Continental Singers maandag in De Koog en Den Burg marktprijzen Kunst kijken op Texel TEXELSE COURANT CAPR jr\ fa. j. nauta nrr 1 :"h Wj Jac. W. Lut b.v Marinierskapel komt 18 juli naar Texel l-"$ f, ir Dia-vertoningen in City Theater maandag van start VERVOLG VAN PAG. 1 38 coureurs in Autocross Artsen op Texel Hoog water Politiebureau De Koog kreeg noodlijn Rommeltjesmarkten op 21 juli en 4 augustusl Vo< Chinees-Indische specialiteiten 1 Vis film EXPOSITIE IVisi lllllllllllllllllllllllllllllll Op 16 juli zal één van de koren en orkesten van de Amerikaanse muzikale evangelisatie-organisatie „The Continental Singers" twee optredens op Texel verzorgen. Het uit veertig Amerikaanse studenten bestaande gezel schap zal onder meer de „reli-musical" „The Apostle" ten gehore brengen, die het leven van Paulus behandelt. De uit het hele gebied van de Verenigde Staten af komstige zangers en instrumentalisten brengen hun lange zomervakantie door met een 75 dagen durende wereld- toemee. Ze hebben zich geheel toegelegd op het ten ge hore brengen van eigentijdse geestelijke liederen, dat wil zeggen dat de stichttelij'ke boodschap wordt gebracht in eenvoudige bewoordingen en in een muzikale stijl, waar in naast traditionele religieuze motieven ook allerlei schablones van de soul- en popmuziek zijn verwerkt. In houdelijk sluit deze boodschap het meest aan bij die van stromingen als de Pinkstergemeente en evangelisten als Billy Graham: de nadruk ligt op de persoonlijke beke ring, op de geloofsbeleving, en op het winnen van nieuwe geestverwanten niet zozeer op de sociale taak van kerken in de wereld zoals die wordt gezien door de kerk genootschappen, die bij de Wereldraad van Kerken zijn aangesloten. Om deze gevoelswereld over te dragen legt de groep dan ook grote nadruk op het persoonlijke genoegen dat de leden beleven aan hun geloof. Beroemd De Continental Singers werden in 1963 opgericht door Cam Floria, nog steeds de enthousiaste leider van de organisatie, die op een zo professioneel mogelijke rwijze populaire muziek dienstbaar wilde maken aan de evan gelische kommunikatie met (vooral) jongeren. De Con certen van de Continental Singers hebben altijd een sterk evangeliserend karakter gehouden. De organisatie groei de in de loop der jaren uit van één koor en orkest tot zes van dergelijke gezelschappen. Iedere groep reist door een deel van de V.S. en door een ander deel van de wereld. Tien L.P.'s De Continental Singers hebben aan talloze T.V- en radioprogramma's meegewerkt, alsmede aan twee films. Zij hebben voorts 10 LP's op him naam staan. In Nederland wijdde o.a. de NCRV enkele TV-uitzendingen aan deze muzikale „predikers". Ook dit jaar zal de NCRV weer opnamen maken. Vorig jaar oogstten de Continental Singers Orchestra in ons land veel succes met hun musical „Its's getting Late" (over de 17.000 bezoekers in 15 dagen) Dit jaar wordt er een veelvoud verwacht. De Continental Singers geven op Texel twee concerten: op maandag middag 16 juli om 14.15 uur in de kan tine „De Kaaps-nol" op de camping Ko- gerstrand te De Koog en 's avonds om Een groep/e Continental Singers tijdens een vorig optreden. 20.30 uur in de burgemeester De Ko ning-hal aan de Emmalaan te Den Burg. De toegangsprijs bedraagt in De Koog ƒ2,en in Den Burg J 2,50; kinderen beneden de 15 jaar betalen in beide plaatsen ƒ1, Marinierskapel Het is traditie geworden dat de Mari nierskapel in de zomer op Texel een op treden verzorgt. Deze keer gebeurt het woensdagavond 18 juli, aanvang 19.30 uur in de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan te Den Burg. De toe gang is gratis, want het concert moet worden gezien als een vriendelijk ge baar van de marine jegens toeristen en Texelaars. De zestig man sterke kapel zal in zijn geheel, maar ook gesplitst op treden: een strijkje, een combo, een dansorkest, en dixielandgroep enz. Wij slaagden er niet in tijdig het programma van het concert te bemachtigen, maar de luisteraars kunnen erop rekenen, dat men zich aan de vakantiesfeer op Texel heeft aangepast en dat het dus een uit gesproken populaire uitvoering wordt. Het optreden zal ongeveer een uur du ren. 1 V'; Gedurende het hele seizoen worden in de expositieruimte van het raadhuis te Den Burg tentoon stellingen gehouden van diverse kunstenaars. De exposities zijn gratis toegankelijk op de uren, dat het raadhuis is geopend, dus van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Tevens op woensdag avond 4, 11, 18 en 25 juli alsmede 1, 8 en 15 augustus van 19.30- 21.30 uur. Welkom is men ook in galerie ,,'t Swarte Schaep", Kogerstraat 100 te Den urg. Daar wordt van 16 juli tot 1 augustus geëxposeerd door de Poolse weefster Hanka Czjaikowska met warsawa wand kleden. Zij is aanwezig om de techniek te demonstreren.. In „Weavers End", Weverstraat 104 te Den Burg, worden continu handgeknoopte schapenwollen kleden geëxposeerd van Ed Ver- wey en surrealistische schilderijen van Kees Callenfels uit Amster dam. Dagelijks open van 8.30 - 21.00 uur. In „De twee paardjes" aan de Haffelderweg te Den Burg perma nente tentoonstelling van schilde rijen, curiosa en antiek op maan dag en woensdag vanaf 9.00 uur. Niek Welboren exposeert in ,,'t Winkeltje", De Ruyterstraat 135 te Oudeschild Texelse landschap pen (aquarellen en pentekeningen) en reprodukties Voortdurend ge opend. Hij staat bovendien elke maandagochtend op de markt te Den Burg met reprodukties. Gratis toegankelijk en onver- plichtend is ook de permanente fototentoonstelling van fotograaf J. Nauta in de Weverstraat (hoek Parkstraat) te Den Burg. Hetzelfde geldt voor de ten toonstelling die fotograaf J. de Waal in zijn bedrijf in de Bin- nenburg in Den Burg heeft inge richt. Beide fotografen hebben zich speciaal toegelegd op Texelse landschappen. Schilder A. D. Blok v.d. Velden exposeert gedurende de gehele zo mer in zijn atelier-woning te De Koog (Dorpsstraat 48) schilderijen, tekeningen en aquarellen. Gratis bezichtiging zonder koopverplich ting. „De Worsteltent" aan de Rozen- dijk in het dennenbos exposeert de hele zomer wandkleden en an dere werkstukken van mej. A. Engel. Als materiaal is vrijwel uit sluitend Texelse schapenwol ge bruikt. Prijzen van 45,tot ƒ500,—. Maandag 16 juli wordt in het City theater begonnen met dia-voorstellingen voor de toeristen. Onder auspiciën van de Stichting Cultureel Werk Texel is door de heer G. J. de Haan en zijn me dewerkers een kollektie dia's samenge steld over Texel, die met bijpassend ge luid in een tijd van 25 minuten worden vertoond. daarom heeft het bestuur van de MAB- club naast de geldprijzen een uitgekiend premiestelsel uitgewerkt, dat tot doel heeft ieder tot het uiterste aan te spo ren. Elke prestatie wordt beloond. Ook allerlei particuliere bedrijven doen daaraan mee door het beschikbaar stel len van geld of goed. Begonnen wordt om 14.00 uur. Ér worden vijf eerste manches gereden. De tien besten gaan naar de halve finale en c^aarheen gaan ook 9 coureurs die uit de 3 herkansingsronden komen, totaal 19 dus. In de finale komen uiteindelijk 9 coureurs terecht. De winnaar krijgt de Grand Prix van Texel in de vorm van een kolossale beker en natuurlijk het aanzienlijke geldbedrag waarvoor hij zijn leven heeft gewaagd. Parachutisten Het is aan te bevelen ruim vóór de aanvangstijd een geschikt zitplaatsje uit te zoeken. De startvlag zal namelijk door parachutisten worden gebracht. Men kan dus getuige zijn van een drop ping van twee of drie parachutisten. In de pauze van de cross zal een „dames cross" worden gehouden. Er hebben zich 10 vrouwelijke coureurs (die uitsluitend van Daf en Volkswagen gebruik maken) aangemeld. De entree bedraagt ƒ5,per persoon; kinderen 2,50. De traditie, dat de MAB-club jaarlijks twee autocrossen organiseert werd in 1972 voor een jaar onderbroken wegens een conflict met de gemeente over de af te dragen vermakelijkheidsbelasting. Tot voor kort was de club een derde van de inkomsten aan belasting verschul digd. Een prachtige inkomstenbron voor de noodlijdende gemeente Texel, maar een hele aderlating voor de motorclub. De club liet weten geen crossen meer te zullen organiseren als de belasting niet drastisch werd verminderd. De gemeen te hield het been stijf; de MAB-club ook en er kwam een autocross. Daarmee was helemaal niemand gediend (elke cross trekt gemiddeld 4000 bezoekers!) en dat schiep een basis voor overleg. De belas ting is nu teruggebracht van een derde tot een vijfde. Nu kan de MAB-club vol doende reserve vormen om niet failliet te gaan als een cross door zeer slecht weer eens in het water zou vallen. tel. Hoog water ter rede van Oudeschild: Zaterdag 14 juli 7.33 19.55 Zondag 15 juli 8 20 20.37 Maandag 16 juli 9.03 21.15 Dinsdag 17 juli 9.43 21.50 Woensdag 18 juli 10.21 22.22 Donderdag 19 juli 10.54 22.50 Vrijdag 20 juli 11.25 23.19 Zaterdag 21 juli 11.54 23.50 Zondag 22 juli 12.23 Maandag 23 juli 0.25 12.58 Dinsdag 24 juli 1.07 13.47 Woensdag 25 juli 2.13 15.01 Donderdag 26 juli 3.42 16.36 Vrijdag 27 juli 5.27 18.17 Zaterdag 28 juli 6.59 19.41 Zondag 29 juli 8.13 20.52 Maandag 30 juli 9.13 21.50 Dinsdag 31 juli 10 04 22.39 Woensdag 1 aug. 10.45 23.19 Donderdag 2 aug. 11.20 23.54 Vrijdag 3 aug. 11.51 Zaterdag 4 aug. 0.20 12.16 Met een abonnement op de blijft u op de hoogte van het wel en wee op uw vakantie- eiland. Een héél jaar voor 25, Opgeven aan Texelse Courant, Parkstraat 10, Den Burg, Texel, telef. (02220) 2741 Telefoonmisère op Texel Elders in deze Texcltoerist leest over de zeer slechte telefoonverbim gen tussen de Texelse dorpen en Texel en het vasteland, een gevolg t door toeristen veroorzaakte overbel ting. Dit artikel werd enkele dagen der gedrukt dan de pagina die u nu Nu kan worden gemeld, dat de tocsti iets is verbeterd. Door technische kui grepen is de capaciteit van de centi vergroot; vooral het aantal internat nale lijnen is sterk uitgebreid (verdi voudigd), waardoor de belasting merkelijk is afgenomen. Ideaal toestand echter nog lang niet. Helgeel daarom goed te weten, dat het poliï bureau te De Koog beschikt over rechtstreekse lijn met Den Burg. kan men met Den Burg bellen zoi eerst het kengetal van dit dorp te ven draaien. Wie zeer dringend telefoneren met Den Burg (in geval brand, ongeluk of spoed eisende mi sche hulp) en er via de normale telefq niet direct in slaagt de verbinding stand te brengen, kan dus het beste politiebureau van De Koog bellen. lescl Ichiji iele leeft R Coutinho, Schilderend 40, (02220) 2023; J. B. Seegers, Julianastraat 9, tel. (02220) 2039; A. van Loon, Kogerstraat 85a, tel. (02220) 2016. De Cocksdorp R. R. Siebinga. Kikkertstraat 12, tel. (02222) 234; Oosterend L. Barnard, Kotterstraat 23, telefoon OOSTEREND Op de zaterda 21 juli en 4 augustus zullen in Oos end weer rommeltjesmarkten wor gehouden. Het aktiecomité doet een: roep op de bevolking van Oosterendl omgeving om voor dit doel weer arty len beschikbaar te stellen: antiek, ci siteiten, oude meubelen, tegeltjes j kortom alles wat in de ogen van ten leuk of interessant zou kunnen Wie wat aan te bieden heeft wordt zocht dit te melden of te bezorgenl een der volgende adressen: Peperst 3, Kotterstraat 25, Achtertune 3 er Gebr. Van Houte te Oost. Toi rn [exel las t ievie es1 Televi RETAURANT Heerlijke voordelige maaltijd» Nasi en bami vanaf f4,2.B w Ook om mee te nemen. I ^6 1 DORPSSTRAAT 11. DE KOO Telefoon 02228-497 Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Door het bekijken van de dia's maakt men als het ware een excursie over het eiland waarbij aan tal van zaken aan dacht wordt besteed. Gebruik wordt ge maakt van de nieuwste apparatuur: een dubbele projector wordt „gestuurd" door signalen op de band. De voorstellingen worden gegeven op maandagochtend om 10.30, 11.15 en 12.00 uur. Woensdagmiddag om 14.00, 14,45 en 15.30 uur. De entree bedraagt ƒ1,kinderen tot en met veertien jaar ƒ0,50. in winkel en studio van meesterlijke Texelse foto's. Vrij entree. Alles voor uw FOTO toestel. Vakkundige service. FOTO-SPECIALISTEN Den Burg - De Koog IDe C Diver Reser Op de hoek van de BADWEG IN DE KOOG staat een unieke „OVERDEKTE MARKT" met kraampjes boordevol vakantiebenodigdheden m Wandel er eens gezellig doorheen en let op de Een speciale CAMPINGAFDELING biedt U naast deskundige voorlichting, uitgebreide SERVICE op het gebied van o.a. kook- en vqrlichtings- toestellen. DE KOOG - hoek Badweg Dorpsstraat ere 'seizoi len sta -heng, ten h Of II naar "oepsv inli

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 8