Pocket rekenmachine Wat komen die Landmeters in Den Hoorn eigenlijk doen? III.MMKIiWS de nieuwe OPEL K ADETT - - - - Uw volgende wagen OPEL GARAGE RENTENAAR ZDH haalt oud papier op Hel bij brand 2066 Ongeruste dorpsbewoners: Goede opbrengst verkoopraiddag üorpseommissie Den Burg vergadert Cadeau-ideetjes voor Sinterklaas W -Ö' b.v. larigeveld de rooij Ook voor de komende dagen heeft City theater drie films in petto, te be ginnen met „Jane Eyre" op donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond Het is de verfilming van Charlotte Brontés ge lijknamige boek. In de hoofdrollen spe len ondermeer Nyree Dawn Porter, be kend als Irene an de „Forsyte Sage" en George C. Scott, die voor de film „Pat- ton" een oscar kreeg, als beste acteur van het jaar 1972. De titelrol wordt ver tolkt door Susannah Yoiik. De regie was in handen van Delbert Mann Het ver haal gaat over het weeskind Jane, dat na tien jaar ellende op een kostschool, in dienst treedt als gouvernante op het landgoed Thornfield. Deze nieuwe om geving is voor Jane zeer onaangenaam. Haar werkgever Rochester is hooghar tig en roekeloos en de nachtelijke rust wordt verstoord door afgrijselijke gillen en krankzinnig gelach door het huis. Wanneer Roc-he9ters bed op een gegeven moment in brand staat en Jane hem redt, ontstaat een wederzijds waarde ren, dat later op een liefdesbetekenis uitloopt. Als de kerkelijke huwelijksin zegening plaats vindt, komt een en an der aan het licht, met het gevolg dat Jane vertrekt. Voor de jeugd draait zondagmiddag om drie uur een film van „Robin Hood en zijn schelmen". Graaf Andrew is op kruistocht en laat vrouw, zoon en broer achter. Wanneer een koerier broer Gil bert de tijding brengt, dat Andrew ge vangen is genomen door een sheik en deze 10.000 daalder losgeld eist, koopt Gilbert de koerier om- deze moet tegen Andrews vrouw zeggen, dat haar man is gesneuveld. Zo gezegd, zo gedaan. Gil bert erft Andrews geld en titel en stelt Andrews vrouw voor de keus: werken of verdwijnen. Zij kiest voor het werk. Hevige conflicten binnen de kasteelmu ren volgen Andrews zoon Robert en de jagermeester John vluchten en belan den bij Robin Hoed. Hier treffen zij ook de koerier aan, die, door schuldgevoe lens gekweld, een bekentenis doet. Met de hulp van Robin Hood gaan Robert en John op pad om Andrew te bevrijden. Veel vuistwerk kan men zien in „Hap Ki Do". In 1934 zucht Korea onder Ja panse bezetting. De beroemdste sport school Hap Ki Do keert zich openlijk te gen de onderdrukkers en de meester Shih wordt gedwongen drie van zijn beste Chinese leerlingen te verwijderen. Een meisje Yu-Ying en twee jongens keren naar huis terug en vinden daar een nieuwe Hap Ki Do school. Hun meester stuurt hen naar andere sport- soholen met vredesboodschappen. Fan bezoekt de Zwarte Beer school, geleid door een Japanner Toyota. Fan wordt in een valstrik gelokt en daarna ont staat er een bloedige vete tussen de Hap Ki Do's en de Zwarte Beren, die niet eerder eindigt nadat Toyota en zijn handlangers zijn onschadelijk gemaakt. Zondag- tot en met dinsdagavond om acht uur. Keuring: 18 jaar. Nyree Dawn Porter en George C. Scott in een scène nit de film „Jane Eyre" tiaar het gelijknamige boek van Charlotte Brontê. zuinig en met een hoge inruilwaarde. De Opel Kadett met een 1,2 liter .,N" 52 Dm pk motor en met een 1,2 liter „S" 60 Din pk motor. Komplete serie modellen in 2- en 4-deurs sedans, Coupé's en Caravans. En verschillende uitvoeringen: Kadett, De Luxe en S.R. Kom eens langs en maak een vrijblijvende proefrit. OOSTEREND TEL. 227 □PEL vermenigvuldigen delen optellen aftrekken Voor mini-prijs nu bij Zolang de voorraad strekt voor 198,(excl. BTW) DEN HOORN Papier wordt schaars en als gevolg daarvan is de prijs voor oud papier op een aangenaam niveau komen te liggen. De sportvereniging ZDH wil daarom zoveel mogelijk inza melen en houdt zaterdag (morgen) in Den Hoorn een 'huis-aanjhuis aktie. De Hoorndcrs worden derhalve verzocht hun oude kranten, tijdschriften e.d te bun delen en klaar te zetten. Zoals bekend houdt de Werkwinkel" in Den Burg een soortgelijke aktie. Mor gen echter alleen in de volgende stra ten: Schilderend, Wezenland en R.P. Keijserstraat. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066 Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. DEN HOORN Menig inwoner van Den Hoorn heeft de laatste tijd met een schuin oog de werkzaamheden van en kele heren uit Alkmaar gadegeslagen en zich afgevraagd, wat die komen doen, waarmee ze zich eigenlijk bemoeien. Angstvisioenen van wegomlegging, to renflats en afbraak kwamen in hem op. Geen wonder: ze lopen door je tuin, ze prikken stokken in de grond, spannen een lijntje en schrijven. En dat duurt nu al negen maanden. Hoe lang nog? Waar om doen ze dat? Wat gebeurt er met de gegevens? Vragen, waarop de heer A. Alberding, landbouwkundig ambtenaar van de landmeetkundige dienst van het kadas ter te Alkmaar ons een antwoord gaf. „In 1835 kwam het kadaster, de grondbeschrijving, van Nederland ge reed. Sindsdien is er veel gewijzigd, zo wel in het kadaster als buiten het ka daster om. Het ds de bedoeling om de grond verdeling opnieuw in beeld te brengen. Elke grens van ieder grondei gendom wordt op de kadastrale kaart duidelijk aangegeven. Vervolgens zal de oude kaart met de nieuwe vergele ken worden en komen de veranderingen aan het licht Zodoende is het kadaster weer volledig bijgewerkt en kan worden geraadpleegd bij aankoop van stukken grond e.d. Het is de grondeigenaar, die er uit eindelijk mee gebaat is. Voor hem wordt de juistheid van de eigendomsgrenzen nagetrokken. Vóór de definitieve opme ting van de grenzen krijgt hij een op roep. Wanneer hij bijvoorbeeld in het verleden buiten het kadaster om een grondruil met zijn buurman is aange gaan, kan hier alsnog over gepraat wor den en maatregelen worden getroffen om tot een goede juridische oplossing te komen". De landmeters tijdens hun werkzaamheden aan het Lage Achterom in Den Hoorn De vernieuwing was hard nodig. Men beschikt tegenwoordig over materiaal, waarmee veel nauwkeuriger kan wor den gewerkt dan 150 jaar geleden. Bo vendien wordt de schaal van de kaart vergroot, waardoor een duidelijker overzicht wordt verkregen. Voorheen was de schaal 1 2500, nu is die 1 1000; een aanzienlijk verschil dus. De vernieuwingswerkzaamheden van het kadaster te Alkmaar is overigens niet louter op Texel gericht, maar vindt landelijk plaats. Over niet al te lange tijd komt ook een deel van Den Burg aan bod. DE COCKSDORP De vrijdag ge houden verkoopdag van de Hervormde zusterkring dn De Cocksdorp heeft net to 1297,20 opgebracht. De dames zijn hierover zeer tevreden en verzochten ons allen die aan het welslagen hebben meegewerkt te danken. Er is nog een prijs af te halen: een boodschappenmand die is gevallen op lot blauw 8Ó5. De winnaar wordt verzocht de prijs met spoed af te halen op het adres Kïkkert- straat 89. De dorpscommissie van Den Burg houdt maandagavond in hotel „Den Burg" aan de Emmalaan de jaarverga dering. Naast de bekende punten staat een discussie over de mogelijkheden tot inspraak op de agenda. Gehoopt wordt op grote belangstelling van de inwo ners van Den Burg. voor gezellige winteravonden tafeltennisset compleet 9,95 batjes, netjes enz. ook los in diverse prijsklassen. dart-spelen ƒ13,95 dam- en schaakspelen. - |t>>*

Texelsche Courant | 1973 | | pagina 15