Cjroen 'ZwartsJexels in het hart-, Het is machtig dat zoiets in deze 'd nog kan!" Vlootshow vooral voor passagiers een prachtige belevenis nut^poorbonh Burgemeester besloot Oosterender feesten ALT JD 4 EEN HOGE RENTE uue/t nederlond Iffy \JAARMQET MmEN uit verkeer genomen Café's op zaterdagen tot 2.00 uur open Fa. Drijver kocht ,,Boeskippehuus" Auto voor tweede keer Vrouw door dronken automobilist aangereden Geen ruimte meer voor kampeerders Total loss Hand aangespoeld Druggebruik in groepsverband Laveloos tot n# en nooit één dag 0 renteverlies jrenger, osterend 86e JAARGANG No. 8790 10 JULI 1973 B.V. v.h. Laugevcld De Rooy 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 Verschijnt dinsdags en vrijdags Postgiro 652. Abonnementsprijs ƒ6,25 p. kw. 50 cent incasso; los 25 cent. Bank: Amrobank, Ned. Mid. Bank, Rabobank Advert. 23 ct. p. mm. excl. 4®/o BTW Burgemeester voorzitter van het erecomité Present heeft zaterdagavond t: driedaagse feesten officieel afgeslo- n. Dat gebeurde in de muziektuin aan t Oranjestraat aan het slot van een geslaagd populair concert van de ssband Soli Deo Gloria uit Leeuwar- t. De burgemeester liet er geen twij- ;1 over bestaan dat hij de feesten zeer slaagd achtte en bracht in enthou- bewoordingen dank aan de zeer |len, die bij voorbereiding en uitvoe- j van de plannen betrokken waren weest ,,Het is jammer dat ik niet de |irgemeester van Oosterend in 1491 en, want dan zou ik een grote hoed |agen. Die zou ik dan afnemen voor (t feestcomité en alle medewerkenden, T het bijzonder de heer J. C. Roeper, jior de wijze waarop zij alles tot in de uitjes hebben laten verlopen. Ik zou Pjn hoed ook afnemen voor de kotter- >ers van Texel, die een indrukwek- nde demonstratie van kwaliteit en acht hebben gegeven, niet alleen voor s,maar ook voor vele niet-Texelaars". Eén man wilde de burgemeester per- Diüijk noemen: de heer Cees van Dijk, irijver van de Opstand van het kaas broodvolk". Ondanks de technische ffing aan het slot (zoiets zou je in 91 niet hebben kunnen overkomen!) is het een boeiend, bewegelijk en zeer vend spel. „Ik zou het Van Dijk gun- n dat het nog eens opgevoerd werd, int hij heeft getoond hoe creatief terend kan zijn". De burgemeesters- i ging tenslotte af voor héél Ooster- „U bent erin geslaagd feest te ren door allen en vóór allen. Het is Jchtig dat zoiets in deze tijd nog kan". Saldo )at de Oosterender feesten geslaagd i, staat buiten elke twijfel. Hoe het men is vlo-1 Ijf hi erput in Tö idels- 1. De i via ;et \i je voi descb' u gei amen er in financieel opzicht voor staat, kon voorzitter Joh. C Roeper ons nog niet vertellen. De enorme aantallen bezoe kers wettigen de hoop dat het wel snor zit, maar op geen stukken na was za terdagavond te zeggen hoe groot het batige saldo zou kunnen zijn, dat zal worden aangewend voor de aanleg van een ijsbaan. De kosten van 'het feest zijn begroot op ƒ80.000,maar er zijn deze keer toch vrij veel extra kos ten geweest, o.a. in de vorm van de BTW, waarmee men vijf jaar geleden nog niet te maken had. Voorlopig zouden de organisatoren het liefst helemaal niet meer aan 'het feest willen denken. Het kan onderhand wel toe. Eerst moet het ritme van de dagelijkse gang van zaken in de be trokken gezinnen en bedrijven weer hersteld worden, want daaraan heeft het de laatste weken wel gemankeerd. Gele genheid tot napraten komt er overigens genoeg. In het najaar zal een bijeen komst worden georganiseerd, iwaarbij de boeken zullen worden geopend en waar dia's, films en foto's zullen kun nen worden bekeken, die door allerlei mensen van het feest gemaakt zijn. De burgemeester is niet ingegaan op het verzoek van de afdeling Texel van Horeca-Nederland om gedurende de weekenden ontheffing van het sluitings uur te verlenen. Wel verleent hij de ont heffing voor alle horecabedrijven in de maanden juli en augustus voor de nacht van zaterdag op zondag tot twee uur. De horeca had het verzoek gedaan naar aanleiding van de wensen van ex ploitanten van dancings en bars. Vorig jaar werd deze ontheffing verleend voor hele weekenden en voor het hele sei- De burgemeester dringt er bij de ex ploitanten op aan de grootst mogelijke aandacht te schenken aan de geluids hinder, vooral wat betreft die ten aan zien van het volume van de muziek. Aannemersbedrijf firma Drijver te i Burg heeft van de heer J. v. d. khof het winkelpand ,,'t Boeskippe- s" in de Weverstraat gekocht. De v. d. Kerkhof moet het pand uiter- 1 oktober verlaten. De firma Dnj- zal waarschijnlijk tot verbouw over- het m, maar heeft verder nog geen vast- lijnde plannen. Onlangs verbood de politie een Texe- r verder gebruik te maken van zijn wegens zeer ondeugdelijke tech- che staat. De betrokkene herstelde de niet maar verkocht hem aan een kre Texelaar. Deze heeft er niet plezier van gehad want zondag- ad werd de wagen opnieuw aange ven en annermaal uit het verkeer 99s(age groei van de motorvermogens vissersschepen is een der oor- en van overbevissing. Op deze wijze schipper W. Boom van de TX 99 fobleem in beeld. Hij verwierf er de Jte prijs voor de meest originele ver- ^9 mee OOSTEREND De grote vlootshow die zaterdagochtend in het kader van 'Oosterend Present' werd gehouden was vooral voor de vele honderden mensen die (gratis) mochten meevaren een ge weldige belevenis. In tegenstelling tot het vorige feest kwamen de deelnemen de kotters nu niet dicht onder de kust. Bovendien was 't niet bijzonder helder, zodat de thuisblijvers alleen bij het in- en uitvaren van de haven van Oudc- schild iets van het schouwspel konden zien. Alle Texelse kotters en trawlers deden mee maar ook nog enkele andere schepen zoals de „Aurelia" van het NIOZ. Veel medewerking werd weer onder vonden van de marine die het opne mingsvaartuig „Zeefakkel" van de hy drografische dienst beschikbaar stelde. Ter hoogte van het Horntje nam 't met de jury aan boord ligplaats in. Alle kot ters moesten er omheen draaien en kon den aldus van alle kanten worden be oordeeld. Het in- en uitvaren van de te genwoordig veel grotere kotters dan bij het vorige feest nam nogal wat tijd. De vlootshow is dan ook het enige evene ment dat qua tijdplanning volledig uit de hand liep. De opvarenden keerden anderhalf tot twee uur later terug dan zij hadden verwacht. Het hele gebeuren werd via de radio geleid door Wim Boom van de TX 99. Niet alleen met vlaggetjes hadden de schippers hun kostbare vaartuigen nog aantrekkelijker gemaakt. Er vielen ook diverse leuzen en zelfs gedichten te lezen: „Schone zee; rijke zee"; „Vis om in te bijten"; Laten we de zee schoonhouden" en „De zee is ons land, laten we die beheersen met verstand zodat onze kinderen kunnen leven, van wat de zee ook ons heeft ge geven". Uitslag vlootshow Bij de wedstrijd om de mooist ver zorgde kotter ging de eerste prijs naar de TX 2 van C. Vonk, de tweede prijs naar de TX 21 van de Gebr. v. d. Vis en de derde prijs naar de TX 63 van J. v. d. Vis Pzn. Bij de wedstrijd om de origi neelst versierde kotter werd de TX 99 van W. Boom winnaar. Tweede prijs kreeg de TX 9 van de Gebr. Drijver en de derde prijs ging naar de TX 34 van de Gebr. Daalder. De eerste prijzen be stonden uit een zilveren beker met elek trisch klokje; de tweede prijzen uit drie dekschalen en vleesschalen en de derde prijzen uit een aansteker en plaid. Eer volle vermeldingen werden toegekend aan de Gebr. v. d. Vis van de TX 4; J. A. v. d. Vis van de TX 17; Fa. Drijver van de TX 3; Gebr. v. d. Vis van de TX 37; Blom en Schagen van de TX 27; S v. d. Knaap van de TX 22; B. Vla ming van de TX 49; J. Vlaming van de TX 48 en A. Ellen van de TX 5. De prij zen zullen worden uitgereikt tijdens een 'napraatbij eenkomst Oosterend Present' die in de herfst zal worden gehouden. Men wil op die bijeenkomst films, dia's en foto's laten zien die van de feesten zijn gemaakt. Op 'het publiek wordt een beroep gedaan gemaakte opnamen voor deze avond uit te lenen. Uitslag toto Het publiek op de schepen en op de haven mocht naar het oordeel van de jury raden door deel te nemen aan een toto Van deze gelegenhied werd op minder grote schaal gebruik gemaakt dan was gehoopt. Er was nogal wat aan drang nodig om de mensen tot het ko pen van een totoformulier te bewegen. De eerste prijs (4 goed) won mevrouw G. Trap-Ellen, Kotterstraat 10 te Oos terend 8-daagse reis voor 2 personen. OUDESCHILD Zondagavond om half elf werd een op de Westdijksweg wandelende vrouw door een onder in vloed van alcohol verkerende automo bilist aangereden. Zij werd met inwen dige kneuzingen en een shoe per ambu lance naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Het vermoeden van omstan ders dat de onzeker rijdende automobi list dronken was, werd bevestigd toen de politie hem later aanhield. Zijn rijbe wijs werd ingevorderd. Vanuit het kraaienest in de voormast van de TX 52 .Johannes Jan" van de firma J J. van Dijk en Zoon maakten we op enkele mijlen uit de oostkust van Texel deze foto van enkele deelnemers aan de vlootshow. De tweede prijs was voor E. Visser, Pontweg K 88 (een bungalowvakantie voor één week op Texel, maaï als de winnaar daarvoor niets voelt kan iets anders worden gevonden). Derde prijs J. P. Bakker, Gasthuisstraat 46 te Den Burg (ƒ100,plus twee foto's van Texel). Troostprijs: J. v. d. Kooi, Heems kerkstraat 27 te Oudeschild (werphen gel). DEN HOORN Wegens te snel rij den en als gevolg daarvan slippen in de bocht, vloog zaterdagmiddag op de Wit- teweg bij Den Hoorn een NSU-perso- nenwagen, bestuurd door J.N. uit Ede, over de kop. De bestuurder liep geen letsel op maar de wagen werd totaal vernield. Een soortgelijk ongeluk deed zich vrijdag voor op de Zaandammerdijk na bij het gemaal Waalenburg. Hier vloog een automobilist door onbekendheid ter plaatse en te snel rijden uit de bocht. De wagen werd totaal vernield; de bestuur der liep een niet ernstige vleeswond op. Mede door het mooie weer is het aan tal kampeerders op Texel na het bouw vakweekend nog aanzienlijk toegeno men. Alle Texelse campings zijn nu vol voor alle categoriën. Op de noodcam- ping te Den Burg is het aantal gasten verdubbeld: er waren er zaterdag ruim 300. Er zijn ook weer veel klandestiene kampeerders. Hoewel de politie geen tijd heeft om intensief te patrouilleren zijn er toch al tientallen aangehouden. In het bos aan de Ruijsweg trof de po litie zelfs acht tenten bij elkaar aan. Verder wordt veel overnacht in auto's maar ook in de openlucht. De meeste klandestiene kampeerders zitten in het bos. In tegenstelling tot vorige jaren zijn het niet uitsluitend „loslopende" jongelui maar ook gezinnen die op de erkende campings geen plaats meer heb ben kunnen krijgen. OUDESCHILD Een toerist die don derdag langs de stenen glooiing van de dijk van Oudeschild wandelde, deed een gruwelijke vondst: een afgerukte hand die daar juist aanspoelde. De haven meester ontfermde over het lichaams deel. De 'hand is mogelijk afkomstig van een der inzittenden van de Phantom straaljager die onlangs boven de Wad denzee ontplofte en is daarom doorge zonden naar de vliegbasis Leeuwarden waar een onderzoekteam de oorzaak van dit ongeluk tracht te achterhalen. DE KOOG De politie te De Koog kreeg te maken met een Duitse jonge man die in Daalders supermarkt een diefstalletje had gepleegd. Hij kam peerde met drie vrienden klandestien in het bos langs de Boodtlaan. Bij na der onderzoek bleek dat zich een zestal Nederlandse jongens (allen omstreeks 20 jaar) bij hen had aangesloten. In de tent werd een ca 30 gram wegende plaat hasj gevonden, diverse pepmiddelen, spuiten en opiumpijpjes. Alle tien waren gebruikers maar geen handelaars. Onder de momenteel op Texel verblij vende jongelui worden veel drugs van verschillende soorten gebruikt en ver handeld. Herhaaldelijk neemt de poli tie kleinere of grotere hoeveelheden in beslag, doorgaans als de betrokkene om een andere reden met de politie in aan raking komt. Zaterdagavond om tien voor tien kreeg de politie bericht dat in de Kan toorstraat een bewusteloze man op de grond lag. Het bleek dat meer sprake was van laveloos dan bewusteloos. De man werd ter ontnuchtering ingesloten. Een soortgelijke melding kreeg de politie uit Oosterend. In de feesttent al daar hadden de tweelingbroers A. en R. van V. uit Beerse zich zo buitensporig aan drank tegoed gedaan dat een hun ner inderdaad buiten kennis was ter wijl de ander blijkbaar een kwade dronk had, gezien zijn zeer agressieve gedrag.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 1