MAB-autocross 6600 betalende bezoekers MAAR0SENSATIELUST WERD ONVOLDOENDE BEVREDIGD Drie aulo's uil verkeer genomen Winnaar zeepkistenrace legde 900 meter af Plastic boot door N.I.O.Z. geborgen Ds. De Koest opvolger ds. Mulder Geen licentiehouders in tweede wielerwedstrijd om kampioenschap van Texel Proefproces over vissen in de Mokbaai Elke woensdagochtend trimmen voor Texelaars en toeristen Training S.V. Texel begint weer Optreden Continental Singers viel in goede aarde Aanrijding na autocross Kleuter door motor aangereeden Pijlstaartrog met hengel gevangen Training ZDH Affiches Daar wel V. ol 01 OOSTEREND De zondagmiddag gehouden autocross van de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel heeft 6600 betalende bezoekers getrokken, een re cord! Alle omstandigheden hadden dan ook meegewerkt: veel mensen op Texel, geen strandweer en zeer veel propagan da. Als ook de niet-betalendc toeschou wers worden meegerekend (naast de ge nodigden waren er dit jaar erg veel zwartkijkers) moet de belangstelling wel op ruim 7000 man worden geschat. In zakelijk opzicht is de cross zeker geslaagd. Mede door de belangrijk lage re vermakelijkheidsbelasting (een vijf de) die aan de gemeente moet worden afgedragen, is nu een ruim reservefonds gevormd waardoor het eventueel in het water vallen van een volgende cross geen financiële ramp betekent. Overi gens moet worden gezegd dat de cross een tamelijk tamme bedoening was. Het publiek heeft zich geamuseerd maar de beloofde sensatie is er nauwelijks ge weest. Tamelijk maatgevend voor het amusement dat zo'n cross biedt is het aantal malen dat een wagen in de sloot terecht komt. Dit gebeurde slechts één keer. Geen waagstukken Verder was er nauwelijks sprake van werkelijk gewaagde manoeuvres van de coureurs om elkaar uit te schakelen. Zo wel de nieuwelingen als de vanouds be kende crossrijders leken bang te zijn dat hun wagens een schrammetje zouden oplopen. Het bestuur van de MAB-club is daarover niet zo best te spreken. Men heeft daar het gevoel dat een deel van het publiek reden heeft om zich een beetje genomen te voelen en er zal dan ook worden gepoogd de volgende cross spannender te maken, eventueel door het laten deelnemen van rijders van het vasteland. De cross werd gewonnen door Henk Gieze die daarmee de prijs van ƒ300, veroverde alsmede de beker en een se rie premies. Tweede werd Rens van der Zwaag (ƒ200,en derde Albert van der Meulen uit Oudeschild (ƒ100, dat de spanning nog moest komen, in de finale. Parkeerprobleem Voor de laatkomers onder het publiek was het moeilijk de auto kwijt te raken. Op de daarvoor aangewezen parkeerter reinen leek al spoedig geen plaats meer te zijn, zodat de wagens maar werden neergezet in de bremen en op andere particuliere stukjes land Gebleken is dat de parkeerruimte wel toereikend is geweest maar dat de beschikbare plaat sen met volledig werden benut wegens gebrek aan communicatie tussen dege nen die met het toezich op het parkeren waren belast. Het tijdschema kon niet worden aan gehouden. Bij het gereedmaken voor de start lieten sommige coureurs wel erg lang op zich wachten, meestal doordat zij op het allerlaatste moment nog sleu telden om hun kansen veilig te stellen. Om half zes moest de finale nog begin nen. Die finale mislukte aanvankelijk Vijf finalisten liepen in de eerste bocht al onwrikbaar op elkaar vast, waardoor de eindstrijd opnieuw moest beginnen. want een groot deel van de deelnemen de wagens liep in de eerste boeht al op elkaar en op eigen kracht konden de coureurs deze knoop niet ontwarren. Toen opnieuw werd opgesteld hadden een paar wagens het laten afweten zo dat slechts zes coureurs van start gin gen: R. van der Zwaag, H. Gieze, A. van der Meulen, C. Pol, O. ten Cate en D. v. d Meer. Lange tijd lag Rens van der Zwaag aan de kop, maar uiteindelijk kwam toch Henk Gieze uit de niet erg spectaculaire strijd als eerste tevoor schijn. In de pauze werd bij wijze van extra attractie een damescross gehouden. Hier werd Cathy Krüger-Prins winnares. Winnaar Henk Gieze werd met een auto band gesierd, omdat door een nalatigheid niet was gezorgd voor de traditionele lauwerkrans Rechts van hem tweede prijswinnaar Rens v.d. Zwaag en links Albert v d. Meulen, winnaar van de derde prijs. Water Om te voorkomen dat het publiek door stofwolken zou worden geplaagd was de kurkdroge baan op het land van Nic. Dros tevoren flink natgemaakt. Dat had het gewenste resultaat want er ont stond alleen stof als de wagens door de strobalen braken en op het nog droge middenterrein terecht kwamen. Halver wege de cross begon de natuur eén handje te helpen Tegen vijf uur regen de het gestaag, maar de vrees dat de mensen het terrein voortijdig massaal zouden verlaten werd met bewaarheid. Daaruit mag men de konklusie trekken dat het publiek zich ondanks het gebrek aan sensatie toch redelijk heeft ver maakt al zal daarbij ongetwijfeld de verwachting een rol hebben gespeeld Bij wijze van intermezzo werd dit merk waardige vehikel gedemonstreerd een uit oude onderdelen vervaardigde ,,auto" met een enorm aantal versnellingen, die een remparachute, afkomstig van een straal jager, voorttrok. Het ding werd in veel vrije uren zomaar voor de gein", ver vaardigd door de gebroeders Jan en André Keljser en Jan van Zon. De Rijkspolitie heeft drie auto's uit het verkeer genomen wegens de zeer onveilige staat waarin zij zich bevonden. Van een toerist werd een Vauxhall aan gehouden die duidelijk rijp was voor de sloop. De chassisbalken waren met krantepapier opgevuld. De tweede wagen die niet meer op de weg mag komen is een Volkswagen van een Haarlemse vakantiegangster. Van deze auto deugde ook nog maar weinig. De derde wagen die uit het verkeer werd genomen was de zeer zwakke Mor ris van een Texelaar, die bovendien geen rij- en kentekenbewijs kon tonen. Dezelfde wagen was al eens eerder van de weg gehaald. De toenmalige eigenaar beloofde de auto te zullen opknappen maar hij verkocht de wagen aan de man die nu werd aangehouden. Aan de zeepkistenrace die zaterdag op de Hogeberg werd gehouden werd door 16 jonge coureurs deelgenomen. Vijf wagens hoorden tot de categorie ..grote wielen" en de overigen moesten tot de „kleine wielen" worden gerekend. Bij de grote wielen werd André Com mandeur winnaar van de eerste prijs. Hij legde maar liefst 900 meter af. Tweede werd Rob Kooiman met 538 me ter en derde Karei Kuip met 432 meter. (Laatstgenoemde deed mee in zijn in validewagen De grootste pechvogel was Jules de Wolf die met zijn wagen twee keer ondersteboven ging. Als troost kreeg hij van A. van Liere uit Oudeschild een taart. Bij de kleine wielen was de uitslag: 1. Kees Zijm (465 meter); 2. René Eve- leens (452 meter); 3. Gerard van Veen (423,5 meter) en 4. Jan Willem Koorn (416 meter). Prijzen werd beschikbaar gesteld door Modehuis Moerbeek, Fa. Frans Zegel en Jan Agter. Zondag werd vanaf de Texelse Boot een onbemande plastic boot waargeno men. De melding werd doorgegeven aan het NIOZ waar men bereid was het ding op te halen. Het was met uitgesloten dat er zich een ongeluk mee had voorge daan. Na lang zoeken kon het bootje bij de zuidpunt van de Hors waar het juist was gestrand, worden geborgen. Aange zien nadien niets is vernomen over een scheepsongeluk, wordt aangenomen dat het bootje door een jacht is verloren of vanaf een strand op drift is geraakt. De Hervormde Gemeente van Den Burg is erin geslaagd een opvolger aan te werven voor ds. M. Mulder jr., die Texel gaat verlaten. Het is ds. S. de Roest (geb. 1923), die nu nog als leraar werkzaam is op een middelbare school te Drachten. Daarvoor was hij predikant te (onder meer) IJmuiden-Oost en Arnhem. Ds. De Roest zal hoogstwaarschijnlijk zijn intrede doen op 28 oktober. De heer De Roest is getrouwd en heeft drie kin deren. Zaterdag a.s. zal de tweede wieler wedstrijd om het kampioenschap van Texel worden verreden en wel op een „spannend" parcours in Den Burg. Deze keer is de start om 14.30 uur. De jeugd zal dan weer de spits afbijten om na vijf ronden het veld te ruimen voor de volwassenen. Het bestuur van de wie lervereniging heeft na de ervaring van de eerste wedstrijd de jury sterk uitge breid en de heren renners moeten er op rekenen dat ditmaal wat strenger zal worden toegezien op alles wat in een wielerwedstrijd met geoorloofd is. Het prijzenpakket is weer de moeite waard om voor te fietsen. Als het weer mee werkt zal het wederom een boeiende wedstrijd kunnen worden. Ditmaal is het niet toegestaan dat er licentiehou ders meerijden. Bij de vorige wedstrijd is gebleken dat het verschil te groot is. Voor de goede orde vermelden wij nog eenmaal de renners die de vorige wedstrijd punten hebben behaald en derhalve een goede kans maken om de titel te veroveren. M. Post 6 punten (DOK); T. Hasebos 5 punten (DOK); De Ruyter 4 punten (DOK); Van der Sloot 3 punten (DOK); D. Vinke 2 punten (Texel); J. Bouma 1 punt (DOK). Junioren: J. van Genkel 6 punten; F. Watty 5 punten; M. Hydra 4 punten; N. Siebinga 3 punten; H. Koopman 2 pun ten; E. de Jong 1 punt. Het bestuur van de wielervereniging verzoekt de mensen die langs het par cours wonen, om zaterdag a.s. de auto's niet in de straten te laten staan maar deze zolang op de omliggende parkeer plaatsen te zetten. Vanaf 14.00 uur zullen de navolgende straten voor alle verkeer worden afgesloten: Bernhard- laan, Thijsselaan en Drijverstraat. Ook worden deze mensen verzocht om hon den en katten binnen te houden. Heeft de Koninklijke Marine het recht te verbieden dat vanuit een boot in de Mokbaai wordt gevist? Op deze vraag zal een antwoord moeten komen door middel van een spoedig aan te spannen proefproces. Het is uitgelokt door een tweetal beroepsvissers dat donderdag mte een zeeg aan het vissen was in de baai en zich daar heeft laten verbalise ren. De Mokbaai is militair gebied. Er bestaat geen twijfel aan dat als gevolg daarvan het vissen vanaf de kant kan worden verboden maar over het wel of niet mogen vissen vanuit een boot die van elders de Mokbaai binnenvaart, be staat onzekerheid. Ingaand morgen zal voorlopig op iede re woensdagochtend onder deskundige leiding kunnen worden getrimd op het Turfveld in de Dennen. Telkens van half elf tot half twaalf. Deelnemers moeten zich verzamelen bij de kiosk. Het trim- programma omvat wat inleidende oefe ningen, een bosloop en het gebruik van de trimbaan. Deelname is gratis. De lei ding berust bij de heer J. M. de Vries. Donderdagavond begint voor junioren en senioren van S.V. Texel weer de re gelmatige training. Verwacht wordt dat velen om half zeven op het veld present zullen zijn om zich onder leiding van de heer P. van Dok op de competitie voor te bereiden. Te isse Te 160 nds t« Te iets. In totaal ongeveer twechonderdi gentig mensen hebben gisteren de bei concerten bijgewoond die werden ge{ ven door de Amerikaanse religieuze iJLrer zikantengroep „The Continental gers". Het eerste optreden («én uur de Kaaps-nol te De Koog) trok 110 tangstellenden, het tweede (twee ut in de De Koninghal te Den Burg) 180. De aanwezige liefhebbers van soort muziek waarin de groep gespet liseerd is waren zeer te spreken o; het perfect verlopende optreden v koor en orkest. Het repertoire werd zo der haperingen afgewerkt. Mensen over deze zaken kunnen oordelen vi zekerden ons dat naast de vrome boe schap ook de muziek zelf zeer boeie 'n"É was. Bijzondere waardering viel korte musical „The Apostle" ten di waarin leven en werken van de apos Paulus op eigentijdse manier over voetlicht werden gebracht. OOSTEREND Na afloop van autocross van zondagmiddag deed z op de kruising Noorderbuurtweg-0 terenderweg een aanrijding voor. uit de Noorderbuurtweg komec Texelse automobilist verzuimde va ank rang te geven aan een op de Oosten derweg rijdende andere Texelaar, was alleen materiële schade. niet lekt Vo< OUDESCHILD Een vijfjarig getje uit Den Burg werd gistermidd tegen zes uur op de De Houtmanstn te Oudeschild door een motorrijder gereden. De motor, bestuurd door e toerist uit Heemskerk, reed in de ril ting van het Buurtje. De bocht die zi bij het kruispunt bevindt is wei: overzichtelijk waardoor de motornji het (links) fietsende knaapje te laat zi Het jongetje liep bij zijn val o.a. vleeswond op aan het bovenbeen. De heer G. van Boven uit Den B ving -gisteravond omstreeks acht y met de hengel een pijlstaartrog, e hoogst zeldzame gebeurtenis want d- vissoort laat zich niet makkelijk meti hengel verschalken. De vangst werd- daan vanuit een bootje op de Waddê zee ter hoogte van Oudeschild. De i werd zeer voorzichtig aan boord haald want een klap met de sta (waarop zich een gifstekel bevindt) k dodelijk zijn. De vis is momenteel zien aan boord van het clubhuis van watersportvereniging in de nieuwe Vrijdagavond van half zeven tot hi acht is er training voor de ZDH-jeq van 12 tot en met 15 jaar. Om half, trainen de senioren en de junioren a. tiiflKSaSi Oosterend Present is voorbij. Duizi den hebben genoten van de vele ma: festaties. Honderden hebben meeg werkt aan de totstandkoming daam De „opknapbeurten" die veel huizen de dorpskern hebben ondergaan zul waarschijnlijk een blijvende verfraai van het dorpsgezicht betekenen. Wat voorlopig echter ook blijft, de vele rose, groene en gele aankon! gingsaffiches. Op muren, telefooncelli hekken, drinkbakken, in de dorpen' in het buitengebied kan men ze tegeni men. Niet zo'n fraai gezicht vinden We begrijpen dat weghalen van de aas geplakte affiches nogal moeilijk is. Yft oj licht zouden deze bij een volgende 0» len. terend Present wat milieubewuster lijdelijker kunnen worden aangebrad Werkgroep Landschapszorg Teri In „Het Parool" van 12 juli 1973 stal rood omlijnd, het volgende bericht: „De historische binnenstad van Ro: wordt met ingang van 28 juli 1973 tendeels voor het particuliere autove ito keer afgesloten". 0rdt Ach ja, Den Burg is ook zoveel I* aid. langrijker en groter dan Rome. Mevrouw C. Bark-Veenendail Den Burg TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer 0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling te worden voldaan. Onder adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer Al- les inclusief 4% BTW. Voor eieren Graven straat 20. Altijd vers altijd goedkoop Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude schild, tel. (02220) 3520 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat tel. 2264 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Bei- zenboetiek, Vc verstraat 26. Den Burg - Vexel, tel. (02220) 3408 Volop rode bessen. Huisman, De Veen, (02220) 2203 Te koop ponyzadel Nic. Dros, tel. (02223) Voor houtconserveriS 'Uil Aankoop Centrale Te» or Te koop gevraagd og kele en dubbele sneein ud klokjes. A. van Strk Den Burg, tel. 2904 bi 3376 Te orti [ees trj Jei yen Ge Te 6aJ Z-g Zw taar 'een Wi- oesj 'itte Va tel DA u ti fit inde B inth •pen tege etse Nei DE oors in-C omt iev Wil degene in oral BMW, die steek wagen bushalte wegnam, terugbezorgen. lnri eigenaar zeer gedup# P. Ie Noble, ThijsseW 104, tel. 3267 Zoek geraakt tijd® Oosterender brooding tijd een grote allumin^ braadslede. Graag bezorgen bij D. van tenhove, Oranjestraat Oosterend, tel. (02223) IpB

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2