V AGENDA %4- ViLVLLLL- Nu nosgrotcrc winten met de» NMB- Spaaivinst- biljcten. 1 Nationale cActie cl^gde kruiswoordpuzzel nr. 4 Renteveiogpngtot 9% Distributie bulkgas Toezegging van beroep Rustige jaarwisseling op Texel Korrektie jaaroverzicht Bel bij brand 2066 Munten- en ansichtenclub exposeert Blikschade Kotex behaalde goede resultaten op kersttentoonstelling Slippartij op oudejaarsavond VERVOLG VAN PAG. 1 DICKSON w M1*. éBfoi. é/Pk éÊk U hebt keuze uit Mogelijkheden: Geld voor fietspad bij Postweg Zaterdag uitreiking Dubbele Von Sion nuan-programma erkwinkel gereed a, Eilanompetitie volleyb starweer op 8 januaiió; s Ook 'bulkgas (Polygas, Shell, Negam, Koelewijn e.d.) valt onder de distribu tiemaatregelen. Wie over gas wil blij ven beschikken dient aanvraagformu lieren af te halen bij het gemeentehuis. De maatregel geldt ook voor LPG Op Texel wordt vrij veel bulkgas gebruikt: zo'n twee tot drie miljoen liter per jaar. De Hervormde kerkeraden van^Den Hoorn en Waal en Koog hebben toezeg ging van beroep gedaan aan kandidaat B. C. Helmers te Amsterdam. Kandi daat Helmers komt donderdagavond (heden) om 19.30 uur kennis maken met de Hervormde gemeente van Den Hoorn in „Ons Huis", vrijdagavond om 19.30 uur in „De Schuilhut" te De Koog en om 21.00 uur in de kerk te De Waal. De jaarwisseling is op Texel zonder incidenten van betekenis verlopen. Af gezien van het ontsteken van grote hoe veelheden vuurwerk was er sprake van voorbeeldige rust. De politie heeft al thans niet hoeven optreden. In het cen trum van Den Burg waar het in vroege re jaren wel eens tot vernielingen en andere ongeregeldheden ds gekomen was het opvallend kort na het midder nachtelijk uur stil. Wel werden om streeks die tijd uit de Warmoesstraat twee fietsen gestolen. LANDBOUW EN VEETEELT In het jaaroverzicht over de Texelse landbouw zijn in het gedeelte onder het kopje „Zuivelfabriek illustreert goede resultaten" een paar woorden weggeval len, die aanleiding kunnen geven tot misverstand. Het betreft de laatste alinea. Dit ge deelte moet als volgt luiden: „Deze ont wikkeling roept de vraag op hoeveel jaar het nog mogelijk zal zijn om de melk in bussen aan te voeren bij de zui velfabriek. Een vraag, die in diverse de len van ons land aan de orde is. Men hoort daarbij termijnen van 3-5 jaar noemen. Een wat angstige zaak voor de kleinere melkveehouders". Door het wegvallen van „in bussen" werd een verkeerde indruk gewekt. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066 Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. Vanavond is in het C. E. Gollards Rustoord een tentoonstelling te zien van de munten- en ansichtenclub De expositie is in de eerste plaats bedoeld voor de bewoners van het rustoord maar andere belangstellenden zijn ook welkom, tot ca 20.00 uur. Het is de be doeling de tentoonstelling ook te hou den in „Irene" en „Sint Jan". Op het Schilderend deed zich maan dag een aanrijding voor tussen de Mer cedes van een Duitse toerist en de BMW van een Texelaar. De Duitser wilde ach teruit wegrijden, stopte voor de nade rende BMW maar toen hij opnieuw gas gaf was de BMW nog niet voorbij zodat een botsing volgde De schade was licht. Op de vorige week in Den Helder ge houden en door de Kleindiersportver- eniging „Den Helder en omstreken" ge organiseerde provinciale kersttentoon stelling, boekten de leden van de KSV „Kotex" zeer fraaie successen. Zo werd een Welsumer hen van de heer S. Tjepkema fraaiste hen der Ne derlandse rassen. Met een leghorn Sil ver Duokwing haan werd dezelfde fok ker fraaiste haan der buitenlandse ras sen. Tevens werd de heer Tjepkema de finitief winnaar van de wisselbeker voor het hoogste aantal punten. Sierdui- ven, bij de Briinner kroppers de heer S. Tjepkema 1 ZG; 1 F tevens beste der kropperrass'en en - winnaar N.B.S. ere prijs. Met Modena Gazzi behaalde de heer C. Bruin 1 ZG Konijnen, Vlaamse reuzen, S. Tjepkema 1 ZG. Franse hang oren, M. D. Kuiper met bonte ram 1 F, tevens kampioen in zijn ras, 2e werd de heer P. v. d. Molen met een witte ram 1 F, tweemaal ZG. Mevrouw Rentenaar behaalde drie keer G evenals de heer A. Timmer. In de middenrassen verdedig de de heer M. Bakelaar de Kotex-kleu- ren met succes bij de witte weners; hij legde beslag op de eerste plaats en werd tevens mooiste dier eigen fok 1973 van „H en O". Bij de Havanna en Alaska behaalde de heer C. Bruin tot twee maal toe ZG en twee keer het predicaat F en wist hiermede in drie klassen de eerste plaats te bezetten Angora: mevrouw N. Slikker één maal F en één maal ZG. Bel gische hazen: S Tjepkema één maal ZG. De combinatie Rijk werd met een oude Madagascar Ned. dwerghangoor de bes te in zijn ras. Om kwart over elf op oudejaars avond ramde een 43-jarige Texelaar op de Beatrixlaan een lichtmast en een ge parkeerde auto De lichtmast knapte af en de auto werd beschadigd. De aanrij ding was het gevolg van een slippartij die ontstond door hard rijden en rem men in de bocht. Ook de auto van de be trokkene (een Taunus) werd flink be schadigd. De politie konstateerde ge bruik van alcohol en vorderde het rij bewijs in. SCHIMMENSPEL alle boekhandelaren in Den Burg) zal dus spoedig opnieuw zijn uitverkocht en dan zo goed als zeker definitief. Het is te hopen dat voor „Schimmenspel" zo veel belangstelling zal blijken te be staan dat ook andere op dit moment slechts antiquarisch en voor veel geld verkrijgbare uitgaven volgens hetzelfde technische procédé kunnen worden ver menigvuldigd. Het zou menigeen een unieke kans geven om een „Texelse bi bliotheek" aan te leggen of uit te brei den. Isaak Tirion Ter recensie kregen wij ook toegezon den een exemplaar van een facsimile herdruk van een gedeelte uit de „He- dendaagsche historie of tegenwoordige staat van alle volkeren, XVIlIde deel, vervolgende de beschrijving der Ver- eenigde Nederlanden en wel in het by- zonder van Holland" uitgegeven door Isaak Tirion te Amsterdam in 1750. Lees- en schrijfwarenwinkel „Het Open Boek" maakte van 22 pagina's van dit oeroude naslagwerk een apart boekje, dat als omslag een fraai antiek kaartje van het Waddengebied kreeg. Het was een drukopdracht van archi tect Jan Visser die het boekje bij een kennis had ontdekt en op het idee kwam de 22 pagina's waarin het eiland Texel wordt beschreven te laten herdrukken '(in een oplaag van 200 exemplaren) en omstreeks kerstmis als relatiegeschenk te benutten. Die eerste druk is dus niet in de handel geweest maar 'bij drukkerij Brügemann werd voor een tweede druk van 400 exemplaren gezorgd. Deze zijn voor een luttel bedrag te koop, ook bij alle boekhandels. Het is bijzonder boei end om deze beschrij ving van Texel van meer dan 200 jaar geleden te lezen. De gegevens omtrent bevolkingsaantal, vormen van nijverheid en handel, geo grafie e.d. zijn zeer gedetailleerd en vormen een aardige historische achter grond op een moment dat Texel zich in het kader 'van het streekplan in soortge lijke gegevens verdiept. Met medewerking van Uw nieuwsblad Dit is de vierde van dertien kruis- I woordpuzzels in Uw nieuwsblad voor I de Rode Kruisactie „Vakantie voor I gehandicapten". De eerste driemaal I hebben ruim 500 deelnemers een I fantastische prijs gewonnen en ook J ditmaal kunt U meedingen naar een rijk geschakeerd prijzenpakket met 'een waarde van vele duizenden gul dens, zoals U hieronder kunt vast- 13tellen. Aan het slot van de actie zullen de bijzondere eindhoofdprijzen zoals een stacaravan van Dlck Wlsslnk en een Mark Orgel van Benelux Musical Instruments worden uitgeloot. Daar voor moet men alle letters E optellen die In alle oplossingen voorkomen. Tel daarom straks vast de E's als U het grote diagram op deze pagina hebt Ingevuld. Het Is niet de bedoeling dat U de letters E van de slagzin nog eens extra meetelt. Van deze puzzel dient U weer alleen de slag zin In te sturen. De wijze waarop dat moet gebeuren staat elders aangegeven. De hoofdprijzen van deze puzzel zijn: Kleurentelevisie van Philips Nederland 2595,— Porseleinen servies van Thomas Benelux B.V., Maastricht 1000 Spiegelreflex kleinbeeld camera met tas van llford Foto N.V., Amsterdam 943,80 Starlet 353 naaimachine van Singer N.V., Amsterdam 549 Novilon-vloerbedekking van NLF-Krommenie B.V. 500 Medische encyclopedie in zes delen van Uitgeverij Tijl, Zwolle 375 Wasemafzuigkap Bosch DUH 61 van Willem van Rijn B.V., En tenslotte deze fraaie prijzen: Een elektrische haarkrulset van 94,95, Car men Curler Company N V., Amsterdam; Pak ket miniatuur-auto's van 90, World Present B.V., Roermond; Carmen Airbrush van 69,95, Carmen Curler Company N.V., Amsterdam, Luxe aluminium huishoudtrap van 62,50, Industrie en Handelsonderneming „Bijstede" B.V., Nunspeet; Twee autocurle'rs van 44,95, Carmen Curler Company N.V.. Amsterdam; Schoenenwaardebon van 50, Herman's Schoenen B.V., Utrecht; Twee handzagen van 35,50, Sandvlk Staal N.V., Schiedam; Luxo 1001 bureaulamp van 35, Kamphuis Oos- terbaan B.V., Amsterdam; Vier pakketten Honig-artikelen van 30, Honig Merkartikelen B.V., Koog a/d Zaan; Drie kalkoenen van drie kg van 25, Produktschap voor Pluimvee en Eieren, Zeist; Twee keer vijf blikken ham van 25, Vleeswarenfabriek Th. S. v d. Laan B.V., Rijswijk Z.H.; Blikradio van 25, Coca- Cola Export Corporation, Amsterdam; Vijf kussenpakketten van 18,95, N.V. Koninklijke D. S. van Schuppen, Veenendaal; Koffieset Modern, bestaande uit glazen koffiepot filter fllterzakjes van 16,50, Filtropa, Maastricht; Puzzelwoordenboek met 150.000 woorden van 16,90, Luitlngh B.V. Publishers, Laren N.H.; 100 sets mini-lorries van 16,50, Imp. A. Hirondel, Son N.-Br.; Autowashand- scnoen Giemme NT van 10,95, Fa. G. van Amersfoort, Zeist. In de afgelopen weken rond Kerstmis en Oud- en Nieuwjaar brachten tientallen een zame en vaak gehandicapte bejaarden een vakantieweek door In de Rode Kruls-tehuizen te Wezep en De Steeg. Intussen werd het hospitaalschip J. Henry Dunant op de werf In gereedheid gebracht voor het nieuwe vakantieseizoen dat in maart begint en aan bijna 2500 chronisch zieken een unieke week zal bezorgen. Daarvoor kunt U nu geld bijeen- puzzelen. En terwijl U dit Rode Kruis-werk steunt maakt U zelf kans op één van de vele grote prljzenT^le^fiefNederlandse bedrijfs leven voor deze actie gratis ter beschikking heeft gesteld. Amsterdam I 311 Voorts kunt U winnen: Een Moulinex grill van 255. Moulinex B.V., Rotterdam; Donsdeken lakenovertrek sloop van 250, Irlsette, Barnevold; Prisma Electronic horloge van 229, Jansen, Post Cocx N.V., Amsterdam; Zelfknoop-wandkleed- pakket van 179,25, N.V. Koninklijke D. S. van Schuppen, Veenendaal; Twee Rollei Com puter Flitsers van 145, llford Foto N.V., Amsterdam; 8-daa.gs kris-kras-abonnement 1e klasse voor 2 personen van 144, Neder landse Spoorwegen, Utrecht: Twee Rollei Pocket Flitsers van 119, llford Foto N.V., Amsterdam; Twee muzlek-orgel-cursussen van 120, Benelux Mu;ileal Instruments B.V., Rijs wijk; Verlichte reliëfglobe van 100, Eerste Nederlandse Glob«i Industrie, Zwolle. In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijkgenummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elde rs aangegeven wijze In. Zó inzenden U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis. Postlaan 67, s-Gravonhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal ƒ1,(maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen Inzenden als U wilt, mits voldoende ge frankeerd. U kunt ook uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,óf zoveel U wilt over oo giro 30 46 067 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 10 januari binnen zijn. Op 14 januari trekken In Bergen (N.H.) notaris Van Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen. De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantleprojecten voor chronisch zieken en invaliden is ver leend door de Staatssecretaris van Justitie, bij besluit van 31-10-73, nr. L.O. 700/143/230. Horizontaal: 1. vast - 4. effen - 8. kanaal peil (afk- 10. uitgesloten aansprakelijkheid (afk.) - 11. lid woord - 13. brandverf, smeltglas - 16. voor zetsel - 17. plaats in Gelderland - 19. iemand - 20. persoon - 21. Europeaan - 23. open plek In het bos - 25. medicijn - 26. Ik (latljn) - 28. metaalsoort - 30. voorgevel - 32. watering - 34. meisjesnaam - 36. roem - 38. titanium (afk.) - 39. afscheiding - 41. woordenboek (afk.) - 42. bevestiging - 43. ambtshalve - 45. neiging tot drinken - 46. plaats in Zuid- Holland. Verticaal: 1. zitting voor een ruiter - 2. kosten koper (afk.) - 3. plaats In Gelderland - 5. vrijgevig - 6. water In Brabant - 7. beetje scheel - 9. voorzetsel - 12. editie (afk.) - 14. voorzetsel 15. een weinig - 16. tantalium (afk.) - 18. keur - 20. toverkunst - 22. bijbelse figuur - 24* mannetjesdler - 27. bijwoord - 29. grappen maker - 30. puntig voorwerp - 31. opstande ling - 33. kippenprodukt - 35. onderricht - 37. rijkswaarde (afk.) - 39. stof In Ijle toestand 40. sociaal economische raad (afk.) - 42 junior (afk.) - 44. in orde (afk.). 31 129 37-40 26 10 27 24 40 29 Een andere manier van sp, met een leuke spaarwinst na 2, 4'A of 6 jas NMB Spaarwinstbiljetten zijn aan toonder en verkrijgbian de kas van elk NMB kantoor. U stort LooptijRente U ontvangt 865,33 2 jaa Th 1.000,- 4.326,66 2 jaai7'/2 5.000,- 699,96 4V2 jaai8'/4 1.000,- 3.499,81 4'/2 jaai8'/4 5.000,- 596,27 6 jaarg 1.000,- 2.981,34 6 jaar9 5.000,- Vraag eenthtingen over deze spaar- mogelijkhet NEDERLAhHE MIDDENSTANDSBANK Van de 19 miljoen gulden die minister Boersma voor de werkloosheidsbestrij ding in Noordholland beschikbaar heeft gesteld, is een deel bestemd voor de ver breding van de Postweg met een fiets pad. Donderdag 3 januari Om 20.00 uur begint in „De Raadskel- der" de postzegelruilbeurs. Vrijdag 4 januari In het gebouw bij de Doopsgezinde kerk houdt de fotoclub De Kiekendief de jaarvergadering. Ook worden dia's van leden vertoond; aanvang 20.00 uur. Zaterdag-.5 januari De Werkwinkel haalt oud papier op in de Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat en Drijverstraat. In de Paardenstal aan de Hollewal wordt van 14.00 - 16.00 uur ruilbeurs gehouden. In de Burgemeester De Koninghal wordt de Dubbele Von Sion uitge reikt aan het slot van een gevarieerd programma, verzorgd door diverse verenigingen. Maandag 7 januari In „Het Witte Huis" te De Koog kan worden deelgenomen aan de winter gesprekken der kerken, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 8 januari Voor deelname aan de wintergesprek ken van de kerken kan men terecht in „Ons Pluis" te Den Hoorn, aanvang 20.00 uur. Vaste data: Iedere woensdagmiddag van 15.30 - 17.00 uur legpuzzeltheek in het ge bouwtje van de muziekschool aan de Parkstraat. Iedere donderdag van 10.30 - 11.15 uur bejaarclengymnastiek in „Casino". Uitzending bejaardenomroep: maandag 18.30 - 19.30 uur gevarieerd program ma; woensdag 18.30 - 19.15 uur groot nieuws voor u; donderdag 18.30 - 19 15 uur gevarieerd programma. Op vrijdag staat de bibliobus van 11.00 - 11.30 uur op de hoek Postweg-Muij- weg in Zuid-Eierland; van 11.45 - 12.15 uur bij de school van Midden- Eierland; van 13.00 - 14.45 uur bij de oJ. school van Oudeschild en van 15.00 - 15.30 uur op de Dageraad (bij nr 10) in 't Horntje. k ^dagavond a.s zal an de Bui mer De Koninghal te Den B wee trofé Dubbele Von Sion wor uitj'kt aan een of meer Texelse eniipn of personen die in het af loptaar een uitzonderlijke prest heb .geleverd of bereikt. Zoals bru<jk zal de uitreiking plaatst dem het slot van een gevarief j; avouaaraan door diverse verenij genxlt meegewerkt. De verzorg van programma is deze keer ovei laten onder meer leerlingen van verdere scholen, de deelnemers de \assenencursus van de muz sohoexel, de stichting bejaarden roep,leling Texel van de Bond PlatLdsvrouwen, de gymnastiek^ enigiTexel, enikele winnaars van soliststival en de dansgroep O DansCexel. Tevens zal door de J. C. in de film oVer Oosterend sent worden vertoond. De Tex bejaai zijn op deze avond van h welktEvenals voriig jaar zal voor geen cte middag worden belegd A' ia M or 4 :e; st .11 joi Is Voof? maand januari staan de gendeLfcen op het programma vai papienmelingsgroep Werkwink op zatag 5 januari de Thijsseli m Binsbenstraat, Brouwerstraat en 0 Drijveaat, op 12 januari de Tjakk— straat, ieuwstraat, Meester Kr straat, rdetstraat en de Hailerv 19 jam.de Beatmxlaan, Gravensti Warmo.raat en Zwaanstraat entJ 26 janu zijn aan de beurt de Kojtl: straat, rgwal, Waalderstraat en 1r» nenburjlen wordt verzocht géén p tics meegeven. W Progrma heren: 19.1Ur: Koffiebar-Amro 19.5Ur: Koog-Koorn 20.2iir: Dnjver-v. d Meer 21.0ür: Koog-Smash Prograna dames: 19.15ir: Tevöko m.-Koog 19.5(hr: Tevoko 5-Smash 20.25ir: Tevoko 4-F.C. Beer 21.00ir: WGD-Badminton Het veire programma wordt reikt op derste speelavond.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 2