Misdrijf in tienvoud I\ c KLEUR 'COPPERANT' Waar kan ik terecht voor het installeren, onderhoud en service van mijn centrale verwar mingsinstallatie? SPORTSHOP P. C. BRANDSEN „De kerk op zee" De heer J. J. Klein B naar Leeuwarden Voor Koffie-Fijnproevers HOUTCONSERVERING ARTIMA A. r.d. VIS De Werkwinkel is op vakantie prima nieuwe aardappelen Boilenrapers gevraagd geen bejaardenzang B0LLENRAPERS Voor diepvriezers en koelkasten EEN 25-TAL SCHAKELBUNGALOWS GEHEEL GEMEUBILEERDE BUNGALOWS VERVOLGVERHAAL DOOR HENK BOON 16. Een andere mogelijkheid was, dat de mensen van het bureau haar weer te pakken hadden gekregen, dat ze weer moest werken in dienst van de misdaad. Dan zou ze hem wellicht geen brief dur ven sturen uit vrees dat zijn adres in handen van de bende zou komen. Luc piekerde erover, wat hij zou kun nen doen, om in kontakt met haar te ko men. Het meest logische was natuurlijk dat ze in Amsterdam zou zijn, waar zijn oom had gewoond en waar de meeste van zijn winkels waren gevestigd, waar de notaris woonde en waar zijn tante met haar nieuwe echtgenoot eveneens Ihun huis hadden. Maar iemand zonder vaste verblijfplaats, of althans wier ver blijfplaats onbekend was, in Amsterdam op te sporen, leek hem nog moeilijker dan het horloge op te sporen, dat een boer met ploegen had verloren. Er bleef dus niets anders over dan af te wachten. Hij wond zich erover op dat hij gedoemd was Gods water over Gods akker te laten vloeien en zelfs bij geen benadering wist hoe lang nog. Het kan twee of drie weken duren, had Ellen voor haar vertrek gezegd. Drie weken waren nog niet eens hele maal om, waarom maakte hij zich dan zo nerveus? Hij probeerde zijn vrees te onderdrukken, maar het lukte niet. Hij sliep er slecht door, kreeg kringen on der zijn ogen en ging steeds minder eten. Zijn collega's informeerden of hij soms ziek was, en gaven hem de raad een paar dagen thuis te blijven. Hij wil de echter weg uit het lege huis, want dan piekerde hij veel erger, bleef juist een paar maal in Den Helder eten en ging daar in een café of een bioscoop zitten, maar haastte zich dan plotseling weer naar huis om te kijken of Ellen gearriveerd was. Hij had zich voorgenomen zaterdag de tuin wat op te knappen, doch toen hij na een bijna slapeloze nacht uit zijn bed kwam voelde hij zich belabberd en een zaam. Hij had er helemaal geen zin in te tuinieren en ging naar Den Helder, 's Morgens bleef hij wat rondslenteren op de markt en deed enige boodschap pen. Nadat hij een broodje had gegeten in de lunchroom van een warenhuis, nam hij de bus naar Julianadorp Dick Verduin had hem al enige malen uitge nodigd zijn huis te komen bekijken. ,,Heb je je meisje niet meegebracht?" „Nee, ze is er niet". „Het is toch niet uit tussen jullie, want ik vond haar werkelijk een aardi ge meid". Luc schudde alleen ontkennend zijn hoofd, en bekeek het huis. Na de thee ging hij naar de stad terug, slenterde opnieuw door het centrum en kwam weer in de bioscoop terecht. Om zeven uur was de voorstelling af gelopen en hij besloot met de veerboot van half acht naar huis terug te gaan. Toen hij de salon binnenkwam, had hij wel kunnen juichen. Ellen zat op een kruk bij de bar en dronk een kop koffie. Hij liep vlak langs haar heen, zodat zij hem moest zien, en ging daarna aan een tafeltje zitten een sigaret roken. Van de boot liep hij langzaam naar de stalling Om zijn bromfiets te halen. Tot zijn verbazing stond Ellen er te wach ten. „Neemt u me niet kwalijk, mevrouw", vroeg ze aan een dame die haar brom fiets te voorschijn haalde, „gaat u mis schien in de richting De Cocksdorp?" „Nee, het spijt me, ik moet naar Den Hoorn". „Moet u misschien de kant van De Cocksdorp uit?" Ellen wendde zich nu tot Luc. „Ja zeker, juffrouw, u mag gerust achter mij gaan zitten". Nadat de Hoornse dame vertrokken was, voegde hij er grinnikend aan toe: „Tenminste als u er geen bezwaar tegen hebt met een vreemde man over donke re wegen te rijden. Zeg, wat zou je ge daan hebben als die dame nu toevallig wel naar De Cocksdorp was gegaan?" „Nou, heel simpel, bij haar achterop gaan zitten, of dacht je, dat ik d'r al leen mijn koffertje zou hebben meege geven! Overigens had ik een voorgevoel, dat ze een andere kant op moest en het bovendien een onaangenaam idee vond een vreemde achterop te nemen. Na haar weigering kon ik het aan jou vragen, snap je?" „Hè, hè", zei Ellen, toen ze thuis wa ren en liet zich op een stoel neervallen. „Ik ben doodop. Zeg Luc, heb jij van avond al wat gegeten?" „Nee, nog niet". „Ik ook niet, ik zal wel gauw iets eetbaars klaarmaken". „En je bent zo moe". „Ja, maar wat eten klaarmaken kan ik altijd nog wel". „Deze maal krijg je je zin niet. Je blijft zitten en ik maak wat klaar om ons inwendige te versterken". „Je verwent me, Luc". Ellen liep langzaam naar hem toe en legde haar arm om zijn schouders. „Ik ben blij, dat ik je weer zie", fluisterde ze aan zijn oor en gaf hem een zoen. Luc pakte haar schouders en strekte zijn armen, zodat zij een eindje van hem af werd geduwd en keek haar toen strak aan. „Je bent zo lang weg geweest, dat ik bijna vergeten was hoe je eruit ziet", zei hij, keerde zich toen om en haalde etenswaren uit de kast. „Iemand, die verre reizen heeft ge maakt, kan veel verhalen", citeerde Luc uit Daniël Defoes Robinson Crusoë. „Ik heb geen verre reizen gemaakt en ik kan ook niet veel verhalen", zei El len. „We hadden afgesproken dat ik niets zou doen, alleen maar informeren en zo, en dat heb ik gedaan. Maar eer lijk gezegd ben ik te moe om je een uitvoerig verslag te geven. Vind je het goed, dat we er morgen over praten? Ik lijk wel een erg ongezellig mens, maar na het eten ga ik naar bed". „Natuurlijk is dat best, maar ik wil toch nog even een geheime code met je afspreken. Als je inlichtingen gun stig zijn, geef me dan een nachtzoen; als ze ongunstig zijn vraag me dan om jou, bij wijze van troost, een nachtkus te geven, oké?" Na de maaltijd stond Ellen op. „Wel terusten, Luc". Ze gaf hem een nacht kus en een por tussen zijn ribben. Toen liep ze laohend de ladder op. HOOFDSTUK 17 Ellen was vroeg op die zondagmorgen. Toen ze het huis reeds had opgeruimd, lag Luc nog steeds in bed. Ze wilde hem niet wekken en ging daarom even de tuin in. Het was nog te koud om te gaan zitten, daarom scharrelde ze wat rond, trok hier en daar een plantje uit de grond, dat naar haar mening onkruid moest zijn en dacht intussen na over hetgeen ze Luc moest vertellen. Ze had er die nacht over willen denken, maar direkt nadt ze in bed gestapt was, had de slaap haar overmand. Precies alles vertellen, wat ze had voorbereid, leek haar onmogelijk. Het zou Luc te veel schokken. Maar erom liegen wilde ze evenmin. Er was maar één tussenweg: heel veel zou ze moeten verbloemen. Ze luisterde naar het gelui van een kerkklok in de verte. Waar zouden die bronzen tonen vandaan komen? Ze ke naar de lucht; de wolken dreven in noordoostelijke richting. De wi was dus zuid-west. Hieruit leidde ze dat het klokkengelui uit De Koog mo« komen. Geluid van boven uit het hi drong tot haar door. Luc was dus op« staan. Juist wilde ze naar binnen ga om theewater op te zetten, toen er me sen het tuinpad afkwamen. Ze schrc Sinds haar verblijf op Texel hadd nog nooit vreemden haar aanwezighe hier ontdekt. Even voelde ze haar h; onrustig kloppen, maar ze herstelde direkt en ging de onbekende bezoekt tegemoet. Het waren een man, een vrouw een meisje van een jaar of twaalf. „Leuk huis hebt u hier", zei de het wellevendheidsgebruik „Goede gen" te zeggen overslaand. „Dat zou ik niet kunnen ontkennt antwoordde Ellen. (wordt vervolgt OOSTEREND Vrijdagavond zalf „De Bijenkorf" te Oosterend een avoT worden gehouden voor het HospitaJ kerkschip „De Hoop". Er zal een c serie worden vertoond over „de kerkl zee", met een lezing van ds. ZedhT Het Texels mannenkoor zal zijn meï werking verlenen Aanvang 20.00 uui| Leraar muziekschool De heer J. J. Klein Bog, leraar piaJ orgel en algemeen vormend muziek» derwijs aan de muziekschool Tex aanvaardt per 1 oktober de funktie vi ad jukt direkteur van het Stedelijk 1 ziekinstituut te Leeuwarden. Wilt U de lekkerste koffie van Neder land eens proeven Knip dan deze advertentie uit en zend die naar Het Goede Huys, Postbus 16 HELMOND en wij zenden U volledige inlichtingen Van de kwaliteit èn de prijs zult U op kijken Zet op de achterkant van de envelop Uw naam en adres. ifli ff I I J Gravenstraat 2 - Den Burg - tel. 3592 De aanleg wordt met zorg en precisie uitgevoerd. Voor de service zijn wij altijd te bereiken. Op verzoek geven wij uw ketel en brander een jaarlijkse onder houdsbeurt (eventueel abonne ment). Ook leveren wij complete zelfbouwinstallaties. Dit alles tegen zeer scherpe prijzen. Vraag geheel vrijblijvend offerte en inlichtingen. Overdag te bereiken J.C. RAB bv tel. (02220) 3341 toestel 20. M. Banda, tel. (02220) 2104 Na werktijd N. Westerlaken, tel. (02220) 3703 D. Graaf, tel. (02220) 2767 HRLEN Wü RLTUD Bü HOUTHANDEL Maricoweg - Tel. 2356 Na 10 augustus kunt U weer oud papier brengen op Warmoesstraat 50 - 52. TE KOOP Doré W. J. Grisnigtt, Hallerweg B 4 UITGEEST, „FLORA", tel. (02220) 2565 Vanaf heden De aanvangsdatum wordt later bekend gemaakt. Bestuur „Zanglust" Gevraagd flinke G. KUIP, „Op Ruimte", De Westen tel. (02220) 2648 Duikbrillen snorkels, zwemvliezen en alle benodigdheden voor grote en kleine duikers. Verkrijgbaar bij Weverstraat 9 - Den Burg. jiir ii Rentenaar, Oosterend Jan Agter Dros' Smederij DAMES, GRIJP DE WINST Nu tijdelijk deze maand 20°/o zomerkorting. Dui zenden korte en lange BONTMANTELS bonthoeden, -colliers. Nu kopen en in de winter be talen. Gratis bewaren. 3 jaar waarborggarantie Desgew. zeer soepele kre dietservice. De grootste en goedkoopste bontzaak v. Nederland: DE BONTKONING, Voorstreek 71, Leeuwar den-C, tel. (05100) 20 7 13. Komt U per bus, trein of auto (benzine), bij koop wordt reisgeld terugbe taald. TE KOOP AANGEBODEN te DEN BURG Door de Widunabouw b.v. te Bergen zullen ten oosten van de Bernhardlaan gebouwd worden. Deze worden voorzien van een oliestook c.v.-in9tal- latie. Half juli zal met de bouw een aanvang worden ge maakt. De indeling is als volgt: ruime hal, grote L-vormige woon-eetkamer met open haard, die zowel binnen als buiten gestookt kan worden, 3 slaapkamers, ruime keuken met aan- en afvoer voor wasauto maat, toilet met fonteintje, geheel betegelde bad kamer met ligbad en wastafel, grote garage, welke in verbinding staat met de gang. Aan de achterkant bevindt zich een ruim, geheel betegeld terras. Verscheidene typen zijn in verschillende uitvoerin gen te realiseren. Nadere documentatie ligt op ons kantoor ter inzage of wordt U op aanvraag toegezonden. Koopsommen vanaf ƒ97.800,incl. 16% B.T.W., notariskosten en makelaarscourtage. BUNGALOWPARK „DE PAREL" Gerritslanderdijkje In dit park zijn een aantal te koop, die door hun zonnige en beschutte ligging, vlak bij het strand en tegen de bossen aan als tweede woning ideaal zijn. Ook als beleggingsobject zijn deze bungalows door de snel stijgende waarde en de gunstige verhuur- mogelijkheden bijzonder interessant. Grondoppervlakte vanaf ca. 400 - 1500 m2. Nadare gegevens worden U op aanvraag verstrekt. Koopsommen vanaf ƒ71.000,incl. de gehele inventaris. Hoge hypotheken"beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. Makelaar - Taxateur te Den Burg, Schilderweg B 46, Postbus 87, tel. (02220) 3025 en 3429. De la 'ding dijk cht n morg Bu lijke it bei eratie nk zij !t spe or ro :rd ga i De aar hi houde nd str !t alle a afg. nna I ■derlai gevol tardoo tal uit :ondig )e Wa voor 'te afs «pen rden Btjes v 'epen impc *oor h het w endeel er tui 'e mar forma een! ?n). Di het et ps ma mde k fteress opspor hinklij] de j een (hela fcbij di ttnman dgedi ooral resse 'oldoer Werd !*n. Ei een

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 4