Voor een goed boek 546 Verlichtingswedstrijd bij regeringsjubileum KWALITEIT - LAGE PRIJZEN Fraaie luin- of evelverlichting hoeft niet duur te zijn Goede come-back van Sjors Jimmink in wielersport Bejaardenzang GEEN ZANG 4-persoons caravan Wegens vakantie gesloten Koorn, „De Spar" Herensalon gesloten Kapper Eelman longeman zoekt werk Magneet herenfiets Dokter Van Loon is afwezig Voor diepvriezers en koelkasten tijdelijk gesloten. ,,'T STEIGERTJE" CHEMISCH REINIGEN Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. kantoor De Koog WOONHUIS VRIJSTAANDE SEMI-BUNGALOW GROTE BOERDERIJ 98 PE DE G. DE JONG idigi Als onderdeel van de viering van het 25-jarig regerings jubileum hebben de gezamenlijke dorps- en feestcommissies gemeend dat een tuin- of gevelver lichting op de dagen dat het jubileum ge vierd wordt, hier in bijzonder feestelijk karakter iven. Om de bewoners van de dor- stimuleren om hun tuinen of te verlichten, wordt hieraan een en b> ïtingswedstrijd verbonden. Per uurdf zal een drietal eenvoudige herin- Ie va jsprijsjes beschikbaar worden ge- Een jury uit het dorp zal zich met Fwjoordeling van de verlichting be- Be: i. Daar de viering op Texel over agen is gespreid is het zeker de waard om ter gelegenheid van riering uw tuin te verlichten, aast hoeft het niet te betekenen, s u hiervoor wat materiaal moet TeX; ïaffen, dit maar lx gebruikt kan in. Dit zelfde verlichtingsmateriaal imogelijk met de kerstdagen, vcr- igcn of een tuinfeest weer ge- n. Een elektrische lintverlichting jzonder goed gebruikt worden om rstboom in de tuin te verlichten. rste e co: leW KNV ?t \ve oor USV 3 Bol idhaiS bel ijd e v>-: huifl makïi draa oys c; jevoa erdf landii or «s verd e Bo? ie de li epj' :es opbaü lit nsi uw tuin of gevel te verlichten 'verschillende mogelijkheden. De ers van „Starkenburgh" hebben er gezamenlijk al een idee. Zij lun gebouwen en tuinen verlieh- et lampionnen. De lichtbron van rapion zal over het algemeen be- uit een kaars of waxinelichtje, ook kan men hiervoor gebruik van een batterij met een lampje. Eenvoudig nen een rijtje lampions elektrisch 'lichten, is hiervoor de kerstboom- iting ook zeer geschikt. Men dan de lampjes in de lampionnen, onnen kan men kant en klaar affen. maar men kan ze ook zelf Met zeer eenvoudige materialen rdige resultaten te bereiken. Een "naasappelschil met hierin een 'lichtje en opgehangen aan een geeft een bijzonder leuk In de schil kan een aantal V- {e figuurtjes worden uitgesneden, resultaat aanzienlijk zal vcr- Ook een papieren puntzakje, een klein drink- of mosterd- wordt geplaatst met een waxine- geeft een bij onder mooi resul- leze lichtjes in allerlei zachte gehangen aan een witgekalkte fit een wondermooi effect. V.- insnijdingen, opengevouwen, fit licht flonkerend uitstralen, itsla? an hiervoor gekleurd papier ge- ?s ix maar het ook zelf kleuren. ft papier vet te maken wordt het g doorschijnend. Jampotjes zijn zeer bruikbaar artikel door ze orzichtig gekleurd papier te be en hierin een waxinelichtje te n- We moeten er rekening mee *.^at voor regelmatig bran- ompsi n vlan^ zuurstof nodig is. De ■i kunnen daarom niet te hoog >ders flakkert de vlam, of dooft '1 Dit soort verlichtingen brengt kosten met zich mee, maar geven 'onder leuk effect. Veiligheid hot maken van een elektrische ^lichting dienen we de grootste rt te besteden aan de veiligheid is dan ook aan te bevelen, dat er fibruik wordt gemaakt van ver- die geaard is. Om een lintver te maken (ook te gebruiken in «boom buiten) wordt veel ge smaakt van een prikkabel met "J behorende prikfittingen. Deze is zeer eenvoudig te maken. pUateur kan u hierover alle ge wenste inlichtingen verstrekken. Een dergelijke snoer van 10 meter lengte met 20 lampen van 15 of 25 watt zal u ongeveer ƒ50,compleet gaan kosten. Zo'n snoer gaat jaren mee. Het verleng snoer om de verlichting aan te sluiten moet geaard zijn. Voor gevelverlichting en dergelijke zijn er bijzonder leuke „spotjes" in de handel. Vaak is er met één spotje al een bijzonder leuk effect te bereiken. Van belang hierbij zijn de belichtingshoek en van welke kant men de verlichting laat schijnen. Een derge lijke verlichting, die ook elders bruikt kan worden, is al verkrijgbaar vanaf ƒ50,Als u deze verlichting gaat aanbrengen, dient u er wel voor te zorgen, dat u het verkeer niet verblindt Een enikele verlichting in een straat valt natuurlijk wel op, maar het is uiteraard veel aardiger als een gehele straat ver licht is. U doet u er zelf een plezier mee en de kinderen zullen het een gewel dige attraküe vinden. P. Mochten de bedoeling van Sjors Jim mink in de derde wedstrijd om het kampioenschap van Texel nog niet dui delijk zijn geworden, dan heeft hij over die bedoelingen in de derde wedstrijd van de herfstcompetitie alle twijfels weggenomen. Dat iemand, die 15 jaar de fiets op stal heeft gehad zo sterk kan terugkomen, is verbazend. Met een steeds beter bezet renners- veld, ging zondag j.l., op het circuit van Zuid-Haffel de derde wedstrijd van de herfstcompetitie van start. In de A poule was de eerste, die een uitbraak pro beerde de strijdlustige Peter Tromp. Helaas moest hij door een paar gebroken spaken voortijdig opgeven. Twee ronden voor de finish gingen Dirk Vinke en Sjors Jimmink er vandoor en wel zo snel dat zij door de achterblijvers niet meer konden worden ingelopen. In een zeer snelle laatste ronde moest Sjors Jimmink afzien en finishte Dirk Vinke met een duidelijke voorsprong als eer ste. Tweede werd Sjors Jimmink, derde Dirk Bakker en vierde Herman Boekei. Met deze uitslag zal Sjors Jimmink waarschijnlijk geen genoegen nemen, wat voor de volgende week een zeer spannende wedstrijd belooft. In de B poule gebeurde er weinig, tot dat de rennners werden ingelopen door de A poulers. Toen sprongen Gerard Roeper en Co Koomen erbij en bleven Van Halderen en Rijkers achter. De uit slag was daarmee reeds vastgesteld. Gerard Roeper werd eerste, Co Koomen tweede en Van Halderen derde. Hoewel er na de wedstrijd dikwijls door de rennérs wordt gediscussieerd over de gevolgde strategie en even zo dikwijls iedereen daar een eigen me ning over blijkt te hebben, is de uitslag, zoals die door de wedstrijdcommissaris wordt vastgesteld, de enige juiste uit slag. Er zijn bij de Wedstrijdcommissaris nog nooit officiële protesten ingediend en men moet dus maar niet teveel waar de hechten aan de discussies die tussen de renners kort na de wedstrijd worden gevoerd. Bij de jeugd gaat het goed. Steeds meer rennertjes van de toekomst mel den zich bij de start en èr wordt hevig gevochten. In de kop verandert er even wel nog maar weinig. Ook zondag was de uitslag zoals kon worden voorspeld: 1. D. Zuidewind, 2. A. Smit, 3. J. Koo men, 4. R. Kooiman, 5. A. Winter, 6. R. van Boven. Vrijdag a.s. is er bij Co Koomen, Schoonoordsingel 15, een werkvergade ring i.v.m. de te organiseren eerste ron de van Texel op 8 september a.s. Het bestuur van de W.V. Texel roept een ieder, die de wielersport een warm hart toedraagt, op om die avond present te zijn. Zeer veel werk moet dan worden verdeeld onder hopelijk zeer veel medewerkers. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,95, elke regel meer ƒ0,65. Texelaartjes dienen bij vooruitbetaling I te worden voldaan. Onder I adres te bevragen (niet eerder dan 11 uur in de j Boekhandel) en onder nummer ƒ1,25 meer. Al les inclusief 4°/o BTW. Voor eieren Graven straat 20. Altijd vers altijd goedkoop Wees wijs. Als u gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een ikleine prijs B.v. Texel-Amsterdam 100,incl. boot. Aris van Boven, Oudeschild, tel. (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravan- vervoer Volop handappels en handperen. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Accu's 30% korting, 2 jaar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage. De Witte Pomp, K. Verweij, Oude- schild, tel. (02220) 3520 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Boogerd 28, tel. (02220) 2777 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Gediplomeerd VAMOR rijschool T. Jansen, voor een snelle en prettige rij opleiding. Wij rijden met nieuwe Datsuns 1200. Den Helder, tel 02230-15749 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren. Roeper, War moesstraat, tel. 2264 Merkbenzine voor witte prijs. Dros' Smederij, Eierland C 42 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel. (02220) 3408 Te koop gevraagd aan delen T.E.S.O. Opgave tel. (020) 944469 Te koop een ronde tafel met formica blad. A. Koes, Burgerhoutstr. 7a, Den Burg Te koop Simca 1000, bouwjaar 1966, staat op prima banden. M. Visser, De Ruyterstr. 7, Oude schild Te koop prima grote aardappelen. D, Prins, Eierland, Postweg 92a Voor rubber knie- en kuitlaarzen. Aankoop Centrale Texel Te koop Fiat 850 bj juli '71. Tel (02228) 231 Te koop grammofoon platen talencursussen: Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans; ge heel compleet 35,per cursus. Tel. 070-461307 of 652405 Te koop uit nalaten schap 3 antieke vestzak horloges ƒ100,Tevens 11 antieke koperen ge wichten 75,Tel. 070- 461307 of 652405 Voor nylon- en isolatie- touw. Aankoop Centrale Texel Vermist sinds 19 aug. zwart-wit katertje, 5 mnd oud. Thijsselaan 140 Te koop Wengé wand- meubel. Bernhardlaan 52, tel. 3618 EINDELIJK THUIS Langs deze weg wil ik U allen hartelijk danken voor alle liefs ontvangen tijdens mijn verblijf in 't ziekenhuis. De post, bloe men, fruit of een bezoek je, alles was geweldig. Ook voor de tijdens mijn thuiskomst ontvan gen bloemenhulde en het andere lekkers nogmaals allemaal heel, heel harte lijk dank. A. Pieterse-Borgman Wilhelminalaan 37a, Den Burg. Aatje wordt eindelijk ook weer burger. Gele genheid tot fel. a.s. vrij dag van 19.30-20.30 uur in hotel „Huisman", te On- geren. Veel groetjes van de ouwe stompen Klaas en Piet (wij komen ook). Te koop gevraagd ge mengde narcissen II en III A van Strien, Den Burg, tel. 2904 1933 1973 1 september a.s. is het 40 jaar geleden, dat onze lieve ouders en groot ouders Gerbrandus Mozes en Albertina Bakelaar in het huwelijk traden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dank bare kinderen Den Oever Jelte en Mietze Zaandam Paul en Griet Hippolytushoef Dick en Alie Den Oever Maaike en Piet Texel Cor en kleinkinderen Receptie van 19.30-21.30 uur in de An'kerkerk te Hippolytushoef (Wierin- gen). A.s. woensdag 29 aug. en woensdag 5 september Het Bestuur. TE HUUR in een bosrijke omgeving. Zwembad, bar, speeltuin Omgeving Ommen. Tel. (05486) 4371. M. Wespels, Spitsstraat 18 Hellendoorn, Overijsel. W. DOOREN P. DOOREN-V. D. VIS willen hierbij allen, die hun 50-jarig huwelijks feest tot een onvergete lijke dag hebben ge maakt, hartelijk danken Vooral de familie, be woners Starkenburgh kermissen, Bejaarden- bond, buren Wilhelmina laan. Ook namens onze kinderen en kleinkinde ren. Starkenburgh 86, Den Burg, Texel. Hiermede willen wij u allen hartelijk dank zeg gen voor uw medeleven en vele blijken van be langstelling bij hot over lijden van mijn man en onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader PIETER VISSER. Namens de familie, M. Visser-Kuivenhoven Weslermient, Texel, augustus 1973. van 3-8 september. Oudeschild. van maandag 3 tot maandag 10 september. Damessalon geopend. Wie heeft wat voor mij? Brieven onder no. 68f aan bureau van dit blad. Wie heeft zijn grijze met versn., in de garage van Rijwielhandel Zegel aan de Warmoesstraat laten staan Af te halen bij drukkerij Texelse Courant, ingangl Warmoesstraat 45. van 1 tot 24 september. Apotheek gesloten. Laat tijdig Uw medicijnen aanvullen Rentenaar, Oosterend Jan Agter Dros' Smederij Aldo Dirk Jan Visser Mariëlla Emma Adèle Timmerman geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden. De voltrekking zal plaatsvinden op vrijdag, 7 september 1973, om 16.00 uur ten Stad- huize te Hilversum. Receptie van 17.30 tot 19.00 uur in Hotel „Groot Kievitsdal", Hilversumsestraatweg, Hilversum (Gem Baarn). Egeldonk 840, Amsterdam-Bijlmermeer. Hiermede geven wij U kennis, dat heden van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Aric Knol, echtgenoot van G. Bakker, op de leeftijd van 87 jaar. Namens de familie, G. Knol-Bakker Den Burg - Texel, 26 augustus 1973, Huize „Irene", Gasthuisstraat 21. De crematie zal plaatsvinden woensdag, 29 augustus v.m. 10 uur te Schagen. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur Huize „Irene" te Den Burg. Wegens omstandigheden Dames grijp do winst De grootste en goed koopste bontzaak van Ne derland geeft de maand augustus 20% zomerprijzenkorting Duizenden korte en lange BONTMANTELS bonthoeden en -colliers Nu kopen, in de winter betalen. Gratis bewaren. 3 jaar waarborggarantie. Desgew. zeer soepele kre dietservice „De Bontkoning," Voor streek 71, Leeuwarden, tel. 05100-20 7 13. Bij koop algehele reiskos tenvergoeding v: 2 perso nen (ook benzine auto). STOOMWASSERIJ „TEXEL" Telefoon (02220) 2634 Oudeschild Maandags gehaald, vrijdags klaar. Het telefoonnummer van ons kantoor is gewijzigd in AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK N.V. TE KOOP AANGEBODEN te DEN BURG op korte termijn te bouwen, helft van dubbel waarvan reeds één helft verkocht is, met ca. 270 m2 grond en te voor zien van een aangebouwde garage (binnendoor bereikbaar) en een oliestook c.v.-installatie. Indeling: hal met garderobehoek en een toilet, kelderkast, grote woon- eetkamer met deuren naar groot terras op het zuiden, ruime com pleet te installeren keuken, bijkeu ken. Bovenverdieping: drie ruime slaap kamers, (waarvan één voorzien is van een vaste wastafel) met inge bouwde kasten, geheel betegelde badkamer met toilet, ligbad of douche en een vaste wastafel. Vaste trap naar zolderverdieping met overloop en één grote slaapkamer (of twee kleinere). Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage. Koopsom ƒ93.100,(incl. 16% B.T.W.). OUDESCHILD Op een prachtig gelegen terrein, ter grootte van ca. 660 m2, zal op korte termijn een aanvang iworden ge maakt met de bouw van een te voorzien van een oliestook c.v.- installatie en een garage. Indeling: grote L-vormige woon- eetkamer met openslaande deuren naar groot terras op het zuiden, compleet te installeren keuken, rui me hal met garderobehoek, twee slaapkamers, waarvan één grote (voorzien van een vaste wastafel), geheel betegelde douche met vaste wastafel, apart toilet. Bovenverdieping: ruime overloop met twee grote slaapkamers. Veel •ingebouwde kastruimte. Gunstige zonsituering, rustige lig ging. Oplevering ter bewoning ca. decem ber aanstaande. Tekeningen en bestek liggen op ons kantoor ter inzage. Koopsom ƒ122.500,— (incl. 16% B.T.YV.) DE KOOG Rustig gelegen met ca. 4000 m2 grond. Beschutte ligging. Indien -wenselijk kan er meer grond aangekocht worden. Bosrijke omgeving. Door ligging en indeling voor zeer vele doeleinden geschikt. Achterstallig onderhoud. Direct te aanvaarden. Koopsom ƒ130.000, Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. P. C. BRANDSEN, Makelaar - Taxateur te Den Burg, Schilderweg B 46, Postbus 87, tel. (02220) 3025 - 3429. 1 pak KLETSKOPPEN 1 pak MAÏZENA 00 van 42 nu 1 LOLA AFWASBORSTEL van 62 nu 32 1 pot nieuwe oogst AARDBEIENJAM van 1,40 nu 99 1 blikje ANANAS Delmonte van 85 ct. nu 09 1 pak 250 gr. KG KOFFIEFILTER van 2,20 nu 1j89 1 groot pak SPECULAAS van 1,20 ni 09 2 pakken ZELFRIJZEND van 1,64 nu 1518 3 tubes Prodcnt TANDPASTA van 2,94 nu 2;49 1 grote baal drop (500 gram) van 1,55 nu 1,15

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 3