Cjroen Tjvartsjexels het harL, SHOW TAXI 2000 iiiberti-sehool |vierde boomfeestdag TAXI 2323 m CVO-school Den Burg werd school voetbalkampioen GARAGE DROS 300 struikjes geplant bij de Scliutteboe w- Auto in brand bestellen bellen boek van de maand WILHEIMINALAAN 4-6 Burgerlijke stand Meisje brak sleutelbeen Gezamenlijke dienst in I)e Cocksdorp Aanrijding op Mienterglop Fietser gaf geen voorrang Winkeliersvereniging Den Burg IJDAG 5 APRIL 1974 87e JAARGANG No. 8865 EEXELSEWCOURANT Uitgave: B.V. v/h Langeveld D© RoolJ 11 - Den Burg, Texel - Telefoon 2741 Jaktie: Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den tel. (02220) 2403. B.g.g.: Alex Verburg, «„dijk 37, tel (02220) 3652. Verschijnt dinsdags en vrijdags Postgiro 652. Abonnementsprijs ƒ7,25 p. kw. 50 cent Incasso; los 30 cent Bank: Amrobank, Ned. MkSd. Bank, Rabobank Advert. 27 ct. p. mm. excl. 4% BTW OOSTEREND Woensdagavond vloog in de Kerkstraat te Oosterend de auto van de heer Th. van Heerwaarden uit Den Burg in brand. De heer Van Heerwaarden ikwam met zijn vrouw te rug van familiebezoek toen rook en vlammen hem tot voortijdig stoppen dwongen liet motorgedeelte brandde geheel uit; ook een deel van de cabine werd beschadigd door de hitte. Omwo nenden blusten de vlammen met een koolzuursneeuwblusser, zodat de brand weer weinig meer hoefde te doen De wagen, een ,Fiat 128, moet als total loss worden beschouwd. De verzekering dekt de schade. Het echtpaar Van Heer waarden had alle gelegenheid om zich zelf en waardevolle bagage in veiligheid te stellen. Aangenomen wordt dat een storing in de elektrische installatie van de auto de oorzaak van het gebeuren was. op vrijdagmiddag 5 en zaterdag 6 april (02220) Voor al uw vervoer. MARTIEN VAN DE WETERING JDE KOOG - Met de bewoners van de bejaardenwoningen „Schutteboe" als getuige en onder het „ik heb eer bied voor jouw grijze haren" door het ■aaiorgel De Tiet, hebben de drie hoogste klassen van de o.l. Luberti- ool te De Koog woensdagmiddag impjes geplant aan het Winter- ien. Dat gebeurde in het kader van imfeestdag, een jaarlijkse manifes te die is bedoeld om de ieugd meer lfde en verantwoordelijkheid bij te lengen voor het openbaar en ander driehonderd berken en wengelia's jrden in vlot tempo op hun plaats ge- L Mensen van gemeentewerken lieten rst zien hoe het moest en hielden ui- aard een oogje in het zeil. Na afloop rden de kinderen met het gemeente- ;e personeelybusje naar De Kaaps-nol >raoht waar film werd gedraaid en ar zij een flesje frisdrank en wat an- e verrassingen ontvingen Een en an- was door de dienst gemeentewerken nauwe samenwerking met de school fganiseerd De boomfeestdag was de stelijke afsluiting van een aantal bio- ielessen over de belangrijke functie an Besselaar maakte een boek over t er nog over is van de Molens van derland. t ziet er verzorgd uit 14 mei is de prijs 12,50 (daarna 19,90) T OPEN BOEK die de bomen hebben in de natuur. In het kader van de les werd ook een ex cursie gemaakt naar de staatsbossen Auto's Een en ander moet tot resultaat heb ben dat de jeugd een boom niet langer ziet als een speelobject dat je rustig mag vernielen, maar als een levend en onmisbaar organisme dat in stand moet worden gehouden. De eerlijkheid geschiedt wel erbij te vermelden dat erg veel bomen ook hun leven voortijdig eindigen als gevolg van het verkeer (lees; onachtzame, onhandi ge of dronken automobilisten). De eerste boomfeestdag op Texel, meer dan 15 jaar geleden, werd ook in De Koog gehouden. Er werden toen boompjes geplant bij Brink en Kamer- straat, voorzien van geëmailleerde la beltjes met de naam van de planter. Het is een treurige waarheid dat van die boompjes praktisch niets meer over is en dat ligt echt niet in de eerste plaats aan de baldadige jeugd. Het ziet er naar uit dal de heesters aan het Wintergroen het langer zullen maken, want deze vor men een plantsoentje dat op ruime af stand van de rijbaan is gelegen. van 27 maart tot en met 2 april 1974 Geboren: Lieuwe Alexander, zv. Jo- churn Sohouwslra en Maria G. van der Star, Duncan Fabian, zv Herbert R Naumann en Cornelia C. Verseput; Floor t je, dv. Ni col aas C. J. Bakker en Bertha G. J. van Wel. Ondertrouwd: Reinier P. Kuijper en Regina Randhahn; Johannes G. Legier- se en Maria A. C. Trap; Martin Verse put en Maria A F Wilbers; Johannes C. Buurmeester en Romkje W. de Boer; August Zegel en Bregje Mulder. Overleden; Cornelisje Daalder, wv. Kok, oud 83 jaar, wonende te Den Hoorn. Een 18-jarige bromfietsbestuurder reed woensdagmiddag omstreeks één uur vanaf de uitrit van ihaar woning de Hoornderweg op Een automobilist kon haar niet meer ontwijken Het meisje werd geschept en liep een gebroken sleutelbeen op. Na in 'het ziekenhuis te zijn behandeld kon zij nog diezelfde middag huiswaarts keren. De bromfiets werd vernield, de auto werd lidht be schadigd. DE COCKSDORP Zondagmorgen begint om 10.30 uur een gezamenlijke palmpaasdienst van de R.K. parochie en de Hervormde Gemeente in de R.K. kerk te De Cocksdorp. Voorgangers zijn de heren Loos en Loerakker. Medewer king wordt verleend door het gemengd koor van De Cocksdorp. Door met 31 van de School met de Bijbel uit Oosterend te winnen is het elftal van de CVO-school te Den Burg woensdagmiddag kampioen schoolvoet- l»al 1974 geworden. Het was een span nende wedstrijd, die werd gade geslagen door een hevig reagerende schare sup porters, voor een goed deel bestaande uit ouders. Het elftal uit Oosterend was duidelijk zwakker, maar het nam toch een voorsprong van 10. Vlak voor de rust werd de stand gelijk en in de twee de helft werd het vonnis over de Oos- terenders voltrokken. De CVO-voetballers werden door hun juichende aanhang royaal in de bloe men gezet. De wedstrijd CVO-Eierland eindigde in 10. School met de Bijbel-Den Hoorn 10. Den Hoorn-Eierland (ma verlen ging) 21. De uitslag van de kampioen schappen was deihalve: 1. CVO Den Burg; 2. School met de Bijbel Ooster end; 3. Jan Drijverschool Den Hoorn; 4. oj.s. Eierland. Favorieten uitgeschakeld De kampioenschappen hadden dit jaar een uniek karakter want voor het eerst drongen de o.l. Thijssesdhool en de Sint Jozefschool uit Den Burg NIET dn de fi nale door, hoewel zij daar in vorige ja ren weinig moeite mee hadden. Vooral op de Sint Jozefschool waren de jongens nogal onder de indruk van dit bescha mende feit. Het was de twintigste keer dat de kampioenschappen werden georgani seerd door de iheer P. A. Zegers, onder wijzer aan de Sint Jozefschool. Hij nam dit werk destijds olver van de heer P. B. Riteco en heeft daar nooit spijt van ge had. ,,Het 'is telkens weer geweldig leuk om die strijd te zien uitvechten", aldus de heer Zegers. „Deze keer ben ik er wel bijzonder kalm onder gebleven maar dat kwam omdat mijn eigen school niet dn de finale zat. DE KOOG Woensdagmiddag om streeks 12.20 uur wilde de bestuurder van een Ford Transit van een Texels bedrijf vanaf een uitrit het Mienterglop oprijden. Hij lette onvoldoende op het verkeer, zodat een van rechts komende Ford Capri tegen de Transit botste. De Capri werd zwaar beschadigd; de Tran sit liep lichte schade op. Geen gewon den. Op de kruising Wilhelminalaan-Brou- werstraat deed zich woensdagavond om 18.10 uur een aanrijding voor, waarbij een jongeman werd gewond. Laatstge noemde 'kwam met de fiets van de Brou werstraat en gaf geen voorrang aan een automobilist op de Wilhelminalaan. De jonigen moest zich onder medische be handeling stellen. Met ingang van 6 april zijn onze zaken 's zaterdagsmiddags weer tot 6 uur geopend. Het zegevierende CV O-elftal met reserves en trainer. Van links naar rechts staande: trainer B. Heerschap, Mark Fonds, Kees Jan de Haan, Jan Duinker (aanvoerder), Frans Stark, Paul Krugers (reserve), Edgard Kikkert (reserve). Rudi Vermeulen. Zittend: Werner van der Meer, Martin van Wilsum, Richard Daalder, Bart Heerschap, Jan Rienslra en fan Bremer

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1