F w bruynzeel PHILIPS bruynzeel PHILIPS NVV-er Piet Damming sprak voor NVV, NKV en CNV Nationale cActie GRode kruiswoordpuzzel nr.l Als u het niet meer weet....(I) „Welzijn werknemers bevorderen Confrontatie tussen werkgroepen en inspraakgroepen Fancy fair ondanks slecht weer groot succes 300 inzendingen op tentoonstelling „Kotex" Uitslag verloting DICKSON u Wrom&f i In de Nationale Actie Rode Kruiswoordpuzzel kunt^V U de eerste week winnen: Vierde blad Texelse Courant, vrijdag 23 november 1973 Vooruitlopend op dc eventuele fede ratie van de vakbonden op 7 februari 1974, kwamen dinsdagavond de afdelin gen van het NVV, NKV en CNV op Texel in „Casino" bijeen. De avond werd gehouden in het kader van „Plaats en tark van de vakbeweging in een ver anderende maatschappij" en werd in geleid door de heer Piet Damming, ver- bondsbestuurder van het NVV. In zijn inleiding spraik de heer Dam ming over de „stroomversnelling in de samenleving", die veroorzaakt wordt door de voortgang van de wetenschap en techniek en een verandering in de arbeidsmarkt tot gevolg heeft. Toch zijn de machtsverhoudingen, aldus de heer Damming, niet fundamenteel ge wijzigd. Deze manifesteren zicih onder meer m de inkomens- en vermogens verhoudingen, de ontplooiingsmogelijk heden en de deelname aan culturele voorzieningen. De regel „wie veel ver dient, heeft hoger aanzien en meer .rechten" doet nog steeds opgeld, aldus de heer Damming. De drie gronddoel- stellingen van de vakbeweging luiden dan ook: spreiding van inkomen en ver mogen, spreiding van macht, spreiding van kennis. De heer Damming is van mening, dat de vakbeweging in de huidige samen leving is gegroeid en'zioh daarom nu beperkt tot het sociaal-economisdh be stel en de daaraan venbonden maat schappelijke sectoren. „Dit brengt met zich mee, dat er te weinig aandacht voor en invloed op de samenleving als geheel bestaat". De vakbeweging zou dan ook niet in staat zijn de volledige Zaterdag a.s.: Zaterdag komt de inspraakprocedure voor het streek- en structuurplan Texel in een belangrijke fase. In de zalen van de LTS te Den Burg zullen dan vier be sprekingen worden gehouden tussen de streekplanwerkgroepen en vertegen woordigers van de inspraak themagroe- pen. De bedoeling is na te gaan in hoe verre er tussen de werkgroepen en in spraakgroepen overeenstemming of ver schil van mening over bepaalde punten bestaat. De besprekingen vangen om streeks 10.00 uur aan en zullen tot on geveer 16.00 u. duren. De bijeenkomsten zijn openbaar en derhalve voor iedere belangstellende vrij toegankelijk. Donderdag 29 november, aanvang 18.00 uur, zal de werkgroep wonen, bevolkingsontwikkeling, maatschappe lijke en educatieve voorzieningen verga deren in ihet raadhuis. Aan de orde ko men onder meer de onderwijsvoorzie ningen. Ook deze bijeenlkomst is toegan kelijk voor belangstellenden. Zeven artikelen ,,Als u het niet meer weet" is een serie van 7 artikelen die in dit blad zullen verschijnen. Er worden zomaar een aantal voor beelden praktijkvoorbeelden van el ders) in behandeld van problemen, waar mensen ineens mee kunnen ko men zitten en waarvoor ze meestal niet zelfstandig een oplossing kunnen vinden Bedoeld wordt u als lezer m kontakt te brengen met de aktiviteiten van het maatschappelijk werk rn uw omgeving. Misschien dal het voor u zelf of voor uw kennissen of familie leden nog eens van belang is dat u op de hoogte bent van de service en hulpinstantie, die het maatschappelijk werk is, met welke vragen en proble men men er terecht kan, op welke adressen men moet zijn enz. Vandaag treft n het eerste artikel in de reeks van 7 artikelen aan. Ja, wat moet men beginnen als men plotseling achterblijft als weduwe met een paar kleine kinderen. Het is alle maal zo plotseling gegaan. Jan 'kreeg wat buikpijn, liep er en kele dagen mee voordat hij naar de dok ter ging, werd doorgestuurd naar het ziekenhuis en een week later stond er een rouwadvertentie dn de krant. De weduwe is hertrouwd, na een jaar, en er is een nieuw gezin gevormd. Er zijn kinderen bijgekomen en het leek allemaal zo goed weer in orde. Maar nu de kinderen uit het eerste huwelijk ou der zijn, zijn er dikwijls spanningen tussen hen en hun stiefvader. Ze hou den de mond niet voor elkaar, er wor den dingen over tafel geslingerd, die beter niet gezegd kadden kunnen wor den. De vrede is weg en zij staat tussen twee vuren.Het duurt al zo lang en bet wordt met de week slechter. Het hele huishouden gaat er aan ten gron de. Wat daaraan te doen emancipatie van de werknemers te be werkstelligen. „De vakbeweging moet zich bezighouden met de momenteel on dergewaardeerde probleemgebieden. Het welzijn van de werknemers moet bevorderd worden door vergroting van de ontplooiingsmogelijkheden. Niet de topmensen, zoals voorheen, moeten het beleid van de vakbonden bepalen, maar de vakbondsleden zelf". De heer Damming besloot: „De weg is nog lang, maar het einddoel dis te berei ken". DEN HOORN Ondanks het slechte weer, dat velen ervan weerhield, de fancy fair ten bate van „Ons Huis" te bezoeken, is deze liefdadigheidsbazaar zeer geslaagd. De totale opbrengst be draagt niet minder dan 4-653,11. Er werden 2726 loten verkocht, waar van de twintig -gelukkigen de prijzen al in hun bezit hebben. De eigenaren van de lotnummers 554 wit en 681 wit van de vrijdagverloting en 821 wit van de zaterdagverloting zijn ook -in de prijzen gevallen. Zij kunnen de buit afhalen bij A. Zwanenburg-Troost, Naalrand 9, Den Hoorn. Van vrijdag tot en met zondag a.s. houdt de kleindiersportvereniging „Ko tex" de jaarlijkse kleindierenshow deze keer in hotel „De Oranjeboom", Er zijn totaal 300 inzendingen. Naast konijnen en vogels wordt een zeer grote verschei denheid aan duiven getoond: 121 inzen dingen. O.m. wordt geëxposeerd het zeldza me duivenras Züricher Weisschanz. De ze soort wordt nergens anders in Ne derland gehouden. Ook de duif met de naam „Adje Keulen-Deelstra" is te zien. Deze heeft diverse malen het predikaat U (uitmuntend) gehaald met de daar aan verbonden prijs, beschikbaar gesteld door de sohaatster die haar naam aan deze duiivensoort heeft gegeven. De Kotex-tentoonstelling wordt vrij dagmiddag om vijf uur geopend door burgemeester Sprenger. Naast de geëx poseerde dieren zijn ook enkele stands te zien- o.a. van de PTV en de Aan- 'koopcentrale. De Kotex-tentoonstelling is geopend: vrijdag van 19.00 - 22.00 uur; zaterdag van 10.00 - 22.00 uur en zondag van 10.00 - 18.00 uur. Op de door de federatie van Doops gezinde zusterkringen gehouden ver koopdag werd een verloting gehouden die de volgende uitslag opleverde: 89 geel- frituurpan, 275 blauw: fruit mand; 312 groen: wandkleed; 114 groen: place-mat; 367 -groen; tafellaken; 71 groen: place-mat; 168 groen: kleedje. Wat te doen met een kleuter, die tihuis en op school gewoon onhandel baar is? Die met zijn 5 jaren en thuis en school wil regeren en noch goedschiks, noch kwaadschiks, noch met belonen, noch met straffen te regelen isEen tyran en een dictator van heb ik jou daar, waar geen land mee te bezeilen is, maar die integendeel een ontzaglijke last voor zijn ouders en zijn opvoeders is, zo klein hij is.Wat daaraan te doen Wat te doen als je als weduwnaar achterblijft met een 16-jarige dochter, die sinds moeder dood is het huishou den bestiert, maar die al gauw 's avonds haar vertier op straat gaat zoeken Je hoort het van je kameraden op het werk. die je vertellen dat je dochter zwerft -met vreemde mannen, in café's rondhangt en op de een of andere ma nier aan geld komt, waarvan je geen weet hebt. Praten met haar kun je niet, 't is een grauw en een snauw en de deur wordt dichtgeslagen Wat daaraan te doen.7 Wat daaraan te doen als u niet meer weet wat u met uw kinderen moet be ginnen Waar kunt u terecht Maatschappelijk werkster van de ge meentelijke sociale dienst: mej. A Haasnoot, telefoon 1(02220) 3041. Spreek uur iedere dinsdag en donderdag van 9.00 - 12.00 uur Aan huis ontbieden is ook mogelijk. Inlichtingen inzake bij standswet op alle maandagen en woens dagen van 9.00 - 12.00 uur en na 1 de cember a.s. elke ochtend van 9.00 - 12.00 uur. Maatschappelijk werkster van de Stichting voor maatschappelijk werk in de kop van Noordholland; mej. A. C. A. Brilman. Zij houdt elke vrijdagochtend van 10.00 - 11.00 uur spreekuur in de Maris Steila-kleuterschool aan de Gast huisstraat te Den Burg, telefoon (02220) 2610. Desgewenst komt zij aan huis; men kan daartoe een telefonische af spraak maken via het bureau van de stichting te Den Helder, Spuistraat 1 - 3, telefoon (02230) 15834 Dit is de eerste van dertien kruiswoord puzzels voor de Rode Kruis-actie „Vakantie voor gehandicapten". U kunt nu direct al voor 20.000 aan prijzen winnen. Om mee te dingen naar de bijzondere eind- hoofdprijzen moet U aan het einde van de actie alle letters E die in de oplossingen voorkomen optellen. Tel daarvoor nu vast de E's als U het grote diagram hebt inge vuld (maar reken de E's van de slagzin niet mee). Begin mei kunt U dan b.v. een fantastische sta-caravan van Dick Wissink, een Philips kleuren-tv, een Mark argel van Benelux Musical Instruments- en vele an dere prijzen in de wacht slepen. Puzzel nü mee voor deze hoofdprijzen: een Bruynzeel keukeninstallatie 4.000) een Philips kleurentelevisie 2.595) een 14-daagse Hotelplan-reis voor 2 personen naar Tunesië 1.800) een porseleinen servies van Thomas Benelux BV 1.000) En verder: een Elna-Press, Prisma-horloge, Zanker- wasdroger, Slnger-Starlet-naaimachine, Heuga-tapljt- tegels, Konl-schokbrekers, Skil Doe-het-zelf-set, TiJI's Medische Encyclopedie (6 delen), Bosch- wasemafzuigkap, Excelsior-Tornado stofzuiger, Iriset- te donsdekens, 1 wandkleed- en 5 kussenpakketten van Van Schuppen, een Rosenthal koffieservies van Focke Meltzer, Wolff kofferbarbecue, verlichte reliëfglobe, Pako buitenlantaarn, Melitta koffiezet apparaten, dreamland-deken en sleepland-voeten- deken van Martex, een elektrische haarkrulset, airbrush en autocurlers van Carmen, een pakket van 55 miniatuurauto's (World Present), een kaas van het Zulvelbureau, Readers Digest-dierenatlas- sen, Nutricia koffieservies, Isolectra lettertang, twee KNVB-kaartjes voor wereldkampioenschappen voetbal 1974, Herman's schoenen-waardebon 50, handzagen van Sandvik, Luxo 1001 bureaulamp, pakketten Honlg-artikelen, Coca Cola blikradio, 4 grote kalkoenen (Plulmvee-produktschap)Luitingh puzzelwoordenboek, 100 Jago-shawls, Giemme auto handschoenen, elektronisch jaarboekje (Mulder kring), Pokon-Chrysal pakket. Chronisch zieken en invaliden, die dag in dag uit aan bed, huis en/of rolstoel zijn gekluisterd, heb ben ook recht op vakantie. Het Rode Kruis biedt daartoe de mogelijkheid op zijn hospitaalschip en in zijn twee tehuizen. Aan meer dan vijfduizend patiënten per jaar. Dat kost geld, veel geld. dat U nu kunt bljeenpuzzelen. Met daarbij de zeer grote kans dat U zelf een fantastische prijs wint. Het door het bedrijfsleven ter beschikking gestelde prijzenpakket heeft een waarde van een kwart mil joen gulden. Deze week gaan de eerste 20 000, eruit. Doe dus mee. CARAVANS keukeninstallatie Zó inzenden U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het Nederlandse Rode Kruis Postlaan 67, s-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1,(maximaal 5,aan gel dlge postzegels U kunt net zoveel oplossin gen Inzenden als U wilt, mits voldoende gefrankeerd. U kunt ook Uw oplossing op een girobiljel (geen girobetaalkaart) schrijven Maak dar tenminste 1,— öf zoveel U wilt over op giro 30 46 067 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage Uw oplossing moet op 29 november binnen zijn. Op 3 december trekken notaris Van Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen (N.-H.) de fantastische prijzen. televisie Een geschenk van Hotelplan bv Internationale Reisorganisatie, Den Haag. De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chronisch zieken en invaliden is verleend door de Minister van Justitie, bij besluit van 31-10-'73, nr. L.O. 700/143/230. II 12 HB13 14 15 52 33 36 37 In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijkgenummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. 45 31 22 I 17 40 6 Benelux BV serviezen Horizontaal: 1. dagblad - 4. vettig mengsel - 8. lidwoord - 10. slee - 11. familielid - 13. In olie gebakken reepjes aard appel - 16. en dergelijke (afk.) - 17. schoenmakerspriem - 19 heidemeer- tje - 20. groot water - 21. trans euro- pean express (afk.) - 23. bevel - 25. laag groeiende sporeplant - 26. gravin van Holland - 28. gravure - 30. In orde - 32. cilinder - 34. vod - 36. vrouw van Jacob - 38. bevel - 39. familielid - 41. met dank (afk.) - 42. pers.vnw. - 43. uiting van pijn - 45. krijgsmacht - 46. vlezig, rekbaar or gaan. Verticaal: 1. klant - 2. ten bedrage van (afk.) - 3. bedrog - 5. dof - 6. daar - 7. oor zaak - 9. onhellsgodin - 12. reeds - 14. wees gegroet - 15. meisjesnaam - 16. rivier in Friesland - 18. meubel - 20. zitting voor ruiter - 22. Europeaan - 24. deel van een boom - 27. muziek instrument - 29. groente - 30. vreem de munt - 31. lijst - 33. onder andere (afk.) - 35. lofdicht - 37. eminentie (afk.) - 39. nuttige dieren - 40. snel - 42. was getekend (afk.) 44." ajuin. De ruimte voor deze puzzel Is door Uw nieuwsblad belangeloos ter be schikking gesteld. Een Pallas keukeninstallatie van Bruynzeel B.V., Zaandam f 4.000. Een kleurentelevisie van Philips Ne derland N.V., Eindhoven f 2.595. Een 14-daagse vakantiereis voor 2 personen naar Tunesië, a f 900.— p.p., aangeboden door Hotelplan B.V., Den Haag f 1.800.— Een porseleinen servies van Thomas Benelux B.V., Maastricht f 1.000. Voorts werden ter beschikking ge steld: Een Elna Press van f 699.door Sobrux, Amsterdam Een Prisma Quartz-horloge van f 595.door Jansen, Post Cocx, Amsterdam Een Thermal 25-wasdroger van f 578.door Zanker Nederland, Woerden Een Starlet 353-naaimachine van f 549.door Singer, Amsterdam Een pakket tapijttegels van f 500. door Heuga Benelux, Scherpenzeel Vier Special D-schokdempers montage a f 500.door Koni, Oud- Beijerland Een doe-het-zelfuitrusting v. f 395. van Skil Nederland, Breda Een medische encyclopedie in zes de len van f 375.door Uitgeverij Tijl, Zwolle Een wasemafzuigkap Bosch DUH 61 van f 311.door Willem van Rijn, Amsterdam Een stofzuiger van f 295.door Excelsior Tornado, Dordrecht Een pakket donsdekens laken- overtrek sloop van f 250.door Irisette, Barneveld Een zelfknoop-wandkleed-pakket v. f 179.25 door N.V. Kon. D.S. van Schuppen, Veenendaal Een koffieservies Rosenthal van f 1 50.door Focke Meltzer, Am sterdam Een kofferbarbecue van f 149. door Wolf Gerote GmbH, Ede Een verlichte reliefglobe v. f 100. door Eerste Nederlandse Globe In dustrie, Zwolle Een buitenlantaarn van f 100. door Zilverwarenfabriek Pako N.V., Rhenen En tenslotte nog tal van andere fraaie prijzen Zeven koffiezetapparaten Ma 110 van f 99.50 per stuk door Melitta Nederland N.V., Bussum Een dreamland-MHS-deken van f 99.— door Martex, Haarlem Een elektrische baarkrulset van f 94.95 door Carmen Curler Company, Amsterdam Een Carmen Airbrush van f 69.95 en twee Carmen autocurlers van f 44.95 Een pakket met 55 autootjes van f 90. door World Present B.V., Roermond Een kaas van 10 kg van f 75.van het Nederlands Zuivelbureau, Rijswijk Vijf grote geïllustreerde dieren-atlassen van f 69.95 door Uitg. Mij. The Readers Digest N.V., Amsterdam Een klokkenservies van f 55.door N.V. Nutricia, Zoetermeer Een lettertang van f 50,door Isolectra N.V., Rotterdam Twee kaartjes wereldkampioenschap voetbal van f 50.door K.N.V.B. Den Haag Een waardebon van f 50.door Herman's Schoenen B.V., Utrecht Een slecpland-voctendeken van f 49.50 door Martex, Haarlem Twee handzagen van f 35.50 per stuk door Sandvik Staal N.V., Schiedam Een Luxo 1001-bureauIamp van f 35. door Kamphuys Oosterbaan, Amster dam Vier pakketten artikelen van f 30.per stuk door Honig Merkartikelen, Koog a/d Zaan Een blikradio van f 25.door Coca-Cola Exp. Corp., Amsterdam Vier kalkoenen van 3 kg, f 25.per stuk door Produktschap Pluimvee en Eieren, Zeist Vijf kussenpakketten van f 18.95 door N.V. Kon. D.S. van Schuppen, Scherpen zeel Het bock 150.000 puzzelwoorden van f 16.90 door Uitgeverij Luitingh B.V., Laren N.-H. Honderd Jago-shawls van f 15.door Jan van Gooi N.V., Amsterdam Een Giemme autohandschoen van f 10.95 door Fa. G. van Amersfoort, Zeist Tien elektronische jaarboekjes van f 7.95 door Uitgeverij De Muiderkring N/V., Bussum Drie verzorgingspakketten Pokon-Chrysal van f 6.15 per stuk door H. P. Bendien, Naarden

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 13