Verkoop woning aan ambtenaar door gemeenteraad afgewezen Goënga's kroon supermarkt Ook anderen moeten in de gelegenheid zijn in te schrijven Dameskapsalon Wilhelminalaan GESLOTEN. frezen, ploegen, egaliseren, zaaien Centrale Verwarming Luchtverwarming Air-conditioning Warmwatervoorziening INSTALLATIEBEDRIJF TROMP Greosootpalen Ursusgaas Damhekken Krammen Kippegaas Fa Frans Zegel Kz. Origineel kado gezocht Slagerij Ran, Kogerstraat GESLOTEN EEN LEERLING-KELNER 4- a 5-pers. caravan JONG MEISJE geen ramen gelapt Dinsdag a.s. GESLOTEN SLOTEN MAAIEN K0RFMAAIEN OER Dokter Van Loon is afwezig hulp voor een halve dag per week Woningruil Den Helder-Texel R0MFIETSEN? Garage Dros - Eierland B en W wilden aanstelling politieman veilig stellen Koersen vreemde valuta Bel bij brand 2066 van 27 aug. t/m 30 aug. 385 er- VOOR J. KIKKERT, loonbedrijf telefoon (02220) 3000 - 3432 1 I Aanleg- en zelfbouvviustallaties Deskundige voorlichting Deskundige adviezen Eigen servicedienst Molenstraat 30, Schagen, telefoon (02240) 3424 F. de Haan, Lieuwstraat 14, Den Burg, telefoon (02220) 3438. Dudeschild, telefoon 2719 Snel bij „De Santenkraam" gekocht wegens vakantie van 27 augustus tot 10 september HOTEL OPDUIN De Koog Wij vragen per 15 september 1973 of iemand dit dit vak wil leren (jaarbetrekking). Voor inlichtingen omtrent dé goede verdien sten, prettige werktijden en verdere bijzon derheden kunt U bij ons langs komen of ons bellen. Tel. (02228) 445. TE KOOP i.g.st., voll. ingericht; dichte voortent met hou ten vloer. S. v.d. Zwaag, Kogerstr. 52, Den Burg GEVRAAGD als hulp in de huishou ding. Mevr. Van der Slikke, Parkstr 20, Den Burg, telefoon 2371. Wegens extra werkzaamheden drukke worden vrijdag a.s. VINKE's Schoonmaakbedrijf DE GEHELE DAG Fa. KI. Boon Zn. Herenstraat, Den Hoorn J. KIKKERT, loonbedrijf telefoon (02220) 3000 - 3432 ït hel >25 ;en ig? keiinl i resp ion .v. gf Heldfi LIEK1 ingf n, li® crstiji trans- bos® ir aaf it. UW Te» 30 uur ippai* en tu-' van 1 tot 24 september. Apotheek gesloten. Laat tijdig Uw medicijnen aanvullen Gevraagd Mevrouw Bakker, Ruyslaan 17, De Koog Beschikbaar een eensge zinswoning met 4 kamers en tuin in Den Helder. Wij zoeken een eensge zinswoning op Texel. M. G. R. Addink, Flevostraat 104, Nieuw Den Helder, tel. (02230) 24491 e handige Vespa's en stoere Casal brommers. Tel. (02225) 233 telefoon (02226) 252 DEN HOORN Vrijdag- en zaterdagaanbiedingen 2 kg. James Grieve frisse handappel 1 1 kg. Regina druiven 1 1 kg. sperziebonen 1 5 citroenen 0, NU EXTRA GOEDKOOP Koffer Dash van 8,20 voor 5, Koffer Omo, van 7,45 voor 5. Sunil, van 16,00 voor 12, Kaal Dobbelman van 6,15 voor 4. Groot pak Dreft, van 4,59 voor 3 Martini, wit of rood, van 6,05 voor 4. pot Appelmoes 79 gr. KG koffie gemalen 1, Groninger koek, van 1,48 voor 1. 12 üter pils voor 5, Kak 10 stuks hazelnootkocken 98 Berkenstam, lekkernij bij de koffie, van 2,50 voor 2,09 IN DE SLAGERIJ 250 gram malse biefstuk 4,98 500 gr. bieflap of roastbicf 7,98 500 gr. riblappen 5,78 3 bieftartaar, van 3,75 voor 2,98 150 gr. gebraden gehakt 89 ct. 100 gr. ontbijtspek 79 ct. 100 gr. rollade 1,18 Alles eigen slacht en fabrikaat. Stukken lekkerder. Hele Edammer 7,98 Va liter halfvolle koffiemelk 89 ct. 2 pakjes margarine 75 ct. A.S. WOENSDAG 500 gr. GEHAKT 3,50 500 gr. gesneden rode kool 25 ct. DINSDAGS 'S MIDDAGS NA 12,30 UUR GESLOTEN. Tot duidelijke teleurstelling van de burgemeester is dc gemeenteraad dins dagavond niet akkoord gegaan met de verkoop van dc woning De Houtman straat 54 te Oudeschild aan de gemeen teambtenaar E. J. Pijlman. Het voorstel om dit tot voor kort door de wacht meester Th. Eilander bewoonde huis met ondergrond voor het niet al te hoge bedrag aan de heer Pijlman over te doen riep ernstige bedenkingen op, om dat B. cn W. het voornemen tot ver koop niet bekend hadden gemaakt, zo dat zich alleen gegadigden konden mel den die er toevallig van wisten, B. en W. hadden uit de drie geïnteresseerden de heer Pijlman gekozen omdat alleen deze momenteel een woningwetwoning in Oudeschild bewoont die dan beschik baar zou komen voor de opvolger van wachtmeester Eilander. Dat laatste was zeer belangrijk want het vervullen van de door het vertrek van de heer Eilan der ontstane vacature bij dc politic hing af van het beschikbaar zijn van een behoorlijke ruime woning met cen trale verwarming. Men wilde de be trekkelijk kleine woning aan de De Houtmanstraat liever niet opnieuw tot politiewoning maken. De raadsleden vonden dat de onder handse verkoop van een gemeentewo ning aan een gemeente-ambtenaar bij het publiek een wel zeer merkwaardige indruk moest wekken. B. en W. hadden het huis bij openbare inschrijving moe ten verkopen waarbij iedereen gelijke kansen zou helden gehad, zo was men algemeen van mening. B. en W., bij monde van Mr. Sprenger, gaven toe dat zij onjuist hadden gehandeld maar de den toch een dringend beroep op de Raad met de verkoop aan Pijlman ak koord te gaan met het oog op het be lang dat gemoeid is met het spoedig vervullen van de politievacature in Ou deschild. Afgewezen Bij de stemming bleek een deel van de raad wel erbarmen te kunnen op brengen maar een krappe meerderheid besliste afwijzend. Het voorstel werd met 8 tegen 7 stemmen verworpen. Dat de verkoop geen hamerstuk werd was het gevolg van een brief die een der andere gegadigden voor de woning (de heer Hemelrijk) aan de raadsleden had geschreven en waarin deze zich be klaagde over de gang van zaken. De heer P. Smit zei dat de twee andere ge gadigden in ieder geval op de hoogte gesteld hadden moeten worden van de reden waarom de woning aan Pijlman werd gegund. Blijkens de brief van de heer Hemelrijk wat dat niet gebeurd. De heer J. J. Westdorp vond dat door deze gang van zaken het vertrouwen van het publiek in de gemeente wordt geschokt. Alle Texelaars hadden in de gelegenheid gesteld moeten worden om zich als gegadigde te melden. Een an der beleid is alleen te rechtvaardigen als het gaat om verkoop van de woning aan iemand die er reeds als huurder in woont. Koppeling De heer L. J. Weijdt vond het prin cipieel onjuist om de verkoop van een gemeentewoning te koppelen aan het vervullen van een politievacature. De heer Smit: „Er zijn in Oudeschild wel meer mensen die de woning Eilander willen kopen en dan een woningwet woning voor de politie kunnen vrijma ken. U had open kaart moeten spelen!" Mr. Sprenger gaf de onjuiste handels wijze van B. en W. zonder meer toe. „De voorlichting is in gebreke geble ven. We hadden het eleganter kunnen spelen". De heer J. Zuidewind was ook mis noegd. Hij vond het bedrag van ƒ40.000,erg laag en vroeg wie er heeft getaxeerd. Mr. Sprenger zei dat het gemeentelijk Grondbedrijf heeft ge taxeerd maar ook een onafhankelijke taxateur. De gemeente heeft het hoogst genoemde bedrag als verkoopprijs ge nomen. Misslag De heer F. Blanken (die 't leggen van verband tussen het vervullen van een vacature en de verkoop van een wo ning ook veroordeelde) vond het bedrag desondanks veel te laag. Het huis staat op 630 m2 grond. Alleen de waarde daarvan benadert al de 40 mille. „Dit slaat nergens op; ik accepteer dit niet. Dit is een misslag". Zo bleken ook de heren J. J. West- dorp en M. Bakker erover te denken. Beiden vonden dat alsnog een openbare inschrijving gehouden moest worden. Volgens Bakker kon dat binnen 14 da gen geregeld worden. Mr. Sprenger ontraadde dat dringend. „U kunt niet beoordelen wat de konsekwenties zijn voor de politiehuisvesting". Het bleek dat de nieuwe politiekandidaat al re kende op de woning van Pijlman. Er werd nog geruime tijd heen en weer gepraat waarbij werd gepoogd voor alle partijen aanvaardbare oplossingen aan de hand te doen. Maar Mr. Sprenger konstateerde zelf dat er geen mogelijk heid was de zaak „recht te trekken". Hij deed een laatste, dringend beroep op de raad om over de bezwaren heen te stappen. Uit de daarop volgende stemming bleek dit beroep vergeefs te zijn geweest. Mr. Sprenger: „Het spijt me. We moeten opnieuw beginnen en een andere oplossing zien te vinden". Ontslag De raad ging conform het voorstel van B. en W. akkoord met het eervol ontslag voor de heer D. Ezerman als hoofd van de o.l. school te Oosterend. De heer L. J. Weijdt zei van de pijnlij ke omstandigheden die, tot dit ontslag hebben geleid niets te heben geweten en vroeg nadere informatie in besloten vergadering. Hij zag daarvan af nadat enkele andere raadsleden hadden laten blijken hieraan geen behoefte te heb ben. De zaken lagen voldoende duide lijk en er was geen twijfel aan dat de nu gekozen oplossing ook voor de be trokkene het meest gunstig was. Men wilde er geen woorden aan vuil maken en er werd ook geen stemming ver langd. Parkeerautomaat Wethouder J. C. Dros toonde zich te vreden over het effekt van de onlangs op de Groeneplaats geplaatste parkeer automaat. De politie meet wel veel be keuringen uitdelen aan automobilisten die hun auto neerzetten zonder een kaartje te kopen maar de Groeneplaats staat niet meer stampvol auto's en dat was de bedoeling van de maatregel. Aan parkeergeld heeft de automaat al ƒ600,opgeleverd. Dros antwoordde dit in de rondvraag op een vraag van de heer Blanken die van mening was dat de automaat op een wat meer in het oog springende plaats moet worden opgesteld. Het ding wordt nu door ve len niet opgemerkt. Mr. Sprenger er kende dat. Over een betere plaats wordt al gedacht. De heer Ellen drong aan op spoedig antwoord op eerder door hem gestelde vragen. Zo had hij een brief geschreven inzake de stankoverlast die door de zuivelfabriek wordt veroorzaakt en had geklaagd over een onbillijke situatie ten aanzien van salariëring bij de Fa. Tatenhoven. Parklandschap De heer P. Smit attendeerde op het fraaie „parklandschap" dat zich be vindt op de plaats waar straks het ver- Verschillende gemeenteraadsleden von den f40.000,erg weinig voor deze fraaie aan de De Houtmanstraat gelegen woning op meer dan 600 m2 grond. pleeghuis (bij „Irene") komt. Hier is een plantsoen met merendeels flink uitgegroeide bomen. Deze zouden niet moeten opgeruimd maar naar andere plaatsen overgebracht. Mr. Sprenger beloofde dat de mogelijkheden zullen worden nagegaan. De heer L. J. Weijdt had vernomen dat men bij het NIOZ vergunning heeft gevraagd voor het werken met radioactieve materialen; hij wilde daar graag nader over geïn formeerd worden. Ook informeerde hij naar de stand van zaken met betrek king tot de nieuwbouw voor de Rijks scholengemeenschap. De school aan het Schilderend wordt momenteel een noodvoorziening in de vorm van een caravan. Mr. Sprenger zei dat het de bedoeling is begin 1974 met de nieuw bouw te beginnen. Het was de heer Westdorp opgeval len dat na het aanbrengen van slijt- en uitvullagen op de wegen het wegdek plaatselijk veel hoger wordt dan de aangrenzende berm. Dat levert gevaar op voor het verkeer. Hij verzocht dan ook ervoor te zorgen dat de bermen zonodig worden opgehoogd. Fietstocht De heer J. Witte herinnerde aan zijn reeds lang geleden geopperde voorstel om met raad en B. en W. een fietstocht naar noordelijk Texel te maken. Daar bij zou bekeken kunnen worden wat in Eierland nog voor verbetering vatbaar is. De heer Zuidewind vroeg hoe het ge gaan is met de caravan op het terrein van Staatsbosbeheer te De Koog waar over in de vorige vergadering door hem was geklaagd. Mr. Sprenger zei dat zich bij het geven van toestemming tot plaatsing van de caravan communica tiestoornissen hebben voorgedaan. Bij de gemeente bestond de indruk dat de caravan vanaf de weg niet zichtbaar zou zijn. Het gaat hier overigens om 'n noodoplossing van zeer tijdelijke aard. Inmiddels is het uiterlijk van de cara van verbeterd door hem een andere kleur te geven. Mosselen De heer Zuidewind had voorts verno men dat de provincie een bepaalde voorkeur heeft uitgesproken inzake de vestiging van een kunstmatige mossel- verwaterplaats. De provincie zou de voorkeur aan Wieringen geven boven Texel. Mr. Sprenger zei officieel van niets te weten maar ook hij verwachtte dat inderdaad de voorkeur aan Wierin gen gegeven zou worden. B. en W. zul len niet werkeloos afwachten maar de belangen van Texel in deze met kracht blijven verdedigen. Wethouder Dros, antwoord gevend op een vraag van de heer C. Koorn, zei dat het ophalen en verwerken van che mische afval op Texel nog een kwestie van studie is. Op een andere vraag van de heer Koorn werd meegedeeld dat de zieke meidoorns waarover in de vorige vergadering was gesproken inmiddels zijn gerooid met toestemming van de eigenaar. Momenteel is het perevuur- beleid zodanig dat niet zonder mede werking van de eigenaar tot rooien wordt overgegaan. Westduitse marken 100 ƒ107,75 Franse francs 100 61,00 Belgische francs 100 6,93 Zwitserst francs 100 88,00 Amerikaanse dollar 1 2,61 Engelse pond 1 6,53 Zweedse kronen 100 63,25 Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts.

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 7