94 beschadigd bij aanvaring in haven Déja-vu Scheur onder de waterlijn lackbar wordt AH supermarkt )0 liter olie de haven in gadering over verkeer in Den Hoorn Fanfare biedt donateurskaarten aan ƒ370.gestolen uit gebouw Rijkswaterstaat NCRV maakt tv-opnamen in Ned. Herv. kerk Den Burg Meisjesdrumband zoekt nieuwe leden Herv. vrouwenverenigingen houden fancy fair WIJ HOUDEN BAZAAR 2Lf? ci pi. gezellig etentje De voorlichtingsavond uitgesteld tot een nader te bepalen datum. AH0Y Tot ziens in ,,'t Steigertje". Wij steunen „Athena" BINNEN 2 DAGEN RETOUR STOMERIJ NEPTUNUS kunstnijverheidsboetiek haar filiaal in Weverstraat 5 te Den Burg Beleef meer en langer plezier van Uw bezit AANKOOP CENTRALE TEXEL ES CHILD Zaterdagavond om f werd de in de haven liggende kotter TX 94 van de gebroeders i geramd door de eveneens nieu- 38 „Branding" van J. C. Betse- TX 94 liep aan bakboord onder crlijn een scheur van 67 centime- pl gte op, wat mogelijk was omdat anding" is uitgerust met een zg. even die onder water een eind voren steekt. Door de scheur de het water met kracht de ma imer binnen. Omdat ook een der ks was geraakt, liep 6700 liter de haven in. Verder werden en- lompcn vernield. Boven water e( de schade beperkt tot een ver- railing en een deuk in de brug. ac X 38 had die middag zijn officië- efvaart gemaakt. Na afloop van eptie an Den Bung zou sdhipper- ar Jac. Betsema 's avonds nog en- echnici terugbrengen naar Den Kort na vertrek uit Oudeschild t iets te 'haperen aan de elektri- Met de bedoeling het defekt te ien werd teruggekeerd. Toen de ling" de havenmond was binnen- t< i en achteruit wilde draaien om if te slaan naar de nieuwe ha- et de keerkoppeling het afweten. ;ter bleef derhalve gewoon door zij het niet met grote snelheid, ide de 94 van Boersen in de flank. Alarm jankei ijk leek het erop dat alleen jen de railing waren beschadigd, ven later 'klonk van de 94 sirene- het zg. biels-alarm; dat in wer- ui omt als in de biels onder de mo lt diepste deel van het schip) wa it echt komt. Men begreep dat de "k idljoen kostende gloednieuwe kot- Boersen was lekgestoten en nam maatregelen. De heren Boersen s; n gewaarschuwd en schipper Bet- ging naar zijn woning in Oude- om zijn duik er uitrusting te halen, tzich in het water zakken en wist 11 voor en in de scheur van de 94 brengen. 'Het lukte aldus het gat r; 1 dicht te krijgen. Intussen scho- g, n alle kanten mensen, waaronder a i-vissers, toe om hulp te bieden, lid weer werd gebeld met het ver- Ie machinekamer leeg te pompen, de vuurbestrijders aan dit voor ngewone werk wilden beginnen dat niet zo eenvoudig. De afstand kade en kotter was te groot om angen te overbruggen. De kot- »rd daarom verhaald. Nu konden an elkaar gekoppelde stukken afkomstig van de kolkenzuiger Ie machinekamer worden gelegd, nen wilde pompen lukte dat niet de koppelingen lekten en dus :nzogen. De koppelingen werden n met plakband dichtgemaakt a de provisorische installatie naar functioneerde. Binnen een uur was :hinekamer leeg. De pompen ble- :hter tot zondagmiddag twaalf uur n om het binnensijpelende water ïhouden. Aan boord van de kotter een kleine pomp achtergelaten f HOORN In het dorpshuis „De ioorn wordt woensdagavond 7 no- t om 20.00 uur een vergadering I, waarin een brief wordt bespro- die e dorpscommissie van Den ivan B en W. heeft ontvangen in- le verkeerssituatie in 'Den Hoorn n nogal wat klachten bmnengeko- Hierover zal men zich op deze beraden. Ieders komst wordt op lesteld. heer I*. Swarthof heeft zijn be land Weverstraat 23 (De „Snack- alsmede de aangrenzende golfbaan ebt aan Albert Heijn. Het pand zal worden gesloopt om plaats te voor een AH-supcrmarkt. De zijn een dezer dagen bij de ge le ingediend. Het is de bedoeling Permarkt binnen een jaar in ge le nemen. beer Swarthof realiseerde de kbar" dn 1947-'48. Later werd de enzende groentenhandei Wetsteen tornen en gesloopt waardoor de fcn kon worden aangelegd. De v'arthof is nu tot verkoop over- omdat zijn kinderen voortzet- v*n dit bedrijf niet ambieerden. de Snackbar op een bepaalde r voortbestaan, zij het in een drie- VERGADERING WERKGROEP Woensdagavond (morgen) vergadert in het raadhuis de werkgroep agrarische werkgelegenheid van de Streek- en Structuurcommissie Texel, aanvang half acht. Belangstellenden zijn welkom. GESLAAGD De heer G. J. J. Weijers te Oudeschild deed onlangs met gunstig gevolg exa men voor het diploma Erkend Assuran tie-agent. In de komende weken gaat het Ko ninklijk Texels Fanfarekorps weer met donateurskaarten op pad. Zoals bekend bedraagt de minimumbijdrage ƒ2,50 per jaar, maar dogenen die meer willen ge ven is men extra dankbaar. Uit het gebouw van de dienstkring Texel van do Rijkswaterstaat aan de Kecsomlaan te Den Burg is in het af gelopen weekend ƒ370,ontvreemd. Het bedrag werd weggenomen uit twee geldkistjes. Er zijn geen sporen van braak aangetroffen. alsmede brandwacht B. Nieboer voor de bediening, voor het geval de söheur in de romp tijdens de vaart naar de werf van Visser in Den Helder weer mocht opengaan. Marine Intussen was kontakt opgenomen met de Koninklijke Marine. Daar was men bereid met spood assistentie te ver lenen. Zondagochtend tegen acht uur was het duikvaartuig „Hydra" al in Ou deschild. De bemanning had men in verband met het zondagse autoverbod met een dienstauto van huis moeten ha len. De marinemannen klemden een soort stempel (een hardhouten plaat voorzien van een laag rubber) met be hulp van een takel tegen de scheur in de scheepshuid, waardoor de TX 94 in ieder geval geen water meer kon ma ken. Maandag 19 november maakt de NCRV in de Ned. Hervormde kerk te Den Buig opnamen voor het televisie programma „Kom nu met zang". Aan deze opnamen werken mee: de koorklas van het dhr. volksonderwijs, de dhr. gem. zangvereniging Soli Deo Gloria uit Oosterend, de zangvereniging Advendo uit De Koog, het dhr. gem. zangkoor De Coeksdorp, het dhr. mannenkoor Oos terend, het dameskoor Den Burg. P. Heertjes (trompet) en J, Visser (orgel). De leiding van de samenzang is in han den van Kees Deenik. De presentatie van dit programma wordt verzorgd door Sipke van der Land. Texelaars die deze televisie-opname willen bijwonen kunnen daarvoor gra tis toegangskaarten verkrijgen op de volgende adressen- Oosterend: de heer W L. Bakker, Muleds'braat 21; De Waal: de heer J. Lok, Vermamingspad 6, Den Burg: de heer F. J. Zegel, Wever straat 32; Den Hoorn: de heer A. C. v. d. Gaag, Klif 25. De opnamen zullen in kleur worden gemaakt en zijn bestemd voor uitzen ding op een nog nader te bepalen da tum. DEN HOORN De meisjesdrumband D.E.K. vraagt nieuwe leden om de ge lederen te versterken. Vooral meisjes van acht jaar en ouder, die willen wor den opgeleid tot majorettes en tamboers zijn van harte welkom. Belangstellen den kunnen zich als lid opgeven op de repetities, die gehouden worden in de Waldhoorn op vrijdag van 19.30 uur tot 21 00 uur en zaterdag van 15 00 uur tot 17.30 uur. of bij de leden van de band. DEN HOORN De Hervormde vrou wenverenigingen van Den Hoorn en P.H Polder houden op vrijdag 16 en za terdag 17 november in „Ons Huis" een fancy fair ten bate van hun verenigings gebouw. Handwerkartikelen, oude boe ken en dergelijke zijn nog welkom en kunnen worden ingeleverd tot 10 no vember bij de dames M. Westerlaken- Maat uit de P.H. Polder en A. Zwanen burg-Troost, Naalrand 9, Den Hoorn. De dames zijn ook bereid, het gebodene te komen halen. In dit geval belle men 1(02226) 272. TEXELAARTJES Voor eieren Graven straat 20. Altijd vers altijd goedkoop Wees wijs. Als u gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B.v. Texel-Amsterdam ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oudeschild, tel. (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravan- vervoer Volop handappels. M. Huisman, De Veen, tel. (02220) 2203 Accu's 30% korting, 2 laar garantie. Banden 25% korting, gratis dé- en montage De Witte Pomp, K. Verweij, Oude schild, tel f02220) 3520 - Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen Rijschool Groot, eig K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20 00 uur Ga&depót van 4 ver schillende merken. Thijs- selaan 104, ,ook 's avonds Verkoopdag. 20 novem ber in de Doopsgez. kerk te Den Burg. U komt toch ook? Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J Tongedijk, Boogerd 28 p1 (0222.0) 2777 Vrijdagavond UDI-avond Te koop Buggy '72, 12.000 km. Tel. (02220) 2161 Te koop aangeb. 2-pers. ledikant 4- spiraal, ma tras, 2 stoelen en tafeltje, na 6 uur. Schilderend 74 tel. (02220) 3697 Gediplomeerd VAMOP rijschool T. Jansen, vooi en snelle en prettige rij jpleiding. Wij rijden me1 nieuwe Datsuns 1200 Der Helder, tel 02230-15749 Te koop aangeb. grote Amerikaanse auto's V8, zeer geschikt voor cross. Te bevragen tel. (02230) 23800 Voor het verzorgen van Uw voetbez waren bent U in goede handen bij mevr. H. Blok v.d. Velden, De Koog, tel. (02228) 226 Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- «enboetiek. Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel (022201 3408 Verkoopdag 20 novem ber in de Doopsgez. kerk te Den Burg. U komt toch ook? U.D.I. met „De Mui zenval" vrijdagavond in „De Oranjeboom" Te k. een superlange zeehengel molen, een 4% mm. luchtbuks enige honderden kogel tjes en tevens enkele zeer goede LP's en singletjes. B, Huisman, Diek 14, Den Hoorn Wij kunnen bloembollen leveren uit een uitzonder lijk groot assortiment en hoge kwaliteit. Prijscou rant op aanvraag ver krijgbaar. A. van Strien, Schilderend 45B, v.h. VTB, telefoon 2904 Te koop aangeboden enkele 2-deurs gardero- bekasten, maat: 180xl00x 50 ƒ40,p st.; 10 wol len dekens ƒ10,p. st.; 5 1-persoons ledikanten 25,p. st. Te bevra gen bij Hotel Opduin, De Koog (tel. 02228-445) - Wie heeft Richard-Jan zijn trainingsjack gevon den op de Burgwal Kleur bruin, over links een gele streep Terug te bezorgen bij L. Vonk, We- verstr. 14, Den Burg Verkoopdag. 20 novem ber in de Doopsgez. kerk te Den Burg. U komt toch ook? U.D.I.--uitvoeringvrij dagavond in „De Oranje boom" Weggelopen rood ka tertje. Gaarne terug Schilderend 47, tel. 3681 Iedere dinsdag om 14.00 uur en zater dag om 16.00 uur trimmen in de Den nen. Dinsdags verzamelen bij de krui sing Westerslag- Randweg en zater dag bij camping „Dennenoord". Vermist: langharig cy pers poesje I Rita Veeger, tel. (02220) 2231 lal oude pandjes in het Hofje van de Weverstraat. Door de verkoop van num mer 23 zijn de geldmiddelen vrijgeko men om deze pandjes te restaureren en tot ijssalon, pannökoekenhuisje e.d. te maken Het is de bedoeling dat zoon Cees Swarthof hier de scepter zal zwaaien. Swarthof sr. (63) verhuist bin nenkort naar de Hogeberg waar hij des tijds de voormalige woning van wijlen de heer Sietze Ros kocht en onlangs liet verbouwen. Albert Heijn, die zich tevoren van de medewerking van de gemeente Texel heeft overtuigd, is voornemens een vol ledige supermarkt te stichten dus met inbegrip van groentenhandel, slagerij e.d. De totale breedte van het bestaande pand en de golfbaan staat een royaal gebouw toe. Een belangrijk voordeel is dat bevoorrading mogelijk is via het Achterom waardoor de supermarkt ook in een voor het verkeer afgesloten We verstraat vlot kan functioneren Tot onze vreugde kun nen wij U de geboorte melden van onze dochter Maria Francina Wij noemen haar Marijke Riet en Gerard Peet-Graaf 30 oktober 1973, Comeniushof 40, Hilversum. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte vaji onze zoon Niels Vincent A. M. Wijdogen- de Vries E. J. Wijdogen Emmalaan 15, Den Burg Texel, 2 november 1973. Geboren: 2 november '73 Sanna Jan - Henmy Pelgrim Peperstraat 30, Oosterend - Texel. Heden ging plotseling van ons heen, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante Aaltje Dalenberg, in de ouderdom van 95 jaar en 10 maanden. Den Burg P. Braak-Daleniberg N.-Amerika H. Dalenberg De Coeksdorp C. Dalenberg D. Dalenberg neven en nichten De Coeksdorp, Texel, 4 november 1973, Krimweg C 107a. De rouwdienst zal worden gehouden woens dag, 7 november, n.m. 2.00 uur in de Ned. Herv. kerk, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. Begraafplaats te De Coeksdorp. Gelegenheid tot condoleren na de begrafe nis im de Vergaderzaal van de Ned, Herv. kerk. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land telefoon f02225) 297 Piet Hein verf voor grote daden, in mooie kleuren Roeper, War moesstraat, tei. 2264 Merkhcnzine voor witte prijs Dros' Smederij. Eierland C 42 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 Te koop gevraagd een goede staat verkeren de gaskachel met sohoor- steenafvoer. Tel. 2589 Den Burg Asterix Billie Turf Donald Duck Flintstones Zorro Sjors en Sjimmic Ti Ta Tovenaar Lucky Luke De Rode Ridder Ravian Roodbaard Vaillant Suskc en Wiske Bessy Jerom enz. enz. Hotel „Den Burg" Wilt u een receptie, of iets van dien aard. Dan naar „Den Burg" t hotel met de 3 G's Gemoedelijk, Goed, Goedkoop. G, en G. Coevert, telefoon 2106 die a.s. donderdag zou worden gehouden in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk te Den Burg, wordt wegens ziekte van de spreker, Ds. DOUMA, Langs deze weg bedank ilk voor alle blijk van belangstelling ondervonden aan mijn ziekbed. Geheel op herstelde krachten brengen wij U op onze eigen wijze de Show; voortaan ter zijde gestaan door onze nieuwe barkeeper „AD". A.s. woensdag( 7 november '73 organiseren we een specialiteite „Vochtig gerstennat" a ƒ0,75 per glas. Voorts zijn we weer 7 dagen per week ge opend, iwaarmede onze service voor de klan- t emis verhoogd. Ja ring Moll in het Bondsgebouw, De Ruyterstraat 127, naast de R.K. Kerk. Vrijdag 9 en zaterdag 10 november geopend van 15.00 tot 22.00 uur. Wij hebben hele mooie prijzen, o.a.: geborduurde tafellakens, trekpoppen enz. Er zijn erg veel attrakties, beslit de moete waard om te komen. om zo gauw mogelijk weer met haar jeugd werk te kunnen beginnen. Heeft u iets te reinigen Breng het woensdag voor 12 uur en u kunt het vrijdagmorgen 10 uur weer ophalen, (ook gordijnen). Verder verzorgen wij voor u kleine reparaties, bijv. broekritsen inzetten. Agentschap Textielhuis Zegel, Binnenburg 1, telefoon 2258. Woensdag 7 november om 10 uur 's morgens opent U kunt vrijblijvend even langskomen. Dondrdagmiddag 8 november zijn wij na 15.30 uur gesloten. Tencotop houtconserveringsverf, probleemloze verf in dé meeste kleuren Tencorcn houtveredeling, voor binnen en buiten in transparante houtkleuren. Tencolineum voor schuttingen, schuren enz. Geeft jarenlange bescherming tegen alle weersinvloeden. Tencopal ijzerlak, om Uw ijzerwerk te beschermen tegen vorst en pekel. Ripolin snelverf 500, verandering van kleur doet leven. Ripolin blanke lakken, Kan ook als vloerlak gebruikt worden. Transparant Satin, in diverse kleuren voor houtwerk. Oxanolie als bescherming voor beton en hout. Benarolie, beschermt en verfraait tropisch hard hout. Showroom WAALDERSTR. 53, DEN BÜRG, TEL. (02220) 2265 Lid N.B.V.A. Ruime mogelijkheden voor hypotheken persoonlijke leningen financiering - leasing bedrijfskredieten ALLE verzekeringen Bij een instelling van openbaar nut kunnen NIET gere gistreerde groeideposito's aan toonder voor u geplaatst worden. 870,na 2 jaar ƒ1000,r 840,na 2Vs jaar ƒ1000, 805,nu 3 jaar ƒ1000, Voor als u wat over hebt Speciale contracten auto-, rechtsbijstand, pleziervaartuigen- en ziektekostenverzekeringen Bernhardlaan 89, Den Burg, tel. (02220) 2833

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 3