Goënga's kroon supermarkt Geld lenen SHAMPORAL! Het beste wapen tegen "t diepste vuil in uw tapijt. Openstelling postkantoren in het seizoen Harry van Neerden Een schoonheidskuur van tijd tot tijd is goed voor elk tapijt. B ILMMI l WEEKENORECLAME: Prima kwaliteit. mum Is de N.V.S.H. werkelijk zo beperkt Klusjeszaterdagen in Oosterend groot succes Bridg< en Twaalfde uitslag Rode Kruis-puzzel „Thunderfood" eerste gast in „Sarasani" 't Asiel luistert Pinksteren op met band Schietoefeningen Zon, maan en hoog water Burgerlijke stand Geslaagd Luilakactiviteiten in Oudeschild Helft van opbrengst rommeltjesmarkten voor sportverenigingen en jeugdwerk Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 31 mei 1974 Oudeschild - telefoon (02220) 2732 Zolang de voorraad «trekt 500 gram schouderkarbonade 4,48 500 gram zeer malse rosbief 7,98 Voor de boterham 150 gram fricandeau 2,58 150 gram osseworst 1,70 Wij wensen U allen prettige pinksterdagen. Hooro •ÏNGA, Diek 1 ÖN, Heren#tra«/t 31 Burg 15 EOORL, Weverstraat 20 imporal is verkrijgbaar bij onderstaande drogisten. Dus ook bij u in de buurt! De Koog DAALDER, Dorpsstraat 9 METS, Dorpsstraat 12 Oudeachild KOORN, De Ruyterstraat 22 Oowterend DE JONG, Kerkstraat 3 telefoon (02226) 252 DEN HOORN de slagerij ft gram stootlappen 3 l kg. 7, to gr. gehakt en to gr. sausijsjes, samen 5 to gr. roastbief 6 to gr. runder- of varkens- rollade 6 tigr. fonduevleee 6, to gr. lamsvlees 6, gr. verse lever 2 to gr. gebraden gehakt 98 gr. roastbief 1, to gr. leverkaas 89 to gr. boterbamworst 98 en Hongaarse salade 100 gram 95 ^nsalade, 100 grom 1 Winkelen in Den Hoorn ii kan zijn. 59 ct. 1,69 19 ct. 1,95 2 kroppen sla Granny Smith, heerlijke bandappels, per kg. Komkommers, per stuk l1/» kg. heerlijke, zoete sinaasappels Pakje roggebrood, van 65 voor 49 ct. Pinksterstol, met spijs 2,69 6 stapelbierglazen 2,50 Badsponzen, van 99 voor 69 ct. Liter badschuim, v. 1,59 voor 1,39 Pakje Remia margarine 69 ct. Pak 4 rollen toiletpapier 98 ct. Pot Calvé pindakaas, van 1,87 voor 1,69 Pot Betuwe aardbeienjam van 1,61 voor 1,38 Omo draagkarton van 7,45 voor 5,98 is zien waar een klein dorp groot r.drtu» Het ós jammer dat Miriam van Oort- merssen (baar besluit om van de NVSH afscheid te nemen motiveert door te stel [en dat deze organisatie de seksuali teit in een enig kader plaatst. Alsof seksualiteit als iets op zidhzelf staand in een mensenleven zou functioneren. Alsof het gaat om het oplossen van een aantal meer of minder moeilijke tdhni- sdhe problemen. Dit is echter beslist niet 't geval. In de vernieuwde doelstel ling lezen we: „Streven naar emancipa tie van mensen en gemeenschap vooral op het gebied van de seksualiteit". Ook in !het verleden heeft de NVSH de seksualiteit nimmer apart en cen traal gesteld. Wel zijn er bergen werk verzet op het terrein van broodnodige bewustwording van eigen seksualiteit, bevrijding van schuldgevoelens en voor lichting voor kind en volwassene. Hon derdduizenden Nederlanders zochten en vonden hulp bij de consultatiebureaus van de Dr. Jan Rutgersstidhting. Hulp wordt dagelijks geboden op Ihet terrein van geboorteregeling, huwelijksproble- men en een scala van andere zaken die direkt of indirekt verband houden met de seiksualiteit. Het is tamelijk onzinnig een vereni ging die „Nederlandse Vereniging voor Seksuele Hervorming" heet te verwij ten dat zij zoveel over seksualiteit praat. Daartoe bekoort niet alleen de hetero-seksualiteit maar ook homofilie en pedofilie Daarover praten en daad werkelijke hulp bieden kan per defini tie niet gedaan worden vanuit een eng sex gericht denken. Wezenlijke hulp bij problemen en werkelijk bijdragen tot groei van mensen kan alleen vanuit een mens- en maatschappij gericht denken. De mogelijkheid tot dat ruime kader, is niet vanzelfsprekend bij ieder mens aanwezig. Daaraan kan je veel doen door gedadhtenwisseling met anderen. Juist bij die gedadhtenwisseling wist Miriam uitstekend richting aan het ge sprek te geven en materiaal aan te dra gen dat de mogelijkheid bood tot ver ruiming en verdieping van inzichten. De afsdheidsavond was het slot van een serie uitstekend geslaagde gespreks- avonden rond het thema „huwelijk en persoonlijke vrijhedd", egoïsme en ja loezie, vrijheid. Het spijt ons dat wij naar ons gevoel wat negatief in de publiciteit zijn geko men. Niettemin zijn we van mening dat het werk van de NVSH belangrijk ge noeg is om door te zetten. Daarom hieronder enig adressenmateriaal Informatiecentrum iedere maandag avond van 8.00 - 9.30 uur 's avonds in het Groene K rudsHgebouw Secretariaat M. Blanken-Peetoom, Tjakkerstraat 35, Den Burg, telefoon (02220) 3012. Stichting Direkte Hulpverlening van de NVSH kan dagelijks gebeld worden van '9 morgens 9.00 uur tot 's avonds 11.00 uur ook in weekends en op feest dagen (070) 849900. M. Blanken-Peetoom, Den Burg OOSTEREND De Ooste render jeugdverenigingen hebben met hun heitje voor een karweitje-aktie ƒ625, verdiend. Men is hierover zeer tevreden en verzocht ons dank te willen over brengen aan alle „werkgevers". In verband met Pinksteren zal de bridgeclub Groot Slam niet a.s maandag de open drive dn hotel „De Lindeboom- Texel" spelen maar dinsdagavond 20.00 uur. Eén Texelaar heeft een prijs gewon nen in de twaalfde trekking van de na tionale Rode Kruiswoordpuzzel De op lossing luidde: Los op en waag een kans. Zaterdagavond gaat Sarasani weer open. De serizoenspits zal worden afge beten door de popgroep „Thunderfood". De dag daarop zal Supersister optreden. Maandag houdt men het bij discotheek en film. Indien men nog oude stoelen of tafels kwijt wil, belle men (vóór vrijdag) (02220) 3032. De meubels worden afge haald. In 't Asiel wordt het pinksterweekend zaterdagavond ©pgeluisterd met een op treden van de Texelse formatie „Rock Machine". De band bestaat uit Ben Starink (zang en mondharmonica), Piel Heijnen (basgitaar), Bart Heijnen (gi taar en zang, Eddy Zienikzee (sologltaar) en Bram Visser (slagwerk). Het reper toire bestaat voornamelijk uiit rock en roll muziek. Iedereen is welkom, de en tree is gratis. Het bestuur van de Stichting Open Jeugdwerk heeft afgelopen zondag, tij dens de laatste vergadering, beslote* het Asiel nog enkele weken langer open te houden. De definitieve sluitingsda tum wordt nog vastgesteld. Na het grote succes „Who's afraid of Virginia Woolf" regisseerde Mike Nichols „The Graduate", met muziek van Simon and Garfunkel Hij ontving hiervoor een Oscar. Het verhaal is ge baseerd op het bestseller-debuut van Charles Webb. Benjamin Braddook komt thuis van college en wordt jubelend door ouders en vrienden binnengehaald. Hij voelt zich echter niet bepaald gelukkig met de drukte en trekt zich terug in zijn ka mer, waar mrs. Robinson de vrouiw van zijn vaders compagnon hem komt opzoöken en hem probeert te ver- ledden. Dit lukt haar niet, maar als Ben jamin zich enige dagen later erg een zaam voelt, besluit hij toch met haar een afspraak te maken. Daarna zien zij elkaar regelmatig. Wanneer Benjamin kennis maakt met de knappe dochter van mrs. Robinson en er blijk van geeft haar erg aantrekkelijk te vinden, voelt mrs Robinson zich bedreigd en stelt alles in het werk een relatie tussen Ben jamin en haar dochter in de weg te staan. „The Graduate" draait van don- derdag- tot en met zaterdagavond in City theater en begint om acht uur. Keuring: 1$ jaar. De vrijdagavondvoorstelling van half twaalf laat „Meisjes, die denken dat al les mag" zien. Hierin ontmoet men twee meisjes die in Spanje een duikcursus volgen, maar hun instructeurs veel be langrijker vinden dan de cursus, Pa, Ma en dochter Kruschke die elkaar in hun vakantie smoesjes ophangen om onge merkt erotische avontuurtjes te kunnen beleven en meisjes, dde hun reisleiders erg interessant vinden. Voor de jeugd draait op beide Pink sterdagen om drie uur 's middags een film van „Dik Trom en zijn dorpsgeno ten". Op een stralende zomerse moigen zit Dik te hengelen. Op het moment dat hij een grote vis ophaalt, nadert veld wachter Flipse. Hij zegt, dat Dik dn ver boden water vist en gebiedt hem de vis te geven Maar dat is niets voor Dik en een dolle achtervolging vindt plaats, waarbij Flipse telkens net iets te laat is om Dik te pakken. De hele dag is Flipse het doelwit van de streken van Dik en zijn vrienden. Maar Dik laat zich ook van een andere kant zien, wanneer hij hoort dat Oude Kee geen geld meer heeft om voedsel te kopen en dat boer Diiks haar uit haar huisje wil verja gen Voor 14 jaar en ouder draait zondag-, maandag- en dinsdagavond „Man of the oast". Door het westen van Amerika dwalen vier vrienden: Bull, Monkey, Heilige Joe en de „Engelsman", die zich in hun levensonderhoud voorzien door middel van het plegen van roofoverval len en paardendiefstallen. Onbetwist leider van het gezelschap is „de En gelsman". zo genoemd naar zijn Britse afkomst, die zich nimmer tijdens hun actie verloochent. Ligging sdhietterrein C 52°52,5'N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 4 tot en met 7 juni en van 24 tot en met 28 juni 1974 zullen, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 ruu. van bovengenoemd terrein schiet oefeningen worden gehouden met lichte ludhtdoelartillerie. De onveilige afstand is tot 14.000 meter. De zon komt 2 juni op om 4.25 uur en gaat onder om 20.50 uur; 5 juni op om 4.23 uur en onder om 20.54 uur. Maan: 4 juni VjM.; 13 juni L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 31 mei 4.12 en 16.37 Zaterdag 1 juni 5.30 en 17.57 Zondag 2 juni 6.36 en 19.00 Maandag 3 juni 7.26 en 19.49 Dinsdag 4 juni 8.05 en 20.30 Woensdag 5 juni 8.41 en 21.05 Donderdag 6 juni 9.15 en 21.37 Vrijdag 7 juni 9.50 en 22.07 Zaterdag 8 juni 10.25 en 22.35 Aan het strand ds het ongeveer een uur eerder hoog water. ,van 15 tot en met 28 mei 1974 Geboren: Jasper, zv. Hermann B. Boks en Alberta de Jong; Martijn Johan, zv. Fieter A. Smit en Jeannette Binsber- gen; Nicolaas Pi eter, zv. Arie P. Won der en Emmy Bakelaar; Madeion Jan- tine, dv. Jan Schraag en Wilhelmina J. C. Haak; Remko Martinus, zv. Marti- nus G. M Veeger en Cornelia M. Roe per; Albert Gijsbert, zv. Bernardus M. Dros en Johanna Kikkert; Nienke Mar leen, dv. Willibrordus F. J. P. M. ten Berge en Julia I. M, van der Wijngaard; Fred Anton Dirk, zv. Willem B. Poede ;n Greta Eelman; Berry, zv. Jacob M. Ko ning en Hendrika C. Alta; Leendert Frans, ev. Leendert F. den Houter en Maria J. M. de Jonge. Ondertrouwd: Wilhelmus G. Witte en Catrina A. M. Schoo; Barend Osnabrug- ge en Cathardna C. de Boer. Overleden: Jacob Hooij, oud 69 jaar, wonende te Den Burg. De heer E. J. J. Eelman is in Delft geslaagd voor het diploma Eerste Stuurman Grote Handelsvaart, Dit di ploma geeft tevens de bevoegdheid om als kapitein te varen op zeeschepen in de grote handelsvaart. Aan de C.I.C. Sociale Academie te Amsterdam is dinsdag geslaagd mej. A. M. Laan. OUDESCHILD Op luilakmorgen (zaterdag) wordt op de De Ruyterstraat 127 te Oudeschild achter de R.K. kerk door de jeugdvereniging „In ternos" een dans- en drinkochtendje georganiseerd, dat om vier uur begint. Om acht uur zijn kleuters en kinderen uit de laagste klassen van de lagere school welkom om diverse spelletjes te doen. Uit hen zal een „Pinksterblom" worden gekozen, die om half elf door Oudeschild zal worden gereden. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Een vrijwillige bijdrage is echter wel kom. OOSTEREND De opbrengst van de binnenkort weer te houden rommeltjes- markten an Oosterend zal op de volgen de wijze worden verdeeld: 25°/o gaat naar de Sportvereniging Oosterend, 25% naar de hervormde en gerefor meerde jeugdverenigingen en 50% is bestemd voor de restauratie van de kerkhofmuur. Tijdens het zomerseizoen in de periode van 27 mei tot en met 31 augustus a.s. zullen evenals de voorgaande jaren een aantal postkantoren op Texel langer voor het publiek zijn opengesteld: kantoor openstelling maandag tot en met vrijdag zaterdag Den Buig 8.30-12.30 14.00-18.00 8.30-11.03 De Cooksdorp 9.00-11.00 14.00-15.00 17.00-18.00 gesloten Den Hoorn 9.00-11.00 14.00-15.00 17.00-18.00 gesloten De Koog 8.30-11.30 14.00-15.00 17.00-18.00 gesloten De openstellingstijden |van de kantoren te Oosterend en Oudeschild blijven ongewijzigd: kantoor Oosterend Oudeschild openstelling maandag tot en met vrijdag zaterdag 10.30-12.30 14.00-15.00 17.30-18.00 gesloten 10.30-12.30 14.00-15.00 17.30-18.00 gesloten Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw caravan voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair voor uw keuken De schoonmaaktijd is er ook voor uw tapijt. Daarom is er Shamporal. De beste tapijtshampoo die er bestaat. De shamporal-ler verdeelt de shampoo gelijkmatig over het tapijt.Tegelijkertijd wordt de shampoo pooldiep in het tapijt geborsteld. Zo wordt het diepste vuil losgewoeld. Nu het tapijt laten drogen. Dan stofzuigen. Klaar! Uw tapijt voelt weer soepel, zacht en fris aan. Lijkt weer als nieuw en is absoluut schoon. De hele kamer ziet er ineens anders uit. DE DROGIST WEET ER ALLES VAN. Shamporal koopt u bij de drogist. Daar huurt u ook de shamporal-ler. U krijgt dan advies en een duidelijke gebruiksaan wijzing. Ook bi] u in de buurt is Shamporal verkrijgbaar. Kijkt u maar in de lijst hieronder. Morgen kan uw tapijt er al heel anders uitzien.

Texelsche Courant | 1974 | | pagina 5