Mantje schoenen halen I betalen MANTJE Dorpsstraat 11 De Koog Textielhuis ZEGEL abaretHonoloeloe5 maandag in De Koninghal U kunt nu ook combineren met rip- en spijker broeken voor kinderen, jongens, dames en heren en met truien, baby- en kindertruitjes, rip- en spijker jasjes enz. enz. Weverstraat J Van Wijngaarden wordt muziekhandel Noodkreet per flessenpost Rij inbraak landbouwschool niets vermist tie illllllllllllllllllllll Bazaar in Oudeschild bracht ƒ3.000,op „Schipper van de dankbaarheid" Boek over Texelaar Klaas Schot Broederschapsdag 24 - 26 22,95 27 30 24,95 31 - 34 26,95 Zeer stevig llllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllltlllllllllllllllllllllllll ♦4 p tVreemde vogels van verschillende kfcmage" (Binnenhof, 1 dec. '72); „Pit- cabaret" (De Post, 14 dec. '72); ak een flinke lhap smakelijke smart- tpjes...." (Volkskrant, 10 nov '72), geëngageerd cabaret" (Telegraaf, 11 '72); „goedsluitende eenlheid met ontra9t" (De Waarheid, 11 nov. 72); Ca- •etgroep Honoloeloe. Op maandag 29 oktober komt „Hono- >eloe" in de Burgemeester De Koning- te Den Burg met „Gieren op 'n ei nd". Met dit programma ging !de groep november 1972 «in première. Het werd ;n succes; goede recenties, volle zalen. De één jaar oude cabaretgroep be- iat uit de Amsterdammer Hessel van er Wal en de beweeglijke, goedzingen- Rob van de Meeberg, bekend van Het oproer kraait" van Jaap van der lerwe Hessel deed enkele jaren solo- ibaret („Land in zidht", „de beren arden bedankt"). Hessel en Rob maken zelf de teksten, imponist is Henk Alkema, pianist Ar- old Klas. „Minder lelijk" Honoloeloe wordt dikwijls vergeleken J0? iet Neerland® Hoop van Freek de Jon- or ZOlLi gas#».- jf ondernemers-aktiviteiten 'C ak -e a Van Wijngaarden tv-servdce krijgt er n branche 'bij; een handel an muziek muziekinstrumenten Met ingang in zaterdagmiddag a.s. kan men in de inkel in de Molenstraat dus ook te- cht voor gitaren, blokfluiten, tamboe- jnen, mondharmonica's e.d. Belang- jk in dit verband zijn vooral de elek- omsche orgels. „Steeds meer mensen muoiseren", aldus de beer Van lijngaarden. „Tot dusver was men voor uziekinstrumenten op Den Helder igewezen. Zelfs een snaartje voor een taar was op Texel meestal met te krij- n. Wij gaan niet alleen muziekinstru- enten in voorraad houden maar ook de derdélen". Om deze bandel met succes te drijven oet je verstand 'hebben van muziek of mand in dienst 'hebben die muzikaal in wanten weet. De beer Van Wijn- irden voldoet aan die eis door samen werken met de heer Henny Kok uit Cooks-dorp. Van elektronische orgels heeft Van Ijngaarden drie stuks van het merk terma" in zijn winkel staan. Met de ice is medewerker Piet Hoogerheide last; hij heeft ruime ervaring in de uw van elektronische orgels. Zaterdagmiddag om twee uur gaat de ziekhandel officieel van start. Ter tegenheid daarvan zal vanaf half drie H orgel worden bespeeld door de heer uit Den Helder. Het spreekt vanzelf t ieder die wil komen kijken en luds- nen. welkom is. Tenslotte kan gemeld worden dat or het huisvesten van de nieuwe anche ruimte 'is gevonden door de •reparatie afdeling te verplaatsen ..Jar het bedrijf aan de Heemskerck- raat te Oudeschild. De winkel aldaar ingaand zaterdag oök weer geopend weck Cabaretgroep Honoloeloe"V.l.n.r.: Hessel van der Wal, Rob van de Meeberg, pianist Arnold Klos en componist Henk Alkema. ge en Bram Vermeulen. Maatschappe lijke toestanden worden gehekeld, zo niet in hun hemd gezet. Honoloeloe wordt echter minder „lelijk" genoemd. In een interview in „De Tijd" van 2 november '72 zegt Hessel van der Wal; „Vooral wat het taalgebruik betreft be merkte ik dat je zo eenvoudig mogelijk moet zijn Het is helemaal geen conoes- sie aan je politieke stellingname om verstaanbaar te zijn". En Rob van de Meeberg hierop aansluitend: „De moei lijkheid bij cabaret is dat wanneer je optreedt voor een links publiek, je een bevestiging geeft van de al heersende mening in de zaal. Dan is het beter om een stapje terug te doen en een breder publiek te bereiken". Maandagavond, 20.00 uur. Toegangs prijs; ƒ3, „7 mei 1973 Ik word vastge houden op Formosa, een eiland niet ver van Japan. Ik zit hier sinds de Tweede Wereldoorlog ge vangen, ben 63 jaar en geloof ma laria te Iheben. Als u dit bericht ontvangt, wilt u het dan alsublieft bij de diohstb ij zijnde overheidsin stantie afleveren? Help me. Maj Gon I Gasto". Aldus het briefje, dait in het En gels gesteld was en onlangs werd gevonden dn een op de Texelse kust aangespoelde fles. De politie twijfelt er nauwelijks aan het met 'n grapjas te doen te hebben. Men overweegt per kerende fles het volgende verzoek te water te la ten: „Dear Maj Gon I Gasto, send your adres in the next bottle please; Formosa is rather large, you know. It 's just like looking for a needle in ahooiberg". In het afgelopen weekend heeft ie mand zich toegang versohaft tot de voor malige landbouwschool op de hoek Gasthuisstraat-Beatrix'laan. Hierbij sneuvelden enkele ruiten. Een ijverige leraar heeft direkt de scherven bij el kaar geraapt, hetgeen het onderzoek op vingerafdrukken door do politie danig belemmerde. Bij deze wordt er op aange drongen in een dergelijke situatie de toestand te laten zoals deze wordt aan- Er wordt overigens niets vermist, getroffen. ,dO€Q de V gede? bes!; heW ■ente ?lde I bijbei foor «reW ining =h ij tot 1 rend •ht rden jting rexd OUDESCHILD De bazaar die op 19 en 20 oktober door de Hervormde zusterikring in het dorpshuis ,,'t Skiltje" werd gehouden heeft een bijzonder ver heugend resultaat opgeleverd; netto ƒ3.000,Beide dagen was het gezellig druk. Van zeer velen werd medewer king ondervonden en dat heeft onge twijfeld tot het mooie resultaat bijge dragen. Er was maar één wanklank. Op de bazaar stond een grote gele sierpop met blond haar. De bezoekers konden de verjaardag van deze pop raden. Op de tweede dag bleek de pop te zijn ver dwenen. Eerst werd aan een grap ge dacht, maar zoeken leverde niets op. Gehoopt wordt diat de pop toch nog zal worden teruggebracht. De prijzen van de grote verloting zijn aan huis bezorgd. Van de kleine verlo tingen zijn nog enkele prijzen af te ha len bij L Visser, Loodssingel 42, Oude- sdhi'ld. Het gaat -om een sprei '(wit 991); pop (rose 18) en een plantenbak (rose 755). „Opgedragen aan allen, die in de meest donkere dagen veelal anoniem hulp hebben geboden". Deze opdracht schreef Jan de Bruin voorin zijn boek „De schipper van de Dankbaarheid". Dit jeugdboek is geba seerd op de belevenissen van de heer Klaas Schot uit Oudeschild, die in de Tweede Wereldoorlog met de Texelse tjalk „De Dankbaarheid" van de nu 73- jarige heer Paul Vos (eveneens uit Ou deschild) door de Noordhollandse wate ren voer. Toen in de moeilijke dagen Klaas Schot werd gevraagd, twee meisjes en een man van Joodse afkomst te 'helpen onderduiken, werd de oude tjalk name lijk een toevluchtsoord voor deze men sen. Op de schuit vierde de angst voor verraad, razzia's en honger hoogtij. Het verhaal is niet geheel waarheids getrouw Behalve het feit dat de meeste namen gewijzigd zijn, is de jongensfi guur Wouter de Ridder pure fantasie, om het verhaal voor de jeugd wat aan trekkelijker te maken. De andere figu ren zijn „echt" en leven allen nog. Het boek is bedoeld, om de jeugd iets te laten proeven van het risico, dat in 't bijzonder Klaas Schot nam, teneinde een paar mensen te beschermen tegen de terreur. De sehrijvcr Van origine is Jan de Bruin Enkhui zen aar en weet dus wel wat wind en water is. Momenteel is hij werkzaam als redakteur bij de Verenigde Noord hollandse Dagbladen. Aangezien hij be vriend is met de heer W. Gerla, direk- teur van Uitgeverij Kluitman Alkmaar en deze op zijn beurt weer met de heer Schot, kwam hij in aanmerking om Schots verhaal in een boek weer te ge ven. Het was het eerste boek van de heer De Bruin en Ihij heeft er met ple zier aan gewerkt. Hoelang weet 'hij niet, maar 't heeft hem wel menig vrij week end gekost. De illustraties zijn van de zeeschilder Reint de Jonge, onder andere bekend als illustrator van het nautisch tijd schrift „De Blauwe Wimpel". En wat vindt de heer Schot er zelf van? „Wel aardig, wel leuk. Alleen dat geloop van al die mensen. de schrij ver. de uitgever. de krant. Het boek is voor ƒ7.90 in de 'boekhan del verkrijgbaar. Op zondag 28 oktober zal de Doops gezinde gemeente de jaarlijkse broeder schapsdag vieren Om 10.30 uur wordt een gezinsdienst gehouden met kinde ren van de zondagsschool, jeugd- en jongerenclub. Het thema van deze dienst is „Kinderen in ons miïdd'en" Jongeren en ouderen zullen deze dienst verzorgen; een kinderfluitorkestje verleent mede werking. Na d'e dienst is er een gemeen schappelijke maaltijd. Men wordt ver zocht zelf brood mee te nemen, voor de rest wordt gezorgd. Na de maaltijd is er voor de kinderen een eigen programma in het jeugdgebouw, terwijl er voor de volwassenen een programma is in het kerkgebouw, tot ongeveer 2.30 uur. Op een goede opkomst van jong en oud wordt gehoopt Goed gekleed hoeft nog niet saai gekleed te zijn. Getuige deze twee progressieve pakken uit onze sneeuwverse najaars- kollektie. Voor mannen die de mode van de sportieve kant bekijken. Slank gesneden polyester/wol kostuum in aktuele ruit. Met opgestikte zakken en uiteraard een pantalon met omslag. Zo hoort dat vandaag de dag En dat geldt ook voor dit vlotte blazer kostuum in modieuze unitint, dat eveneens een pantalon met omslag heeft r

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 7