5 51% 6 6 7% 71% 8 Drukkerij Texelse Courant ondergaat uitbreiding de nutsspaarbank verhoogt de rente nu tot Tot 1 oktober improviseren uue/t nederlond Militairen namen deel aan zoekaktie Parachutisten springen op de Hors Een uur collecteren voor aktie „Kind in nood" SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend Texel eerste in Windwijzer-toernooi complete perfektrekening f 1000,- per maand vrij 6 maanden opzegging premie spaarregelingen w.o. zilvervloot 12 maanden opzegging 24 maanden opzegging spaardeposito 3 jaar vast spaardeposito 4 jaar vast hoge rente en bovendien dagelijkse berekening als extra belangrijk voordeel. - V' Geen voorrang Schade bij aanrijding Dronken bromfietser Dames Tex. Boys in toernooi eerste Op de foto militairen van het Konink lijk Instituut voor de Marine uit Den Helder, tijdelijk gelegerd in het Amfi bisch Oefenkamp Texel, in de duinen van De Muy. Deze ongebruikelijke akti- viteit in dit afgesloten natuurgebied was het gevolg van de zoekaktie naar de woensdagmiddag plotseling verdwenen Sabina Sprenger, een 19-jarig debiel meisje uit het Duitse Neukirchen. Bij het zoeken werd het duin- en bosgebied in de wijde omgeving van De Koog doorzocht, zonder resultaat. Intussen maakte de politie per geluidswagen overal het signalement van het meisje, dat slecht spreekt en niet kan schrijven, bekend. Donderdagavond werd door de kustwacht gemeld dat zij was gezien in de duinen bij de vuurtoren. Ze was daar al eerder op de middag waargenomen maar toen was nog niets over het ver dwijnen bekend en werd er geen aan dacht aan geschonken. Sabina Sprenger die het stuk van ongeveer tien kilometer naar de vuurtoren had gelopen en in haar dunne kleding een ijskoude nacht had doorgemaakt, was uitgeput. Na door dokter Siebinga te zijn onderzocht kon zij zich weer bij haar in „Bosch en Zee" logerende groep voegen en onder de wol worden gestopt. Texel heeft er een parachutistenclub bij.. De para's, allen marinemensen, ma ken gebruik van het vliegveld Texel en springen dan af boven de Hors, aan de zuidpunt van Texel. Zondagmiddag kre gen de daar verblijvende recreanten al vast een voorproefje van hetgeen voortaan regel zal worden bij mooi weer. Ronkend cirkelden vliegtuigjes boven de uitgestrekte zandvlakte en dropten achtereenvolgens een drietal sportieve mariniers aan kleurige valschermen. Zij kwamen behouden aan de grond. De club is opgericht door de heer D. Otsen, welkzaam op het amfibisch oefenkamp. Burgemeester doet beroep op Texelse sportjeugd Twintig bekende Nederlandse sport mensen hebben zich tot de sport jeugd van Neder land gewend in een open brief en een beroep gedaan op medewerking aan de aktie 'Kind in nood' die ter ge legenheid van het 25-jarig regeringsju bileum werd gehouden. Zoals bekend zal het nationaal geschenk op uitdruk kelijke wens van koningin Juliana wor den bestemd voor „het kind dn nood, waar ook ter wereld". Een groot deel van het geschenk zal worden gebruikt voor enkele concrete projecten in het buitenland. Voorts zal de Nierstichting in Nederland worden geholpen bij de bouw van een tweede kinderdialyse- centrum waardoor meer jeugdige nier- patienten die anders ten dode zouden zijn opgeschreven, in leven gehouden kunnen worden. De twintig topsporters in hun open brief: „Wat hebben u en wij daarmee te maken? Alles! Wij kunnen niet dank baar genoeg zijn dat we gezond zijn en in zo'n welvaartsland wonen, dat we ons de luxe van sport kunnen veroorloven. Daarom mogen wij en de hele sport jeugd in Nederland ons best eens in spannen voor dat „kind in nood" dat de luxe van sport nooit zal kennen". De jeugd wordt gevraagd daarom op maandagavond 3 september één uur van de vrije tijd beschikbaar te stellen om te collecteren. De actie zal door radio en televisie worden begeleid. De organisa tie in de verschillende gemeenten is aan de burgemeesters overgelaten, die op hun beurt een beroep kunnen doen op de sportverenigingen. Burgemeester Sprenger heeft zich inmiddels per brief tot de Texelse sportverenigingen ge richt met het verzoék mee te werken. De collectanten gaan maandagavond om 20.25 uur de straat op. Op de jubileums avond in het Rai-gebouw op 4 septem ber zal het resultaat van de jubileum actie bekend gemaakt worden. Afgelopen zondag hebben Texel 1 en Texel 2 deelgenomen aan het Wind- wijzertoemooi van Watervogels. Verder deden mee de Brug uit Haarlem, Fla mingo's uit Alkmaar en de organiseren de vereniging. Texel, dat vorig jaar dit toernooi won, wist nu ook weer beslag te leggen op de eerste plaats. Texel 1 en 2 kwamen eerst uit tegen het eerste en tweede van Flamingo's. Texel 1 won vrij ge makkelijk met 41 via doelpunten van Jan v. Bennekom, Hans Geus, K. D Koorn en Wirn Koorn. Texel had het iets moeilijker. Texel kwam met 10 voor te staan, maar vlak voor tijd kwam Flamingo's gelijk door een grandioos buitenspeldoelpunt. Dit betekende ver lengen. In de verlenging wist Douwe Dros ons met een pracht doelpunt in de finale te schieten. Om de eerste en tweede plaats moest Texel 1 het opne men tegen de Brug dat Watervogels met 32 had verslagen. In een matige wed strijd won Texel toch verdiend met 21. Doelpunten van Gert Pansier en K. D. Koorn. Texel 2 had het niet mak kelijk tegen Watervogels 2, dat met 52 van het tweede elftal van de Brug had gewonnen. Uit een gelijkopgaande strijd won Watervogels met 21. Het Texelse doelpunt werd gemaakt door Douwe Dros. Door de eerste plaats van Texel 1, hetgeen vijf punten opleverde, en de tweede plaats van Texel 2, wat goed was voor 3 punten, werd Texel de uit eindelijke winnaar van het Windwijzer- toernooi met in totaal 8 punten. Water vogels werd tweede met 7 punten, de Brug derde met 5 punten en Flamingo's vierde met 2 punten. Trainingsschema september 1973. Dinsdagavond half 6-half 1 groep B3 en C 2 junioren o.l.v. de heer R. Dapper Woensdagmiddag en -avond half 2-half 3 groep babypupillen o.l.v. de heer G. Pansier; half 3-half 4 groep D en E pupillen o.l.v. de heer G. Pansier; half 4-half 5 groep C pupillen o.l.v. de heer R. v.d. Kooi; half 5-half 6 groep A pupillen o.l.v. de heer R. v.d. Kooi; half 6-half 7 groep B pupillen o.l.v. de heer R. Dapper; half 7-half 8 groep BI en Cl junioren o.l.v. de heer G. Pansier. Donderdagavond: half 6-half 7 groep B2 junioren o.l.v. de heer R. Dapper Zie voor groepsindeling de kastjes. ondernemers-aktiviteiten Momenteel is de drukkerij van onze krant het toneel van schijnbaar chaoti sche toestanden. Niet alleen typografen, maar ook metselaars, cv-monteurs, schoonmakers, elektromonteurs, tim merlieden, schilders en stoffeerders zijn er hard aan het werk. De drukkerij wordt namelijk aanzienlijk uitgebreid. Dat werd mogelijk omdat de b.v. Lan- geveld de Rooij per 1 juli j.l. de aan grenzende garage-rijwielopslagplaats van de firma Zegel in de Warmoesstraat overnam, waardoor 250 m2 bedrijfs ruimte aan de in 1966 gebouwde druk kerij kon worden toegevoegd. De rijwielopslagplaats is inmiddels van nieuwe ramen, deuren en plafonds voorzien. De verschillende grafisch ma chines zijn naar hier overgebracht en inmiddels in bedrijf gesteld. Met de oude drukkerij is een verbinding ge maakt. In het oude gedeelte bevinden zich straks alleen nog de machine- en handzetterij. Een der zetmachines is vervangen door een nieuw apparaat, dat veel meer mogelijkheden biedt; tevens is de collectie machineletters uitgebreid. Verdieping Ongeveer de helft van de oude druk kerij zal van een verdieping worden voorzien, bestemd voor de administratie °n de redaktie van de krant. De admini stratie krijgt de beschikking over een ruim kantoor met spreekkamer. De re daktie krijgt de beschikking over drie uitstekend geoutilleerde ruimten: twee kantoren en een donkere kamer. Begin oktober zal dit gedeelte van de nieuw bouw in gebruik genomen kunnen wor den. De drukkerij ruimte onder de re- daktie/administratie zal bij de winkel worden getrokken, waardoor deze on geveer 100 m2 groter wordt en vooral de kantoorboekhandel veel beter zal kunnen worden gehuisvest. En omdat men toch bezig is, zal tevens dé boek handel een ander aanzien krijgen. Improviseren Tot de ingebruikneming moeten we improviseren. Dat kost heel wat hoofd brekens en doet een beroep op het aan passingsvermogen van het personeel. ingaande 1 september 1973 Een probleem was dat de Texelse rant in ieder geval moet blijven vcfl schijnen. Het ziet ernaar uit dat dit if lukken. Dat is dan te danken aan| goede samenwerking tussen de uitvoq ders van dit verbouwplan: de firi Drijver, Arké, schoonmaakbedrijf Vil ke, loodgieter Veltkamp (die zelfs T nachts bezig is), cv-installateur School Electrohuis Bakker. Tot de ingebruikneming van de nuj we verdieping is de administratie dergebracht in het voormalige papi magazijn, het makkelijkst te bereid via de drukkerij aan de WarmoesstraJ De redakteur heeft zijn kantoor tijdel in de garage van zijn woning aan| Keesomlaan 43, telefoon 2403. Zijn q sistent vindt men zolang in een i magazijnen onder de winkel, zo we® winkel als drukkerij bereikbaar, aanleg van een nieuwe telefoonin latie maakt het noodzakelijk dat de ij paciteit voor de inkomende gesprel tijdelijk te halveren. Men zal dus j vaak de bezettoon te horen krijgen. 1 wordt verzocht zo mogelijk boodschl pen schriftelijk te doen of persoon! even langs te komen. De directie Langeveld de Rooij hoopt dat ookj relaties begrip zullen hebben voor huidige toestand in de wetenschap, <i zowel winkel als drukkerij, administ tie en redaktie medio oktober kunnen functioneren dan ooit tevorenl 'ev Zondagmiddag om kwart voor vil deed zich een aanrijding voor op kruispunt Rozendij'k-Grensweg. Op Rozendijk reed een uit de richting Po: weg komende Volkswagen, bestuic door een vrouw uit Den Hoorn. Zij ve zuimde voorrang te geven van de vc de van haar rechts uit de Grenswegk— mende Opel, bestuurd door een vaks tieganger uit De Bilt. De VW werdl de botsing betrekkelijk licht beschadig j m maar de Opel werd flink gehavend.! (G waren geen gewonden. OOSTEREND Vrijdag ontstond de Koningsweg bij Oosterend een ai rijding waarbij twee auto's werden bi htic schadigd. Een Duitse Opel-bestuunif zal die de uitrit van „De Toes" wilde vc gspr laten verzuimde voorrang te geven ai een op de Koningsweg rijdende Fk oor bestuurd door een Oosterender. Be: j. D wagens werden links-voor beschadigd age: In de nacht van donderdag op vr 5 u dag omstreeks 02.10 uur trok een Te»! Ia'j se bromfietser op het fietspad vanDi L Pontweg door zijn merkwaardige n stijl de aandacht van de surveillerend politie. Hij bleek dronken te zijn. werd een bloedproef genomen. Eer JZOI erstl SPORT EN SPEL in het afgelopen weekeno iun et 1 mpi uit ook Als laatste voorbereiding op de cc va: petitie werd door de dames afgelojt zondag deelgenmoen aan de KW damesvoetbaldag te Zaandam. Het vrè een bijzonder fijne dag, mede doorb prachtige weer. De eerste wedstrijd ging tegen US\' Al gauw werd het 10 voor de Boj welke stand tot de rust gehandhas werd. Na de rust nog steeds een bet Texelse Boys, dat vlak voor tijd stand op 20 bracht. De tweede w« strijd werd gespeeld tegen Oosthuia Deze wedstrijd was wel zeer gemató lijk voor onze dames. Bij het draai? was de stand al 40 voor de Boysi mes en na de rust werd deze opgevoec tot 60. De laatste wedstrijd werd? speeld tegen de dames van Zaand? Ook dit verliep voorspoedig voor oa dames. Na een 30 ruststand werd' einduitslag 50 voor de Texelse Bo? Na het glorieuze einde van deze vrs strijd konden de vaantjes voor de H prijs door onze dames worden op? haald. Het was het zoveelste succes vfl de dames in hun nog zo korte loopbaï Hieronder volgen de volledige uitsla? van poule H, waarin onze dames n» voetbalden. Oosthuizen-Zaandijk USVU-Texelse Bovs Zaandijk-USVU Texelse Boys-Oosthuizen Oosthuizen-USVU Zaandijk-Texelse Boys A.s. zondag wordt de eerste comp?1 tiewedstrijd gespeeld en wel uit nsi Zeemacht. Vertrek boot 1 uur. S.V. DE KOOG De training voor de pupillen is woxsdagmiddag om 4 uur gee et 1 r etp d ze orzi er In. 1 dc k. Kier it E kosi :ond het erli it ti is d« lebr die te •stbi 'em; >i] fc ing lalla

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 2