BOEKENWEEK SÜ Het is weer IJOIEKIENWIEIEK i i bij uw boekhandelaar riK2Ê€<50MW©tl.J die op „griezelig" laartjes fi eu Goedh. tweedeh. fietsen gevr. 2 jonge honden DE TEXELSE BOEKHANDEL bij aankoop van f 10,- aan boeken van 28 februari t/m 9 maart 1974 LOUIS COUPERUS De collectie in de Boekhandel in de Parkstraat is nog veel uitgebreider b.v. langeveld de rooij tel. 2741 GESLOTEN. ƒ200,— i I.».-. bul'.- .««'.I.OO'MikMj Tlx it >.].lll.'Ai ik niet de vervvadhting heb, andpunten van de heer Van van ondergetekende één ter bij elkaar komen kan ik iet laten op „Griezelig" te re- •erste plaats dit: Ik betwijfel zeer groot gedeelte van de ten zich zorgen maakt over Van Lingen zal beschou- en mindere kwaliteit van het voedsel. Uit de aktiviteiten nsumentenbond met zijn dui- üjfcen krijg je meer de indruk, ;idh regelmatig zorgen maakt nv orijs van het voedselpakket, dan over de kwaliteit daarvan Onder getekende (heeft wat meer vertrouwen in de kunde van de scheikundigen dan de 'heer Van Lingen. Ze zijn naar ik meen in staat om minimaal kleine hoe veelheden van schadelijke stoffen op te sporen. De iheer Van Lingen (heeft het over de „ingepompte slagzin" van de chemische industrie „Gif of honger". Ik wil er de (heer Van Lingen op wijzen dat de zorg over het feit of er in de ko- menlde jaren voldoende voedsel zal zijn om de wereldbevolking te voeden niet alleen van de zijde van de chemische industrie wordt géhoord. De laatste ja ren zijn de wereldvoedselvoorraden angstwelkkend snel gedaald. Mannen ivan naam, waarvan men zeker niet mag aannemen, dat ze belangen hebben bij de chemische industrie, of zich daar door laten beïnvloeden maken zioh ern stige zorgen. Een daling van de pro ductie als gevolg van het niet meer ge bruiken van chemische bestrijdingsmid delen, of zoals ze tegenwoordig betiteld worden .gewasbesChenningsmiddelen" zou inderdaad rampzalig zijn. De heer Van Lingen betwijfelt het of dit het ge val zou zijn. Daarover straks. We hebben met het gebruik van de bestrijdingsmiddelen inderdaad niet kunnen bereiken, dat schadelijke insec ten geheel verdelgd zijn. Wel, dat de schade, die deze insecten veroorzaakten enorm is ingetoomd. Ik wil één voor beeld noemen. Toen ondergetekende aan het eind van de dertiger jaren als landbouw voor lichter ging weiken was dit in een pe riode, waarin veel grasland op ons ei land uit economische noodzaak bouw land werd. Op deze gescheurde perce len, waar tot op dait moment nooit che mische bestrijdingsmiddelen waren ge bruikt, waar in veel gevallen ook nooit kunstmest was gestrooid mislukten de gewassen de eerste jaren regelmatig door vreterij van ritnaailden. Het niet gebruiken van bestrijdingsmiddelen en kunstmest kon niet voorkomen, dat de gewassen door vreterij te gronde gingen. De heer Vap der Wal sprak in zijn in leiding van oogstdepressies van 30°/o door het weglaten van bestrijdingsmid delen. In 'het geval, dat ik hiervoor noemde kwamen regelrriatig oogstde pressies van 70°/u voor Het spijt me voor de heer Van Lin gen, maar ik vind het een zegen, dat we dit „kwaad" nu door een zeer klei ne toevoeging van Chemische bestrij dingsmiddelen kunnen voorkomen. Het is maar één voorbeeld. Het is niet zo verwonderlijk, dat je als deskundige aan de gevolgen van een plaag werkt zolang de oorzaken van dat kwaad nog niet bekend zijn. Ik geloof, dat dank zij het feit, dat een grote staf van deskundigen zich bezig houdt met het bestrijden van het leed van „ziek ten en kwalen", waarvan de oorzaak nog niet bekend is het leven op aarde veel dragelijker is dan het zonder die aktiviteiten zou zijn. Daar behoef je je echt als deskundige niet voor te scha men. Aan het slot verwijst de heer Van Lingen naar een publicatie van de Com missie Onderzoek Biologische Land bouwmethoden. Ik heb deze uitgave al enige tijd geleden besteld, maar nog niet ontvangen Wat ik er intussen via be sprekingen van heb begrepen is dat be doelde commissie niet tot de conclusie is gekomen, dat het verantwoord is, dat ieder bedrijf het gebruik van kunstmest en chemische bestrijdingsmiddelen ach terwege laat. Te zijnertijd hoop ik op deze publica tie terug te komen. C. van Groningen, Den Burg (3 regels) ƒ2,25, meer 0,75. es dienen bij aling te wor- Onder adres (niet eerder ir in de boek- onder nummer r. Alles inclu- elo '\y ?ep :en v.a. 18,50; ippenvet, olie Muziekhandel aarden, Molen- tel. (02220) e R.K Kerk n gas bij P. Ie ujsselaan 104, ok 's avonds eren. Graven- Den Burg, tel. jd vers, altijd Ook voor de grote gebrui- l)0< Qs. op reis. grootste taxi leine prijs nel-Amsterdam boot. Aris Oudeschild, 2721. Ook voor en caravan- sche orgels, v.a. ƒ485, dmuziek. Mu- j v. Wijngaar- 1 /art straat 21, tel. bij R.K. I .1 k' 95, ijn °nu mdappels. M. bnr« )e Veen, tel. lede voor al uw en ook voor van rijbewij >ol Groot, eig. Vamor ge- 02230) 13252 lGElag theorieles y£( njeboom" om de St! elee anti aitg ulkte en on- neubelen. J. Boogerd 28, 2777 tw al d» in mort VI aar mt kt iger, ppik algi Is ge ;en Een lad nu hoef". pme en vro en iesse jewe revali amen nodig gevo nnaa En t doe ver' al t, t# lach! E Benzine a contant, pomphouders De Te koop goed onderh. VW 1600 Ponton. M. Robijn, Molenlaan 28, De Cocksdorp, tel. (02222) 311 Voor Witte Molen voe ders. Aankoop Centrale Texel Te koop aangeb. d.bl. kinderwagen voor ieder aann. bod. R. Graaf, Thijsselaan 13, tel. (02220) 3314 Te koop puilkbeste aardappelen ƒ7,per 35 kg. Thuis bez. Tel. 02220- 3568, of tel. 02228-335. Zoetelief, Waalenburger huis, of Bernhardlaan 16, Den Burg Te koop 5 dubbele broed- kooien, 7 kleurkananes. M. Bremer, Koetebuurt 8, Oosterend, tel. (02223) 428 Voor tuinturf. Aankoop Centrale Texel Te koop bromfiets (Gazelle) z.g.a.n. J. Witte, Stolpweg 2, Den Hoorn Te koop Fiat 500 ƒ250,z.g.a.n. banden; rijdt altijd. E. Bakker- Boerhorst, De Waal, tel. (02220) 2818. Na zes uur Te koop diverse oude hangende olielampen. „Flora", tel. 2565 n metalen- Spigt, Eier- pn (02225) 297 'hang naar (02220) 2264 verf voor in mooie oeper, War tel. 2264 op vakantie? ïaar de Bei- Weverstraat Texel, tel. Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van Marcel J. v. Egmond- van Tatenhove D. P. van Egmond Ellis Schu makers weg 4, De Koog, Texel, 23 februari 1974. Op 1 maart gaat iets gebeuren, Waar niemand om hoeft te treuren, Wij zullen dan elkaar het jawoord geven, als U erbij wilt zijn, moet U zich om 3 uur in 't Stadhuis begeven. Er is gelegenheid in Hotel Den Burg om ons te feliciteren, We hopen dat U ons met een bezoekje zult vereren Receptie: 16.30-18.00 uur Lia v. Elk - André Keijzer Tijdelijk adres Haffelderweg 3, Den Burg - Texel. Wij werden getroffen door de vele blijken van deelneming na het over lijden van onze zeer ge liefde vrouw, moeder en grootmoeder JANNETJE STARK- GEERTS en betuigen U langs deze weg daarvoor onze harte lijke dank. F. Stark en familie Oosterend - Texel, februari 1974. tel. (02226) 407, na 17.00 uur. Voor dierenliefhebbers gratis af te halen bij Gebr. Huisman, Bargen W 46, Oosterend, tel. (02223) 257. Op 21 februari nam God weer tot Zich ons dierbaar zoontje en broertje Niels Hij was 9 dagen oud. S. Goudsblom C. Goudsblom- Nolten George Oudeschild, Texel, 21 februari 1974, De Ruyterstraat 27. Op 3 maart zijn onze ouders Nan Huisman en Hcndrika Bas 25 jaar getrouwd. Familie, vrienden en be kenden zijn welkom op 4 maart vanaf 8 uur in het Rode Kruisgebouw. Theo, Bas, Marian, Joke, Nan ja Schoonoordsingel 6, Den Burg. Op 26 februari 1974 is van ons heengegaan mijn geliefde man en onze lieve vader, grootvader, broer, zwager en oom Frits van der Kooi, echtgenoot van A. C. Koorn, op de leeftijd van 68 jaar. Namens de familie A C. van der Kooi-Koorn Den Burg, Texel, Binnenburg 15. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag, 1 maart n.m. 1.30 uur in de Doops gezinde Kerk, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdag avond van 7.30 tot 8.30 uur in de Vergader zaal van de Doopsgezinde Kerk Thuis geen bezoek. Heden nam de Here tot Zich onze broeder W. Trap, in de ouderdom van 88 jaar. Mattheüs 22 32. Fam. C. Trap N. Trap Oosterend, 23 februari 1974. van donderdag 28 februari tot zaterdag 9 maart. En dan is er weer aanleiding genoeg om een keer (extra) langs te komen. Om rond te neuzen in die formidabele keuze van veelzijdige lektuur. Voor uw hobby of ontspanning. Om bij te blijven of ge ïnformeerd te zijn. Voor ontwikkeling of gewoon gezelligheid. BOEKENWEEKGESCHENK winkelwaarde ƒ4,75, gratis bij aankoop van ƒ10,00. Dc okkulte knipsels uit Couperus Als ik, bij voorbeeld, de geest van mijn moeder op den rand van mijn bed zag zitten. Een betoverend gek boekje met soms al te gekke verhalen. Ongewoon mystieke en okkulte zaken, waarin de waarzin hoogtij viert. Demonen der helle, smerige spuugselen, scharlaken bloemen van zonde, gekerm der zieltjes, noodlotberekeningen, het levens weefsel en vele andere bizarre zaken passeren de revue. Een boekje om alleen maar plezier mee te hebben. BOEKENWEEKAANBIEDING Zo ik iets ben Couperus door Louis Couperus Dit werkje geeft een biezonder aardig beeld van Couperus in zijn tijd. Een boekje voor iedereen die Couperus opnieuw ontdekt heeft of wil gaan ontdekken. Voor de weggeefprijs van maar ƒ2,50. U bent weer van harte welkom fa. j. nauta trefpunt voor informatie en ontspanning. In het volle vertrouwen op Gods genade en het verzoenend bloed van onze Here Jezus Christus, is heden van ons heengegaan, onze geliefde vader, groot- en overgrootvader Willem Trap, sinds april 1964 weduwnaar van Fijt je Dros, in de leeftijd van 88 jaar. A. Timmer-Trap A. Timmer R. v.d. Berg-Trap J. J. v.d Berg J. Trap A. J. Trap van Groningen S. Trap D. Trap-Griffioen - klein- en achterkleinkinderen Achtertune, Oosterend, Texel, 23 februari 1974. De begraefnis heeft heden plaatsgehad op de Hervormde begraafplaats te Oosterend. Heden ontvingen wij het droevige bericht, dat, na een geduldig gedragen lijden, van ons is heengegaan onze zorgzame broeder, zwager Frits van der Kooi, in de ouderdom van 68 jaar. S. Oei e-van der Kooi M. J. Oele C. J. van der Kooi W. C. van der Kooi-Moojen J. van der Kooi F. van der Kooi-^Dijksen neven en nichten Texel, 26 februari 1974. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden op 88-jarige leeftijd van de heer Willem Trap Met dankbare herinnering voor wat hij in de bange oorlogsjaren voor ons als toen malige onderduikers heeft betekend. Jesaja 16 3b „Veiherg de verdrevenen en verraad de vluchtelingen niet". P. Riemens K. Dijker M. Vlaming Czn. J. Daalder Pzn. TE KOOP voor pension, kantine, merk Crescendo restaurant of jeugdherberg 1 koffiemelkdispencer, voor 2 liter koffiemelk Telefoon (02279) 1427. In het „Boekenkijkblad", dat U vorige week in uw brievenbus kreeg, vindt U alles over de Boekenweek, die begint op DONDERDAG A.S. Dit jaar staat de 'week geheel in het teken van Louis Couperus is de trekpleister van de Boékenweek, die van 28 februari tot en met 9 maart wordt gehouden. Dr. Karei Reijnders stelde een bloemlezing met „occulte knipsels uit Couperus" sa men onder de titel „Als ik „bijvoor beeld" de geest van mijn moeder op den rand van mijn bed zag zitten". Wie tijdens de Boekenweek voor tenminste tien gulden boeken koopt, krijgt dit boekje gratis aangeboden. Onder de titel „Zo ik iéts benben ik een Hagenaar" stelde Kees Fens speciaal voor middelbare scholieren maar oök voor anderen een heel aardig boekje een bloemlezing uit Couperus samen. Een speciale Boekenweek uitgave, die voor ƒ2,50 te koop is. Een goed idee om Louis Couperus eens zo in het zon netje te zetten. Hij is deze aandacht dubbel en dwars waard. Aanleiding ge noeg ook om de Boekenweek niet te vergeten. De meeste boeken, die in het „Boekenkijkblad" staan vermeld, hebben we in voorraad, maar Komt U maar kijken; dat mag altijd, dus ook tijdens de Boekenweek. Veel okkult leesplezier wensen wij U (om het met Couperus te zeggen). Uw boekhandel in de Parkstraat De directeur van gemeentewerken deelt mee, dat de vuilnisstortplaats aan het Horntje op donderdagmiddag 28 februari om 4 uur is 1 thee- of koffiecontainer (nieuw) ci 20 liter, merk Animo ƒ190, 1 thee- of koffiecontainer 12 liter, 1 90,— 1 nieuwe koffiemolen Mallkönig, voor 2 pak ƒ100, ƒ125-

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 3