/paarbank met belangrijk hogere rente met ingang van 1 juni 1973 AGENDA Duikclub Texel in oprichting 41% „Elke maandag trainen fin zwembad „Molenkoog" w«/t nederlond complete bonh/ervice nog Raadsvergadering Fancy-fair „Irene" bracht ƒ2.197,10 op Lammerenmarkt Groene Kruis zoekt vervangende wijkverpleegsters Apart bestemmingsplan ten behoeve van veehouder Gemeente leent 1,75 miljoen voor riolering en zuivering Gezinnen spelen „natuurcompetitie" in het Duinpark perfektrekening 1000 - per maand vrij 6 maanden opzegging 5 4/^) premie spaarregelingen 0/ w.o. zilvervloot O /O 12 maanden opzegging 24 maanden opzegging 61/O spaardeposito2jaarvast spaardeposito 3 jaar vast 71% hoge rente en bovendien: dagelijkse berekening als extra belangrijk voordeel. Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 19 juni 1973 De gang van zaken is als volgt. Eerst bezoekt men het Texels Museum in de Dennen en maakt aan de kassa een af spraak voor het duinpark. Daar aange komen wordt eerst een diavoorstelling bijgewoond, waarbij men 't nodige over de natuur van het duin te horen krijgt. Dan gaat men het park in en blijft daar zolang als men wil. Door middel van een vragenformulier kan de kennis worden getest. Er is een enveloppe bijgesloten, waarin zich de juiste antwoorden be vinden. Na afloop kan men zichzelf con troleren en tevens een vergelijking ma ken tussen de prestaties van de ver schillende gezinsleden. Vaak blijkt dat juist de jongste deelnemers het meeste weten. Een extra stimulans voor vader of moeder om goed op te letten, zodat ze in deze „natuurcompetitie" geen modderfiguur slaan Dinsdag 19 juni Den Burg, raadhuis, 20.00 uur, vergade ring bestuur Cultureel Werk Texel. Den Burg, hotel „De Lindeboom-Texel", 20.00 uur, bridgedrive. De Cocksdorp, N.H. kerk, 20.00 uur, dia- avond „Mooi Texel". Woensdag 20 juni De Koog, „Kaaps-nol", 21.00 uur, optre den cabarettier Hans Otjes. Vrijdag 22 juni Den Burg, Groeneplaats, 20.00 uur, Tap- toe-Texel '73. De Koog, „Kaaps-nol", 21.00 uur, optre den cabarettier Hans Otjes. Iedere woensdag Den Burg, ,,'tAsiel", 20.00 uur, discus sie (Textant). Iedere donderdag Den Burg, 'tAsiel, 20.00 uur, filmgroep (Textant). Den Burg, hotel „De Zwaan", 20.00 uur, bijeenkomst klaverjasclub. Den Hoorn, school, 11.00 uur, moeder en kind-gymnastiek. Iedere dag Den Burg, Raadhuis, Tentoonstelling van Kiek Schrieken en Peter Riteco met o.a. schilderijen en plastieken. Openingstijden: iedere werkdag 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Trimmen Zaterdag 16.00 uur en dinsdag 14.00 uur trimmen bij „Dennenoord". Bejaardenomroep Met maandag verjaardagen, verzoek platen, voorlezen en Texels journaal; woensdag „Groot nieuws voor u" en verzoekplaten; donderdag verjaarda gen, verzoekplaten en voorlezen. s a Dinsdag a.s. om 19.30 uur vergadert egemeenteraad. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin- ;n, 3. Uiteenzetting over het beleid inza- ede strandexploitatie. 4. Behandeling van het beroepschrift in de Zweefvliegclub Texel, tegen de eigering van een bouwvergunning. 5. Vaststelling van een voorberei- ngsbesluit voor een terrein nabij Ou- eschild. 6. Verkoop van enige percelen bouw- irrein te Den Burg aan de firma Drij- er, aldaar. I. Overdracht om niet aan de Stich- ng Dorpshuis „De Wielewaal" van een jrceel grond te De Waal. Ri. Aangaan van een vaste geldlening n ƒ1.750.000,met de N.V. Bank voor iderlandsche Gemeenten te 's Graven- ige. 9. Wijziging van de begroting van het ondbedrijf voor 1972. 10. Wijziging van de begroting van de dale werkplaats „De Bolder" voor f72. II. Wijziging van de gemeentebegro- igvoor 1972. 12. Wijziging van de begroting van El grondbedrijf voor 1973. 13. Wijziging van de gemeentebegro- igvoor 1973. De donderdag j.l. gehouden fancy fair het bejaardenhuis Irene is een groot 4,5 cces geworden, niet in het minst dank de vele bijdragen in natura die van 'er* zijden werden geschonken. Deze /•^enkingen waren een welkome aan- ing van hetgeen door de bejaarden was vervaardigd. Het succes moge :en uit de opbrengst die in 4% uur *7,10 was. loterij had het volgende resultaat: •rijs is gevallen op nummer 488 2e prijs 24 rose; 3e prijs 235 en; 4e prijs 999 geel; 5e prijs 347 en; 6e prijs 370 rose; 7e prijs 221 en; 8e prijs 792 geel; 9e prijs 54 en; 10e prijs 733 groen; 11e prijs 309 en, 12e prijs 127 groen; 13e prijs 106 Iff. Onnaar van de pop werd de heer Sweere. (M gisteren gehouden lammeren- rat werden 500 lammeren aange- f|d. De prijzen lagen tussen /Ï45, /172.50, en in het algemeen rond de j 0,1 2,50. i -I - - 01 - 1' 121 I - U 3 01 het Groene Kruis kampt men met {OP- 5 iiijkheden bij de vervanging van verpleegsters die op vakantie gaan. dl kh n^" &een „reserve"-zusters be- 5 - Of tbaar. Men wil nu een beroep doen 0) ',Jd-verpleegsters, bejaardenverzorg- sed. om gedurende de vakantiepe- e de helpende hand te bieden. Wie heeft voor dit werk wordt ver- Jkontakt op te nemen met de heer RG jakker, Weverstraat 15 - 19 te Den Sinds kort kent Texel een groepje enthousiaste amateurduikers, dat bezig is een club te vormen. De Duikclub is een initiatief van enkele jonge Texelaars, die al gedurende twee jaar duiktraining kregen in het marinezwembad te Den Helder. Elke maandagavond gingen ze erheen, maar dat werd op den duur wel bezwaarlijk. Flip Duinker uit Nieuweschild en Frits Kleinhuis uit Den Burg besloten daarom te proberen een eigen Texelse club van de grond te krijgen in navolging van de Helderse club „Aquanauten". Dat lijkt te gaan lukken, want er zijn nu al acht Texelaars, die zich met de duiksport bezig houden. De Recreatiestichting ging ermee akkoord, dat de in oprichting zijnde club elke zaterdagmiddag van 5 tot 6 uur van het zwembad gebruik maakt voor de training. Het gaat er daarbij om zoveel erva ring op te doen dat zonder gevaar kan «orden gedoken in het buitenwater van ft'adden- en Noordzee. Voor de duik- irt zijn dit overigens geen ideale wa ren want als gevolg van plankton en ilib is het zicht meestal zeer beperkt. meter of zeven zicht in de Wadden zee wordt al als zeer goed beschouwd erwijl 30 tot 50 meter in de Middel- andse Zee heel normaal is. Ontdekkingen Toch is ook het duiken in „eigen" zee boeiend. Er worden daarbij soms jiteressante ontdekkingen gedaan. Zo tonden onze Texelse duikers in de Wad enzee enkele kilometers uit de kust ;r hoogte van de IJzeren Kaap een ;oop stenen zuilen van ettelijke meters ingte. Misschien is het de moeite waard lit materiaal nog eens te bergen. De uikers hopen in de naaste toekomst wrakken te gaan onderzoeken Er liggen er rond Texel tientallen; je kunt nooit weten of daarbij geen exemplaren zijn waar nog een interessante of kostbare lading inzit. De leden van de Texelse club zouden niet de eerste amateurdui kers zijn die een schat boven water haalden.... Ook fotograferen onder water hoort tot de mogelijkheden al is daarvoor wel een tamelijk kostbare in stallatie nodig. Uitrusting Beginnende duikers kunnen voorlopig volstaan met een uitrusting die niet meer omvat dan vinnen, bril en snorkel. Na enige training kun je daarmee een aardig eindje onder de zeespiegel ver dwijnen, maar het is secondenwerk om dat je weer snel naar boven moet om adem te halen. Bovendien is duiken in het buitenwater het grootste deel van het jaar een tamelijk koude bedoening. Goede warmteisolatie biedt het speciale perfekt passende pak. Het meest gebrui kelijk is het zg. natte pak. Dit laat wa ter door maar door de isolerende wer king blijft de lichaamswarmte toch be houden. Onafhankelijk van het kleine voorraadje lucht dat een mens in zijn longen kan meenemen wordt men door een set luohtflessen waarmee men het onder water wel anderhalf uur kan uit houden. De lucht wordt via een redu ceerventiel ingeademd. De flessen wor den met een compressor gevuld, het- •geen kan gebeuren in de Texelstroom- centrale. Een viertal leden beschikt over zo'n complete ongeveer ƒ1300, kostende uitrusting. Wie er ook voor voelt de duikhobby te gaan beoefenen is van harte welkom. Kontakt kan daartoe worden opgeno men met Frits Kleinhuis, Schilderend 131, Den Burg, telefoon 2543. Drie leden van de in oprichting zijnde duikclub tijdens het wekelijkse oefenuur- tje in het zwembad Molenkoog. Van rechts naar links Richard Zandstra, Leo Vlas en Frits Kleinhuis Zij zijn in het bezit van een complete, meer dan duizend gulden kostende, duikuitrusting, maar mensen, die eerst met eenvoudige middelen de duiksport willen beoefenen, zijn bij de club evenzeer welkom. Vooruitlopend op het nog niét ter in zage gelegde ontwerp-bestemmingsplan Buitengebied vragen B. en W. de Raad, het de firma K. Mantje Zn. te Oude- sohild mogelijk te maken aan het Puz zelwegje aldaar een schuur te bouwen waar dat nu in verband met het van kracht zijnde plan in hoofdzaak, nog niet mogelijk is. De bouw van de schuur is volgens een advies van de Consulent voor de rundveehouderij in Noordholland op korte termijn noodzakelijk voor een ef ficiënte bedrijfsvoering. Omdat het ontwerp-bestemmingsplan (waarin de mogelijkheid om op deze grond te bouwen wel wordt gegeven) nog niet ter inzage is gelegd, is het niet mogelijk door middel van een zg. artikel 19-procedure de bouw alvast toe te staan. B. en W. vragen de raad nu in de vergadering van 26 juni voor het be perkte gebied waarin de schuur ligt een apart bestemmingsplan in voorbereiding te verklaren, waarna dan de artikel 19- procedure in werking kan treden. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor, bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een le ning aan te gaan ter financiering van de uitbreiding van de riolering en van de rioolwaterzuiveringsinstallatie te De Koog (fase II Everstekoog en Gerrits- land). Het betreft een bedrag van ƒ1.750.000,af te lossen in 25 jaar. De rente is 73/4°/o. De raad zal het voorstel behandelen in de vergadering van 26 juni a.s. Een leuk uitje in familieverband is een bezoek aan het duinpark, gelegen aan de Ruysweg vlak bij het strandslag naar paal 17. Jong en oud kan hier op een bijzondere wijze kennis van de le vende natuur opdoen. Tot voor kort konden hier alleen groepen in school verband terecht, maar nu zijn ook ge zinnen welkom en voor hen is een spe ciaal programma ontworpen.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 5