Politie verbaliseert naaktlopers Sportshop T-shirts GESLOTEN Fa. A.Kievit&Zn. Schietoefeningen peente houdt zich niet hinderwetvergunning stortplaats rijd Wijziging in het Handelsregister Kleuterschool Oudeschiltl krijgt telefoon Gemeente verkoopt grond Aanvragen verenigingssubsidie Bridgen BOUWGROND PLANTEN v. Wijngaarden Televisie Service PAKHUISKNECHT Aankoop Centrale „Texel" met je eigen naam Voor- al uw vakantie-goederenvervoer telefoon (02220) 2525 Voor uw SCHRIJFMACHINE B.V. v'h Langeveld de Rooij Houthandel A. van der Vis b.v. BEKENDMAKING rijkspolitie is zaterdagmiddag op "JJ strand ten noorden van de Slufter Lreden tegen badgasten die zich l geheel naakt ophielden. Er werden e processen verbaal opgemaakt; te- leen zakenman uit Amsterdam en te- l iemand uit Rotterdam. Eerstge- pde was al enkele jaren een trouw Lker van het Texelse „naaktstrand"; liodere beoefende de naaktrecreatie ivoor het eerst. Inperwachtmeester Bark die in ge- diap van een andere wachtmeester ktrand opreed om de verbalen uit te r hoopt dat nu duidelijk wordt in lerre de naakte (zonne)baders straf- T zijn. Dat zij hebben gehandeld in d met artikel 68 bis van de Alge- Politieverordening staat vast, 1; volgens de rijkswetgever zo is ■het proefproces Callantsoog vorig ■gebleken is het zich naakt verto- 1 up een afgelegen strandgedeelte iopenbare schennis der eerbaarheid, (laatste zal mogelijk invloed hebben i strafmaat of aanleiding zijn tot braak. 1 B. Wie-I irtl iit tel lege-| ee> bsidii n He'.l 2 res-l VobrJ A, eeal hoof® Niet op verzoek tegenstelling tot Callantsoog be- het bij de Slufter overigens geen verbaal op verzoek. De politie :1de op eigen initiatief en heeft tee is in ieder geval duidelijk ge it dat men toeziet op de naleving de politieverordening. Van de ge- liseerde uit Rotterdam moet wor- [aangenomen dat hij de schikking feoor de rechtbank wordt aangebo- jzal betalen. De zakenman uit Am- voelde daar aanvankelijk ook :cest voor omdat hij er tegenopziet orde rechter te verschijnen, maar imiddag besloot hij het op een itting bij verstek te laten aanko- en zijn verdediging schriftelijk te heer W. van 't Noordende uit De lorp, pleitbezorger voor het naakt strand tussen paal 27 en De Sluf- had liever gezien dat de politie |een bon had gegeven. Het toeval dat hij na drie dagen vrijwel li en 5 juli a.s wordt te Breezand- Ischoten van 11.00 tot 17.00 uur. Lk worden resp. de 105 lang 30 en lang 53. KGROEP LANDSCHAPSZORG: |stmeente houdt zich niet aan de urden die Gedeputeerde Staten [verbonden aan de verlening van sderwetvergunning voor de nieu- ilstortplaats bij De Mok. Dit is ge- perd door de Werkgroep Land- norg Texel, die zich nu tot Gede kt Staten heeft gewend met het 1 er op toe te zien dat de Ge- fw spoedig mogelijk aan de voor- nzal voldoen. fomecr,'! niet tvond .errein ïitvoet n gast ng zev« iesvoet ■n en gs ferkgroep stelt dat de voorwaar- pG.S. op vijf punten zijn over win de eerste plaats zijn voor de ing metalen palen gebruikt en iten, waardoor deze heining tot te afstand een zeer opvallend iplevert. In de tweede plaats had ji bepaald dat de te graven sleuf rper mocht zijn dan 1 meter be- pt gemiddeld niveau van het de maaiveld, er wordt echter gegraven. Ten derde, zo 'de werkgroep aan G.S., wordt niet iedere dag met een laag langrond of zand afgedekt. Het [daarvan is onder meer dat grote 'meeuwen eetbaar afval over de I meenemen, waardoor resten te- Nen in de omringende water- |Ten vierde wijst de werkgroep f'volgens de voorwaarden bron- alleen is toegestaan tijdens N van de sleuven. In de prak- de bemaling echter praktisch [plaats. Het lawaai dat hierdoor proorzaakt is een bron van er- fwr de omwonenden. De werk- *nt dat er voor de bronbema- aparte hinderwetvergunning flen. Het vijfde punt waarop de e volgens de brief van de werk- i strijd handelt met de vergun- prwaarden betreft de overtre- het verbod om te storten in fr dat zich onderin de sleuf be- voortdurend op het strand te hebben gezeten zaterdagmiddag wat vroeger dan gewoonlijk wegging. Nog geen kwartier later arriveerde de politie. Een poging van Van 't Noordende om de twee processen verbaal ongedaan te la ten maken en inplaats daarvan zelf op de bon te gaan, mislukte. J. C. Rab B.V., brandstoffen en bouw materialen, Heemskerkstraat 22, Oude- schild, uitgebreid met centrale verwar- mingsbedrijf. „Smullies Bar", Binnenburg 5, Den Burg. Uitgetreden als eigenaar J. Hui- zinga. Het bedrijf wordt voortgezet als vennootschap onder firma onder dezelf de naam door J. H. en P. Huizinga (hu welijks voorwaarden). Hotel-pension „De Klimop", Dorps straat 42, De Koog, uitgetreden als eige naar J. Schmitt. Het bedrijf wordt on der dezelfde naam voortgezet door C. E. •Schmitt-Scherpenisse. Fa. J. Nauta, Wverstraat 76 - 80, Den Burg, vestiging filiaal te De Koog, Bad- weg, onder de handelsnaam „Fa. J. Nauta". Rans vleeshouwerij, Warmoesstraat 15, Den Burg. De vennootschap onder firma is ontbonden. Het bedrijf wordt onder dezelfde naam voortgezet door P. Kossen, Reggestraat 15, Den Helder. De kleuterschool „Hummeltjesoord" te Oudeschild krijgt telefoon. B. en W. stellen de raad voor hiervoor ƒ300,ter beschikking te stellen. B. en W. vinden de aanschaf noodzakelijk omdat het wenselijk is dat de afwezigheid van kleuters in verband met de veiligheid snel kan worden gemeld. B. en W. stellen de raad voor aan de Firma Drijver te Den Burg zes percelen grond met een gezamenlijke oppervlakte van ruim 2100 m2 aan de Wildsterstraat te verkopen. De firma Drijver wil op deze percelen woningen gaan bouwen. In de afgelopen maand zijn alle be sturen van verenigingen die wel eens voor subsidie in aanmerking zijn geko men aanvraagformulieren gestuurd die moeten dienen voor het aanvragen van subsidie over het afgelopen verenigings jaar. Verenigingen die geen formulier hebben gehad en die toch menen dat zij voor subsidie in aanmerking komen kunnen een exemplaar afhalen op de af deling culturele zaken van het raadhuis, kamer 304. De verenigingen werden er op attent gemaakt dat de formulieren uiterlijk 1 juli a.s. moeten zijn terugge zonden. 147 p. 129 p. 118 p. 118 p. 104 p. 98 p. 96 p. 94 p. 90 p. 76 p. 110 p. 99 p. 87 p. 85 p. De uitslag van de zomerdrive, waar aan 18 paren deelnamen, van 19 juni luidt als volgt: Groep A, 27 spellen: 1. Mevr. v.d. Kerkhof-Veenema 2. Echtpaar Zevenhoven 3. Echtpaar Has 3. Echtpaar Groot jen 5. Echtpaar Hoogerheide 6. Heren Dam-Dros 7. Heren Hennink-Bartels 8. Heren Zegers-Blom 9. Dames Langeveld-Breeuwer 10. Echtpaar Hassing Groep B, 28 spellen; 1. Echtpaar Schoonderbeek 2. Mevxr. De Laat-de Brok 3. Heren Van Sambeek 4. Heren Bos-Geus 5. Dames Van Hattum-de Frijtag 83 p. 6. Dames Van Sambeek-Geus 74 p. 6. Echtpaar Zijlstra 74 p. 8. Echtpaar Oenema 70 p. De volgende drive is dinsdag 26 juni i(heden). INDELING TEXEL 1 SEIZOEN 1973-'74 De indeling van het eerste elftal van S.V. Texel voor het seizoen 1973-'74 is als volgt: 4de klasse B KNVB: BKC, Flevo, Hel der, Grasshoppers, MFC, Punmerend, SC De Rijp, RKVVS, SC Spirit, Texel, De Valken en WW. Zoals we zien een sterke afdeling met als nieuwe (oude) tegenstanders Helder, Purmerend en SC De Rijp. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 RTJES J ƒ1,95, elke regel Texelaartjes vooruitbetaling to voldaan. Onder F bevragen (niet U uur in de en onder 1/1.25 meer. Al- 'M°/o BTW. Le'eren Graven- Altijd vers Ikoop Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude- schild. tel. (02220) 3520 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Verzekeringen Autover zekeringen (speciaal ta rief); Inboedelverzekerin gen (voor pasgehuwden lste jaar premievrij); risi coverzekering voor de ge huwde vrouw. Wij selec teerden de premies en polisvoorwaarden zeer zorgvuldig. Ass. en Fin. Adviesburo E. Ph. Hui sing, Olympus 28, A'veen, tel. (020) 455626. Wij zoe ken ook medewerkers op Texel Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel (02220) 3408 Assurantiekantoor Ger Dros. Met ingang van he den is ons telefoonnum mer gewijzigd in (02228) 200. Jan F. van Asselt, Kogerweg K 63b, De. Koog - Texel Voor de zeer vele blij ken van medeleven, be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn dierbare vrouw, on ze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder JANNETTE GRIETJE VAN SANTEN-ROEPER, betuigen wij U allen onze welgemeende dank. G. W. van Santen, kinderen, klein- en achterkleinkinderen Waalenburg W 70, Texel, juni 1973. Voor de blijken van be langstelling bij het over lijden van mijn lieve dochter, onze zuster, schoonzuster en tante JULIANA BAKKER aan allen onze hartelijke dank. In het bijzonder aan Ds Loerakker en Dr. Siebin- ga. Namens de familie: J. Bakker De Cocksdorp 48. Te koop of in pacht gevraagd op Texel voor bungalow. MANFRED BECKERS, Calif orniëweg 130. Financiering. Snel, dis creet, voor auto, boot caravan of andere doel einden. Ass.- en fin. ad viesburo E. Ph. Huising, tel. 020-455626. Wij zoe ken ook medewerkers op Texel Te koop sports9tuur, vacuummeter voor Fiat 850, complete autoradio en veiligheidsgordel, en elektr. gitaar. Burdetstr 17, Den Burg. Na 6 uur Voor rugspuiten. Aan- koop Centrale Texel Te koop 2e hands boe ken opl. receptioniste Schowers. Na 6 uur Waalderstr. 21 Te koop aangeb. 2-pers ledikant matras en wieg en toebeh. Wagema- kerstr. 4, tel. 3086 Hypotheken met de eer ste 2 of 5 jaar verminder de aflossing. Ass.- en Fin. Adviesburo E. Ph. Hui sing, Olympus 28, A'veen, tel. 020-455626. Wij zoe ken ook medewerkers op Texel Te koop t.e.a.b. Opel Kadett '64. K. C. Geus, Schilderend 54, tel. 2034 Jongeman, 19 jr., zoekt werk tot augustus. N Groot, tel. (02226) 266 Voor auto-onderhouds middelen. Aankoop Cen trale Texel Voor balenlader met de balenklem. T. Wuis, 't Noorden, tel. (02223) 334 Met vreugde geven wij U kennis, dat Robin een broertje heeft gekregen. Wij noemen hem Martijn Hendricus Arie Ellen Hennie Ellen-de Jong Den Burg, Texel, 24 juni 1973, Bernhardlaan 97. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze doch ter Jacqueline Jozefien Haar gelukkige ouders zijn Tineke en Bert Kooiman Oosterend, Texel, Molenbuurt W 43, 22 juni 1973. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Yvonne Jan, Gerda en Jan Veldman De Koog, 24 juni 1973 Tijdelijk adres Ruyslaan 37, De Koog, Texel. Op vrijdag 22 juni 1973 's morgens om 10.20 uur ben ik geboren. Mijn naam is Lorendz Nicolaas (Lorendz) Mijn dankbare ouders zijn Martien en Nel Boom Ik woon in de Tromp straat 9, Oudeschild - Texel. Mama en ik rusten van 13.00 tot 16.00 uur. Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Roland Olaf Thelma Knol-Croes Jaap Knol Manfred Plevierstraat 6, De Koog, Texel, 21 juni 1973. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geachte oud-werk gever, de heer H. Daalder Wij behouden de beste herinneringen aan hem Personeel fa. H. Daalder Zonen De Cocksdorp, 23 juni 1973. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de oud secretaris van de Sportvereniging Oos terend, de heer C. Brans. Bestuur Sportvereniging Oosterend kunnen rustig in de vensterbank blijven staan, als U de zon weert met buiten zonwering. MARKISOL zonwering bij 0frl= interieur adviseurs den burg, tel. 2575 Na een noodlottig ongeval is heden van ons heengegaan onze lieve vader en opa Cornelis Brans, weduwnaar van Neeltje Drijver, op de leeftijd van 71 jaar. A. Brans N. Brans-van Egmond en kinderen Den Burg, Texel, 22 juni 1973, Gollards Rustoord, De Zes 12. De begrafenis heeft heden plaatsgehad. Hiermede geven wij U kennis, dat heden, onvemvaebts van ons is 'heengegaan, mijn ge liefde echtgenoot en onze zorgzame vader en grootvader Klaas Feenstra, echtgenoot van J. Geertsma, op de leeftijd van 60 jaar. J. Feenstra-Geertsma S. Feenstra S. Feenstra-Vellema J. Feenstra S. Zeeman en kleinkinderen Den Burg, Texel, 23 juni 1973, Lieuwstraat 59. De rouwdienst zal worden gehouden woens dag 27 juni, n.m 1.30 uur in de Ned. Herv. kerk, waarna de begrafenis op de algemene begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de vergaderzaal van de Doopsgezinde Kerk. Op 23 juni is na een geduldig gedragen lij den van ons heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Hcndrikus Daalder, echtgenoot van Leent je Reuvers, in de leeftijd van 82 jaar. Zijn leven was werken. De Cocksdorp: L. Daalder-Reuvers Lutjewinkel G. Hooy-Daalder Eierland M. Dros-Daalder J. C. Dros De Cocksdorp: J. Daalder C. M. Daalder-Kalis Hoorn W. Jilink-Daalder J. Jilink De Cocksdorp: J. Daalder J. Daalder-Voorthuizen P. Daalder D. Daalder-Huizinga klein- en achterkleinkinderen Kikkertstraat 61, De Cocksdorp, Texel. De rouwdienst zal iworden gehouden woens dag 27 juni om 14.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te De Cocksdorp, waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 26 juni van 19.30 tot 21.00 uur in het gebouw naast de Ned. Herv. Kerk te De Cocksdorp. Op 22 juni is na een ongeval van ons heengegaan onze broer en oom Cornelis Brans, in de leeftijd van 71 jaar. Oosterend Den Burg J. Brans P. Brans-van Leeuwen O. J. Agter A. Agter-Brans Molenstraat 21, Den Burg Hoogste inruil voor Uw oude T.V. Bij aankoop van kleur of zwart wit NORDMENDE - PHILIPS enz. Van 9.00 tot 12.00 en 14.00 tot 18.00 uur telefoon (02220) 2594. Voor spoedige indiensttreding gevraagd We zoeken een jonge energieke kracht, die zich voor alle werkzaam heden in het bedrijf interesseerd. Beloning volgens C.A.O. Opgave of inlichtingen aan het kantoor. Waalderstraat 53, Den Burg, Texel. Voor de paardevrienden hebben wij onze kollektie enorm uitgebreid. voor gebruiksartikelen en kado's bij uitstek. Weverstraat 9, Den Burg in 6 kleuren. Prijs inclusief naam 92 - 6,75 t/m 164 - 8,45 Dagelijks halen wij Uw goederen af in Den Burg, De Waal, Oosterend, Eier land, De Cocksdorp en De Koog e.o. Ons bedrijf is van vrijdag 29 juni t/m 14 juli wegens bouwvakvakantie. Maricoweg 6 Den Burg Rijksreglement Ontgrondingen Gedeputeerde Staten van Noord-Holland brengen ter openbare kennis, dat gedurende dertig dagen na de dagtekening van deze bekendmaking ter Provin ciale Griffie van Noord-Holland, Dreef 3 te Haar lem, voor een ieder ter inzage ligt afschrift van een aanvraag (met bijlage) tot verlening van een ver gunning als bedoeld in artikel 3 van het Rijksregle ment Ontgrondingen van Firma Arends Berends te Harlingen, Rederij G. Doeksen Zn. B.V. fce Ter schelling en van Heiploeg B.V., Firma W. Smit Zn., H. Toxopeus, Firma Gebr. J. J. Visser en B.V. „Waddenzee", allen te Zoutkamp, tot ont gronding in de Waddenzee. Binnen dertig dagen na de dagtekening van deze bekendmaking kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen inwilliging van deze aanvraag indienen bij de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Friesland, Tesselschadestraat 2 te Leeuwarden. Haarlem, 27 juni 1973. Gedeputeerde Staten voornoemd, F. J. Kranenburg, voorzitter C. Harinck, griffier.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 3