Misdrijf in tienvoud Voor de vijfde keer Taptoe Texel Voor Peugeot brommers naar: tilbury pils augurken pudding Vrijdagavond 22 juni: renaults kijken bij Dros SPAR EXTRA VOORDELEN kopen bij de spar is sparen bij de koop i CHEMISCH REINIGEN FA. RAN PEUGEOT brommers literfles Grote pot Saroma x2 pakjes van f 0,84 voor voor VERVOLGVERHAAL DOOR HENK BOON 11. „Ja, dat moet je eigenlijk nog we ten; een van onze kontaktmensen oefent het weinig eervolle beroep uit van sou teneur. Hij exploiteert o.a. Jennie Pluim. Toen zij aangehouden werd, kwam hij bij ons om te vragen of wij haar niet op een of andere manier vrij konden krijgen. Hij had een lijst met na men van personen, waarmede zij in kontakt geweest was. Ook jouw naam stond erop en je adres in Nieuwlicht. Hij had de aantekening gemaakt, dat jij wel te dwingen was tot het afleggen van een valse verklaring, omdat je ook in de een of andere nacht onder dwang de schuld op je genomen zou hebben van dingen, die je niet gedaan had. Ik weet daar verder niets van, Luc, maar dat was de reden waarom hij wilde, dat .het bureau je opspoorde. Toen echter bleek, dat je nu op Texel woonde, ebde de belangstelling voor je weg. Jouw naam werd van de lijst afgevoerd en je raakte in het vergeetboek. Echter niet bij mij. Waarom weet ik niet, misschien wel omdat je een neef bent van die mil jonair, in wiens winkel ik wel eens wat had gekocht. Terwijl ik doelloos rond zwierf, liet ik naar je informeren en een schetsje maken van de ligging van je huis. „Toch niet door die bende?" „O nee, natuurlijk niet. Ik had ook mijn persoonlijke bronnen, en ik had de mogelijkheid overwogen om tijdelijk bij jou onder te duiken. Zo ben ik bij jou terecht gekomen. Je begrijpt nu mis schien, waarom ik je een redelijk kost geld wilde betalen. Je liep, zonder dat je er iets van wist, risico's. Dat aange boden kostgeld was in werkelijkheid een soort premie voor dat risico. Dat weet je dus nu ook en dk neem het je hele maal niet kwalijk als je nu van je gast af wilt. Ik heb je die risico's opgedron gen, omdat ik geen raad meer wist. Nu ik je heb leren kennen, nu ik steeds heb ondervonden dat je je best deed goed voor me te zijn, spijt het me dat ik dat gedaan heb. Maar als ik weg ben eindigt voor jou alle risico. Dat uitstapje vol gende week gaat natuurlijk niet door. Jij moet gaan, ik had het je beloofd en ik bied het je nu nogmaals aan, als een soort afscheidscadeau, een dankbetui ging voor alle goede zorgen. Tenslotte is het zo, dat ik dit leven niet onbeperk kan volhouden, ik meen o.a. financieel. Het zal nog een half jaartje mogelijk zijn, of nog wat langer, maar dan zit ik aan de grond. Gaan werken, hoe? Er is dan nog maar één oplossing, met hangende pootjes terug naar het bureau. Anders Ellen staarde naar de wand tegenover haar en Luc bemerkte dat zij met moei te haar tranen onderdrukte. Plotseling keek ze hem aan. „Het spijt me, dat dk het begin van het nieuwe jaar voor je heb bedorven. Eens moest ik het je toch vertellen. Of ik had moe ten verdwijnen op dezelfde wijze als ik destijds gekomen ben. Dat zou laf ge weest zijn, nu we als vrienden met el kaar omgaan". Luc schonk de glaasjes vol en ging toen tegenover haar zitten. Terwijl hij de volle betekenis van haar woorden tot zich liet doordringen, zag hij, dat de ondeugende schittering in haar ogen weg was. Haar blik had iets van de oog opslag van een mens, die geen uitkomst meer ziiet om verder te leven. Luc schrok van die gedachte. Zou ze zou ze zo iets werkelijk willen? „Ik zie met in, Ellen", zijn stem klonk rustig en beheerst en verried niets van de moeite, die hij had kalm te blijven, „waarom je hier niet langer zou kunnen wonen, tenzij je zelf beslist niet wilt. Verschillende van de problemen, die je zoéven hebt aangeroerd, lijken me hele maal niet onoplosbaar. Het risico, dat je in mijn schoenen hebt geschoven, dat neem ik geheel vrijwillig, daarover be hoeven we dus niet meer te praten. Ik wil geen risico-premie daarvoor betaald hebben. Dus je zogenaamde kostgeld komt te vervallen Dan kunnen we zeker hier nog een paar jaar wonen, tot ik er zelf uit moet, en dan zien we wel ver der. Als je absoluut werken wilt, kom dan in mijn dienst, als onbezoldigd huis houdster bijvoorbeeld. Wat zeg je daar van?" „Dat kan toch niet, malle jongen. Ik meen dat laatste. Ik kan me toch niet laten inschrijven in de burgerlijke stand van Texel Dan zou ik het ze wel heel eenvoudig maken me te vinden. Weet je, onze grote leider zou me wel kunnen vinden, ook nu, door me als vermist op te geven, zodat de ipolitie erin gemengd wordt, m'n foto in de kranten komt en eventueel ook nog op de beeldbuis. Dan zou het leven zoals ik dat nu leid al te gevaarlijk worden. Maar in de eerste plaats zal hij het momenteel nog wel te druk hebben met z'n nieuwè secreta resse en voorts zal hij slechts in het ui terste geval de politie erbij halen, ook al zal hij vanzelfsprekend de vermissing door een ander laten opgeven". „Ook al goed, dan kom je zwart bij me werken als huishoudster. Salaris en kostgeld zijn gelijk en als je geld op is, welnu, dan leven we tesamen van mijn salaris. We behoeven heus geen beroep te doen op de bijstandswet". „Je wilt dus niet van me af, zelfs nu niet, nu je een en ander van mijn verle den weet?" „Natuurlijk niet. Je hebt me van avond, of liever vannacht, >alles opge biecht. Ik ben blij, dat er nu geen raad sels meer voor me zijn. Ik geloof alles, wat je verteld hebt. Het is toch niet jouw schuld, dat je in de ellende bent geraakt. Ik zou mezelf laf vinden, als ik je nu de laan uit stuurde. Misschien zou •het wel een verkapte moord zijn. Als je zelf zou willen gaan, zou ik trachten het je te beletten. Denk erom, ik ga deze week beginnen met judolessen! Ik heb een afspraak gemaakt voor lessen tussen de middag, een keer of drie per week". Ondanks de ernst van hun gesprek schoot Ellen in een lach. Daarmede had hij bereikt, wat hij bereiken wilde: de spanning was gebroken. Hij boog zich naar haar toe: „Je moet niet denken, dat je leven nu helemaal nutteloos is, hier, juist hier niet. Ik heb je al eerder gezegd, Ellen, dat er een stimulans van je uitgaat, die ook mijn werk beïn vloedt. Die zou ik niet willen missen. Althans niet nu en door je plotseling weg te sturen of te laten weggaan. Verder heb ik begrepen, dat je me alleen op reis wilt sturen. Geen sprake van. We gaan samen of we blijven sa men thuis. Ook als je niet Wilt gaan, omdat je het te gevaarlijk vindt, denk ik er niet aan alleen te gaan. Wat wil je?" „Als jij graag wilt, Luc, en dat weet ik zeker, dan ga ik mee. Maar laten we dan die flauwe kul van een fictief echt paar uit ons hoofd zetten. We gaan ge woon als meneer Koning en juffrouw Draayer". Luc moest even nadenken, voor hij antwoordde. Zelf voelde hij weinig voor dat fictieve echtpaar, maar zij had het voorgesteld, ze wilde het dus graag. Daarom zei hij: „Ik had me er juist op gevlast in dat pension als meneer en mevrouw Koning behandeld te worden en gearmd door de straten van dat dorp ehBaarle Nassau, te lopen. Laten we het toch maar doen, Ellen". „Ik dacht, dat jij het niet graag wilde, daarom heb ik voorgesteld het niet te doen. Maar nu het toch doorgaat wil ik je wat vragen, Luc, geef me nog een keer een nachtzoen bij wijze van voor schot". Hij kuste zacht haar wang, maar toen hij voelde, dat deze nat was, trok haar stijf tegen zich aan en gaf haar e dikke zoen op de andere wang. N( even hield hij haar vast en keek in ha ogen. „Ellen, je kunt op me rekenen, 1 zijn de moeilijkheden nog zo groo: fluisterde hij. „Dank je Luc, en jij kunt er op rek nen, dat ik altijd, en voor zover het mijn vermogen ligt, voor jou zal vee! ten". (wordt vervolgd) Vrijdagavond 22 juni zal op de Groe- neplaats te Den Burg de Taptoe Texel '73 worden gehouden. Het is de vijfde keer dat de gezamenlijke muziekkorpsen en drumbands van Texel deze manifes tatie verzorgen voor toeristen en Texe laars. Het aantal deelnemers is groter dan ooit tevoren: 260. De korpsen zijn namelijk gegroeid en in tegenstelling tot vorig jaar doet ook de drumband Voor waarts Mars van De Koog mee. De twee muziekkorpsen en drie drum bands marcheren ieder van een ver schillend punt uit Den Burg op naar de Groeneplaats en wel om 19.35 uur pre cies. Organisator D. Haker (die ondanks zijn voornemen om er mee op te houden zich op veler aandrang weer heeft be zig gehouden met dit vooral door ce toeristen gewaardeerde „project") heeft het zo uitgekiend dat alle groepen na elkaar op de Groeneplaats arrive ren. Om acht uur precies klinkt 'n fan faresignaal, waarna de muzikale show op het terras voor het raadhuis zich kan afwikkelen. Het is de bedoeling dat de muziekkorpsen (Kon. Texels Fanfare- DEK en Excelsior) ieder drie nummers spelen en de drumbands elk twee num mers. Er zal dus méér te horen zijn dan vorig jaar maar de show zal toch niet langer dan een uur duren. Gebleken is dat gedurende die tijd de aandacht van het publiek nog maximaal is. Ter wille van het vlotte verloop zal op de Groene plaats geen „lopende" show meer wor den gegeven en zullen de te spelen num mers ook niet meer worden aangek: digd. Wel worden de groepen door heer J. M. de Vries aan het pub! voorgesteld. Het optreden zal wort besloten met een gezamenlijk numc door alle meewerkende korpsen bands. Het publiek mag gratis kijk en luisteren. Wel wordt een kollektej houden ter bestrijding van de kosten Ten behoeve van toeschouwers vt dv wie het bezwaarlijk is een uur lang staan komen op de Groeneplaats 300 plaatsen. Wie er gebruik van wil ken, wordt verzocht tijdig aanwezig zijn. Toezicht op de goede gang van ken wordt uitgeoefend door leden de buurtvereniging SchoonoordsinjMpor Wittekruislaan-Kogerstraat. ie 1 and Programma Het programma ziet er alsvolgt uit 1. Signaal van het raadhuis; 2. Ro! gezamenlijke drumbands; 3, KTF-DI 4. Marg. Sinclairband, 5 Dtumbi DEK; 6. Excelsior; 7. Drumband Vo waarts Mars; 8. Drumband Excelsior KTF-DEK; 10. Drumband KTF; Drumband M. Sinclair; 12. Excelsior; Drumband Voorwaarts Mars; 14. Dk band Excelsior; 15. KTF-DEK, Drumband DEK; 17. Excelsior; Drumband KTF; 19. Gezamenlijke s me] o.l.v. de heer Kuik, 20. Signaal van raadhuis; 21. Roffel gezamenlijke dn bands; 22 Wilhelmus KTF-DEK. B lat anc bt'h noc eer mstj bas ijsst brei Renaults met voor.vielaandrijvmg en daardoor een vlakke vloer. En vlakke vloer betekent éxtra ruimte Kom maar kijken. Renaults met de grote achterdeur waardoor de ruimte toegankelijk is. Kom maar kijken. Gloednieuwe Renaults voormensen die ruimte wensen. Renauts zijn ruim Kom maar kijken. Gratis Renault zakboekje Met meer gegevens in kleur over alle Renaults van 1973 Uw naam: adres: plaats Stuur deze bon aan ons op of bel even U heelt dan snel het boekie - jjc n huls - Renaults die op de fabriek al beschermd zijn tegen roest met TECTYL-ML Kijken kost mets Proefrijden ook niet STOOMWASSERIJ „TEXEL" Telefoon (02220) 2634 Oudeschlld Maandags gehaald, vrijdags klaar. Eieriand C49 (Cocksdorp) - Texel - tel. 233 16 L 150 km/u 11.372,- 16 TL 150 km/u 11.752,- 16 TS 12.942,- 16 TS Super 16 820,- 16 TL. 16 TS en 16 TS Super r. ook met automaat leverbaar - 12 Stationcar 140 km/u 10.531,- 17 TL 170 km/u 14 735,- 17 TS Injectie 180 km/u 19.100,- 17 TS Super injectie 180 km/u 21 781,- 17 TL ook mot automaat leverbaar 125 km/u 7 6 L-120 km/u 7.642,- 6 TL-850 120 km/u 7.653, 6TL-1100135 km/u .528, 135 km/u 8 Prijzen incl. B T.W af importeur Wijzigingen voorbehouden Gravenstraat 6-7, Den Burg telefoon (02220) 2751 (u weet wel van Peugeot) :nm leen krijg rte jhet ir. Ifgc erde iruik De s ee er g. rber led sie i spo irdig tijd ft. >e he verei ijks« ►e ve it. I Var afbt DvH afkt ben< I eer |e\ve dit i wor aan tiurd oewe lennj toe de ac betn Jten om 'nger

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 6