'exel en Den Helder delen projectleider Zwemlessen hout Kurkplaten arden werk peede wielerwedstrijd goed verlopen Gerei jeugdver, geeft dia-avond tbv Ierse kinderen Auto's botsten Nederlandse Vissersbond viert veertigjarig jubileum Zomeravondvoetbal donderdag weer van start Boonaerts Gashandel ARTIMA NAAISTER GRATIS VUILST0RTEN Aristona stereo-pickup vrijstaande woning Graaf's verf- en behangcentrum Algemene Jaarvergadering 1 MEISJE ALBERT HEIJN De nieuwe lekker luchtige, eindeloos kombineerbare, kleurige Barbara Farber zomerkollektie hangt nu in onze winkel. 1 Voor behang naar Roeper. Tel. (02220) 2264 jaar lang heeft de Stichting ning Ouderen naar een project voor de afdelingen Den Helder gezocht. Eindelijk is men er in ,d iemand bereid te vinden deze zich te nemen. Het is de heer loo per uit Petten, gediplomeerd Jsfunctionaris bij het „Werk- jgsschap Noorderkwartier die per 1 augustus met het rerk zal beginnen. ■a* van de heer Cooper zal lig- het beleidsniveau Hrj zal nauw houden met het Texels Bejaar- iad (dat is een ruim twee jaar de organisatie, waarin alle in- en en groeperingen die zich met aardenwerk bezig houden, zijn nwoordigd). Hij zal klachten en ter harte nemen, zich verdiepen sociëteitswerk, plannen uitden- uitwerken. Zijn eerste taak op al zijn het opnemen van contact ministerie van CRM, om subsi- te krijgen voor aanstelling van jkpostleid(st)er, die op -het ei- n plannen ten uitvoer zal moeten Deze zal meer de rol gaan spe- maatschappelijk werker, waar- mensen rechtstreeks contact hebben en die min of meer het ■efluik" zal zijn tussen project bejaarden. Hij dient aan het lenberaad en de projectleider ^jevens te verschaffen, die van zijn voor de realisering en zo k voor de bijsturing van het be- ibeleid. In feite zal de wijkpost- lus een grotere rol op Texel ver- dan de projectleider, maar de ag (hield de Wielervereniging laar tweede wedstrijd in de voor- mpetitie. In een prettige sfeer en n weer zijn de ritten, die start- het Russenikeriühof, goed venlo- opkomst was prima, hoewel wat jeugdige renners werden ver- Ugd. André Smit toonde zich op )r hem beschikbaar gestelde fiets ïd tegenstander voor 'Dik Zuide- Eerste A Smit, tweede D. Zuide- tand |j). Zuidewind 21 punten Smit 21punten [oomen 9 punten Kooiman 8 punten *d. Barend Bakker was weer jperieur aan zijn enkele jaren renners. R. van Boven was goe ie. Ie B. Bakker, 2e R. van Bo- (3e A. Bakker, stand- 1. Bakker 22 punten van Boven 20 punten Kooiman 16 punten Koorn 14 punten [5A Winter 9 punten Bakker 9 punten B poule een lengte van 10 ronden moes aas twee renners het opgeven, schermutselingen van de favo- die elkaar niets toelieten bleef nersveld tot de meet bij elkaar, loom, 2e J. van Halderen en 3e m, stand: van Halderen 20 punten V. Koorn 20 p. Koorn 15 p. de Boer 15 p. Koomen 14 p. Keizer 13 p. Terpstra 9 p. Vleugel 5 p. Roeper 4 p. H. van der Broek 3 p. A-poule kwamen zeven renners start voor vijftien ronden. Na igdurige afwezigheid was Leen k weer aanwezig, wat meteen irde in een overwinning. Te lend was D. VinJke, die een re- heeft als een sterke renner, hij zidh nu een slechte vechter, P. werd hier de dupe van. Vinke gat vallen en was het renners- elkaar gebleven dan had Van tegenstand in de sprint kun- ■rwadhten van zowel Vinke als Je L van Elk, 2e H. Koorn en akker, stand Tromp 19 punten Koorn 18 p. Bakker 18 p. Boekei 16 p. van Elk 11 p. Vdnke 7 p. laatste is een onmisbare schakel bij de aanstelling van de wijkposlleider. De heer Cooper zal in Petten blijven wonen, zal drie of vier dagen in de week te Den Helder vertoeven en een of twee dagen op Texel. Naar kantoor ruimte op Texel wordt nog gezocht. H J. Cooper Op initiatief van de Gereformeerde Jeugdvereniging te Den Burg zal de heer J. Bruin vrijdagavond in de gere formeerde ikerk dia's vertonen over ■Egypte, waarna een ikollekte zal worden gehouden voor het vakantieverblijf van de Noord-Ierse kinderen op Texel Ie dereen is op de dia-avond welkom. De aanvang is om -kwart over acht. Op de Langwaalderweg, nabij de krui sing met de Middellandseweg, botste maandagochtend een melktankwagen van de CV Noordholland achterop een veewagen. De chauffeur van de veewa gen remde onverwacht. Beide wagens werden beschadigd. Over enkele weken is het veertig jaar geleden dat de Nederlandse Vissersbond werd opgericht. Het bestuur van de vissersvereniging is uitgenodigd zater dag 4 mei het jubileum te vieren in het Jaarbeurs-Congrescentrum te Utrecht. De dag zal om half elf worden geo pend met een feestelijk jubileumpro gramma. Na de receptie, die van één tot drie uur zal duren, zal de vissers - met hun gades - een diner worden aangebo den. De Texelse afdeling van de Vissers vereniging DETV wordt geacht om kwart over zeven 's morgens aanwezig te zijn bij de haven van Oudeschild. Per Teso-bus zal men dan naar Utrecht rei zen, om 's avonds per kotter terug te keren naar Oudeschild. Op het voetbalveld te De Waal be gint donderdagavond het zomeravond- voetbaltournooi De volgende indeling is gemaakt: Poule A: F.C. Casino; Gempo; Grooten Slock; Jonge agrarirs; Koffiebar QP; F.C. Me mo; N.Z. Trappers; Rijkswaterstaat, S.V. De Waal. Poule B: Drijver, J'Elleboog, NIOZ, Saniros, Schoo, Togozo-Molenkoogh, Wigeko, F.C. De Zwaan. Donderdag 25 april, 19.00 uur: Rijksvvaterstaat-De Waal Vrijdag 26 april, 19.00 uur: Saniros-Sehoo Zaterdag 27 april, 14.00 uur: Casino-N.Z. Trappers Zaterdag 27 april, 15.15 uur; Togozo-De Zwaan De contactcommissie Texel deelt hier bij tevens nog mede, dat het inleggeld 100,beslist vóór aanvang der com petitie betaald moet zijn. Bij niet-heta- ling volgt uitsluiting. Op reis of op vakantie? Dan eerst naar de Rei- zenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg - Texel, tel (02220) 3408 Wegens overcompl. te koop 'Gelderse potkachel' (gas). Tel. 02220-2161 Uw boot schoonmaken hoeft geen probleem meer te zijn. Informeer eens bij Garage Dros, Eierland, tel. (02225) 233 Wie heeft mijn poëzie album? Graag opsturen naar Xandra Bark, A. Loethoelistraat 98, Die- men. Tientallen guldens prijs voordeel met doe het zelf-rolstokken. Uit voor raad leverbaar. Fa. Moer beek, tel. 2572 Blokfluiten v.a. 18,50; hoesjes, tappenvet, olie en wissers. Muziekhandel Van Wijngaarden, Molen straat 21, tel. (02220) 2695, bij de R.K. Kerk Wegens familie-omstan digheden van maandag 22 t/m vrijdag 26 april GESLOTEN. Weggelopen: jonge ge- castr. grijze kater, wit plekje op kin, witte voet jes. Naam: Boet je. Erg graag inlichtingen aan Saartje de Haas, p.a. W. de Haas, Blazerstraat 1, Posterend, tel. 676 Voor stenen bloem potten. Aankoop Centrale Texel Binnenkort 16 jaar' Haal bij ons een grote af- fiesje met alle Peugeot brommers erop afgebeeld Fa. Ran, Gravenstraat 6 - 7, Den Burg, tel. (02220) 2751 hout voor dit, hout voor dat, hout is er voor alles ènhet houdt ook wat! Vakkundige adviezen. Is Uw zekerheid met ons hout opgebouwd. dat staat als 'n paal Oók ingang Molenstraat. Aangeboden: speedboot Mercury 35 pk. Prijs ƒ4.500,Na afspraak te bezichtigen. Cocksdorp (02222) 289 Te k. aangeb. Renault R10 1967, motorisch zeer betrouwbaar. Na 19 00 u, Warmoesstraat 67 Te koop VW 1200 '64 ƒ300,Thijsselaan 57 Te koop gevraagd ko- n ij nen'hokkenAN Plaatsman, Kogerstraat 120, tel. 2139 Welke, op Texel wo nende, gramineoloog is bereid tegen vergoeding lessen te geven i. h. de termineren v Tnticum- soorten (speciaal repens, junceum, pungens e.d.) Brieven a. Ir. W. C. Bed ding, Beethovenstr. 141, Amsterdam-Z Voor hondenriemen en -banden Aankoop Cen trale Texel. Te huur zit-slaapkamer met kookgelegenheid Beers, Weverstraat 28 Met blijdschap geven wij u kennis van de geboor te van onze zoon Klaas Hannie en Adam dé Jong Geboren: 18-4-'74. Den Burg, Texel, Weverstraat 65. Op woensdag 24 april a.s zij-n onze lieve papa en mama Roelf Kuil en Ursula Kuil-de Ruyter I2V2 jaar getrouwd. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende kinderen Michael en Norbert Huisduinen, Kijkduinlaan 3. XELAARTJES 'hjes dienen bij Staling te wor- daan. Onder adres ffcgen (niet eerder uur in de boek en onder nummer üeer. Alles inclu- BTW. fonische orgels, arma, v.a. ƒ485,— bladmuziek Mu- del v. Wijngaar- olenstraat 21, tel. 2695, bij R.K. Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon, Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252 Elke vrijdag theorieles in „De Oranjeboom" om 20.00 uur Tientallen guldens prijsvoordeel met doe het zelf-horren. Uit voorraad leverbaar Fa. Moerbeek, tel. 2572 Wees wijs. Als u gaat op reis. Neem Texels grootste taxi voor een kleine prijs B v Texel-Amsterdam ƒ100,incl. boot. Aris van Boven, Oudeschild, tel. (02220) 2721. Ook voor uw bagage- en caravan- vervoer Voor gebruikte en on- geregelde meubelen J Jongedijk. Boogerd 28. n'9.20) 277? Lompen- en metalen- handel Cobus Spi?t Eier land, telefoon (02225) 297 1693,60 INCL. B T W. Ook op het 1JB water bewijst Yamaha z'n klasse Yamaha snel startend, kompakt, licht in gewicht, zuinig met brandstof, 2 jaar garantie en de prijzen van motoren en onderdelen zijn voor iedere beurs^. betaalbaar. BUITENBOORDMOTOREN VAN 2 TOT 55 PK Watersportcentrum GEBK. DUINKER Oudeschild. telefoon (02220) 3831 GEVRAAGD voor ons gezellige atelier. FA. MOERBEEK, Hogerstraat, tel. 2572 iiiuimiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiamiiiiiiiiiiiiitfnimtiiuiMiiwuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiinifuunmuii Gemeentewerken biedt wederom gelegenheid tot het gratis storten van onbeperkte hoeveel heden vuil op zaterdag 27 april van 08.00 - 15.00 uur op de stortplaats bij 't Horntje. Te koop 1 jr. oude met 2 boxen, ƒ200, Telefoon (02220) 2741 12.30 - 13.30 uur. Te koop aangeboden op mooie stand in De Koog. Bevat 2 grote kamers, 3 slaapkamers, keuken, bij keuken, grote tuin en ga rage. Douchecel. Brieven onder no. 762 aan bureau van dit blad. OPENLUCHTZWEMBAD MOLENKOOG A TE DEN BURG Zaterdag 27 april a.s. om 2.00 uur start het zwemseizoen 1974 Bestelde abonnementen kunnen op 24, 25 en 26 april a.s. 's middags van 2 tot 5 uur op het zwembad afgehaald worden. In grote dankbaarheid voor haar liefde en zorgen, herdenken wij onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Marretje Poort, weduwe van W. Pel, die 'heden op 83-jarige leeftijd, na voorzien te zijn van de H Sacramenten der Zieken in de Vrede van Christus is overleden. Namens de familie: M. H. Witte-Pel J. Th. Witte Den Burg, 19 april 1974, Huize ,,St Jan", Molenstraat 4. De H. Eucharistieviering en begrafenis heb ben inmiddels plaatsgehad. Hiermede geven wij u kennis dat heden, nog onverwacht, in het Lidwina ziekenhuis van ons is weggenomen, mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Douwe Bootsma, echtgenoot vam Doetje Feenstra, op de leeftijd van 58 jaar. Texel: D. Bootsma-Feenstra J. Bootsma Abbekerk: F. Peschke-Bootsma W. E. Pesdhke Texel. T. Bootsma Den Helder: A Heilbron-Bootsma C. Heilbron Texel- D. Bootsma M. E. Bootsma Texel, 21 april 1974, Schilderweg S 23, Oudeschild De rouwdienst zal worden gehouden woens dag 24 april, n.m. 1.30 uur in de Ned. Herv. kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. begraafplaats te Oudeschild. Gelegenheid tot condoleren, dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de Vergaderzaal der Doopsgezinde kerk te Den Burg. Thuis liever geen bezoek. Heden werden wij opgeschrikt door het be richt van het plotseling overlijden van ons geacht personeelslid, de heer D. Bootsma, in leven chef van ons bedrijfslaboratorium. Wij zullen hem gedenken als een plichtsge trouw medewerker. Ons medeleven gaat uit naar zijn nabestaan den. Bestuur en directie C.V. Noordholland afd. Eendracht 21 april 1974. Hiermede geven wij u kennis van het toch nog onverwachte overlijden van onze college, de heer D. Bootsma Wij wensen zijn echtgenote en kinderen sterkte toe in dit voor hen zo zware verlies. Personeelsvereniging C.Z. Eendracht, Texel 21 april 1974. voor een decoratieve wandbekleding; warmte-isolerend. Platen 30x90, vanaf ƒ2,70 OPENLUCHTZWEMBAD MOLENKOOQ TE DEN BURG Nog 2 langhaar tackelreutjes te koop met stamboom VOSKUIL, Ponhvcg K 89b, telefoon (02220) 3296 'lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Coöperatieve Pluimvee- en Tuinbouw- I vereniging „Texel" W.A. donderdag 25 april a.s. 's avonds 8 uur in hotel „De Lindeboom-Texel" AGENDA: 1 Opening, Jaarverslag H Vaststelling verlies- en winstrekening. 1 Verslag Commissie van Toezicht. 1 Bestuursverkiezing. 1 Verkiezing Commissie van Toezicht. 1 Mededelingen. Rondvraag. 1 Sluiting. pilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllU^ I Wij vragen voor de zaterdagen en vakanties. lllllllllllliliiliillllillllll BARBARAFARBER moerbeek kleedt

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 3