paard had goed jaar 160 caravans komen voor schapenham]f naar Texel Invloed in wagenmuseum blijft bestaan /AN^ASTE^ Geld nodig! 2f FILM NIEUWS onder elke hemel, voor elke huid. D. Bakker won wielerwedstrijd Club van hondenvrienden Bridgeclub „Groot Slem" N/& RVAy\Z^ STÜDl£ NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Avondvierdaagse Programma zomeravondvoetbal Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 25 mei 1973 in: isjes JF in de mei rdag uur De Vereniging voor Vrienden van het Paard op Texel leidt een voorspoedig bestaan. Het ledental groeit langzaam, maar gestaag en heeft nu de 220 bereikt. Ondanks de stijging van het prijspeil hoefde de contributie van 5 gulden in de twaalf jaren van het bestaan van de vereniging niet te worden verhoogd. Le den van de vereniging zijn verschillende malen per jaar te zien bij allerlei eve nementen. De jaarvergadering van de vereniging waar deze gunstige toestand werd be sproken, werd voorafgegaan door een bezoek aan het Wagenmuseum te De Waal. Het museum was tot 1 januari j.l. eigendom van de vereniging, maar is nu ondergebracht in de Stichting Agra risch Museum Texel. Verschillende be stuursleden van de Vereniging voor Vrienden van het Paard op Texel heb ben ook zitting in het bestuur van deze stichting, zodat de banden tussen Wa genmuseum en Vereniging bepaald nog niet zijn doorgesneden. Om dit tot ui ting te brengen, en tevens om de over zichtelijker opstelling van de kollektie te tonen, ging men voor de vergadering een kijkje nemen. Het was de laatste keer dat de leden van de vereniging vrije toegang hadden. Variatie Voorzitter J. C. Roeper ging bij ver schillende gelegenheden in op het reilen en zeilen van het museum in zijn nieu we bestuursvorm. Het bezoek loopt goed, mede door de inzet van beheerder Haar- sma. Een gunstige ontwikkeling is dat er een depot in Den Burg kon worden gevonden (de voormalige kippenschuur van de heer Buisman), waar niet-geëx- de voorwerpen zijn onderge bracht. Dit biedt de mogelijkheid de kollektie van tijd tot tijd te variëren. Behalve bestuursleden van de vereni ging zitten in het bestuur van de Stich ting Agrarisch Museum Texel ook een vertegenwoordiger van de gemeente (J. C. Dros), van de VVV i(J. Dekker) en van de provinoie (de heer Berkhout, een deskundige op het gebied van kleine musea). In het laatste jaar dat de vereniging het museum bezat is er niet meer in geïnvesteerd. Wel is de bijdrage voor de exploitatie van het museum die de vereniging altijd ontving van de Stich ting Cultureel Werk Texel (ditmaal ƒ500,—) overgedragen aan de Stichting Agrarisch Museum Texel. Ook houdt de vereniging ƒ500,beschikbaar om even- ;ueel aan het museum te lenen. De nieu- e status van het museum heeft ook msekwenties voor de verdeling van de ituursposten bij de vereniging. De leer P. C. Hin, die penningmeester van iet museum is geworden, draagt de lunktie van penningmeester van de ver- iniging over aan de heer J. Lap. Ook Ie secretaresse, mevrouw De Lugt-Par- levliet, ging in haar jaarverslag in op le overdracht van het museum. Zij ver bleek de vereniging in deze bij het ge- waarvan de dochter trouwt. Ze irijgt wel een nieuwe naam en neemt [een deel meer aan het dagelijks leven 'an het gezin, maar ze blijft er toch he emaal bij horen. Concours hippique Over de gang van zaken bij het con- ;r da{ (advertentie I.M.) Lignc Solaire, dc nieuwe zonneserie VJn Lancaster biedt u een móoi- bruine huid met een gouden gloed. Verzorgend. Vochtinbrengcnd. 'Nooit meer zonnebrand., Omvat 12 perfekt .qp elkaar afgestemde preparaten.' Lignc Solaire, voor 'onncn ,zonder zorgen en extra diep-bruin." i De Lancaster schoonheidsspe cialiste zal op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 mei 1973 u een kosteloos advies geven over Llgne Solaire. En de kans is groot dat ze nog een welkome verrassing voor u beeft. Lancaster-advies bij Parfumerie VAN DER SLIKKE Parkstraat 20, Den Burg pRODurrs:8& atApTE vóórtdujtnde schoonheid cours hippique dat op 7 juli zal worden gehouden tijdens de manifestatie Oos terend Present waren de leden van de vereniging het nog niet eens. De com missie van voorbereiding had het num mer „open klasse" nogal achterin het programma geplaatst. Verschillende le den meenden dat de paarden dan te moe zouden zijn, en drongen er op aan het programma zodanig te wijzigen dat aan dit belangrijke nummer zou kunnen worden deelgenomen met verse paar den. Dit zal nader worden bezien. Ver wacht wordt dat de keuring die in de ochtend van de paardendag van Ooster end Present zal plaatsvinden, erg rustig zal zijn. Het publiek zal dan goeddeels worden weggezogen naar de grote vlootshow die te Oudeschild zal worden gehouden. De dekhengst Identiek, die sinds eni ge tijd op de boerderij van de heer De Graaf in De Westen verblijft, levert goede prestaties. Reeds vijftien merries zijn bij hem toegelaten. Het is een mo derne rijpaardhengst. Op drie juni a.s. zal de vereniging haar jaarlijkse gezelligheidsrit verrij den. Men heeft overwogen het op de tiende juni te doen, maar gevreesd wordt dat het dan in verband met de zeer late pinkster te druk zal zijn op de wegen. Ook dit jaar zal de vereniging in sa menwerking met de folklore ringsteek- wedstrijden organiseren. Samenloop Het financieel overzicht van penning meester P. C. Hin gaf een voordelig saldo van ruim 1000 gulden te zien. Dit ondanks het grote nadelige saldo van het concours hippique van het vorig jaar: bijna 1300 gulden. Dit verlies wordt toegeschreven aan het feit dat de Gemeente Texel vorig jaar het circus Boltini in dezelfde week heeft laten op treden waarin ook het concours hip pique werd gehouden. Daartegen is ge protesteerd. Door de gemeente wordt 250 gulden van het verlies gedekt. Een ander deel komt voor rekening van de provincie. Hoeveel dat zal zijn is nog niet bekend. Het hangt af van de re sultaten van de concoursen hippique van heel Noordholland. Het bestuur heeft gesproken met vertegenwoordigers van de provincie, die het bedenkelijk von den dat circus en concours hippique in dezelfde week werden gehouden. De ge meente zou er nog wel meer van horen. Dit jaar ds de ongelukkige samenloop vermeden. De heer P. C. Hin en de dames Goe man-Smit en De Lugt-Parlevliet traden af en waren herkiesbaar. Ze werden met grote meerderheid herkozen. Gebreken De heer Rempt, oud-direkteur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor die ren, gaf een overzicht van de vele ziek ten en gebreken waaraan paarden kun nen lijden. In hoeverre deze gebreken koopvernietigend zijn hangt af van de vraag of men geacht kan worden ze bij de koop te hebben gekonstateerd. Verborgen gebreken (zoals stille kolder, kiesgebreken en straalkanker aan de achtervoet) leiden tot ontbinding van de koop. De heer Rempt hekelde de met-bo nafide paardenhandelaars die de zoge naamde proppenkauwers (paarden met kiesstoornissen die het voedsel niet goed kunnen malen) met slobbervoedsel in konditie brengen en ze dan voor goed verkopen. Ook gaf de heer Rempt enkele tips voor het ontdekken van afwijkingen en wenken voor het verlenen van eerste hulp. Aan het slot van de vergadreing dank te de heer Hin zijn medebestuurders en de leden voor het vertrouwen dat in hem was gesteld. De heer Roeper ver raste hem met een vulpen. Afgelopen zondag is op het parcours Zuid-Haffel de tweede wedstrijd van de voorjaarscompetitie gereden. Hoewel aanvankelijk, mede door het slechte weer, de organisatie wat mank liep, kon toch op tijd worden gestart met een lekker zonnetje en weinig wind. Iedereen dacht dat D. Vinke, die de vorige wedstrijd formidabel reed en bij na 10 ronden lang alleen op kop lag, dit huzarenstukje zou herhalen. Maar het gebeurde deze keer niet. Deze keer ble ven de renners tien ronden lang bij el- 'kaar. Toen pas fietste D. Bakker zich los van de andere renners en won vrij ge makkelijk fn de uitstekende tijd van 49 minuten en 30 seconden. D. Vinke werd tweede met 33 seconden achter stand. H. Boekei werd derde in dezelfde tijd en J- Koorn met de domme pech om bij het ingaan van de laatste ronde een lekke band te krijgen, eindigde als vierde met 1 minuut en 11 seconden achterstand. In de B-poule werd niet gefietst en bij de jeugd was het D. Bakker jr die de 2,7 km aflegde in 7 minuten en 6 secon den. Hij kreeg daarvoor 6 punten en een bos bloemen. Hopelijk krijgt hij de volgende keer weer concurrentie, want nu moest hij alleen fietsen. Zondag 28 mei a.s. is de derde wed strijd, wederom op Zuid-Haffel. Start 10.30 uur. Het bestuur deelt nadrukke lijk mee dat er onder alle weersomstan digheden gefietst wordt. Dit om vergis singen uit te sluiten. Verschillende eigenaren van rashon den op Texel hebben het plan opgevat een club van hondenvrienden in het le ven te roepen. De bedoeling van deze club is om iedere maand een avond te organiseren, waarbij men onderling er varingen uitwisselt en om over fokken, voeding etc te praten. Ook wil men af en toe een insider uit de hondenwereld uitnodigen voor discussies. Daarnaast wil men gezamenlijke trips naar hon dententoonstellingen organiseren en wandelingen uitstippelen. In de winter maanden zal er voor belanghebbenden dan nog gelegenheid zijn om te trainen voor tentoonstellingen. De eerstvolgende avond zal gehouden worden op vrijdag 1 juni a.s.. Iedereen, hetzij eigenaar of toekomstige eigenaar van een rashond, is welkom op deze avonden. Men moet dan echter wel eerst telefonisch con tact opnemen met mevrouw T. Ellen van het hondenpension (telefoon 02220- 3308), omdat de avonden steeds bij een clublid gehouden zullen worden, en er dus maar een beperkt aantal personen per avond aanwezig kan zijn. Uitslagen drive 21 mei: 1. Mevr. v.d. Kerkhof-Veenema 2. Heren Kellner-Van Lenten 3. Dames Langeveld-Breeuwer 3. Heren Bos-Chavonnes 5. Gebr. Van Sambeek 6. Echtpaar Hoogerheide 7. Mevr. De Laat-heer De Brok 8. Dames Geus-Van Sambeek 9. Echtpaar Zevenhoven Volgende drive niet op maandag dinsdag 29 mei. (advertentie I.M.) co co P 81 P 74 'P 74 P 72 P 69 P 67 P 65 P 58 P In een paar dagen kunt u het hebben. Met een persoonlijke lening van de NMB. Gemakke lijk, zonder onnodige formali teiten. In overleg met u worden het bedrag én ae maandelijkse aflossingstermijnen vastgesteld. Een lening van-2.000,- kunt u bijv. terugbetalen in 18 x ƒ129,50 per maand. Of ƒ3.500,- in 24x ƒ171,50. Inclusief alle rente en kosten. Stap eens binnen. We vertellen u graag alles over een persoon lijke lening voor welk doel dan ook of een woningkrediet, voor verbetering en onderhoud van uw huls. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 27 mei op om 4.31 uur en gaat onder om 20 44 uur; 30 mei op om 4.28 uur en onder om 20.48 uur Maan: 25 mei L.K.; 1 juni N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 25 mei 0.23 en 13.01; 26 mei 1.10 en 13.58: 27 mei 2.15 en 15.12; 28 mei 3.38 en 16.37 29 mei 5.06 en 17.54; 30 mei 6.27 en 19.03 31 mei 7.33 en 20.00; 1 juni 8.34 en 20.54 2 juni 9.30 en 21.46. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Twee succesvolle elftallen van de Texelse Boys Boven de junioren B 2, die In hun competitie kampioen werden. Van links naar rechts staande Dick v.d. Geest, Jan Jorna, Rob Witte, Han Pastoor, Rob Vinke en Wim v.dGracht. Zittend Wim van Heerwaarden, Peter van Heerwaarden, Eduard Keijzer, Siem Zijm, Marcel Le- gierse en Toon Schoenmaker. Onder de junioren B 1, die het zaterdag gehouden toernooi wonnen. Staande Theo Witte, Pieter Jan Zijm, Gerard Veeger, Jan Zijm, Gerard Rump, Carlo Witte en Adrle Barhorst. Zittend Peter Hin, Kees Zeven hoven, Anton Witte, Hans van Heerwaar- den, Guus Barhorst en Eddy van de Wetering. De avondvierdaagse 1973 zal plaats vinden op 4, 5, 6 en 7 juni. De afstan den zijn weer als vanouds; 10 km voor de jeugd, 15 km voor senioren. De start vindt weer plaats vanaf de LTS. Er kan elke avond werden gestart tussen 17.30 en 18.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt dit jaar voor leden van de wandelsport- vereniging: ƒ2,voor jeugdleden tot en met 13 jaar, 2,75 voor senioren van 14 jaar en ouder. Voor niet-leden: ƒ2,75 voor de jeugd en ƒ3,25 voor senioren. Deze prijzen gelden bij voorinschrijving. Bij inschrijven aan de start worden al deze bedragen met ƒ0,50 verhoogd. Schrijf dus zoveel mogelijk van te voren in. Het is voordeliger en u hoeft aan de start niet te wachten op inschrijving. Bij inschrijving moet worden opgege ven: naam, adres, geboortedatum en voor de hoeveelste keer men deelneemt. Voorinschrijving kan gebeuren bij de volgende adressen: Den Burg: 'hotel De Zwaan op zaterdag 26 mei en zaterdag 2 juni, beide ma len van 15.00 tot 16.00 uur. De Cocksdorp: Familie Druif, Kikkert- straat. Oosterend: C. Ellen, Oesterstraat 5. De Koog; Familie Klip, Brink 10. Den Hoorn: Mej. A. Bakker, Diek 21 Oudeschild: Fam. Van der Brink, De Ruyterstraat 137. De voorinschrijving sluit op zaterdag 2 juni 's avonds om 18.00 uur. Groepslijsten kunnen ook op deze adressen worden verkregen en te Den Burg bij H. Ploeger, Beatrixlaan 66. Dit jaar viert de avondvierdaagse haar 30-jarig jubileum, en om dit feest te vieren ontvangt iedere deelnemer dit jaar naast dc normale herinnering een extra aandenken. Maandag 28 mei, 19.00 uur: Wigeko-Gempo Dinsdag 29 mei, 19.00 uur: Memo-Saniros Woensdag 30 mei, 18.30 uur: TESO-Rij kswaterstaat Donderdag 31 mei, 19.00 uur: Dnjver-Schoo Vrijdag 1 juni, 19.00 uur; De Waal-De Zwaan Zaterdag 2 juni, 14.00 uur: Mayday-Casino De favoriete griezel van het witte doek, oppervampier Dracula, is zater dag, zondag en maandag om 8 uur ak- tief in het City theater, en wel in „In de klauwen van Dracula". Ditmaal duikt de enge graaf, die aan het eind van elke aan hem gewijde film definitief lijkt te zijn vernietigd doordat hem een eind hout door het hart wordt geprikt, op in onze tijd, en wel in het hippe Londense leven anno 1972. Een nazaat van Dra cula, Johnny Alucard geheten, is op het zelfde eigentijdse feestje aanwezig als Jessica van Helsing, afstammelinge van de man die honderd jaren tevoren Dra cula vernietigde. De feestvierders ver velen zich en besluiten op aandringen van Johnny de duivel op te roepen. Johnny slaagt erin Dracula weer tot le ven te roepen. Wat er dan gebeurt doet de haren van elke rechtgeaarde filmlief hebber ten berge rijzen.(18 jaar). De liefhebbers van Karl May kunnen zondagmiddag 3 uur in het City theater weer volop aan hun trekken komen. „Winnetou en Old Surehand" beleven vele avonturen. Alvorens het recht kan zegevieren wordt er flink wat bloed vergoten. (14 jaar). Texel krijgt woensdag 30 mei bezoek van 160 caravans van de Nederl. Cara vanclub. Ze zullen tot zondagochtend 3 juni standplaats innemen op dc cam ping „De Bremakker" van de familie J. Koning. De Nederlandse Caravanclub organiseert regelmatig uitstapjes naar allerlei streken. Het is de eerste keer dat Texel het reisdoel is. Het organiseren van dit „Schapen kamp" op Texel is een idee van de heer J. Klomp te De Cocksdorp, lid van de NCC. Er waren wel enkele puzzels op te lossen alvorens het plan kon worden uitgévoerd. Het tegelijkertijd arriveren van alle deelnemers bij de veerboot in Den Helder zou uiteraard grote proble men geven. Daarom werd in overleg •met TESO een zodanige regeling getrof fen dat de aanvoer over de gehele woensdag en donderdagochtend wordt verspreid. Alle 160 deelnemers hebben bericht ontvangen van welke boot zij gebruik dienen te maken. Excursies Om twee uur donderdagmiddag wordt het kamp officieel geopend door de heer J. Klomp die als gastheer fungeert. Daarna wordt een bezoek gebracht aan het Texels Museum en volgen onder leiding van mensen van Staatsbosbeheer excursies door bos en duin. Vrijdag wordt een tochtje over Texel gemaakt, richting Oosterend. 's Avonds gaat het gezelschap voor ongeveer de helft naar het dorpshuis 's Skiltje te Oudeschild waar dan door de revue- groep van de buurtvereniging Schoon oordsingel - Witte Kruislaan - Koger- straat uit Den Burg de musical „Dag ouwe tied" wordt opgevoerd. De rest van het gezelschap kan de musical za terdagavond gaan zien. Varen en vissen Zaterdagochtend gaan de deelnemers varen en vissen op de Waddenzee met de TX 88 van visser J. Th. Boom. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt de vernieuwe haven van Oudeschild te bezichtigen. Zondagochtend wordt het kamp ge sloten en kunnen de caravanbezitters huiswaarts keren, alweer volgens een spreidingsschema. Verschillende leden hebben echter al laten weten nog een paar dagen langer op Texel te willen blijven.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5