Misdrijf in tienvoud Doorlopende dia-serie ging van start Texel, het vier-seizoenen vakantie-eiland TX 52 neemt deel aan Noordzeescholprojekt Spreekuur kinderbescherming voortaan in Alkmaar Telefoonverbindingen belangrijk verbeterd Politie scheidde vechtenden Insluiping in strandkiosk Aanrijding op Pontweg Niet opgelet Rektifikatie Oliekachel „op hol" LANDBOUW en VEÉTEELT Nu tijd voor vernieuwing van grasland Weekenddiensten artsen Maandag a.s. wordt in het City theater begonnen met het doorlopend vertonen van een dia-serie over Texel onder de titel „Texel, het 4-seizoenen vakantie eiland". Woensdagmiddag j-1. is bij wijze van experiment alvast gestart. De voor stellingen worden gegeven onder auspi ciën van de Stichting Cultureel Werk Texel. Het idee is afkomstig van de ad viescommissie voor het zomerrecreatie- werk. De bedoeling van de serie is de toeristen wat van Texel te laten zien en hen te wijzen op de vele recreatiemoge lijkheden. Het projecteren van de serie vergt 25 minuten. Dat is niet zo lang en de gegeven informatie is dan ook betrek kelijk oppervlakkig. Een nadeel is dat niet want juist op deze wijze zal men gestimuleerd worden er zelf op uit te trekken. De serie is samengesteld door de heren G. J. de Haan en P. Smit van het Texels Museum. Veel opnamen maakten ze zelf maar omdat de tijd te kort was heeft men ook een beroep moeten doen op materiaal van anderen. De kwaliteit van de dia's loopt daarom Met de kotter TX 52 „Johannes Jan" neemt de firma J. J. van Dijk Zoon uit Oosterend deel aan het Noordzee scholprojekt, een door het ministerie van landbouw en visserij gesubsidieerd experiment dat tot doel heeft, nieuwe visgronden te verkennen op aanwezig heid van schol. Schipper Bram van Dijk beschouwt de aanwijzing om te mogen deelnemen als een groot voorrecht. Er nemen slechts vijf andere schepen aan deel: 3 Katwijkers, 1 Helderse en 1 IJ- rauidenaar. Van Texel hadden zich wel meerdere vissers opgegeven maar het lot bepaalde dat alleen de „Johannes Jan" in aanmerking kwam. Overigens mogen andere schepen ook best gaan vissen in het zeegebied waar het experiment wordt uitgevoerd (tussen 56 en 58 graden NB. en 2 - 8 graden OL) maar zij zullen het zonder de aanzienlij ke bijdrage van het ministerie (boven de normale besomming) moeten doen. De eerste van de twee reizen ia inmiddels achter de rug. De resultaten waren zo bemoedigend dat maandag ook andere Texelse kotters naar dit ver afgelegen zeegebied (180 mijl van Texel) zijn ge trokken. Een der voorwaarden waaraan de aan het projekt deelnemende sche pen moeten voldoen is dat reizen van minimaal 11 dagen worden gemaakt en dat is iets waar menige Texelse visser nog door wordt afgeschrikt. Walvis Schipper Van Dijk vertelde ons dat goed te merken is dat wordt gevist in een gebied waar dat anders vrijwel nooit gebeurt. Zo haalde hij op de eer ste reis een bijna compleet geraamte op van een orca of andere middelgrote wasvissoort: een gave schedel met een aantal wervels. Deze artikelen zouden in een intensief bevist gebied al lang over zeer grote afstand zijn verspreid. Omdat het ministerie volledig geïn formeerd wil zijn omtrent de visserij- omstandigheden in het nieuwe gebied, moetan bij elke trek gegevens worden geregistreerd omtrent diepte, resulta ten e.d. De gegevens alsmede de besom ming worden verwerkt in een reisver slag dat de schipper aan de direktie der visserijen moet sturen, waarna bij de bijdrage ontvangt. sterk uiteen. Er zijn zelfs uitgesproken slechte^ meestal de donkere, exempla ren bij. Het is mogelijk deze tussentijds te vervangen en dat zal dan ook gebeu ren. Bij de projektie wordt gebruik ge maakt van een volledig automatisch werkende installatie, waartoe twee (om beurten werkende) projektoren behoren die door signalen op de band worden „gestuurd". Daarbij kunnen allerlei aar dige trucjes worden toegepast, zoals „overvloeiers" waardoor een zeer vloei end effekt wordt verkregen en de in druk bestaat dat men naar een film kijkt inplaats van naar statische beel den. Zakelijk commentaar Het commentaar op de band, gespro ken door Peter Smit, is nuchter en zake lijk. Met het gebruik van muziek is men echter wat te spaarzaam geweest. Vooral het slot van de serie waarin wordt ge wezen op de vakantiemogelijkheden buiten het zomerseizoen is zeer ge slaagd. Zeker als een deel van het toe gepaste dia-materiaal wordt vervangen, kunnen de doorlopende voorstellingen beschouwd worden als een aardige toe ristische attraktie voor Den Burg. De voorstellingen worden maandag gegeven van 10.30 - 12.30 uur en op woensdag van 14.30 - 16.00 uur. Toe gangsprijs 1,kinderen tot en met 14 jaar ƒ0,50. Het spreekuur van de Raad voor Kin derbescherming te Den Helder is opge heven. Voortaan kan men terecht bij het Bureau van de Raad voor Kinder bescherming, Nassaulaan 45 te Alkmaar, telefoon (02200) 20644. Sinds ruim een week is sprake van een merkbare verbetering wat de tele foonverbindingen betreft tussen de dor pen onderling en tussen Texel en het vasteland. De apparatuur in de centrale heeft men zodanig kunnen uitbreiden, dat de belasting aanmerkelijk is ver minderd. De internationale verbindings mogelijkheden zijn zelfs verdrievou digd: van 5 naar 14 lijnen. Hoewel de situatie nog lang niet ideaal is, is het aantal klachten sinds het in werking stellen van de uitbreiding flink afgeno men. De indruk bestaat dat de aange brachte verbeteringen het rechtstreekse gevolg zijn van de a'k-tie, die is gevoerd Zoals bekend zijn zelfs vragen gesteld in de tweede kamer. Woensdagmiddag ontstonden bij een horecabedrijf in de Weverstraat moei lijkheden toen iemand van het bedie nend personeel enkele zich misdragende jongeren iwilde verwijderen. Op straat ontstond een schermutseling, waaraan de politie een eind maakte en de be trokkenen voor het maken van proces verbaal meenam naar het bureau. Woensdag ontdekte strandexploitant H. Koopman, dat onbekenden zijn kiosk op het strand Westerslag waren binnen gedrongen en daar wat drank en snoep hadden weggehaald Er waren geen sporen van braak. In de nacht van woensdag op donder dag, om tien voor één, deed zich bij het kruispunt Pontweg-Pelikaanweg een aanrijding voor. Een Texelse Citroën- bestuurder kwam van de Pelikaamveg en slaagde er niet in zijn wagen voor de Pontweg tot stilstand te brengen. Via het fietspad kwam hij op de Pontweg terecht, waar hij in onzachte aanraking kwam met een andere Texelse perso nenauto. Flinke schade; geen gewonden. Woensdagavond ontstond omstreeks zeven uur op de Ruysweg een aanrij ding, toen een uit de richting De Koog komende automobilist uit Haren (Gr.) door een Duitse automobilist in de flank werd geramd. De Nederlander was na melijk fout gereden en draaide een links gelegen uitrit in zonder op het achterop komende verkeer te letten. Beide wa gens werden beschadigd; niemand werd ernstig gewond. rubriek voor In de vorige krant maakten iwij mel ding van een ongeluk, waarbij een dron ken automobilist een langs de West- dijksweg wandelende vrouw had aange reden, die als gevolg daarvan m het ziekenhuis moest worden opgenomen. Dit bericht was onjuist. De betrokken automobilist reed op de Westdijksweg tegen een afrastering. Zijn naast hem zittende verloofde werd daarbij aan het hoofd gewond en moest naar het zieken huis iworden gebracht. Woensdagavond werd brandalarm geslagen op het adres Burdetstraat 26 te Den Burg. De bewoonster had een oliekachel aangestoken, maar tevoren was een veel te grote hoeveelheid olie in de kachel gestroomd. Deze begon zeer hard en met veel rookvorming te bran den. De brandweer liet de gloeiend hete kachel rustig uitbranden en rukte in, nadat kachel en schoorsteenkanaal wa ren geïnspecteerd. Oiuh'»' rcilultlic >un (.wuün Eén van de zaken, die in de loop der jaren een verandering heeft ondergaan is die van de inzaai van grasland. Het is nog niet zoveel jaren geleden, dat dit algemeen in het voorjaar gebeurde. Men vraagt zich wel eens af hoe het mogelijk is, dat het zo lang duurde voordat men in de gaten kreeg, dat inzaai in de zo mermaanden veel voordelen heeft boven die in het voorjaar. We moeten wel kon- kluderen, dat men de voorjaarsmaanden zo sterk zag als de tijd voor de inzaai van allerlei gewassen, dat men gewoon niet op de gedachte is gekomen, dat er ook gewassen zijn, die een andere in- zaaitijd prefereren. Want het lijdt geen twijfel, dat de zomermaanden en met name de maanden juli en augustus zich beter lenen voor inzaai van grasland dan de voorjaarsmaanden. Op dit moment gunstige voorwaarden Er is op dit moment weer een aantal factoren, die gunstig zijn voor het ver nieuwen van grasland. We denken daar bij aan het volgende. Het „zwart" maken van versleten grasland behoeft op dit moment weinig gras te kosten. In 't algemeen is het al zo, dat juli niet de beste groeitijd is. Maar zeker bij de weersomstandigheden van de laatste weken is de grasgroei mi niem. Men lijdt dus weinig verlies. In heel veel gevallen is het nodig om naast de normale werkzaamheden van het „zwart" maken en het zaaiklaar ma ken een egalisatiebewerking uit te voe ren. De grond is daarvoor in de maan den juli en augustus meestal goed ge schikt. De meeste loonwerkers hebben in de eerste weken wel tijd beschikbaar om het werk, dat nodig is by de grasland- vernieuwing vlot uit te voeren. Zodra de graanoogst begint wordt dit minder.. Als een algemeen voordeel van inzaai in juli en begin augustus kunnen we noemen, dat in de nazomer en herfst dit nieuwe grasland nog flink produktief kan zijn. De puntjes op de i Het lijkt ons nodig nog eens op de volgende punten te wijzen. a. In heel veel gevallen zal het nodig zijn om de vernieuwing te gebruiken om de kalktoestand van de grond op peil te brengen. Vooral op het zg. „oude Texel" is dit bijna altijd nodig. De kalk Wordt het beste door de grond gewerkt als deze meststof vóór de eerste bewer king over het land wordt gebracht. In veel gevallen geldt hetzelfde voor de kopertoestand. b. Verreweg de beste kans van slagen krijgt men als men begint om het gras land met de Howerd frees stuk te ma ken. Daarna wordt geploegd. In de meeste gevallen volgt dan een egalisa tiebewerking met de kilver. Pas daarna begint het eigenlijke zaaiklaar maken. Inzaai met de vlaszaaimachine of gras- zaaimachine geeft de beste aanslag. Ge bruik 40 kg zaaizaad per bunder van een mengsel met Oranje band. c. Daar door de menging van zodelaag en onderliggende grond de bemestings toestand in het algemeen veel minder wordt is het gewenst om na het inzaaien of vlak daarvoor een „volledige" bemes ting te geven. In veel gevallen zal een bemesting met bijv. 400 kg 17-17-17 aanbeveling verdienen. Grasland met kweek In diverse percelen oud grasland be staat het „grasbestand" voor een flink gedeelte uit kweek. Er zijn naar ik meen maar weinig veehouders meer, die alles wat groen is en op gras lijkt van gelijke waarde vinden. En mochten ze hiervan nog met overtuigd zijn, dan moeten ze dit maar eens door hun vee laten ver tellen. Vooral als het gras wat langer wordt blijft kweekgras als rest achter bij het weiden. Tot voor enkele jaren was er voor het kweekvrij maken van grasland maar één mogelijkheid. Wilde men de kweek kwijt raken, dan zat er niets andera op dan zo'n perceel een paar jaar als bouw land te gebruiken. Sinds enkele jaren is dit niet meer nodig. Vooral sinds het middel Dalapon als kweekbestrijdingsmiddel naar voren is gekomen hebben we op een zeer een voudige wijze de mogelijkheid om bij graslandvernieuwing de kweek op te ruimen. Men gaat daarbij als volgt te werken. 1. In juli of de eerste helft van augus tus wordt het grasland kaal geweid of gemaaid. 2. Na het geven van een stikstofbemes ting van 50 - 70 kg zuivere stikstof geeft men het land enkele weken rust. 3. Op het moment, dat het grasbestand (met inbegrip van het kweekgras) goed aan de groei is wordt het per ceel gespoten met 20 kg Dalapon. 4. Twee tot drie weken na het spuiten gaat men de normale werkzaamheden voor de graslandvernieuwing uitvoe ren. We menen er op te moeten wijzen, dat deze vorm van kweekbestrijding en graslandinzaai alleen moet worden toe gepast als het gaat om vernieuwing van grasland. Het inzaaien met een gras zaadmengsel van bouwland, dat twee of drie weken van te voren is- bespoten met Dalapon kan een minder goede aan slag en begingroei van het gras geven Op oud grasland vervult de zode de funktie van „buffer", waardoor de uit werking van Dalapon op het jonge gras minder hard aankomt. Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, b (02220) 2016. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdo telefoon (02222) 234. GROENE KRUIS van vrijdagavond 24.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Van der Pol, Jan Dirkszoord telefoon voor spoedgevallen het Gollards Rustoord, (02220) 2366. DIERENARTSEN van vrijdagmiddag 12.00 uur maandagmorgen 8 uur J. BEEKMAN, De Waal, telefoon (0222 2527. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen bellen de hi A. van Heerwaarden, tel. (02220) 21 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminal, CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN De zuigelingen, die aan de beurt worden op het bureau verwacht op tijden, dat hun eigen huisarts zittjf er heeft. Deze tijden zijn als volgt Dokter Siebinga, dinsdag 17 juli 14 00 uur. Dokter Barnard, iwoensdag 18 juli, 13.30 uur. Ot te: 'ra lel: Iwi ton :ng Ei els /i n t rd« te rc ian r.er clu ir R.K. KERKDIENSTEN weekend 14 en 15 juli 1973 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur 10.30 uur kinderoppas in de „Wil Burcht", Molenstraat 9. Duitse Mis: zondag 19.30 uur dinsdag 19.30 uur De Koog: zaterdag 19.30 uur zondag 9.00 uur Duitse Mis: zondag 10.30 uur woensdag 19.30 uur. De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 9 00 en 19.00 uur Duitse Mis: zaterdag 18.00 uur Den Hoorn: zondag 10.30 en 19.00 uur Duitse Mis: 9.00 uur Oudesohild: zondag 9.30 en 19.00 uur Oosterend: zondag 10.15 uur en igei jas fltst Pi BT Bür ïtra lel. ;elz< k 1 ti Wi nak PROTESTANTSE KERKDIENSTE§ver Zondag 15 juli 1973 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Mulder De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Loerakker Tijdens de morgendienst kinderopa estf in het gebouw en na afloop koffi g l drinken met de gasten aldaar. 19.30 u. Zangdienst met avondsluitï Den Hoorn 9.00 uur eerw. hr. Berkhc 10.30 uur eerw. heer Berkhout De Koog 9.00 uur ds. R. Boerma, van Tilfe 10.30 uur ds. R. Boerma 9.00 en 10.30 uur kinderdienst in Schuilhut". Na de dienst van 10.30 uur koff drinken in „De Schuilhut" 19.30 uur jeugddienst De Waal 10.30 uur ds. G. v. Noordenm Oosterend 9.30 uur ds. De Gier Kindernevendienst Collecte Kerkeraadskas. Kinderoppas „De Bijenkorf" 19.30 uur Zangdienst Oudeschild 11 00 uur ds. De Gier Collecte onderhoud kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9.00 uur H. J. Douwes 10.30 uur H. J. Douwes Tijdens beide morgendiensten kjijscï dercrèche achter de kerk 19.30 uur H. J. Douwes, zangdiers m.m.v. orgel en trompet. Aansluite rusthuizen. Oosterend 9.00 uur Dienst 10.30 uur Dienst 19.30 uur Dienst. GEREFORMEERE GEMEENTE in de Hervormde Kerk Oosterend 11.00 uur Kand. J. Dries uit Utr« 16.30 uur Kand. J. Driesen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Den Burg 10.45 en 16.00 uur dienst in de Doopsgezinde kerk, Kogerstfi DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Kuitse Aansluiting rusthuizen. Te: >tul en oef Pos ir U i, Y r zi van zon zw is e :1 gi en nen :zell in Ti tel i's gara ;orti onta K. tel •ïdin ijzer Bo< tel vriji Or ir gel 1de lijk. 220) pen- Cot elefc 1 Te plorr ol T :11e ng. 1 Dat tel_ Heii dade I VERVOLGVERHAAL DOOR HENK BOON 17. De vrouw nam het gesprek van de man over, waarschijnlijk omdat ze hem te onbeleefd vond, of zijn opmerking te onbenullig. „U moet het ons niet kwa lijk nemen, dat wij u op zondagmorgen komen storen, mevrouw, maar het was de enige dag, dat we naar Texel konden gaan om te zien of we nog wat konden huren voor de zomervakantie. We zijn van de weg afgegaan, de polder in, om dat we iets rustigs zoeken. Uw huis leek ons ideaal. Kunnen we de komende zo mer voor vier weken een ipaar kamers van u huren? We stellen helemaal geen hoge eisen, als het maar rustig is". Moeten ze me daarvoor aan het schrikken maken, dacht Ellen, maar ze bleef vriendelijk; „Het spijt me heel erg voor u, maar we verhuren niet aan toe risten. Het huis is maar klein, we zou den niet weten waar we zelf moesten "blijven. Ik hoop, dat u ergens anders in de Eierlandse polder meer succes zult hebben". Toen ze binnenkwam was Luc al be neden. „Wie waren dat?" „O, niets bijzonders, afgedwaalde toe risten, die een stuk van je huis wilden huren voor de zomervakantie". „Anders niet, gelukkig". Luc zuchtte van verlichting. „Zeg, je was vroeg op, vanmorgen. Ik hoorde je naar beneden gaan, maar ik was te slaperig om ook al m'n bed uit te komen". „Dat was ook niet nodigt Ik lag gis teravond zo vroeg in bed, dat ik hele maal uitgeslapen was, en toen heb ik vanmorgen gedaan, waarin ik gister avond geen zin meer in had; het stede lijk vuil van mijn lichaam spoelen". Toen Ellen tegen elf uur koffie in de kopjes had geschonken, besloot ze over de erfeniskwestie te beginnen. Ze ging schrijlings op een stoel zitten, die ze vooraf achterstevoren had gezet. Eigen lijk had ze verwacht, dat Luc de kwes tie zou aanroeren, doch hij bleef erover zwijgen. Hij was gemakkelijk gaan zit ten in een comfortabele stoel, zijn benen over elkaar geslagen, hij voelde zich ge lukkig, dat Ellen weer in huis was. „Luc, we hadden afgesproken, dat ik je vandaag het een en ander zou vertel len over mijn ervaringen. Dat is ver draaid moeilijk, want ik heb je al ver teld: ik heb alleen maar laten informe ren en heb voorlopige besprekingen ge voerd met betrouwbare persoonlijke re laties. Als ik schrijfster was, zou ik mijn verslag aldus beginnen: „Oost west, -thuis best. Ik ben blij, dat ik weer op Texel zit, want de omgebouwde schuur ben ik helemaal als mijn thuis gaan voelen". Aan die ontboezeming heb je natuurlijk niet veel. Allereerst dan ben ik te weten gekomen, dat je oom in zijn zaken een enorm kapitaal verdiend heeft. Zijn vermogen ligt tussen tien en twintig miljoen, maar dan dichter bij de twintig dan bij de tien". „Hij heeft er hard voor gewerkt, was altijd in touw, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Trouwens, mijn tante ook. Al vind ik haar niet sympathiek, gewerkt heeft zij!" „Van persoonlijke relaties van je oom bén ik te weten gekomen, dat hij nogal naamziek was. Hij was trots op de naam Koning, en die relaties wisten te ver tellen, dat het altijd zijn wens is ge weest, dat het bedrijf na zijn dood zou worden voortgezet door mensen uit het geslacht Koning. Dat ben jij, en naar ik heb uitgekiend zijn er nog drie neven, die ervoor in aanmerking konden ko men. Wat er verder is gebeurd weet je. De naam Konings Juwelierszaken zal wel blijven voortbestaan, maar die meneer Springer zal steeds meer de touwtjes in handen nemen, en op grond van wat ik van meneer Springer gehoord heb, zal de goede naam vande firma wel enigs zins naar beneden gehaald worden. Uit dat naamziek zijn van je oom zou je kunnen afleiden, dat het toch zeker niet zijn wens is geweest een van zijn fami lieleden zonder cent te laten staan, ook al kwamen zij niet in aanmerking voor de voortzetting van zijn bedrijf. Dat jij daarvoor in aanmerking kwam, geloof ik trouwens niet. Dat vind ik tenminste, of hij het met me eens zou zijn weet ik niet. Je bent niet zakelijk genoeg en niet hard genoeg. Men zegt wel eens, dat een zakenman over lijken moet kun nen gaan. Dat behoef je niet letterlijk op te vatten, maar je moet keihard kun nen zijn, je zaken kunnen stellen boven je gevoelens. Dat ligt niet in jouw aard. In ieder geval kun je als zeker aanne men, dat Tjeerd Koning je tante ge zegd heeft jou, hetzij nu dan wel later op een of andere manier financieel te gedenken. Ik heb uitgekiend, Luc, dat het mo gelijk is die wens van je oom, ondanks wat er allemaal gebeurd is, toch te ver- wezelijken. Als ik dat ga proberen, dan doe ik dat niet uit piëteit voor de dode, die ik helemaal niet gekend heb, maar ik doe het voor jou, omdat ik niet wil, dat jij het slachtoffer wordt van de chicants van een gelukzoeker". „Je kent mijn standpunt, Ellen, ik heb je het gezegd voordat je weg ging. Als het enkel en alleen om mij is, dan wil ik niet, dat er iets gedaan wordt. Je weet ook, dat ik in geen geval wil, dat jij enige risico loopt. Maar ik geloof overigens, dat het goed is, dat we er beiden nog eens over denken. Er ge beuren altijd onverwachte dingen in het leven. Misschien maakt een derge lijke gebeurtenis alles met betrekking tot die erfenis overbodig, of wel ge beurt er iets dat direkte aktie noodza kelijk maakt". Hoewel Ellen graag onmiddellijk tot daden was overgegaan, legde ze zich bij dit besluit neer. Toen er intussen weer een maand was verlopen en Luc nog steeds bleef zwijgen over de erfeniskwestie, meende ze toch niet langer te kunnen wachten. Op een zondagmorgen, toen Luc lui in de fauteuil zat, keerde ze weer een stoel achterstevoren en ging er schrij lings op zitten. „Weet je nog wel, Luc, dat we op een zondagmorgen, een paar weken geleden, ook zo gezeten hebben?" Hij knikte. „Ja, ik weet wel, wat je zeggen wilt. Ik kan er niet toe komen ja te zeggen, maar ik aarzel ook om met nee alles van de baan te schuiven. Je kunt me besluiteloos noemen, en m schien is dat ook wel zo, maar ik bang dat er met jou iets gebeurt. Wf je, toen je drie weken weg was heb danig in m'n rats gezeten over je". „Och, risico's loop je altijd, spec:: 1 in mijn situatie. Die loop ik immers'* hier, in jouw huis op Texel. Wonder ven wonder is tot dusver alles goede 1 gaan. Maar als er ontdekt wordt, dat 1 niet meer alleen in je huis woont, 1 men er roddelpraatjes, en dan kan wel inpakken. Hoe lang zal het n goed blijven gaan, een week, een maa: 'Bui tot het eind van het jaar? En voorb jaar om is moet er toch iets gebeur! Die blanco volmacht om te handei m, naar omstandigheden, die je me tijds gegeven hebt, gold die alleen nuftpd voor die informatie, of geldt die no J. Als die niet meer geldt, dan vraag ik nu: vertrouw me als je vriendin enk me alles voor je regelen al naar gelï gjj- van de omstandigheden". Ellen keek hem ernstig aan en volgde: „Ik kan niet vooruitlopen gebeurtenissen, en ik wil je wel beb JJJT nen, dat de uitvoering van mijn plano sj. niet gemakkelijk zal zijn, maar die® voering is nu mogelijk. Geef me je rg Luc, het is nu in de eerste plaats jouw eigen belang, en laat ik eer- zijn en eraan toevoegen: ook een bed in het mijne". „Mijn vertrouwen heb je, Ellen, begrijp ook wel, dat hetgeen Je 0 ï0.111 :nzi Dn eis o: :rst 3408 220: H2i ap (034 afm. Ve thuis, Ait 't N doen een eerlijke zaak zal ziin. Maar loopt zoveel risico's buiten de zaak^ als je je in het openbaar gaat vertonö „Wat is eerlijkheid, Luc, is je td .JJj eerlijk? En eens zal ik me toch weer snbar het openbaar moeten gaan vertonen, doe het liever zo gauw mogelijk". (wordt vervolgd J.'R 58, t graa

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2