(jroen TjvartsjJexeU in het harL, VERZEKERINGEN "L. Peters gaf sleutels s onder politiedreiging PRIJZEN GEKELDERD EERSTE LAMMERENMARKT: uje/t nederland Mel twee benen op de grond DESKUNDIG EN ONAFHANKELIJK ADVIES [ort geding op 28 mei in Alkmaar Wandeltocht rond Texel op 1 juni Jan Agter overleden Bel bij brand 2066 l ,evorderde woning nu te koop uren mar, Advertentie I.M. Wij 'hebben geen onhaalbare idea len in ons verkiezingsprogramma. We realiseren ons, dat we leven in een maatschappij van compro missen, van het haalbare. Het is haalbaar, om op één van de kan didaten van Texels Belang te stemmen. Zodk zelf de beste er maar uit. Vrije keuze op lijst 2 Voor gehoorapparatenservice ELECTROHUIS l'EXELSE Uitgave: B.V. v/h Langeveld De Roo(J itbus 11 - D®n Burg, Texel - Telefoon 2741 little: Harry de Graaf, Kee9omlaan 43, Den tel. (02220) 2403. B.g.g.: Alex Verburg, «ndljk 37, tel. (02220) 3652. COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags Postgiro 652. Abonnementsprijs fl,25 p. kw. 50 cent Incasso; los 30 cent Bank: Amrobank, Ned. Mldd. Bank, Rabobank Advert. 27 ct. p. mm. excl. 4% BTW NSDAG21 MEI 1974 87e JAARGANG No. 8877 ters per aangetekende brief weten dat de -vordering niet langer werd opgehou den en dat de sleutels uiterlijk donder dagmiddag 16 mei op het raadhuis moes ten worden bezorgd. Naderhand bleek dit aangetekende stuik pas op donderdag de 16e om 12.00 uur bij mevrouw Peters te zijn bezorgd en iper telegram liet de gemeente daar om weten nog een dag respijt te geven: de sleutels moesten vrijdagmiddag ui terlijk 3.00 uur worden ingeleverd. Toen dit tijdstip was verstreken begaf huis- veslungsambtenaar P. Arensman zich naar het pand -aan de Hoofdweg, waar de heer Peters* verklaarde van zijn vrouw geen machtiging te hebben de sleutels te geven Hij gaf ze toch af na dat de politie was gewaarschuwd, zij het onder uitdrukkelijk protest. Mannen van Gemeentewerken haalden daarop de hele inboedel uit het huis en brach ten deze over naar de voormalige VTB- garage aan het Schilderend. Zaterdag ochtend kon de familie Molanus in de woning trekken. Blijkens een aanplak biljet van het bureau Eelman is Hoofd weg 101 thans te koop.... Inmiddels is de datum van het kort geding (vastge steld: dinsdagochtend 28 mei om 11.00 uur voor de Alkmaarse rechtbank. De sfeer was geladen toen vrijdagmiddag huisvestingsambtenaar P Arensman bij Hoofdleeg 101 arriveerde om deze te laten ontruimen. De heer Peters gaf de sleutels af: anders zon de deur zijn opengebroken De Alkmaarse reihtbank zal bepalen of de gemeentelijke vordering terecht is geweest. Op de foto ziet men hoe de heer Peters (die voor de kamera nog wel even wilde lachen maar er verder zeer duidelijk de smoor in bad) de sleutels aan Arensman geeft. Rechts de heer Van Wilsum onder wiens leiding het huis daarop werd ontruimd Onder protest heeft de heer L. Peters Amstelveen vrijdagmiddag de sleutels n zijn woning Hoofdweg 101 aan de leente gegeven. De gemeente daarna tot ontruiming overgegaan en hl LEI g D V> Op zaterdag 1 juni zal de jaarlijkse wandeltocht rond Texel worden gehou den. Voor de vierde keer is de organi satie van het „rondje" in handen van de wandelsportvereniging „Het Gouden Boltje". Deze 65 kilometer lange tocht begint steeds meer bekendheid te krij gen onder de wandelsportliefhebbers in het land. Aan de hand van reacties wordt verwacht dat het aantal deelne mers deze keer hoger zal zijn dan vorig jaar, toen ongeveer 100 wandelaars (voor de helft Texelaars) meeliepen. De datum is weer zodanig gekozen, dat het laagwater is als de wandelaars de Slufter passeren. Het oversteken van de geul levert dan geen prolemen op, al zal wel een provisorische „brug" van bijeengesleept strandhout nodig zijn. Gestart wordt tussen half zeven en ze ven uur 's morgens op de veerhaven. Het rondje wordt gelopen met de wij zers van de klok mee, men loopt dus eerst langs het westelijke strand. Tot uiterlijk zondag a s. kunnen lief hebbers zich nog laten vóórinschrijven bij de heer H. Ploeger, Beatnxlaan 66 Den Burg of bij C A. de Grave, Grens- weg 3, telefoon 3552. Men betaalt dan 5.inschrijfgeld. Wie zidh aan de start laat inschrijven betaalt een gulden meer. Leden van de Noordhollandse wandelsportibond genieten 0,50 reduktie. GEZOND ARBEIDSKLIMAAT EN PASSEND WERK VOOR IEDERE TEXELAAR Basis van ons welzijn. Fundament van het KVP programma. Doel van onze inspanning. Samen met u LIJST 4 uw juiste keus In de nacht van vrijdag op zaterdag is in het ziekenhuis Parkzicht de heer Jan Agter, na een kortstondig ziekbed, op 70-jarige leeftijd overleden. De heer Agter heeft zowel in de plaatselijke za kenwereld als in het verenigingsleven gedurende vele jaren een belangrijke rol gespeeld. De 'heer Agter werd op 28 maart 1904 in het Friese Kollum geboren. Na enige tijd in de provincie Utrecht te hebben gewerkt, kwam hij in 1929 naar Texel waar hij aan het Schilderend (het latere kaas winkeltje, nu „Weavers End") een loodgietersbedrijf en handel in huishou delijke artikelen begon. In 1938 ver huisde het bedrijf naar de Stenenplaats en -werd na de oorlog uitgebreid met een elektra-installatiebedrijf en handel in radio en tv. Rond 1960 werd het lood gietersbedrijf afgesplitst en overgeno men door Agters schoonzoon J. Velt- kamp. Bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd stopte de heer Agter al zijn zakelijke activiteiten en droeg het be drijf over aan zijn zoon Oebele Jan. De heer Agter was voorzitter van de afde ling Texel van de loodgietersbond, voorzitter van de afd. Texel van de elektriciënsbond en twee periodes voor zitter van de winkeliersvereniging Den Burg (waarvan hij mede-oprichter was). Bijna evenveel activiteit ontplooide de heer Agter buiten de sfeer van zijin be drijf. Na de oorlog was hij ais voor zitter van de Oranjevereniging de be langrijkste organisator van de bevrij dingsfeesten. Hij droeg ook de paarden sport een warm hart toe en was onder meer voorzitter vam de Rij vereniging „De Waddenruaters" en ponyclub „De kleppertjes". Twaalf jaar geleden was hij nauw betrokken bij het activeren van de folklore in Den Burg. De laatste tijd spande de heer Agter zich in het bijzonder in voor de bejaarden. (Hij richtte in de dorpen afdelingen van de algemene bond van bejaarden op en was voorzitter van de Texelse federatie van deze afdelingen. Ook was hij vice- voorzitter van het bejaardeniberaad Texel, dat as aangesloten bij de stich ting voorzieningen Ouderen te Den Helder De heer Agter had als vertegen woordiger van de bejaardenorganisaties zitting in het centraal bestuur van de Stichting Cultureel Werk. De heer Agter kenmerkte zich door zakelijke instelling, avontuurlijke geest en gemeenschapszin. Hij gaf door zijn openhartige en originele wijze van op treden kleur aan de samenleving. Bij brand altijd bellen: (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. De lammerenprijzen zijn dit jaar te leurstellend laag. Op de gisteren gehou den eerste markt brachten de dieren /II0,— tot ƒ132,- op, bij een gemiddelde van ca. ƒ120,-. Vorig jaar lag het gemid delde rond de ƒ165,-. Dat onder de scha penhouders mineurstemming heerst, is begrijpelijk. De tegenvaller van zowat ƒ45,- per dier komt wel bijzonder onge legen. De bedrijfskosten (vooral van het voer) zijn de laatste tijd fors gestegen. „Het is een ramp voor de ondernemers", zei een der boeren. De lage prijzen van gisteren waren overigens geen verrassing. Bij verkoop rechtstreeks van het land was de laatste weken het zelfde verschijnsel al vastge steld. De kans dat de prijzen bij de volgende markten nog behoorlijk zullen aantrekken, wordt niet groot geacht. De aanvoer was gisteren vrij groot. In de hokken stonden totaal 490 lammeren; sinds 1968 is de aanvoer op de eerste markt steeds aanmerkelijk lager ge weest. De handel was in het begin van de ochtend stug; later ging het wat beter. Overzicht van aanvoer en prijzen op de eerste lammerenmarkten van de af gelopen tien jaar 1964 325 ƒ97,— - ƒ125, 1965 487 90,ƒ115, 1966 570 7 65,ƒ87,50 1967 420 ƒ92,50 - j 112,50 1968 790 ƒ110,ƒ130 1969 245 122,-- ƒ142 1970 355 ƒ90,-- ƒ122,50 1971 397 ƒ100 -ƒ125, 1972 121 ƒ130,—- ƒ140,— 1973 450 ƒ157,50 - ƒ175, 1974 490 ƒ110,ƒ132,50 <r lelt het huis ter beschikking gesteld in het echtpaar B. W. Molanus uit De og. De familie Molanus bewoonde een mer In hotel „De Toekomst" en moest ie uiterlijk per 1 juni a.s. hebben ver ten. Wiï 3e gemeente beschouwt het pand aan Hoofdweg als tweede woning en be- ot tot vordering over te gaan nadat eigenaresse mevrouw M. J. Peters- Lmsen zich niet bereid had getoond huis voor permanente bewoning aan R Texels gezin te verkopen of te ver- De vordering werd opgeschort iat de advokaat van mevrouw Peters van de gisteren gehouden eerste Donderdag Hemelvaartsdag DISCOTHEEK had aangekondigd een kort geding te zullen aanspannen. Maar toen met dat kort geding blijkbaar geen haast werd gemaakt, liet de gemeente mevrouw Pe-

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 1