Rijkswaterstaat akkoord met visserijsteiger in werkhaven lationale Actie Rode Kruiswoord luzzel nr. 7 erwtensoep I demimel I rosé moe barilB afwasmidi Financiering is nog een probleemmaar TOCH SUBSIDIE VOOR VOETGANGERSVERENIGING kopen bij de spar is sparen bij de koop Met medewerking van Uw nieuws Prijzenpakket Zo zijn er de volgende hoofdprijzen Horizont* Verticaa Doel van de actie Zó inzend 179 voor kopen bij de spar is sparen bij de koop Rijkswaterstaat gaat akkoord met de bouw van een steiger in de nieuwe werkhaven van Oudeschild. De steiger, zal de dringend noodzakelijke kade ruimte bieden voor de snel groeiende kottervloot. De toestemming van rijks waterstaat betekent dat de nieuwe ha ven niet meer uitsluitend als werkha ven wordt beschouwd, zoals tot dus ver het geval was. Realisering van het belangrijke projekt is nu alleen nog een financiële kwestie. Rijkswaterstaat heeft er geen geld voor beschikbaar. Tot voor kort voelden ook de vissers er weinig voor om financieel over de brug te komen. Maar onlangs ver klaarden de vissers zich bereid tot een bijdrage van ƒ25.000,- per jaar. Dat is een zeer bescheiden bedrag, maar het klimaat om tot een oplossing te komen is er toch belangrijk door verbeterd, zo stelde de heer J. Zuidewind in de dinsdagavond gehouden raadsverga dering. Burgemeester Sprenger vertelde dat B. en W. er al geruime tijd vanuit gaan dat naast de gemeente ook de vissers iets zullen bijdragen. Het be leid is erop gericht om geld los te krij gen van provincie en rijik Het is waar dat Rijkswaterstaat voor een dergelijke voorziening geen geld zal onttrekken aan hetgeen beschikbaar is voor de Del tawerken, maar het ministerie van Ver keer en Waterstaat heeft wellicht uit een andere bron iets uit te keren. Voor het opstellen van een nauwkeurig kos- tenplan is de tijd evenwel nog niet rijp Voetgangersbescherming De Nederlandse Vereniging voor Be scherming van Voetgangers heeft de ge meente gevraagd om financiële steun ter grootte van 1 cent per inwoner. B. en W. voelden er niet veel voor want het eind is zoek als allerlei op zichzelf nuttige in stellingen op een dergelijke steun aan spraak zouden kunnen maken. De heer Cor Ellen (Pakt) toonde zich over dat standpunt verdrietig. „We maken toch ook kosten voor mensen die zich op een andere wijze dan te voet verplaatsen", zo luidde zijn argumentatie Hij vond de voetgangersvereniging minstens zo belangrijk als de vereniging van burge meesters en secretarissen waaraan de gemeente wel een cent per inwoner uit geeft. Ellen kreeg de andere raadsleden op zijn hand. Bij stemming bleek alleen de heer Zuidewind tegen te zijn de wethouders waren derhalve ook „be keerd". Zuidewind zag niet zoveel in de voetgangersvereniging, wel in de Ver eniging voor Veilig Verkeer die de be langen van alle weggebruikers behar tigt. De steun aan laatstgenoemde ver eniging vond hij voldoende. Oppervlaktewater Akkoord ging de gemeenteraad met de overdracht van het kwaliteitsbeheer van het oppervlaktewater aan het Hoogheemraadschap Uitwaterende Slui zen. De condities waaronder dit gebeurt (o.a. de financiële gevolgen voor de ge meente) zijn nog niet bekend, maar om dat het om een principebesluit gaat kan er bij het bekend worden van de de tails altijd nog op worden teruggeko men. De heer Blanken zei alle vertrou wen te hebben, maar de heren Smit en Witte waren tegen; ze wilden eerst meer cijfers zien. De heer Witte stemde ook tegen de nieuwe financieringsregeling voor de huisvesting van ambtenaren Het be treft de regeling voor het verstrekken van bouwkredieten aan ambtenaren. Destijds werd het maximum vastgesteld op ƒ30.000,maar daar kan men al lang geen huis meer voor laten zetten. Het bedrag is nu opgetrokken tot ƒ70.000,Erg veel effekt zal dat overi gens niet sorteren want de gemeente is voor het verkrijgen van het geld afhan kelijk van de centrale financiering van de N.V. Bank voor Nederlandsahe Ge meenten Deze bank verstrekt vaste geldleningen slechts bij mondjesmaat. De regeling is verder uitgebreid met de mogelijkheid tot het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een bij derden verkregen eerste hypotheek en het verlenen van een tophypotheek tot maximaal ƒ25.000— onder verband van 2e hypotheek Het bezwaar van de heer Witte was van principiële aard. Het verstrekken van bouwkredieten is volgens hem een taak van de banken en niet van de gemeente. Door aankoop van een stuk grond met gebouw IfGasthuisstraat 24) van de heer Th. A. Bakker zullen wat volkstuintjes verdwijnen. Burgemeester Sprenger wilde wel eens nagaan of ergens anders dn Den Burg vervangende tuingrond kan worden aangewezen. Rommel In de rondvraag wees de heer Weijdt op de rommelige toestand bij het com plex bejaardenwoningen „De Ree" te Oudeschild. Het terrein wordt gebruikt als particuliere vuilstortplaats en vuil- verbrandingsplaats. Vorige week moest de politie worden gewaarschuwd omdat vlak bij het gebouw een vuur oplaaide ■met vlammen tot 6 meter hoog. De heer Weijdt verzocht de rommel van ge meentewege op te ruimen en er door verscherp toezicht voor te zorgen dat er niet opnieuw'vuil wordt gestort. Ver der maakte de heer Weijdt melding van de vele storingen die zich de laatste tijd weer dn het telefoonverkeer voordoen. Kalkar De heer Blanken vroeg aandacht voor de zg. Kalkar-heffing die ook de Texel se elektriciteitsgebruikers betalen om de omstreden kweekreaktor van Kalkar te bekostigen. De giftige afval van deze centrale levert een onoplosbaar pro bleem op. De bezorgdheid hierover is internationaal. Als het college oök be zorgd zou zijn, zou het zijn invloed bij het PEN kunnen aanwenden om de Kal karheffing teniet te doen. De burge meester zei dat de Kalkar-heffing is be trokken bij besprekingen die de ge meente momenteel inzake de elektrici teitstarieven voert. De heer C. Koorn maakte melding van literblik spar een ongeluk in de Dennen, waarbij een bosarbeider een boomstam op zijn hoofd kreeg. Achteraf bleek de ernst mee te vallen, dank zij de helm. De am bulance arriveerde om tien voor vier maar deze ging pas met de boot van vijf uur over. De heer Koorn vond dat veel te laat De voorzitter beloofde on derzoek. De heer Ellen herinnerde aan een ander ongeluk, waaruit blijkt dat dit geval niet alleen staat. Wat dat laat ste ongeluk betreft zei Mr. Sprenger, dat de telefoonlijn van de politie ge blokkeerd is geweest. Aan de waak zaamheid van de verantwoordelijke per sonen heeft het dn ieder geval niet ge mankeerd. De heer Ellen pleitte voor verplaat sing van de brievenbus bij de o.l. school te Oosterend. De heer Witte informeerde of al een regeling is getroffen voor de dierenart sen die voor het stichten van praktijk ruimte grond wilden kopen op het in dustrieterrein. In de vorige vergadering was die transaktie afgewezen omdat de voorgenomen bouw niet in overeenstem ming was met de bestemming. Mr. Sprenger zei dat de kwestie nog in be handeling is. (De dierenartsen hebben inmiddels in verband met het spoedei sende karakter van hun plannen om in Den Burg een praktijkruimte te stich ten, afgezien. De praktijkruimte wordt momenteel ingericht ten huizi hunner, de heer J. B. Beekn Waal. Red.). De heer Witte sprak met v over het bevolkingsonderzo hart- en vaatziekten dat vori; Texel is gehouden. Hij verzoc len bevorderen dat Texel ook onderzoek op kanker in wordt gebracht. Klachten over alarmering e, gelukken zijn tegenwoordig ni luaht. De heer J Zuidewind soonlijk getuige geweest van luk waarbij het ruim een half de voordat de dokter na de m plaatse was. De dokter moe Oosterend komen. De heer constateerde dat de toestand de weekenden veel te wensen De burgemeester antwoorddt alarmeringsproblemen momi onderzoek zijn. root zijn uw kansen bij deze puzzel de die met medewerking van dit blad ordt georganiseerd ten bate van het ode Kruis-project „Geef gehandicapten en vakantie". Bij deze zevende puzzel alt weer voor duizenden guldens aan rijzen te winnen. ,1et een gulden extra op de briefkaart of het girobiljet met uw oplossing maakt 'J kans op één van de tientallen prijzen lie het Nederlandse bedrijfsleven ter beschikking heeft gesteld. Wat U kunt winnen, voor welk doel deze actie is en boe U moet inzenden staat hieronder allemaal aangegeven. Voor de trouwe deelnemers wachten straks als eindhoofdprijzen o.m. een Dickson stacaravan van 10.000 van Dick Wissink te Willeskop en een Mark-orgel van 2295 van Benelux Musical Instruments te Rijswijk. En ook deze week worden er weer fantastische prijzen uitgeloot. 1. Een kleurentelevisie van Philips Nederland 2595. 2. Een Starlet 353 naaimachine van Singer n.v., Amsterdam 549. 3. Een Stereo Cassette Recorder, Vereniging Centra, Amersfoort - 389. 4. Een Moulinex-grill, Moulinex B.V., Rotterdam 255. 5. Een oud hollandse fauteuil, Meubelfabriek Annevelink B.V., Brummen - 250. 6. Een Prisma Electronic horloge, Jansen, Post Cocx b.v., Amsterdam 229. Voorts tal van andere, grote prijzen: Een pakket EFSI-miniatuurauto's van 90 (World Present b.v.. Roermond), een koffiezetapparaat van 75 (Douwe Egberts Nederland b.v., Utrecht), een luxe aluminium huishoudtrap van 62,50 (Industrie-en Handelsonderneming „Bijstede"b.v., Nunspeet), een schoenenwaardebon van 50 (Herman's Schoenen b.v., Utrecht), een tricot herenpyama van 36,50 (Sir Edwin b.v., Wllder- vank), een handzaag van 35,50 (Sandvik Staal n.v., Schiedam), een kalkoen van 25 (Produkt- schap Pluimvee en Eieren, Zeist), een blikradlo van 25 (Coca Cola Export Corporation, Amster dam), een doos kauwgom-mix van 24 (Maple Leaf b.v., Amsterdam, een puzzelwoordenboek In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijk genummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. 1. vaartuig - 4. iem wild jaagt - 8. frans 10. kauw - 11. lang; 13. serie - 16. met d 17. boomdeel - 19 pli derland - 20. bevel schaap - 23. niet dit maat - 26. fatsoei een weinig - 30. nutt 32. europeaan - 34, hert - 36. driehoekig 38. spil - 39. gewicht kingsmiddelen - 41. 42. muzieknoot - 43. - 45. onbep. vnw. - 4i 1. ombuiteling (afk.) - 3. Europeaa bijl - 6. bevel - 7. n del - 9. rustplaats het gezin - 14. rivier 15. steen - 16. meü 18. brandvrije ruimte deur - 20. pollepel vlakte maat - 24. e 27. mooi - 29. open bos - 30. grote afs bouwland - 33, ut 35. roem - 37. ons irt - 39. gesloten - 40. maat - 42. de dato eerste kwartier Cafk van 16,50 (Uitgeverij Luitingh B.V. Publishers, Laren N.-H.), een koffieset met pot, filter en zak jes van 16,50 (Filtropa Maastricht), een auto- washandschoen Giemme NT van 10,95 (Fa. G. van Amersfoort, Zeist) en een verzorgingspakket Pokon-Chrysal van 6,15 (H. P. Bendien b.v., Naar- den). Voorts zijn er meer dan honderd blocnotes met ballpoint In een bijzondere omslag ter beschik king gesteld, zodat In elk geval ook bij een deel nemer van dit blad een aantrekkelijke prijs terecht komt. Jaarlijks brengen vijfduizend gehandicapten een week vakantie door aan boord van de (nieuwe) J. Henry Dunant en in de twee vakantiehuizen van het Nederlandse Rode Kruis. Dat kost geld. Geld dat U nu bijeen kunt puzzelen. Talloze chro nisch zieken en Invaliden zullen er U dankbaar voor zijn. En niet alleen zij, ook hun familieleden door wie zij week in week uit worden verzorgd. Indirect krijgen ook die de gelegenheid even op adem te komen. Doe dus vooral mee aan deze Rode Kruiswoordpuzzelactie. U stuurt de gevonden slagzin kaart naar het speciale adn Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 67, s-GraVenhage. Plak naast de gewone frankerir minimaal 1.(maximaal 5, dige postzegels. U kunt net zov gen inzenden als U wilt, mit gefrankeerd. U kunt ook uw oplossingen op (geen girobetaalkaart) schrijven tenminste 1,óf zoveel U giro 30 46 067 van het Neder! Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 27 februaf Op 4 maart trekken in Bergen 0 Van Beusekom uit 'sGravenhag Brons uit Bergen de fantastischi literfles SPAR 3 flessen literflacon spar JfJS'voor H -iTO\,™r voor JTT'voor

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 6